HAARLEM'S DAGBLAD. Binnenland Onze Lachhoek. Uit de Omstreken Üi't DEN BLOEMËNDAALSCHËN RAAD. Bij de opening der Woensdagmid dag gehouden raadsvergadering wa ren behalve de twee wethouders slechts 4 raadsleden tegenwoordig 't Was ook zoo warmj Even later waren er echter 5, want de heer A. J. de Waal Malefijt werd beëedigd en geïnstalleerd. De voor zitter wenschte het nieuwe lid inet zijn benoeming geluk en hoopte, dal deze tot zegen der gemeente zou mo- 'g: werken. Van enkele Ingezetenen was het verzoek ingekomen, om groote man nen te ©eren, door hun namen aan straten en wegen te verbinden. Ge noemd werden de hoeren Prol. J, v. Vloten (letterkundige), P> A, Genestet (letterkundige), en Joli Veriiulst (com ponist). De heer Tideman yyenschte het lijstje uit te breidt met de hoeren Nlcolaï (componist) en Potgieter (let terkundige). Enkele heeren -r- ö.Cl "de heer Rou wens waren dit ^lan sympathiek, zoodat bet voorstel van den heer Ti deman, om de zaak naar B. en W, te Verwijzen voor nadere voorstellen, werd aangenomen. Een staat voor al- en overschrijvin gen op de b8grooting werd goedge keurde Op de 3de suppletoir© begröotlng hadden: B. en W, een bedrag van l 5000. geplaatst voor de verbetering van enkele wegen in Duin en Daal. De hoer Rooze» stolde voor deze zaak aan te houden voor de volgende begrooting. Ook de heer Tideman achtte dit ge- .vyenscht, te meer» wijl men dan ook eens hot oordeel van hot nieuwe raadslid en deskundige kon vernemen 't Zelfde stelde de heer Rouwens voor,, die zeis ik moet eerst nog eens onderzoeken welke wegen het zijn. De .Voorzitters 't zijn noodige her stellingen want do wegen zijn slecht-, Wö zullen echter de zaak aanhouden tot de begrooting.; Mr. Tideman: Als hu toch maar de allernoodzakelijkste eh gewone her stellingen gebeurenl Nadat de voorzitter dit bevestigd; had, nam wederom Mr, tideman het! woord, zeggendes We hebben pas een derde supple toirs begrooting goedgekeurd en zien onze uitgaven geregeld stijgen. Ik yerwacht dat bij de volgende begroo- tlng het bedrag der gewone uitgaven met minstens 14.000 verhoogd wordt. 'Als dit zoo doorgaat, zullen we ook geregeld den hoofdelijken omslag moeten verhoogen en zitten we over 4 of 5 jaar in de alleronaangenaam ste positie, dat onze gemeente, wat be lastingen betreft, niet gunstiger Js, dan elke andere dure plattelandscte gemeente. Dan heeft onze gemeente geen bijzonder aantrekkingspunt voor personen, die zich willen vestigen. Er moet iets anders op gevonden worden. U, mijnheer de voorzitter, zijt pas In deze gemeente gekomen en .wenscht veel verbeteringen in te yoe- ten. Ooi ter wille te zijn, hebben vele Raadsleden hun gewone zuinig heidsbegrippen niet toegepast en heb ben de gevraagde, sommen 3teeds toe- gestaan* Toch vrees ik', dat daarin verande ring zal komen als u niet aan mijn verlangen wilt voldoen. Ik zou het ge wenscht vinden, als u bij de volgen de begrooting uw plan van actie voor de volgende jaren bekend zoudt ma ken. Als een nieuwe Regeering op treedt en ook bij elk nieuw zittings jaar, geeft een Ministerie aan de Tweede Kamer een Troonrede, waar in het plan van actie is neergelegd. Het vorige gemeentebestuur had, onder da vele andere eigenaardighe den, de goede hoedanigheid zuinig te zijn. Ook de Raad wil Bloemen- daal vooruitbrengen, maar slechts ge leidelijk. Ik hoop,, dan ook dat wij In Sep tember van u, mijnheer de voorzit ter, zoo'a soort troonrede kunnen verwachten. De .Voorzitter antwoordde: Ik vind een Troonrede wel goed voor een Ka mer,maar niet voor een Raad. Bo yendien bij elke begrooting wordt een plan gemaakt van werken, die in het komende Jaar op het programma zul len staan. Komt er in den loop van 't jaar een bijzondere uitgave, dan wordt de Raad daarin steeds gekend. Een plan van actie voor verschillende jaren zal ik al heel moeilijk kunnen geven. Van jaar tot jaar met de be grooting werken, is toch een geleide lijke ontwikkeling. Het volgende punt der agenda was: yoorstel van B. en W. om een gedeelte Van den Bloemendaalsclien weg te genover het Postkantoor te rioleeren. De kosten werden op 650 geraamd. De heer De Waal Malefijt vreesde, dat als de eigenaresse van den grond mevr. v. d. Vliet, voor dit werk geen schriftelijke vergunning geeft, er in de toekomst moeilijkheden kunnen rijzen. Ook achtte deze heer. de be grooting van den opzichter te vaag, om te beoordeel en, en stelde voor B. en W. op te dragen door een archi tect een plan te laten maken voor de rioleerln gvan een grooter gedeelte >van dezen weg. Dit voorstel werd nadat M>, Ti deman het ook verdedigd had r— aan genomen Bij de Rondvraag wees de heer De Waal Malefijt op de slechten toestand van de wegen In Aerdenhout, Daar voor ls 6000 gulden uitgegeven en de toestand is al heel, heel weinig ver beterd. De aanleg is niet goed,, wat komt, omdat de opzichter De long, al ls hij ijverig, niet deskundig ge noeg ls om zulke werken te beheenen. Sommige wegen zijn reeds nu zoo slecht, dat verbetering hoog noodig ls. Ook is er op den weg langs Ooster- duin naar de Electrische tram altijd zooveel vuil, dat 't veel op een vuil nisbelt gelijkt, Ten derde zou de spreker het ge- wenscht vinden, als nieuw bestraten wegen „ingespoten" werden, zooals dit ïn alle groote steden gebeurt. De voorzitter was het met deze laat ste wenk geheel eens. Wat de wegen in Aerdenhout betreft, deze waren heel slecht toen do gemeente ze over- nafn, en al hebben de aangebrachte verbeteringen niet zooveel succes ge had als men eerst verwachtte, verbe ten! zijn ze wel, i)e heer de Waal Malefijt vond het ook jammer, dat er langs de wegen geen trottoir of wandelpad was aan- rijk, Nederland Duitschland, Denemarken en nd gemeenschappelijk uitge- Oefendt krachtens het tractaat, op 8 Da voorzitter: De bewoners van den Bontveldweg hebben mij uitdrukke lijk verzocht d.It niet te doen. De heer Waal Malefijt: Ja, dat zijii zeiter allo 1 automobiel- of rij- tutghoudérs. Als het gewone wande laars waren, zouden ze het tegenover gestelde gevraagd hebben?. De heer Tideman vroeg of het jui3t was, dat B. en W. een verordening ontwerpen, om strafbaar te stellen de wegen van i Kopje per rijwiel te berijden. Dat iemand er af fietst en a'n nek breekt, vind ik niet erg, maar dat bij voetgangers den nek breekt wel. De Voorzitter: In een volgende ver gadering zal de verordening inge diend worden, De lieer Tideman: De Raad besloot onlangs de twee trappen in den weg van Duin en Daal te laten herstellen. Waarom zijn die gevaarlijke trappen niet voor het verkeer afgesloten, voor dat met de herstelling werd aange vangen. Bij avond moet iemand daar den nek breken. Is dat verzuimd"? De heer Rouwens: Den nek bikken, ja als je dronken bent, dan mis schien.., De voorzitter: Afsluiten was niet di rect noodig. Mr, Tideman: Dat was 't wel. Toen een bewoner ér over -klaagde, schre ven B. en W. dat men niet zeker wist of de aannemer al met het herstel- lings we x-k was begonnen. Wat is dat, wie moet zooiet3 dan we.l weten? De Voox-zitter zei, dat hij niets van dién brief afwist, wijl hij uitstedig was. Mr. Tideman: Om te bewijzen, dat ey aan onze publieken dienst dingen zijn, die niet deugen, kan pok gelden de langzame afwerking van de Mol- laan. Daar is zooveel weken over ge werkt als dagen noodig was. Dit vond cte heer De Waal Malefijt oojs, De Voorzitter deelde echter mede, dat dii werk veel tegenspoed heeft gehad, omdat al het rijdend materi aal noodig was Voor het werk aan den Beiitveldweg. Hierna werd de vergadering geslo ten,.- MIDD. TECH. SCHOOL VOOR AANNEMERS. In de algemeene vex'gadering van den Nederl. Aannemersbond gehou den te Enschedé op 8 Augustus 1907, werd In beginsel besloten tot de op richting van een middelbare techni sche school voor aannemers. Het hoofdbestuur yan den bond in vereenlging met een daarvoor be noemde commissie, heeft zich bezig gehouden met het ontwerpen van een uitvoei-ig plan voor een dusdanige school en is tot de conclusie gekomen dat voor de oplichting bexxoodigd is een som van 125,000, en dat da jaar- lijksche kosten 40,000 zullen bedra gen, van welke soin men 15,000 denkt te vinden uit de schoolgelden, terwijl voor dekking der nog resteerenae 25.000 wordt gerekend op Rijks subsidie, De heer M. Q, Roest, te Middelburg overleden op 7 Januari 1.1., een steeds ijverig hoofdbestuurslid, vermaakte bij testamentaire beschikking den Bond een som van ƒ1000, als eerste bijdrage tot vorming van een oprich- tings- en waarborgfonds voor de be doelde school, onder voorwaarde, dat een half jaar na zijn overlijden dit fonds over 10,000 moet kunnen be schikken, liet fonds, naar zijn sticlite. I, C, Roestfonds genoemd, kan ...aas reeds beschikken over een aanmerke lijk grooter bedrag. De afdeeling Enschedé van den Bond besloot tot een storting van 300 in het fonds en wenscht deze bijdra ge te verhoogen tot ƒ5000, indien men er toe kan besluiten de school te En schedé te vestigen,-. POLITIETOEZICHT OP DE VIS- SCHERIJ IN DE NOORDZEE. De „N. Rott. Ct," wijdt een his torisch overzicht aan de wording van het politietoezicht op de visschorij ih de Noordzee, door Engeland. Frank- Mel 18&2 te 's-Gravexxhage gesloten. Na aan het slot daarvan opgemerkt te hebben, dat Nederland, voor zijn deel, thans aan dit toezicht deel neemt met slechts één schip, vervolgt het blad Nederland volstaat dus op dit oogenblik met het minimum der ver plichtingen door het tractaat van 1882 aan ons land opgelegd. De vraag mag gesteld worden, of het uitoefenen van het politietoezicht mei 3lechts één. niet In alle opzichten daarvoor ge schikt scheepje als de „Dolfijn", In overeenstemming ls met de zeer be langrijke positie, die wij met onze aanzienlijke vlsscliersvloot In de Noordzee Innemen, on of de groote be langen, die daarbij betrokken zijn, op deze wijze inderdaad naar e.isch kun nen worden behartigd. Wij meenen, dat opdenduurdit politietoezicht beter en ook meer pre ventief zal werken met drie kruisers, zooals het vroeger plaats had. Gedu- X'ende den tijd, dat de polittekruiser nu binnen is, en dat is op nagenoeg de helft te stellen, Is er thans In het geheel geen toezicht. Wij zouden het betreuren, indien, evenals een twintigtal jaren geleden op de regeering pressie moest worden geoefend bij hef behartigen van de belangen onzer zeevisscherlj, ln de eerste plaats voor die belangen zel ve, maar ook voor het personeel on zer marine, dat immér met vollen Ijver en met alle toewijding dit deel van zijn taak heeft vervuld, doch dat met zulke beperkte middelen, al3 thans voor de uitoefening van die taak beschikbaar worden gesteld, de ze onmogelijk naar wensch, ook naar eigen wensch kan vervullen. Zoodra de „Zeehond'.' met hare re paratie gereed ls, moeten o. 1. even als vroeger weder minstens twee schepen onafgebroken rnet het politie toezicht belast zijn. Het verdient te vens alle aanbeveling ln tijds voor 6en derde (reserve) schip te - zorgen, nu de „Dolfijn" 20 jaar en de „Zee hond" "17 jaar geleden op stapel is gezet, terwijl de vroeger voor het politietoezicht als reserve beschikbar re schepen „Alkmaar", „Bonaire", „Suriname" en „Sommelsdijk" eene andere bestemming kregen. Ten slotte de opmerking, dat bet politietoezicht in de Noordzee, met alles wat daarbij te pas komt, voor onze jonge zeelieden, officieren en schepelingen, eene uitmuntende oefenschool is, waarbij dikwerf ont bering wordt geleden, maar die flin ke mannen vormt. OP RUPSEN-INSPECTIE, Wij zijn eens op onderzoek geweest hoe het thans met de ringelrupsen staat, die verleden jaar de Amster- damsche grachtboomen zoo geteisterd liebben, aldus.schrijft het „N. y. d. D." Nu, ze zijn er weer, en al baalt haar aantal in de verste verte niet bij de enorme hoeveelhëden van den vo- rigen zomer, wij gelooven niet, dat één boom geheel vrij is. Of dan het uitknippen van de eier- ringetjes in den afgeioopen winter niets geholpen heeft Zeker heeft het geholpen en flink ook, maar in de allerhoogste toppen bleef licht een ringetje zitten, dat over het hoofd werd gezien en waaruit de thans rondkruipende rupsen zich hebben ontwikkeld. In 't geheel zijn er een 80.000 ringetjes geknipt, en als wij elk ringetje op 100 eitjes schatten, dan geeft dat een getal van 8 nxil- lioen. Waren deze eitjes blijven zitten dan zouden er 8 millioen rupsen meer zijn dan thans het geval is. Voor zooverre het den boomen nu ls aan te zien, zal er van een rupsen- plaag geen sprake zijn dezen zomer, Toch is mexx reeds sedert een drietal weken vanwege de Gemeentebeplan tingen met drie ploegen arbeiders be zig de boomen te inspecteeren en uit te knippen, wat bereikbaar is. Dat is de goede manier en als dan in den a.s. wiuter opnieuw jacht op de rup- sendieren wordt gemaakt, dan zal het rupsenleger wel weer tot zijn normale sterkte zijn gedund. Van volledig weg- krijgen is natuurlijk geen sprake altijd ontspringen enkele weer den dans. maar dat hindert ook niet. Het Vondelpark blijft ook niet ver schoond. Op een wandeling bleek ons, dat langs alle iepen eix eiken zich ringelrupsen bewogen, die door den regen en den wind naar omlaag wa ren gestort en nu weer netjes naar haar boterham kropen. Maar dat aan tal was weer niet zoo groot, dat men van een plaag zou kunnen spreken, heelemaal niet. Wel zijn er andere rupsen, die som mige heesters in het Vondelpark vol komen ontbladerd hebben dat zijix de rupsen van de stippel- of spinsel- motjes. Deze rupsen er zijn enkele soorten van hebben het vooral ge munt op Evoixymus, Vogelkers en Meidoorn, en het zijn deze struiken, die geducht te lijden hebben gehad of nog hebben, 't Is een droevig en vies gezicht, zóó zijn sommige sti-ui- ken toegetakeld geen blaadje is er meer aan, terwijl de kale struiken vol vuile spinsels zitten. Die stippelmotjes zijn oude beken den en komen overal voor, elk jaar weer. En daarom zou het aanbeveling vordienen, wanneer op bovengenoem de struiken van Mei af geregeld het oog werd gehouden en rnen stelsel matig de rupsennesten uitknipte en vernietigde. Maar met de ringelrupsen staat het zeer bevredigend en ze zullen daarom wel geen aanleiding geven tot eene interpellatie in den Gemeenteraad, zooals verleden jaar. De stadstuinlieden houden z.é flink ln bedwang. VECHTPARTIJ, Te Baardwijk (N.-Br.) is een twin tigjarig jongeling bij een vechtpar tij zóó ernstig met een mes gestoken, dat men voor zijn leven vreest. De dader is reeds in heohtenis.- ONWEDER., Dinsdagnacht schijnt boven ons land een zwaar onweder te hebben gewoed in den omtrek van onze stad was het gelukkig meer weer licht. Het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt maakte Woensdagmorgen het volgende bekend Onder de talrijke zwarx onweders, die het, voorjaar van 1908 kenmerk ten, zal dat van Dinsdagnacht waax-- schijnlijk een van de hevigste blijken. Buitengewoon talrijk en krachtig waren de electrische 'verschijnselen j schrijver dezes, even na 12 uur per rijtuig uit de stad naar De Bilt temg- keerende, telde, alleen langs het fort rijdende, reeds 40 malen weerlichten bliksem. Nauwkeurige beidchten over den omvang der bul in het geheele land zullen eerst Dondei'dag binnen komen ;de opteekenlng der zelfregis- treerende instrumenten aan De Bilt zijn echter op zich zelf reeds de moei te waard beschreven te worden. De barometer, reeds den geheelen dag oni-ustig, steeg omstroeks half 12 in den nacht, in een kwartier tijds 2 rn.M., terwijl in denzelfden tijd 10 nuM. regen viel j deze bui werd in geleid met een windstoot, die 17 Me ter per seconde (dat is volle storm kracht) bereikte. Daar een tweede on- weersdépressie ons land nog niet ge heel voorbijtrok, ls de afkoeling na de bul op het oogenblik alleen in het Westen bemorkbaai*. Vooral In het Zuiden en Oosten des lands, waar reeds van Dinsdagmorgen onweer wex-d gemeld, schijnt de bui hevig te zijn geweest. Maastricht meldde Woensdagmorgen 39 m.M. regen. Vermoedelijk zullen nadere mededee- ling omtrent dit onweder volgen.. Verschillende ongelukken worden gemeld. Hier volgen de belangrijkste; De bliksem sloeg ln de woning van den landbouwer Geurts te 's-Heeren- berg. Man en vrouw werden beiden getroffen. De man ls verlamd, terwijl de vrouw onbelangrijke kwetsuren be kwam, Brand werd niet veroorzaakt. Onder de gemeente Lathen zijn twee veldarbeiders door den bliksem dood geslagen. Te Glesbeek werd de vrouw van don paardenknecht van Amerongen, op de pannenfabriek aldaar, die met haar kindje op de schoot zat, door den bliksem getroffen. Moeder en kind wei-den op slag gedood. De .woning verbrandde geheel. De 50-jarige G. Staal en zijn 24-ja- rige zoon Hendrik, landbouwers in ds Maten te Ter Apel (Gron.), werden door den bliksem getroffen en gedood. Den vader waren de kleeren bijna ge heel van het lichaam gescheurd, EÉN WOUD-IDYLLE.; Men schrijft aan de „Tijd" i In het .boschgewas voorbij het bui tengoed van De Gruijter, tusschen 's-Hertogenbusch an St. Michiels-Ge- stel, was ik Zondagnamiddag getuige van een eigenaardig tooneeltje in de diei-enwei'eld. Den bi-eeden zandweg langs wandelend ln de schaduw der hooge boomkruinen, die donker af staken tegen den helderen hemel, terwijl geen windje de bladeren be woog, werd plotseling mijn aandacht getrokken door een onstuimig ge zoem, dat vlak over mij heen streek. Opkijkend ontwaarde ik een dichten bijenzwerm, die door de dreef aan vloog en over het struikgewas rechts van den weg neerviel op een hollen knotwilg. In minder dan geen tijd was de heeJe bijenkolonie door de opening aan den bovenkant in den stam verdwenen. Enkele nakomers zoemden en zochten nog een oogen blik, maar van lieverlee hadden ook de laatsten een veilig heenkomen ge zocht bij den tros der bijenkoningin. Eensklaps hoorde ik in de holte eene heftige beweging, alsof er met iets geweldig aan den binnenkant te gen den wand werd geslagen. Het gedruisch klom hooger en hooger en hoogei-, en op een gegeven oogenblik zag ik uit de opening het klassieke gezicht met de groote ronde oogen van een uil te voorschijn komen. In zijn bek sleurde hij een allerliefst uilenjongske mee naar buiten, flad derde er een eindje mee weg, zette het op een boomtak in de buurt en keerde vliegensvlug weer naar den wilg terug, in wiens holte hij in een oogwenk was verdwenen, om onmid dellijk weer te voorschijn te koinen met een tweede klein uiltje, dat hij naast zijn troertje op denzelfden tak in veiligheid bracht. Het was een aardig gezicht, zoo ver baasd als de kleintjes hun ronde kop jes wijsgeer ig naar alle kanten draaiden. Wellicht hadden ze nog nooit de buitenwereld gezien. De oude keek zóó tevi-eden naar zijn kroost, alsof hij een heldendaad had verricht. Daarop stiet hij een eigenaardig geluid uit, waarop de tweede oude uil kwam aangevlogen, en zich bij het gezixx voegde. Maar nagenoeg tegelijkertijd gebeurde iets heel eigenaardigs. Van alle kanten, ik begrijp nog niet waar ze zoo vlug allemaal vandaan kwamen^ vlogen kleinere en grootere vogels aan, tot kraaien en spreeuwen toe, en brach ten het uilengezin zóó'n helsche sere nade, dat er je hooren en zien van verging. Dat krijschte en sjielpte en snaterde, joelde en fladderde door el- kaai', zoó krijgszuchtig, als wilden ze de vreemde nachtvogels levend verscheuren. Deze echter bleven kalm en parmantig zitten, terwijl de ouden slechts nu en dan,, als oen der la waaimakers wat- te dteht in hun buurt kwam, lichtelijk de veeren stroefden, met een beweging als een kat die tegen een hond blaast. De kleine uiltjes schenen die begroeting bij hun intreden in de wereld door al dïe .vreemdsoortige schepsels erg vermakelijk te vindon» want ze had den geen oogen genoeg om ze naar .alle kanten den kost te geven. Die ketelmuziek hield wel tien mi nuten aan. Steeds waren nog meer vogels het koor komen versterken, tot plotseling, als bij tooverslag. de heele lawaaimakende troep verschrikt naar alle kanten uit elkaar stoof. Al leen de uilen bleven onbeweeglijk zitten. Aanvankelijk begreep ik iiiets van die overhaaste vlucht in alle x-ichtingen, totdat ik in kleine krin- gen een valk loererxd boven de boo men zag drijven, die vex-moedelijk zijn 3lag wilde slaan in dat alle gaartje. Het was hem echter langs den neus gegaan, want ik zag hem langzaam onverrichter zake aftrek ken. Een poosje later pakten ook de uilen ixun blezen. Elk met een jong in den bek verdwenen ze met een licht, nauw hoorbaar geruisch, schuw tus schen da boomschaduwen door naar elders. Het was een allermerkwaardigste Idylle, die zich daar in het stille boschje afspeelde tusschen die vex-- schillende dierexx. En de hernel weet, welke tooneeien er voorgevallen zijn binnen in den hollen boomstam bij den eersten inval van die oproerige bijenhorde, die zoo brutaal het stille familiegeluk kwam storen van de kalixxo en rustige dagslapers. VENEZUELA EN CURAgAO. Aanhouding van uit Curagaosc-he havens afkomstige vaartuigen door Venezolaansche kustwachtschepen, als nu weer werd geconstateerd, is een telkens terugkeerend verschijrxsel, waartegen naar het schijnt alle ver- toogen van Nederlandsche zijd© niets mogen baten. Waar zulks evenwel kon voorko men, tex-wljl de betrekkingen tus schen Venezuela en Nederland en'zij ne koloniën van den meest vriend schap pelijken aard waxen, is het te verwachten, dat zulke incidenten zich meer zullen voordoen bij eenige span ning. Het blijkt nu, dat werkelijk eenige spanning bestaat. Aan laatstelijk oixt- vangen Curagaosche bladen blijkt toch, dat president Castro in de laat ste dagen twee decreten had uitge vaardigd, di© allesbehalve gunstig voor den handel van Curagao zijn en zelfs verderfelijk voor de scheepvaart genoemd mogen worden. „De Wekker" van Curagao schreef hieromtx'ent het volgende: „De aanleiding tot het uitvaardigen dier decreten of besluiten wordt toe geschreven aan het verwijzen naar de quarantaine, door de Curagaosch© gezondheidsoverheid, van vaartuigen uit onbesmette Venezuelaansche ha vens, welke vaartuigen bovexxdien wa ren voorzien van een schoon-gezond- heidspas. Het eerste dier decreten of beslui ten bepaalt, dat alle ia- en uitvoerar tikelen ter overscheping verzonden van Maracaibo en de andere havens van het Westen en die, welk© op de zelfde wijze bestemd zijn voor de ha- vexxs, ten tolkantore vaxx Pro Cabel- io, tot di© einden gerechtig verklaard, overgescheept dienen te worden en krachtens het tweede wordt het vex*- keer van kleine vaax*tuigen tusschen de Nederlandsche Antillen en de ha vens van Venezuela voor onbepaalden tijd geschorst en zullen de vice-con suls der Republiek op Aruba en Bo- nalx-e dit besluit ten uitvoer brengen. Door de gezondheidsautoriteiten al- hièx' is slechts één schoener, van Gu- auta herkomstig naar de Caracas- baal (quarantaine-ligplaats) gezon den, om 4 dagen te worden geobser veerd. Het schip was wel vooxvzien van een schoon gezondheidspas, doch bevond zich, zooals plaatselijke col lega's verzekex-en, niet in een toe stand, die, nu ons pestgevaar dreigt, zijne toelating zonder een korte ob servatie gedoogde." Dit laatste kan dus niet geacht wor den voldoende redenen op te leveren voor de door president Castro getrof fen maatregelen. Wat er dan nu weer aan 't handje mag wezen? (Hbld.) EEN VEILING. In tegenwoox-digheld van eenigs honderden menschen sportliefheb bers, paardenhaixdelaars, stalhou ders, van 's-Gravenhage en uit om liggende plaatsen had in het koets huis van "Oud-Wassenaer de publie ke verkooplng van stolmateriaal uit het failiissement-Prinz yon Bentheim plaats. Er was groote kooplusthet meeste ging voor hooge prijzen en wex-d toe gewezen aan den heer Frans Schaap, die uit naam van den gefailleerden prins handelde,. Ook enkele der vijf paarden waren namens den gefailleerde ingezeteen vos voor ƒ620. Ec:. .üuiner van de ln den aanvang buxteugewoon woelige yerkooping zóó woelig, dat da verkoopende nota ris besloot, haar niet langer ln het koetshuls doch voor het verdere in de buitenlucht te doen plaats hebben. wekte niet geringe hilariteit. Het was een presse-papier in den voi'in van oen grafzei'k. Het opschrift luid de t Hier xuxhen meine Schulden.... Deze grafzerk, met eokelip bijbéhoo- rende boeken bracht ƒ7.50 op,; BRANDEN, Dinsdagnacht ls ln d# Berkmeer (N.- H.) afgebrand de boerderij Yftb P> vak Staveren,- Te Klelwlhdeweer la het nieuwe manufaoturenmagazijn van den heer van der Veen tot den. grond teé ^fge- brandi EEN GOED MIDDEL 1 De graaf De la Fnente, de vroeger* onderkoning van de Spaansche be zittingen in Indlë, leefde heel stil 05 zijn landgoed. Hij besteedde zijn tijd aan het beheer zijner goederen en aan de opvoediug zijner dochter. Nu, de laatste wies op tot een bloeiend* jonkvrouw en het kon ntemand veiN wonderen, dat tal van edellieden vaq wijd en zijd naar de hand der even schoone als rijke erfdochter dongen. De graaf had de voorkeur voor eei? drietal hunner, don .luan de Medina, Carles Lopez en ridder Alcantra, en stelde zijn dochter de keuze tusschen dit dx'ietal. Het meisje, niet wetende wien te moeten kiezen, raadpleegde een ouden dienaar der familie. Deze, een schrander lijfeigene, gaf haar den raad. haar aap Joco eenige dagen naar elk der dx-ie heeren te zenden en telkens te zien, wat het dier na zijn terugkeer zou doen. En zoo ging dan Joco voor de ee,. ste maal bij slgnor Lopez eon dag of veertien logeex'en. Na verloop van dien tijd kwam dc aap terug. Het eerste, wat hij deed, was voor een speeltafeltje te gaan zit- ten en de kaarten te schudden. Het was duidelijk, dat de geestheex', vaxx wlen hij vandaan kwam, een speler was. Het dier werd thans naar don Juan" de Medina gezonden. Ook daar bleef het twee weken. Thuiskomende gal de aap blijken van een onweerstaam baren trek naar prikkelende dranken Zoodra hij de kans schoon zag, stal hij een paar flesschen wijxx of likeur Hij was dus blijkbaar bij een drih ker geweest. Het dier ging daarop uit logeeren bxj den ridder Alcantra. Doch hoe kwam hii xxa 14 dagen van dezen te rug Hij was een echte gulzigaard geworden en snoepte den ganscher. dag. Er waren niet veel woorden noodig om den graaf te overtuigen, dat geer van de drie de geschikte man was on' zijne dochter gelukkig te maken. De oude heer nanx daarop het besluit om van zijn voornemen af te zien. En ge lukkig. want een jaar later kwam een edelman hem de hand vragen zijner dochtei', die geen der bovenge noemde slechte eigenschappen toon de te bezitten. EEN VOGELLIEFHEBBER. „Ik houd van vogels", fluister de hij. Zij deed daarop niets anders dan de piano openen en terwijl haar vin geren zachtjes over de toetsen gledenj zong zij „O, dat Ik een vogel ware." Thans zoeken zij naar een nestje. BELOONING. De directie der Staatsspoorwegen heeft den machinist H. Krijthe te Zwolle voor zijn bijzondere plichts betrachting 8n activiteit bij het onge, val te Beilen op 21 Mei jl., beloond met een gratificatie en eervolle vexv melding. Toen de wielband sprong van de locomotief van den door henx vervoer den sneltrein naar Zwolle, beeft Krij the, zooals men weet, door zijn han delend optreden den trein tot stil stand gebracht en de machine vei> zorgd, trots de door hem beloopen verwondingen ,waax-door gevaar werd voorkomen EEN JEUGDIGE ZWERVER. Te Wierden (Overijsel) werd dezer dagen een veer tien jarige jongen door de politie zwervend aangetroffen. Hij vertelde, dat hij de wouing van zijn voogd te Hoogezand (Gr.) ontvluch# was. Onder politiegeleide werd de knaap nu naar Hoogezand gebracht. Bij zijne aankomst aldaar bleek echter, dat hij daar in 't geheel den weg niet wist. Ter gemeente-secretarie kon de ambtenaar van den Burgerlij keil Stand den naam van den knaap niet in het bevolkingsregister vinden. De jongen, nogmaals ondexwraagd, bekende r:u, dat hij gelogen had en hij te Zuidbroek thuis behoorde. Na onderzoek bleek, dat hij ditmaaj waarheid gesproken had, zoodat hij opnieuw naar zijn voogd aldaar wera teruggebracht. EEN VERKIEZINGSQUAESTIE. Bij de stemming van een lid voor den Raad der gemeente Doxiiaworstai werd met 267 van de 480 stemmen gekozen de heer E. de Haan, candl- daat der Chr. Hist, en Katholieken.: Ann verkiezing wex-d deelgeno men door den heer K. E. de J., of schoon deze dit jaar geen kiezer was," wijl hij verzuimd had zich aan te ge- van als loonkiezer. Men had hem ech* ter bij vergissing eene stemkaart ge zonden, welke later bleek bestemd te zijn voor den heer K. D. de J. Het' stembureau liet K. E. de J. met zijn© kaart als kiezer toe, en toen later Ky D. d,e J. zonder stemkaart kwam, wei gerde het stembureau hem toe te la ten, Eenige Ingezetenen, ook de heer D. de J. h6bben nu protest aangetefy kend, bewerende, dat eenige ktezerg niet aan de stemming hebben deelge nomen, omdat zij vaix oordeel waren, dat de stemming nu toch vernietigd zou worden. RUIME BETALING lp de Friesche gemeente heeft een moeder haar jongste afg% staan aan een kinderloos paar uit dea arbeidenden stand, voor 40 cent ONGELUKKEN. Zaterdag zouden eenige kmeehtexf yan de fabriek van geneesmiddelen? Va» 'es Stheemany

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 5