Verschijnt dagenjk», behalve op Zoo» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Onze Bijlage. OM ONS HEEN Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Uit de Omstreken 26e Jaargang. So. 1881 "VRIJDAG 10 JULI 1908 1.29 ABOHHEMEBTBH PBH DRIB MAANDBNl Voor Haatten Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 'A .de omstreken en banco per post 0.45 Oltgave der Vennootschap Loorens Coster. Directenr J. PEEREB00IH. AD VERTENTIÊNs Van 1—5 regels 50 Cts,: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—, elke regel meer /0. SO Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing f 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie esa Administratie t Groote Houtstraat 55. latercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Admiaistratle 724* Drukkerij t Zolder Buiteospaarae 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertenti6n' en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon mterc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT EES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Onze geabonneerden ontvang^*.» *jij dit nummer een met afbeeldingen ver gierde bijlage, getiteld: TER HERIN NERING AAN HET 25-JARIG BE STAAN VAN HAARLEM's DAGBLAD. No. 771. Open Brief un de Tweede Kamer der Staten Generaal HoogEdelgestrenge Heeren, Vergunt mij. dat ik mij richt tot U fnet een woord van hartelijken dank en oprechte bewondering voor wat onlangs in de zomerhitte door U tot etand is gebracht. Het slechte schrift gelieve U te verontschuldigen, daar mijn rechter voorpoot wat spattig is en mijn rechter achterpoot gekwetst door een stuk glas, dat per ongeluk öp het land gekomen is. De zaak is, dat wij, de huisdieren en het vee, al lang liepen te pruttelen over de bandeloosheid van den auto mobiel. Ik ben maar een paard, niet Jong meer, zooals ik wel daaruit kan afleiden, dat de jongens, die eenmaal geen hart hebben, „ouwe knol" zeg gen, wanneer ik voorbij kom, maar zooveel weet Ik nog wel, dat er een tijd is geweest, waarin mijn voor ouders vrij waren en ongedresseeyd, zooals ons, toen we nog veulens wa ren, geleerd is door een heel bejaar de merrie, die een bril placht te dra gen om haar slechte oogen en een hoed tegen de zon. Dat was een tijd, zei ze, toen geen enkel paard een kar met steenen behoefde te trekken, of in een carrousel rond te draalen, tot je er ziek en duizelig van wordt. Toen is de mensch gekomen en heeft ons getemd. Best, ik neem het jelui, heeren leden van de Tweede Kamer, volstrekt niet kwalijk, dat Is vergeven en vergeten. Maar waarom, zoo heb ben wij ons altijd afgevraagd, moet onze snelheid van beweging zoo ztreng beperkt worden, terwijl de automobielen het recht hadden, om zoo hard te gaan, als ze wilden Is dat billijk Is dat eerlijk Kan dat verantwoord worden tegenover -paard, ezel, koe en bok, tegenover huisdieren als hond en kat Een neef van me, het jongste kind van mijn zuster, loopt voor een dokterskoetsje. Welnu, onlangs was hij in een pleizierige stemming (hij .was pas verloofd, meen ik) en liep een beetje vlugger dan gewoonlijk, maar zeker niet meer dan vijftien kilometer in 't uur. Wat gebeurt Da delijk staat er den volgenden dag een ingezonden stuk in de courant en krijgt de koetsier een waarschuwing, dat hij voortaan niet meer zoo hard rijden mocht. Verbeeld je 1 En een automobiel maakt regelmatig twintig, dertig, veertig kilometer in 't uur. Dat is nog wat anders. Laten wij, dieren, daar eens aan denken 1 De ezel, met wien ik in 't land loop, een heel bezadigd beest, met degelijke beginselen, is on langs van schrik op hol geweest. Er Was iets ongewoons aan de hand, wkt, weet ik zoo precies niet meer, maar het was iets bijzonders in elk geval hij kreeg den schrik beet en ging er van door. 'k Heb het met eigen oogen gezien. Op mijn woord van eer kan i verzekeren, dat het beest niet meer liep dan dertien, veertien kilometer in 't uur l Een ezel onder de men schen komt niet gauw vooruit, maar bij ons ook niet. En toch was 't een opschudding van wat ben je me. Zes Juffrouwen vielen flauw, een agent van politie trok zijn sabel, een Ijs- )erkooper liet zijn wagen in den Êeek. En dat allemaal om veertien lometers per uur 1 En wat zou er wel gebeuren, als bonden en katten gewoon waren, tnet een snelheid van vijftien kllome- ters door Haarlem te loopen Ze zou den worden verboden, afgeschaft voor £oed 1 Onlangs op een Zondagmiddag, toen we geen van allen wat te doen hadden, heb ik aan de vrienden voor gesteld, om eens een ouderlingen wedloop te houden, een soort van Marathon-race. „Goed", zelen ze, „maar niet over 25 kilometer, zoo gek als de menschen zijn we niet 1" We kwamen overeen dat 't sou wezen van de eene sloot naar de andere, zoowaï duizend meter ver. Daar waren bij ik, zei de gek, twee koeien, de ezel en een jonge bok. Een bevriende slak gaf het sein van afgaan. Ik wist van te voren, dat Ik geen kans had, om dat mijn rechterpooten me zooveel pijn deden. De ezel was dien middag wat lui, zoodat het op 't laatst ging tusschen den bok en een van de koeien. Zelden heb ik zoo'n prachti- gen eindstrijd gezien. De andere koe bulkte van aandoening, toen haar zuster den prijs won. Ze had over de duizend meter zes minuten geloopen, dat is dus precies 10 kilometer per uur. De slak zei, dat 't heel mooi was, bepaald het koeienrecord van t vaste land van Europa. Toen 't afgeloopen was, zeien we tot mekaar „nu weten we toch precies, hoeveel dö ware maximum snelheid is. Daar moesten die automobielen in de toekomst ook toe genoodzaakt worden." U kunt dus begrijpen, geëerde hee- ren, hoe wij in onzen schik waren, toen we hoorden, dat door U besloten is, dat voortaan in de kom van de gemeenten de automobielen per uur tien kilometers moeten rijden, wan neer de gemeenteraad dat voor schrijft. Hoewel we met niemand over onzen wedloop gesproken heb ben, vermoeden we toch, dat die U ter oore gekomen is en dat onze proefneming dus waarlijk een nuttig resultaat heeft gehad. Vooral da koe, die 't gewonnen heeft is buitengewoon trotsch en laat U hij dezen vragen, of het niet mogelijk is, dat zij voortaan, wegens de bewezen diensten, mee eet van de Staatsruif en den titel krijgt van Staats-record-koe, op een zilveren plaatje om den hals te dragen. Cor respondentie hierover kan gericht worden aan de koe Mie, per adres den heer Jansen, landbouwer, alhier. Vóór dat ik het vergeet moet ik U, hooggeachte heeren, nog de bijzonde re complimenten overbrengen van de slak, die bij t hooren van de tijding tot tranen bewogen was. Langs de internationale paarden- telegiaaf, een instelling, die in be langrijke aangelegenheden zeer snel werkt, heb ik ook al vernomen, dat er plannen bestaan aan het Russische en aan het Turksche hof, om U van wege de regeering adressen van ad- hae8ie toe te zenden- Rasgenooten van mij, die gespannen waren vóór het rijtuig van een grootvorst en van den grootvizier, hebben daarover hun meesters hooren spreken. Ook moe ten, naar zij meenen, onderhandelin gen met China worden gevoerd, om. aldus gezamenlijk met hun drieën, een adres van hulde te richten aan Uwe hooge vergadering. Wanneer ik zeg Uwe vergadering, dan bedoel ik natuurlijk de meerder heid van Uw college, die het bewuste besluit nam. De minderheid heeft de zaak verkeerd ingezien, zooals dat trouwens altijd bij minderheden het geval is. Hoe vreemd het ook schijnen mag (immers de dierenwereld geeft naar buiten altijd den indruk van buitengewoon éénstemmig te zijn wie zag er ooit twee paarden zoo woedend vechten, als dikwijls twee menschen doen hoe vreemd het schijne, ook in ons weiland was over den toch zoo nuttigen maatregel van Uw geacht college, verschil van ge voelen. De bok was namelijk van meening, dat je zooals hij dat noemde „ongelijke dingen niet met een zelf den maatstaf meten moet en dat iets, dat uit zijn aard 6nel is, niet tot overgroote langzaamheid mag wor den gedwongen". In die meening vond hij steun bij een groep spreeu wen. Laat U dit, zeer geachte heeren, evenwel niet ontmoedigen de bok is, zooals ge wel weet, een nijdas van natuur, die legen alles te keer gaat, en de spreeuwen kunnen veel lawaai maken, maar hersens hebben ze wei nig of niet. Het eenige gevaar, waarvoor wij vr->"'«n, iq dat het moeilijk zal zijn een uenoorlijke contróle uit te oefe nen, namelijk om te constateeren, dat de automobielen In de kom der ge meente Inderdaad niet harder, dan tien kilometer per uur rijden. Onze vriendin Mie, de koe, verklaart zich evenwel bereid om, wanneer zij Staats-record-koe wordt, op Zon- en feestdagen In Haarlem naast automo bielen mee te loopen. Kan slj die niet bijhouden, dan Is de auto klaarblijke lijk in overtreding. En mocht Uw hooggeachte vergade ring een rijks-contröle wenschen In te stellen, waarvoor ongetwijfeld veel te zeggen zou zijn, dan beveel lk met gepasten eerbied mijn 'vriendin de slak als hoofd van deze contróle gaar ne aan. Zij heeft op den gedenkwaar- digen Zondagmiddag, waarover lk U berichtte, getoond een buitenge woon organiseerend talent te bezitten. Snelheden van een tot tien kilometer per uur, zoo heeft zij mij nog gisteren uitdrukkelijk verzekerd, vallen geheel onder den kring van haar bevattings vermogen. In de hoop nader van Uw vereerd college te mogen hooren, verblijf ik met de meeste hoogachting Paard BET, per adres den Heer Jansen, landbouwer te Haarlem. Voor kopie conform r i J. C. P. DUITS CHLAND. H Succes van den luchtschipper Zep pelin maakt vele hoofdem van vader landslievende Duitschers op hol 1 De macht van 't land van den adelaar moeit oppermachtig zijn, moet alle volkeren vol ontzag doen beven.. (Let wel, zoo zeggen die vaderlands lievende Duitschers 1). Hoe die fata^morgana verwezen lijkt? Bouwt Dultschland schepen, Enge land en Frankrijk doen met nog be kwamer spoed *t zelfde. Dit baat dus niet I Neen. 't land van den adelaar zoekt (heel begrijpelijk, natuur-getrouwl) zijn toekomst in de.... lucht. Reeds be staat een vloolvereeniging, maar nu hebben de enthousiaste burgers van Mannheim ook nog een Duitsche 1 u c h t-vlootvea-eeniging opgericht, dis zich ten doel zal stellen, Dultscbland aan vele en sterke lucht-oorlogssche- pen te helpen. Zoo zal Duitschland alle macht ter lucht bezitten en alle volkeren doen béven.... Wacht evenl....- In Engeland Is men met Zeppelin's luchtvaren alles behalve ingenomen. De pers zegt. dat men met zoo'n ge- vleugelden adelaar wel heimelijk do bewegingen der Engeische vloot zou kunnen bespieden. Daarom maatrege len genomen 1 Engeland moet Dread noughts van de lucht bouwen, alsook ballonjagers van het type Lebaudy, die snol kunnen rijzen en dalen. E»n Zeppelin, van boven door een paar Lebaudy'a bestookt, zou hulpeloos zijn. Ook moest er een vuurmond worden uitgedacht, dat regelrecht de lucht In kan schieten, en, op een tuf geplaatst, het luchtschip kan volgen... Wat leeran ons deze dingen? Voorspellen ze ons niet, dat binnen kort (we zien op geen Jaartje 1) een algeheele reorganisatie op oorlogsge bied te verwachten is Althans de mogelijkheid Is niet uit gesloten 1 Als onze Minister van Marine ver standig wilde zijn (nog verstandiger dan Z.Exc. nu Is, aller-verstandigdst dus 1) dan geeft hij geen cent mesr uit voor oorlogsschepenmaar pot al les op, om straks, als 't volmaakte oorlogsschip ter lucht ls uitgedacht, eenige millioentjes in voorraad te hebban, om ook zulke „dingetjes" aan te schaffen 1 Van t proces Eulenburg weinig nieuws I .Alleen een eigenaardigheid I Eulen burg heeft vóór zijn proces begon het bestuur van de orde van den Zwarten Adelaar verzocht, zijn ordeteekenen zoolang te bewaren. Dat verzoek is ingewilligd. Zal de prins ze nog eens dragen Wordt hij veroordeeld dan ls hij voor eeuwig moreel gevonnist 1 dan passen die waardigheidsteekenen hem niet meer 1 Te Keulen heeft gistermorgen een ERNSTIG ONGELUK plaats gehad. Een In aanbouw zijnde brug over den Rijn ls met donderend geweld Ingestort, 60 70 arbeiders vielen te water, wat tot een paniek aanleiding gaf. Aanstonds schoten hulpvaardigen toe, waarvan vooral de militairen zich krachtig weerden, en werden nog velen gered. Het aantal lijken, dat opgehaald werd, moet ruim 20 bedragen, terwijl onder de geredden eenige gelukkig niet ernstig, gewonden zijn. Enkele arbeiders worden nog vermist, en zul len dus ook wel onder de dooden ge rekend moeten worden, BELGIë. Onder de rubriek Gemengd Nieuws" zal mem lezen, hoe een moor denaar voor het Luiksche gezwore nenhof is vrijgesproken. Hoewel, on der gewone omstandigheden, zoo'n gewoon proces niet In dit overzicht wordt aangeroerd, vinden we thans toch aanleiding daar lets over te schrijven. 't Geldt de Leekenrechtspraak. Jean Dor, een kroeghouder van 50 Jaar, had zijne vrouw, die hem on trouw was geworden, eenige kogels door het hoofd gejaagd, omdat zij weigerde in zijn huis terug te keeren. Beklaagde zei, dat hij naar zijne vrouw ging met de gedachte„als ze me niet fatsoenlijk te woord staat, dan d)ood ik haar." Dit misdrijf vond de jury niet straf baar 1.... In ons land is ook een bewe ging gaande om het leekenelememt In de rechspraak te brengen. De hemel beware ons echter voor zulke leeken-rechters I Waar moet het heen als iedere man zijn ontrouwe vrouw, die hem niet fatsoenlijk te woord staat, maar ongestraft mag doodschieten Quo Vadis....- Dat zulke feiten als verzachtende omstandigheden bij het opleggen eener straf in aanmerking genomen worden, begrijpen we maar alge heele vrijspraak?.... FRANKRIJK. Er dreigt in de republiek en in het bijzonder te Parijs een ernstig arbei ders-geschil. Omtrent de oorzaak wordt gemeld, dat de prefect van po litie eene vergadering van arbeiders in de Arbeidsbeurs te Parijs waar beraadslaagd zou worden over de algemeene staking had. verboden. Dit verbod is gedeeltelijk ontdoken, want de arbeiders hebben het gebouw met lampions verlicht en uit de ven sters het volk toegesproken. Een der sprekers verklaarde, dat de arbeiders in alle organisaties, stemmingen over de algemeene staking zouden hebben uit te lokken, en het Algemeene Ar- beldersverbond te machtigen, de sta king uit te schrijven, zoodra de tijd daartoe gekomen zou zijn. Men slaagde er verder in, een mo tie aangenomen te krijgen, waarin de arbeiders het besluit nemen over hun belangen te beraadslagen in hun gebouw, ondanks den prefect, en men verder de verplichting op zich neemt, een algemeene staking, van 24 of 48 uren, uit te schrijven. De behandeling van het ontwerp tot afschaffing van de doodstraf ls weer wat uitgesteld. 't Schijnt of men wat bang is over deze zaak een definitief yóor of tegen uit te spreken. ENGELAND, Het Lagerhuis heeft de wet op 'de ouderdomspensioenen In derde le zing aangenomen met 815 tegen 10 stemmen. RUSLAND. We hebben reeds gemeld, dat 103 Doemalodien een wetsontwerp tot af schaffing der doodstraf hebben inge diend. Het ontwerp gaat vergezeld van een memorie van toelichting, waarin o. a. wordt gezegd Moge ook theoretisch de doodstraf de strengste vorm van bestraffing zijn, slechts bij wijze van uitzonde ring en met de noodige Juridische waarborgen toegepast is ze dit. In werkelijkheid ontaardt ze toch zeer licht in slachting op groote schaal. En de verschrikkelijke ondervinding der laatste jaren Is daar om te bewij zen, dat zelfs zulk een toepassing der doodstraf op groote schaal geen vol doende afschrikwekkende werking heeft Integendeel, de moorden en an dere misdaden nemen toe. De volks vertegenwoordiging moet nu haar on herroepelijk veto uitspreken. De stel lers van het ontwerp dringen aan op de benoeming van een bijzondere oommisaie, om het vraagstuk in stu die te nemen. FINLAND. De verkiezingen voor deti Finschen Landdag zijn geëindigd. Het resul- tast la. Jat fls «Mlftjtots® M laden. de oud-Finnen 53. de Swedomanen 80, de jong-Flnnen 29, de agrariërs 8 en de christelijke party 4 leden ln den nieuwen Landdag zullen hebben. Hoeveel vrouwen er ditmaal gekozen zijn wordt in de berichten nog niet gemeld. SERVIë. De Minlsterlëele crisis was haast opgelost I HaastDe Jong. en oud- radicalen waren het zoo gopd als eens over de begrooting en het handels verdrag met de Donau-monarchie, en nu is alle onderhandeling weer afge sprongen. Waarom wordt nog niet ge meld. Zoo moet de kablnete-form'ateur weer op nieuw beginnen. Maar hoe nu? Volgens de laatste berichten zijn bij de overstrooming te Tokat 800 hui zen geheel en al verwoest, terwijl eenige honderden woningen zwaar beschadigd zijn. Tot dusverre zyn reeds 400 slacht offers begraven. PERZIë. Geen nieuws. Zou hier geen nieuw» goed nieuws zyn MAROKKO. Uit Tetuan wordt geseind, 'dat er ruiters, behoorende tot de troepen van Moulay Hafid, zyn aangekomen, en dat eindeiyk de pacha uit zyn ambt ontzet is. De consul van Spanje heeft medege deeld, dat, wanneer er ongeregeld heden mochten ontstaan, de Spaan- sche troepen uit Ceuta zouden aan rukken. Er is een kruiser aangekomen. HONDURAS. De revolutionaire beweging heeft naar latere berichten melden heel weinig te beteekenen. AMERIKA. i De Venezolaansche zaakgelastigde by de Vereenigde Staten heeft zftne brieven van terugroeping ingediend. KORTE BERICHTEN. Woensdag is te Boston ln de Cu- nard-dokken een brand uitgebroken, waardoor voor ongeveer een millioen dollar schade werd aangericht. STUKKEN VAN DEN RAAD. BOUWVERORDENING. B. en W. stellen voor afwyklng toe te staan van de bepalingen der Bouw verordening ten aanzien van de voor genomen vergrooting van een gebouw op grooteren afstand dan 10 M. van den openbaren weg. (Raadsstuk no. 226). ONBEWOONBAAR VERKLARING. B. en W. stellen voor de onbewoon baarverklaring van het perceel Om- valspoort no. 6 rood, waarin de noo dige verbeteringen zijn aangebracht, op te heffen. (Raadsstuk no. 228). STOEPJE AMSTERDAMSCHE VAART. B. em W. stellen voor den heer Jhr. Mr. E. H. E. Tedlng van Berkhout, te Houtryk en Polanen, toe te staan een waterstoepje te maken aan de Zuid zijde van de Amsterdamsche vaart. (Raadsstuk no. 229). Bt. Elisabeths Gasthuis. B. en W. stellen voor. in overeen stemming met het gevoelen van Re genten van het St. Elisabeths Gast huis, de verordening van dat gesticht zoodanig te wijzigen, dat assistent- geneeskundigen niet meer worden be noemd door den Raad, die alleen den directeur of directrice en de hoofden der afdeelingen blijft benoemen. (Raadsstuk no. 238). Burgerlijk Armbestuur, B. en W. stellen voor de begrooting van ontvangsten en uitgaven wegens de Huiszittende Armen en het Stads- Armen- en Ziekenhuis goed te keuren op een eindcyfer van f 45.075, en de bijdrage uit de gemeentekas te bepa len op 86.447.24. (Raadsstuk no. 238). Moiie-Modoo. De heer Modoo heeft de volgende motie Ingediend (zie Jongste Raads- verslag) De Raad, overwegende de wenscheiykheid eener spoedige be handeling van het voorstel zijner le den De Breuk. Rinkema, Welsenaar en Modoo, Inzake wyziging van het uitbreidingsplan betreffende de gron den buiten de AmsterdamBChe Poort, noodigt B. en W. uit bedoeld voorstel in de volgende vergadering aan de orde te stellen, en gaat oyer tot de orde van den dag." (Raadsstuk no. 239). RIJWIELSTALLING STATION. Op 15 Juli a.s., tegeiyk met de in gebruikneming van den uitgang vafl net nieuwe station op het Stations plein, opent de heer J. Viets een stal ling voor rywlelen ln den Westeiykenj vleugel. Voor velen, die zich per fietq naar het station begeven, zeker eene aangename tijding. STUIVERS-SPAARBANK. Gedurende de maand Juni Jl. wer den ingebracht 484 posten met een be drag van f 607.74 en uitbetaald bi posten mei een bedrag van 588.824. Voorts werden 14 nieuwe boekjes af gegeven. Militaire zakeh. Van heden af zullen een 25-tal mili ciens van het 10e regiment Infante rie, die hiertoe in aanmerking zUn gebracht, alhier worden opgeleid tot militair wielrijder.. De milicien W. F. van hel 10e regi ment infanterie, ls door den krijgs raad alhier veroordeeld tot een geld boete van f 1 subsidiair een dag hech tenis wegens een rywielovertredlng. (Zie verder laatste nieuwe op de tweede pagina). VOGELENZANG. Een by zonder held. Bij den heer W. van Keulen, wonen de op Woestduin alhier, ls een kui ken geboren met vier vleugels, vier pooten, een dubbelen hek waaraan zich een kop bevindt, een oog dat bo ven aan den kop zit, en met een onder snavel, die een oentimeter JangeQ ls dan de bovensnavel. IJMUIDEN. In „De Zee", tijdschrift gewyd aan de belangen der Nederlandsche stoom- en zeilvaart, schrijft W. A. de Wijn over het mistsein van IJmulden, dat op tal van gromden door hem te eenen- male onvoldoende wordt geacht. Hij geeft in overweging, de volgende ver beteringen te treffen: lo. De belde tonnen, die benoordep en bezuiden de tegenwoordige brul boei van IJmulden liggen, weg te ha len. 8o. Deze brulboei vóór IJmulden wegnemen en op een geschikte plaats tegen den Z. W. kant der Zulderhaaks gronden leggen, ongeveer daar waar de Serbia en de Turbo gestrand zijn. 8o. Het lichtschip Haaks van explo sieve mistsignalen te voorzien. 4o. Een lichtschip met krachtig mist signaal op de plaats van de brulboei of nog wat verder naar buiten voor de haven van IJmuiden te leggen. 5o. Goede duidelijke instructies, die allen twyfel uitsluiten, te geven wan neer begonnen moet worden om de mistseinen te doen hooren, want hier in bestaat nog al verschil. Het is me nl. meer dan eens opgevallen, dat de Engeische lichtschepen veel spoediger overgaan om hun mistsein te laten hooren, dan onze Hollandsche onder geiyke weersomstandigheden. 6o. Een der op de uiteinden der pie ren van IJmuiden geplaatste haven lichten, zoodanig ln te richten, dat 's nachts op duideiyk zichtbare wijze, automatisch de richting en snelheid van het dwars voor de pieren over loo- pende gety, aan binnenkomende sche pen worde getoond. (Indertyd meen lk reeds door kapitein Kottlng voor gesteld). 7o. Het lichtschip van den Noor ij- Hinder te verleggen naar het Noord einde van de hank van dien naam. EANDYOORT. Aangekomen vreemdelingen: A. Yan Rood, Amsterdam, Villa Vlneta, 6 pers. M. E. Levemhach, Amsterdam, Villa Anna, 9 pers. C. Pot Hikkerdam, Hotel d'Orange. L Bolk, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis. Muntx, Rotterdam, Idem, MeJ. B. M. Beekman, Amsterdam, Adm. Klnsbergen. Ji. Bul&rd, Amsterdam, Idem.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1