NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2Sf> Jaargacg). No. 6784 Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo- en Feestdagen. SATERDAG 20 JDNI 1908 A ABONNEMENTEN PBR DRIB flIAANDBNl Voor Haarlem '..111,28 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)130 Pfanco per post door Nederland 135 Afzonderlijke nummers0 °-°2H" Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loorens Coster, Directeur J« 0. PEERBBOOBL ADVERTENTlÊNi Van 15 regels 50 Cts.: Iedere regel mee1 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /t—elke regel meer ƒ0. S8 Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag an Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Ictercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Znider Bnftenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZÜNDAG 21 JUNI 1908. Olympische spelen. (Zie program ma)." Brongebouw Concert en .vuur werk. Muziek in den Hout, 2 1/2 uur. OM ONS HEEN No. 760. Brieven v«n het 84ste Raadslid. Aan de Kiezers. Wanneer ik, geachte kiezers, het ■voordeel zal hebben mij eens met u te onderhouden, dan zal dat nu moe ten gebeuren, want over enkele we ken begint onze vacantia en gaan we op reis. Welbeschouwd mag ik van vacantie niet spreken ,want die is er officieel niet. Iedereen heeft tegen woordig vacantie, het zij dan wat langer of korter, maar een lid van 'den gemeenteraad staat daar buiten. 'Als die- voor een paar weken op reis gaat, dan is dat zoo'n beetje ter sluiks, bijna als een jongen, die de tink steekt, daar het immers best mogelijk is, 'dat de burgemeester in 'dien tijd juist een Raadsvergadering .Uitschrijft. Wordt de gemeentewet weer eens .Veranderd, dan zal dus een officieele vacantietijd van bijvoorbeeld veertien dagen daarin moeten worden opge komen. Wie meer wil hebben, moet de rest dan maar voor zijn eigen ge weten verantwoorden. Maar daar hebben we den tijd nog mee, met de wijziging van de gemeentewet bedoel ik, want bet is overbekend, dat een Nederlandsche wet eerst een kwart eeuw lang, liefst een halve eeuw, ver ouderd moet wezen, vóórdat men het raadzaam acht haar te veranderen. Vergis ik me niet, dan dient deze maatregel ter voorkoming van onbe suisde haast, waarvan- een wetgever den meest hartgrondigen afkeer heeft. Intusschen zou ïk wel eens ge vraagd willen hebben, waarom geen officieele vacantie zou worden toege kend aan ons, leden van den gemeen teraad, die van 1 Januari tot 31 De cember onze hersens verslijten inhei belang van de openbare zaak. Leest, Waarde kiezers, de agenda van een enkele Raadsvergadering door en be seft. dan, hoe veelzijdig ons verstand moet zijn gescherpt. Het is om zoo te zeggen een prisma, dat flonkeren moet boe jè het ook wendt of draait. Bouwvergunningen, financieels aan gelegenheden, reglementen voor de meest verschillende takken van den gemeentelijken dienst, kunstza ken Sn den vorm van medailles voor schiet- of zangconcoursen, rechtskun dige quaesties als veranderingen van de algemeene politieverordeningen, benoemingen In soorten, ziedaar maar een kleinigheid opgesomd van alles, iWat onze hersens hebben te omvatten en te doorgronden. Nu wil ik u, geachte kiezers, niet bedotten. We hebben voorlichting. Deskundigen in soorten. Vooreerst B. en W.s die op hun beurt weer advies hebben ingewonnen van de chefs van dienst, dan de bijzondere Raadscom- ïnis3ien en ten slotte onze onderlinge gedachtewisseling, vóórdat de ver gadering plaats heeft, om niet te spre ken van de specialiteiten in den Raad zelf. Wie na dit alles nog geen eigen oordeel, geen eigen, onafhankelijk oordeel vormen kan, die verdient, ge achte kiezers, niet door u te worden herkozen. Iets anders is het met die gemeen telijke zaken, waarover je eigenlijk Teen advies inwinnen kunt. Daar is bijvoorbeeld da quaestie Van de kermis, een zaak waarover je aan iedereen advies kunt vragen en waarover je tooh ten slotte precies ateint, zooals je zelf wilt. Oppervlak kig bekeken Sou Je meenen, dat op dit punt dan ook geen deskundigen bestaan, omdat iedereen erover 'des kundig is, maar toch kennen we in den Raad wel degelijk kermis-speciar liteiten, waarvan ik den heer Winkler als specialen tegenstander en den heer Van de Kamp als specialen voor stander noemen wiL Het verwondert me wel een beetje, dat er nog geen request tot kermis- afschaffing of een voorstel van Raads leden met dezelfde strekking in gekomen is. Ik weet, dat er zooiets in de maak was, maar het is dan blijk baar niet tot afwerking gekomen. Met ijver zijn de neuzen geteld en het is mogelijk, dat het aantal' vóór-neuzen (dat is vóór de afschaffing van de ker mis) ten slotte toch niet meegevallen is. 't Is anders niet altijd gemakke lijk om van de collega's precies te we ten, hoe ze over deze zaak zullen stemmen. Er zijn in den laatsten tijd vrijwat nieuwen opgetreden, die nog nooit een kennisdebat hebben meege maakt en van wie je het dus wel ver moeden, maar nooit met zekerheid weten kunt. Zoo veronderstel ik bij voorbeeld, dat collega Tjeenk Willink een voorstander van de afschaffing is, maar hoe collega Krelage er over denkt is me volmaakt onbekend. En het is wel mogelijk, dat de voorstan ders van de afschaffing geen lust hébben^ voor de zooveelste maal een poging te wagen, wanneer ze niet ze ker weten, dat die lukken zaL Als er sprake is van het tellen van neuzen, dan wil ik wel zeggerij, dat mijn neus tegen de afschaffing ls. Niet omdat dit lichaamsdeel zooveel behagen schept in het ophalen der geuren van poffertjes en oliebollen, als wel omdat mij de kermis op zich zelf een heel onschuldig vermaak toe schijnt te zijn. We moeten tooh niet vragen, wat sommige menschen er van maken, want misbruik wordt eenmaal van alles gemaakt. Ik weet nog wel, dat een paar jaar geleden menschen die ik ken met een goed- koopen trein naar Kleef waren ge weest en bij het terugkomen in den wagen 'n troepje feestvierders hadden aangetroffen, dat" het hun heel lastig had gemaakt. „Nooit", zoo riepen de brave lieden uit, „snappen ze mij weer in een pleziertrelnAlsof die trein daar de schuld van was 1 De fout lag toch bij de menschen, die mis bruik van de gelegenheid gemaakt hadden (een klein groepje maar) en niet bij iemand of iets anders. „Maar", zeggen voorstanders van de afschaffing, „wanneer iets tot mis bruik aanleiding geeft, moet je het maar liever afschaffen." Wanneer we dat op de maatschappij gingen toepas- zouden we weldra geen stap meer kunnen doen, niets meer kun nen uitrichten, want onverstandige menschen overdrijven alles. We zou den zelfs geen Raadsvergadering meer kunnen houden, daar inderdaad af en toe een enkele collega de nutti ge gewoonte om zijn medeleden voor lichten, door te vaak en te lang re devoeren misbruikt. De burgemeester van Rotterdam heeft bovendien nog een andere reden genoemd, waarom het behouden van de kermis gewenscht was. Deze name lijk, dat ze moeilijk weg te krijgen is. Wij in Haarlem verkeexen in hetzelf de geval, dat de kermis, uit Haarlem verjaagd, zich wellicht even buiten de grens zal gaan vestigen. Zullen heusch al de gemeenteraden in onze omgeving ongevoelig blijven voor het slaatje, dat ddarult te slaan is? En wanneer dat gebeurde, wanneer de kermis, uit Haarlem verdreven,- even over de grens werd toegelaten, dan zou er eerst goed vrees bestaan, dat er misbruik van zou worden gemaakt. Dan is er geen voldoende politiekorps meer, dat toezicht houdt op orde en veiligheid en zoudën de kwade ele menten, die de kermis evenals Iedere andere zaak heeft, zoogoed als vrij spel hebben. Ja ja, zoo hebben de wereldsche za ken dan toch maar verschillende kan ten. Neem bijvoorbeeld de klok In de hal van t stadhuis. Jaren geleden werd besloten, een soort van spits en een min of meer chaotische verzame Hng raderen, moeren, wieltjes en der gelijke te laten omwerken tot een mo numentale klok. Op dit oogenblik staat daarvan alleen nog maar de kast, die heel keurig en behalve de bovengenoemde spits heelemaal nieuw is, maar van de klok zelf is nog niemendal te zien. Nu zijn er men schen, ook Raadsleden, die het wel wat heel mal vinden, dat het zoolang duurt, te meer omdat door opvolgen de credieten het voorwerp al heelwat geld is gaan kosten. Anderen evenwel die het geval vroolijker opvatten, meenen, dat hier nu eens iets niet alledaagsch aanwezig is. De leege kast geeft aanleiding tot verschillen de vragenzal ooit de klok op komen dagen, zoo ja wanneer zal dat gebeu ren en zal het tegenwoordige geslacht dat beleven? Bovendien hebben de vreemdelin gen, die ons schilderijenmuseum ko men bezoeken, voor de kast de groot ste aandacht. Engelschen, practisch als altoos, wenscheu te weten, of het een model is voor een linnenkast, Duitscbers, gewoon aan politievoor- schriften, willen weten, of de burge rij verplicht is, haar linnenkasten naar dat voorbeeld te laten maken, op boete van zoo- en zooveel, ^Fran- schen informeeren met belangstelling of het een doodkist op zijn kamt is, vooral omdat er van die deftige La- tijnsche woorden op staan, die be trekking hebben op den dood. Met al die fantasiën is 't uit, zoo dra de klok zal zijn verschenen. Komt ook eens kijken, geachte kie zers, misschien ziet gij er nog wel wat Ik groet U allen zeer. Het 84ste Raadslid. Voor kopie conform J* C. P. Buitenlandsch Overzicht AMERIKA. De Conventie heeft Taft bij accla matie tot candid aat voor het Presi dentschap verkozen, dus 't Is nu wel haast zeker, dat hij de man is, die in de komende jaren als boofd-bestuur- der van de Republiek zal optreden. Roosevelt schijnt nogal met dien opvolger ingenomen te zijn. Hij heeft alle moeite gedaan om Taft aan de afgevaardigden der Conventie op te dringen zoodat deze candidaatstel- ling ook een succès voor „Teddy" is misschien.... een laatst succès Toen de Conventie Woensdag ver gaderde en het noemen ven Roose velt's naam daar aanleiding gaf tot een uitbarsting van enthousiasme, zat Roosevelt zelf in het Witte Huis aan de telefoon met gespannen aandacht te luisteren. Volle acht-en-veertig minuten bleef de President met het toestel aan het oor, gereed om, zoo dra het noodig mocht zijn, nog eens mondeling te herhalen, dat hij tot geen prijs nogmaals wilde worden gecandideerd. Dit melden althans de berichten, die wij natuurlijk onvoorwaardelijk ge- looven. Wie is Taft Zie hier een korte levensschets Taft werd geboren te Cincinnati (Ohio) op 15 September 1857 (dus hij is thans 50 jaar), 't Was een zoon van „brave ouders", vooral zijn papa was in de politieke en rechterlijke wereld zeer gezien. Taft studeerde in de rechten, en werd op 20-jarigen leeftijd gepromo veerd. Toen werd hij.... dagbladver slaggever (de journalistiek is toch maar JE oefenschool voor da later beroemde mannen, denk aan.... nu ja, denk alleen maar aan Dr. Kuy- per, en nu weer aan Taft I) en als rechtbank-verslaggever werd hij be vriend met een officier van justitie, die hem een baantje als substituut bezorgde. Sinds dien is Taft als ma gistraat opgeklommen en ging later over als diplomaat in staatsdienst. Zoo werd hij o.a. naar den Paus afgevaardigd, om ©ene belangrijke quaestie op te lossen. Nu was Taft minister van oorlog (van alle mark ten thuis dus I) en over eenige maan den is hij wellicht ook President I De Conventie heeft met groote meer derheid van stemmen als candidaat voor het vice-presidentschap gesteld James Sherman FRANKRIJK. Jaurès (sociaal-democraat) heeft de Regeering weer eens geïnterpelleerd over Marokko, welke vragensteller!) vrijwel gelijk was aan de vorige. Jaurès verweet in een scherpe rede der regeering haar dubbelzinnige po litiek. Minister Pichon, erg nerveus Vrij dag, had enkele booze en weinig lukkige uitvallen. Zijn rede was een bedekken van de netelige positie in den huidigen Marokkaanschen toe stand. Het ietwat erg geprononceerd optimisme liet niettemin de Kamer vrij koud. Iets nieuws was de tusschenkomst van Denys Cochin, die eveneens der regeering haar dubbelzinnige politiek verweet. In tegenstelling met Jaurès, die- de regeering nog veel te vermetel, avontuurlijk en onvoorzichtig vindt, acht Denys Cochin de regeering te weinig durvend en zwak. Natuurlijk kreeg de regeering bij de stemming een goede meerder heid. Na veel over en weer gepraat dien den de heeren Gervais en Lefébure een motie van vertrouwen in de re geering in. Deze werd aangenomen met 848 te gen 126 stemmen. Met 412 tegen 79 stemmen was het voorstel verworpen, om aan de mo tie van Jaurès, inhoudende, dat de Kamer besloten is een einde te maken aan de expeditie in Marokko den voorrang te verleenen. Over Lejjioi*e is het nieuwste be richt, dat hij vlak voor dat hij met de noorderzon vertrok, zijn vrouw eene belangrijke geldsom heeft afgedreigd. Mevrouw Lemoine eens de meest benijdenswaardige vrouw van de we reld, vrouw vaü den man die diaman ten Kon maliën 1 mevrouw Lemoi ne heeft nu ©en eisch tot echtschei ding tegen Lemoine ingediend. De rechter van instructie, die zich zoo heeft laten pakken, is in ongena de gevallen en door een ander opge volgd. DUITSCHLAND. In de Duitsche bladen wordt mel ding gemaakt van uit Kopenhagen overgewaaide geruchten, betreffende door een Engelsche vloot van 56 oor logeschepen op'de Deenache kust bij Esbjerg te houden landings-manoeu vres. Die vloot zou een macht van 30.000 man met zich voeren. De door samenkomst te Reval toch reeds ïn Duitschland hier en daar opge wekte zenuwachtige stemming, wordt er door zulke geruchten niet beter op, en men herinnert zich nu weer het, tijdens de Marokko-crisis, aan Del- cassé toegeschreven plan eener lan ding van 100.000 man Engelsche troe pen in Sleeswijk-Holstein. Zou Enge land nu eens de uitvoerbaarheid van zulk een plan'hij Esbjerg willen be proeven vraagt men zich af. Dit valt sameif'met de verschijning van een nieuwen oorlogsroman van de hand van een Deensch officier, die in zijn „De Dag des Oordeels" het onderwerp behandelt van den aan staanden Duitsch-Engelschen oorlog. De Engelsche bladen deelen mede, dat hier alleen sprake is van gewone oefeningen, en dat de invalsplannen geheel in de verbeelding bestaan. Zou er iets broeien ENGELAND. De kiesrecht-dames hebben te Lon den weer eens een betooging gehou den. Nu verftêp" alles rustig. MAROKKO. Uit Tanger wordt vernomen, dat de kaïd Aissi-Ben-Omar, minister van buitenlandsche zaken van Moulay Ha fid, aan het diplomatieke corps de aankomst van zijn heer en sultan te Fez heeft medegedeeld, met verzoek, dit bericht aan de regeeringen te wil len melden. De notabelen van de verschillende stammen om Tanger hielden een bij eenkomst. Allen hellen er toe over, Moulay Hafid uit te roepen. Men schijnt aan den vooravond van ern stige gebeurtenissen te staan, daar de stad met de beweging zal meegaan. Een telegranj van den Franschen consul te Casablanca meldt, dat een reeks gevechten in de omstreken van Marakesj heeft plaats gehad tus- schen den stam der Sraghua en ande re stammen tegen troepen van Mou lay Hafid, die ten nadeele van de partijgangers van den pretendent uit vielen. JAPAN? Uit San Francisco wordt aan de „St. James's Gazette" geseind, dat de boycot van den Japanschen handel door de Chineezen dagelijks grootere afmetingen aanneemt. Feitelijk elk in die haven aankomend Japansch stoomschip heeft noch passagiers, noch handelsgoederen, uit China af komstig, aan boord. De „Tenyu Ma- ru" veri'roït onlangs, geheel ledig, van Hongkong naar San Francisco. De Chineesche boycotters maken zich sterk, Japan een verlies .van 30" millioen ponden sterling te doen lij den met hunne beweging, die overal, waar Chineezen gevestigd zijn, hare vertakkingen heeft. Meer dan 200 der grootste Chineesche huizen hebben de boycot-overeenkomst geteekend, waar bij een boete van 40 ponden sterling voor elke inbreuk op de bepalingen daarvan is Stadsnieuws DE RIJWIELFEESTEN. Hoewel we reeds in staat waren vele mededeelingen over deze Bonds- feesten te doen, willen we, ten genoe gen onzer lezers, nog gaarne een en ander ontleenen aan een artikel in de Kampioen, waardoor het programma vrij volledig Is geworden., Vrijdagl7Juli. 's Morgens aankomst der feestgan gers, waarvoor als altijd verschillen de tochten georganiseerd zijn. 12uur: Muziek van het 10e xeg. Infanterie op de Groote Markt. 1 1/2—2 1/2: Orgelconcert in de Groote Kerk, met medewerking yan eenige solisten. 3 1/fi uur'; Concert in het Bronge bouw. 's Middags is er ook een rijwiel- tocht vastgesteld naar en een wande ling op het buitengoed Elswout van mevr. Van der Vliet. 8 uur: Ontvangst ten stadhuïze, con cert op de Groote Markt en concert in 't Brongebouw. 8 1/2 uur in de Vereeniging: Allego rische voorstelling: hulde aan den A. N. W. B. Daarna ook concert in de Vereeniging. Zaterdag 18 Juli. Dan staan verschillende rij wiel toch ten op het programma, o.a. een naar het buiten Duin en Kruidberg van den oud-Minister Cremer te Santpoort Andere tochten worden later hekend gemaakt. Zoo mogelijk zullen de wegen met stofbindende preparaten bewerkt wor den, waardoor het bezwaar tegen massa wielrijderstochten geheel op geheven wordt. Na afloop dezer tochten wordt in de Hertenkamp (bij slecht weer in de zaal van het Brongebouw) een lande lijk maal gebruikt. 's Morgens heeft er op de Groote Markt en 's middags te3 i uur in het Brongebouw een concert plaats. 's Middags (op een later te bepa len uur) komt „de clou" van de fees ten, de groote hulde-optocht, voorstel lend het Toerisme door alle eeuwen. Voor de feestgangers zullen tribu nes gemaakt worden op het terrein van het Lakenkoopersgilde, om dezen optocht goed te kunnen zien. Gedurende den omgang van den op tocht zullen op de tribune feestliede ren ten gehoore gebracht worden. Na den maaltijd trekken de feestgangers naar Zandvoort. In het Groot Badhuis heeft een concert plaats en dm 10J uur een grootsch luchtvuurwerk. Ook wordt dien avond in het Bron gebouw een concert met bal gegeven, terwijl op de Groote Markt een bios coopvoorstelling is belegd. Zondag 19 Juli. 8 3/4 uur samenkomst op de Groote Markt voor den rijwieltocht naar IJ- muiden, gevolgd door een boottocht op de Noordzee. De boottocht vangt te 11 uur aan en is tegen 12.15 uur ge- geëindigd. Daarna volgt een pic-nic In de dui nen. 1 uur terugtocht naar Haarlem, voor deelnemers zonder fiets per boot. Deze terugtocht wordt opgeluisterd door deelname van versierde motor jachten. In Haarlem aangekomen biedt de Vereeu. voor Vreemdelingenverkeer in 't Brongebouw een concert aan, dat gegeven wordt door de kapel van de Grenadiers en Jagers. 8 uur: Algemeene vergadering ln de St. Bavo-zaal. 6 uur: Bondsdiner in de Vereeni ging; 770 personen kunnen aanzitten. De zaal wordt prachtig versierd, waarvoor alleen 70.000 bloemen noo dig zijn, en 60 man om de versiering aan te brengen. 's Avonds heeft in het Brongebouw nog een concert ««aierkermis plaatst Dj Vooroefeningen vin de Olympische Spelen. Vrij dagmiddag. Na een tamelijk lange pauze vangt om half twee de eerste heat voor 'I nummer Wherries, gestuurd door da mes, aan. Eerst roeien twee Amstel- ploegen tegen elkaar, n.l. „Giulio" C. J. Vrouwes, E. H. Rapmun'd, stuurdame Mevr. Vrouwes. „Rêve d'or" C. H. M. Philippona, A. J. M. V. 9. Heijden, stuurdame Mej. N. N.- De „Giulio", die veel heter roeit, l« voortdurend voor en wint gemakke lijk met drie vier lengten. Heat II 1. „De Hoop'' Wherry „de Stormvogel"-, J. Ker- mer, Schoonenherg, stuurdame Mej Kermer. 2. „Heit Spaarne'1'; Wherry „Nelly", Jhr. L. H. van Lennep, J. H. la Bastide, stuurdame Mej. W. Kreunen. De Spaarne-ploeg (de winnende van verleden Zondag op de onderlin ge wedstrijden) heeft maar vier maal op „vaste banken" getraind, maar houdt zich toch tegenover de goed ge^ trainde Hoop-ploeg uitstekend. Het verschil is sléchts een lengte en 't Spaarne komt volgens reglement als snelste tweede in de finale. Daar zijn we echter nog niet aan toe, eerst komt de wedstrijd voor zeil-wherries. In deze wedstrijden, 400 M. roeien en 400 M. zeilen, waren drie deelne mers, dit de volgende tijden maakten: „Wilio Whisp" (De Hoop-bemauning de heeren Jansen en Schoonenherg en mej. Vink) 9 min. 544/5 seconden; „Rêve d'Or" (Amstel-hemanning de heeren Van der Heyden, Reynholt en mej. Philippona) 11 min. 462/5 sec..; „Stormvogel" (De Hoop-bemanning de heeren Kermer en mej. Kermer) 12 min. 43/5 sec.). SNELZWEMMEN 80 M. Door qJle deelnemers (een viertal) wordt uitstekend gezwommen. De tij den getuigen er van r Ie. L. Benenga (D. J. K.) 1 m. 4 sec. 2e. K. Meyer Efcn. (D. J. K.) 1 m. 5 s. Se. B. Benenga (D. J. K.) 1 m. 6 s. Onder hij zonder veel belangstelling heeft nu de Wherry-finale plaats, die tot uitslag heeft 1. De Hoop (Wherry Stormvogel 2. Het Spaarne (Wherry Nelly)' 8. De Amstel (Wherry Giulio). t Is een spannende wedstrijd, en m 't eerste eind blijven de drie boo ten precies gelijk. Op den terugweg loopt De Hoop, die de keerpunten uit stekend neemt, uit, en 't Spaarne oevers enorm aangemoe digd, blijft ar vlak achter. De Amstel kan 't niet bijhouden en verliest meer en meer terrein. De Hoop wint ten slotte met 11/2 lengte, 't Spaarne Is3 lengten vóór de Amstel, en verovert den tweeden prijs. Een kranig stukje, Haarlemsche ploeg 1 't Is nu halfvier geworden, en" tijd voor het nummer achtriems- gleken, dat. zich helaas bepaalt tot een walkover voor de Amstelacht, die met een flink vaartje d§ baan afroeit. 'n Mooi gezicht, die acht forsche ke rels in hun ranke boot, schietend over 't effen Spaarnewater. Jammer dat Nereus niet opkwam f Om een uur of vier krijgen we 'l slot' van den dag, 't dessert de water- polomatch tusschen De Jonge Kam pioen en H. V. G. B. De Haarlem mers 4die door verschillende omstan digheden verscheidene spelers moes ten missen, hebben zich versterkt met een paar Y-spelers en een paar van de Rotterdamsche Zwemclub. D. J. is ais altijd compleet. In 't begin pakken de gecombineer- den flink aan, en de D. J. K.-keeper Bouman boft geweldig als Meuring vla de paal tegen z'n hoofd schiet Captain Hulswit en Cortlever ('t Y) schitteren in de gecombineerde ver dediging, en Nijland stopt niet zon der geluk 'n paar schoten. Spoedig scoort Karei Meyer echter van vlak bij. (10).. Hiermee komt rust. Na rust is D. J. K. de meerdere, en de aanval der gecombineerden schiet maar niet op, ondanks hard werken van Remmelts., Meuring mist een paar kansen om te schieten. Lang duurt 't niet of Eduard Meyer maakt de tweede en Benenga de der- do (3—0). Na eenig delibereeren staat Dr. W. E. Merens (scheidsrechter) den gecombineerden een penalty toe, die Bouman corner weet te slaan.. Hierop veranderen de jonge kam pioenen (onder geweldig onderling geschetter van Piet tegen Eduard, en Eduard tegen Karei, en Karei en Eduard en Piet tegsn Benenga) nog 'n paar maal de opstelling. Eindelijk maakt Ooms de vierde, waarop het gauw tijd is .Bijzonder mooi was 't

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1