HAARLEM'S DAGBLAD. ™EEDg®^!;. Onze Lachhoek, Stadsnieuws Uit de Omstreken FEUILLETON SERGEANT SET0. 3!nnenf>rJ I kozen de heerenA. Sadée, '&-Gro- I vonhageD. M. Kruisinga, Leiden R. de Haas, H. Linnewiel en J. IL L. Scholten, Arnhdm (secretaris). OORLOGSBEGROOTING 1Ö08. Door de heer en Ter Laan, Van Kol, Schaper en Helsdingen Is een amen dement voorgesteld om art. 22 te ver minderen mot f 1 ten einde een uit spraak der Tweede Kamer uit te lok ken over de verlenging van den duur der herhalingsoefeningen. BRUTALE INBRAAK TE AMSTERDAM. Een aanzienlijke inbraak werd, ge lijk we in ons vorig nummer reeds meldden, Woensdagnacht In de Grand Bazar de la Bourse aan den Nieuwendijk te Amsterdam gepleegd. Toen do winkelchef Donderdagmor gen den achteringang aan de St. NL- colaasstraat wilde betreden, werd hij verrast door den aanblik van politie, die bij de oponstaande deur post had gevat. Na onderzoek bleek, dat de dieven een der achterdeuren uit de scharnie ren hadden gelicht om langs dezen weg den liftkoker te bereiken, waar door met behulp van eon ladder do magazijnkelders bereikt werden. Hier gekomen, voorzag men zich van een groot aantal gouden, zilveren en dou blé artikelen^ ter waarde van enkele duizenden guldens. Daarna begaven de dieven zich naar het kantoor, waar beproefd word de brandkasten te openen, het geen aan de geforceerde sloten ten duidelijkste blijkt. Waarschijnlijk hadden do inbrekers door het aanbreken van den dag geen tijd hun bedrijf te voltooien en hebben zij op het hooren van een of ander ge rucht het hazenpad gekozen, met ach terlating van een der koffertjes, dat gedeeltelijk met waardevolle voor werpjes gevuld was. De Bazaar was Donderdagmorgen lot 12 uur gesloten, opdat het onder zoek ongestoord kon geschieden. Nader wordt nog gemeld De dieven, die het voornamelijk om de buit in de brandkasten te doen Is geweest, hebben de sloten zooda nig vernield, dat de smid tot ongeveer half twaalf werk had voor men zich kon overtuigen dat inderdaad de In houd onaangeroerd gebleven was. Niet willende weggaan zonder hu a pogingen met eenig resultaat J>e kroond te zien, heeft men zich tevre den gesteld met het leegplunderen der vitrine, die grootendeeis bijoute rieën bevatte. MOORD TE SWALMEN. Men meldt uit Roermond aan de Telegraaf In de zaak, betreffende den door verdrinking om het leven gekomen P. H. H. Straus, wiens lijk yoor eeni- ge dagen in de rivier de Swalm werd gevondea, en üle, na gerecLt-elijKe schouwing, de vorige week werd ter aarde besteld, wordt steeds door onzs en do Duitscho justitie en politie een nauwkeurig en ijverig onderzoek in gesteld. Naar wij vernemen, zijn er ernsti ge vermoedens t9gen zekeren J. L voerman te Briiggen (Pr.), bij wlei Str. in kort was. Deze persoon is door de Duitscho justitie gearrestee1"' Tn verband mot geruchten, dat Str al vorens in het water te zijn g wo-pe». vergiftigd of bedwelmd zou zijn, ge lastte de justitie de opgraving van 't lijk van genoemden Str. Iu tegenwoordigheid van de heeren mr. Mathon, subst.-off. van justitie, en mr. Gompertz, rechter-commissa- ris, had de opgraving van het lij kop hot R.-K, kerkhof alhier plaats, en werden door de doctoren Brocx en Steijns eenlge lichaamsdeelen uit het lijk genomen, ten einde die aan een nader onderzoek te ondei werpen. VEENHUIZEN. Naar vernomen wordt zal de kapi tein der marechaussee, jhr. F. M. van Spengler, te Arnhem, benoemd worden tot hoofddirecteur der Rijks werkinrichtingen te Veenhuizen. EEN MOEILIJKHEID OPGELOST. Men schrijft aan de N. R. Ct. als historisch: 't Was een lastig geval. Hij mocht van school niet vrij. Dat verbood de leerplichtwet. Maar ook de prijsuit- doeling. De prijs zou hem ontgaan bij ongeoorloofd verzuim. En toch, 't ge val was hoogst ernstig. De koe was gestorven en hij kon thuis niet ge mist worden. Wat gedaan? De plooi baarheid verwijdde ook hier de ma- zon van 't net Hij bleef thuis. Sinds dien prijkt de absentielijst met een geoorloofd verzuim meer onder de ru briek... overlijden van bloedverwan ten DB DELFTSCHE MASKERADE. Het Delftsch Studentenkorpa zoemt als een bijenkorf, schrijft „Het Va derland". Met naarstige handen zijn vele leden aan het .werk. Wie nu over dag In de Doelenzaal komt, kan jon ge mannen op ladders zien staan mat een penseel in de hand en a*in hun ernstige, in sterke aandacht samen getrokken gezichten kan men zien, hoe zij met hart en ziel aan het werk zijn, zij beschilderen wapenborden. In een kamer naast het tooneel zit Henricus gebogen over zijn werk. Jan Francken is er druk in de weer, en anderen in hemdsmouwen met aandachtige gezichten werken, wer ken, met penseel en verf of potlood. En telkens komen menschen met boodschappen, loopen af en aan, vra gen orders, gaan weer, een enkele nietsdoener kornt eens binnen met de handen ln den zak, kijkt rond en ver dwijnt, anderen wachten om te repe- teeren ln het mlmenspel, en door dit alles het snerpende zagen van de timmerlui en het hamergeklop. Dan roept Henricus een mop en er wordt gelachen, menschen komen binnen, bespreken haastig wat en kalm be daard komt Koeberg binnen stappen. Maar men werkt, werktevenals 'n schim komt Royaards binnen en ver dwijnt weer haastig, er is werk, veel werk, Zooal8 een vormelooze pol9kIomp, met een stofbril, waarachter een paar mooie oogen vaag vermoed worden, uit de auto stapt en dan als de pelzen wegvallen en de stofbril verdwijnt, een mooie vrouw verschijnt, stralend van schoonheid, met grooto warms oogen in het zachtblozend gezicht Zf'O komt de zaal te voorschijn, nu zachtjes aan de stellages worden weg geruimd. En zij, die lange maanden ontworpen, geteekend en geploeterd heblon, zien hun werk ontstaan. Een tijd geleden schreven we over de zaal en zooveel we konden, gaven wij een voorstelling van wat eens zijn zou. Maar dit hadden we toch niet durven verwachten. Een trap voert op het tooneel, op den achter grond zien we Fiesole's heuvelen T, heel de tooneelruimte wordt en ln drie machtige rondbogen en achterin glooit Italië's blauwe he mel. Wie naar het mlmenspel gaat, zal wel doen op de friezen van Jan Francken te letten. Die zijn wat bij zonders en we zullen hier nu maar niet verder uit de school klappen en alleen vertellen, dat de muren ln zandsteen en lichtrood marmer ge houden zijn en het balkon met da wapenen van Florence's edele ge slachten versierd is, en als dan de Perzische tapijten nog komen.... We zullen ons liever bepalen tot het geven van eenige wenken aan hen, die vooral op den dag van den op tocht de maskeradefeesten willen me*! demaken En dan dient er wel in de eerste plaats op gewezen te worden, dat Dinsdagmiddag 30 Juni om één uur n.m. Lorenzo de Medici de Flo- rentijnen ontmoeten zal binnen de tournooi-tribune op de Grooto Markt. Daarna heeft ter zelfder plaatse de uitdaging voor het tournooi plaats, is dit geschied dan wordt de stoet ge formeerd en de ommetocht begint. Ieder dus, die den stoet ln zijn geheel goed wil zien en rustig de buitenge meen fraaie costuums wil bewonde ren we behoeven slechts mede te deelen, dat Henricus aan het werk is geweest zorge eenigszLns bijtijds met het oog op den grooten toeloop, aan den linker Ingang tegenover het Stadhuis op de Groote Markt te zijn om daar een entréekaart van 1 te koopen. VALSCHE BANKBILJETTEN. Op het politiebureau te Maastricht is gedeponeerd een Yalsch bankbiljet van f 10, aldaar op een bank en wis selkantoor ontvangen. Het Is van de echte vrij gemakkelijk te onderschel den, doordat om het woord „tien gul den" de witte leeuwtjes ontbreken. ERNSTIGE MISHANDELING. Woensdag werden te Tie! de eerste getuigen ln zake de mishandeling van J. H. te Kerkdriel, op 6 Juni ge pleegd in instructie gohoord. Als me dedader de hoofddader G V. Is ge detineerd werd door hen aangewe zen een 13-jarige knaap, die den mis handelde den neus geheel zou hebben afgesneden! TEGENBEWIJS. Leenderts. Mag ik je een sigaai aanbieden Een echte Havana Vos. (Bijt het puntje er af ei vindt een lang blond haar). Zeg, da? is van z'n leven nooit 'n Havana ge weest want je hebt in Havana geer blondines. HET ANTWOORD. Henriet Baron Hoogneus heef me zooeven in een stil laantje een kus gegeven, wat moet ik nu doen f Moet ik mij verontwaardigd tooner of niet Sophie Maar daartoe is het nu Immers te laat? Henriet Wel neen, hij is daar nog en hij zeide mij, dat hij mijn antwoord vol ongeduld tegemoet zag. EEN VOORDEELIGE SPECULATIE. Een bekend speculant van de Beurs zat op zekeren morgen bij een vriend op 't kantoor. Natuurlijk liep het ge sprek over aandeelen en noteeringen, en terloops vertelde hij den vriend, dat hij in den afgeloopen winter iets goeds had bemachtigd. Het stond toen op 33 en verleden week rees het tot 84, zei hij. Bij Jupiter, wat een geluksvogel ben je toch, zei de vriend. Wat was het Een thermometer. STOUT GELOGEN. In den zeeslag bij Trafalgar, waar in de beroemde Nelson sneuvelde, werd een Engelschen matroos een been afgeschoten. Hij verzocht een zijner makkers, een Ier, hem naar be neden te dragen. Pat nam den gekwetste op, maar terwijl hij naar het luik ging, werd den matroos door een tweeden kogel het hoofd afgeschoten, zonder dat de drager het merkte. In het ruim gekomen lei Pat zijn last voorzichtig neer, en zag toen eerst dat zijn makker het hoofd miste. Wel, riep hij uit, zoo'n leugo. naar heb ik nooit eerder ontmoet; hij maakt mij wijs, dat hem een been afgeschoten is, en 't is zijn hoofd I Wat een groote leugenaar MOTOROMNIBUSSEN TE AMSTER DAM. Enkele uren reeds, nadat bekend was dat cLe motorbussen niet meer zouden rijden, ontving het Hbld. van een bewoner van den Blauwburgwal de volgende ontboezeming op het sta ken van den motor-omnibusdienst Lijn 14: Juicht nu, o gansche wijk, Juicht wakk're Singelingen, Blauwburgwal stemt meê in, nu deze nare dingen Verdwijnen uit de buurt met hun ge- loei, geknal, Gedreun, hun stank, hun stof en las ten zonder tal. En brengen wij te zaam, als goed® burgers past, Den dank aan B. en W. voor 't eln. den van dien lost. EEN NAAKTLOOPER. Woensdagochtend heeft men een halfnaakten man gezien, loopende in een tuin aan den Utrechtschen Weg te Hilversum. Des middags zag men denzelfden persoon bijna geheel naakt ln den tuin van een onbewoon de villa aan den Koninginneweg en later ontmoette iemand hem geheel naakt ln de Boomberglaan. Door de politie werd jacht op hem gemaakt, doch zonder resultaat. Agenten per fiets surveilleeren thans. ZOEK GERAAKT. Iemand te Hilversum heeft dezer dagen aldaar een brief gepost waar in een bankbiljet van J 60. De brief .is niet aan het adres in Duitschland be zorgd. KERMISPRETI Te Heerlen ls ter gelegenheid Yan de kermis gevochten. Een Nederland- scho mijnwerker Eschhof is door een Duitscher met een mes zoo hevig Ln het voorhoofd boven het linkeroog ge stoken, dat hij vrij zeker wel ster ven zal. Het was bijna onmogelijk hot mes uit de wonde te krijgen, een ope ratie in het hospitaal was daarvoor noodig en daar bleek het door den schedel 10 c.M. diep in de hersenen MILITAIRE ZAKEN, '/oor den tijd van vijf jaren wordt gedetacheerd bij het wapen der infan terie van het leger ln Nederlandsch- Indië, de eerste-lultenant ihr. A. D. Laman Trip, van het 10de regiment infanterie. GEREF. KERKEN. Door de Particuliere Synode der Geref. Kerken ln de provincie Noord- Holland Woensdag alhier gehouden, werden tot afgevaardigden naar de Generale Synode, ln Augustus te Amsterdam te houden, benoemd ds. W. Breukelaar, van Zaandam en ds. B. v. Schelven, van Amsterdam en de ouderlingen P. Verlcuijl en J. Zeel- ke, en als secundi clr. R. Mulder, van Haarlem en ds. J. L. Schouten, van Watergraafsmeer en do ouderlingen R. H. van Meijlenveldt en J. Olthof. HEEMSTEDE. Verkiezing. De heer J. G. Jansen Hendriks heeft zijne benoeming tot lid van den ge meenteraad aangenomen. Verlo f. Burgemeester en Wethouders heb ben aan dr. M. Colenbrander, plaat selijk geneesheer, een verlof verleend Jvan 1 tot 16 Juli a.s. De practijk zal worden waargenomen door dr. Droog. Op Zondag 28 Juni, des namiddags half Yier zal in de buitenplaats van jhr. Van Merlen een openluchtmee- tin gmet muziek worden gehouden door het Leger de3 Heils te Haar lem'. IJMUIDE/N, Aan de inlichtingen van den Minis ter van Waterstaat op adressen van de afdeelingen IJmuiden der Vereeni- ging ter bevordering van do Nederl. Visscherij e. a. houdende bezwaren l- ■-•^-■■-'•Jizigingen gebracht in het i ja.?/1Jin' den verkoop van devisch en voor het gebruik van do vischhal aan de visschershaven te IJmuiden .wordt het volgende ontleend Do Minister van Waterstaat zet in den breede de wordingsgeschiedenis van de vischhal to IJmuiden uiteen en betoogt dan, dat ook na do verhoo ging der retributie wegens danvisc-h- afslag tot 2 van den omzet, het per centage dei- heffing voor dien afslag nog steeds lager is dan elders ln wel ke visschershaven in het binnen- en buitenland geheven. Verder weerlegt de Minister de klacht van de afd. IJmuiden dat Joor de nieuwe regeling ingegrepen wordt in de oude handelsgewoonten, die niet alleen te IJmuiden, maar ook in andere Nederlandsche visschersha ven s van ouds van kracht zijn ge- v-, eest. (Hiermede wordt gedoeld op 'lc vermindering der korting wegens contante betaling met 1 die gelijk tijdig met de retributie is bepaald. Dat die verhooging niet verhaald kim worden op den consument, lcaai de Minister niet aannemen. Da in het adres voorkomende me- dedeeling, dat 70% van de waarde van de visch naar Duitschland ge ëxporteerd wordt, is, zegt de Minis ter, niet juist. Naar Duitschland wordt nijna uit sluitend schelvi8ch verzonden. De to taalwaarde van de naar Duitschland verzonden schelvisch bedraagt rului 32 van de totaalwaarde der te IJmuiden verkochte visch, daarvan gaat echter nog een groot deel naar het binnenland. De waarde van de naar Duitschland verzonden visch blijft dus in elk gevaL beneden de 32 Doch zelfs indien de mededee- ling van adressanten juist was, zoo zou dit nog steeds gelden voor een derde van den aanvoer. Dat de belanghebbenden bij den vischhandel niet over voorgenomen werken of maatregelen ten behoeve van den dienst der visschershaven worden geraadpleegd is, gelijk reeds bleek in de vergadering van 8 Mei jL (antwoord op de vragen van den heer Passtoors) niet geheel juist. De Mi nister wees toen reeds op feiten die het tegenovergestelde bewijzen. De Minister wil gaarne zijne belof te in de zitting der Tweede Kamer van 8 Mei jl. gedaan, herhalen ton aanzien van de raadpleging in het vervolg van belanghebbenden ten op zichte van uit te voeren werken. Naar het Engelsch door ERNEST WILLIAM HORNUNG. 7.) Het vertrek was een zitkamer het heiligdom van Barbara en daar aan den anderen kant bij het venster, zat Barbara voor een kleine werktafel met haar werkmand, geen twintig duim van haar wijd openge spalkte oogen af, en een bruine slang was bezig uit deü werkmand te krui pen. Barbara hield haar oogen geen oogenblik van de slang af, toen de deur open ging. De sergeant zag, dat zij verstijfd was van schrik. Daarom was het eer ste, wat hij op een vertrouwelijk fluisterenden toon zei Zij is niet doodelijkt Maar Barbara scheen het niet te hooren. Whitty was een uitstekend schut- Dat echter bezwaarlijk aan do be langhebbenden hun oordeel kan wor den gevraagd over eene verhoogiug van retributie .of vermindering van eon kortingsrecht zal, meent de Mi nister gereedelijk kunnen worden toe gegeven. In de te 's-Gravenhage gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Veroeniging ter bevordering van de Nederlandsche Visscherij, werd na ampele discussies en na toelichimg van afgevaardigden der afdeeling IJ muiden, besloten tot het zenden van een request aan den minister van wa terstaat in zake de IJ muider kwestie. Daarin stelt het hoofdbestuur zijn leedwezen voorop, dat bij Koninklijk besluit met ingang van 1 Mei 1908 de retributie bij den Rijksvischafslag te IJmuiden is gesteld van, 1 pet. op 2 pet. en de koopmanskorting van 3 pet. op 2 pet. 't Ziet in deze wijziging een in breuk op hetgeen indertijd bij de op heffing der particuliere afslagen te IJmuiden is vastgesteld en overeen gekomen, toen immers de vischhandel en de particuliere afslagers hun te genstand tegen den Rijksafslag prijs gaven onder de toezegging van regee- ringswege dat do retributie en de koopmanskorting, die tot dien tijd bij den Rijksvischafslag ieder 2 pet. be droegen respectievelijk 1 en 3 percent zouden worden en dat een factorspro visie van 1 pet. voor de niet te IJmui den thuis behoorende schepen zou worden geheven. En nu meent adressant dat zede lijk do regeering een dergelijk com promis niet mag schenden. Voorts betoogt het adres dat er bo- dien geen zakelijke grond bestaat om tot vorhoQging der retributie over te gaan, indien men bedenkt dat het steeds de wensch van regeering en vertegenwoordiging is geweest om bij den vischafslag te IJmuiden, alleen de zuivere kosten voor den afslagers- flenst en dus niet de kosten voor exploitatie van de vischhal en vis schershaven-— geheel of gedeeltelijk ton laste van hot bedrijf te brengen, en de retributie, blijkens de versla gen van den directeur der Visschers haven meer dan voldoende is om die kosten te dekken. Naar het oordeel va nden requestrant, zal het gevolg van den nieuwen maatregel zijn, dat de vermindering van de koopmans korting door de kooplieden wordt af gewenteld op de reederijen, en dal dus de een procent meerdere re tributie welke de reederij thans heeft te betalen niet wordt goed gemaakt door de vermindering der koopmaiiB- korting, zoodat de reederijen, die toch reeds sedert jaren weinig floree- ren, op aanzienlijke wijze belast wor den. Nog wijst het hoofdbestuur er op dat deze maatregel ten laste der Ne derlandsche visscherij eene schrille tegenstelling vormt met de groote fl- nancieele offers, die het buitenland zich ten behoeve van zijn visschers getroost. Mitsdien wordt verzocht dat de retributie door de reederijen bij den afslag te IJmuiden te betalen, wederom worde teruggebracht op 1 pet. Voorts werd o.a. nog besloten eeai onderzoek in te stellen naar het Ne derlandsche politie-toezlcht op de Noordzee, overeenkomstig de conven tie van 1882. ZANDVOORT Wat een belangrijke spoorwegwer- ken zijn daar te Zandvoort door de Holl. Spoorweg Maatschappij in uit- voering genomen. Een nieuw station, naar de eischen des tijds ingericht met de daarmede Ln verband staande belangrijke werken zijn in aanbouw. Het is werkelijk een flink gebouw op het gobled van bouwkunde en belooft aan de dringende behoefte van het verkeer naar deze badplaats te kun nen voldoen. Nu het was werkelijk noodig, want het oude houten gebouw werd bouwvallig en ds ligging was indertijd niet best gekozen; vandaar dat het nieuwe station nu ruim 500 Meter zuidelijk zal geplaatst worden ongeveer midden in de badplaats. Het hoofdgebouw komt dan te liggen aan de 2de Spoorstraat, onmiddellijk ter op de revolver. Maar de slang was juist in een rechte lijn tussclien zijn hand en den boezem van Barba ra scherp kwam zij uit tegen haar losse, witte blouse als een schaduw beeld op een scherm. Whitty schoof zijn revolver in de linkerhand, kroop voorwaarts met zijn rechterhand uitgestrekt en met voorvinger en duim de hoofdletter C vormend, kneep hij de slang juist on der haar kop daartusschen en gooide haar bliksemsnel het raam uit. Barbara keek hem een oogenblik in het gelaattoen viel zij achter over in haar stoel en barstte ln snik ken uit. De sergeant ging heen en maakte de slang verder onschadelijk. Toen hij haar tot zijn groote voldoening gedood had en do deelen op zeven ver- schillende plaatsen verstrooid, stond hij een oogenblik besluiteloos. Een zwakke stem uit het venster kwam hem te hulp. Sergent Whitty Barbara leunde uit het venster. Seth ging er heen. U is heel, heel dapper en dwaas, fluisterde zij. Ik weet niet, wat ik tegen u moet zeggen. Dankbe tuigingen zijn niet voldoende. Het is niet noodig, daf u Iets zegt. zei Whitty onhandig. Er was geen gevaar. Barbara nam hem scherp op. nabij de Zeestraat op korten afstand van de Dr. Mezgorstraat, Hotel d'O' ranje, Boulevard en het strand. Het ls dus een zeer groote verbetering te noemen en in het volgende jaar, alzoo ruim een kwart eeuw na de opening van den Haarlem-Zandvoort Spoor weg kan dit nieuwe station geheel in gebruik genomen worden. De HaarlemZandvoort spoorweg in exploitatie bij de H. S. M. was liet begin en de opkomst der badplaats I Zandvoort, vroeger een gewoon vis- sehersdorp, thans een zeer belangrij ke badplaats geworden, zeker de twee de badplaats van ons land, na Sche- veningen. Niettegenstaande herhaal de pogingen om ook daar een wandel- .pier te bouwen is dit nog niet mogen gelukken hetgeen toch waarlijk voor zulk een badplaats zoo wenschelijk was; zeker zou het bezoek Yan vreem delingen en badgasten daardoor nog vergroot worden. In October 1907 werd reeds voor het nieuwe station de oementijzeren on derbouw uitgevoerd en daarna werd ln Februari 1908 met de uitgebreide grond- en spoorwegwerkan, maken van keermuren, losplaatsen, perrons, bestratingen en afsluitingen een aan vang gemaakt, hetgeen met bekwa men spoed binnen zeer korten tijd thans bijna geheel is voltooid. In Maart 1908 werd het nieuwe hoofdgebouw met vrachtgoederen loods, gebouw voor de electrische ver lichting en watervoorziening, en een wisselpost aanbesteed. Dit hoofdgebouw, gelegen aan een ruim voorplein bevat oen groote hoo- ge vestibule ter lengte van 15 M. en ter breodte van 7 M. met een ruim toehtportaal; daaraan grenzen rechts de wachtkamers voorzien van buffet ten, links de lokalen voor de ont vangst en afgifte van bagage met lif ten en daarboven de chefswoning, ter wijl de plaatskantoren in het midden der vestibule zijn gebouwd. Aan den linkerzijvleugel een groote ruimte voor bestelgoederen met kantoor en in den rechterzijvleugel eenige ver trekken voor den restaurateur. In het gebouw en aan de bordessen bevinden zich de trappen naar de perronverdieping waarop zich bevin den: het bureau van den stationschef, de uitgangstunnel, de toiletkamers, een lokaal voor èiectrische verlichting da liften, de lampisterie, een arbei derslokaal en een verblijf voor de conducteurs en controleurs. Het groo te of hoofdperron voor aankomst en vertrek der treinen ia 180 M. lang en 12 M. breed met afzonderlijke zij-per rons voor vervoer van bagage en be stelgoederen, zoodat op het hoofdper ron geen hinder voor do reizigers van dit vervoer wordt ondervonden; wer kelijk een zeer noemenswaardige ver betering. Aangezien het groote hoofd perron en de spoorwerken op het nieu we terrein reeds gereed zijn, zoo zal nog dieze week dit voor het publiek verkeer ln gebruik genomen worden. Op het perro nis een tijdelijk houten stationsgebouw geplaatst met hulp- trappen naar de Zeestraat. Onmid dellijk na de indienststelling worden alsdan de Halte „Dorp" en het oude stationsgebouw gesloopt, aangezien voor het afwerken der verdere inrich tingen die terreinen beschikbaar moe ten worden gesteld. (Hbld.) VREDESCONFERENTIE. Te 's-Gravenhage zijn aangekomen de heeren Pompilj en Fusinato, gede legeerden van Italië ter jongste Vre desconferentie, die ©enige akten der conferentie komen onderteekenen. Mede zjjn aangekomen de toenmali ge gedelegeerden van Oostenrijk- Hongarije, de heeren Merey de Ka- pösMère en Baron de Macchio. DROGISTEN. In Den Haag had eene vergadering plaats van drogisten (geëx. apothe- kers-adsistenten). Als gevolg daarvan is gesticht eene veroeniging mot don voorlooplgon naam„Vereeniging van Drogisten (ass.-apoth.)" die zich ten doel stelt het verkrijgen van eene wettelijke regeling van hun bedrijf. Als voorloopig bestuur werden ge- U weet, dat er wel gevaar was. U weet even goed als ik, dat die brui ne slangen doodelijk zijn. Ik houd er niet van de waarheid te verzwijgen. Toch moet ik u bedanken. Zoet was haar toon nu. Zij 6tak haar hand naar hem uithij gaf haar de zijne zij draalde zich om on trok zijn hand door het venster bij het licht, en hekeek haar van alle kanten, met haar klein hoofdje op zijde. Neen, hij was niet gebeten. Als u gebeten was, zeide Bar bara, terwijl zij zijn hand losliet, dan zou ik de rampzaligste vrouw in de koloniën geweest zijn Seth koek getroffen op. Omdat ik natuurlijk een gevoel gehad zou hebben, dat ik u gedood had. Stel u voor. Wie zou daarna ge lukkig hebben kunnen zijn Maar, weet u, hier werd de coquetterie in haar stem droevig om aan te hooren, ik zou bijna wenschen, dat het geen doodelijke slang geweest was, en dat zij u gebeten had. Kunt u ra den, waarom Seth kon het niet raden. U had den laatsten keer, dat wij samen spraken, wel wat minder ruw en wreed kunnen zijn, sergeant Seth Hij kon zich niet meer bedwingen. O, Barbara, riep hij uit, met groote inspanning zijn gelaat tot haar opheffend, vergeef het mij toch. als 't, u belieft I Laat ons vrienden zijn. Je weet niet hoe ik het land heb gehad aan mij zelf, sinds hetgeen ik dien avond tot je zei. Ik was dien avond buiten mijzelf. Als je mij die woorden maar wilt vergeven als wij maar vrienden kunnen zijn. Barbara hief haar handen op. Natuurlijk vergeef ik u. Daar, alles is vergeten I Zij sloot het venster. Een oogenblik later ging hij terug naar zijn wo ning, terwijl allerlei aandoeningen hem bestormden geen oogenblik bedenkend, dat hij het prachtige ef fect van zijn bewonderenswaardige houding op Kerstmis volkomen had vernietigd. Wat Barbara betreft, haar ijdelheid was volkomen bevredigd. Een open wonde, dateerend van Kerstmis, was nu volkomen hersteld. En zij had zoo oven de coquette gespeeld, waarin zij boven allen uitblonk do rol, die zij niet kon spelen tegenover den man, dien zij werkelijk liefhad. Zij had dus veel reden om als een bijzonder gelukkige vrouw naar bed te gaan. Maar toch hoop ik, dat zij zich een beetje schaamde voor zichzelf, vóór zij insliep. IV. Sergeant Seth en de schooljuffrouw waren nu goede buren, en daar zij hem niet weer zoo onaangenaam be handelde als vóór hun verzoening (waaruit men werkelijk zou kunnen opmaken, dat zij zich in dien tijd over zichzelf schaamde), was het le ven voor den sergeant eindelijk wat dragelijker geworden. Voegt men daarbij een kleine diefstal ln de stad en een diefstal van een paard op een der hoeven in den omtrek, en men kan zich voorstellen, dat sergeant Seth naar omstandigheden tamelijk goed to spreken was. Zou giugen er eenige weken voor bij. Toen viel er een donderslag. Eens op een morgen kwam Lovatt In eon toestand van groote opgewon denheid bij Seth aanloopen, en wel ln zijn beste kleeren uitgedost. Zijn vin gers omsloten een brief. Een advocaat heeft er de lucht van gekregen, waar ik was hoe dat is mij een raadsel, zei hij. Hij heeft belangrijke documen ten van thuis in zijn bezit, naar hij zegt, en hij wil ze mij alleen persoon lijk ter hand stellen. Daarom ga Ik nu dadelijk met de diligence naar Melbourne, om te zien, welke docu menten het zijn het ls heel best mo gelijk, moet Ie weten en Barbara is het volkomen met mij eens. Ik heb haar zooeven goeden dag gezegd, en zij is naar school gegaan. Zooals je begrijpen zult, Seth, het kan geld beteekenen en geld zou, veronder stel ik, ons huwelijk ten gevoïge heb ben, zei hij na even geaarzeld te-heb ben. Hij zei dit peinzend en zijn manier van doen was op dat oogenblik niet bijzonder opgewekt. Whitty werd daardoor opmerkzaam en keek den jongen man onderzoe kend aan. Jack Lovatt streek zijn knevel op. Whitty zou zich hebben kunnen her inneren, dat het eenige gebrek van het knappe uiterlijk vun Jack Lovatt, vóór dat hij een knevel had, was zijn weeke, onbesliste mond. Whitty ging naar het Royal Hótel en zag de diligence vertrekken, met Jack Lovatt op de beste plaats (dat was hem wel toevertrouwd) bij den koetsier en hij dacht niet veel meer aan Jack Lovatt tot drie dagen later, toen kwam er 's avonds een brief voor den sergeant, die hom geheel electrfc seerde. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 5