Weerbericht Therraoineterstand F, P. EEICEEBT, Uit de Omstreken Binnenland MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Blldt, £2 Juni 1908. Hoogste barometerstand 772.1 m.M. te Horta (Azoren) j laagste 743.7 m.M. te Seydisfjord- Verwachting tof 'den avond van 23 Juni: Windmatige Oostelijke wind. Gesteldheid van de luchtbewolkt, Waarschijnlijk droog weer.. Temperatuurgeringe verande ring. ÖAROMETERSTAND TE HÏARLBM. Barometerstand hedenmiddag te 8 Uur 769 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 7ol m.M. ta Haarlem. Zondag 21 Juni •Boogste gisteren F. 66« Laagste heden nacht F. 52« hedenmiddag 12 uur F. 66 Maandag 23 Jünl Hoogste gisteren F» Ö5« Laagste heden nacht. F. 54 Hedenmiddag 12 uur F. 6Te INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. per regel. 17 Anegang 17. PRACHTIGE SORTBERINO Dassen, frsnte, Beerden en Manchetten, Blijde boodschap uit Sneek. Ziehier, wat de Heer Hottinga', wö- pende Nieuwbuurt te Snsek, ons me dedeelde: „Reeds ongeveer tien jaar hob ik geleden aan een nierkwaal, ik had een vlijmende, gedurige pijn in Ijlen rug en de lendenen, die mij zeer pinderlijk bij mijn werk was, want ik kon me niet eens meer bukken. Ik .was bang me 's nachts in mijn bed orn te keeren uit vrees Yoor toename der pijn en 's morgens stond ik im mer zeer vermoeid op. Ik had haast geen moed meer om me te kleedan. De urine had een bruine kleur en zag er uit als bier, terwijl er altijd een bezinksel in was. De pijn nam zooda nig toe, dat ik veertien, weken niet in staat was te werken en wanneer pten op mijn leeftijd van zeventig ja ren komt, beschouwt men dergelijke gevallen zeer ernstig. Ik was dan ook hopeloos, toen ik mijn toevlucht nam \oi Foster's Rugpijn Nieren Pillen, Stel u dus mijn verwondering en vreugde voor, toen ik reeds na acht dagen een beduidende verlichting be speurde, die met den dag toenam. Mijn water is thans weer helder en de pijn verdwenen. Ik twijfel dan ook geen oogenblik u mijn machtiging tot publiciteit van mijn voorspoedige ge nezing te geven en het zal me steeds een genoegen doen, wanneer dit ie mand van zijn ellende mocht verlos sen." Het was twee en een half jaar la ter, dat wij een bevestiging van dit schrijven ontvingen en vernamen wij toen: „Sedert ik Foster's Rugpijn gieren Pillen innam, twee en een half jaar geleden, heb ik niet meer den minsten last van mijn nieren ge had. De pillen hebben mij toen radi caal genezen. Mij zijn ook andere ge vallen bekend, waar complete gene zing het gebruik Uwer weldoende pillen volgde." (w.g.) W. Hottinga. Past op, dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan zal er geen vergissing plaats hebben. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de Heeren J. van Gulik, Zijlstraat 08; J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a; en K. van Eden, Spaarne 88. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. ker nog de milde gevers van prijzen en bedankte ook de Pers voor haar medewerking. Na deze prijsuitreiking trokken de feestgangers weer naar den tuin, om daar een concert van Haarl. Muziek korps bij te wonen. Om half elf werd een mooi vuurwerk afgestoken, dat terecht aller bewondering wegdroeg. Vooral het slotstuk (een hulde aan de sport) werd met luiden bijval be groet. Dit avondfeest was een waardig slot voor de welgeslaagde feesten. De kortharige St. Bernardshond Piëtro, van den heer Chr. Schornagel, Is op de internationale tentoonstel- lin gte Hengelo (O.), bekroond met een lsten bijzonderen prijs (open klasse). Verdronken. Zaterdagmiddag viel een zesjarig knaapje, dat vischjes wilde vangen, bij de Melkbrug in 't Spaarne. Niettegenstaande spoedig hulp werd geboden en het ventje met een dreg op het droge werd gehaald, waren de levensgeesten reeds geweken. AFSCHEID Da. A. E. SCHMIDT. Na een vierjarigen arbeid nam Zon dagavond ds. Schmidt, predikant der Broedergemeente alhier, afscheid van zijn gemeente. Hij deed dit naar aan leiding van 't tekstwoord uit Lucas 10 20 het laatste gedeelte. Verblijd u veel meer, dat uwe namen zijn ge schreven in de Hemelen, Dit was, aldus zeide Ds. Schmidt, den tekst, waarmede ik In deze ge liefde gemeente mij nlntrede deed, en lk heb steeds één wensch gehad, na melijk deze: te getuigen van en u te mogen wijzen op dien Jezus, in Wten te geloovan, ons de volle zekerheid schenkt, dat onze namen zijn geschre ven In de hemelen. De afstand, die ons thans gaat scheiden, is te groot om elkander wellicht hier op aarde ooit weder te zien, maar .wij hopen eens hiernamaals, omdat onze namen opgeschreven zijn. in de hemelen. Met aandacht werd het afscheidswoord van den geliefden leeraar aange hoord. Aan het einde van het samen zijn nam Ds. G. Veen, predikant der Hery. gemeente het woord, om een hartelijk afscheid toe te roepen aan den leeraa-i», die door zijn gtrooteai eenvoud en minzaamheid zich in Haarlem zeer vele vrienden heeft ge maakt, die steeds in liefde aan hem zullen blijven denken. Het is spreker een voorrecht nog een woord tot Ds. Schmidt te mogen richten, hoewel zijn heengaan spreker en zijn ambts broeders innig leed doet. Steeds heb ban zij In Ds. Schmidt, inzonderheid op de bidstonden een innig medewer ker gevonden. Broeder Schmidt, al dus eindigde spreker, reis verder uw weg met blijdschap. Diep geroerd dankte Ds. Schmidt voor deze hartelijke woorden. Daar na zong de gemeente den scheldenden leeraar Ps, 134 8 toe, waarna de sa menkomst was geëindigd. BIOSCOPE-THEATER. Het plekje lijkt wel zeer gesohikt, —vlak naast „De Kroon" op de Groo te Markt een Intiem zaaltje waar een 80 of 100 menschen zitten kunnen, netjes ingericht, behoorlijk verlicht zoolang als er licht noodig is, kort om, een knus, niet ongezellig zitje. Ieder uur een voorstelling, een af wisselend programma, geen hooge en- trée, voor kinderen nog verlaagd, al le elementen zijn dus aanwezig om de onderneming te doen slagen. Toch, of het iets voor Haarlem zal wezen? Haarlem is op bioscopisch gebied ver wend, en de Directie van dat Thea tertje zal dus voortdurend er op be dacht moeten zijn iets nieuws te ge ven. Dat ligt, hooren we, in 't voor nemen. Nu, en als 't dan telkens zoo vol is als Zaterdagavond toen wij er een kijkje namen, dan kunnen onderne mer en publiek over elkaar te vreden zijn. VEILING IN DE KROON. Zaterdagmiddag had in de toarteel- zaal der Kroon de eerste veiling plaats, vanwege de makelaars, die niet in De Gouden Leeuw mogen vei len. Er waren nog al veel belangstellen den, de gewone huizenkoopers, voorts de meeste makelaars en ook die hee ren van de Sociëteit „Veillust" Voordat tot veilen werd overge gaan, nam de heer G. Hulsebosch het woord, o.a. zeggend: Wij willen u allereerst in dit nieu we veilingsgebouw een hartelijk wel kom toeroepen, daar we ons verheu gen hier zoovelen bijeen te zien. Hoe wel 't bekend is, achten de makelaars zich toch verplicht nog eens uiteen te zetten, waarom we hier bijeen zijn. Sinds onheugelijke jaren worden alle buizen in „De Gouden Leeuw" ge veild en 't is een vermetel stukje op die gewoonte inbreuk te maken. Dat hebben de hier vereenïgde makelaars gevoeld, maar in de gegeven omstan digheden kon 't niet anders. Heeren Notarissen zijn huurders van het ge bouw „De Gouden Leeuw" en had den 't volste recht om te zeggen: wij laten geen nieuwe makelaars meer toe. Wij vonden dit echter jammer, maar slaagden er niet In, verande ring in dit besluit te brengen. Zoo zitten we nu in dit nieuwe vei lingsgebouw, en hopen, dat hier nog veel huizen verkocht zullen worden. (Luid applaus en vele bravo's). Nu werd met de veiling aangevan gen, Ten overstaan der notarissen de heeren B. E. C. Seignette en A. J. C. Daamen werden zes perceelen geveild. Hieronder kan men de cijfers dezer verkooping lezen. Voor de vier perceelen die verkocht zijn, werden nog al goede prijzen be steed. Het getal kooplustigen was dan ook nog al groot, vooral waar geen bijzondere perceelen in veiling wer den gebracht. i RAPPORT MJSLKVÖCMZ.ÏETïirR2r, In de zomerzittlng van 1907 der Provinciale Staten werd het college va nGed, Staten uitgenoodlgd, oxni a, de noodige inlichtingen aan gaande den feitelijken toestand der melkvoorziening in dit gewest bij de Gemeentebesturen en Gezondhelds- commissiën en bij de Noord-Boll. Vereeniging „Het Witte Kruis" in te winnen, en b. aan de Staten zoo mogelijk in de eerstvolgende najaarszitting mededeeling te doen van die inlich tingen en daaraan de beschouwingen te verbinden, waartoe zij het College aanleiding mochten hebben gegeven. Ged. Staten hebben bij dit onder zoek gebruik gemaakt van -een vra genlijst, hen verstrekt door den hoofd inspecteur der Volksgezondheid voor Noord-Holland en Utrecht, welke aan bovengenoemde autoriteiten is toege zonden. Ged. Staten hielden zich ia hoofd zaak aan de vraag: is de melk die in dit gewest als voedsel wordt gebruikt schadelijk? m secundair 3leehts: is dia melk goed? De melk aan de koe onttrokken, staat bijna onafgebroken aan besmet ting bloot; gemis aan de eerste be grippen van zindelijkheid en hygiëne bij het melkpersoneel, onreinheid en onfrischheid van de stallen, onvol doende reiniging met ondeugdelijk water van het vaatwerk, zorgeloos heid bij het bewaren eax bij het ver voeren der melk, het zijn alle facto ren die op de melk hun schadelijken Invloed kunnen doen gelden. En op deze punten, zegt het rap port, laat de melkvoorziening in dit gewest veel te wenschen over. Als gevolg yan een en ander wordt in de ingezonden verslagen typhus in hoofdzaak genoemd als de ziekte die van melkgebruik gevolg is, doch deze is niet de eenige ziekte die geacht kan worden in de melk een verbreldings- middel te vinden. Roodvonk, tuberculose, stomatites, dipbtoritls en andere besmettelijke ziekten, zij kunnen door de melk wor den overgebracht. Het onderzoek werd gesplitst in vier gedeelten en wel I naar den gezond heidstoestand van het melkvee, II. de melkwirming en de behandeling der melk bij de producenten, III, het ver voer; IV. de behandeling der melk bij de slijters; terwijl opgemerkt wordt dat een gewichtige factor, ml. de be handeling der melk bij den gebruiker, aan het oog der overheid onttrokken Is. Wat I aangaat, wordt vooral gewe zen op de tuberculose onder het melk vee. Betreurd wordt dat tuberculine- inspuitingen nog een groote uitzonde ring zijn. Terwijl het drinkwater nog zoo slecht niet schijnt, geven de rap porten omtrent de reinheid der stal len daarvan geen zeer opwekkend beeld. Deze onreinheid heeft natuurlijk ook een zeer nadeeligen invloed bij II, de melkwinning en de behandeling der melk bij de producenten, terwijl 't inet 't personeel ook treurig gesteld is wat reinheid van kleeding en han den betreft, en op hét voorkomen van ziekten bij het personeel weinig gelet wordt. De melk van zieke dieren wordt op vele plaateen eenvoudig als gezonde melk behandeld, voor kaasbereiding gebruikt en aan het melkvee soms ge voederd. Reiniging der melk door zeeften komt zelden voor; de afkoeling ge schiedt niet altijd doeltreffend. Van besmettelijke ziekte in de woningen waar de melk bewaard wordt, wordt weinig notitie genomen. De toestand van het vaatwerk is over 't algemeen zuiver, hoewel het helaas soms met slootwater wordt gespoeld. Aan 't vervoer (III) kleven over 't algemeen geen ernstige gebreken; open emmers komen slechts zelden voor. Wat de behandeling bij de slijters betreft (IV), die Is bijv. in Haarlem en Zaandam, waar polittevoorschrif- ten den melkhandel regelen, veel be ter dan elders, bijv. Alkmaar en Hel der, waar zulke voorschriften niet be staan. Ten opzichte van het personeel ko men bi] de slijters dezelfde gebreken voor als op het platteland. De prijs der melk is in groote steden hooger dan In de kleinere. Pasteuri- seeron komt uiteen in de groote ste den voor. Als algemeens conclusie stellen Ged. Staten, dat de melkvoorziening in de provincie Noord-Holland zeer veel te wenschen overlaat. Zal de provincie daartegen nu maatregelen nemen en zoo ja, welke? Wat de bevoegdheid der Staten aan gaat, Ged. Staten meenen, dat zij zei ven geheel vrij zijn te beoordeelen Wat tei dö Mis&oudMg Bfer provincie moet worden gerekend. Blijft over de vraag of het wenschelijk la, dat de provincie zich op dit voor haar nieu we terrein be geve, en na de beslissing in zake de tuberculose-bestrijding ge nomen, meenen Ged. Staten in den geest der Staten te handelen, door ook de melkvoorziening binnen t kring van de bemoeiingen der provin cie te trekken. Tegen een politic-rechtelijk ingrij pen der provincie, gelijk de Amster- dam8che Gezondheids-commissie wil, hebben GecL Staten echter bezwaren. Van een provinciale melkverordeuing verwachten zij weinig resultaat. Het stolsel van gemeentelijke ver ordeningen verdient h, i. de voorkeur, doch de beste wijze van ftplossing van het vraagstuk der melkvoorzie ning, ia wel de regeling bij de wet, met medeworking der gemeenten, een oplossing die de Regeering ook schijnt te will-en. In afwachting van die regeling kunnen op doeltreffende wijze maat regelen worden genomen door de ge meenten, gelijk in Haarlem en Zaan dam is gebleken. Bovendien kan, voor de bestrijding der onkunde op dit gebied, veel" wor den verwacht van de vakorganisaties op landbouwgebied. Het zich vesti gen van veeartsen moet door subsi- diën uit de provinciale kas worden aangemoedigd. Ook voor subsidiën aan proef wedstrijden van rundvee stallen zijn Ged. Staten gunstig ge stemd. En eindelijk moet tot verbete ring van het water ten platteland© worden opgetreden. Ged. Staten stellen ten slotte voor hen uit te noodigen ter uitvoering van de door hun college ontwikkelde donkbeelden werkzaam te zijn, en daarbij in overleg te treden met de verschillende Besturen, Commissiën en Vereenigingen, die daarvoor in aanmerking komen. HET GULDEN BOEK VOOR DE TUBERCULEUSE KINDEREN. Het bestuur van de Rotterdamsche Vereeniging tot bestrijding der tuber culose ontving namens H. M. Ko ningin Emma bericht, dat het H. M. behaagde in te teekenen voor zes exemplaren van Het Gulden Boek yoor de Tuberculeuse Kinderen, dat in deze maand zal verschijnen. Automobiel-botsing. Zondagmorgen kwart over elven kwam op den Kampersingel hoek Kleine Houtweg, een automobiel in botsing met een electrische tram, gaande naar Amsterdam, Alhoewel de botsing vrij hevig was, kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. In de auto waren gezeten de eigenaar en de chauffeurzij kwamen met den schrik vrij. Het voorstel der auto was gedeeltelijk verbrijzeld. Benoemd. Naar wij vernemen is tot nachtpor tier yan de Centrale Werkplaats der H. IJ, S. M. benoemd de heer G. A. Deen, werkzaam aan genoemde werk plaats. Inbraak. Nader is nu gebleken, dat bij Meg. Van den Berg aan den Schalkwijker- weg voor ruim f 800 aan sieraden zijn ontvreemd. De brandkast was gefor ceerd, doch niet geopend kunnen wor den. De bestolene is verzekerd.; Boottocht, De Haarlemsehe Jongelinga-Veree- niglng Pred. 12 la besloot ook dit jaar op den laatsten kermis-Maandag boottocht te houden. De reis gaat naar Alkmaar-Schoorl—Schoorldam. Mej. G. van Belkum, uit Arnhem, is hier aan 't telegraafkantoor der Hol- landsche Spoor benoemd en in dienst getreden als leerling-klerk. Een Uitstapje. Op 25, 26 en 27 Juni a. s. zullen de leerlingen der hoogere klassen van de Rijksleerschool een uitstapje ma ken naar Valkenburg. Het hoofd der school, de heer Sevenhuyzen, zal de leerlingen begeleiden. 2 5-j a r 1 g J u b i lé. Den lsten Juli aanstaande hoopt de heer J. F. de Zwaan te herdenken, dat hij 25 jaar bij den heer D. Hogen- birk in de Zijlstraat werkzaam is ge weest. Vischclub Vischlust'. De uitslag der prijsvisscherij, Zon dag gehouden van Bennebroek naar Hillegom, ls len prijs (f 5) de heer S Veldkamp, gevangen 85 stuks2en prijs [f 4) de heor Van Dijk, 21 stuks); 3en prijs (f 8) de he9r Tennis, 20 st.) 4en prijs f 2) de heer J. van Norden, 16 stuks)oen prijs (f 1) de heer J. U. van Norden, 15 st. De totale vangst bedroeg 188 stuks. Het bedrag, uitbetaald aan prijzen, wordt gebruikt voor het aanschaffen van visschefij-benoodigdheden. BLOEMENDAAL. Door den burgemeester is aan den agent van politie 2e klasse C. J. Jan sen eervol ontslag verleend. SCHOTEN. Alhfor Is opgericht een toomeelver- eeniging onder den naam Jong Scho ten, afd. van Schoten'e Harmonie-Ka pel. Het bestuur ïs samengesteld uit de heeren A, Dauwea, voorzitter-regis seur; J. W. Keijzer, secretaris; G. Klumper, penningmeester, terwijl als commissarissen zijn gekosen de hee ren Hippe en B. Kook. Het adres van den secretaris ls Go- lensostraat 48rood. Raadsvergadering op 23 Juni 1608 des namiddags half zeven uv, Vaststelling suppletoirs begrootlng en af- en overschrijvingen. Verordening heffing en invordering schoolgeld. Verpachting grasgewa». Benoeming eerste ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Voordracht College van zetters. Verbouw oude Raadhuis. Namen aan straten. BENNEBROEK. Het zesjarig kindje van v. d. P. al hier, geraakte Zaterdag spelende in de Leldsch6vaart. Gelukkig werd het kind spoedig op het droge gebracht en kwam met den schrik vrij. Onze coot. schrijft: Uit een nader ingesteld onderzoek naar de oorzaak van het droeve on geluk, dat Zaterdag nabij „de Her tenkamp" met de auto van den bur gemeester plaats had. blijkt duidelijk, dat de chauffeur in het minst geen schuld heeft aan het gebeurde. Hij kwam met de auto, waarin overigens niemand was gezeten, uit Haarlem, heeft reeds op f linken afstand met de hoorn gewaarschuwd en is nader ge komen den goeden kant uitgeweken en heeft, gevaar ziende, met alle kracht geremd. Vermoedelijk is v. d. L. met wien het zoo treurig is geëin digd van zijn hondenkar afgespron gen en doordat de hond den kant van d9 auto ls opgegaan in aanraking ge komen met het wiel van zijn eigen kar en daardoor gevallen en onder de au to geraakt. V. d. L. stond als zeer op passend bekend, was gehuwd en be reikte dan leeftijd van 50 jaar. HILLEGOM. De heer H. ter Cock, ambtenaar ter secretarie alhier, heeft met gunstig gevolg het examen afgelegd als aspi rant gemeente-secretaris De Raadscommissie benoemd orn rapport uit te brengen in zake subsi- diëering van bijzondere bewaarscho len, heeft verslag uitgebracht, waar uit blijkt, dat zij van meening is, dat het subsidieeren dier instellingen op den weg der gemeente ligt, evenwel onder bepaalde voorwaarden, waar van zij een concept ontwierp. Zij wil de subsidie bepalen op f 5 per j aar voor ieder kind van onvermogende ouders, dat zijn zij, die volgens het oordeel van den Raad daaronder kun nen worden gerangschikt. De subsidie wordt verleend voor kinderen tusschen 8 en 8 Jaar, «n al léén aan instellingen met meer dan i leerlingen. In dien geest geeft zij den Raad in overweging te besluiten. SANTPOORT. Zaterdagavond had een zwerve ling, bij den slager H. uitkomende, het ongeluk uit te glijden en een been te breken. Hij werd daarna naar het Diaconessenhuls te Haarlem ver voerd. Naar men verneemt zulleS binnen kort op een gedeelte der kweekerij van de firma Galesloot Co. een 40- tal arbeiderswoningen gebouwd wor den. HAARLEMMERMEER. Aan den Spaarnwoudeweg bij Half weg werd Zondag door de afdeelin- gen Amsterdam, Haarlem, Zaandam en Haarlemmermeer van den Neder- Iandschen Geheel Onthoudersbond 'n openbare meeting gehouden, na een optocht met ontplooide banieren en muziek door Halfweg naar het ter rein de meeting, waar de heeren L. de Broeder van Amsterdam, J. van den Berg van Deventer en F. Mol uit 's-Gravenhage het woord voerden, werd door een 700-tal personen be zocht, terwijl zang- en muziekgezel schappen hunne medewerking ver leenden zij duurde drie uur. Bij de jongste zitting van het kan tongerecht was een getuige uit Brielle gedagvaard, voor een overtreding der Leerplichtwet, waar armoede oorzaak der overtreding was. Een dure getuige voor zoo'n zaakje! ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Mej. V. d. Kooy, Amsterdam, Groot Kijkduin, Mevr. Do Kruyff, Baarn, Idem, 2 p. Mevr. Themmen Vos Hommes, Den Haag, Strandweg No. 16, 2 pers. Mevr. Canter, Rotterdam, Strand weg No. 16. L. Mendels, Amsterdam, Kerkstr. No. 17t 4 peers. H, Stelmhachor, Schal. ün no 17, 4 per*. F am. Bei man, Amsterdam, Haar- lemmerstr. No. 10, 4 pers. Mew. Rutgers Van der Loeff, Am sterdam, Hotel d'Orange, 2 pers. N. Bracksleck, Bramen, Wem.; H. Hompel, Bremen, idem. 0. Myquisfc, Bremen, idem. Mevr. DljkmeesteTi, Amsterdam^ Bfenslon Marezate, 2 pers. Dames Van der Hoop, Amsterdam^ idem, 8 para Mej. Klinkhamer, Bloemendaaï, liS. G. von Harlessem, Bremen, Qrootè Badhuis. M. von Bablick, Dresden, idem. W. ïindgens, Keulen, Grand "FotM I. Trost. Brussel, Idem. F. Fallensteln, Amsterdam, HoteJ Beau Site, 2 pers. A. Bekkers, Amsterdam, Koning straat no. 39, 5 pars. A. Ph. de Jong, Amsterdam Wit- lemstr. no. 15, 0 pers. Cato Flink, Loanen, Spoorstr. 36. A. Bertoe», Wageningen, Pension! Welgelegen, 4 pers. Mevr. RItzema Bos, Wageningen, Pension Thalatta. Mej. H. Broekema, idem. Idem. A. Brillat, Parijs, Hotel d'Orange, 2 pers. Von Kenitz^ Munchen, Hotel Kur il aus, 2 pers. H. Zimmerman, Amsterdam, ld. F. Mulder, idem, idem, 2 pers. K.'Mohr Mannheim, Grand HoteL Van der Laan, Almeloo, Hotel Drie huizen. H. Langemeijer, Amsterdam, id. HOFBERICHTEN. De Koningin-Moeder zal Woensdag het Sanatorium Oranje-Naasau's Oord bezoeken. Van daar begeeft H. M. zich naar het dien dag op het sportter rein „De Wageningscha Berg" te houden concours hippique. MR. P. A. J. BOUVIN. Na langdurige ongesteldheid is In ÖS-jarigen ouderdom overleden de heer mr. P. A. J. Bouvin, raadsheer In het Gerechtshof ta 's-Gravenhage. CONGRES VOOR ROODE KRUIS EN REDDINGSWEZEN. Het congres werd Zaterdag ta 's-Gravenhage heropend door dr. Ruijsch, dis onmiddellijk het woord gaf aan mej. G. J. Beynen. directrice van het Ziekenhuis van het Vrou wencomité van het Roode Kruis, voor haar voordracht over„De rol van de vrouw bij het Roode Kruis". De inleidster wee3 er op, dat wij ih tijd van oorlog niet gereed zouden zijnhet Groene, Witte en Zwarte Kruis bloeit, r— het Roode Kruis kwijnt. In tijd van oorlog moeten de vrou wen, flinke, geschoolde vrouwen, we ten, waar haar plaats isop het slag veld of in het achterland. En naast die goed geschoolden zou een korps van jonge vrouwen uit den beschaaf den stand gevormd kunnen worden, die als vrijwilligsters nuttig werk zou den kunnen doen. Natuurlijk zouden zij eenige cursussen moeten doorloo- pen en willicht een soort diploma kunnen verwerven. Men late zich niet in den slaap wie gen door de ideeer zal geen oorlog komen. Er Is nog steeds geen vrede op aarde. Daarom moet de vrouw van Nederland steeds gereed staan De heer Th. J. Wijnoldy Daniels te Santpoort hield een warm betoog voor de nuttige en gewenschte sa menwerking van het Roode en Groe ne Kruis, en stelde daarbij Velsen ate voorbeeld. Dr. J. Schoenmakers van 's-Graven hage demonstreerde het ziekenraam De Mooy. de heer F. C. Utermöhlen van Amsterdam het snelverband, de heer Dr. G. v. Eysselsteyn, van Gro ningen besprak de kunstmatige ademhaling en Ds. F. C. Fleisser, van Makkum, hot re ddingswezen In ste den enz., in verband met het verlee- nen van eerste hulp bij ongelukken. Hierna werd het congres gesloten.- KWARTJESVINDERS. Een inwoner van Schiedam, die van daar naar Den Haag reisde, liet zich In den trein verlokken kaart te spe len en was in een ommezien zijn gou den horloge kwijt. De kaartspelers, drie in getal, stapten te Delft uit, maar de Schiedammer ook. Stevig pakte hij den winner van het horlo ge in de kraag, en deze, bemerkende, dat de Delftsche recherche belang In hot geval begon te stellen, gaf het hor loge eindelijk terug. Da recherche van Delft heeft toen de kwartjesvinders in het oog gehou den en ten slotte aan den Haagweg overvallen, toen zij weer bezig waren kaart te spelen. Proce9-verbaal wan het slot. DE PRINS HENDRIK. De defect geraakte boot Prins Hen drik vertrok Vrijdagavond om 9 uur van Queenboro en kwam met 9igen kracht Zaterdafochtend om 5 uur in de buitenhaven te Vlissingen aan, om gerepareerd te worden. ONTROUWE DIENSTBODE. Men meldt uit 'e-Gravenhage aan de Tel: De 23-jarige dienstbode S., in be trekking bij mevrouw de wed. K., aan het Bezuidenbout, had trouwplanen, na B uur. O 2 d WAAR GELEGEN SOORT Grootte NOTARIS MAKELAARS AFSLAG Koopsom A! CA. OPBOD. 1 Barteljorlsstraat 97. Winkelhuis 63 B. E. C, Seignette A. F. J. Nïeberg §nO. Hulaeboseh S. Mok 9600 - 9600 2 Anegang 29. idem 1 4 idem A. F. I. Nieberg es H. J. de Veer Wzn. J. P. Maas q.q. 12050 -m 12050 8 Klein Heiligland 08sw.en rd. Huis 4 - 71 A, Jf. 6> Daarnet P„ Hoogeveen Li. Gebr, Nieuwjaar 2600 4 Nieuw Heiligland 1 zw, en rd. idem s-, *4 M Idem idem P. Hoogeveen Ls. 1900 Gomblna tie 8-4. :;B Opgehouden 6 6 Smedeitraat 17 zw. en rd. Winkelhuls - 44 Idem A, Poth én P. HoogiTStn Ls. P. Hoogeveen Ls, T000 Opgehouden 6 L. Wijngaardatr. 92 zw. en?d. PakSmï» mst BöVüttW. - 74 14*9 U*m A. Poth 8000 J. A. de Vrfte 126 8126

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2