Een lillioMiriiÈar NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstrekeo Binnenland FEUILLETON 20e Jaargang, No. 7692 Verschijnt degelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDBRDAQ 23 JÜLI 1908 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEH PER DRIB IHAANDBNl Voor Haarlem i i i Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente) franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem «do omstreken en franco per post Uitgave der VennootscBap Locrens Coster. Directeur J, PEEREB00H. 128 120 1.65 0.02 H 037H 045 ADVERTENTIËNi Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels t—elke regel meer ƒ0.16 Reclames 30 Cent per regel- Bq Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Redactie ce Administratie! Groot© Houtstraat 55. HfitercommuoaaS Telefoonnummer der Redactie 600 m der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Buitenspaarae 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dii blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten W. van den Berg, Amsterdam, Pak- Veldstraat 19, 6 p. A. H. K. Milo, Amsterdam, Haar- lemschestr. 18, 3 p. J. A. C. Steunebrlnk, Amsterdam, idem, 3 p. i C. Huber, Amsterdam, Kerkstraat 3, 2 pers. Familie StShle, Amsterdam, Burg. Eng.str. 3, 8 p. J. Kattenburg, Amsterdam, Burg. Engstr. 3, 3 p. B. Rotte, Berlijn^ Hotel d'Oran- ge, 3 p. Mevrouw De Pesters, Arnhem, Ho tel d'Orange, 2 p. Baron W. van Palland, Arnhem, Hotel d'Orange, 5 p. E. Kolk, Groningen, Pension Vallo, S pers. J. Brusse, Amsterdam, Pension Val lo, 8 p. W. Bendrein, Groningen, Groot- Kijkduin. Mej. E. Ferf, Haarlem, Groot Kijk duin. Mej. R. Monné, Amsterdam, Groot Kijkduin, M. H. R. en J. Koning, Amsterdam, Groot Kijkduin, 4 p. Van TijYen, Hilversum, Groot Kijk duin. K. Hoogland, Amsterdam, Rozeno- belstraat 23, 4 p. P. Hoogland, Amsterdam, Rozeno- belstraat 23, 2 p. A. F. Schut, Amsterdam, Haarl.str. 26, 9 p. A. C. Schroot, 'Amsterdam, Hrlstr. 56, 2 p. Kleerekooper, Amsterdam, Koning straat 21, 4 p. J. Bruin ten Bërgen, Zaandam, Dr. Mezgerstr. 69, 4 p. J. Rappard, Purmerend, Dr. Mez gerstr a at 69, 8 p. L. Slijper, Amsterdam, Dr. Mezger- 'straat 69, 4 p. F. Fikkert, Enschedé, Dr. Mezger- straat 69, 6 p. Mevrouw Van Lierop, Amsterdam, Haarl.str. 1, 3 p. A. en L. Citroen, Parijs, Zeestraat no. 12. 2 p. B. J. Citroen, Amsterdam, Villa Leonie, 8 p. Familie E. Bregstein, Amsterdam, Haarlstr. 33, 7 p. J. A. Brandt Jzn., 'Amsterdam, Brugstraat, 4 p. M. H. Godschalk, 'Amsterdam, Mil- drid Charlotte, 6 p. Mevrouw Bolfing, 'Amsterdam, Mil- drid Charlotte, 2 p. M. Schaap, Amsterdam, Mildrid "Charlotte, 7 p. Familie Kabel, Zaandamt Heems kerkstraat 20, 2 p. J. Iiarbrihk Numan, Baarn, Villa Stanley, 5 p. Jongej. Denig, Amsterdam, Pension Van Kimbergen. A. Koopman, Amsterdam, Pension .Van Kimbergen. I. S. van Buren, Amsterdam, Pen sion Van Kimbergen, 2 p. Mevrouw Keyer, Amsterdam, Pen sion De Roos. Mevrouw Boot, Amsterdam, Pen sion De Roos. Familie Effing, Amsterdam, Pen sion De Roös, 8 p. Mevrouw Verhoef, Utrecht, Pension De Roos, 2 p. Mej. J. van Rijn, Haarlem, Pension De Roos. Duys,Nijmegen, Belt Elise, Familie Doren, Amsterdam, Pension De Roos, 4 p. H. E. Slijper, Amsterdam, Zee- en Duinzicht, 2 p. A. W. Smit, Amsterdam, Kerkstraat 14, 4 p. J. G. A. J. Besinger, Amsterdam, Zeestraat 7i, 3 p. J. de Vries, Amsterdam, Zeestraat Vü' S pers. A. Hammink Veltman, Amsterdam, Villa Caspara, 4 p. Wéd. II. B.-Kolk, 'Amsterdam, Villa Caspara. B. en G. van Raalte, Amsterdam, Hollandais, 2 p. Hc Ulrich, Amsterdam, Adm. Evert- sen. Mej. Steenhagen, 'Amsterdam, Pen sion Mia Cassa-. Siemons, Amsterdam, Pension Mia Cassa. J.: de Jong, r. "Amsterdam,: Pension Mia Cassa, 3 p. Mej. J„ Jitta, Amsterdam, .Villa Henrietta. 1 F. Èltzbacher, Berlijn, Villa Hen riette, 6 p. Familie Fondsman, "Amsterdam, Pension De Roos, 5 p. Familie v. d. Vliet,: "Amsterdam, Pension De Roos, 3 p. Familie Fijnvandraat, Weesp', Pen sion De Roos, 5 p. Mevrouw Meerburg, Amsterdam, Pension De Roos, 2 p, C. Stants, Amsterdam, Heerenstr. 3, 1 p. J. W. van Waning, Haarlem, Hee renstraat. W. V. Takes, Amsterdam, Pension Zomerlust, 6 p. E. Iyowe, Manchester, Villa Magda- lena, 1 p. M. Willams, Manchester, Villa Magdalena. Mevrouw B. D. Landt. Amsterdam, Koningstraat 37, 4 p. G. F. Schaap, Amsterdam, Villa America, 3 p. Mevrouw H. F. Schaap, Amster dam, Villa America, 8 p. J. Vermeer, Wormerveer, Villa America. J. E. H. Weve, Amsterdam, Kerk straat 16, 1 p. R. Muller, Dresden, Kerkstraat 8, 2 pers. Mr. G. Mestral, Parijs, Pension Ter Brake, 2 p. Familie S. Wijnberg, Amsterdam, Hoogeweg 76, 4 p. 50STE VERJAARDAG KONINGIN-MOEDER. Het comité, saamgestéld uit Oran je-gezinde vereenigingen, te 's-Gra- venhage, welke het, plan gevormd hadden eenyj huldebetooging te doen plaats hebben, ter gelegenheid van den 50en verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, heeft op eerbiedig verlangen van H. M, de Koningin- Moeder, besloten, geein verder gevolg daaraan te geven, en alleen zich te bepalen tot het zenden van een huide adres. AUTO'S EN HET HOF. Behalve de auto, thana in bezit van Z. K. H. Prins Hendrik, zal de Ko ninklijke familie zich blijkbaar met tertijd nog drie van deze moderne voertuigen aanschaffen. Althans aan de heeren Gebr. Ooyman te Leeuwar den, aannemers van de Koninklijke stallen, is den bouw opgedragen van een garage voor vier auto's op een terre_a nabij de Koninklijke stallen. TWEE RIDDERS VERWELKOMD I Het Btoomschlp „Oranje" van de Maatschappij Nederland kwam Dins dagavond 9 uur te IJmuidèn binnen. Tot het detachement Oost-Indische troepen behoorden de sergeant der infanterie N. J. Zijlstra en de korpo raal ziekenverpleger G. van den Broek. De kapitein van afmonstering, de heer G. P. Wijnmalen, kwam daar aan boord en verwelkomde het deta chement en voornamelijk de beide kranige ridders hartelijk. Dank zij de tegenwoordige prachtige verlich ting van de boorden van het kanaal, kon het stoomsshlp dadelijk opstoo- men en kwam circa half éen aan de Handelskade te Amsterdam. Niette genstaande dit late uur waren er tal van belangstellenden, die vrienden en familieleden kwamen afhalen. Maar wat door het detachement en de ridders zeker niet verwacht werd, was de aanwezigheid van den heer Zaagmams met zijn militaire kapel van het 7e regiment infanterie^ die den troep mei de volksliederen en met opgewekte marschen begroette. Ook de kolonel plaatselijk commandant W. Brocx, en de luitenant-kolonel van het 7e reg. infanterie Meyboom had den zich door dit nachtelijk uur niet laten weerhouden om van hun groote belangstelling te doen blijken en kwa men aan boord, waar zij beiden, tot groote ingenomenheid van de vele aanwezige dames en heeren, de rid ders huldigden in van groote waar deering voor het Indische leger ge tuigende woorden en hen hartelijk de hand drukten. De kapitein Wijnmalen zelde hun namens, die ridders en namens het gansche Indische leger, dank voorde blijken van groote belangstelling, door deze hoofdofficieren steeds voor dat leger aan den dag gelegd. MARIUS BROUWER, die uit het krankzinnigengesticht te Loosduinen ontsnapte, Is Dinsdag ochtend door de marechaussee onder Zundert aangehouden.. DE NONVLINDERPLAAG. De nonvlLnderplaag heeft In de Heiivelsche bosschen (N.-B.) eene groo- ter uitgestrektheid aangetast dan men aanvankelijk vermoedde, terwijl ook aan den Bredaschen Weg bosschen zijn aangetast, in eigendom van me vrouw Strater. Eergisterenavond wer den, evenals Zaterdagavond reeds ge schied was, groote vuren aangelegd, waardoor duizenden mannelijke exem plaren werden aangetrokken en daar in den dood vonden. De vrouwelijke individuen blijven echter tegen de stammen der hoornen bevestigd, zoo dat deze slechts door te vangen kun nen worden vernietigd, waaraan de jongens der fraterschool uit de Has selt met goéde resultaten zich hadden gewijd'. De heer Jager Gerlings, houtvester bij het staatsboschbeheer, zal te 's- Hertogenhosch eene lezing houden en daarbij de middelen van bestrijding aan de hand doen. Men meldt uit Alfen (bij Tilburg) aan de ,,'s-Hert. Ct." De groote plaag, die onze bosschen teistert door de ontzaglijke hoeveel heid nonvlinders, wordt hier met kracht bestreden. In de drie laatste dagen werden door schoolkinderen en particulieren niet minder dan 34 k. vlinders en poppen gevangen, dat is volgens matige berekening plus minus j wilden de kast niet voorbijgaan. De 800.000 (zegge driehonderdduizend) i boer gaat den eigenaar die met vrouw stuks. i en kroost zich verpoost in de lommer- Veilig mag men aannemen^ dat minstens een derde daarvan "vrouwe lijke vlinders zijn, en daar een vrou welijke vlinder tot 200 eitjes legt, zou den hierdoor alleen reeds twintig mil- lioen rupsen zijn vernietigd. DE OUDE GEVANGENIS TE ENK HUIZEN. On^e oude gevangenis deed nog van tijd tot tijd dienst voor het opbergen van landloopers en lieden, die in ken- nelljken staat en lastig waren. Maar het gebouw eischte belangrijke her stellingen en de Raad besloot tot slooping over te gaan. Van het minis terie van binnenlandsche zaken is thans door het gemeentebestuur een schrijven ontvangen, vergezeld van 't advies van den Rijks-architect voor monumenten, waarin wordt medege deeld, dat het wenschelijk ia het ge bouw te behouden, daar het is een bezienswaardige bijzonderheid der stad en een merkwaardig gedenktee- ken uit de 16e en 17e eeuw. Daar de kosten van restauratie nog al aanzienlijk zijn heeft 't gemeentebe stuur de vraag tot het Rijk gericht, of het genegen is deze te vergoeden en besloten, voorloopig niet tot slooping over te gaan. NED. AANNEMERSBOND. De algemeene vergadering vam de zen bond werd Woensdag te Tilburg geopend. De voorzitter, dié heer J. Hendrix sprak in zijn openingswoord den wensch uit, dat als aanstonds de- jaarvergadering het besluit zal ge nomen 'hébben tot oprichting der Mid delbare Technische School van den Nederlandschen Aannemersbond. een besluit gewichtiger dan ooit door den Bond genomen werd, het den Bond gegevem moge zijn rustig voort te ar beiden aan de verwezenlijking van het ideaal: de verheffing ook op in tellectueel gebied van den aannemer. 36 afdeelingen waren vertegenwoor digd. De secretaris, de heer W. de Vlugt te Amsterdam, bracht het jaarverslag uit, waarvan het voornaamste door ons reeds is medegedeeld. De bpndsbegrooting over het loopen- de hondsjaar werd vastgesteld. Het ontwerp wees aan een eindcijfer van 9476.50 met een nadeelig saldo van t 599. In plaats van den overleden com missaris, den heer M. C. Roest, te Middelburg, werd In het hoofdbe stuur gekozen de heer G. J. Krijger aldaar, en in .de plaats van den niet- herkiesbaren beer L. Meelkop te Ven- lo, commissaris, de heer G. Herm. Houx te Maastricht. VAN EEN AUTO EN.... EEN BOER 1 In een omgeving met vele bosschen had eene familie verlof- gekregen te wandelen. Per auto ging het der waarts en aangezien het logge ge vaarte de verschillende dreven niet passeeren kon, werd het op den weg gezet. Van de overzijde komt een boer met een paar .veulens en die diertjes, on bewust nog van die duivelsuitvinding, gelijk auto's veelal genoemd worden, rijke bosschen, opzoeken en vraagt hem de auto te verplaatsen, alsof zulks zoo maar in een oogwenk ging. Talmen en talmen. De boer begon op meer boerachtige wijze te schelden op de familie (nota bene familie van verhuurders zijner hoeve) en toen op al dat geschreeuw ook de gade bij de auto verscheen, toen werd de boer zóó baloorig, dat hij de dame een slag in het gezicht gaf. Maar toen had ook de boer de pop pen aan het dansenw.el werd de auto met veel moeite op zij gezet, maar een proces-verbaal wegens be- leediging en mishandeling kon niet uitblijven, zulks begreep de driftkop. Kalmer geworden was zijn eerste zaak naar de eigenaresse der hoeve te gaan en op zijn manier de zaak bloot te leggen. Deze ried den overi gens braven landman aan, naar dé familie te gaan en daar zijne veront schuldiging aan te bieden. „Jaó, mar dè durref ik nie", zei de boer, „of ik mot eerst in paar borrels spreekwater hebben gehad". De borrels rukten aan en de boer wilde de deur uitgaan, toen hij van aanschijn tot aanschijn stond tegen over.... de mishandelde dame en haar ega. „De Hemel bewaar me, meneer, wè ben ik blij, dèk mevrouw levend zie, uk docht dè 'k ze dood geslaon hai", met dezen uitroep werd het echtpaar verwelkomd. Eerbiedig zich kronkelend'op aller lei wijze, de schuld wijtend aan zijn veulentjes, werd de vrede geteekend en onze hoer, die zich al voor de rechtbank geplaatst zag en daar een eisch van een paar maanden meende te hooren, kreeg nu bij zijn borrels nog een paar flink gemeubileerde bo terhammen met de noodige koffie en een aanbeveling meè naar huis zijn eigen drift, evenals dien van zijne springende veulentjes, voortaan wat te temmen. („N. Br.") DRAMA'S. In een boschje bij München is het lijk gevonden van een vrouwspersoon met een diepe steekwon'd. Bij het lijk lag een groot keukenmes. Het bleek een 23-jarig dienstmeisje te zijn, dat den vorigen avond met haar bemin de, een sergeant van de luchtscheep- vaartafdeeling, uit wandelen was ge gaan. Deze had het meisje reeds vaak bedreigd met den dood. Na den moord heeft hij zich door een spoortrein la ten overrijden. Zijn lijk is gevondem. Te Berlijn heeft een moeder, uit vrees voor armoede, haar beide kin deren en zichzelf vergiftigd. EEN. BRUTALE DIEFSTAL heeft plaats gehad bij de weduwe Co- lijn, Lijnbaansgracht 112, te Amster dam. Zij bewoont de vierde verdie ping van dit perceel en gaat iederen dag uit werken, daardoor had de dief vrij spel. Toen zij Maandagavond thuis kwam, vond zij alles overhoop gehaald, de laden uit de kasten ge licht en verspreid door het vertrek, terwijl zij voor f 70 aan geld en siera den vermiste. De kasten en deuren bleken door middel van een looper te zijn opengebroken. Van den dader is geen spoor te ontdekken, ofschoon de weduwe Colijn wel vermoedens heeft op iemand uit hare naaste omge ving. SLACHTING VAN VEE EN KEU RING VAN VLEESCH. De „Staatscourant" no. 169 bevat een Koninklijk besluit, waarbij wor den gegeven voorschriften aangaande het slachten van vee en de keuring van vleesch. De paragrafen luiden als volgt Paragraaf 1. Van de wijze, waarop de dieren, waarvan het vleesch aan keuring onderworpen is, worden ge slacht. Artikel 1. 1. Het dooden geschiedt door ver bloeding, bij eenhoevige dieren, run deren en varkens na bedwelming, of door aanwending van werktuigen, wier toepassing een onmiddell ijken dood ten gevolge heeft. 2. Toepassing van den neksteek of nekslag is verboden. 3. Bedwelming of aanwending van sub 1 bedoelde werktuigen mag slechts' geschieden door geoefende, krachtige, onder goedkeuring van den inspecteur door den eigonaar of dttecteur van de slachterij aan te wijzen personen. 4. Het is verboden voort te gaan met slachten, vóór dat de dood zichtbaar is ingetreden. Paragraaf 2. Van de gemeenten en de plaatsen waar, alsmede de tijd ruimten, waarbinnen vleesch ter keu ring'kan worden aangeboden. Paragraaf 3. Van den staat, waar in het vleesch- ter keuring wordt aan geboden en voor uitvoer ingeladen wordt. Paragraaf 4. Van de regelen voor de keuring, de sterilisatie, de onbruik- baarmaking als voedingsmiddel en de vernietiging. Paragraaf 5. Van de wijze, waarop de merken worden ingericht en aan gebracht. VREEMDELINGENVERKEER. Op Zondag 15 en Maandag 16 Au gustus zal de Nationale Bond voor Vreemdelingenverkeer in Nederland te Veendam zijn twaalfde algemeene vergadering houden. O. a.- zal op deze vergadering een voorstel worden be handeld om het bestuur to machtigen, tegen de volgende algemeene verga dering een internationale reclame tentoonstelling voor te bereiden, liefst te Amsterdam. EEN BRUTAAL STUKJE. Naar aanleiding van de aanhouding van den gewezen kantoorbediende van de Eerste Hypotheekbank met of zonder Levensverzekering te 's-Gra- venhage, die in December 1905, naar hij toen beweerde, een bedrag van f 21.510 door verliezen of doordat het hem ontrold was vermiste, wordt nog gemeld Vrij spoedig nadat de ontrouwe kantoorbediende, W. K. T. genaamd, het geld „vermiste", nam hij vrijwil lig ontslag uit zijn betrekking bij bo vengenoemde Bank. Dit trok de aan dacht van de politie, die toen het aan vankelijk breed opgezette, doch bij gebrek aan resultaat gestaakte on derzoek opnieuw hervatte en den jon gen man scherp liet nagaan. Aanvankelijk bleef de jonge man, die ongehuwd'was en bij zijn moeder inwoonde, hoogst eenvoudig leven. Toen liij blijkbaar dacht, dat in den loop dc-r tijden de zaak was vergeten, begon hij een andere en meer weelde rige levenswijze. Toch was dit nog niet van dien aard, dat justitie of po litie aanleiding vonden om in te grij pen. Intusschen bleef geen enkele han deling van den verdachte voor de po litie verborgen. Eindelijk waren er zoodanige gege vens verzameld en aan het licht geko- Naar hst Engelsch, door Arthur W. MarchmSïït, 15) Hij opende de deur van de kamer, en schoof Olive naar binnen, haar dadelijk weer dicht doende, terwijl zij Ben verbaasde kreet liet booren. "Jack 1 Jij i riep zij. Hij hield de deur vast, zoodat zij geen gelegenheid had terug te komen, en toen ging hij met een glimlach van voldoening naar zijn kantoor te rug. Als hii zelf haar niet tot andere gedachten kan brengen, dan geeft het toch niets. Ik twijfel er aan, mompel de hij in zichzelf.'Zij is zij is wel, zij is een persoon, daarmee is alles gezegd. Nauwelijks was hij aan zij* schrijf tafel gaan zitten, toen het kaartje .Van Gilbert .Merridew bij hem werd binnén gebracht en den klerk zei, hem binnen fe laten. Merridew wierp den potaris een scherpen, listigen blik toe, terwijl hij ging zitten. Heeft u mijn brief ontvangen, mijnheer Casement begon hij met een glimlach. Ja, natuurlijk. Is u bereid mijn zaken 'op de door mij voorgestelde wijze in han den te nemen Spreek Ik op 't oogen- blik tot mijn eigen zaakwaarnemer of tot dien van juffrouw Parmenter Ik heb de zaken van mejuffrouw Parmenter behandeld en ik ben er altijd tegen geweest voor twee tegen over elkaar staande partijen op te. treden, antwoordde mijnheer Case- ment langzaam. Ik heb er groot belang bij, mijn zaken aan u op te dragen, zooals u weet. De notaris glimlachte zoetsappig. Bedoelt u uw eigen zaken of die van mevrouw Merridew Ik ben hee- lemaal niet op de hoogte van den aard van uw persoonlijke middelen, mijn heer Merridew. Ik bedoel op alles, wat mijnheer Parmenter heeft nagelaten, klonk vlug het antwoord, vergezeld van een heel scherpen blik. Dus voor mevr. Merridew «—Ja, voor haar. En wat wenscht u van mij - Dat u alle zaken Yan haar In handen neemt. Alles, antwoordde Merridew, met een handbeweging. Mijnheer Casement scheen na te denken. Daar is allereerst natuurlijk het landgoed. Maar denkt u, dat mijn heer Parmenter werkelijk een welge steld man was Hij was eigenaardig gesloten ten opzichte van zijn ver no- gen en bezittingen. Merridew keek hem doordringend aan. Wat bedoelt u daarmee U was meer dan iemand anders in zijn ver trouwen. Mijnheer Casement zweeg en keek uit het venster, terwijl hij zijne vin gertoppen tegen elkaar drukte. Als dat zoo is, waarom zou ik En hij voltooide den volzin met een schouderophalen, als wilde hij daar mee te kennen geven, dat het niet heel veel was. Het had het effect, dat er mee be doeld was. U heeft in elk geval een lijst van al zijn geldbeleggingen, verklaarde Merridew kortaf. De notaris was zoo voorzichtig niet te toonen, welk effect deze bewering op hem maakte. Bij zijn zoeken naar het testament op Silverbeech had hij zoo zorgvuldig alle papieren, door den milllonair achtergelaten, nagezien, dat hij overtuigd was, dat Merridew geen enkelen brief of memorandum, die daarop betrekking had, kon heb ben gevondep. Het eenige document, waarin dit geschreven stond, was het testament zelf. Hoe was Merridew. het dan te weten gekomen Laat ik eens denken, zei hij lang zaam, terwijl hij met de hand over zijn voorhoofd streek. Ik zal het Gibbons vragen, en hij drukte op de bel. Verzoek mijn heer Gibbons hier te komen, zei hij tot den jongen. Gibbons is mijn rechterhand, verklaarde hij. Mijnheer Gibbons, zei hij, toen de laatste binnen kwam. Breng mij de lijst van de geldbelegging van den overleden heer Parmenter. De wat, mijnheer De volledige lijst van de geldbe leggingen van mijnheer Parmenter. Sta mij toch niet'zoo verbaasd a u te staren. Zoo'n lijst hebben wij niet, mijn heer. Nonsens, man. Wij moeten er een hebben. Mijnheer Parmenter heeft aan den heer Merridew gezc-g-'., dat wij de lijst hadden. Ik heL hr dadelijk noodig. Ten minste, ik onderstel dat hij het u vertelde, hi i. heer Merridew Gibbons schudde vol verbazing zijn hoofd en keek Merridew aan, die ant woordde Neen, hij vertelde het mij niet. Maar Ik weet het. Ik ik vond een papier met die strekking op Silver beech. Hoor je dat, Gibbons Ga dan eens zoeken tusschen de papieren van den heer Parmenter. De privé papieren zija allemaal... Ga en doe wat ik zeg, man. Pri vé papieren en alles, zei mijnheer Casement, heel scherp. Gibbons was geen dwaas, en had geen twintig jaar met zijn chef door gebracht, zonder hsm nu te begrij pen en hij wist, dat hij nu niet moest zeggen, dat de privé stukken alle be waard werden in de particuliere ka mer vat. den notaris. Daarom ging hij de kamer uit zonder iets meer te zeggen. Die man is nu al twintig jaar bij mij geweest, mijnheer Merridew. •n zou u gelooven, dat hij zoo dom •n zijn? Maar het papier zal na- j rl ijk gevonden worden. Is u zeker, dat de memorandum, die u vond, precies was Heeft u hem bij u Neen. Ik draag niet alle papie ren van Parmenter bij mij, klonk 'terp het antwoord. Maar u kan zeker uit uw eigen herinnering olies vertellen, wat ik wensch te weten O, ik zou er nooit over denken, bij zoo'n belangrijke zaak op mijn ge heugen te vertrouwen, zei de notaris vriendelijk. Was het een document van den laatsten tijd Ik weet het werkelijk niet Wat stond er precies in Weet u dat nog Merridew voelde zich al heel wei nig op zijn gemak onder de vrageSi van den notaris, en begon zijn ge duld te verliezen. Ik wensch mij niet aan een ge regeld verhoor over die zaak te on derwerpen, mijnheer Casement. Maar, waarde heer, waarde heer, biacht mijnheer Casement hier tegen in. Ik dacht, dat u zich daardoor misschien alle omstandigheden zou herinneren. Voor zoover ik mij herinner, werd er in gezegd „de bijzonderhe den van alle geldbeleggingen en be zittingen zijn in het bezit van mijn notaris en vriend, mijnheer Case ment. van Frampton, die mijn vol komen vertrouwen heeft. O, nu herinner ik mij iets. Wacht eens even. Toen ik bezig was een uit treksel te maken van zijn testament, is er zoo'n lijst opgemaakt en wegge borgen bij dat document. Maar hoe dat in uw handen kan zijn gekomen, is mij volkomen onbegrijpelijk en terwijl de dunne lippen glimlachten, waren de doordringende, grijze oogen heel scherp op het gelaat van dea anderen man gevestigd. Toen kwam Gibbons terug. Ik kan niets vinden, wat er op lijkt, mijnheer, zei hij. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1