H1AARLEM3 n A r.R I A Fl tweede blad. i Eindelijk gewonnen Onze Lachhoek* Binnenland FEUILLETON Spert en Wedstrpea JLr^ iC# JLs^#*JL^I DINSDAG 16 JUNI 1 rf.lL V HOFBERICHTEN? H. Kontnglq kwam Ma&a'da®- oöMpd la i|0.98 pei' gewonen Staatö- "èjXJOxtrMii waarin zich het konink- mk ffa.loötyinig bovond, lij de resi dentie adn, om daa? eenige dag-en te piijy'éai yarloeveö.- Op het perron, ?oowel ql§ in' 'da Rijnstraat bevond zich een zeè* tal rijke tnenlgte, ter begroeting Vhn H. M.,, dia in een gesloten rijtuig haar hjöt paleds reed. H, M, w en heereii gezeld'. \yer4 door viertal darae? m van Hare hofhouding veï*- De Koningin' vertrekt Zatèrdag uit de residentie vóór eep bezoek van éenige dagen aah haar Moedéï1 naar Soestcïïjk, H. M,. da Koningin was Zondag morgen met gevolg: ter kerk lh Nederlandsche Herv. Apel- doorn onder gehoor van ds, O. Ünk, die tot tekst gekozen hadGal laten 5£0.. I H. M. de Konlngm-Moeder, verge zeld van Jonkvr. Van de Poll en jhr- Do Ranitz. woonde Zondagmorgen de godsdienstoefening bij ln d6 ÏJerV. kerk te Soest, onder gehoor van da. i). P. Brans.^ OP AUDIËNTIE. De Minister van Marine. Vioe-ad- miraal Wentholt, 1? Maandagmiddag door H. M. de Koningin in audiëntie ontvangen.: EERSTE KAMER. Het plan ia in de Eerste Kamer a..a Donderdag het ontwerp betreffende de invoering van het arbeidscontract aan de orde te stellen. HET KAMERLIDMAATSCHAP VAN MR. DE VRIES. De „Standaard" had er verleden week op gewezen, dat het wensche- jijk zou zijn, als mr. Be Vries tot 1909 Kamerlid kon blijven, wijl hij het dis trict Sneek er een bijna nood'elooze stemming door zou .besparen. En het antirev. „Friesch Dagblad" gaf Vrijdag het volgende te lezen: „Wij vreesden, dat mr. De Vries -ij". \Voord zou gegeven hebben om; vóór 1909 af te treden. Dat blijkt nu niet het geval te zijner Daar men hieruit zou kunnen! af leiden, als zou bij mr. De Vries het Voornemen bestaan. Kamerlid fce blij ven tot de periodieke aftreding van het volgend jaar, hebben wij schrijft het Hbld. inlichtingen ge nomen en kunnen thans meedeelen, dat de heer De Vries er niet aan denkt tot het volgend jaar zijn lidmaat schap der Tweede Kamer te handha ven. Zoodra zijn rapporteurs-werk zaamheden afloopeii, zal hij ontslag nemen. EEN BUITENKANSJE. Maandag ging de laatste week ln yan de 5de klasse der Staatsloterij, en de honderdduizend is nog steeds 'niet uitgeloot. In verband hiermede Werd Maandag op den Dam te Am sterdam een levendige handel gevoerd in loterijbriefjes. Men betaalde voor twintigjes tot 50 en 60 gulden. ZONDERLING, Voor een week verloor de heer U., te Tiel, een portefeuille met ruim f 500 aan bankpapier. Niettegenstaan de dadelijk groote publiciteit aan de zaak werd gegeven, is nu door een toeval een los werkman, in dienst van de gemeente, er toe gebracht te .verklaren, dat hij de portefeuille ge vonden, doch dadelijk ter hand gesteld heeft aan „een korten, zwarten mijn heer", die dan weg' naar het station ppging en zeide ze verloren te heb- ZOO HEEFT HIJ ER NIET VEEL AAN i Een timmerman te Amsterdam reisde Vrijdag naar Arnhem, om een erfenis van f 1400 in ontvangst te ne men. In een café speelde hij met een paar, hem onbekende personen een „kaartje", en vertrok op den bepaal den tijd. Aangekomen, miste hij zijn portefeuille met de daarin zijnde geldswaardige papieren. Of deze hem entstolen of dat hij haar verloren heeft, kan hij niet beweren', VISCHDIEVEN. Uit Aalsmeer meldt men Sedert weken is „De Westpias" het 'toevluchtsoord voor honderden erj honderden Aalscholvers (een groot soort watervogel), welke aah den vischstand enorme schadè toebrengt. Volgens deskundigen heeft elke vogel per dag liefst 5 a 6 pond paling hoo- dig. Veel ingèzetenén makon op deze vischdieVen jacht, doph ze zijn waar deloos eh üej.f'é geen schot hagel waard. EEN OPLICHTER GEARRES TEERD, De politie te Arnherh heeft Zondag mét ifiedewei'king van de posterijen eeü oplichter gearresteerd, die door de Duitsche justitie werd gezocht. Het is de 36-jarige Max Lüienthal, uit 7. horn in Pruisen* die zich hier te lan de onder den valscben naam Georg Schaefer ophield. Bij verschillende I-bMsche hotelhouders kwam hij oni photographische opnamen van hunne hotels te maken, welke op prentbrief kaarten zouden worden gedrukt. In- plaats daarvan zond hij 'tegen rem bours waardeiooze prullen. Bij zijn komst Zondag ten postkantore te Arn- behi werd hij herkend. GEARRESTEERD. Zaterdagnacht bemerkten de poli- tie-agenten Oosterbaan en Duyker op den Utrechtschenweg te Hilversum twee verdacht doende mannen, die bij de nadering der agenten de vlucht namen. Achternaald, had een worste ling plaats, waarbij een der mannen ontsnapte. De ander werd echter over meesterd en naar het politiebureau overgebracht, waar de ontsnapte zich eenige oogenblildcen later ook aan meldde. Het bleken te zijn twee broe ders uit Amsterdam, een deserteur van de vesting-artillerie te Naarden en een timmerman. Na Verhoor bekenden: zij, zich aan de in de vorige week te Hilversum ge pleegde Inbraken te hebben schuldig gemaakt, waarbij o. a. twee fietsen gestolen waren, en ook fietsdiefstallen te hebben in Zeist en Jtrecht. De gestólen fietsen waren te Amsterdam door hen beleend. Zij ga ven voor op weg naar Duitschland te zijn eh voornemens te zijn onderweg te bullen stelen wat er te stelen viel. EEN ONTROUWE POSTBODE. Een der postboden te Oostzaan is uit zijne betrekking ontslagen, we gens oneerlijkheid. Hem was door iemand, die in den Oostzanerpolder werkt, een bedrag in geld ter hand gesteld, met verzoek dit per postwis sel toe 'te zenden aan de vrouw van den afzender. Een geldelijke beloo ning voor de te nemen moeite was hem daarbij overhandigd. De postbo de verzond echter het geld. niet, doch wendde het ten eigen bate aan. De politie wist den ontrouwen be ambte tot bekentenis te brengen. NAAR DE RIJKSWERKINRICH TING TERUG I Te Baarn kwam een ruim 75-jarlge zwerver zich bij de politie aanmelden, met verzoek om te worden opgezon den naar Veenhuizen, alwaar hij reeds 27 jaren in de rijkswerkinrich ting had doorgebracht. Toen hij ver nam, dat aan zijn verzoek niet kon worden voldaan, ging de man onder de oogen der politie bedelen. Dit gaf aanleiding tof zijne aanhouding, ter wijl nü tevejns- gezorgd zal worden, dat aan zijn verlangen wordt vol daan? SCHOOL VOOR VROUWEN ARBEID. De heei- W. Baartz c.s. heeft een adres tot den gemeenteraad van Rot terdam gericht, houdende mededee- ling, dat zich te dier stede heeft ge« vormd een comité, dat daartoe in staat gesteld door de bereidverklaring van een belangstellende oin voor dit doel een bedrag van f 100.000 beschik baar te stellen het voornemen heeft voor meisjes uit de volksklasse aldaar een aan Je 6e klasse der school voor gewoon lager onderwijs aansluitende school voor vrouwenarbeid met 3-jari- gen cursus op te richten, zoomede het verzoek om toekenning eener gemeen- teTijke subsidie tot een maximum van f 4500 in het vermoedelijk tekort, dat op da exploitatie-rekening dier school blijkens de bijgevoegde begrooting, over 1909 zal bestaan. B. en W. stellen voor, dit adres in hun handen te stellen, teneinde daar op praeadvies uit te brengen. EEN TRIBUNE GESTOLEN. Te Heenvliet werd dezer dagen feest gevierd, waarvoor een tribune was opgeslagen. Nadat deze weer was af gebroken, werd het hout op een sta pel gelegd, maar toen de eigenaar het wilde weghalen, bleek een ander hem voor te zijn geweest. Aangifte werd daarom gedaan bij de justitie, die een onderzoek instelde, waaruit bleek. dat het hout per schip vervoerd was, vermoedelijk naar Dordrecht. Werke lijk was het daar aangekomen met één vaartuig, liggende in de Spuiha- ven, nabij de Vriesebrug, dat een ker mistent aan boord had, en nadat het door den eigenaar herkend was werd het Donderdagmiddag door een rijks veldwachter uit Heenvliet ln beslag genomen. De schipper beweerde bet hout van een hem onbekend persoon te hebben gekocht, maar niets te weten van een trapladder en een lantaarn, die even eens vermist werden. Bij een doorzoeking van zijn vaar tuig werden die voorwerpen daar echter verstopt gevonden van de lad der was daartoe zelfs een stuk afge zaagd, >dat ér genoegzaam termen schijnen aanwezig te zijn, om. tegen den schipper eene vervolging in te stellen. BRAND IN HET HOSPITAAL TË MILLIGEN. Te midden van uitgestrekte bosschen en heidevelden, onmiddellijk gren zend aan het Kroondomein van de heerlijkheid Het Loo ligt een complex gebouwen, gewoonlijk eenvoudig aan geduid door de benaming „Het Re monte-depót" te Milligen. Heit was vroeger bestemd voor een kampement der militairen en hoewel het bij de manoeuvres nog als zooda nig dienst doet, is dé eigenlijke be stemming sedert jaren een inrichting voor het verzorgen, africhten enz. voor jonge en aanvullingspaarden ten dienste van het leger. Een der gebouwen, dat vroeger als hospitaal ingericht is, wordt thans gebruikt in den zomer voor reconva lescente militairen., die door de ge zonde lucht der dennen aidaai1 volle dig herstel trachten te vinden. Juist oen paar dagen geleden waren 26 van die herstellende zieke militairen in dit gebouw ondergebracht, toen in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half één, door den korpo raal, die de wacht had, brand ontdekt werd. Deze "nam zoo hand over hand toe, dat, nadat allen gewekt waren, ter nauwernood de manschappen hunne kleedaren konden redden. Gelukkig zijn geen menschenlevens te betreu ren en is er zelfs niemand gewond, hoewel' er bij zijn, die alleen hun corveebroek en mantilla konden red der} om zich te kleeden. De directeur van het Remonte- Depót, kolonel I. H. Knel, die wegens zijn a. s. verhuizing ook in 't ge bouw sliep, werd door dan dienst- doenden officier pit zijn bed naar buiten gedragen. De paardenarts was -toevallig, afwezig, doch zijn bezittin gen gingen door den brand te loor. De reconvalescenten zijn te Apel doorn per rijtuig van Milligen over gekomen en naar hun respectieve garnizoenen teruggebracht. Hun on voldoende kleeding trok zooals be grijpelijk is, aan het station nogal de aandacht Hoewel er nog een paar handspui ten in het gehucht zijn, en ook op het terrein, waar de ramp plaats had waren aangekomen, hebben zij zolfs niet beproefd den reusachtigen brand te blusschen. Het gebouw bevat circa 70 vertrek ken en is totaal uitgebrandalleen de muren staan nog, hoewel men vreest, dat deze zuilen instorten. De oorzaak van den brand is onbekend. Men vermoedt dat hij in een der bed den is aangekomen. EEN LAFHARTIGE DAAD. Een bewoner van den Overtoom te Amsterdam had op de jongste hon dententoonstelling 'n paar fraaie honden voor een niet onbelangrijke som aangekocht. De beesten stoeiden in den tuin en ln speelschen overmoed had een de brutaliteit, een gat te ma ken onder de schutting welke de af scheiding vormde met den tuin vam een buurman. Deze, hierover ln woede ontstoken, zond een dreigenden brief, waarin hij zijn buurman waarschuwde, voor de gevolgen, wanneer het nog eens mocht gebeuren. Zaterdagochtend nu ging onze hon den liefhebber de stad uit en toen bil Zondagavond terugkeerde, vond hij z'n beide prachtige rashonden... ver giftigd. Inderdaad, 'n lafhartige daad. EEN NADEREND GEVAAR. De Amsterdamsche loge „Een dracht" va nde Internationale Orde van Goede Tempelieren verzoekt het volgende te plaatsen: Een naderend gevaar is de toene mende verkoop van zoogenaamde (Uit het Engelsch). 69) Terwijl hij de groote boot nakeek, lie juist de haven verliet en hef lérn duidelijk werd, dat dit ook zijn iveg was, kwam een diep medelijden 'oor deze eenzame vrouw in hem op. De gedachte aan haar thuis hoven pp de Spaansche heuvelen en aam laar ontevreden, mopperende gezel- chap stemde hem innig bedroefd. Nu (warn Ronda hem niet meer als de noest passende omlijsting voor voor laar nu was het niets meer dan en vreemde plaats in een vreemd land voor hem. Waarom gaat-u niet liever naar w bezitting ln het vaderland terug'? I-Iet viel hem moeilijk deze vraag te tellen, hij vreesde haar verdriet te uilen doen. Miranda zweeg een poos. Daar heb ik al over gedacht, zei b eindelijk, en ik denk wel, dat ik ct ook doen zal. Vroeger vreesde ik e schande en het medelijdendat >u ik niet hebben kunnen verdra- en. En ook hield de herinnering aan upert mij hier terug. Maar maar donk, dat ik nu. terug ga, Ik zou het in uw plaats stellig doen, zei Charnock beslist. En het zou mij aangenaam zijn te weten, dat u in het vaderland was, voegde hij er snel aan toe. Waarom? vroeg zij een beetje verrast door zijn toon van spreken. O voor mij was zoo'n jeugd niet weggelegd, antwoordde hij haas tig, maar later ben ik meermalen in oude landhuizen op bezoek geweest en van deze bezoeken heb ik altijd een diepen indruk mee naa.r huis go- nomen. Ik zou ook zoo hebben willen wonen en leven in dezelfde vertrek ken, waarin mijn vaderen en voor vaderen gewoond, gelachen en gele den hadden, in dezelfde kamers, on der dezelfde boomen, hetzelfde onder vinden, wat zij ondervonden hadden. Ik geloof, dat dat een voorrecht is, dat men niet te gering moet schatten! En daarop zwegen zij beiden weer. Toen wondde Miranda zich plotse ling vrijmoedig tot hem Ik zou u zoo graag mijn voorva derlijk thuis laten zien. Bijna dezelfde woorden had zij in dertijd, bij hun eerste ontmoeting op heit halcon van lady Donnisthorpe tot hem gesproken, en beiden waren bet stellig niet vergeten. En ik zou bet zoo graag loeren kennen ,antwioordde Charnock zacht, maar ik heb het heel druk. Charnock merkte op,, hoe Miranda bloosde bij zijn beleefd vormelijke verontschuldiging. Maar het was heel vriendelijk Van u mij dat te zeggen, -\ de hij er snel bij. Zij scheen de -laatste opmerking niet gehoord te hebbenwant zij ant woordde alleen op de eerste En toch hebt u twee jaar verlo ren I Door mij verloren I Och. maak u ^ar alstublieft en zorgen meer o.-.-rl riep hij uit. Belooft u mij dat? Ik ben Immers nog jongHet zou nog mooier zijn, als ik geen twee jaartjes voor u over zou heibbeai i Geloof mij, mevr. War riner, als eenmaal mijn laatste uur slaat, dan zal ik wat er ook nog gebeuren mag tot op dat oogenblik deze twee jaar met dankbaarheid herdenken. Miranda keerde zich haastig af en keek schijnbaar met groote belang stelling uit het raam, zonder dat er ergens iets te zien was. Even later zei ze met zachte stem Is het werkelijk waar? Maar ik geloof wel, dat het u ernst is Ik hoop het. Uw oude leer, dat de vrouw een rem is aan het wiel, dat bergop waarts gaat, een zweep In de hand van den voerman, die de berg af daalt heeft mij veel hoofdpijn be zorgd. Ik wil u een nieuwe theorie ge ven in-'plaats voor de oude, ant rum!) oontjes e& Ukeurbónbons. Deze in vorm gelijkende op $ióóbi£de-i)va line's, Worden gevuld mét rum, - cognac of ander alcoholhoudend vocht, Van den grootsten banketbakkers winkel af tót ih den snoepwinkel, worden die boontjes of bonbons tot in zeer kleine hoeveelheden verkocht. Het gevaar bestaat voornamelijk hierin, dat de verkooper noch de koe por beseffen aan welke verleiding ons jonge geslacht langzamerhand wordt blootgesteld, door het gebruik van bedwelmende stoffen en dranken* wat tot treurige gevolgen moet leiden. Geen enkele kindervriend zal het in zijn gedacht ©krijgen om een kind op eenmaal 2% liter bier te doen drin ken,. En tóch bevat één ons rumboontjes of likeurbonbons een gelijke hoe veelheid alcohol als twee glaasjes je never of 2-Jj liter bier. De wet op vergunning of levens middelen kan helaas den yerkoóp niet tegengaan, zoodat de plioht daartoe rust op ouders, opvoeders, onderwij zers, ja op ons geheele Nederlamd- sche vólk, Als dit ontkiemend gevaar thans met kracht wordt bestreden, doen wij ons en onzen kinderen een groo- ton dienst. EEN MOTORSCHIP IN BRAND GERAAKT. Het motorschip van Dronrijp naar Harlingen, beladen, met eene hoe veelheid boter, is in de nabijheid dei- laatste plaats, doordien het met een voorbijvarend vaartuig in aanvaring kwam, waardoor een brandende lamp >kï een emmer met petroleum viel ,in brand geraakt. Schippers die in de nabijheid wa ren, slaagden er in den brand te blusschen, doch de motor kreeg scha de; ook de schipper liep brandwonden aan beidie handen op. GEEN GEWELDPLEGING. Vrijdag is te Arnhem het lijkje, 'dat Maandag door de politie uit een wo ning aan de Boekhorsterstraat ln be slag was genomen, omdat vermoed werd, dat de dood door verstikking was veroorzaakt, onderzocht. De des kundigen vonden evenwel geen spoor van geweldpleging, zoodat het na on derzoek onmiddellijk begraven iö. INBREKER GEVAT. In een perceel aan den Stationsweg te 's-Gravenbage, waarin het" maga zijn en het kantoor van een bloemist gevestigd zijn, was den laatsten tijd herhaaldelijk ingebroken, zonder dat het gelukt was den dader óf de da ders te bestraffen. De politie meende in de afgeloopen week reden te hebben, om te vermoe den, dat het ongewenschte bezoek zich in een der volgende nachten her halen zou en had dan ook haar voor zorgen genomen, waardoor het ge lukt is, Zaterdagavond de hand op den vermoedelijken dader dezer in braken te leggen. Nadat het magazijn dien avond omstreeks 10 uur was gesloten, bleven er de rechercheurs Konigkramer en Kuilenburg, achter, die, na ruim een uur wachten, leven hoorden en een man zagen binnen komen, die zich toegang had verschaft, zooals hij la- f ter verklaarde, door in een poort, die langs de achterzijde van de hui zen aan den Stationsweg loopt, over een muur te klimmen, en vervolgens door een gebroken ruit van de keu kendeur naar binnen te kruipen. Toen hij zich voelde aangegrepen, zakte de inbreker verlamd van schrik ineen. Hij gaf aan de rechercheurs op, dat hij zich in het magazijn wilde te sla pen leggen, daar hij er als vroegere bediende van den bloemist, goed den weg wist. De aangehoudene, zekere Duram, is ter beschikking van de justitie ge steld en naar het huis van bewaring overgebracht. EEN ONTROUWE KAPPERS BEDIENDE. Te Winschoten was Zaterdag de kappersbediende W., ten huize van den heer H. K1. Deze had papiergeld op de tafel liggen. Toen W. vertrokken was, vermiste de heer KL f 100 aan papiergeld. W. werd achtervolgd en aangemaand de 100 terug te geven, wijl dan de zaak i zou blijven rusten. woordde Charnock. Er zijn immers voortdurend opdrachten te vervullen. Aangenomen, een man heeft zich voor een vrouw geïnteresseerd, hij heeft voor haar gewerkt, hij heeft altijd tot haar opgezien als zijn ideaalen op zekeren dag komt hij tot de overtui ging, dat hij al zijn gevoelens aam een onwaardige verspild heeft zie, i,n dat geval heeft hij misschien reden Meu i-gesteld, ontmoedigd te zijn. 'car anders I heeft hij herinne ringen opgedaan, die hem een nooit weer te verliezen bron van genot ver schaffen. Vriendelijk dank, zei Miranda eenvoudig. Ik geloof, dat u gelijk hebt. Ik heb een man leeren kennen, die eens zijn hart aan een onwaardi ge vrouw had geschonken, en dat heeft zich ernstig aan hem gewro ken. Zij dacht aan majoor Wilhraham, die de laatste twee jaar herhaalde lijk aan haar geschreven had en wiens laatste brief nog, zooals zij dacht, in de lade van haar schrijfta fel in Ronda lag. HOOFDSTUK XXV. Maar de brief zat in den zak van Ralph Warriner, terwijl hij op het dek vande .boot naar Engeland heen en weer wandelde. De brief: was gedateerd uit een ho tel in Dartmouth, van' waaruit hij', W. ontkende, het geid te hebben, doch toen de inspecteur van politie, de heer Verkaik, hem fouilleerde, vond die in den vestzak van w! een bankbiljet van t 60 en een van 40, geheel verfrommeld. De kappersbediende Is ter beschik king van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. OPZICHTERS EN TEEKENAARS. -Het hoofdbestuur van den Algemee- nen Nederlandschen Opzichters- en Teekenaarsbond, heeft zich met eene circulaire tot architecten, ingenieurs, industrieelen en aannemers gewend, waarin dezen verzocht worden aan da bij hen in dienst zijnde opzichters en teelcenaars jaarlijks een verlof toe te kennen van 8 achtereenvolgende da gen, met behoud van salaris. Aan de circulaire Is een lijst inet namen van een 90-tal patroons toe gevoegd, die reeds met de actie in zake verlof van den bond hun instem ming betuigden. BRANDSTICHTING De winkelier, aan den Dennenweg, te 's-Gravenhage, die zich, verdacht van brandstichting, in voorloopige hechtenis bevindt, blijft, naar men verneemt, alle schuld aan het gebeur de ontkennen. De rechtbank heeft zijn Voorloopige hechtenis met 21 dagen verlengd. BRANDEN. Zondagavond brandden de huizen bewoond door Hagsdoora, Hondorp en Heinerman te Gelselaar in een oogeuiblik tijds geheel af. De kerkto ren, die er dicht bij staat, vatte reeds vuur, doch werd .behouden. Oorzaak onbekend. Een en ander is verzekerd ONGELUKKEN. Zondagavond is te Kruisstraat J. D. zoodanig van zijn fiets gevallen, dat hij aan de gevolgen is overleden. Bij het lossen van boomeai Ln de Zuiderhaven te Zutphen is de schip persknecht M. Reinders, afkomstig uit Mlrlehout, bij Helmond, zeer ern stig in den rug verwond door een giek, die los geraakt was. Per bran card werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand i3 hoogst be denkelijk. Zaterdagavond geraakte het bijna 2-jarige zoontje van den grafdelver ten H. in een diepe sloot bij de be- begraafplaats der gemeente Ensche dé, waar het eenige oogenblikken la ter door de moeder levenloos werd gevonden. Vrijdag is aan liet strand te Noord- wijk aan Zee weer een lijk aange spoeld, dat in verren staat van ont binding verkeerde, gekleed in olie- pak en laarzen. Dit lijk is door de familie herkend als dat van J. K,1 oud 30 jaar, ongehuwd, van Pernis, zijnde een van de twéé zalmvisscbers, die op 25 Februari met hun schokker in dien Nieuwen Waterweg veronge lukten. Het andere lijk, dat is aangespoeld, werd niet herkend en is te Noord- wijk aan Zee begraven.: Te Schoonebeek (Dr.) geraakte een kind van den heer J. A. onopgemerkt in een sloot, waaruit het dood werd opgehaald. Maandagnamiddag is door de be manning van de stoomboot Rijnha ven in den mond van de Rijnhaven te Rotterdam opgevischt een lijk, "dat vermoedelijk dat is van den matroos H. J. K., sedert eenige dagen vermist van het stoomschip Helena, liggende in de genoemde haven. Het lijk is naar het doodenhuis op de algemeene begraafplaats overge bracht. Zaterdagmiddag is in de in aan bouw zijnde papierfabriek te Scheem- dermeer een ijzeren spant naar bene den gestort. De zoon van den aanne mer Hensema werd aan de hand ver wond. De werkman Van der Wal in wendig gekneusd. De hulp van dr. Wartena van Winschoten is ingeroe pen» 1 zooals de majoor schreef, een klein plezierreisje maken wilde in gezel schap vau een jongen man uit Ox ford, die over een flink Inkomen en eetn jacht beschikken kon. Over zes weken ongeveer zou bij weer terug zijn en dan hoopte hij in 't belang van mevr. Warriner een aangetee- kenden brief van haar te vinden. Zooals Ralph Warriner uit den datum van den brief kon opmaken, was de majoor nu nog onderweg. Warriner verliet in Plymouth d^ boot en nam den eersten trein naar Dartmouth, waar hij door een een voudige navraag in het hotel den naam van het jacht te weten kwam. Hij wilde nu een kleine boot huren, want vroeger of later hoopte hij ze ker in een der havens Wilbraham te ontmoeten, als hij maar goed oplette. Maar om dezen tijd van het jaar wa ren zulke booten niet gemakkelijk te krijgen, en ten slotte moest hij zich met een kotter van zes ton vex-genoe- gen. Hij engageerde een visscher, door wien later de geschiedenis van de vervolging van Ralph bekend werd en zeilde van Dartmouth uit west waarts. Vroeg in den morgen zeilde'hij uit en kwam met den vloed in Salcoinbe. vond daar echter zijn buit niet, en ging weer in zoe, om over Bolt-Head en Bolt-Tail door de Golf van Pigbu- ry met haar lage. roode rotsen naar EEN COMMENSAAL OVER DE MEIDEN. Alle meiden, van welken leeftijd of nationaliteit haat ik. Omdat: Zij altijd het hoofdkussen vlak te* genover het gaslicht leggen; zooda^ als men in bed nog een sigaar roói ken en wat lezen wil (een oude eert voudige gewoonte van alle jonggezel len), uien zijn boek in een moeilijk# positie moet houden, om 't licht niet- in de oogen te krijgen. Als zij niet kunnen gedaan krij gen, dat het licht je hindert, dan verzetten zij het bed. Zij zetten je laarzen altijd op on» bereikbare plaatsen. Voornamelijk' soheppeu zij er behagen in, om ze zóóver onder het bed te gooien, als de wand van de kamer dit toelaat. Dit is opdat gij genoodzaakt zult' zijn er in een onwaardige houding met den laarzentrekken naar te vis- schem. Zij zetten de lucifers altijd ergens anders. lederen dag zoeken zij arg listig, naar een nieuw plaatsje en zetten een flesch of een ander breek baar voorwerp op de plek, waar den vorigen dag de lucifers stonden. Dit maakt dat gij 't een of ander breekt, wanneer gij in 't donker thuis komt, en dit knaagt natuurlijk aan' iemands gemoedsrust. Zij houden er van, om met de meu bels te manoeuvreeren. Als ge des nachts thuis komt, kunt ge er op aan* den kolenbak op de plaats van dein luierstoel en de schrijftafel in plaats van den boekenhanger te vinden,, zoodat je wiskundig zeker het slacht offer van die verwisseling moet wor den. Daar hebben zij iets mee op 't oog. Dat doen zij nie tbij ongeluk. Als je ergenB iéts neerlegt, denk dan niet, dat zij 't daar zullen laten liggen. Zij zullen 't opnemen en bij de eerste gelegenheid de besle 'in stoppen. Alle paperassen aii k.. letjes, die zij op den grond vinden, zullen zij met veel zorg oprapen en op je schrijflessenaar leggen; maar met je nauwelijks voltooid manus cript zullen zij de kachel aanmaken. Zij komen je 's morgens vroeg sto ren, om het bed op te maken en ver der komen zij den lieelen dag niet meer naar je omzien. OLYMPISCHE SPELEN TE LONDEN De volgende wielrenners zullen ona land te Londen vertegenwoordigen: G. B. Damen, Rotterdam; A. Gei> rits, Amsterdam; D. M. N ij land, Am sterdam; J. J. Van Spengen, Den Haag en Ulysses", Breda. Voor de 100 KM. schreven Nij- land, Damen en Ulysses. In den poursuite-race komen uit» Gerrits, Nijland, Ulysses en Van; Spengen. Thans is de definitieve lijst vastge steld van de Nederlandsche athleten, welke aan de Olympische spelen ln' Londen zullen gaan deelnemen: 100 meter: V. Henny, J. Hoogveld^; G. J. den Held, E. Koops, H. J. van de Wal en E. Greven. 200 meter: V. Ilenny, J. Hoogveld, G. J. den Held, E. Koops, II. J. van. de Wal en E. Greven. 400 meter: B. Evers, V. Henny, J. Hoogveld, G. J. den Held, E. Koops en II. J. van de Wal. 800 meter: B. Everse H. J. van de Wal, C. J. den Held en A. C. H. Vosbergen. 1500 meter: B. Evers, A. C. H. Vos> borgen en H. J. van de Wal. 110 M. hindernisbaan: E. Koops. 400 M. hindernisbaan: E. Koops. 5 Engelsche mijlen: W. J. Braams, A. C. H. Vosbergen, W. W. Wakker, VV. F. Theunissen en H. J. van d« Wal. Marathonwed6trijd 40 KM.: G. J« M. Büff, W. F. Theunissen, W. W. Wakker, A. C. H. Vosbergen en W. Th. Braams. 3500 mijl wandelen: P. M. Sou- Plymouth te gaan. Wilbraham was hier pas twee da gen geleden voor anker gegaan. Zijn jacht heette „Monitor", en zou van hier uit naar de Scilly-eilanden gaan., Warriner lachte, toen hij die bestem- mlng toevallig hoorde en had maar een enkelen wenschde „Monitor"- ongeveer op de hoogte van Rosevoar in te halen. Wat hij doen zou, als hij eerst maar zeker was van Wilbraham .daaromtrent had-hij nog niets beslo- tenin elk geval had hij nog een nieuwen revolver in zijn hut liggen. Bij een licht briesje verliet hij Ply mouth het ging echter geheel liggen toen hij ongeveer in de nabijheid van Kaap Raine kwam. De rest van den dog bracht hij door, met terwijl het vloed was tus- schen Kaap Raine en Plymouth heen en weer te kruisen. De avond met zijn duizenden steiv ren viel en daarmee kwam er eeo dunne mist opzetten en den gehee- l&n nacht door dreef hij ongeveer vier mijlen van de kust verwijderd mot dö lichten van Plymouth ln 't gezicht op de zee xxmd, maar tegen den morgen kwam er wind opzetten, die de kot ter tot bij Polperro dreef, waar hij toen weer op een kalme, spiegelglad de zee voor het kleine, witte doiT> Itf de door bosschen begrensde, rotsaclj» tlge golf liggen bleef. (.Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 5