Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo- en Feestdagen NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Rubriek voor Vragen. Uit de Omstreken 28e Jaargang. No. 7701 MAANDAG 8 AUGUSTUS 1908 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB HAANDBNl Voor Haarlem 12S Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ls (kom der gemeente) 1.30 Franco per pont door Nederland1.63 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur 1.1'. PEEREB00H. ADVERTENTIÊNi "Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts, Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels t-elke regel meer ƒ0.16 Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing? 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie ee Administratie? Groote Houtstraat 55. tetercommunaall Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij; Zolder Buiteuspaarue 6, Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in Ai Warmoesstraat 76 blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZR8 BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DINSDAG 4 AUGUSTUS. Sociëteit Vereeniging Soirée Henri ier Hall, 8 uur. Schouwburg Nederl. Tooneel Ver eeniging, Hofgunst, 8 uur. Brongebouw Ensemble Artistique, dir. Solser en Hesse. De Kroon Nederl. Operette-Ensem ble, Het lustige Weeuwtje, 8 uur. KI. VereenigingSpecialiteiten voorstelling, 71/2 uur. Alberts frères, Groote Markt, Bios coopvoorstellingen. Bioscoop-theater Groote Markt Voorstellingen. En verdere kermisvermakelijkheden. Groote Kerk Orgelbespeling van 1 tot 2 uur. EEN ALGEMEENE WERKSTAKING. We schreven reeds uitvoerig over de ongeregeldheden, die Donderdag bij de algemeene werkstaking te Vig neux (voorstad van Parijs) plaats hadden. In „geuren en kleuren" typische uitdrukking van den volks mond - schetsten we de onlusten, den miniatuur-oorlog. Want 't is er heet toegegaan Laten we even het woord geven aan een reporter, die als ooggetuige Vertelt Op een gegfcven oogenhllk drongen de bet.oogende arbeiders samen op het Stationsplein. De overheid gelast te de menigte uiteen te gaanwel twintig maal, maar zonder ge- Volg...-. Toen gaven de troepen vuur twee maal een salvo in de lucht.... Ongelukkigerwijze verdwaalt een ko gel en raakt een mensch, welke ge troffene gillend neervalt Moordenaars Moordenaars!.... roept de massa. Dit is het sein voor een gruwelijk tooneel.... Van alle kanten knalt het los.... Ik zie de offi cieren hun revolvers afschieten, en de dragonders, die deels afgestegen zijn, hun karabijnenDe strijd duurt een half uur met eigen oogen zie ik drie vrouwen en twee kinderen vallen Dan vertelt de reporter verder over het gevecht en vervolgt dan Daar op eens gaan de deuren van het station open en een groep werklieden komt er uit met een doode of doodelijk ge wonde. Ze naderen den generaal, die bleek op zijn paard zit en roepen „Zie daar je werk... moordenaar groet je slachtoffer Vervaire, de generaal, zegt niets. Hij ontbloot het hoofd en de droeve eloet gaat voorbij...... De arbeiders en hun couranten ge ven 't blijkt duidelijk uit de be schuldiging van den generaal de schuld van het gebeurde aan het op treden der dragonders. Maar dezen verwerpen de beschuldiging en ook de andere (niet socialistische of anar chistische) pers doet dit. „De Eclair" schrijft Evenals altijd hebben onze officie ren en soldaten zich onderscheiden door hun bewonderenswaardige ge matigdheid, door hun zelfbeheer- sching tegenover de beleedigingen en de slagen Aan het ministerie van Binnenland- 8che Zaken, waar de „Matin" zich om inlichtingen vervoegde, verklaarde men Wij houden ons overtuigd, dat wij niet staan tegenover een staking, aan gezien het meerendeel der patroons te Vigneux slechts zeer weinig arbeiders in dienst hebben wij hebben inte gendeel een VOLSLAGEN OPSTAND te onderdrukken, uitgelokt door revo lutionairen te Parijs. Barricades zijn opgeworpen ijzerdraadversper ringen aangebrachtbijna iedere betooger had zijn revolver in den zak..... Dat is geen gewone staking, maar een gewapende opstand en als zooda nig zal de zaak behandeld worden. Een zelfde verklaring ordt door de „Echo de Paris" gegeven, die 't een hooggeplaatst ambtenaar aan datzelf de Ministerie heeft gevraagd Het valt niet to ontkennen, dat de autoriteiten zich niet geplaatst zien tegenover stakers, maar tegenover anarchisten, die een FORMEELE REVOLUTIONAIRE BEWEGING op touw hebben gezet. Men kent de raddraaiers. Het is onmogelijk, dat de regeering hen ongestoord hun werk, een burgeroorlog te verwekken, laat voortzetten. Buitengewoon stren ge maatregelen, zooals in langs tij den niet zijn genomen, zullen thans toegepast worden. De algemeene confederatie van den Arbeid heeft haar tijd gehad. De „Gauloi8" betoogt Er moet een eind aan komenin het belang der ongelukkige, bedrogen, door eerzuchtige drijvers opgejaagde arbeiders moet het brandpunt van de beweging worden vernietigd manu militari moet de kweekplaats der staking, de algemeene confederatie van den arbeid opgeheven, zonder de leiders te sparen. En als dat niet voldoende blijkt, moet men de wetten, die voor derge lijke uitspattingen gelegenheid laten, herzien of liever de'scherpe toepas sing er van eischen, want het is te wijten aan de strafbare zwakheid men zou zelfs kunnen spreken van medeplichtigheid der openbare machten, dat de leiders der stakingen de wetten uitleggen en verdraaien om hun misdadige doeleinden te dienen. De Regeering blijkt voornemens te zijn, krachtig tegen de beweging op te treden. Minister Briand was met verlof, maar zijn collega Clemenceau is reeds met het onderzoek begonnen, terwijl Briand dadelijk naar Parijs is weergekeerd. Na een conferentie met verschillende autoriteiten heeft mi nister Clemenceau een nota bekend doen maken, waarin wordt medege deeld, dat eene instructie geopend zal worden jtegen de aanstokers der re bellie, welke tegen het openbare ge zag gepleegd ls, en tegen hen, die zich door uitdagend optreden tot hun me deplichtigen gemaakt hebben. Reeds vele inhechtenisnemingen hebben plaats gehad en steeds volgen er. Alle gearresteerden zijn leden, meest bestuursleden, van den Alge. meenen Arbeidershond de namen zullen hier weinigen interesseeren. Deze arrestaties gaan ook met ver zet gepaard. Toen eenige inspecteurs van politie Zaterdagmorgen wilden binnendringen in een lokaal, waarin verschillende leden van de C. d. T., uit vrees voor gevangenneming, den nacht hadden doorgebracht, stuitten zij op verzet van de zijde van den concierge en vertrokken daarop om den commissaris te hulp te roepen. Eenige andere „gezochten" waren niet te vinden. De droeve gebeurtenissen zullen dus ongetwijfeld in de rechtzaal een na spel hebben 1 Te Vigneux is het nog allesbehalve rustig. De stad wordt dan ook mili tair bewaakt door kurassierspatrouil- les en twee bataljons infanterie er worden echter nog meer troepen ver wacht, want.... (we hebben het reeds Zaterdag onder Telegrammen ver meld) de Confédération génerale du traveil heeft besloten heden Maandag WEER EEN PROTESTSTAKING te houden, nu als protest tegen het optreden der dragonders en de gevan genneming der leiders. Reuter heeft ook reeds voorspeld, dat deze staking wellicht weinig op gang zal maken (Donderdag staakten meer dan 5000 arbeiders, dat is na tuurlijk slechts het zooveelste deel van alle bouwvakarbeiders in Parijs) oindat onder de gedelegeerden weinig overeenstemming was ten opzichte van dit stakingsbesiuit. Zullen er ook nu weer zulke treurl- a onlusten plaats hebben Ook worden bij de begrafenis der slachtoffers onregeregeldheden ge vreesd. Nog steeds is niet officieel bekend hoeveel dooden en gewonden op het „slagveld" gevallen zijn. Het Vrijdag opgegeven aantal blijkt overdreven te zijn, maar toch doen de berichten van heden veronderstellen, dat er 5 of 6 dooden zijn, en meer dan 100 ge wonden er zijn alleen 69 officieren en soldaten gewond. NOORWEGEN. De reis van Frankrijk's president ls nog niet afgeloopen. Na Denemarken, na Zweden, na Rusland, nu óók nog Noorwegen. Oo khier is Fallières hartelijk ont vangen, en is er gedronken op de goede verstandhouding van beide mogendheden een feit.... zoo van- zelf-sprekend, dat het nauwelijks de vermelding waard is 1 Als men zoo- iets niet kan doen, dan.... komen de Landbestuurders niet bij elkaar I Eigenaardig is het, te wijzen op het eenvoudige en gemoedelijke van dit bezoek. De koning haalde den president af in een roeisloep aan de landings plaats stond alleen een militaire ka pel, die de „Marseillaise" speelde, overigens waren er geen troepen te zien. Door de dichte menigte toege wuifd en toegejuicht, reden de koning en diens gast naar het paleis. In den namiddag maakten beiden in..,. COLBERT MET LAGEN HOED een rijtoer door de stad en de omstre ken. Na al de stafitsie en het machtsver toon bij de voorafgegane bezoeken, zal deze ontvangst bij den eenvoudi- gen president misschien wel de aan genaamste herinnering nalaten Moet men ook aan dit bezoek een politiek karakter toekennen Gelijk we reeds eerder betoogden, achten we dit heel onaannemelijk, 't Is alleen te doen geweest om de goe de verstandhouding van beide mo gendheden nog eens te constateeren. DUITSCHLAND. Nog steeds doet de vrees voor den Europeeschen oorlog opgeld. Een Belgisch blad meldt „Sinds eenige maanden, telkens als een eenigszins gunstige oostenwind waait, zweven Duitsche ballons boven België, dikwijls gedurende een ge- heelen dag en nacht. Al deze lucht reizigers wijden dan een bijzondere aandacht aan die streek van het land, welke voor een buitenlandschen in val, in geval van een Fransch-Duitsch conflict, geschikt is. Fransche bladen meldden dezer da gen, dat een van deze luchtschepen te Hirion was neergedaald, na den ge- heelen nacht boven de streek te heb ben gezworven. Er zaten twee Duit- schers In, voorzien van photographi- sche toestellen en allerlei instrumen ten. Zij beweerden uit Luik te komen, waar een wedstrijd had plaats gehad tusschen 20 ballons. Waarom die leugen Er is heele- maal geen wedstrijd te Luik gehou den Waarom dit leugentje gebruikt is, weten we hier natuurlijk niet. Overi gens vinden we 't een echtkom kommertijd-bericht. Wat moet men bij dag en vooral bij n a c h t in zoo'n ballon bespionneeren Koop voor 2 mark kaarten en ge weet veel meer dan je van den hooge uit kan waar nemen BELGIë. Artikel 2 der Congo-wet is aange nomen. Het amendement, waarbij voorgesteld werd, dat de twee talen, Fransch en Vlaamsch, officieel er kend zullen zijn, werd aangenomen met 80 tegen 27 stemmen en twee ont houdingen. RUSLAND. Rusland moet nieuwe oorlogssche pen hebben. Nu doen Duitsche firma's aanbie dingen en de vloot-commissie meent, dat deze goedkooper en beter zijn dan die der Russische collega's. Alle mededingende firma's verplichtten zich, de schepen uit Russisch mate riaal en met Russische arbeiders te bouwen. ENGELAND. Van de verkiezing voor het Lager huis in het Londensche district Hag- gerslon, ter vervanging van wijlen den liberaal Cremer, was de uitslag als volgt Guinness (unionist) 2867 stemmen Warren (liberaal) 1724 stem men, Burrows (sociaal-democraat) '"6 stemmen. Sir W. R. Cremer, de liberaal, ver wierf in 1906 2772 stemmen, terwijl de heer Rupert Guinness, de unionist, 2371 stemmen verkreeg, zoodat de li berale meerderheid toen 401 stemmen bedroeg. DUITSCHLAND. De „Südd. Reichskorr." schrijft „In een artikel in het Kopenhaag- sche blad „Poliliken" heeft sir Max Wachter verklaard niet te gelooven. dat keizer Wilhelm het hem van an dere zijde toegeschreven plan van de vorming van een Europeeschen Sta tenbond onder Duitsche hegemonie ooit heeft aanbevolen. „Deze verklaring van den heer W&chter is aan den keizer voorgelegd en door Z. M. voor juist erkend. Men heeft dus niet langer het recht, zich ten opzichte van de tendentieuse leuze van de Duitsche hegemonie in Europa te beroepen op een uitspraak of een bedoeling van keizer Wilhelm." De Duitsche keizer en zijn gemalin zijn Zaterdagavond aan boord van de Hohenzollem" naar Stockholm ver trokken. MAROKKO. Weer eens nieuws uit Marokko Vrijdag was het een jaar geleden, dat zeven Europeesche arbeiders, werkzaam aan de havenwerken van Casablanca, door de Marokkanen ver moord werden de aanleiding tot de geheele Marokko-campagne. Een in drukwekkende plechtigheid had plaats op het kerkhof, in tegenwoor digheid en onder leiding van generaal d'Amade. De Fransche vice-consul en de voor zitter van de schadevergoedlngscom- missie hielden redevoeringen. Bijna de geheele Europeesche kolonie was tegenwoordig. De „Daily Telegraph" verneemt uit Casablanca Abd-el-Azl8 heeft zijn opmarsch naar Fez hervat, na de troepen van zijn broeder, die hem tegemoet waren gezonden, verslagen te hebben. Deze overwinning is te danken, be halve aan de betere bewapening der troepen van den wettigen sultan, aan het feit, dat deze werden aangevoerd door Fransche officieren. Vraag. Mag mem een dienst meisje, voor dag en nacht dienende, haar dienst per week en zonder op gaaf van reden opzeggen Antwoord. Ja, als het meisje per week gehuurd is, hetgeen onder an deren daaruit blijken kan, dat zij ook per week betaald wordt. Een op zegging op een termijn van een week wordt dan voldoende geacht. KON. RIJTUIGFABRIEK „J. J. BEIJNES". Donderdagavond 30 Juli j.l. had op de bovenzaal van café Suisse in de Smedestraat na afloop van een be stuursvergadering van het Zieken fonds van werklieden, verbonden aan bovengenoemde fabriek, eene bijeen komst plaats met de besturen van het weduwenfonds „Hulp door Een dracht" en het ondersteuningsfonds „Onderlinge Hulp". Het doel dezer gecombineerde vergadering was een verzoek van den lieer Th. LImperg, om olie werklieden als begunstigers tot l;et kwartjes-lighalfonds tot be strijding der tuberculose te Haarlem en omstreken te doen toetreden. Na dat de heer Limperg op uitvoerige wijze de ziekte en de werking van het lighalfonds had besproken, werd nog door enkele bestuurders van gedach te gewisseld, waarna algemeene Bym- pathie met de bestrijding der tuber culose werd betuigd. Nog werd besloten een tweede be stuursvergadering te houden endaar voorstellen te bespreken, die aan de vergadering van alle werklieden zul len worden gedaan, en verder den heer Limperg te verzoeken op dre ver gadering een opwekkend woord te spr9ken. Staking aan „de Polygraph" Wij verwijzen naar een Ing. Stuk met onderschrift in ons nummer van heden. In den stand der staking is geen verandering. Alleen heeft een der sta kende leerlingen zich weer voor plaatsing aangemeld, en la ook van andere zijden gesolliciteerd. De niet-stabers krijgen, zoo noodig, politiegeleide. Wij moeten een mededeeling uit ons nummer van Zaterdag verbete ren. Niet alle gezellen, maar alleen de leerlingen hebben spaarbankboek jes met staangeld, dat bij contract breuk verloren gaa.t Eindexamen H. B. S. 5-jarigen cursus. Noord-Holland (Westelijk gedeelte.) Haarlem, 1 Aug. 4e groep. Geslaagd mej. Dekker te Helder, mej. N. Ch. Maalsteed te Helder, mej. J. F. Man den, te Hoorn, Th. M. Taverne te Hoorn, C. J. Negrijn, mej. J. M. Ker- rébijn, mej. M. M. v. Bilderbeek, C. Blankevoort, N. Blankevoort, W. J. Gerber, en H. A. v. Loghem, allen te Haarlem. Inkwartiering. B. en W. brengen ter kennis, dat de lijst van inwoners, die voor het ver- leenen van inkwartiering en onder houd in aanmerking komen, is her zien, en dat die lijst gedurende veer tien dagen ter inzage is nedergelegd op de gemeente-secretarie (2de Afdee- ling) en bij afschrift is aangeplakt. Bezwaren tegen die lijst kunnen van 15 Augustus 1908 tot 29 Augustus 1908, op ongezegeld papier worden in gediend Zij, die mochten verlangen, dat voor hunne rekening de inkwartiering worde uitbesteed, kunnen eene daar toe strekkende aanvrage ter gemeen te-secretarie (2de Afdeeling ondertee kenen. Nieuwe woningen. Hedenmorgen zijn de voorloopige werkzaamheden begonnen voor den bouw van een achttal huizen aan de Langendijkstraat, voor rekening der gebrs. Joustra. De grond hiervoor is het laatste overblijfsel van den grond, eertijds deel uitmakende van den tuin om de Yilla van Jhr. Van de Poll. Genoemde villa werd de laatste Jaren bewoond door den schilder Theo de Bock. De Kermi». Twaalf doffe slagen weerklon ken De kermis was aangevan- gen En dadelijk begon de pret De draaimolens onverschillig of ze met stoom-, of paard- of hand kracht gedreven werden zag men bestormen, en dra draaiden er velen, wien het voorrecht te beurt was ge vallen, dezen keer het eerste rond je te maken. Ook de luchtschommels vonden spoedig aftrek, evenzoo de „wippen" de wipbaas is niet erg taalkundig, daar hij zijn inrichting aanbeveelt onder de leus „hoblen naar Lom bok" weet de man niet, dat het werk woord hobbelen is een half uur te voren vochten de kinderen al om een plaatsje De andere kermisvermakelijkheden, als daar zijn speelgoed-, koek-, no- gétt-, poffertjes-, oliebollen- en andere lekkernij-kramen lokten de kermis- vierders ook reeds tot koopen en ge nieten. De orgels begonnen ook dadelijk law...., pardon, muziek te maken, wat er de vroolijkheid inbracht. Op de Groote Markt stond een troepje jon gens en meisjes te dansen en te zin gen De Haarlemsche kermis gaat nooit verloren.... Natuurlijk wenschen we onzen le zers voor zoover deze daarvoor in de termen willen vallen I een ge noeglijke en gezellige kermis. Ter voorkoming van diefstal zijn door de agenten-rechercheurs Van Zo meren en Fenger, alle bewoners of eigenaars van vaartuigen, gedurende de kermis liggende in de verschillep- de grachten alhier, gewaarschuwd, hunne vaartuigen voorals des nachts niet onbeheerd te laten. Hedenmorgen zijn door den direc teur van publieke werken, den com missaris van politie, den commandant van de brandweer en den marktmees ter van de kennis, de verschillende inrichtingen, waarin tijdens de ker mis publieke vermakelijkheden wor den gegeven, geïnspecteerd, met het oog op brandgevaar en publieke vei ligheid. HANDELS- EN KANTOOR BEDIENDEN. Men schrijft ons In eene dezer dagen gehouden ver gadering van Handels- en Kantoorbe dienden werd besloten tot oprichting eener afdeeling Haarlem van den Na- tionalen Bond van Handels- en Kan toorbedienden „Mercurius". Tot voorloopige bestuursleden wer den gekozen de heeren W. P. Zoete- meyer, Stuwestraat 5, J. H. Dankel- rr.an, Coltermanstraat en L. W. F. Nix, Brouwerskade 39, respectievelijk als voorzitter, penningmeester en se cretaris, bij wie men zich voor het lidmaatschap kan aanmelden. Een vanwege den Bond uitgegeven propaganda vacantie-circulaire zal worden gezonden aan die Haarlem sche handelsfirma's, waar nog niet eene jaarlijksche zomervacantie van 8 dagen is ingevoerd. Parade. Aangezien de verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder ditmaal op Zon dag viel en des Zondags geen groote parade mag worden gehouden, had deze plechtigheid heden plaats. De beide bataljons van het 10e regi ment infanterie alhier stonden hier toe onder bevel van den majoor W. D. A. Ophorst even voor 12 uur opge steld op het cavalerie-terrein. De troepen werden te 12 uur geïn specteerd door den garnizoens-com- mandant den kolonel Neeteson, waar na gedefileerd werd. De plechtigheid werd door veel pu bliek bijgewoond. HaarlemschMuziek- korps. Door het Haarlemsch Muziekkorps, onder directie van den heer Ch. P. W. Krien8, wordt deze week een tour- née gemaakt en een concert gegeven op do volgende plaatsen Maandag Bussum, Woensdag Zutphen, Donder dag Deventer, Vrijdag speelt het korps In den Hout. Zaterdag geeft het een concert in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, Zondagmid dag weer in den Hout, Zondagavond in Trou moet Blycken. Raadsleden. De toestand van den heer Groot is, hoewel nog zorgelijk, toch eenigszins verbeterd, zoodat voldoende hoop op herstel is. In den toestand van den heer Stolp, die reeds geruimen tijd ernstig onge steld is, komt nog steeds geen veran dering. Geslaagd. Onze stadgenoot de heer D. Kuiper slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Fransch L. O. Mej. A. C. Sluiter van hier slaagde voor het examen voor de Hoofdacte L. O., evenals de heer A. Noé. (Zie vervolg stadsnieuws onder Laatste berichten). HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. In de Zaterdag gehouden Raadsver gadering waren alle leden aanwezig; één vacature. Door eene commissie, bestaande uit de heeren Hartgerink, B. J. Vink en Cos, werden de geloofsbrieven van. het nieuwgekozen Raadslid, den heer S. P. Vink, onderzocht en in orde be vonden, en mitsdien tot diens toela ting besloten. Van de ingekomen stukken zijn vermeld bericht van mej. Riechelmann, dat ze haar betrekking als onderwijzeres te Houtrijk en Polanen aanneemten: 8 reclames Hoofdei. Omslag, dienst 1908, die in '■handen werden gesteld van de commissie der bezwaarschrif ten. Do Voorzitter deelde mede, dat F. L. Buijs is benoemd tot zetter bij 'b Rijksbelastingen en dat door Gede puteerde Staten is afgewezen het be roep der Gezondheidscommissie te Bloemendaal, tegen het Raadsbesluit, waarbij besloten werd tot het niet on- bewoonbaarverklaren van twee hul zen van T. Oskam. Aangeboden werden de Gemeente- rekening over 1907, aanwijzende ia ontvangst 31969.68, in uitgaaf ƒ82568.24 1/2,dus een nadeelig saldo opleverende van f-598.56 l/2j die van het Alg. Burg. Armbestuur bedragende in ontvangst 7071.06, la uitgaaf 6026.79, dus een batig saldo van 1044.27 die van het legaat Broekhuizen, in ontvangst f495.721/2, in uitgaaf 227.861/2, dus een batig saldo van 267.86, welke rekeningen door de heeren Faas, Van der Vlugt en Bies heuvel zullen worden onderzocht. Do Raad verleende aan mej. Mor tens eervol ontslag als onderwijzeres te Spaarnwoude, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Op de voordrachten voor zetters werden geplaatst de heeren J. A. Kaub (aftredend) en H. F. van Essen, F. L. Buijs (aftredend) en W. van Lieshout. Vastgesteld word een suppl. kohier der Hondenbelasting, dienst 1908, en" eene suppl. begrooting ad 500 voor meerdere opname van kasgeld. Aan den heer Oostenbroek werd ge weigerd, om In de Teding van Berk houtstraat eene klinkerbestrating in plaats van keibestrating te mogen leg gen, daarentegen verkregen de bouw- ondernemers Ruijsenaar, Bastiaaa on Plate vergunning op hun bouw plannen in het nieuwe stadskwartier, ofschoon de open grond bij de gebou*" wen minder is dan de verordening voorschrijft. Aan den heer A. J. E. de Voogd, te Halfweg, werd desgevraagd thans de finitief ontslag verleend uit zijne be trekking van keurmeester, en zulks met ingang van 15 Aug. a. s., met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Naar aanleiding van een deswege Ingekomen klacht werd op advies van den heer Hartgerink goedgevonden, om voor toezicht tegen het zwemmen in het Spaarne te Zuid-Schalkwijk een onbezoldigd rijksveldwachter aan te 6tellen en hem van gemeentewege eene toelage van ƒ25 te verleenen. Bij de rondvraag vroegen de hee- retn Barendregt en Biesheuvel verhe-,' tering van den in den Houtrakpolder geplaatsten pomp, dat werd toege zegd ;de heer Barendregt klaagde nog over de sloot bij den landbouwer Dijksen, die, volgens den Voorzittef door den eigenaar zal worden schoongemaakt; den heer Van War merdam werd desgevraagd medege deeld, dat de hooipeiler Kroon nog geen schriftelijke aanvraag om ont slag heeft ingediend, en P. van Gel dorp, die functie waarneemt. De heer Biesheuvel klaagde nog over het venten met fruit enz. op Zondag, waarbij de karren der kooplieden de passage belemmeren. De Voorzitter zegt onderzoek en zoo noodig verbetering toe. 'HAARLEMMERMEER. De Rijks-na jaarskeuring van tot dekking bestemde hengsten zal te Hoofddorp gehouden worden op 25 September a. s. Voor ƒ15000 zal de aannemer Ba* rendrecht te Hoofddorp voor reke ning van den heer Mansum, arts, Hoofddorp, aldaar een heerenhula bouwen aan het Z. W. gedeelte.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1