Stoomvaartberic -ten "afwijscnq prea-adviea op 't verzoek .der maatschappij maar tegen één zinsnede komt spr. In veraet, nl. te gen den zin: dat er geen verwachtin gen bestaan op een betere toekomst. Dat is toch zeer onaangenaam voor een particuliere maatschappij, die al tijd getracht heeft te werken in het belang der gemeente. Spr. heeft nu getracht, zonder den erfpacht to doen verlagen tot 1 waartogen do fin. commissie bezwaren zou hebben, Commissarissen te helpen door het bedrag der recognitie van ongeveer 800 terug te brengen op f 750. Dit voorstel beveelt hij ton sterkste aan. De heer TIIIJSSEN herinnert even eens aan de jongste geschiedenis der Staalwaterbron. Als rapporteur der fi- hancleele commissie deelt 6pr. mede, dat op de éigondommen der Staalwa- terbronnen zeer belangrijke hypothe ken rusten, die de exploitatie nog al tijd in volle zwaarte drukken. De Comm. heeft er toen de aandacht op gevestigd, dat hetgeen gevraagd werd, nl. vermindering van erfpacht, en vrijstelling van.canon daargela ten dat dit niet zonder gevaar is eigenlijk zou zijn een druppel in den Oceaan. Nu zegt wel de heer RLnke- ma, dat de Maatschappij nog plannen in petto heeft, waarover zij nu niet spreken kan, maar tegenover een zoo vage toezegging in een zaak die altijd slecht geloópen heeft, staat spr. nog al sceptisch. Spr. wil zich gaarne scha ren aan de zijde van den heer Rinke- ma als die zegt dat deze maatschap pij voor de gemeente veel heeft willen doen, maar hij gelooft niet dat een dotatie, want dat is het wat zij van de gemeente vraagt, haar veel zal kun nen heipen. Zegt men nu dat de ge meente de maatsschappij aan de praat gehouden heeft, dan acht spr. dit een schijngrond, omdat de Maatschappij heeft kunnen begrijpen, dat de ge meente zou blijven vergen, dat zij aau haar verplichtingen tegenover de gemeente voldeed, zoolang die haar niet waren kwijtgescholden. De hear LOOSJES wil niet gaarne meegaan met de sinistere beschou wingen van den heer Thijssen kon men er de Maatschappij meö helpen om haar tot bloei te brengen, dan zou ook de hoer Thijssen zeker gaar ne willen helpen, maar commissaris sen beschouwen deze 750 als een kleine tegemoetkoming, om de Maat schappij te helpen, hetzij in een li quidatie, hetzij om misschien een dreigend faillissement te voorkomen. En waar nu de gemeente, had de Maatschappij winst gemaakt, daar- yan zóu hebben geprofiteerd, acht spr. het niet zoo buitengewoon, dat de gemeente nu ©enigszins helpt. De heer SNELTJES acht de hulp, die de heer Rinkema bieden wil, niet yoldoeh.de. Teneinde de mogelijkheid van 't blijven bestaan der Bron en van 't Badhuis te bestendigen, wil spr. dan ook het geheel© verzoek van commissarissen inwilligen, en doet daartoe 't voorstel om ontheffing te verleenen van de verplichting om de Bad-inrichting te exploiteeren, en van de betaling van recognitiën. De heer VAN ROSSUM heeft zich verbaasd over de uiting van den heer Rinkema, dat hij gewenscht had, dat de Comm. van onderzoek eenig licht in haar rapport zou hebben doen schijnen. Dat zij dit niet deed, ligt niet aan de Commissie, maar aan de omstandigheden, die niet anders zijn dan de Commissie ze beschreef. Toch wil spr .zich stellen op een eenigszins breed standpunt, en niet uit het oog verliezen de beteekenis, die 't Brongebouw voor de gemeente heeft, en dat men haar de gelegen heid moet geven om van de zaak nog leis te maken. Tijd is datgene, wat ze op 't oogenblik 't meeste noodig heeft. Wanneer de gemeente haar dit nocr- dige uitstel nu niet wil geven, deun gelooft spr., dat de tijd spoedig daar is, dat de Maatschappij haar bedrijf zal moeten staken. Spr. wil echter de Maatschappij gelegenheid geven te doen wat zij kan, en zal daarom gaar ne meegaan met het voorstel-Rinke- ma, ook al zien sommige hoeren hem daarom verwonderd aan. De heer BREDA KLEYNENBERG zegt te behooren tot de heeren, die den heer Van Rossum verwonderd aanzien, want hij had dit botoog van een lid der Raadscommissie niet ver wacht. Spr. behoort tot hen, die er tegen zijn, dat particuliere zaken uit de gemeentekas worden gesteund, waarorrV hij zich ook tegen de schouw burgplannen heeft verzet. Ware de Bron te redden met drie maal f 750, dan zou zeker de burgerij van Haar lem terstond bereid zijn to zeggen Dat betaleu wij. Kwamen de heeren met grootschc plannen, en zei men die kosten 30 of 40000 gulden en daar- meê is de Bron voor goed geholpen, dan zou er over te sproken zijn, maar spr. begrijpt niet, aat zij met f2250 te helpen is. Misschien een onder, maar de Bron niet De heer RINKEMA zegt, dat de Maatschappij ten achter Is geraakt, omdat zij gebouwen en huizon niet heeft kunnen onderhouden. Commis sarissen zouden met inwilliging van hun verzoek of aanneming van spre kers voorstel reeds voor een goed deel geholpen zijn. Slagen commissaris sen niet, dan zal de gemeente zichln 't bezit kunnen stellen, voor een klein beetje geld, van een zeer be langrijke inrichting. Maar den schijn dat de gemeento daarop aanstuurt, dien schijn zelfs moet mon vermij den, en daarom beveelt spr. zijn voor stel aan. De heer THIEL oordeelt, "dat de cri- tiek door den heer Rinkema op één Zinnetje uit hot proa-advlea geoefend ongemotiveerd is, gelijk bleek uit de uitlatingen van de heeren Thijssen en Loosjes, die mededeelden, dat de zaak zoowat op sterven ligt. Voorts betoogt spr. dat de heer Rinkema eigenlijk had moeten spreken van E donatie van /2250. want dat is toch eigenlijk. En aan neme men aanmerking, dat deze grootsch op gezette onderneming ls verschrom peld tot een doodgewone inrichting van publieke vermakelijkheid. En als de gemeente die nu moet In H loven gaan houden, dan zet men den eer sten stap op den weg, die lcddt tot hulp aan schouwburg, enz., em wat spr. betreft, zou hij veel liever den schouwburg steunen, dan eene in richting van publieke vermakelijk heid. Do heer SNELTJES betoogt, dat het hier niet enkel een publieke verma kelijkheid geldt, maar ook de in standhouding van do Bron. En voorts dat, wanneer men de badinrichting, die een blok aan 't heen dor Maat schappij is, vaal de Bron losmaakt, zij grootendeels zal geholpen zijn. De VOORZITTER brengt dank aan de Commissie uit den Raad en ,de burgerij, die haar taak zoo voortref felijk heeft vervuld, gelijk Juist blijkt uit het feit, dat zij niets heeft voor gespiegeld wat later niet zou kunnen verwezenlijkt warden. Na T uitbren gen van dit rapport acht spr. die zaak in dit stadium dood. Maar do Com missie heeft één vraag niet op den voorgrond gebracht, nl. de vraag Wanneer de zaak werd gemaakt van gemeentelijk belang nl. het als ge neeskrachtig aanbevolen water zou dn.n de zaak anders loopeai? Spr. merkt ten deze op, dat men te voor- zichting kan zijn, en wijst er op, dat in 't buitenland tal van gemeenten zich heel wat moeite hebben getroost om van een bron te maken wat er later van gemaakt is. Wanneer men dus den moed had de gemeentelijke beurs aan deze zaak vast te knoopen, de vraag sou dan onderzocht kunnen worden, of in dat geval niet iets be ters zou kunnen worden verkregen. Die vraag is door de Commissie niet genoeg uitgeput. Wat nu de voorstel- len-Rlnkema en Sneltjes betreft, deze zijn, bij deze groote vraag, van onder geschikten aard. Het voorstel-Sneltjes wordt Verwor pen met 22 tegen 8 stemmen, die van de heeren Sneltjes, Van Rossum en Rinkema. 't Voorstel-Rinkema wordt verwor pen met 18 tegen 7 stemmen, die van de heeren Sneltjes, Van Rossum, Rin kema, Loosjes, Miadema, Hulawit en Seignette. PUNT 8. Zitting met gesloten deuren. Na de heropening der openbare zit ting is aan de orde PUNT 5. Over 1907 overschrijdt de som van de afschrijvingen op de bezittingen der gemeente-lichtfabrieken, de ver plichte 2 1/2 aflossing van de voor den aanleg geleende gelden met een batig bedrag van 8424.42. Dit bedrag, vermeerderd met 221.06 (zijnde het nominale bedrag van f 215.83 1/2 in de boeken dier exploitatie over 1907 on dergebracht onder het hoofd op richtingskosten") alzoo 6645.48 is als extra aflossing door de gemeente- lichtfabrieken in de gemeentekas ge stort. Met deze extra verminderingen van de schuld der lichtfabrieken aan de gemeente^ kan niet gepaard gaan een meerdere aflossing van de geldleenin- gen van 1901 en 1902, wijl het aflos singsplan niet toestaat voor 1910 meer dan 2 1/2 af te lossen. B. en W. stellen nu voor, dit be drag, aangevuld tot f7000, te doeD strekken tot meerdere, aflossing van de geldleening van 1887, tot kwijting van de koopsom van f 50.000 van land aan de Leidsche Vaart, aangekocht van regenten van het St. Elisabeth's Gasthuis. (Raadsstuk 223). De heer MIDDELKOOP zegt dat het voorstel van B. en W. juist Is. in zoover men geen aflossingen kan doen op tijdstippen, die niet te voren zijn bepaald. Maar de gasfabriek zou voor deze f6600 belast blijven, hoewel ze dit bedrag reeds eenmaal heeft be taald, zij 't aan aan de gemeente. Dit zou te voorkomen zijn, indien de gas fabriek voor dat bedrag in de reke ning-courant met de gemeente werd gecrediteerd. Spr. heeft eenzelfde wijze van han delen maar in grooter proporties el ders toegepast gezien, waar de gasfa briek voor f600.000 stond belast, ter wijl zij feitelijk geen schulden had. Spr. ziet in 't voorstel van B. en W. een eersten stap. op dien verkeerden weg, en zal dus voorstellen de gasfa briek voor dat bedrag te crediteeren. De heer NIEUWENHUUZEN KRU SEMAN heeft daartegen geen be zwaar, maar acht de toevoeging on- noodig, omdat niet de fabriek aan iemand schulden heeft, maar alleen In rekening-courant staat met de ge meente. Zij wordt dus voor dat be drag gecrediteerd. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen.- PUNT 6. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de rekening en verantwoor ding over 1907 van de Regenten van de bewaarschool in het voormalige Barbara-Gasthuis. De Inkomsten en uitgaven zijn 2822.07, waaronder een subsidie uit de gemeentekas van f 1196.07. (Raadsstuk 202). Goedgekeurd. PUNT 7. Voorstel vaff B. en W. tot goedkeu ring der begrooting, dienst 1909, van deze bewaarschool. (Raadsstuk 201). De heer Krelage maakt de opmer king, dat de begrooting, die volgens verordening hi Juli moet worden op gemaakt, ons reeds in Mei bereikt. Dit is ook met andere rekenpllchtige instellingen hert geval, en spr. zou gaarne vernemen, waarom aat het geval Is. De VOORZITTER: De heer Van Rossum ia regent van deze instelling en zal(Gelach, omdat de heor Van Rossum juist de zaal heeft verlaten). De heer KRUSEMAN antwoordt nu op de vraag van den heer Krelage, dat die vervroeging geschiedt, omdat de bureaux overladen zijn met werk voor de begxooting. Da heer KRELAGE zegt. daft B. en W. dus aan die inrichtingen heb-. hen gevraagd om af te wijken van de gemeente-verordeningen 1 Spr. meent, dat men, waar deze begrootln- gen loopen over f80.000 A f60.000, toch gelegenheid moet hebben, om die tijdig onder deTöogen te zien. Moeten die begrootingen In April reeds wor den opgemaakt, dan is het in den re gel een gooien met de muts. De VOORZITTER betoogt, dat B. en W. met 'de aanbieding dezer begxoo ting eigenlijk twee maanden te vroeg zijn, dat is alles. Is het noodzakelijk, dan zullen B. en W, niet aarzelen deen Raad voor te stellen de verorde ningen te wijzigen. Na een korte opmerking van den heor KRELAGE wordt de voordracht goedgekeurd. PUNT 8. B. en W. stellen voor 'de begrooting van ontvangsten en uitgaven wegens de Huiszittende Armen en het Stads- Armen- en Ziekenhuis goed te keuren op een eindcijfer van f 45.075, en de bijdrage uit de gemeentekas te bepa len op f 86.447.24. (Raadsstuk no. 238J. Goedgekeurd. PUNT 9. B. en W. stellen bij wijze van overgangsmaatregel voor, hen te machtigen dit jaar nog terug te beta len den eersten termijn van betaling van hen, die den tweeden termijn yoov de verpachting van kermis-standplaat- sen niet op tijd hebben betaald. (Raadsstuk 251). De heer VAN STYRUM vraagt, wat het hsteekeni, dat B. en W. spreken Yan „bij wijze van overgangsmaatre gel". B. en W. willen voortaan de verordening strenger toepassen, maar dan is deze uitdrukking toch on juist. De VOORZITTER geeft de juistheid dezer opmerking toe. De voordracht wordt goedgekeurd. PUNT 10. Bij het uitvoeren- door en Voor re kening van de E. N. E. T. van her stellingswerken aan het bovendek van de Raambrug, in verband met de vernieuwing van spoorstaven, is de noodzakelijkheid gebleken, om nieu we kantstukken aam te brengen aan het trottoirdek, en om het onderdek dier brug verschillende herstellingen te doen ondergaan. Daar deze vernieuwing over eeuige jaren toch door de gemeente zou moe ten zijn ter hand genomen, komt het B. en W. billijk voor, dat een gedeel te der thans door de maatsch. ge maakte kosten door de gemeente wor den vergoed. B. en W. stellen voor, het bedrag te bepalen op f 147. (Raadsstuk 219). Goedgekeurd. PUNT 11. Nu de proef, om de verwarming der nieuwe H. B, S. door middel van gas kachels, goed heeft voldaan, stellen B. en W. voor ook deze verwarming aan te brengen in de school voor M. U. L. O. en de Derde Burgerschool aan de Tuchthuisstraat, B. en W. stellen daarom voor de eerst uitgetrokken posten te verhoo- gen, die voor de school voor M. U. L. O. met f 8900 en die der Burgerschool met f 1500. (Raadsstuk 248). De heer MODOO begrijpt niet, dat men na 't rapport van den heer Blom, die de verwarming met gas „niet be paald goedkoop" noemt, nog aankomt met dit voorstel. Als men nagaat, dat de ver warming in de H. B. S. in den aï- galoopen winter f 1624.50 heeft ge kost, dan wil spr. liever de daar ge nomen proef nog eens voortzetten, al vorens in deze scholen al weer tot den aankoop van gaskachels te be sluiten. Want wel rekent de heer Du- mont den kostendan prijs van gas (4 cent) en zegt hij dat het verlies van 200 gulden voor de gasfabriek zoo wednig beteekent, maar dat la toch geen reden om op dez8 wijze door te gaan. Als men in de scholen eens een proef ging nemen met cokes-verwar ming, en men berekende die tegen den kostenden prijs, dan zou de proef ook wel eens anders kunnen uitvallen. De heer DE BREUK meent, dat de proef gelukt is. zoowel wat de kosten betreft, als wat aangaat de gemakke lijke bediening. Dat blijkt uit de rap porten, op grond waarvan spr. meent dat men kan voortgaan met de gas kachels. Do heer GROOT meent ook, dat men, mett de afwisseling der tempera tuur in ons land, beter doet met deze verwarming voort te gaan, ook al Is zij duurder. Do heer BREDA KLEYNENBERG zegt, dat niemand heeft gedacht, dat deze wijze van verwarming goedkoo- per zou zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 1 stam tegen, die van den heer Modoo, PUNT 12. B. en W. stellen voor, In overeen stemming met het gevoelen van Re genten van het St. Elisabeths Gast huis, de verordening van dat gesticht zoodanig te wijzigen, dat assistent geneeskundigen niet meer worden be noemd door den Raad, die alleen den directeur of directrice en de hoofden der af deelingen blijft benoemen, (Raadsstuk no. 233). De hear KRELAGE h©9ft tegen 'de voorgestelde wijziging geen bezwaar, maar acht toch bedenkelijk een ver ordening te wijzigen op grond eener Instructie, waarover de Raad niets te zeggen heeft. Bovendien vragen Re genten die wijziging bij een eerstvol gende herziening der verordening, die dan ook wel niet zal kunnen uitblii- ven. Spr. stelt daarom voor, deze zaai aan te houden. De heer KRUSEMAN zou uitstel be treuren. omdat deze wijziging met den feitelijken toestand zal kunnen overeenkomen. Spr. voelt echter veel voor een herziening dar verordening. De beer KRELAGE begrijpt niet, dat hierbij zoo'n baast is. Na repliek van den beer Krusemqa ..wordt_<fe voordracht gpedgekeiud. PUNT 13. B. en W. stellen voor dé perceolen Burgwal 0 en 83 A, Hagestraat 20 c, 20 d, 20 e en 20 f, Kerkhofstraat 7a en Ossenhooftsteeg 6 en 7 onbewoonbaar te verklaren. (Raadsstuk 129). De hoor LEVERT herinnert er aan, dat hij bij een vroegere gelegenheid hooft gevraagd naar een staat van het aantal éénkamer-woningen. Hij bstuigt B. en W. zijn erkentelijkheid voor hot overleggen van dien staal die zijn indruk bevestigde, dat 6 toestand allerslechtst is. Er zijn.toe!' 172 van die woningen bewoond, 16 onbewoondvan 53 deugen de slaap plaatsen niet, in 80 woningen zijn meer dan 2 bewoners, in 45 meer dan 2 volwassenen, waaronder er zijn waarin 4 5 personen huizen. Spr. vraagt of B. en W. al eens hebben overwogen, wat er in de te verwach ten woningnood is te doen? De VOORZITTER meent, dat er van woningnood niet gebleken is. De heer LEVERT meent, dat dit uit de cijfers blijkt. De menschen, die hier worden' uitgezet, zullen niet meer kunnen betalen en dus weer plaats moeten zoeken in andere gelijke wo ningen. Er zijn er maar 16 leeg, en hier worden er 13 onbewoonbaar ver klaard, waarvan twee leegstaande. Spr. meent dus, dat er Iets moet wor den gedaan zijn B. en W. van een andere mooning, dan zal spr. overwe gen, wat hem als raadslid te doen staat. De VOORZITTER zegt, dat hem slechts één geval bekend is, waarbij een bewoner ©ener afgekeurde wo ning zich bij B. en W. beklaagde toen is hem van gemeentewege hulp geboden en dit zal zeker weer geschie den, indien de gevallen zich weer voordoen. Maar er op vooruitioopen acht spr. ongewenscht. De voordracht wordt goedgekeurd. PUNT 14. B. en W. stellen voor de perceelen Gravinnesteeg 7 A en De Witstraat 33 A, onbewoonbaar te verklaren. (Raadsstuk 133)* Goedgekeurd, PUNT 15. B. en W. stellen voor he? perceel Gortesteeg 24 onbewoonbaar te ver klaren. (Raadsstuk 227).: Goedgekeurd. PUNT 16. B. én W. stellen voor het perceel Patlentlestraat 8 onbewoonbaar te verklaren. (Raadsstuk 232). Goedgekeurd. PUNT 17. B. en W. stellen voor de onbewoon- baarverklarlng van het perceel Om- valspoort no. 6 rood, waarin de noo- dige verbeteringen zijn aangebracht, op te heffen. (Raadsstuk no. 228). Goedgekeurd. PUNT 18. Van den heer L. 'Oostenhroek is in gekomen 'n verzoekschrift, waarbij hij bij den Raad In hooger beroep komt van eene afwijzende beschikking van B. en W. op zijn verzoek om te mogen bouwen 16 woonhuizen aan de Twee de Vooruitgangstraat. B. en W. dea len mede, dat die vergunning is gewei gerd op grond, dat de privaatputtes niet zijn ontworpen in den openbaren weg, of in eene van den weg gemak kelijk te bereiken open plaats. Wel is waar hebben B. en W. gelijk adres sant ter ondersteuning van zijn ver zoek aanvoert, vroeger wel eens ver gunning verleend voor bouwplannen, die met deze overeenkwamen,, doch de omstandigheden zijn niet overal dezelfde. Door den aanleg van water leidingbuizen, eléctrische kabels enz. in den openbaren weg, is het aanbren gen van privaatputtem daarin niet overal mogelijk. Dit geval was hier echter niet aanwezig. B. en W. stel len dus voor het hooger beroep af te wijzen. i De heer VAN STYRUM zegt, dat dergelijke hooger e beroepen binnen een maand moeten worden behandeld door den Raad. Nu Is dit verzoek 25 Juni ingekomen en 't stuk van B. en W. is gedateerd op 20 Juli, dat is dus een te. korte tijd om de zaak A téte re- posé© te beoordeelen, Spr. vraagt dus eenigen meerderen spoed bij dergelij ke beroepen. De VOORZITTER zegt, dat D. en W. door werkzaamheden overstelpt zijn, doch gaarne zullen voldoen aan den wensch om deze zaken 'te bespoe digen. De voordracht wordt goedgekeurd. PUNT 19. B. en W. stellen voor aan de Haarl. Katoenmaatschappij afwijking toe te staan van de bepalingen der Bouw verordening ten aanzien van de voor genomen vergrooting van een gebouw op grooteren afstand dan 10 M. van den openbaren weg. (Raadsstuk no. 226)* Goedgekeurd. PUNT 20. B. en W. stellen voor aan W. B. van Nordon toé te staan, om bij het bouwen van een broeikas op het ter rein Zuider-Buiten-Spaarne 110, af te wijken van het bepaalde bij art. 7f la der Bouwverordening. (Raadsstuk 252). Goedgekeurd. PUNT ZL B. en W. stellen voor Aas 'de hfd. Haarlem van de Nederl. Onderwijzers- Propagonda-Club voor drankbestrij ding. vooar het houden van alcohpl- -eursussen voor het tijdvafc van 1 .Oct. 1908 tot 1 April 1909 af te staan op Vrijdag om de 14 dagen eenige lokalen van school 11, cn op Donderdag eeni ge lokalen van school 4. (Raadsstuk 253). Goedgekeurd. CUJNT 22. .u het lokaal in de school aan de i'dosche Varkenmarkt tijdelijk be schikbaar gesteld voor de Rijksnór- naai lessen niet. langer voor deze schooi gemist kan worden, stellen B. - i \V. voor, een lokaal dor hulpschöol aan do Botermarkt voor dit, doel be schikbaar te stellen. (Raadsstuk 224), Goedgekeurd. PUNT 23. B. en W. stellen voor den heer Jhr. Mr. E. H. E. Todlng van Berkhout, te Houtrijk en Polanen, toe te staan een waterstoepjo te maken aan de Zuid zijde van de Amsterdamsche vaart. (Raadsstuk no. 229). Goedgekeurd. PUNT 24. Da heer Modoo heeft de volgende motie ingediend (zie jongste Raads- verslag) Da Raad, overwegende de wenschelijkheid eener spoedige be handeling van het voorstel zijner le den De Breuk, Rinkema, Welsenaar en Modoo, inzake wijziging van het uitbreidingsplan betreffende de gron den buiten de Amsterdamsche Poort, noodigt B. én W.uit bedoeld voorstel in de volgende vergadering aan de orde te stellen, en gaat over tot de orde van den dag." (Raadsstuk no. 239). De VOORZITTER vraagt of de heer Modoo zijn voorstel handhaaft. De heer MODOO zegt, dat wanneer de voorzitter hem de verzekering geeft, dat de zaak spoedig in behandeling zal komen hij zijn voorstel wil Intrek ken. De VOORZITTER zegt, dat hij,.Voor zoover het van hem afhangt/ die ver zekering gaarne geven wik Hij kan echter op dit oogenblik niet' anders zeggen, dan dat de zaak nog niet rijp voor behandeling is. Dö heer MODOO trekt zijn voorstel In. De voordracht wordt aangenomen. PUNT 25. De Rechtsgeleerde Commissie heeft rapport uitgebracht over dö door de heeren Modoo, Rinkema, Welsenoair en Stolp ingediende voorstellen tot wijziging van art. 41 der Bouwveror-r dening. Zij adviseert de ingediende voorstellen aan te nemen ook-al wordt een eenigszins veranderde redactie aanbevolen. Dé belangrijkste wijziging is, dat nu voor keukens, welke geen grootere oppervlakte hebben dan 8 vierk. me ter, muren mogen worden gebouwd ter dLkte van 0.11 M. Aangezien de andere voorstellen slechts redactie-wijzigingen betreffen, acht de Commissie bet gewenscht, de- Z3 eerst aan te brengen, als deze be langrijke wijziging wordt aangeno men, omdat het geen aanbeveling, ver dient een verordening onnoodig te ver anderen. (Raadsstuk 242). Goedgekeurd. PUNT 26. Bij den Raad zijn Ingekomen ver zoekschriften van Jac. Huijboom en 36 anderen, om het aanvangsuur van de groentenmarkt te stellen op 6 uur, van W. van der Meye en 16 ande ren om des Zaterdagsavonds de visch- markt in plaats van 10 te 11 uur te doen eindigen, en op gewone werkda gen te 0 uur 's middags. Dé commissie voor de strafverorde ningen stelt voor, die. wijzigingen aan te brengen. (Raadsstuk no. 245). Goedgekeurd. PUNT 27. De volgende voordracht ia opge maakt voör leeraar aan het Gymna sium (vacature Dr. H. A. Vaikema Blauw. 1. W. L. Nolke te Haarlem. 2. H. B. Bone te Leeuwarden. (Raadsstuk 254). Benoemd wordt de heer W. L. Nolke. PUNT 28. B. en W. hebben de volgende voor drachten ingediend voor de benoe ming van een adj unc?directeur en een ingenleur-electricien aan de ge meente-li ch-tf ahrl eken. Adjunct-directèur: 1. K. Blokhuis, directeur der gasfa briek te Leerdam; 2. W. K. M. de Kat, technoloog aan de gemeente-lichtfabrieken te Amster dam. 3. J. Bolt, directeur der gemeente- gasfabriek te Zierikzee. Ingenieur-electrlcien: 1. J. A. Reus, te Haarlem. 2. W. F. Poi, te Ridderkerk. 3. F. J. Swartwout de Hoog, te Rot terdam. (Raadsstuk 247). Tot adjunct-directeur wordt be noemd de heer K. Blokhuis te Leer dam tot ingenieur-electricien de heer J. A. Reus, te Haarlem. Bi) eerste stemming waren uitge bracht op den heer De Reus 12, op den heer Harreveld (die tegenwoordig de leiding heeft, doch geen inge nieurs-titel en dus ook niet op de voordracht stond) 6 stemmen, terwijl de overige waren verdeeld. De heer De Reus verkreeg bij tweede stem ming 14 stemmen^ de heer Harre veld 7. PUNT 29. Ter voorziening in ae vacature, van Mé.;?* Tteenk Willink in de commls sie van toezicht op het L. O. wordei aanbevolen: 1. W. C. SchÖnstedt 2. P. Doorn. (Raadsstuk 250). Benoemd wordt de heer W. C. Schön stedt. PUNT 30. B. en W. stellen voor, de heeren' Q de Beer, J. B. A. Saeys en E. Hin driks wederom voor den tijd yan twe jaar te benoemen tot hoofden dei herhalings'cholen. (Raadsstuk 220),- Benoemd worden' de voo-rgedrageneifl PUNT 31. B. en W. 'hebben de volgende voo» dracht ingediend ter voorziening W de vacature (J. G. van Eek), van on derwijzer aan School 2. 1. K. Roos te Haarlem, f 625. 2. D. L. Beijneveld te Alkmaar, /673^ 3. J. H. A. Waage, te Westzaaq f 625. (Raadsstuk 234). Benoemd wordt da heer K. Roos. PUNT 82. B. en W. hebben de volgende voon dracht ingediend voor de benoeminj van een onderwijzeres aan School J (vacature mej. M. Volger). 1. Mej. H. Volger te Zandvoort, /725 2. Mej. J. G. Hensen, te Zandvoort, 675. 3. Mej. W. G. J. Groustra, te Haar Lem, 650. (Raadsstuk 235). Benoemd wordt mej. H. Volger. PUNT 33. Voor de vacature van onderwijzeres aan school 1 is de volrrcndf voordracht opgemaakt: 1. Mej. C. Sameon, te Haarlem. 2. Mej. J. G. Hensen, te Zandvoort, 3. Mej. T. M. Kemna, te Heemstede. (Raadsstuk 249). Benoemd wordt mej. M. C, Samson, De vergadering .wordt daarna ge sloten. FAILLISSEMENTEN.: Geëindigd: J.; Schagen, vroeger graanhandelaar te Westwoud, M. Meerloo, zonder beroep te 's-Gra venhage. E. Bouws, te Amsterdam. M'. W. Haeck, vroeger manufactu-i rier en koopman te Utrecht. Geëindigd: B. A. Fros, smid te Utrecht; nmï. venn.sch. Meubelfabriek „de Amstel", te Amsterdam. J. Bom-Kroon^ boekhouder te Yerse- ke. De naamlooze vennootschap: Maat schappij Hotel de la Promenade, te Ubbergen. B. A. M. Looman, hakker, en G. van Rassel, aannemer, heiden te Utrecht. Het stoomschip Bogor, van Rotter dam naar Java, arriveerde 18 Juli te Barry. Het stoomschip Ophir, van Rotter- dam naar Java, vertrok 21 Juli van Southampton, Het stoomschip Djocja, van Rotter* dam naar Java, vertrok 22 Juli van Suez. Het stoomschip Ophir, van "Rotter dam naar Java, passeerde 22 Juli Ouessant. Het stoomschip Rembrandt, van Ba- tavia naar Amsterdam, vertrok 22 Juli van Port Said. Het stoomschip Tantalus, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 22 Juli 5.40 u. v.m. Dover. Het stoomschip Prins Willem I, van Paramaribo naar Amsterdam, ver trok 21 Juli 4 u. n.m. van -Havre. Het stoomschip Rijnland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, arriveer de 21 Juli te Lissabon. Het stoomschip Yan Hoorn, van Amsterdam naar Java, arriveerde 22 Juli te Colombo. Het stoomschip Maasland vertrok 22 Juli van Amsterdam naar Buenos Ayres. LIJST van onbestelbare stukken. Ie Helft dar maand Juli. Binnenland. Brieven Van dor Goor, Amersfoort, S. Ver meulen, Amsterdam, L. Lommerstroerf id., B. Barits, id., R. Cohen, id., J. Bakker, id., J. P. de Bliek, id., M. J., Amsterdam^ Id., Mej. G. Weyland, Arnhem, Hoogland, Beverwijk, Th-, Prins v. Westdorpe, Driebergen, Jansen, Dried, Mej. G. v. Dillewijn, Groningen, L. Putte, Den Haag, H. Wiessing, id., Mevr. Roozeboom, id., J. Robeirs, Haarlem, H. D. Loman, id., K. Linshout, id., C. Hoogmulder, id., Mej. Schoonman Mevr. v. Vliet, Hillegom, Mevr. Degon Weenlnk, Hil versum, F. Tromp, IJsselstein, Mei. Scheffer, Rotterdam/ H. Alleman, ld, J. M. Schippers, Santpoort, Sloter- straatweg 212, Sloten J. Meyer,/ Utrecht, Mej. Is. Kalff, Velp, Tonjes, Laurens Costerstraat Briefkaarten J. v. Leeuwen, Amsterdam, Mano- thou, ld., M. J. Frangois, Arnhem, Marie Bussum, Huizinga, Haar lem, J. Jordan, IJmuiden, L. Frau- sen, Groningen, Briefkaarten zonder adres, 40 Drukwerken. Buitenland. Brieven Deutsche Pormel Ges ell schaft, Cöln, F. v. Waveren, London, J. Q Lassam, id., Victor Legne, Los Ange. los, A. Hijnsbergen, Mörs. Briefkaarten M. v. Dam, Bexlin, Steenacker», Bruxelles, Steffan Rüde, Cöln, J. Slagmulder, London, Hijnsbergen, Mörs, Hijnsbergen Mörs,- Austin Quest, Surrey, J. D. Scheffer, Weiden, Router," Roma V. J." Roland, N.-In dia. SoarahflJa 2

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 4