NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26a Jaargang* No. 760Ï oj'selhijnï dagelijks, behalve op Zoa- en Feestdagen. WOENSDAG U JöNX 1908 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNl Voor Haarlem 115 1.28 voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland 1-65 Afzonderlijke nummersv 0X32H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 H de omstreken en franco per post 0-45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster, Directeur J. C. PEEREBOOM, ADVERTENTIÈNi Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /L—elke regel meer a CO Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 59 Cts- voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724» Drukkerij! Zolder Boitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 25 JUNI. Groote Kerk: Orgelbespeling, 2-3 u. Bron gebouw: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 8 uur. OM ONS HEEN Ho. 762. Opvoeding Bonder Eloohsl. Het le wel toevallig, dat, Juist nu In ons blad een pennestrijd wordt ge voerd over het gebruik van zooge naamde rumboonen, het tweemaande- lijksch tijdschrift van den Volksbond een artikel geeft over alcohol-vrije opvoeding der jeugd. Het spreekt wel vanzelf, dat het een het ander uit sluit, want wie voor zijn kinderen een opvoeding zonder alcohol verlangt, aal hun geen rumboonen geven, ook al Is het rumgehalte ook nóg zoo laag. Laat Ik er even aan herinneren, dat de Volksbond geen vereeniging van afschaffers, maar een matigheidsge nootschap is. En toch heeft deze Bond een poging gedaan ter bevorde ring van de alcoholvrije opvoeding van het kind. Aan de gemeentebestu ren en aan de schoolbesturen zijn, met medewerking van alle Nederland- ache onderwijzersverenigingen, niet minder dan twaalf in getal, circulai res verzonden, waarin aan deze be- Bturen wordt verzocht, hun invloed te gebruiken, opdat alle alcohol van het kind verre zal worden gehouden. Het spreekt van zelf, dat de school besturen gemakkelijk te bereiken wa ren, de ouders zijn dat evenwel niet en daarom is aan de gemeentebe sturen een model-kaart toegezonden, die aan de ouders uitgereikt kan worden bij de geboorte van een kind of bij de plaatsing op de school. De gemeentebesturen moeten dan voor die kaarten een kleine vergoeding ge ven, namelijk vijftig cents per hon derd. Op die kaarten staat het volgende te lezen Het bezit vaiTkinderen is een groo te heerlijkheid, doch het legt eene zware verantwoordelijkheid op uw schouders, tegenover uw kind, tegen over de maatschappij. Gij hebt er voor te zorgen, dat, voor zooverre zulks In uwe macht ligt, uw kinderen kunnen opgroeien tot krach tige en flinke mannen en vrouwen, die later sterk zullen staan tegenover velerlei verleidingen, die hen bedrei gen. Wilt ge, dat in hooge mate bevorde ren, geeft dan uw kind nooit een druppel sterken drank, likeur bier of wijn I Ook niet bij huiselijke feesten of bij bijzondere gelegenheden, niet in gezonde dagen, en bij ziekte alleen op uitdrukkelijk voorschrift van een arts. De geneeskundigen zijn het er over eens, dat deze dranken voor kinderen niet deugen. Zij bedreigen ernstig hun gezond heid Zij verminderen den eetlust en be- nadeelen de gezonde §pijsvertering Zij schaden de lichamelijke en gees telijke ontwikkeling Zij roepen prikkelbaarheid en ze nuwachtigheid te voorschijn Zij verzwakken het weerstandsver mogen tegenover allerlei ziekten. Bovendien maken zij uw kind ruw en meer vatbaar voor slechte Invloe den, terwijl zij oorzaak zijn van ach terlijkheid bij het leeren. Hebt gij uw kind lief, geeft het dan nooit sterken drank, likeur, bier of wijn." Ik heb daareven al gezegd, dat de Volksbond geen vereeniging van af schaffers, maar een matigheidsge nootschap is. Daarom is deze stap des te merkwaardiger. Want terwijl er wel verschil van meening bestaat over het matig alcoholgebruik door volwassenen, zijn nu voorstanders van- matigheid en afschaffers het er over eens ,dat alcolholgebruik voor kinderen in elk geval noodlottig is. Daaruit volgt dan, dat ook het min ste en geringste alcoholgebruik bij de jeugd moet worden tegengegaan. Ik heb over deze zaak het boek van den alcohol van Don en Van der Wou- de eens opgeslagen. Een heel hoofd stuk daarvan ls aan het gebruik van alcohol door kinderen gewijd. En merkwaardige dingen worden daarin meegedeeld over de resultaten van wetenschappelijke onderzoekingen op dit punt. Bij 27 kinderen, die een lichaamslengte hadden ver beneden het gemiddelde, kon Prof. Demme, de directeur van het Jennersche kin derziekenhuis te Bern, in 19 gevallen constateeren, dat reeds zeer vroeg tijdig en regelmatig van ruime hoe veelheden alcohol was gebruik ge maakt. In 3 dier gevallen zag hij den lengtegroei door onthouding weer normaal worden. En als men zeggen mocht„Jawel, maar wie geeft er nu ook aan kinde ren regelmatig veel alcohol dan ligt het antwoord in deze andere er varing van denzelfden onderzoeker, dat kinderen, die gewend waren zelfs kleine hoeveelheden alcohol te gebrui ken, vaker ziek werden dan zij, die daaraan niet gewoon wa^en. En Dr. Frick bevond in een epidemie van diphtheriti8, dat de sterfgevallen in hoofdzaak voorkwamen bij kinderen, die regelmatig alcoholische dranken gebruikten. Dezelfde professor Demme vertelt van een vader, die een wijnproef nam op Eijn kinderen. Een tijdlang, gaf hij hun bij den maaltijd tweemaal daags een derde A een half glas lich ten land wijn, heel weinig dus, en dat nog wel met water vermengd. Toen dit een maand geduurd had, volgde een even lange periode van onthou ding, toen weer een van gebruik, enz. De proef duurde anderhalf jaar. De Jongens waren in hun alcohol-periode veel matter en slaperiger en niet zoo geschikt tot werken als in den ont- houding8ti]d. Hun Blaap was onrusti ger, telkens afgebroken en verkwikte hen dus minder. Uit eigen beweging verzochten twee der knapen nu. hun vader, de wijnproef te staken. Tot zoover de mededeeling, die ze ker merkwaardig is, omdat het hier een kleine hoeveelheid betrof en de jongens zelf in staat waren na te gaan, dat dit wijngebruik hen hinder de. Of er niet ook gevaren aan de proefneming waren verbonden, in zoover, dat de kinderen de gewoonte konden krijgen van drankgebruik, zal Ik maar niet verder nagaan. Weinig vaders zouden tot zulk een proef den moed hebben Wat de onderwijzers in de school over drankgebruik hebben opgemerkt, mag ook wel eens in herinnering ge bracht worden. In het jaarboekje van de NeJerl. Onderwijzers-Propaganda- club wordt vermeld, dat toen een on derwijzer een andere klasse kreeg, hem een van de kinderen als een bij zonder slecht rekenaar werd aange wezen. 't Bleek, dat de Jongen iederen dag een paar glazen bier dronk en bovendien de staartjes uit de glazen van de gasten in zijn vaders bierhuls. Op Verzoek van den onderwijzer hield de Jongen daarmee op en toen de vroegere onderwijzer de klasse, twee maanden later, weer eens onder zijn leiding kreeg, was hij verbaasd over de goede antwoorden, die de Jongen toen gaf. Sterker nog is het verhaal over een meisje, dat op een middag in eenvou dig taalwerk de domste fouten maak te. Ze werd er zelf wanhopig onder en barstte in snikken uit. Wat er aan haperde Tusschen 12 en 2 uur had ze bij jarige tantes een glas advocaat gekregen. En daar worden nog allerlei andere voorbeelden aan toegevoegd van een Jongen, die in een kroeg fleschjes spoelde, drie k vier maal per week een glas hier kreeg en zóó lastig was, dat hij zelfs den onderwijzer uitschold van een ander, die od een brouwerij oten bracht, daar bier kreeg en op school bijzonder lastig was toen de stakkers het niet meer gebruikten, ging het op school onmiddellijk veel beter. Er is, dunkt me, nog een andere reden, waarom ouders goed zullen doen mei him kinderen geen alcohol te geven. Het Is deze, dat In onzen drukken, Jagenden tijd vereenvoudi ging van gewoonten zoo nuttig is. Niet ten onrechte Is gezegd, dat de rijkste mensch die is, welke de minste behoeften heeft. Wie zijn kinderen leert, op yasto uren alcohol te ge bruiken, zal zien dat zij, volwassen geworden, die gewoonte niet meer zuilen kunnen vaarwel zeggen. Maar wie hun de overtuiging bijbrengt, dat alcohol, hij moge dan een genotmid del zijD, voor hun geluk volstrekt niet noodig is, geeft hun een verweermid del tegen verleiding mee, waarvoor zij later tot het juiste besef van maat schappelijke toestanden gekomen dankbaar zullen wezen. Waarlijk, wij allen, die kinderen hebben, moeten hopen, dat ook Haar lem's gemeentebestuur de goede po ging van den Volksbond steunen zal. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht ENGELAND. Het Lagerhuis behandelde Maan dag de wet op den achturigen werk dag voor de mijnen. Het debat is nog al vermakelijk geweest. Minister Gladstone betoogde, dat het werk in de mijnen ongezond is, ook al ontkent de oppositie dit. Spreker wou, dat hij de heeren de mijnen in kon zenden, om haar daar te laten werken, eiken dag geduren de den tijd, dien zij redelijk noem den. (Gelach). Voor er een week om was, zou de geheele oppositie de wet voorstaan. Maar wat konden de op positie nu de ziekten schelen, waar aan de mijnwerkers leden (Luid ge roep van o, o I op de banken van de oppositie). Balfour Het is eenvoudig schan dalig. (Luid gejuich van de oppositie en kreten van herroepen I) De voorzitter Ik vind, dat zulk een opmerking niet tot de geachte leden gericht mag worden. Gladstone trok daarop zijne woor den in, erkennende, dat ze onbetame lijk waren. RUSLAND. De Zwarte Zee-vloot is een oefe- ningstocht aan 't maken. Sedert het uitbreken van den oorlog in Oost- Azië had het eskader te Sebastopol geen oefeningstochten gemaakt, en het eenige wat men er van hoorde, waren berichten over muiterij. Thans schijnen orde en tucht voor zoover hersteld te zijn, dat de commandant het waagt een oefeningstocht te gaan ondernemen. De rechtbank te Bjelystok heeft uit spraak gedaan In het proces wegens het progrom van 1906. Van de be klaagden werd één tot drie Jaar tucht huisstraf veroordeeld, 13 kregen ge vangenisstraffen van 6 maanden tot 1 jaar, 15 werden vrijgesproken. De Bond van Russische mannen zal ook voor deze veroordeelden, evenals voor de 500 anderen, die wegens deel neming aan pogroms begenadigd zijn gratie weten te verkrijgen. OOSTENRIJK—HONGARIJE. Een ongeluk zit in een klein hoekje I Door de schuld van spelende kinde ren is een gansch Alpendorp, het den reizigers in Tirol welbekende Zirl, een prooi der vlammen geworden. Zon dagmiddag begon de brand in het oostelijk deel van het dorp door de onvoorzichtigheid van kinderen, die een vuurtje hadden aangelegd. Er woei een stevige oostenwind en het duurde niet lang, of het vuur ver spreidde zich over het gansche dorp. Tegen den avond waren reeds een kleine 200 huizen in de asch gelegd. Alle hotels, het postkantoor, het raadhuis en de pastorie zijn tot den grond toe afgebrand. Alleen de kerk bleef gespaard. Veertienhonderd men- schen zijn dakloos. Het aantal doo- den bedraagt zes en dat der gewon den twaalf, doch verscheidene perso nen worden nog vermist. Twee grijs aards vonden hun dood in de vlam men. De aangerichte 6chade beloopt 1.200.000 kronen, waarvan 600.000 kro nen door verzekering is gedekt. De hulp-comité's, die zich in allerijl ge vormd hebben, mochten reeds allerlei gaven ontvangen, zoowel kleederen en levensmiddelen als contanten. ITALIÖ. De stabingsonlusten duren onver anderd voort Zoo ook de twist tusschen de Kamer leden en de pers Maandagochtend heeft het tweegevecht plaats gehad tusschen den afgevaardigde Santini (den man, die de Journalisten in de Kamer Beleedigdej en den journalist Zambelli. Het gevecht duurde niet minder dan vijf en zestig minuten, zonder dat een van beide partijen ge wond werd. De doktoren stelden bij Santini een hartaandoening vast. De voortzetting van het twsegcvecht is daarom tot later uitgesteld. Tenzij dan dat de partijen mochten oordee- len, dat thans reeds voldoende aan de eer voldaan is. I SPANJE. Dinsdag is het Spaansche konings paar met de geboorte van een zoon verblijd. Moeder en kind zijn welva rend. De Koning deelde, stralend van blijdschap, de gelukkige gebeurtenis aan het hof mee. Alles was zoo spoe dig afgeloopen, dat de meeste perso nages, die de vertooning van den jon gen dadelijk na zijn geboorte, vol gens de traditie moesten bijwonen, niet bijtijds op het paleis aankwa men. De Koning vertoonde het kind, een iikschen knaap, in een eenvou dig, met kant versierd mandje. Al de infanten, verschillende ministers en grandes waren er bij tegenwoordig. PERZIÖ. Hoe gaat 't nu toch in het land van den Sjah Heel veel verandering is er niet in den toestand gekomen de Sjah zit nog in zijn fort-achtig paleis, en wacht.... op de rust, die maar niet komt I De onderhandelingen tusschen den Sjah en zijn ministers hebben tot geen resultaat geleld. Geen wonder, want de Sjah stelt heel hooge eischen. Hij eischt verbanning der leiders van de nationale partij, sluiting der politie ke vereenigingen, invoering der cen suur op de pers, en verhooging der paleiswacht tot 10.000 man. Thans heeft het conflict nog ernsti ger aanzien gekregen. Een telegram meldt, dat de strijd tusschen den Sjah en de parlementaire partij open lijk en algemeen is uitgebroken. De troepen van den Sjah omsingelden het parlement en liet gevecht begon. Wat zal 't einde wezen ENGELSCH-INDIë. De rust is hier nog steeds niet weer gekeerd. t Anarchisme laat zich ge ducht gevoelen. Over het geheele land is thans een strooibiljet van oproeri- gen inhoud verspreid. Het herinnert aan den opstand der Sepoys, die de „eerste veldtocht in den onafhanke lijkheidsoorlog" is geweest. Die op stand is mislukt, omdat men niet eensgezind was. Maar in 1917, zestig jaren na dien opstand, zal men een jubileum vieren, door den vreemde ling te verpletteren en de dooden te wreken. De gouverneur van Bombay heeft in den wetgevenden raad gewaar schuwd, dat hij alle anarchistische woelingen krachtig zou onderdruk ken. MAROKKO. Uit Tandzjer wordt vernomen, dat er verschil van meening moet bestaan onder het diplomatieke corps nopens de tegenover Moeial Hafld aan te neinen houding. De gezanten van Dultschland, Italië, Oostenrijk-Hon- garije en Nederland hebben In het Oostenrijk-Hongaarsche gezantschap eene afzonderlijke bijeenkomst gehou den. Al de andere mogendheden en de Sjeriflaansche overheidspersonen van Abff-èl-Azis zijn hel eens. De stam der Andzjera's In Marokko heeft een Engelschman, Kennedy ge naamd, ontvoerd. Een tweede Mac Lean I AMERIKA. De candidaat voor het vice-presi- dentschap, Sherman, is ernstig ziek. KORTE BERICHTEN. Bij de harddraverijen te Moskou zijn 160 personen, die ijs hadden ge bruikt ziek geworden onder verschijn selen van vergiftiging. Velen moeten er ernstig aan toe zijn. Te Buenos-Ayres is een vermecelli- fabriek door brand verwoest. De scha de bedraagt 700.000 piasters. Stadsnieuws Benoemd. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter te Haarlemmer- dlede en Spaarnwoude, de heer L. F. Buijs, in plaats van wijlen den heer H. M. Horstman. Benoemd bij het Christelijk onder wijs te Hoofddorp, mej. T. Visser van Haarlem, mej. J. M. Visser van Am sterdam, en te Haarlem mej. E. C. Lensink. N. O. G. Zooals wij reeds meedeelden houdt het Nederlandsch Onderwijzers-Ge nootschap 80 en 31 Juli zijn 63ste Al gemeens Vergadering te Haarlem. Het afdeelingsbeBtuur zorgde ook voor een derden, 1 Augustus. Dan gaat bet per tram naar Zandvoort, wandeling door dorp, langs 't strand, lunch, per spoor naar Overveen, wandeling door Kweekduin naar Koninginneduin, door 't Bloemendaalsche bosch naar de tram. Met E.N.E.T. naar Haarlem. Daarna afscheidsdiner. De directie van 't Brongebouw heeft het Genootschap voor Donderdag avond 80 Juli een concert aangebo den. Aanbesteding. Door het Burgerlijk Armbestuur al hier werd Dinsdagavond aanbesteed: De levering van tarwe- en rogge brood ten behoeve van de huiszitten de armen en van het Stads- Armen- en Ziekenhuis van 1 Juli 1908 tot 31 Dec. 1908. Ingeschreven werd door: Broodfabriek „De Volharding" fijn tarwebrood 0.14, grof tarwebrood f 0.11, roggebrood f 0.11. Haarl. Brood- en Meelfabriek: fijn tarwebrood 0.14; fijn water tarwe brood f 0.12$, grof tarwebrood f 0.12, roggebrood 0.10. Bakkerij „Het Oosten": fijn tarwe brood 0.1399, grof tarwebrood /0.1099 roggebrood f 0.0999 per KG. Alle inschrijvers wonen alhier. Bij gelegenheid yan het Patroon feest in de kerk van het Allerh. Hart in bet Kleverpark, zal a.s. Zondag in de plechtige Hoogmis, de nieuwe Mis van onzen stadgenoot Philip Loots worden uitgevoerd, nl. de „MIssa Bre- vis", voor vierstemmig gemengd koor. Als een bijzonderheid moge hier ver meld worden, dat deze compositie een geschenk is aan het zangkoor „Deo Gratias", geschonken door den president van voornoemd koor, nu den WelEw. Heer v. Schaick, pastoor dezer kerk. FORTMANOEUVRE. Men schrijft ons: Hedenavond zal door de Vereeni ging tot verhooging van 's Lands Weerbaarheid voor Vaderland en Ko ning, een buitengewone velddienstoe fening worden gehouden In combina tie met de afd. Haarlem en Amster dam van de Nederlandsche Weer- baarheidsvereeniglng. Daar de bezetting van het fort Pen- ningsvear juist dezen avond eene oefe ning heeft met de vuurmonden en zal worden geschoten met losse projectie len, zullen beide partijen van elkan ders bewegingen veel voordeel kun nen genieten, terwijl deze oefening voor leden van weerbaarheldsvereeni- glngen zeer leerzaam en aangenaam zal zijn, daar door hen toch anders nimmer fortmanoeuvres kunnen wor den gehouden. Kegelen. Bij den korpswedstrijd te Alkmaar behaalde „De groote Vauxhall" van Haarlem a en oden prijs, „Hout of- fout" te Overveen den 23sten prijs, be nevens den Vliegende Hollander- prijs. De Bloemendaalsche kegelclub won den duifjeBprijs. Beroofd. Door een electricien Is bij de poli tie aangifte gedaan, dat hij Maandag avond in de Zuider Schoolsteeg ls ge lokt en hem daar door vrouwen zijne portemonnaie met ongeveer f 28 zou zijn ontroofd. Kweekschool. Aanstaanden Donderdag, 25 Juni, zal de Rijks-kweekschool voor Onder wijzers alhier een boottocht maken. Tot dat doel is een stoomboot gereser veerd, die de uitgaanders om 6 uur in den morgen voor hunne school zal op nemen. De tocht gaat door het Noordzee kanaal en het Noord-Hollandsch ka naal naar Ilpendam, waar de veende rijen bezichtigd zuilen worden. Voorts wordt De Rijp (Leeghwater) nog aan gedaan en daarna teruggevaren over Knollendam en Zaandam. DE RAADSVERKIEZINGEN. Zooals onzen lezers bekend ls, zal de candidaat, door de' antirevolutio naire kiesvereeniging te stellen, door de R. K. kiesvereeniging worden ge steund. In een dezer dagen gehouden vergadering, waarin de candidatuur van den heer A. H. Smulders defini tief werd gesteld, ls ook in zake die samenwerking een beslissing geno men. PROVINCIALE STATEN. Reorganisatie Prov. Waterstaai.: Door Ged. Staten wordt een ont werpbesluit aangeboden, strekkende tot "reorganisatie van den Prov. Wa terstaat, o. a. door aan dien dienst een ingenieur te verbinden, die we tenschappelijk voldoende onderlegd en op practisch gebied genoegzaam ervaren, in staat zal zijn om zich meer zelfstandig met een deel dor werkzaamheden van den hoofdinge nieur te belasten en dezen bij afwe zigheid te vervangen, een en ander ten gevolge van de zich uitbreidende werkzaamheden van dezen hoofd ambtenaar. Ged. Staten 6tellen voor, het aanvangssalaris van dien ambte naar te bepalen op f 3000 als minimum en 4000 als maximum. Ged. Staten kunnen zich niet ver eenigen met de voorstellen van den hoofdingenieur tot verhooging der jaarwedden van de overige ambtena ren in vasten dienst, die op 12 Juli 1898 pas werden geregeld, al zijn zij bereid enkele klölne verhoogingen toe te staan. Tevens wordt de schrijver ln lossen dienst bij hun voorstel in het corps ambtenaren opgenomen, terwijl wordt voorgesteld den hoofdingenieur eene persoonlijke toelage te verstrekken van f800 per jaar. Licht in het Alkmaarder meer. Het door Ged. Staten ingesteld on derzoek naar het aantal schepen, dat des nachts het Alkmaarder Meer be vaart, en in verband daarmede naar de noodzakelijkheid van een licht op het eiland de Nes, heeft niet geleid tot het doen van voorstellen. Zij wen- schen op het desbetreffend adres van „Schuttevaer" afwijzend te beschik ken. Subsidiën. Voorgesteld wordt de volgende sub sidiën te verleenen f 1000 aan elk der beide avondteekenscholen van de Mij. voor den Werk. Stand te Amsterdam; f 100 in plaats van 50 aan den snij- cureus voor kleermakers te Amster dam 1500 (voor S jaren) aan de Visscherljschool te IJmuiden 2200 aan de Haarlemsche Industrie- eq Huishoudschool (die 3000 gevraagd had). Begrooting Meerenberg. Ged. Statem bieden aan de begroo ting van Meerenberg voor 1909, slui tend met een tekort van f 21.400, als gevolg van door de Comm. v. Toezicht verwachte mindere ontvangst aan verpleeggelden, tengevolge van de opening van Duin en Bosch. Die ver wachting wordt echter door Ged. Sta ten niet gedeeld, omdat opneming van alle daar te plaatsen patiënten eerst geleidelijk zal kunnen plaats hebben, naarmate het verelschte aantal ver plegers en verpleegsters en het benoo- digd dienstpersoneel ter plaatse zal zijn. Jubilé. Op Zaterdag 27 Juhï a. s. hoop! do heer J. Hetem, modelmaker aan de Haarl. Machinefabriek, den da<r te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst trad. Voor de Rechtbank alhier zal mor gen terecht staan Simon B. ter zake van zware mishandelingen^ Brand. Op de werf Conrad Is Dinsdag avond ongeveer half 7 uur brand uit gebroken in het hijschgebouwtje. De brand werd door een voorbijgan ger bemerkt en met anderen met be hulp van brandapparaten gebluscht. Aangezien het werkvolk reeds naar huls en niemand dan de portier aan wezig was, ls het gelukkig, dat de brand spoedig ontdekt is, aaar mis schien ernstige gevolgen hadden kun nen plaats hebben. Alg. Neder 1. Wielrljdersbond. Gisteren ls vanwege den A. N. W. B. op den hoek van den Burgwal eq de Anthonlestraat bij de brug een handwijzer geplaatst, waarop op dui delijke wijze de weg aangegeven wordt naar Zandvoort en naar Half wegAmsterdam. Dit ls voor vreem delingen en wielrijders een groot ge mak.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1