Verschijnt tis^yks, behaive op Zm° en Feestdagen. 4- NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Uit de Omstreken '•gang. No. 7671 MAANDAG 29 JÜNI 1908 ABONNEMENTEN PBR DRIB HAANDBNl Voor Haariem f 12a Voof de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Lj® Afzonderlijke nummers0-^2 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootsc&ap Lonreos Coater. Directesr J. PEEREBÖOM. advertentiëni Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cis. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels i—elke regel meer 0.SÖ Reclames 30 Cent per regel. BIJ Abonnement aanzienlijk rabat Advertenti6n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voo" 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie! Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Boltenspaarae 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam, Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT EES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DINSDAG 30 JUNL Groote Kerk: Orgelbespeling, 1-2 u. Buitensocietelt: Concert Haorl. Mu ziekkorps (Strijkorkest), 8 uur. Velsen: Raadsvergadering 10J uur. Bennebroek: Raadsvergadering, 8 uur. DUITSCHLAND. Vrijdag is de zitting van den Prui- "Slschan Landdag geopend met een re de van Von Bülow. Vermeld in gswoard is de houding der sociaal-democraten. Er zijn er z-ev-e-n gekozen, maar een is nog niet te Berlijn, en Dr. Liebknecht zit nog in de vesting, zoodat er slechts vijf op 't appèl verschenen. Ze kwa men echter eerst, nadat het ,,HochI" op den Keizer was uitgebracht. Dadelijk gaven de heer en werk. Borgmann diende twee voorstellen Inhet eene eischt, met een beroep op de Grondwet, de onmiddellijke in vrijheidstelling van Dr. Liebknecht het tweede eischt, dat de vervolging tegen den afgevaardigden Leinert, wegens beleediging, zal worden ge staakt voor den duur dear zitting. De rechterzijde moest van deze voor stellen niets hebben, en de berichten zeggen zooveel, dat de socialisten wat zijn uitgelachen. Dr. Liebknecht, waarvan hier spra ke is, ondergaat in Glatz de hem op gelegde vestingstraf. Hij vroeg aan den Oberreichsanwalt vergunning, om van 25 tot 28 Junil in Berlijn te mogen zijn ter bijwoning van de ope ning van den Landdag. Hij kreeg daarop het volgende ant woord, niet rechtstreeks, maar ge richt aan den commandant der ves ting Glatz. „Verzoek van den vesting-gevange ne, advocaat Liebknecht hem voor den tijd van 25 tot 28 Juni verlof te geven, wordt afgewezen, daar geen voldoende reden voor een onderbre king der strafvoltrekking aanwezig Is. Ik verzoek u dit aan Liebknecht mede te deelen. De pers is het er niet over eens ge weest, of de Keizer een grap heeft ver kocht met de aankondiging van een belasting op vrijgezellen dan wel, of zulk een belasting in het program van minister Sydow is opgenomen. In elk geval heeft zij in dezen kom kommertijd de gelegenheid aangegre pen, om het voor of tegen van zulk een belasting uiteen te zetten. RUSLAND. De Rijksraad heeft met 113 tegen 85 stemmen de kredieten toegestaan voor den bouw van vier nieuwe pant serschepen, die de Doema had ge weigerd. Gelijk we reeds schreven, moet men het nu met den Rijksraad en de Doe ma op een accoordje gooien. Maar hoe ENGELAND. Te Windsor gaf de Koning een Garde-partij, waartoe alle parle mentsleden waren uitgenoodigd, op eenigen na. Nu is men aan 't snuffelen gegaan, waarom deze heeren niet zijn ge vraagd. Onder hen is ook Arthur Ponsonby zoon van wijlen den par ticulieren secretaris van Koningin Victoria maar.... deze stemde ook vóór de motie inzake het bezoek aan Reval. Wel deden 59 leden dit ook, doch van Ponsonby bad men zulks liet verwacht. We krijgen weer een betoogin" van do kiesTechtdames. In tallooze exem plaren is het volgende strooibiljet verspreid„Mannen eai vrouwen 1 Komt Dinsdag 30 Juni te 8 uur 's avonds vóór bet gebouw van het Lagerhuis, om te toonen, dat gij ge looft in de rechtvaardigheid voor de vrouwen". Zou er weer een „relletje" in 't vooruitzicht zijn? ITALIë. Niettegenstaande het verzet dear lin kerzijde heeft de Regeering de over- winning behaald en is de oorlogsbe- grooting, behelzende de uitgaven voor de nieuwe verdedigingswerken, aangenomen. Naar ruwe schatting heeft de star king te Parma reeds 8 millioem ver slonden, waarvan 21/2 millioen voor rekening komt der stakers (verliezen aan arbcidsloonea) en de rest door de grondeigenaars moet worden be taald. De minister van Financiën heeft bo vendien de Kamer een extra krediet aanvrage voorgelegd van 51/2 mil lioen voor toelagen aan de militairen aan wie de zorg voor de handhaving der orde Ls opgedragen. FRANKRIJK, De Senaat heeft met 155 tegecS 118 stemmen het wetsontwerp op de naas ting van de Westerspoorwegmaat- schappij aangenomen. OOSTENRIJK-HONGARÏJE. De Hongaarsehe Kamer heeft beslo ten het recht op den alcohol te ver- hoogen. Er zal een voorstel in behandeling genomen worden, om 12 millioen be schikbaar te stellen voor den bouw van goedkoope arbeiderswoningen. Dat zou ook iets voor ons land zijn! SERVIë. Vrijwat opzien baart in Servië de ontdekking van knoeierijen op groo te schaal bij leverantiën aan het mi nisterie van oorlog. Toen dezer dagen een groote zending tarwe ten behoe ve van de soldaten aankwam, bevond men, dat slechts 35 proc. van de scheepsladingen tarwe bevatten, de rest was niets anders dan.... zand. Daarop richtten een aantal afgevaar digden tot den minister van oorlog het dringend verzoek om een streng onderzoek in te stellen en deschul digen te straffen. Sedert is echter ge bleken, dat de bedriegerijen geregeld en reeds sedert geruimen tijd hadden plaats gehad en niet alleen bij graan- leveranties, maar ook met andere le vensmiddelen en verdere benoodigd- beden voor het leger. Het vleesch bijv. dat de soldaten te eten kregen, was geregeld bedorven, dikwijls zelfs kre gen zij gedurende twee of drie dagen ook dit nog niet .De leveranties wer den voornamelijk gedaan door de „Balskanka Banka", een onlangs meerendeels door gepensionneerde samenzweerders opgerichte bank. En de arme soldaten durfden, uit vrees voor hunne superieuren, geen klachten in te dienen. Volgens een bericht uit Belgrado zijn er een aan tal inhechtenisnemingen te verwach ten en ziet men nog andere opzienba rende onthullingen tegemoet. PERZIë. De Sjah heeft zijn aangekondigde proclamatie tot het volk ook uitge bracht. In dit stuk wijst de Sjah t-r op, dat iedereen heeft kunnen waar nemen, dat talrijke politieke clubs zich hadden gemengd in de bestuurs aangelegenheden van het land en dat het voor de regeering niet meer doen lijk was geweest den behoorlijken gang van de zaken, waarvan deze groepen zich hadden meester ge maakt en die zij naar hunne opvat tingen meenden te kunnen bespreken en regelen, naar behooren te kunnen verzekeren. De pers en de redenaars maakten den toestand nog moeilijker door den steun, dien zij aan de clubs schonkende teugels van het bewind waxen in handen van een aantal in- tellectueelen en daar ook het parle ment deze clubs steunde, bleven al de pogingen om de clubs hunnen plicht te doen begrijpen vruchteloos. Gedachtig aan onze plichten jegens ons bemind volk, waren wij genood zaakt om in het belang van de alge- meene veiligheid de aanstokers tot de ongeregeldheden in hechtenis te ne men, bet parlement nam hen echter in bescherming en een gedeelte der schuldigen zocht een toevlucht In het paleis der volksvertegenwoordiging. Met het oog op dezen stand van za ken hebben wij het onzen plicht ge acht heden het parlement te ontbin den en te bepalen dat de nieuwe ver kiezingen binnen drie maanden zul len plaats hebben. tntusschen .duren de ongeregeldne- den onverminderd voort. MAROKKO. Moulay Hafid heeft d.d. 10 Juni aan zijn gezanten te Berlijn een brief geschreven, die nu is opgenomen in de Deutsche Marokko-Zeitung. Hij deelt bun daarin mede, dat nooit een Sultan zulk een tocht door het land had gemaakt. Aller zegen- wenschen volgden hem. Rust en vei ligheid heerschen weder te Fez en in de streken, door welke hij getrokken Ls. Overal is men tevreden met den nieuwen stand van zaken en het be stuur wordt weder geregeld gevoerd. De handel herleeft. Heel Marokko heeft zich voor hem en zijne regee- rimg verklaard, omdat hij op den goe den weg ls om het land weder tot wel vaart te brengen. Verder geeft Hafid zijn afgezanten bevel der Duitsche regeering mede- deeling te doen van het door hem be haalde succes en hij eindigt dan als volgt „Met het oog op dit succes, hopen wij op den steun van Duitschlond, ten einde een normalen toestand ln Ma rokko en de goede betrekkingen tus- schen de beide volken te herstellen." ENGELSCH-INDIë. Het beruchte anarchistenproces heeft veel opzienbarende onthullin gen gebracht. Eerst werden de sen satie-berichten erg overdreven ge acht, maar thans, blijken, ze „de waarheid en niets meer dan de waar heid" te zijn. Nu is het weer de ge tuige Goswami, die wat heeft uitgela ten, en verklaardde bommen war ren bestemd voor een aanslag op den onderkoning, lord MInto. Een der bommen moet zich nog in het bezit bevinden van zekeren Joytish Chun- der Bose, die voortvluchtig is. Ge vraagd waarom de samenzweerders het op het leven van lord Minto had den gemunt, antwoordde Goswami, dat men meende, dat indien de onder koning was gedood, dit tot een weife lende houding van het gouvernement aanleiding zou geven, tengevolge waarvan velen in den lande uit vrees zich bij de beweging zouden aanslui ten. Geregeld gaan de inhechtenisnemin gen voort, em in de laatste dagen is zekere Bannersie gearresteerd, die men aanziet voor een der voornaam ste leiders der anarchisten. AMERIKA. Weer eens een oproer Uit Mexico wordt gemeld, dat een troep van 200 bereden lieden de stad Viesca in den staat Goahuila hebben aangevallen en vermeesterd na een gevecht, waarin 3 mannen werden gedood en een aantal lieden gewond. De aanvallers sneden daarop de te legraaflijnen door en bliezen den spoorweg op, zoodat Viesca nu ge heel geïsoleerd is en verdere bijzon derheden betreffende bet voorgevalle ne ontbreken. De regeering zendt troepen naar het tooneel van den opstand en den 24en dezer vertrokken vier militaire treinen uit de stad Mexico. Algemeen wordt daar het feit toe geschreven aan de revolutionnaire partij en het, voorspel geacht van een algemeene uitbarsting. Officieel wordt evenwel van het optreden van roovers gesproken. VENEZUELA. De New-York Herald vernam uit WillemstadSleeper, de (Amerikaan- sche) zaakgelastigde te Caracas tot eenige dagen geleden, heeft ver klaard „Wij zijn alleen uit Caracas vertrokken, omdat wij bevel hadden gekregen, Venezuela te verlaten. On ze persoonlijke betrekkingen met de Venezolaansche regeering waren be vredigd, en in alle opzichten aange naam. Wij zijn tot het tijdstip van ons vertrek hoffelijk behandeld. Wij maken het allen goed." John Brewer, de Amerikaansche consulaire agent, neemt nu de zaken van het gezantschap te Caracas waar. Men gelooft zoo vervolgt de cor respondent dat Nederland bereid is, om tegenover Venezuela met de Vereonigde Staten samen te werken. De Curagaosche afdeellng van het Algemeen Nederlandsch Verbond heeft de Kamer van koophandel en de plaatselijke afdeeling van de Ne- derlandsche vlootvereeniging uitge noodigd, om in een gemeenschappe lijke vergadering over den toestand te beraadslagen, KORTE BERICHTEN. Bij een treinbotsing te Baroda, in Engelsch-Indië, zijn 15 reizigers gedood en 270 gewond. Ongeval. Vrijdagavond acht uur maakte een 4-jarig zoontje van den werkman M. op het Nieuw Heiligland een vreemd- soortigen val .Hij was op een ladder naar den zolder gegaan en viel van daar naar beneden, precies op het fornuis, waarop het eten van zijn va der stond. Het gevolg was dat het eten over den grond viel, de borden 6tuk waren en de kleine jongen bekwam een diep gat in het been kreeg. De moeder bracht hem naar het gasthuis, waar zijn been verbanden werd. VACANTIE-ZITTINGEN, Gedurende de vacantle-maandeh zal de Haarlemsche Rechtbank de vol gende zittingen houden: Civiele zaken Dinsdags 14 en 28 Ju li, 11 en 25 Augustus. Strafzaken Donderdags 0 en 23 Ju li, 6 en 20 Augustus. N. O. G. De afdeeling Haarlem van het Ned. Ond. Genootschap hield Zaterdag avond eene vergadering in het „Nut" waarin bet nieuwgekozen bestuurslid msj. J. E. H. Boelhouwer werd wel kom geheeten, en het programma van ontvangst der algemeene vergadering behandeld werd. De belangrijkste onderdeelen hier van zijn: de ontvangst der afgevaar digden ten stadhuize op Donderdag 30 Juli a.s., des avonds te 8J uur; de tentoonstelling van leermiddelen enz. gedurende de belde vergaderdagen, een concert in het BrongebouW op Vrijdag 81 Juli enz. Afgevaardigde der afdeeling Haar lem ls de heer Ed. A. van Bilder- beek. De aanbeveling voor lid van het Ondersteuningsfonds, luidt: 1. A. C. Hendriks, 2. E. Hindriks, belden hoofd eener school alhier. Mars. De leden van de onderofficiersver- eeniging „Mars" hebben Zaterdag in het Brongebouw een genoegelljken avond doorgebracht. Eerst werd in den tuin een concert aangehoord van het regimentskorps, wat een waar genot was. Mooie muziek en heerlijk weer wat kan men meer verlangen? De heer Rap had een prachtig pro gramma samengesteld, waarop ook zijn eigen compositie Generaal Van Merlen-marsch voorkwam. Na dit concert gaven eenige Mars leden een paar nummertjes gymnas tiek, als altijd werd keurig en correct ge-.verkl. Een gezellig bal besloot deze welge slaagde uitvoering. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. De boottocht, die de vereeniglng Doopsgezind Zangkoor, gisteren ge maakt heeft, is uitnemend geslaagd en door zeer fraai weder begunstigd. Liet zich In den vroegen morgen het weder eenigszins dreigend aan zien, na weinige uren waren de wol ken uiteengevaagd en glansde het zomerzonnetje bemoedigend op de Ceres". Te half een werd Maar sen na een heerlijk tochtje langs de altijd bekoor lijke Vechtstreek bereikt eoa hier de inwendige mensch versterkt. Wat fraai, vredig plaatsje is dat Maar6en! Des namiddags werd de terugtocht aanvaard, om na nog een uurtje aan liet Tolhuis vertoefd te hebben te wor den beëindigd aan het „Kikkertje", waar het groote gezelschap door we- derzijdsche betrekkingen verwelkomd werd en na een genotvol dagje huis waarts keerde. TRAGISCH. Een man, die Vrijdag te Zwolle ondertrouwd was, zakte Vrijdagavond in de Llnnaeusstraat te Amsterdam ln elkaar, ten gevolge van een bloed spuwing. Hij werd in het O. L. Vrou wegasthuis opgenomen. Hij zou Vrij dagavond naar zijn woning in Haar lem teruggekeerd zijn. VERLOF DRANKWET. Door H. de Weers is aan B. en W. gevraagd om verlof (ingevolge ark 84 dier wet), tot het verkoopen van al coholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Breestraat 12. TENTOONSTELLING VAN ENGEL- SCHE IRIS. Door de Algemeene Vereeniglng voor Bloembollencultuur wordt in de groote zaal der Sociëteit Vereeniglng Lange Bagijnestraat te Haarlem, eene tentoonstelling gehouden van afge sneden bloemen van Engelsche Iris. Deze tentoonstellin gzal voor de leden der Algemeene Vereeniglng voor Bloembollencultuur en belangstellen den, toegankelijk zijn op Dins dag 80 Juni a.s. van des voormiddags 10 des namiddags 4 uur. Militaire zaken. De 2e luitenant S. J. C. Oly van het 10e regiment infanterie wordt van 16 Juli tot 14 October 1908 werkzaam gesteld als hulpinstructeur bij de Nor maal Schietschool te 's-Gravemhage. Op de heden alhier gehouden graan en zaadmarkt was geen aanvoer. PROV. STATEN VAN NOORD HOLLAND. KRANKZINNIGENVERPLEGING. Door Ged. Staten wordt voorgesteld ia te willigen het verzoek van Regen ten der Krankzinnigengestichten te Gravenhage, tot verhooging van het verpleeggeld van armlastige lijders, waarvan er 60 uit deze provincie al daar worden verpleegd, te verhoo- gen van ƒ300 op 320 en de kleeding- vergoeding op 7.50 per kwartaal. Voorts stellen Ged. Staten voor de verschillen in de verpleeggelden van de uit Meerenberg naar Venray en Zutfen overgebrachte krankzinnigen, die voor rekening van gemeentebestu ren worden verpleegd, op kosten der provincie te brengen. De Com. van Toezicht op Mee renberg doet het voorstel het tarief der verpleeggelden voor de drie hoo- gere klassen, te verhoogen. Ged. Sta ten vereenigen zich daarmede en stel len voor die te bepalen als volgt: le kL 1350 per jaar, 2e kl. 1000 per jaar, 3e kl. 650 per jaar, 4e kl. 350, 5e kl. (armlastigen) 320, waarvan 230 te betalen door de ge meentebesturen, het overige door sub- sidiën van Rijk en Provincie. De cijfers der drie hoogste klassen zijn op dit oogenblik nog: resp. f 1200, 900 en 600 per jaar. VERBETERING AMSTELDTJK EN WEG. Ged. Staten stellen Yoor, yoor de verbetering van een gedeelte van den Amsteldijk over een lengte van 800 M. bezuiden den Rooden Poel en van den daarop liggenden weg, een cre- dlet te verleenen van 10.000. Het werk bestaat in een verandering van het profiel van den dijk, ten einde de zen te kunnen ophoogen en verbree- den. TWEEDE SUPP. BEGROOTING, DIENST 1908. Aangeboden wordt een 2e suppl. be grooting op den dienst van 1908. Daar uit blijkt o.m. dat bet crediet ad 1.500.000, toegestaan voor den bouw van „Duinenbosch", aanmerkelijk zal moeten worden overschreden, tenge volge van verschillende omstandighe den. Zoo waren bij de aanvraag van bedoeld crediet nog niet alle gebou wen en inrichtingen gedetailleerd ont worpen; voorts zijn de prijzen van verschillende grondstoffen gedurende den bouw gestegen, terwijl de moei lijkheden, ondervonden bij den bouw van de zes paviljoens en het admini stratie-gebouw er Ged. Staten ten slot te toe brachten om met ingang van 1 April j.I. de afwerking ln eigen be heer over te nemen. Het tekort wordt geschat op 330.000 welke som Ged. Staten voorstellen door leening te verkrijgen. Schulden. Uit een staat vari schul den der provincie op 1 Jan. 1909 blijkt dat het totaal bedroeg f 3.942.000, met een aflossing van 150.000. Subsidiën. De volgende subsldiën worden nog voorgesteld: 100 aan den wlntercusrus in Yakteekenen te Schagen; 450 voor de kosten van in richting der nieuwe lokalen, en 1000 voor 1909, 1910 en 1911, aan de Indus trieschool der Maats, voor den Wer kenden Stand te Amsterdam; 3500 500 meer dan thans) aan de Am bachtschool te Haarlem. Voorgesteld wordt om af te wijzen het verzoek om subsidie van de Pa- roch, Patr. Commissie der Parochie van de H. Anna, te Amsterdam, voor haar teekenschool, aangezien ook de gemeente Amsterdam geen subsidie verleent. Eindelijk wordt aangeboden een bij zonder reglement voor het Water schap de Vereenigde Nauernasche, Westzaner en Zaandammerpolder. Muziek ln den Houi Soirée van het Haarlemsch Muziek korps ln den Hout op Woensdag 1 Juli, 8 uur. Programma 1. Cornellus- Marsch, Mendelssohn. 2. Ouverture Cosi fan tutti Mozart. 8. 2 Spaansche Dansen, Mossowsky. 4. Grosse Fan- taisie aus die Walküre, Wagner. 5. Ouverture entre acte. Danse des Ba- chantes, uit Philémon et Baucis, Gou nod. 6. Ballet musik aus der Verkauf- ten Braut, Smetana. 7. Espana Wal- zer, Waldteufel. 8. Fantaiaie Cavalle- ria Rusticana, Mass^gnl. Ned. R.-K. Volksbond. Zaterdag en Zondag vergaderde al-; hier de algemeene raad van den Ne- derlandschen R.-K. Volksbond, ondef. voorzitterschap van den heer W. C. J, Passtoors. De twee voornaamste punten aan de orde waren wijziging van de statu ten en verkiezing van een algemeeq voorzitter, in de plaats van den heef Passtoors, die om redenen Yan ge-, zondheid deze functie neerleggen' moet. Drie belangrijke beslissingen wer den ten opzichte van de statuten ge» nomen. Met groote meerderheid werd' besloten, dat de Nederl. R.-K. Volks-, bond toegankelijk voor personen uit alle standen zal blijven en niet een v, erkliedenvéreeniging worden, zoo als door enkelen werd gewenscht. Een tweede besluit was, dat de le den statutoir worden verplicht, het bondsorgaan te lezen, en een dérde," eveneens met groote meerderheid van stemmen genomen, dat het lid»' maatschap van den bond ook open»' gesteld wordt voor vrouwen. Zeer aangedaan sprak de schelden-I de voorzitter de vergadering toe. Do, Bisschop van Haarlem, Mgr. A. J/ Callier, daarvoor opzettelijk ter ver? gadering gekomen, bracht hem ih' welsprekende taal dank voor wat hij ln de 20 jaar van het bestaan vaif den Bond, voor dezen beeft gedaan. Namens den Bond bood de heef, W. A. J. van de Kamp daarop ded heengaanden voorzitter een keurig' ameublement aan. Tot Bondsvoorzitter is gekozen de heer J. W. Smit van Amsterdam, lid, van den gemeenteraad aldaar, etf' mede-oprichter van den Bond. Duin-e n-b oscb. Naar wij vernemen ls het maken- van een kerkgebouw en varkensstal-, len ten behoeve van het krankzinnig gensticht ,.Duin-en-bosch" te Ca3? tricum opgedragen aan óp éénf na de laagste inschrijvers, de firma Jan A. Jonker en Zoon, te Haarlem. De Concoursen In Mannend zang. De drie artikelen, die onze hoofdre-, dacteur onlangs in dit blad over „da. Mannenzang en de Wedstrijden^, schreef, zijn door en voor rekening van het Nederl. Zangersverbond den Bond voor Mannenkoren in Ne< derland in boekvorm uitgegeven. Zondag is te Utrecht een vergade-; ring gehouden met de bedoeling om; één groote vereeniglng te stichten^ die dan 0. a. de misbruiken van 69 op de wedstrijden zou tegengaan', l' T e v e e 1 b e t a a I d. De kellner aan wien" onze Ver? slaggever bij de Olympische spelen tg' veel betaalde heeft dit geld thans aan ons bureau teruggebracht. Hij verzekerde ons, dat 't een ver gissing was, welk excuus we .wel wil- len aannemen. HET GEBEURDE TE ANTWERPEN. De heer Philip Loots, die benoemd was als lid der jury voor het Zanger* feest in Antwerpen, heeft thans, als, protest tegen de aan Zang en Vriend- echap aangedane behandeling^ yoor* deze functie bedankt. Ongeval. t'f Dozer dagen geraakte de bestelle*, Vlaswinkel Yan de Holl. Spoor aJhief met zijn voet tusechen een der lijneq op het perron bekneld, waardoor hem een der groote te enen werd af-* gekneld. Onder hevigs pijn werd 1 per rijtuig naar zijn woning in Jan Steenstraat overgebracht. OVERVEEN, Toen Zaterdagavond de zoon van den veldwachter De Vries alhier per' rijwiel over den Bloemendaalschefl- weg reed. brak opeens de voorvork^ en kwam nlj voorover op de straat le vallen. Hij werd hevig bloedend en bewus teloos in het café 't Roomhuis binneil' gedragen, waarna Dr. Bornwater de eerste hulp verleende. Later is hij per brancard naar zijn woning gebracht. Zijn toestand jjf niet geheel bulten gevaar. BLOEMENDAAL. Een rijwielhersteller van den' heéf Beekman, alhier, geraakte bij hei stellen van een rijwiel met den wij*' vinger der linkerhand tuBschen deh' ketting en het kettingwiel bekneld, waardoor dat lichaamsdeel zoodanig werd gekneusd, dat geneeskundige, hulp moest worden ingeroepen.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1