Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo- en Feestdagen NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht Uit de Omstreken Binnenland 26s Jaargaag. No. T876 VSXJ^AQ 8 JDLI 1608 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB lIAANDBNl Voof Haarfem llll f 13» Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)*30 franco per post door Nederland S.-85 Afzonderlijke nummers M t 4 f N Ö.Q2W Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. PEEREBOOM. ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel meer/O. W Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertenHSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant Redactie eis Administratie i Groote Houtstraat 55. latercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 DrukkerijZolder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiÊn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binhen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon intérc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZATERDAG 4 JULI. Bulten-Socleteiti Conoert Harmo- tkie", 8 uur. DUITSCHLAND. Hoewel de openbaarheid Mj de be handeling der zaak-Eulenburg volko men is uitgesloten, bevatten de bla den toch geregeld mededeelingen over alles wat in de gerechtszaal voor viel. Woensdag bij de hervatting der behandeling sprak de voorzitter daar over zijn verwondering uit. Namens de Jury zeide een der gezworenen, dat deze geheel en al onschuldig ls #an de mededeeling van berichten ln de pers. De Oberstaatsanwalt Isen- biel deed nogmaals een beroep op al le aanwezigen, om als „gentleman" elch te verplichten niemand eemige mededeeling te doen over hetgeen !n de rechtzaal gesproken wordt. Enkele bladen deelen nu mede, dat «Ij geen pogingen meer zullen doen, om iets te weten te komen I 't Staat echter te bezien of alle bladen zich daaraan zullen houden 1 RUSLAND. Telegrammen berichten een GROOTE MIJNRAMP, die te Jucowka (gouvernement Jekate- ïinoslaw) heeft plaats gehad. In een echacht van de Katherine-maatschap- plj had Woensdagnacht een gasont ploffing plaats, met zeer noodlottige SBVolgen. £00 arbeiders moeten ge- ood zijnvan 157 zijn reeds de lij ken bovengebracht. Er werden slechts 78 arbeiders levend gevonden, waar- Wan er nog 10 overleden. De Tsaar vind het op zee blijkbaar Veiliger (en ook aangenamer) dan te land .Nu is hij met zijn familie weer in de Finsche golf gaan spelevaren 1 Graaf Witte heeft zich weer eens laten interviewen, ditmaal over den ©ngelukkigen afloop van den Oost- Aziatisch-en oorlog, in verhand met de jbij de Doema en den Rijksraad aan hangige voorstellen tot uitbreiding der vloot en tot uitrusting van het le ger. Hij zeide „De noodlottige afloop kan niet ge- Weten worden aan het leger, noch aan de marine, die beiden heldhaftig hebben gestreden. Geen leger ter we- *eld had meer kunnen doen dan het „De schuld treft uitsluitend alle ministers, mij evengoed als de ande ten eveneens den gewezen stadhou der in Oost-Azië, admiraal Alexejef en het comité voor de Oost-Aziati sche zaken^ waarvan Abassa en Be- »obrasof de leiders waren. Allen moe iten voor het gerecht geroepen wor den, om zich te verantwoorden, opdat de ware schuldigen ontdekt en ge straft kunnen worden. „Maar wie zal den moed hebben, den Tsaar tot zulk een onderzoek te doen besluiten?" vroeg Witte ten Slotte D° Doema heeft een geheime zitting gehouden om te spreken over Rus- fand's voorbereiding voor een oorlog. Aanleiding daartoe gaven twee voor stellen van den minister van oorlog, waarin credieten werden gevraagd Voor het aanvullen der voorraden en van het krijgsmateriaal, voor het op richten der daarvoor noodige gebou wen, en voor het instellen van een Strategisch onderzoek in het westelijk grensgebied. Voor deze credieten wer den bedragen van 92 millioen en 48 duizend Roebels toegestaan. De minister van oorlog zei, dat de bltgaven voor zijn departement klein zijn in vergelijking met de kosten, die een oorlog voor Rusland na zich Bleepen zou, wanneer die onvoorbe reid gevoerd moet worden. Eene ver mindering van het leger achtte de minister wenschelijk, maar vooreerst nog niet mogelijk. Zijn bedoeling is Voor het leger de noodige onderwijs krachten te vormen, door het aanstel len van een voldoend aantal goed ge oefende onderofficieren. Is dat ge schied, dan kan men aan inkrimping Van het leger denken. ENGELAND. De Londensche correspondent van het „Berl. Tageblatt" meldt, dat in marinekringen groote spanning heerscht over den afloop van de ge heime manoeuvres van de Engelsche Vloot in de Noordzee. Naar verluidt, is het algemeene denkbeeld, dat aan de oefeningen ten grondslag ligt, de verhindering van eene landing van Sen vijand op de Engelsche kust. De Omstandigheid, dat de groote ma noeuvres voornamelijk ten Noorden van de Duitsche kust worden gehou den, spreekt duidelijk genoeg voor zichzelf. Intusschen is officieel alles verme den, wat de gevoeligheid van de Duit- schers zou kunnen kwetsen. De alge meene opvatting is met dat ai, dat de vloot de strategische kwesties, die zich bij een Duitsch-Engelschen oor log kunnen voordoen, moet oplossen. Daarom zijn een troepenlanding op eene vijandelijke kust, waarvoor men een stuk van de Oostkust van Schot land heeft uitgekozen, en de vervol ging var> een vijand, die het Kanaal in is gedreven, in het program van de oefeningen opgenomen. Eerst had men een landing in Noorwegen wil len beproeven, maar om staatkundige redenen is daarvan afgezien. Men wil in Noorwegen, Duitschland g aanstoot geven. BELGIë. zette het Congö-debat De Kamer voort. Wederom was de minister-president aan het woord, die wees op de enorme waarde van de Congo, en de onmete lijke rijkdommen, die de grenzen der verbeelding zelfs overschrijden (het lijkt wel een luilekkerland 1) Intusschen is het nog altijd een groot vraagteekèn, wat de Kamer zal doen. OOSTENRIJK. Ten huize van den Oostenrijkschen minister-president Beek heeft eene conferentie plaats gehad van de voor mannen van alle parlementaire par tijen, ten einde net arbeidsprogram voor den nog overblijvenden tijd van de zomorzitting op te stellen. Men kon natuurlijk niet tot overeenstem ming komen waar de oneenigheid on der de partijen ten gevolge van de ge beurtenissen nog niet is geweken. 't Is dus waarschijnlijk, dat deze zitting niet van te langen duur zal zijn, en dat er ai heel weinig belang rijke ter tafel gebracht zal worden 1 PERZIë. Uit Teheran wordt onder dagteeke- ning van 1 Juli bericht, dat de Rus siscne Kozakken-kolonel Liakhoff, die door den Sjah tot gouverneur van de stad is benoemd, den staat van beleg voor die stad heeft afgekondigd, en heeft laten bekend maken, dat het dragen van wapenen en het schieten ten strengste zullen worden bestraft. Ook wordt beleediging van militairen met zware straffen bedreigd. De kolo nel heeft over allerlei zaken bepalin gen uitgevaardigd, zelfs over den verkoop van brood en vleesch en ov6r de standplaatsen van huurrijtuigen. Zijne beschikkingen hebben onder de bevolking heel wat kwaad bloed zet. Het gerucht loopt, dat de Kozakken- brigade tot 25.000 man versterkt zal worden. De middelen daartoe zouden worden gevonden uit een thee- en suikerbelasting. Er heerscht op het oogenblik in Perzië een interregnum, het land is nog steeds zonder ministerie. Daar over drie maanden eerst de verkiezin gen voor het nieuwe parlement zul Ien plaats vinden, is men van mee ning, dat de Sjah dezen tijd zal ge bruiken om met Rusland nieuwe ver dragen te sluiten. De Sjah kan thans in dezen parlementsloozen tijd naar willekeur over de geldmiddelen be schikken. MAROKKO. Nieuws uit MarokkoIn lang niet gehad Een aantal Joden uit Fez zijn te El Ksar aangekomen en hebben interes sante mededeelingen gedaaü over den toestand van Moulay Hafid. De bewoners van Fez en Mekinez zou den, naar hun zeggen, alles behalve ingenomen zijn met de wijze, waarop Moulay Hafid met hen omgaat. Achttien stammen hebben gewei gerd hem te erkennen en zijn troepen moeten slechts 2000 man sterk zijn. En er is nog niet eens geld genoeg aanwezig om dit betrekkelijk kleine troepje te betalen. Tusschen Mekinez en Fez vindt een ware uittocht van J oden plaats hl beide plaatsen is bet voor hen even onveilig en toch zoeken de Joden uit Fez een schuilplaats te Mekinez en omgekeerd, terwijl ook een groot aau- tal naar de kust vlucht. Er Kemiki ,de pasja van El Ksar, die door Moulay Hafid ontvangen is, wordt dezer dagen aan het hoofd van een mehalla van 2000 man aldaar verwacht. Duizend soldaten zullen blijven om te zorgen, dat Moulay Hu- fid te El Ksar tot Sultan geprocla meerd wordt, terwijl de overigen Bou Aouda, die nog steeds Abd el Azis ge trouw is gebleven, zullen gaan be vechten. Moulay Hafid heeft in een schrij ven, hetwelk in de moskee werd voor gelezen, de bevolking van Tetuan be dankt voor zijn erkenning en wijl de bewoners hem de voorkeur hadden ge geven boven zijn broeder. Hij verzocht hun, een deputatie naar Fez te zenden, om hem een ge schenk van 500,000 peseta's aan te bieden. De PoLitische Correspondenz deelt mede, dat tusschen Parijs en Berlijn in den laateten tijd een drukke ge- dachteuwisseling heeft plaats gehad, met het doel tot overeenstemming te gitaken over de vraag, of de mogend heden, die de Acte van Algeciras on derteekend hebben, Moulay Hafid zullen erkennen, zoodra de voornaam ste kustplaatsen zich aan diens ge zag zullen hebben onderworpen. Tot overeenstemming ie men nog niet gekomen. Stadsnieuws Orgelconcert. Het orgelconcert van gisteren was vergeleken bij anders, buitengewoon druk bezocht, omstandigheid die waarschijnlijk toe te schrijven is aan het optreden van mejuffrouw Betsy v. Greuningen ais soliste. Deze Ameter- damsche zangeres heeft een prachtig, vooral in de lagere registers zeer vol- klinkend sopraan geluid, dat vooral ln het laatst door haar gezongen lied: „Immanuel, Kirchenlied aus dem 15 Jahrhundert" bijzonder tot zijn recht kwam. Vooraf gaf zij twee Bachllederen, een aria uit de cantate:,,Ich hdtte viel Bekümmernlsse", en het bekende Komm süsser Tod, Koram sel'ge Ruhl De heer Ezerman gaf Bach en Wag ner te genie+en, benevens een concert fantasie van Ru dm lek, waarin hij ge legenheid vond opnieuw zijn kranige techniek te doen bewonderen. Het was een zeer muzikale middag. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavo-kerk te Haarlem, op Dinsdag 7 Juli. des na middags van 1—2 uur, door den höer W. Ezerman. Programma 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. 2. Adagio (5e Symphonie), Beet hoven 8. Sonate No. 2, Ch. Fink, a. Allegro moderato, b. Andante. c. Allegro risoluto. 4. Largo, H&ndel. 5. Hallelujah, HtadeL Sociëteit „Trou moet Blycken" Concert op Zaterdag 4 Juli 1908, des avonds 8 uur, door de Muziekvereeni- ging „Harmonie", directeur: de Heer H. W. Hofmeester Rzn. Programma: 1. „Es lebe usere Freund schaft," Marsch E. Wladyke. 2. Ouverture „Charles Quint,, E. Launay. 8. Soirée d'Eté, valse de conoert, E. Waldteufel. 4. a. Plappermfiulchen" Salonstück, R. Eilenberg. b. Adestes fideles, moroeau religl- eux, H. Colint. 5. Boulfonnerie Musicale, Ch. dé Carmont. 6. Ouverture „Leichte Cavallerie", Fr. v. Suppé. 7. Potpourri uit de opera „Le Trou- vène", G .Verdi. 8. Suspinul, Concertwalzer, J. Iva- novici. 9. Relsebilder, divertissement, Joh. Resch, Met schade en schande enz. Bij de voorwerpen, die ten behoeve van het Rijk door het Kantongerecht zijn verbeurd verklaard, bevinden zich niet minder dan 166 koperen en ijzeren gewichten en 51 inhoudsma ten, welke bij verschillende winke liers te Haarlem en omstreken zijn inbeslag genomen, omdat ze niet van de veneischte letter voor deen ijk wa ren voorzien. Hierbij- zijn nog niet ge rekend die maten en gewichten, wel ke afgekeurd zijn en vernietigd wor den. Voegt men hieraan toe, dat voor elk gewicht een boete van 0.50 of 1 of 6oras meer wordt opgelegd, dan kan men begrijpen, welke drievoudi ge schade men zich berokkent maat of gewicht kwijt, boete betalen en nieuwe gewichten koopen en dat alles ondanks de herhaalde kennisge vingen in de couranten. Hierop is bo venstaand spreekwoord toch zekar toepasselijk. Bevorderd', 'v: 5 ■:--- De heer A. J. Krorïf, DUTéelambte naar 2e kl. van den Rijkswaterstaat alhier is bevorderd tot le klasse. DuineuBosch. De Directeur van het nieuwe Pro vinciale krankzinnigengesticht, Dr. Jacobl, heJt in de Jaarvergadering der Vereeniging voor Psychiatrie Neurologie een voordracht gehouden over bouw- en inrichting van dat ge sticht te Castricum. De vergadering had plaats te Vucht, in het gesticht „Voorburg". Militaire Zaken. Het mllitiekader van de lichting 1901, dat sedert 15 Juni LI. voor her halingsoefeningen onder de wapenen is geweest, wordt op morgen weder in het genot van groot verlof ge-steld. (Zie verder laatste tweede pagina). nieuws op de BLOEMENDAAL. De veldwachter Tochtema te Bever wijk is door den burgemeester alh'er benoemd tot agent van politie tweed, klasse. SCHOTEN. De opbrengst vaai do collecte voor den gewapenden dienst is na aftrek der onkosten 17. HEEMSTEDE Meit voldoening kunnen wij berich ten, dat naar aanleiding van de dezer dagen in dit blad voorgekomen ad vertentie alhier ls opgericht een ver eeniging voor Heemstede en Omstre ken van H.H. trekhondenhouders. Als voorzitter treedt op de heer J. E. Smit, secretaris de heer G. N. Waasdorp en penningmeester de heer B. Bos, allen te Heemstede. De contributie werd bepaald op 25 oent per Jaar. Mejuffrouw Hoeks overleden'. Na een korte ongesteldheid van slechts weinige dagen is alhier overle den mejuffrouw Wllhelmina Hoeks, bewaarster van het in geheel Europa bekende en vermaarde Oude Slot al hier. Om haar groote gastvrijheid te genover toeristen en schilders was zij overal bemind en geprezen. In den laatsten tijd wordt de ge meente af en too bezocht door een drietal koper- en blikslagers, die met een handwagen aan de hulzen der ingezetenen hunne diensten aanbie den. Dezer dagen eischten zij van een inwoner dezer gemeente voor eene kleine reparatie aan de regenwater pomp een bedrag van f 8.20, welke reparatie volgens deskundigen met f 2 ruim was betaald. Men zij dus op zijn hoede. HAARLEMMERMEER. Bijna verdronken. Een vi-erjarlg Jongetje van den ar beider J., aan den Ringdijk Wz., ge raakte spelenderwijze in de Ring vaart en dreef al spoedig een eind van den kant. Reeds was hot zinken de, toen or iemand per rijwiel voor bijreed, die, zoodra hij het gevaar zag, waarin de kleine verkeerde, zich te water begaf en het kind van een wissen dood redde. Het jongetje, dat reeds bewusteloos was, werd vrij spoedig weer bijgebracht, doch in tusschen was de redder ongemerkt met zijn rijwiel verdwenen, zoodat. men niet weet wie het geweest is. Donderdag werd in „Parkzicht" le Amsterdam eene algemeene vergade ring gehouden van de onderwijzers en onderwijzeressen in het arrondis sement Haarlemmermeer, onder voor zitterschap vun den schoolopziener J. van Meetelen. De vergadering werd bijgewoond door den schoolop ziener ln het district Haarlem en de burgemeesters der gemeenten Ouder en Nieuwer-Amstel. Nadat de voorzitter de u-jcenkomst had geopend met een welkomstwoord, waaraan hij eenige beschouwingen vastknoopte over de veranderingen, die er in den loop van het jaar in het arrondissement hebben plaats gehad, gaf hij het woord aan den heer J. Postmus, schoolopziener in het arrondissement Amsterdam III. Deze had tot onderwerp zijner rede gekozen „Bij Potgleter's eeuwgetijde 1808-27 Juni 1908." Spreker begon met er op te wijzen, dat Amsterdam Potgieter vergelen schijnt te zijn, want op den geboorte dag van dezen grooten man ls er In de hoofdstad niets gedaan, ofschoon hij steeds heeft geijverd voor Amster dam's grootheid. In dit opzicht gaat het arrondissement Haarlemmermeer voor. Verder schilderde spreker Pot gieter als autodidact, maar ook als droomer, als ziener. Met luid applaus dankte de verga dering den spreker vogr zijn leerza? me, onderhoudende en dikwijls gees tige causerie. IJMUIDEN. Bij Koninklijk besluit, is, met in- sgang van 1 Juli de heer H. Wetting, onder toekenning van eervol ontslag als electricien bij de Rijkselectrici- teitswerken te IJmulden, benoemd tot electrloien-hulpmachinist bij die wer ken. STAKING VISCHKOOPERS. Onze oorrespondent seint: Hedenmorgen te 8 uur hebben de vischhandelaren in den Rijksafslag te IJmulden het visohkoopen staakt. Van een trawler „de Een dracht 2" waren tarbotten afgeslagen voor zes gulden per 6tuk. Bij een min derwaardige partij werd op negen gulden pe retuk gemijnd; toen het be drag genoemd werd, verklaarde de kooper zich vergist te hebben, hij had misverstaan. Zich tot den hal chef wendende, zeide hij: „Chef, Ik ben in de war, wilt u over slaan?" De chef antwoordde: „Blijf ln de war, er wordt niet over- geslagenl" De instructie van den chef luidt, dat hij in zulkè gevallen als geen op zet is gebleken, doch duidelijk misver stand, moet overslaan. Eendrachtig ven-zetten de koopers zich tegen dit eigendunkelijk optre den en staakten den koop. Toen de reeder te half tien aanwezig was, wei gerde ook hij na ruggespraak met den halchef over af te slaan. De etaking bleef toen gehandhaafd. De visch wordt nu voor zeer lage prijzen opgekocht door kleine koo pers of opgehouden door reederljen. Een groot nadeel ontstaat daardoor voor hen. Enorme schade lijden een groot aantal kustvisschers, wier visch geen geld opbrengt. Thans vergadert het bestuur der IJmuider Yischhan- delvereaniging ter overweging om van de schuitjes te koopen. Algemeen wordt de handelwijze van den hal chef zeer gelaakt te meer daar hij nog in de vorige week ln tegengestelden zin besloot zonder voorkennis der reedery. Politie surveilleert in de hal. De houding van het groot aantal koo pers is rustig. De vischhandelaren be sloten van de schuitjes en de trawlers die 8 korting betalen, te blijven koo- HOFBERICHT. H. M. do Koningin-Moeder heeft Donderdagmiddag kort na aankomst in de residentie een bezoek van rouw beklag afgelegd bij de douairière ba ronesse Van Hardenbroek, ten eterf- huize, Priusegracht. H. M. liet zich heden bij de begra fenis van baron Van Hardenbroek vertegenwoordigen door den Kamer heer jhr. mr. Schlmmelpennlnck. Ook Z. K. II. Prins Hendrik was bij deze ter aarde bestelling tegenwoor dig. AUTOMOBILISME. Woensdagmiddag heeft er volgens een telegram uit Verviers een ernstig automobiel-ongeluk plaats gehad. Een automobiel, waarin zich bevo- den de heer J. Regout, uit Maas tricht, en zijn chauffeur, reed naar Teux, toen, voor een boerderij, nabij Juslenville zij In botsing kwam met een motorfiets, die van den anderen kant kwam. De heer Regout hield rechts en deed al het mogelijke om een botsing te vermijden, wat hem niet gelukte. De motor werd geheel verbrijzeld en de berijder vreesclijk gewond. In een naburig huis gedra gen bleek, dat hem de beenen op ver schillende plaatsen waren gebroken. De buik en do dij lagen ope»n en het lichaam vertoonde nog ernstige won den aan hoofd en borst. De ongeluk kige, de 24-jarige Schultz, uit Ver viers, is om haifzes overleden. Hij was automobiel-racer. Hij nam o. a. deel aan de wedstrijden van Targa Floriol op Sicilië, waar hij voor de firma Impéra reed en no. 2 aan kwam. Eveneens reed hij in de cour ses van de Ardennen en den Taunua. ZAANDAM. "irT" de gisterenavond gehóuden Raadsvergadering te Zaandam werd na twee vriie stemmingen gekozen als wethouder in de plaats van wijlen den heer Windhouwer, dó heer C. Th. Kamphuija Czn. (r.k.) Djlftiche Lustrumfeesten, (Slot). De Donderdagavond ging ïn Delftsch atraten vrij rustig voorbij.1 Zeker het was er heel druk en menig jolig groepje lawaaide tot laat in den nacht door de straten, doch men kon' zien dat het een stille dag was, een.' dag waarin het feest binnen werd ge geven. Bij de zachte melodieuae to nen van het orkest schreden in gra- cielijk bewegen de Florentijnsche Ede len de zaal in, hunne edelvrouwen iwier schitterende gewaden ruisclitenj begeleidend naar de kostelijke zetels. Een hoofsch tafereel, dat behalve' de meermalen bewonderde, sierlijke' ridderdracht, de verrukkelijke klee ding der Florentijnsche schoonen te genieten gaf. Ook nu weer doet de re- naissancezaal uitnemend aan. De rij ke paiel8zaal, vol sprookjes mooie stemming, waarbij het hoofsch tafe reel, vol bedrijvigheid, vol tintelend leven. Als Lucretia aan de hand van' Lorenzo binnenschrijdt, gevolgd door' den weidschen hofstoet, wordt alles muis stil. De muziek ruischt een zachte hymne, bloemen worden ge-' strooid, en alweer galmt het feest lied: Ben venuto, Ben venuto. Palle] Lorenzo, Palle, Palle. Wanneer we-' der stilte heerscht wordt Lorenzo een kunstig bewerkte oorkonde aangebo den, als een herinnering aan de reeks schoone feesten, die hij ter eere varf zijn roemvollen terugkeer uit Napel?" aan Florence aanbood. Dan begeleidt do lult het wiegelend dansspel en ln vreugdevol feest gaat het cour over in een schitterend bal,' dat dezen feestdag besluit, V r ij d a g. De grootsche feesteïï hebben alle hun beurt gehad. Ons wachtten heden] slechts herhalingen. Tournooi en nil£ menspel, ze zullen heden weer zoo vé len in verrukking brengen. Als bij- zondore attractie wordt hedenavond op hot feestterrein een bioscoop-voor stelling gegeven door de Delftsche Amateurfotografenvereenlglng, waar-' bij bet zoo echt kameraadschappelijk toeging, doch die meer tot het inwen dige van het feest behoorde. Zijn dig intieme feesten Yan weinig belang voor het publiek, voor reünisten eji corpsleden vormen zij de welkome be-] geleiding van het openbaar feest.1 Daar wordt zoc menige hand gedruk( bij genoeglijk herkennen, die oude dagen van gezelligheid en jeugdlust, komen weer in werkelijkheid terug. Het is voor den heer de Bie Leuve-' ilng Tjeenk, die zoo waardig de Me dici-rol vertolkte, en voor zijn vele. mede-studenten die aan het dagen cler feestweek hebben medegewerkt,' moeilijke taak geweest, om tot 't einde toe een zoo schitterende vertoo ning te geven. Wij zeiden In den aan-' vang, dat een greep in het hoogtepunt der Renaissance, voor een lustrum-, feest een stoute groep was, doch het Delftsche studentencorps heeft ge toond zij nkrachten niet overschat te hebben. Het heeft de Medicynsche Prachtlievendheid waardig weergege-; ven. De vele kunstenaars, onder wie Henrlcus ln de eerste plaats, die aan do technisch artistieke uitvoering heb ben medegewerkt, verdienen grooten lof. Zij hebben het feest het hoog ar-' tistiek niveau gegeven, waarop de Delftsche Studenten het waardig heb-' ben weten te houden. Maar oök al len, die rondom de reeds genoemdelf aan het feest zijn welslagen hebben' bezorgd, verdienen hulde, en dan ln do eerste plaats de Delftsche commis saris van Politie, die met zijn staf de orde zoo voortreffelijk heeft bewaard,' dat geen enkele wanklank hoegê-' naamd vernomen werd. De DelfteneC- ren mochten wel hun stad versieren,'' en om het zeerste met de studenten' meefeesten, want Inderdaad zijn zij door hechte banden verbonden.Door de stad die weldra haar gewoon aan zien herkrijgen zal, klinke nog lang het „pallé, pallél" als nagalm van een grootsch en welgeslaagd feest. DE TWEEDE KAMER heeft gisteren de behandeling der Oorlogsbegrooting ten einde gebracht. Heden, voor de vacantte begint, heeft de eindstemming plaats. Uit den aard der zaak hebben de replieken, waarin zich de heeren' De Visser en Bchokking nog het aspect van het debat L. termijn niet veranderd. Wat de tu -i-

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1