ayraMüiffl ttvai Sirftstes 11 ei Beo. MIp tttiiaiirsMi F. P. BEICHERT, Uit de Omstreken Binnenland Stoomvaartberiehten Advertentiën Kennisgeving* ÉStenstbode Dagdienstbod© Dienstmeisje DIENSTBODE. Noodhulp Twee nette Meisjes Fiinka bagdieastbods Wasschen aan huis Platstrijkster (Marende de Vaeaatie Biedt zich aan Er biedt zich aan Dagdienstbode Pianoles. 'Flinke Jongen EeifgfiVleescbhsuwers Slagersknecht Vlugge Jongen Kost en Inwoning WëÊf^encM MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 17 Juli 1908. Hoogste barometerstand 772.0 m.M. "te Horta (Azoren); laagste 742.2 m.M. te Aberdeen (Oostkust Schotland). Verwachting tot den avond van 18 Juli: Wind: matige tot krachtlgen Zuid- Westelijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: befcrok- *ken, regenbuien. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 750^ m.M. Neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 760 m.M. Thermometerstand te Haarlem. Vrijdag 17 Juli Hoogste gisteren 2 uur F. 69 Laagste hedennacht F. 68 Hedenmiddag te 12 uur F. 63 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regeL 17 Anegang 17- PRACHTIGS SORTKÏÏRIKG Dassen, Fronts, Boorden en Manchetten. (Cffaar-Petwhülgje) 4»er Alkmaar Paokei. Tan Haarlem: 10.—, 8.—,6.— nnr Zaandam8.10,12.10,4. nnr Ligplaats: Kien we Gracht, b$ de Jansbrug. wel de merkwaardigste is van de in zendingen op deze tentoonstelling, en heel uit Leipzig komt, ze staat in 't midden van de achterzaal is nog geen honderd jaren oud. Alleen de Engelsche loopwagen die onze burge meester inzond, is nog iets ouder, hij dateert van pl. m. 1800. Sommige machines zijn ook „ver sierd", een er van heeft onder deai stuurstang, een afgrijselijke draken kop. Van 't allerruwste wagenmakers materiaal is de wagen, die S. Brons te Wagenborgen inzond, en toch zit er nog een veer onder don zadel een doodgewone stoel-veer... Bn zoo zijn er meer merkwaardige dingen de hooge race-machine van Ott. Bult man, die voor een eventueel in to richten museum is aangeboden, tal van spotprenten en plaatjes op het rijwiel betrekking hebbend die on der den schoorsteen een heel vak in beslag nemen de opvouwbare rij wiel-constructie van kapt. T. van Wagtendonk, met de geschiedenis er bij, en eindelijk, niet te vergeten, in de voorzaal de platen uit ,,Ons Eigen Land" de Bonds-feestuitgaaf. Een^ tentoonstelling dus, die ge- iion mag worden Tegen twaalf uur nam de heer F. Lod. Heil, voorzitter der Tentoonstel- lings-commissie (waarin behalve hij, nog de heeren C. L. F. Sarlet, kapt. T. van Wagtendonk en F. G. Verhoeff zitting hebben) het woord. Hij riep het welkom toe aan de genoodigden speciaal aan den burgemeester van Haarlem, den heer Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, en aan de le den van het Bondsbestuur, welks voorzitter, de heer Edo Bergsma, hij uitnoodigde de Tentoonstelling te Wil lem openen. De heer Bergsma zeide daaraan gaarne te zullen voldoen. Deze Ten toonstelling, zoo zegt spreker, wekt niet alleen oude herinneringen aan .vroeger Bondsieven, maar ook uit het leven des wielrijder, en bovendien is er een prae-historische herinnering in den voorlooper van ons rijwiel de draesine door den heer Boreel van Hogelanden ingezonden. Uit den jang aten tijd van het beginnend Bondsie ven is er eene; pas uit Groniugeu ont vangen, aardige herinneringeen soort kennisgeving van een wieler en acrobatentoerenfeest. Doch lang zamerhand wordt het wielrijden iets anders dan een aardig kunstjehet wiel wordt volmaakter, het voorwiel groot er, het achterwiel kleiner, en we naderen het model van den hoo- gen, sierlijken tweewieler, waarop we allen wel eens 'n buiteling hebben gemaakt, later de veiliger twee- en drie-wielers, dan den Cusheon en eindelijk den luchtband. Een goede gedachte noemt spr. het, dat alles ier bijeen te brengen, al lijkt het ook dat we al reeds weer vreemd staan tegenover het oude. Spr. wil niet uit voerig den lof van den A. N. W. B. bezingen, maar het ook vestigend op alles wat hier te zien is, noemt hij toch enkele cijfers. De Bondshótelbordea herinneren aan de 255Ü afgesloten contracten, het aantal douanekaarten en legiti matiebewijzen door den Bond uitge geven, was 804 voor Zwitserland, 335 voor Italië, 2103 voor Frankrijk, 12742 voor Duitschland en 147G1 voor België, dat is een totaal van 33645. Het Hoofdcönsulaat verzond in cor respondentie met het binnenland 77746 brieven, naar 't buitemland 36029 brieven het aantal wegwijzers is 1570, uit do hulpkisten werden ge bruikt 23315 kettingboutjes, 29500 schakels, 116510 kogeltjes, 14600 bus sen carbid, 9000 doosjes hechtpleis ter, 3200 pakjes snel verband. Spr. wijst er op, welk een uitvoerige ar beid aan dat alles verbonden !s. Ook voor het motor-toerisme is in de 2 jaren, waarin de Bond daarvoor werkt, reeds veel gedaan, ten bewij ze daarvan vermeldt spr., dat er 8 K.M. geïsoleerd draad, 3 K.M. iso leerband is verstrekt. Dan da altijd bijgewerkte atlas, de samenwerking met do op Bonds-initiatief gestichte „Ligue Internationale des Associa tions Tourestes", en eindelijk de prachtuitgave Ons Eigen Land, die nende om de schoonheden van ons land meer bekend en 't toerisme meer geliefd te maken, alles wijst er op, dat de Bond het nut van het algemeen en van het land onzer ge boorte vooropstelt. Als men terugziet op hetgeen tot stand is gebracht, dan kan men met geestdrift de toekomst tegengaan, die zeker niet minder schoon zal ziin dan het verleden.-Spr. eindigde met eeu woord van hulde aan de Tentoonstellings-commissie. De Burgemeester van Haarlem nam daarna het woord, om te danken voor de vriendelijke ontvangst, en om den jarigen Bond een geschenk aan te bieden, namelijk de door hem inge zonden draisine, die wel niet nieuw en mooi, maar zeker heel oud is hij hoopte dat de Bond die ais een klein bewijs zijner belangstelling zou willen aanvaarden,, teneinde die eventueel het begin te doen zijn van een Bonds-Museum. (Applaus). De voorzitter, de heer Bergsma, dankte zeer voor de aanbieding van dit hoogst merkwaardige stuk, en aanvaardde het voor den Bond, zelfs zonder zijne medeleden daarover te raadplegen. (Applaus). De tentoonstelling was hiermede geopend. Om twaalf uur gaf het korps van ons 10de een MUZIEKUITVOERING op de Groote Markt. Dit bleek een groote attractie te zijn want het aantal luisteraars was bui tengewoon groot. Rap's orkest voerde een mooi programma uit, zooals wg dat trouwens van dit korps gewoon zijn. Inzonderheid mogen we noemen den Siegesboten-marsch. Van half twee tot half drie had in de Groote Kerk een ORGELCONCERT plaats, waarbij hef orgel bespeeld werd door onzen stadgenoot den heer Louis Robert, terwijl mej. Johanna v. d. Linde (sopraan), uit Amsterdam, haar medewerking verleende. Er waren veel bezoekers. Onze muziek resencent zal in ons volgend nummer van dit concert een uitvoerig verslag geven. De lampion-versiering in de Socië teit Vereeniging, Brongebouw en het Groot Badhuis te Zandvoort werd aangebracht door de firma I. S. van Koningsbruggen, liet bekende speel goedmagazijn, Anegang no. 7. Deze versiering zal bij a\;ond een zeer aardigen indruk maken. De Bondsfeesten worden bijgewoond door deputatiën van de „Touringclub- Belgique" en van den „Deutschen Radfaher-Bund". Naar „De Kampioen" mededeelt, heeft de Koninkl. Utrechtsche Fabriek van Zilverwerken, firma C. J. Begeer, te Utrecht, die al zoovele jaren de in signes van den bond levert, op 1 Juli een keurig huldeblijk ter ©ere van het 25-jarig jubileum, bestaande uit een voorzittershamer van hoogst artistie ke uitvoering aangeboden. Te oordee- len naar de in het pas verschenen nummer van „De Kampioen" voorko mende fotografische afbeelding, heeft de overbekende Utrechtsche fabriek bierdoor opnieuw een bewijs geleverd, tot welke hoogte zij de kunstbewer king in hare inrichting heeft weten op te voeren. Het geheel is een meesterstuk van ivoorbewerking, versierd met zilver beslag, dat aan het geheel een buiten gewoon cachet geeft. Het zilveren beslag is versierd met edele steenen. De kleur daarvan, blauw, levert met het wit van ivoor en zilver een gelukkige combinatie der bondskleuren. Op de bovenzijde ver toont da hamer het gevleugelde wiel en het Nederlandsche wapen; aan de andere zijde is het bondswapen aan gebracht, waaronder de vereerende opdracht in zilver-inscriptie. Het behoeft geen betoog, dat dit huldeblijk door den bond met groote sympathie en waardeering werd aan vaard, onder hartelijke dankbetuiging aan den schenker. Aan „De Kampioen" ontleenen wij nog enkele bijzonderheden: IIET HULDEBLIJK. De aanbieding van het huldeblijk zal niet, zooals vroeger verhield is, in het Brongebouw, doch in de Vereeni ging geschieden. Dit besluit is geno men ter bevordering van den goeden gang van zaken, daar met den tocht naar het Brongebouw te veel tijd ver in ren zou zijn gegaan. Na afloop der receptie ten stadhuize, begeeft het Bondsbestuur zich onmid dellijk naar „De Vereeniging". DE GROOTE OPTOCHT •>p Zaterdag zal des namiddags onge veer half drie van de plaats der op stelling op het terrein der Cavalerie- kazerne zijn ommegang beginnen. Deze interessante gebeurtenis, waar van kapitein Do Witt Huberts de lei der en organisator is, belooft de over treffende trap van historische optoch ten te zullen laten zien. Hij bestaat uit drie afdeeiingen, voorstellend: lo. liet Verleden, 2o. het Heden en 3o. de karakteristieke voertuigen der elf Provinciën. ELECTRISCHE SPOOR. Uit de advertentie van de Electr. Spoorw. Maats, in het vorig nummer Ivebben onze lezers kunnen zien, dat do Maats, bijzondere maatregelen ge nomen heeft voor het vervoer naai* Zandvoort. Ons wordt medegedeeld, dat er voor bezwaar of achterblijven geen vrees behoeft te bestaan, de Maats, rijdt met man en macht en brengt iedereen naar Zandvoort en naar huis terug. Heden werdde 18-jarige de K., die uit het Zander-Instituut eon rij wiel wegnam, na verhoor door den R.-C. naar het Huis van Bewaring overgebracht. De Rechter-Commissaris heeft Woens dag een instructie gehouden, naai1 aanleiding van een ernstig ongeluk, overkomen aan vrouw E. te Broek in Waterland. Deze vrouw toch, een ophaalbrug neer willende laten, die Br. in W. met do Noordmeer verbindt, werd zooda nig door die brug, die plotseling brak en naar beneden viel, getroffen, dat zij ernstig verwond geraakte; zelfs werden haar 2 ribben gebroken. De opzichter van de Noordmeer had zich te verantwoorden, daar gedacht wordt dat deze do brug niet heeft willen re- pareeren. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. In het Museum van Kunstnijverheid alhier zullen de, door de leerlingen der School voor Kunstnijverheid ver vaardigde teekeningen, die in de Ro tonde zijn tentoongesteld, Zondag a.s. voor het laatst te bezichtigen zijn. Wegens de feesten zal het Museum den 18en Juli gesloten zijn. Militaire Zaken. Heden werd op het terrein de Breesaap nabij IJmuiden door het 3e bataljon 10e regiment Infanterie, al hier in garnizoen, weder eene oefe ning gehouden, thans onder leiding van den kapitein Van der Pant. De troep werd door de muziek uitgeleid en ingehaald. Aan de miliciens Van Wienen, van de lichting 1903, Sondorp, van de lichting 1905, en Gautier, van de lichting 1903, allen van het 10de regi ment infanterie alhier, is vergunning verleend In 1909 hunne herhalings oefeningen te vervullen, waartoe zij dit jaar verplicht waren, respectieve lijk met de lichtingen 1904, 1906 en 1904. Brandje. Gisterennamiddag te half drie uur heeft een felle schoorsteenbrand plaats gehad ten huize van Van der Veldt, wonende op het hofje Brou wersvaart No. 7. De brand, ontstaan door aanlading van roet, is gebluscht door de agenten van politie, dienst doende aan het Lcidscheplein. Gevonden voorwerpen: Een portemonnaie met geld. Een stof beschermer van een automobiel- hoorn, een broche, een ceintuur met gesp; een onderstuk van een kinder belletje, een rozenkrans, een houd, een roeiboot. J u b i 1 Onder zeer veel blijken van be langstelling herdacht gisteren de heer Hommes, commies 1ste klasse aan de Centrale Werkplaats der H, IJ. S. M., den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de Maatschappij in dienst trad. Namens de ambtenaren en het ma- gazijnpersoneel werd den jubilaris fraaie cadeaus aangeboden. HEEMSTEDE. Op de aanbeveling voor de betrek king van directeur der gasfabriek al hier zijn geplaatst (alphabetisch): J. J. S. J. Donkers, opzichter aan de gasfabriek en waterleiding te Ensche dé. P. J. Kummel, opzichter aan de Westergasfabriek te Amsterdam. C. Polet, adj.-directeur van de gas fabriek te Hilversum. SCHOTEN. Donderdagavond had de aangekon digde vergadering van het werkloozo comité plaats in het Café van den liee; Staal. De tijdelijke voorzitter, de heer E. de Graaff, opende de vergadering met een woord van dank aan de aanwe zigen en inzonderheid aan den burge meester, die do vergadering met zijn tegenwoordigheid vereerde. Spreker herinnerde er aan, hoe de burgemees ter krachtig had meegewerkt; om het werkloozen-comité tot stand te helpen brengen en bracht hem daarvoor den dank der vergadering, den wensch uit sprekende, dat men bij Z.E.A. steeds een open oor zal vinden, waar het de belangen der nieuwe vereeniging be treft. Daarna werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur, waarin zit ting namen de heeren E. de Graaff, voorzitter, C. de Braai, F. van Halem, J. Slot en J. Westendorp, die de be stuursfuncties zullen verdoelen. Daarna werd aangeboden het con cept-reglement, waarover eenige dis cussie ontstond, hoofdzakelijk over het verkrijgen van steun kon men het niet direct eens worden. Een der aanwezigen stelde vo^jr steun te vragen aan Rijk en gemeen te. Daarna verkreeg de burgemeester het woord, en gaf als zijne meening te kénnen; dat de kracht moet uitgaan van de leden. Allen moeten lid wor den en bijdragen, ook zij die geen of weinig kans hebben om werkloos te worden en als men dan een overzicht zal kunnen krijgen vofi het mogolijk te kort, dan desnoods bij het gemeen tebestuur aangeklopt. Maar vraagt men nu een bedrag, hoe licht zou het dan niet kunnen blijken, dat men te weinig gevraagd had, omdat men den omvang der werkzaamheden nog niet kent. In dien geest werd door de ver gadering besloten. Daarna sloot de voorzitter de verga dering met dank aan alle aanwezigen. Vliegende winkels. Gistermiddag hadden twee kooplie den een gehecle kruidenierswinkel op gekocht en dezen voorraad op een handkar geladen. Nu ging het met restjes zeep, rijst, balletjes, enz. door het kwartier naar het Pretoriaplein, alwaar met den verkoop een begin gemaakt werd. De winkelier had er zoolang over gesuk keld, hier was men in een uur uitver kocht. Het vreemde trek tl ZANDVOORT. Aangekomen badgasten C. van der Heulen, Noord wijk, Hui ze Maria. L. van Hasselt, Burgem. Engelb.str. 7 pers. P. Engelhardt, Elberfèld, Villa Cor nelia, 6 p. P. W. Buys, Amsterdam, Pakveld- straat 24, 2 p. H. Jaffé, Berlij.n Villa Adm. Evert- sen, 2 p. L. Ruth, Berlijn, ld. R. Jesserum Lobo, Amsterdtm, Ad- mir. Kinsbergen. Mej. G. Jesserum Lobo, Amsterdam, idem. E. Peiser, Amsterdam, id. J. van Dijkhorst, id. id. Familie Teves, Berg en Dal, Groote Krocht 9, 4 p. P. H. Rieder, Amsterdam, Hooge- weg, 9 p. Familie Constatt, Wiesbaden, Kerk straat 16, 3 p. W. Bunge, Amsterdam, id. N. B. Zijfers, Amsterdam, Kerk straat 16, 2 n. A. Sauveplanne, Wiesbaden, Pen sion Ten Braake, 5 p. Mevr. Reitner, Wiesbaden, Pension Ten Braake, 2 p. Dames Bock, Wiesbaden, Pension Thalatta, 3 p. W. D. H. Bock, Calcutta* Pension Thalatta W. J. Blijdenstein, Enschedé, Pen sion Quisisana, 4 p. Mevrouw Kuipers Stheeman, Nijme gen, id., 3 p. Mevrouw Roelvink, Enschedé, Pen sion Quisisana, 2 p. Mevrouw Tenner, Darmstadt, Pen sion Quisisana, 2 p. W- Bouwman, Almeioo, Pension Quisisana, 6 p. Familie Van der Poest dement, Baarn, Pension Quisisana, 4 p. C, Schliephalce, Erbach, Pension Quisisana, 4 p. E. Tillmans, Brussel, Hotel d'Oran- ge, 3 p. M. Bolken, Brussel, Hotel d'Oran- ge, 3 p. A. Gintz, Menton, Hotel d'Oran- ge, 2 p. II. Schaepman, Utrecht, Groot Bad huis, 2 p. Familie Sweys, Amsterdam, Groot Badhuis, 2 p. C. van Oldenburg, 'Amsterdam, Gr. Badhuis, 3 p. Familie de Haas Staat, Amsterdam, Groot Badhuis, 2 p. K. Eviks, Leeuwarden, Groot Bad huis. W. Schoten, Amsterdam, Pension Buitenrust, 3 p. Familie Engelberts, Arnhem, Pen sion Buitenrust, 4 p. Familie Stroeve, Arnhem, Pension Buitenrust, 6 p. C. Muller, Munchen, Hotel Beau Site. J. II. Wijsman, Amsterdam, Hotel Beau Site, 5 p. I. Dudok van Heel, Amsterdam, Ho tel Beau Site, 6 p. T. A. Schutter, Rotterdam, Hotel Beau Site, 3 p. DUITSCHE GREET, Verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan het onttrekken van goed aan een faillieten boedel (be- driegelijke bankbreuk) is Margaretha Fuhrop („Duitsche Greet") te 's-Gra- venhago gearresteerd. Gelijk mem weet is de thans aangehoudene door de Arnhemsche Rechtbank in staat van faillissement verklaard. De arrestatie geschiedde op ver- ek van den officier van justitie te Arnhem, ter wiens beschikking de aangehoudene zal worden gesteld Telegrammen DE CIVIELE LIJST VAN KONING MANUEL. LISSABON, 17 Juli. (Reuter). De Kamer van Afgevaardigden heeft, na do herhaalde tusschenkomst van ad miraal Brasa, met 82 tegen 14 stem men artikel 5 van het wetsontwerp tot vaststelling van de civiele lijst aangenomen, en daarna het geheele ontwerp goedgekeurd. ONWEER. PARIJS, 19 Juli. (Reuter). Een te legram uit Poitiers aan den „Matin" meldt, dat te Saint Chr'iSfcophe een ontzettend onwedor heeft gewoed, 13 personen en al het vee werden ge dood. Laatste Berichten ATJEH. De correspondent van do Telegraaf te Kota-Radja seint „Bij een huiszoeking in Geudong is gesneuveld luitenant De Willigen". De gesneuvelde is waarschijnlijk de 2e-luitenant der infanterie J. de Wil ligen, die den 14en September 1905 op 25-jarigen leeftijd van den Hoofdcur sus te Kampen tot officier werd be noemd. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: W. van de Vijver, caféhouder te Rot terdam. Rechter-commlssaria: mr. P. IJssel de Schepper; curator: mr. B. Limburg. Opgeheven: A. B. van Trierum, metselaar, te Nieuw Helvoet, en A. van der Klaauw, gescheiden vrouw van J. A. J. Peters, te Rotterdam, failliet verklaard resp. 27 Mei en 1 Juli. Burgerlijke Stand BEVALLEN: 17 Juli: A. C. H. Kuijper— Captijn d. 16 J. M. Angenent—v. Harskamp z. 17 A. M. AcLemaHoogwater d. 15 D. Hazelaar—Haagsma z. 16 J. Voor en v. d. Werff d. OVERLEDEN: 16 Juli: C. H. v. Looi], 66 Groote Houtstraat. ONDERTROUWD: 17 Juli: L. N. M. Boerlagen en B. C. Heemskerk. Het st. Solo, van Java naar Rotter dam, passeerde 15 Juli Kaap del Armi. Het st. Grotius, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 18 Juli Kaap Fi- nisterra Het st. Nieuw-Amsterdam, van New-York naar Rotterdam, passeer de 16 Juli nam. 3 uur. Lizard. 1878 Ï908 Op den 31en Juli a.s. hopen onze ge liefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders JACOB SCHAAP JOHANNA DE VOS ded dag te herdenken waarop zij voor jaar in den Echt werden verbonden. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Haarlem, 17 Juli 1908. Heden overleed in de Maria- Stichting, voorzien van de H. Sacramenten, onze geliefde Broe der, Zwager en Oom, de Heer Cornells Hendrik van LooiJ, Wedr. van Mejuffrouw GEER- TRUIDA FAASE, in den ouderdom van 66 jaar. Haarlem, 16 Juli 1908. Uit aller naam, G. H. VAN LOOIJ. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem doen te weten, dat in verband met de feestelijkheden van de viering van het 25-jarig be staan van den Alg. Ned. Wielrijders- bond, de verschillende BUREAU'S op het RAADHUIS (met UITZONDERING van dat van den BURG. STAND), alsmede het STEDELIJK MUSEUM op het Raadhuis, op ZATERDAG, den 18en JULI a.s., van des middags twaalf uur af, GESLOTEN zullen zijn. Haarlem, 17 Juli 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK. Lö. S. HUWELIJK. Heer, 30 j., wed. z. k., met vaste po sitie en goed voorkomen, zoekt ken nismaking ;met dame of weduwe liefst met eenig vermogen of zaak. Ernstig gemeend. Geheimh. verz. en verz. Br., no. 14415, bur, v. d. blad. Twee nette jongelui wenscheri de a.s. kermis met twee jonge dames ge noeglijk door te brengen. Bi\, no. 14427, bur, v. d. blad. Wegens onverwacht vertrek der te genwoordige wordt tegen 1 Augustus a.s. GEVRAAGD eene P. G., voor noodhulp of voor vast. Netjes kunnendo werken en koken. Leldschevaart 82; GEVRAAGD tegen 1 Augustus een flinke P. G., loon /2.25 per week. Adres Schotersingel 75. GEVRAAGD een net Adres Cronjéstraat 41 zwart.- Gevraagd tegen 1 Sept., iri een klein gezin te Bloemendaaleene nette als Meid-Alleen burgerpot kunnende koken en netjes werken. Loon naar bekwaamheid. Zonder g. g. onnoodig zich aan te melden. Adres Mevrouw KLATZER, Bloemendaalsche Weg, 4e huis v.b. het Postkantoor. Wordt gevraagd gevraagd, voor halve dagen. Brieven, onder nummer 14407, aaS het Bureau van dit Blad. Twee nette jongens zoeken langa dezen weg om des Zondags gezellig te fietsen. Br., no. 14412, bur, v. d. blad. wegens teleurstelling, direct gevraagd voor heele of halv edagen, Mej. JONCKBLOEDT, Lange Hee- renstraat 24. Een buitenvrouw vraagt Speciaal ingericht voor dienstboden- wasschen. Br., no. 14379, bur, v. d. blad. van goede getuigen voorzien. Kleverpark 37. Terstond gevraagd een R.-K. Zondagmiddag vrij. Adres Bureau van dit Blad. 23BY MEISJ® 29 J., P. G., zoekt plaatsing (liefst te Bloemendaal of H.) ter assistentie in huishouding of kl. gez. Ook genegetf in winkelzaak behulpzaam te zijn, Br. fr., no. 14419, bur, v. d. blad. GEVRAAGD, tegen hoog loon. Baan 7, Zandvoort. Gevraagdeen bekwame PLAT-. STRIJKSTER. Adres Mej. M. BANK, 'Amsterdam- schevaart No. 14 rood. GEVRAAGD een gevraagd, omtrek Schoterkwartier. Br, fr., met opg. van condit., T. VAN DIJK, b. d. Tol, Schoten. gelegenheid tot inwoning bij burger- lieden zonder kinderen. Heer, Dante of 2 kinderen. Fr. br., no. 14405, bur, v. d. blad, Koti en Inwoning gevraagd, 2 personen, P. G., zoeken" Kost en Inwoning, met huiselijk ver keer, omtrek Leidscheplein, met vrijê slaapkamer. Br. no. 14406. bur. v. d. blad. EEN MEISJE VAN BUITEN, oud 26 jaar, voor noodhulp of vast. Brieven, onder nummer 14421, aaa' het Bureau van dit Blad. een nette, jonge Werkster, ook" niet ongenegen uit wasschen te gaan, va» goede getuigen voorzien. Br., no. 14423, bur, v. d. blad. Tegen 1 Augustus wordt gevraagd eene nette Adres Duvenvoordestraat 84. Grondig PIANO-ONDERWIJS aan geboden voor eex-stbeginnenden eri meergevorderden, door eene Muziek- onderwijzeres. Cond. bill. Br. lett. F, Bui*. HaarL Dagblad. Tegen 1 Augustus wordt een flinke gevraagd, tenigszins met het vak be- kend, bij C. HEUNER, te Bennebroek. gevraagd, die f 3 kan Verdienen, bij C. REES, Gierstraat 25 rood. voor loopwerk en behulpzaam iu de wasscherlj- Bakenessergracht No. 7 rood. Er biedt zich aan een LEERLING eenigszins bekend met het vak, leef tijd 16 jaar, intern. Br., no. 14420, bur, v. d. blad. GEVRAAGD, om spoedig in dienst tr treden. Zondags vrij. Bij C. J. J. ZWART, Tetterodestraat no. 10 D. 14 15 jaar oud, voor opleiding tot sigarensorteerder. Kromme Elleboog- :g 5, 9—12 uur. Gep. Heer, 41 j., P. G., vraagt Kost en Inwoning, bij eenv. menschen, te gen 8 a 9 gld. per week. Br., no. 14430, bur, v. d. blad. Aangeboden aan een net jongmenscb. degelijk Pension tegen 6 per week of 26 's maands in net burger gezin, met gezellig hui selijk verkeer, m 't Centrum der stad. Adres Bureau van dit Blad. in het Burger Hotel Donkere Spaarhe no. 34,

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2