Dienstbode Mfw StrjjtBtBrs Joisie Bediende loiiss aaieMi Mijnen Burgerlijke Stand Advertentïën Er biedt zich aan net Meisje. Werkvrouw KERMIS. Dagdienstbode Flatstrijkster Biedt zich aan Üi@nsfb@de Winkeljuffrouw Kantoor. Blinds Jonge Min Boonenplukker Bloemistlmsclit Gevraagd Per Rijwiel naar Parijs. Eid Sebfinmaktrsiasriinf cf Aantmlinj Dames kleediagstnkfeen Engelsche Taal Fransch, Engelsch. Slagersknecht Hesren Viaegchhsnv; Viugge Jongen B 081 uw voordeel Kost en Inwoning GïöëDtemarlc!! Fmis Te Muur Te Uigaar Pakhuis te huur Huis te huur Ean vrij huisje Y« Keop SPOED. DE KLEINE STEENTJES De Stelling van Amsterdam in ge vaar!.... oorlog tusschen Westland on Oostland IJmuidon in brand gezet door den vijandelij kon onver- I laatde Noordzee-sluizen, onze glorie, getorpedo-ed door eon listigen I aanrander in den nacht!.... ons arm fort aan de haven plat-geschoten door een vloot van slagschepenmet al dat. oorlogsgeweld in de lucht daar wandelde de schildwacht voor het Pa leis op den Dam, en slenterde van het trottoir bij het nauwe Kalverstraat- molsgat, tot het trottoir bij de ruïne I van Nieuwe Kerk. En weer terug. En ^ïog eens. Er kwam den Dam over een vrouw f uit de provincie. Zij kon uit een kleine provinciestad, uit een dorp, van het land zijn. Voorzichtig gene- raliseerend noemen wij dit ui t de provincie. Zij. keek met geen verwijtenden blik naar het misvormde Vrijheids beeld op het Dam-midden zij keek niet naar al de bijzonderheden, welke voor ons onzen Dam tot Dam typee ren zij keek zelfs niet naar den Pa leis-kolos, welke daar als een hooge inuur den achtergrond vormt. Zij keek slechts naar den slenteren- den schildwacht. Even keek zij slechts. Toen, reso luut, stapte zij het trottoir over op den schildwacht toe. Men aanschouwt de gebeurtenis sen van dit alledaagsche dagelijksche leven en mijmert daarheen. Ik begreep wel, dat deze vrouw uit 'de provincie een moeder moest zijn. Ik begreep wel, dat deze schildwacht, aan wien, in deze oorlogsdagen aan de kust, de zorg voor ons Paleis op den Dam was toevertrouwd, haar zoon was. In ds stilte mijner gedachten beeld de ik dit eenvoudig tafereel tot eene liefelijke idyllede moeder, die van de boerderij de verre reis aan vaardt naar de hoofdstad, waar haar zoon onder de wapens staat;.... de zoon, in den wapenrok, op de verant woordelijke plaats, in de hoofdstel ling van het bedreigde land, in het hart van Amsterdam zelfdan de ontmo9ting tusschen deze twee, moe der en zoon.... Ik mijmerde niet verder, doch schouwde aandachtig toe. De vrouw uit de provincie was nu tot bij den schildwacht gekomen de ze was stil blijven staan. Beiden ke ken elkaar even aan. Zij praattten kort samen. De moeder, met verhoog de kleur, blij haar zoon te zien, als soldaat, het geweer aan den schou der, de patroontasch aan den koppel; de zoon met boersch-oolijk gezicht, wat onhandig in zijn stroeve kleeren, behangen met zijn zwaar wapentuig. Welk een vreedame groep was dit, om naar te zien.... Toen plotseling veranderde het beeld I Om de deur van de kamer van de wacht stak het hoofd van een korpo raal er was niets dreigends in zi^n gelaat en geen bevel klonk uit zijn mond. Doch de schildwacht 'had hem ge zien, en eensklaps was hij de plicht bewuste soldaat, de militair onder de wapens, de schildwacht op wacht. Ik vermocht niet te hooren wat de zoon tegen de moeder sprak. Zij schrok echter hevig, keek hulp behoevend om zich heen, alsof zij in een grooten plas water stond en niet wist waarheen te gaan. Hij, streng nu, wees haar naar het trottoir, legde zijn hand op haar schouder, duwde haar, niet ruw, maar toch streng, vooruit. Zoo verwijderde hij haar van de verboden militaire zone, welke in de Hollamdsche waterlinie, in het hart der stelling, om onzen laatsten burcht het Paleis op Den Dam. is aangege ven. Ik ben niet blijven kijken. Het kan medelijden verwekken, een onthutste moeder te zienook het aanschouwen van de ten uitvoer legging van een strenge plicht kan een gevoel van wreedheid geven. Een moeder stond daar aan den rand van het trottoirhaar zoon, on genaakbaar, hield de wacht over de kleine steentjes. Ik vond dit een treffend staaltje van militair plichtsgevoel, citeerde voor mij heen „Lieb Vaterland. kann3t ruhig sein". (Hbld.) Pers-Overzichi DE INVOERING VAN HET ARBEIDS CONTRACT. In No. 9 van de serie zijner staat kundige brieven bespreekt mr. S. van Houten de quaestie van het arbeids contract, die hij van overwegend be lang acht voor de positie van het huidig ministerie. Hij zegt daarvan Als mijn politieke voelhorens juist werkeu, zal het voortbestaan of den val van dit Kabinet beslist worden door de handelwijze van Ne- lissen met betrekking tot het arbeids contract, omdat in de kringen, die in ons politiek partijleven in zijn te genwoordige constellatie de beslissing geven de middenpunt-zoekende kracht overweegt. Zij willen 'een ministerie, dat aan Kuyper geen overwicht geeft, maar evenmin aan Druckcr. De ver wijdering van Kuyper bevredigt hen, maar de onderwerping aan Drucker ten aanzien van een beslissing, die Heemskerk als lid der Tweede Kamer reeds rondweg een vergissing heeft genoemd en waarvan Nelissen als minister op 31 Maart openlijk aldaar hoeft verklaard, dat ieder jurist moet weten dat zij verkeerd is, zal even tueel te zeer ontstemmenAllen, (die na de invoering met de ingrij pende bepalingen dezer wet te maken hebben) zullen de zwaarste schuld niet werpen op Drucker, die in on kunde dwaalde, maar op Nelissen, die beter wist en omtrent liet punt dor rechterlijke competentie op 31 Maart de meest stellige verklaring had gegeven, die ooit omtrent eenige zaak van de ministerstafel is ge hard ,r.Tu blijkt, zonderling genoeg, Ne lissen reeds voornemens te zijn ge weest, tegen eigen overtuiging in, de wet zonder verdere verbetering van fouten in te voeren. Alleen is er nog weder een kink in den kabel gekomen daar hij zelf een onuitvoerbaar be sluit in het Staatsblad had bevorderd, hetwelk hijinziet, dat eerst weder gewijzigd moet worden en waarvan volgens zijn eigen zeggen „de herzie ning zeker geruimen tijd plaats zal hebben vóór dat de wet in werking zal treden." Er is dus weder tijd van beraad De schrijver zal dan het onhoud bare van de door den minister bijge brachte gronden aanloonen „Zakelijk Wnt hetgeen (de minis ter) tot rechtvaardiging of eigenlijk verontschuldiging van zijn voorne men zegt op het volgende neer Ik kan immers met anders, betoogt hij, de wet ligt er, en mij is niet anders te doen overgelaten, dan de dagbepa ling der invoering. De tijd van in voering der wet, niet haar inhoud, komt ter mijner verantwoording. Ook kan ik tocli niet met het lioofd tegen den muur loopen en er blijkt niet, dat de Tweede Kamer erkent een ver keerd besluit te hebben genomen. Als later de feiten mij gelijk geven en de wet slecht werkt, zal ik wijziging voorstellen. Als ik „genoeg grond on der de voeten heb" zal ik met een w. o. bij de Staten-Generaal ko men." De schrijver noemt dit dan een so- phisterij, een novitius, door sluwe of al te angstvallige of ueberkluge poli tici gesuggereerd, om hem van een voudige plichtsvervulling terug te houden. „De invoering van een nog niet in werking getreden wet is immers een daad, die ter verantwoording is van dengene, die het besluit daartoe con trasigneert en hem, naar plicht en geweten, door het landsbelang moet worden geboden. En wel, hierop komt het in casu aan, invoering van de wet zooals zij ligt. Zijn daarin naar zijn oordeel fouten, vergissingen, dan is het zijn klare plicht, deze vóór de invoering te herstellen „Zoodra Ik vasten grond onder de voeten heb, zal ik weder wijziging voorstellen, zegt hij. Maar, mag men vragen, wat ontbreekt er nog aan de vastheid van dien grond, nadat gij uwe overtuiging zoo stellig in de Tweede Kamer hebt doen kennen. Gij hebt daar de regeeringsverklaring af gelegd, dat het artikel omtrent de nieuwe regeling der competentie fou tief isVoor Nelissen is, evenmin als voor ons, grooter zekerheid te ver krijgen, dan wij reeds hebben en hebben uitgesproken De vraag, of de minister dan moet probeeren de invoering af te wenden, zelfs als hij bij de Tweede Kamer met het hoofd tegen den muur loopt, be antwoordt de schrijver, hem toespre kend „Ja, zelfs dan namelijk wanneer gij een eigen persoonlijkheid wilt blijven behouden en niet de metamor phose tot Druckers-wcrktuig wilt on dergaan. Ik kan mij zelfs niet begrij pen, dat, na de op 31 Maart afgelegde verklaringen, gij niet liever uw ont slag zoudt vragen, dan de invoering Ier uwer verantwoording te nemen, in het denkbare geval, dat de Kamer de door u gewensclite verandering niet wilde maken. Maar gij behoeft m. i hiervoor niet te vreezenHet ligt aan uw w i 11 e n, niet aan uw k u n- n e n, als gij het landsbelang schaadt. Ik ben zelfs overtuigd, dat Drucker zelf u gaarne de hand zal reiken Drucker en zijn kring wox-den alleen beheerscht door de vrees, dat, als gij eenmaal uw bevoegdheid en plicht inziet, vóór de invoering de grofste fouten te verbeteren, gij het niet bij de bepalingen van formeel recht zult laten, maar ook aan hun burgerlijk recht gaan tornen Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Warmond ds. R. P .A. Rutgers te Nieuwkoop. Bedankt voor het beroep te Oud dorp (Z.-H.) door ds. W. Zijlstra te Bruchem c. a. Beroepen te Huizen N.-H. (toez.) ds. W .Bieshaar te Zetten; te Montfoort ds. H. E. J. Huploes te Waddinxveen. Aangenomen het beroep te Schoone- beek (Dr.) door den heer P. N. Tons- beelc, cand. te Roswinkel. Rechtszaken OPLICHTING. Voor de vacantiekamer der Amster- damsche Rechtbank had zich een Spanjaard ter zake van oplichting te verantwoorden. De 28-jarige man, Ramon Pons ge naamd, werd te Barcelona geboren. Hij is zonder vaste woonplaats en volgens opgave koopman en kleerma ker van beroep. In den avond van 16 April kwam hij tegen sluitingstijd den winkel van den heer W. C. Breen, Nieuwendijk te Amsterdam binnen stappen. Hij vertelde in de Fransche taal, dat hij bij „Kras'1 logeerde en vroeg vervol gens een gouclen armband te mogen zien. 't Moest er een van geel, dof goud zijn alle sieraden van zijne vrouw, voor wie de armband bij zijn terugkeer in Amerika bestemd was waren van dof goud. Zijn keus viel op een armband van 32.50 en toen het 'op betalen aankwam, vroeg hij, of men Amerikaansche bankbiljetten in betaling aannam en, zoo ja, hoew-'-I men voor den dollar gaf. On liet be vestigend antwoord van den winke lier legde hij een bankbiljet van 50 dollars van de Geconfedereerde Sta gen van Amerika van het jaar 1864 op de toonbank hij had niet klei ner. En na zelf bij de berekening van het geld, dat hij moest terug ontvan gen, te hebben geholpen, werd hem behalve den armband een som van 91 ter hand gesteld. Later vernam de winkelier, dat het hem ln betaling gegeven biljet geen cent waard was. Niet alleen deze winkelier maakte hij tot slachtoffer, doch ook den hou der van het koffiehuis en hotel Con cordia, aan het Rembrandtplein al daar, bij wien hij op 2 Mei een derge lijk biljet van 5 dollars liet wisselen. Voor dit eveneens waardeloos biljet werd hem f 11.90 uitbetaald. De beklaagde verklaarde niet te hebben geweten, dat de bankbiljetten waardeloos waren. Hij wist niet beter of ze hadden een waardo van 1.20 of 1.25 per dollar. Zij waren hem index'- tijd met meer andere dergelijke bil jetten ter leen gegeven door zekeren Mejicanos te Rotterdam, van wien hem bekend was, dat hij te Boulogne sur Mer aangebonden was geweest wegens het uitgeven van waardeloos bankpapier. Het O. M., jhr. inr. Quintus, eisch- te tegen den tot dusver niet veroor deelden beklaagde een jaar gevange nisstraf. Mr. J. Kappeyne van de Coppello, als toegevoegd verdediger optredende, betoogde dat hier van een listigen kunstgreep en een samenweefsel van verdichtselen geen sprake kan zijn. Het in betaling geven van een bank biljet, hetwelk beklaagde meende dat van grooter waarde was dan het voor werp dat hij kocht, levert geen listi gen kunstgreep op en de leugenachti ge verhalen, die hij ten beste gaf, staan in geen verband met het feit. Op de dagvaarding kon beklaagde dan ook volgens pleiter niet wegens oplichting veroordeeld worden. Mocht de Rechtbank van een andere mee ning zijn, dan vroeg hij oplegging van een lichtere straf. Uitspraak 23 Juli a.s. HOOGE RAAD. De Hooge Raad verwierp het cassa tieberoep van T. L., varensgezel te Rotterdam, door hei gerechtshof te 's-Gravenhage veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf wegens diefstalvan P. de J., timmerman en aannemer te Dantumadeel, door het hof te Leeu warden veroordeeld tot 2 jaar en zes maanden gevangenisstraf wegens be drieglijke bankbreuk, valschheid in geschrifte en gebruikmaking van het vervalschte stuk als echt en oixver- valscht, en van M. H. H., voerman te Maastricht, door het hof te 's-Herto- genbosch veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf wegens diefstal met inklimming. EEN HAARLEMSCHE GEWELDE NAAR. Voor den I-Ioogen Raad werd con clusie genomen In de zaak van B. de Jong, los werkman, gedetineerd, door de rechtbank te Haax'Ienx vrijgespro ken. doch door het gerechtshof te Am sterdam veroordeeld (met twee mede- beklaagden) tot 4 jaar gevangenis straf wegens diefstal van 6 uit de toonbanklade van een koffiehuishoud ster te Haarlem, welke diefstal was voorafgegaan door geweldpleging. Aangevoerd was namens den requl- rant in cassatie, dat recht was ge daan op een getuigenverklaring, wel ke een bijzondere meening of gissing inhield, te weten de verklaring- van de koffiehuishoudster „Dat zij een der beklaagden hoorde wegloopen", iets wat deze vrouw, die voorover op den grond lag, met een der beklaag den op haar lijf, toen een der ande ren wegliep, niet zou hebben kunnen verklaren. Advocaat-generaal mr. Rethaan Macaré achtte dit middel ongegrond. De getuige heeft niet verklaard wien der beklaagden zij heeft hooren weg loopen, doch slechts dat zij éón dei- beklaagden heeft hooren wegloopen zulks terwijl er zich in de kamer geen anderen dan de beklaagden be vonden zij heeft dit feit derhalve zeer goed met de zintuigen kunnen waarnemen. Tot verwerping werd dus geconclu deerd. Uitspraak Vrijdag 31 Juli 3 uur. Sport en Wedstrijde® NEW-YORK—PARIJS. De Protoswagen arriveerde Dondei'- dag na een rit van 78 uur als eerste te Kasan. Hij heeft den 1200 K.M. lan gen afstand van Jekaterinenburg zon der eenig oponthoud afgelegd, of schoon de wegen door de vele regens zeer slecht waren. De Protos verliet Zondag Jekateri nenburg en legde in de laatste dagen gemiddeld 300 K.M. af. Naar men verwacht zal hij binnen 2 of 3 dagen te Moskou aankomen. BELGIë—HOLLAND-WEDSTRIJD. Voor den op 26 Juli a. s. te Antwer pen te spelen internationalen cricket wedstrijd tegen België, zijn de vol gende heeren uitgenoodigdJ. C. Schroder, J. Eigeman, J. Hisgen, Alb. van Renterghem, C. J. Posthumus, W. Gex-ke, jhr. mr. C. Feith, mr. A. A. Diemer Kool, A. van Gogh, J. Coops en La Chapelle. (Tel.) Koloniën KOETA RADJA. Aan de „Sumatra Post" wordt uit Koeta Radja geseind Kapitein Scheepens heeft zich in Tapa Toean meester gemaakt van Toekoe Ben, het sinds lange jaren gezochte exx zoo beruchte bendehoofd. Met hem naxxx men gevangen zijne voornaamste vrouw, benevens 150 vol gelingen, terwijl veel wap'ens werden buitgemaakt. CELEBES. l)e „Hbld."-coiTespondent te Bata via seinde „Het officierskampement te Parë Pu n' is geheel afgebrand. Er kwamen daarbij geen persoonlijke ongelukken voor." Gemengd Nieuws GRAAF ZEPPELIN'S TEGENSLAG. Wel waren Dinsdag vele duizenden tooschouwers bij het vertrek en hoxx- derdduizenden bewoners van de in het programma van den 24-uurstocht op genomen steden, deerlijk teleurgesteld toen de om twee uur opgestegen bal lon nog geen twee uur later in de be waarplaats terugkeerde In verband met het nabij Reichenau waargeno men verlies van een ventilator-vleugel van den voorsten motor, maar man troostte zich met do mededeeling, dat het ongeval niets beteokende en dat de tijdelijke reparatie zelfs reeds in het luchtruim was tot stand gebracht, ter wijl de manoeuvres vaxx het lucht schip weder geheel beantwoordden aaxx de verwachtingen. Onmiddellijk werd de nieuwe opstij ging bepaald op Woensdagavond ze ven uur, tenzij men reeds ln den voor middag mocht kunnen vertrekken^ Woensdagmorgen viel de regen even wel bij stroomen en toen volgde er xiit- stel tot in den namiddag, 't Is even wel nog niet mogen gebeuren, het luchtschip is bij het naar buiten bren gen beschadigd. EEN LUCHTBALLONHAL' INGESTORT. Omtrent het instorten van een nieu we „xxxïlitaire luchtballonhal" te Metz worden de volgende bijzonderheden bericht De hal was bestemd voor een Zep pelin-luchtschip, dat te Metz gesta- tionneerd zou zijn. Men werkte sinds een paar maanden aan het gebouw, dat nu ten spoedigste voltooid zou worden. Het 35 meter hooge ijzeren geraamte was gereed en men zou met het metselwerk beginnen. Daar ging opeens een korte maar hevige wervel storm over de stad en het onvoltooide gebouw, dat op den apen Freskaty Platz aan het volle geweld van den wind stond blootgesteld, was daar te gen niet bestand. Het ijzerwerk werd verwrongen en brak af, alsof het was doorgevijld, en met donderend geraas stortte het ge bouw ineen. Vijf arbeiders werden door stukken ijzer getroffen en ernstig gewond, een hunner zoozeer, dat hem den linkervoet moest worden afgezet. Men zal nu de nieuwe ballonhal op een meer beschutte plaats bouwen. Marktnieuws Beverwijk, 17 Juli 1908. Spinazie, per Heet. ƒ0.40. Postelein per Heet. 0.60. Andijvie, 100 str. ƒ1.50. Wortelen, 100 bos, 6ƒ7. Komkommers, per 100 ƒ4. Aardap. klei, por Heet., 3.75, ld., zand, ƒ4. Peuleax, per kilo ƒ0.10. Doppers per kilo ƒ0.08. Capucijner3 per kilo ƒ0.14. Raspers per kilo ƒ0.14. Tuinboonen, per 1000 0.75. Snijboonen, per 1000 f2. Heerenboonen per 1000 ƒ1. Bloemkool per 100 8ƒ10. Salade, per 100 krop ƒ1. Aardbeien per mandje ƒ0.03. Frambozen per mandje ƒ0.10. Bessen, per kilo ƒ0.14. Id. zw., per kilo 0.15. Druiven, per kilo ƒ0.60,. BEVALLEN 18 Juli. J. Steijl, geb. Hoesbergen. A. M. Schlahmilch, geb. Meer man,, d. OVERLEDEN 17 Juli. J. F. J., 11 ra., zoon van C. J. van Baren, Leidschestraat. J. de Rijcke, 45 j., Lange Heerenstraat. 18 Juli. J. J- Oudewater, 79 Jv Spaarn- wouderstraat. M. C. Bijstér, geb. v. d. Brink, Lange Annastraat. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Bevallen G. Delmte—Dekker, d. Overleden Johannes Bruijns, 17 d. Heden overleed in de Maria- Stlchting, voorzien van de H. Sacramenten, onze geliefde Broe der, Zwager en Oom, de Heer Cornells Hendrik van Loolj, Wedr. van Mejuffrouw GEER- TRUIDA FAASE, in den ouderdom van 66 jaar. Haarlem, 16 Juli 1908. Uit aller naam, G. H. VAN LOOIJ. Heden overleed na een lang durig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn geliefde Echt- genoote en zorgzame Grootmoe der MARIA CORNELIA TAN DEN BRINK in den ouderdom van 56 jaar. J. A. BIJSTER. MARIA CORNELIA' BIJSTER. Haarlem, 18 Juli 1908. Terstond gevraagd een R.-K Zondagmiddag vrij. Adres Bureau van dit Blad. een nette, jonge Werkster, ook niet ongenegen uit wasschen te gaan, van goede getuigen voorzien. Br., no. 14423, bur, v. d. blad. Gevraagd voor directeen flink OafBianfilsJ® Adre3 Kruisweg 31. In een stil gezin gevraagd ee'ri Zich aan te meidon tusschen 7 eh 9 uur 's avonds, Koninginneweg 9. Terstond gevraagd een nette vö'or de morgenuren. Zich te vervoegen (Maandag) War moesstraat 10. Twee nette Jongelui wenschen de a.s. kermis met twee jonge dames ge noeglijk door te brengen. Br., no. 14427, bui', v. d. blad. GEVRAAGD tegen 1 Augustus een flinke P. G., loon ƒ2.25 per week. Adres Schoterslngcl 75. Gevraagdeen bekwame PLAT ST RIJKSTER. Adres Mej. M. BANK, Amsterdam- schevaart No. 14 rood. GEVRAAGD, tegen hoog loon. Baan 7,_ZandvoorL T MEISJE 29 j., P. G., zoekt plaatsing (liefst te Bloemendaal of H.) ter assistentie in hulshouding of kl. gez. Ook genegen in winkelzaak behulpzaam te zijn. Br. fr., no. 14419, bur, v. d. blad. EEN MEISJE VAN BUITEN, oud 26 jaar, voor noodhulp of vast. Brieven, onder nummer 14421, aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD in een klein gezin een jonge als meid-alleen. Zich aan te melden 's avonds tusschen 79 uur. Koninginneweg 3. In een Zaak van DAMES-CONFEC- TTE wordt voor afdeeling Blouses een JUFFROUW gevraagd. Geschiktheid voor étaleeren strekt tot aanbeveling. _Br., no. 14432, bur. v._d. blad. Zoo spoedig mogelijk GEVRAAGD te ZnndYOorteen net e^leieje zelfstandig kunnende werken, v. g. g. v., goed loon, bij Heer en Dame. Br. fr., no. 14399, bur, v. d. blad. Voor adm. werkz.heden op kantoor biedt zich aan eene nette, degel. Juf frouw, 18 jaar. Hoog salaris g. ver- eischte. Bi', no. 14398, bur, v. d. blad. Nooöhiilp-KaaïSGïkdieBda Op een Bloemistenkantoor wordt van 1 September tot 15 October ge vraagd een bekwaam BEDIENDE, als noodhulp. Vereischtenop de hoogte van Fransche en Engelsche talen en een nette, vlugge hand schrijvende. Br. fr., no. 14434, bui', v. d. blad. met diploma ^oor Piano-onderwijs, zoekt lessen en Pianostemmenop billijke voorwaarden. Br., no. 14408, bur. v. d. blad. GEVRAAGD een en bekend met Tuinderij. Adres Gen. Joubertstraat 4. GEVRAAGD een flinke voor vast, vrije woning, enz. bij P. ELDERING, Manpadshoek, Heem stede. Wordt gevraagd een nette Adres Raaks 30. gevraagd aan eene oude en zeer solide I.evens- verzekerLng-Maatschappij. Brieven, onder nummer 14431, aan het Bureau van dit Blad. een nette gevorderde Kappersleerling. (Zondags vrij). Korte Begijnestraat 20. Een Hoer, voornemens ln Augustus a.s. dezen tocht te ondernemen, zoekt een REISGENOOT. Brieven, onder bovenstaand motto, aan het bureau van dit blad. kan geplaatst worden bij D. LIND, Roosvcltstraat 49. Grondig onderricht in het Knippen en maken van allerlei Boerten (Tailor Made, Reform, ett.) door bekwaam Domeseoapsur. Een voudige,, praeilsehs en beslist zekers methode. Brieves! motto s (A'dam) Haarl. Dagblad, Aangeboden grondig eh anel onder richt ln de Engelsche taal. Cond. bill. Br. leti. B, Bür. flaarl. Dagblad. PRIVAATLES, degelijk en grondig, met de beste leermiddelen, snelle vor deringen, 2.50 per maand. Brieven onder No. 14286. bur. y^d, blad. iPisaïB©I#;s, Grondig PIANO-ONDERWIJS aan geboden voor eerstbeginnenden en meergevorderden, door eene Muziek- onderwijzeres. Cond. bill. Br. lett. F, Bur. Haarl. Dagblad. Een exportfirma vraagt zoo spoedig mogelijk een JONGSTE BEDIENDE. Eenige kennis der moderne talen en een goede hand schrijvende, wordt voreischt. Br. fr., P. v. CITTERT ZO NEN, te Haarlem. GEVRAAGD, om spoedig in dienst te treden. Zondags vrij. Bij C. J. J. ZWART, Tetterodestraat no. 10 D. Er biedt zich aan een LEERLING eenigszins bekend met het vak, leef tijd 16 jaar, intern. Br., no. 14420, bur, v. d. blad. 14 15 jaar oud, voor opleiding tot sigarensorteerder. Kromme Elleboog steeg12_uur. Een bekwaam Timmerman maakt alle werkzaamheden voor 18 of 20 cent per uur, A contant. Adres Breestraat No. 15. Te Zandvoort wordt van 3 tot en met 10 Augustus l'eniian gavraagd voor eene moeder met twee jongens, 7 en 14 Jaar oud. Condities enz. zoo spoedig mogelijk op te geven, onder No. 14417, bur, van dit blad. in het Burger Hotel Donkere Spaarna no. 34. Gep. Heer, 41 J., P. G., vraagt Kost en Inwoning, bij eenv. menschen, te gen 8 a 9 gld. per week. _Br.no. 14430, bur, v. d. blad. Inwoning aangeboden aan ouderloos meisje, boven de 12 jaar of nette naaister of werkster, vrij kamertje en schoon uitzicht. Voor waarde nader te bepalen. Adres Pijls- laan 35. Heemstede. Te huur, in de onmiddellijke nabij heid van de Groentemarkt, en aan het Spaarne gelegen, een zeer groot PAK HUIS. Bijzonder geschikt voor opslag plaats van aardappelen, groenten* bollen, enz. Te bevragen Anegang 32. EEN VRIJ HUISJE TE HUUR, twee gulden per week. Te bevragen Kennemei'str. 24. EEN BENEDENHUIS, voorzien van gas- en waterleiding, prijs ƒ2.60 p. w. Te bevragen: Voorzorgstraat no. 18. Een ruim PAKHUIS te huur, Esse- straal 12. Te bevragen bij A. F. CAPTEIN, Turfsteeg 4. EEN NET HUIS te huur, Scheep- makersdijk 51. Te bevragen bij A'. F. CAPTEIN, Turfsteeg 4. MET TUIN TE HUUR, a ƒ2.10 per week. Te bevx'agen Kampervest 33. TE WWSi EEN BOVENHUIS op netten stand, bevattende 5 kamers en zolder. Nabij Station en tram. Terstond te aan vaarden. Huurprijs 17.50 p. m. Ook nog een paar nieuw geschilder de en behangen Bovenhuizen a ƒ2.50 per week. Adres bij P. W. SNOEK, Aelbertsbergstraat 10, Haarlem. Herenhui® San de Dreef, Hout, Wagenweg of begin Heemstede wordt TE KOOP GEVRAAGD een FLINK HUIS, liefst met STAL en KOETSHUIS, of terrein waarop die gebouwd kunnen wor den. Franco aanbiedingen met duide lijke opgaaf van aantal kanxers etc., benevens vraagprijs worden inge wacht onder no. 14433, aan het Bu reau van dit Blad. Ramen, Deuren, Planken, Battings, Platen, Steenen, Pannen, Balken van 5 tot 9 M., Tegels. Aan dc Slooperij aan de Amsterdamsche Poort, en bij A. ZONNEVELD, N. v. d. Laanstraat 1, Haarlem. To koop een Heldsinidje, een zwa re Boormachine, 2 Rijwielen. Adres Oranjeboomstraat 160. Boeken Me'njea HB. 8. Voor den halven prijs ter overnama aangeboden de benoodigde leerboe ken voor de 2e klasse der Meisjes- H. B. S. Br., no. 1443f>, bur. v .d. blad.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3