Verschijnt degelijk», behalve op tm- m Feestdagen! NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Agentschap te Beverwijk Buitenlandsch Overzien! Stadsnieuws Uit de Omstreken 25o Jaargaag. No. 76"? 2 DIN8DA9 80 JDMI 1908 A mm 'AG BLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊNi pbr drib «aandbni KpT Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cis. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem 120 Haarlem van 1—6 regels /t—elke regel meer a SO Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente),130 Advertenti6n vaa Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! Franco per post door Nederland1-65 .gr 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant qSSEË SSlad, voor Haarlem' i I I 1 WH sa Administraties Groote Hontstraat 55. de omstreken en franco per post ,0.45 Uitercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Adrainlstratie72A- Uftgave der Vennootschap Lonrens Coster. Oirectear PEEREB00H. Drakkeriji Znlder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiCn en reclames van bulten het Arrondissement in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoes ai 1678, Amsterdam. Telephooa interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT zes BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. WOENSDAG 1 JTJLL Den Hout: Concert Haarlemach Mu ziekkorps, 8 uur. Raadsvergadering, IJ uur. De Kroon: Openbare voordracht oefening, Joh. Steemman, 8 uur. Het agentschap voor dit blad te Be verwijk Is van den heer J. Hoorns, aan wien eervol ontslag is verleend, overgegaan aan den heer C. Dingier, firma Antonysen, bij wien dus voort aan abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven. De tot 80 Juni verschuldigde abon nementsgelden sullen nog vanwege den heer Hoorns worden geïnd DE ADMINISTRATIE. FRANKRIJK. Maandag is de reis van president Fallières naar Denemarken, Noor wegen, Zweden en Rusland bespro ken, omdat daarvoor een crediet van 400.000 francs werd gevraagd. Door Vaillant werd een voorstel Ingediend om bij wijze van protest dezen post met 50.000 te verlagen. Bij de bespreking moest Rusland het ontgelden. Vaillant wees eerst op de mogelijkheid van het plaatsen van een Russische leening In Frankrijk, om zoodoende het Fransche kapitaal te betrekken bij een bankroet van Rusland. De spreker bracht voorts in herinnering de door het Russische volk in het werk gestelde pogingen, om zijn politieke vrijheid te verove- ren. Bris8on, de voorzitter, merkte op, dat het in strijd is met het beginsel der Fransche volksvertegenwoordi ging, om zich te mengen in de bin- nenlandsche politiek van andere lan den. Toen Vaillant voortging, bracht Brisson hem onder het oog, dat de Kamer niet langer belang kon stellen in zijn uiteenzetting ten aanzien van een toestand, die haar niet aangaat. Onder de teekenen van afkeuring der Kamer vervolgde Vaillant, gesteund door Jaurès .,De president der re publiek eaat tegen zijn eigen wil in naar Rusland.'' Brisson kwam krachtig tegen deze woorden op en dreigde den spreker het woord te ontnemen. Minister Pichon nam thans het woord en zeide „Mijn eerste woord zal zlin eene krachtige en verontwaardigde ver oordeeling der redevoering van Vail lant. Ons bondgenootschap met Rus land blijft de grondslag van onze buitenlandsche politiek. Wij wen- Bchen het te behouden, maar zijn be sloten, het boven alle geschillen te plaatsen De ontmoeting van presi dent Fallières met den Tsaar, die een constitutioneel vorst is, komt op een bijzonder geschint oogenblik. Ons bondgenootschap met het Russische volk en de Russische iegeering is van vreedzamen aard, het bedreigt nie mand." De motie van Vaillant werd met 479 tegen 65 stemmen verworpen, en het wetsontwerp In zijn geheel aan genomen. ENGELAND. Morgen zal de geheele reserve van de Engelsche vloot gemobiliseerd worden. Het is een voorspel van de geheime manoeuvres van de zee macht, op grooter schaal dan nog ooit in Engeland of elders zijn gehou den. De „Dreadnought" en de „Aga memnon", vooralsnog de twee gevel- digste slagschepen der wereld, zullen aan de oefeningen deelnemen. In het geheel worden in dienst gesteld 28 eerste klasse linieschepen, 20 pantser kruisers, 22 pantserdekkruisers, 8 verkenningsvaartuigen, 8 mijnensche- pen en dergelijke, 115 torpedojagers, 80 torpedobooten, 30 onderzeesche torpedo-vaartuigen, te zamen 261 vaartuigen van oorlog. De schepen, die aan de oefeningen deelnemen, vormen in gewone tijden de Kanaal- vloot, een gedeelte van de Atlantische vloot, en de vloot in Engelsche wa teren. Als men ons nu maar weer niet komt plagen met een voorgenomen oorlog, 't Is in den komkommertijd, en dan Alweer de kiesrecht-dames I Die moeten het plan opgevat hebben om het Lagerhuis met een gordel van mannen en vrouwen, ter sterkte van wel 100.000 personen, te omringen. Dat zou tot ernstige ongeregeld heden aanleiding kunnen geven, ook ai moet erkend worden, dat het een reusachtige betooging zou zijn. RUSLAND. De Doema heeft het ontwerp voor eene binnenlandsche leening van 200 millioen roebels aangenomen. Of de ze leening ook in 't binnenland ge plaatst zal kunnen worden Waar schijnlijk mag Frankrijk wel ter hul- pe komen de Fransche bankiers hun offer brengen e-an het Russische bankroet zou Vaillant zeggen. De „Nowoje Wremja" waarschuwt in een artikel, getiteld „Schoude: aan schouder" met nadruk tegen een conflict tusschen Rusland en Duitsch- land. De schrijver houdt een krach- tig pleidooi voor een bevestiging van de goede betrekkingen tusschen Rus land en Duitschland. De Engelsche omsingelingspolitiek moet volgens Mensjikof noodzakelijkerwijze uitloo- pen op een wereldoorlog, waarin, buiten de mogendheden van het Drie voudig Verbond, ook Zweden, Roe menië en Turkije aan Duitschland's zijde zouden staan. Het Fransch-Rus- sisch bondgenootschap bestaat vol gens Mensjikof slechts op papier. Het in Frankrijk heerschende radicalisme haat de Russische regeering. Daarom zou Rusland bij een botsing tusschen Engeland en Duitschland alleen het gelag te betalen hebben. Ten slotte zegt het blad, dat slechts de radicale partijen in Rusland, alsmede de Po len belang hebben bij het uitlokken van een oorlog tusschen Rusland en Duitschland. PORTUGAL. Te Lissabon is weer eens een groote repuhiikeinsche bijeenkomst gehou den, om te protesteeren tegen de voorschotten, die uit "s lands kas aan het Koningshuis verstrekt zijn. Een der sprekers zei aangezien het onmogelijk is, om het monarchale stelBel in eere te herstellen, moest de koning uit eigen beweging afstand van den troon doen. De volgende motie werd aangeno men „Het Lissabonsche volk (natuurlijk voor zooveel ter vergadering aanwe zig I) verklaart, in openbare vergade ring vereen! gd, het beleid van de re puhiikeinsche parlementsleden on voorwaardelijk aan te hangen, en juicht hun houding in de Kamer warm toe. Het volk verlangt van het parlement en van de overheid, dat de kwestie van de voorschotten aan het koninklijke huis met strikte rechtvaardigheid voor de eer van de verantwoordelijke partijen en op een, de natie waardige, wijze geregeld zal worden. Het volk hoopt, dat de tegen woordige ineenstorting van de oude monarchale politieke groepen en van het monarchale stelsel een groot aan tal Portugeesche burgers en republi keinen, bekwaam tot alle opofferin gen voor de eer en de toekomst van het land, op den voorgrond zal bren gen." Koningin Amelie is ernstig ziek en lijdt aan Diphtheritis. DUITSCHIAND. Volgens geruchten zijn zeven linie schepen in aanbouw, benevens 4 on derzeesche torpedo's. Is dit een uitvloeisel van het opge waaide politieke stof PEltZIë. Ook al heeft de Sjah een amnestie afgekondigd, het staat te bezien, of hij gelegenheid heeft, deze uit te voe ren. 't Moet in Teheran een echte rom mel zijn. De ongerustheid is alge meen, de onveiligheid neemt toe en het volk is der wanhoop nabij. Half verhongerde en dorstige soldaten plunderen overal en bedrijven allerlei gewelddadigheden. Generaal Liakhoff is heer en meester en regeert volko men als een onafhankelijk onderko ning, wat natuurlijk zijn populariteit niet verhoogt. Algemeen wordt verklaard, dat men tot de Jongste beschieting door de aanwezigheid van Liakhoff was aangemoedigd. Bovendien beschouwt men het feit, dat het bevel over de stad aan dien generaal is toever trouwd, ais een schending van de Engelsch-Russische overeenkomst, zoowel naar de letter als naar den geest. In deze overeenkomst Immers is slechts sprake van een Russisch offi cier, die op zou treden als instructeur der troepen en niet van een onaf hankelijk bevelvoerder. Te Petersburg is het volgende tele gram uit Teheran ontvangen. De Sjah heeft weder op den Koran gezworen zich aan de grondwet te zullen houden en ter geruststelling van het land heeft hij drie staatslie den, die op vergaderingen zich tegen hem hadden verklaard, verbannen. De bevolking heeft deze tijdingen zeer koel opgenomen. Aan den eed van den Sultan hecht zij niet de minste waarde. In de vergaderingen wordt de Sjah slechts een gewoon burger genoemd, daar men hem als ont troond beschouwt. In duizenden exemplaren ia een brief verspreid van Silli-es-Sultan aan den Sjah, In welken in scherpe bewoordingen de beschieting van den Madsjles veroordeeld wordt. Er wordt een legertje van 1000 vrij willigere, waaronder 400 ruiters, ter bescherming van het parlement, bij eengebracht. De Endschumen hebben besloten dezen vrijwilligers een hoo- ge soldij te betalen. Te Tebriz is verder bericht ontvan gen dat de befaamde rooverhoofdman Rachin Khan zich aan de zijde van den Medsjles schaart en dat hij met 8000 ruiters optrekt naar Tabriz. Op zijn tocht wordt hij overal met ko ninklijke eerbewijzen ontvangen. De „Times" verneemt uit Teheran, dat onder de gevangenen in 't kamp van den Sjah ook de hoofdredacteur van een blad was, die niet ophield met te roepen „Leve da grondwet 1 Weg met den verrader I" Men worg de hem en hakte zijn Lijk daarna in stukken. Als journalist staat je toch alles te wachten KORTE BERICHTEN. Weder is een Amerikaansche stad, ditmaal Clinton, in Minnesota, zwaar geteisterd door een cycloon. Het plaatsje is bijna geheel en al ver woest bovendien werden 7 personen gedood en een twintigtal gekwetst „H aarle m". De Staatscourant bevat de Statuten der NaamL Vennootschap Exploitatie- Mij. „Haarlem", te Haarlem. Doel is: het verkrijgen, vervreem den, administreeren en exploiteeren van onroerende goederen, zoowel door middel van bebouwing, verhuring, verkoop, ruiling, inbreng, var hypo thekeering als op iedere andere wij ze; het aangaan van geldleen!ngen, het mede-oprichten van, alsook het deelnemen in andere maatschappij en of vennootschappen, en verder in het algemeen alles meer te doen wat in den ruimaten zin genomen met het doel der vennootschap in verband staat of d aaraanhe v order lij k kan zijn. De handelingen kunnen geschieden zoowel door de vennootschap afzon derlijk als door haar in samenwer king met andere vennootschappen, Lichamen of personen. Duur 80 jaren. Kapitaal f 100.000, verdeeld in 100 aandeelen, groot 1000, waarvan 66 aandeelen zijn geplaatst. Voor de eerste maal directeur de heer J. van Ek. Voorts de gewijzigde Statuten van „de Ned. Credietbank" gevestigd te Haarlem. DE RIJWIELFEESTEN. De repetities voor de Allegorische voorstelling van Jhr. Nahuys, op Vrij dag 17 Juli a. s., zijn begonnen en vorderen flink, onder leiding van deD heer Otto Wernicke, den compo nist. Een tweede uitvoering er van zal gegeven worden op Zondagavond in het park van het Brongebouw, een attractie dien avond dus te meer. De commissie voor het logies is gisterenavond begonnen met de In- deoling der aanvragen, een arbeid, die niet gemakkelijk genoemd kan worden, omdat met allerlei omstan digheden rekening moet worden ge houden. De heer A. A. Sprengex stelt gedu rende de feestdagen zijn badinrich ting aan de Houtvaart open voor de feestgangers van elders. De beide Spoorweg-maatschappijen hebben een belangrijke medewerKing toegezegd bij de verzending van voor werpen voor de tentoonstelling en voor den optocht. De Staatsspoor geeft vrijdom voor de terugzending, de Holl. IJzeren Spoor zoowel voor heen- als terugreis. De route van den optocht is nog niet vastgesteld. L o g I e s A. N. W. B. Men schrijft ons Als een bewijs hoe uitgebreid de werkzaamheden zijn van de logies- commis8le voor bovengemelde feesten kan dienen, dat de commissie in het gebouw der Haarlemsche Handels vereniging Jansweg 11, een logies- bureau heeft gevestigd waarin de heer De Haan, voormalige halte-chef der E. 8. M.. als administrateur zal werkzaam zijn. Het logi es-bureau blijft aldaar gevestigd tot na de fees tan. Aanbestedingen. Op Donderdag 23 Juli 1908, des voor- middags te 11 uur, zal, onder goed keuring van den Minister van Water staat, door den Commissaris dar Ko ningin In de provincie NoordhollaniCl, of, bij zijne afwezigheid, door een dar leden van de Gedeputeerde Staten en in bijzijn van den hoofdingenieur-di recteur van dien Rijkswaterstaat in de 9da directie, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: de verbetering van de hragwaehterswoniivg aan de draaibrug over de Knollendammen vaart te Spijkerboor, gemeente Jisp, be hoo rende tot de werken van het Noordhollandsch kanaal. Raming 3260. ORGELBESPELING im de Groote- of St. Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 2 Juli, 's na middags van 23 uur, door den heer W. Ezerman, met welwillende mede werking van Mejuffrouw Betsij van Greuningem (sopraan), uit Amster dam. Programma 1. Toccate en Fuga, J. S. Bach. 2. a. Arie a us der Cantate „Ich hatte viel Bekümmerniss", J. 8. Bach. 2. b. Komm, süsser Tod, komm, sel'ge ruhe, J. S. Bach 8. Concert!an taaie, W. Rudnick. 4. InnnanueL Kirchemlled aus dem 15 Jahrhundert, E. Nösslar. 5. Elsa's Brantzug zum MO na ter, R. Wagner. Gediplomeerd. De leerlingen der Huishoud- en In dustrieschool, de dames A. Hout- schilt, A. Rademaker te Haarlem, au mej. H. y. d. Vlugt te Heemstede, be haalden het einddiploma voor den 4- jarigen cursus in het costuumnaaien. NED. BAKKERSBOND. In de 26ste Algemeene Vergadering, die gehouden zal worden op Woens dag 12 Augustus des morgens ten 11 ure In het Brongebouw alhier, komen o.a. de volgende punten in behande ling: Rapport van de commissie tot na zien van de rekening em verantwoor ding van den penningmeester van den Bond en van de Bakkerscourant. Be noeming van een lid, dat als zoodanig zal toetreden tot de Vereeniging van Werkgevers. Vaststelling der jaarlijk- sche contributie volgens artikel 16 al gemeen reglement. Verkiezing van twee bestuursleden wegens periodie ke aftreding der heeren G. Slagt en J. E. v. d. Graaf, die beiden herkies baar zijn. Plaatsaanwijzing van de volgende jaarvergadering. Benoeming van een lid tot nazien der rekening en verantwoording we gens het aftreden van den heer J. Smit Cm., die niet herkiesbaar is. (Zie verder laatste nieuws pp de tweede pagina). SCHOTEN. Ter uitbreiding van het Burgerlijk Armbestuur zijn benoemd de bee ren E. de Gr a af f en Th. C. Hooy, raadsle den en P. Brouwer, particulier. Bij do Zaterdag gehouden grasver- pachting is Ingeschreven door 4 in schrijvers, de hoogste was E. J. On- kenhout te Schoten, voor f 80, wien het perceel ls gegund. HAARLEMMERLIEDE. Weder is alhier inbraak gepleegd, thans bij Mej. de wed. Noolj aan dan Lagendijk, terwijl zij hare woning korten tijd had verlaten, om zich naar Spaarndam te begeven. Verschil lende gouden en zilveren voorwer pen, waarbij zelfs een kerkboek met gouden slot on eenig geld, is ont vreemd. HALFWEG. Ten nadeele van den heer H. F. van Eiseen is uit een schuurtje bij zijne woning, die nog niet betrokken is, ean rijwiel ontvreemd. HAARLEMMERMEER. Te Nieuw-fVennep was gisterenmor gen een buurtschap in rep en roer. Een ouderlooze Jongen, VV. Valk ge naamd, pas ontslagen uit het Rijks opvoedingsgesticht, zocht zijn toe vlucht bij zijn zuster, die alhier door een reeds bejaard gezin wordt ver- pleccd. Het gedrag van het Jong- mensch is echter van dien aard, dat niemand hem in huis wil hebben, zoo dat hij ook bij deze menachen niet welkom was en hem dan ook werd aangezegd, dat hij weer naar Amster dam naar zijn voogd moest gaan. Uit wraak hierover, heeft hij kx den afgeloopen nacht zijn kleeren, die hij hij zich had, in den vorm van een mensch bij elkander gebonden en met een paar groote steenen er aan in den welput laten zakken, zoodanig, dat er een klein gedeelte nog boven water uitkwam. Bij het water scheppen hedenmor gen, dacht men niet anders dan dat hij zich had verdronken vandaar dat het geheele buurtschap in rep en roer was. Met haken en touwen voorzichtig er uitgehaald, bleek onder groote hi lariteit van de omstanders, spoedig het tegendeel, V. is evenwel spoor loos verdwenen. Weggeloopen. Een 11-jarige Jongen, G. Eervaart genaamd, is eergisteren de woning van zijn pleegouders ontloopen, zon der dat men eenig spoor tot op heden van hem kan vinden, ondanks het uit gebreid onderzoek door den pleegva der, alsmede door de politie Inge steld. Men vermoedt nu, dat hem een ongeluk li overkomen. IJMUIDEN. De vieecherij quaes tie. Zaterdag vergaderden de vischhan- delaren en werd besloten aan de ree- ders-vereeniging mede te deelen, dat van 1 JaU a. e. al van dio rood ore. die het verminderde 1 koopmans korting wilden vergoeden, op dezelf de scherp concurreerende wijze als vroeger zou worden gekocht en van de reeders die daartoe niet bereid waren, tegen overeengekomen lagere prijzen. Dit besluit werd den readers telegrafisch medegedeeld. Tengevolge daarvan vergaderden Maandagmid dag de reeders, die het besluit namen aan de handelaren te berichten», dat zij het telegrafisch medegedeelde be sluit niet in het belang der thans g3- voerde actie achtten, noch ln het be lang der reeders, noch in dat der vischhandelaren en dat zij de komen de gebeurtenissen zouden afwachten. Voorts werd besloten een comité te benoemen, dat op de meest voordeeli- ge voorwaarden een consignatiehan- del naar binnen- en buitenland zal in het leven roepen, om de door de ree ders aangevoerde vlsch persoonlijk te verhandelen buitan de koopers om. Woensdag 1 Juli vangt dus een strijd aan tusecben reeders en koo pers. Één reed er ij heeft reeds beslo ten aan de vraag der koopers te vol doen. ZANDVOORT. RAADSVERGADERING. 't Was Maandagavond heerlijk weer aan t strand heel wat aangenamer dan in "t benauwde raadszaaltje. Toch hebben we lang vergaderd ook al was 't een agenda van „niks" daar 't den heeren zinde over schijnbaar heel onbelangrijke zaken eenige ge weldige boomen op te zetten. Allereerst hadden we t voorstel van B. en VV., om aan den heer Schermers op zijn verzoek, met ingang van 1 Aug. of anders bij het indiensttreden van zijn opvolger, eervol ontslag te verleenen als gemeente-opzichter. Wat is daar nu over te klassinee- ren? Maar de hear Koning maakte 't bal letje aan 't rollen. Waarom heeft de heer S. ontslag gevraagd. Heeft-ie quaestie gehad met het Dagelij ksch Bestuur, valt de werkkring hem te gen, of wat i* 1? Schermers ls een goed ambtenaar, dat is in dte paai* maanden reeds gebleken, daarom zou 't jammer zijn, als we hem nu reeds moeten missen. De voorzitter antwoordde, dat het hier geen geschil met B. en W. gold, •lie verstandhouding Ls heel goed. An jers is 'i met het publiek, waarvan ie heer S. eenige minder aangename ondervindingen heeft opgedaan. Hier was een warboel In de gemeente en als iemand wil redderen, dan is een ieel der warboel-makers hem altijd onaangenaam. De een kan tegen die onaangenaamheden, maar het zenuw gestel van den heer S. blijkbaar niet. Het spijt ook B. en W., dat deze be kwame ambtenaar nu reeds weg gaat. Weer nam de heer Koning 't woord, nu om te vragen of B. en W. nog niet wilden trachten den heer S. van zijn Vw»iait af te brengen Dat zal nie tgaan, antwoordde d* voorzitter, B. en W. hebben reeds ai het mogelijke gedaan, maar zonder succes. Het besluit van den heer B. staal vast. Nog werd even oyer en weer ge praat, en toen werd het ontslag mei algemeene stemmen, eervol gegeven. Nu da tweede booml Deze was nog geweldiger! 1 Ging om een onnoozel verzoek van zekeren Koning, om op 't strand een tont te mogen plaatsen voor den verkoop van verfrisschenden' drank. De discussie was zoo lang en zoo verward, dat we slechts in het kort de zaak kunnen toelichten. Vroe-' ger is Koning 't zelfde verzoek gewei-, gerd, en toen bepaalde de Raad te-' vens, dat geen vergunningen mochten gegeven worden, om zulke tenten op 't strand te plaatsen. Onlangs heeft het college van B. en W. echter aan Paap zoo'n vergunning gegeven, en nu vroeg de heer Slagveld, waarom men met twee maten heeft, gemeten. De voorzitter zei: B. en W. hebben t gedaan, maar niet de B. in dit colle ge, die was er tegen, 't Woord aan de heeren Zwaan en v. d. Werff (wet' houders), om zich te verdedigen. Thans kregen we een vrij onver- kwikkelijk debat tusschen deze drie heeren. De voorzitter beweerde, dal, hij de wethouders gewaarschuwd had, herinnerende aan t geval Kaning, maar dezen ontkenden dit gedeelte lijk, en zeiden 't raadsbesluit verge ten te zijn. Na dit „mondgevecht" zei de voorzit ter: Nemen w® aan, dat bet College, van 3. en W. gedwaald heeft, door aan Paap vergunning te verleenen", maar wat moeten we nu. Wat nu, zoo zeiden alle heeren. H Resultaat der discussie was, dat t op een accoordje gegooid werd, door te bepalen, dat alle tegenwoordige strandpachters zulk een tentje mogen plaatsen. Is de pachttijd over twee jaar verstreken, dan zal de Raad de ze zaak naar behooren regelen. Een ander adressant wou op strand door een ander gepacht een ijswa- gentje plaatsen, maar deze onder-ver- pachUng vond men te gevaarlijk. De voorzitter zei: We glijden op een hel lend vlak, maar laten we oppassen' niet steeds verder te glijden. Dit ver-' zoek werd dus afgewezen. Evenzoo een verzoek van een Amsterdammer, om op '1 strand 12 automaten met le vende fotografieën te mogen plaaV- sen, en het verzoek van de Amet. Mu ziekhandel, om op 't strand een kiosk, voor strandlectuur op te richten. De overige punten waren al heel ■""^belangrijk. Eenige financieele re gelingen suppletoire begrootingen', beschikking uit den post onvoorziene' uitgaven, staat van af- en overschrij vingen enz. werden goedgekeurd. Als badmeester werd benoemd Rijk bosch. Deze kreeg na eenige vrije en] herstemmingen 5 van de 9 stemmen.' Op Paap waren 4 stemmen ultge-1 bracht. Wat een wdeeldheidl Geen der heeren had bij de Rond-, vraag Iets op te merken, zoodat metij] nog ©enigen tijd „geheim" kon con-' fereeren. Aangekomen vreemdelingen Mej. Van Wukem, Amsterdam, Vil la Groot Kijkduin. Kinderen Asser, Amsterdam, Ide-nL 2 pers. H. W. Gurney, Londen, Hotel Groot. Badhuis. Mevr. Guykena. Amsterdam, Brede-, rodestraat no. 8, 5 pers. L. P. Juli en, Amsterdam, Pakveld- jtraat 82, 8 pers. J. H. van Zanten, Amsterdam, Zuï» derstraat, 7 pers. J. Ludwig, Frankenthal, Villa Geer- truida. H. Buhrs, Deventer, Hoogeweg 56, 5 pers. L. Tas, Amsterdam, Villa Dolly, 3 pers. H. W. Salomonson, Amsterdam, Villa Dolly, 2 pers. A. Botke, Haarlem, Villa Groot Kijkduin. L. Lorrewa, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis, 2 pers. D. Lioni, Amsterdam, Hote4 Groot Badhuis. J. Schwartz, Amsterdam, Grand Hotel, 4 pars. C. Schleicher, Rotterdam, Grand Hotel, 2 pers. F am. Meyer Leverkus, I^verkus, Grand Hotel, 8 pers. Fam. Slikker, Amsterdam. Gast- huLsoleln 1. 5 oars.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1