Thee E.Br^ndsm^ Wie heeft last r. CLAUSING A ZONEN, f B VAN GELDEE, B. TAN KELDER, Koningstraat 39, Haarlem. TVMXBMaAMGWS 3 iljküfser, Msii Lijders aan AsthmaII! Wed. P. VAN EIJK ZONEN. Deli-Bieren A. H, RIEtf, Krom 41, Haarlem Muziek en gelegenheid tot Dansen ^OUCllOIl k f 1,30 per K.G. onooglijk, èèn sierlijk höèkjè gewor den S x Maar er valt nog een verbetering te (£onstateeren pe heer P. Baggerman had vroeger ;ljn bierboltelarlj in de Kleine Hout- itraat gevestigd, welk perceel voor lit. zich steeds uitbreidende, bedrijf ;e ltleiri werd. Nu heeft de heer Bag german dit mooie en groot6 huis aan /I Spaarne (no. 114) in gebruik geno- •rhen. Waar dit nieuwe perceel expres #oor den heer Baggerman gebouwd •is, behoeft nauwelijks vermeld te worden, dat gezorgd is, dat aan de pischen van het bedrijf op meer dan Voldoende wijze voldaan is. Door een yuime vestibule treedt men in eenige gezellige kantoorlokaaltjes, maar knn "pok dadelijk in de bottelarij komen, jn deze ruime werkplaatsen zijn ver schillende werktuigen opgesteld, die door clectriciteit gedreven worden. In teressant is het te zien, op wélk een afdoende wijze de bierflosschen ge reinigd worden, en daarna door een ander instrument weer met heerlijk bier gevuld worden. „Heerlijk bier 1", dat zal men voor al des zomers kunnen zeggen, als het brouwsel nit de speciaal Ingerich te ijskelders komt. Dat het bedrijf van den heer Bag german belangrijk is, blijkt uit ae aanwezigheid van een wagenberg- laats en paardenstal, alsook nit een ui me bergplaats voor bierflesschen en bronwateren. Bij een bezichtiging van de gebou wen treft den bezoeker vooral de ruimte en frischheid, terwijl het ook niet moeilijk is'te constateèren, dat met.de eischen der hygiëne in dit be drijf veel rekening wordt gehouden. Hollandsche musici in den vreemde. Men schrijft aan de Tel.: Onze landgenoot, Joh. Steenman, violist te Haarlem, van half Juli tot einde Aug. werkzaam als leeraar in het ensemblespel aan de Meisterschü- ïe voor vioolspel van Goby Eberhardt te Braunlage Oberharz, trad vorige week aldaar op met de Chaconne van Bach. Talrijke violisten, waaronder eeni ge uit Holland, bestudeeren onder Eberhardt's leiding, met verrassende resultaten, zijne nieuwe wijze van vioolstudeeren. Onder den titel van „Mein neus System des Violin .Sludiren" ver scheen kortgeleden een boek bij Ktiht- mann te Dresden, een werk dat in de muzikale wereld een buitengewoon op zien verwekt Uit de Omstreken ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen B.. de Stoppelaar, Bloemendaal, Ho tel d'Orange, 3 pers. Heek, Amsterdam, Hotel GroóiBad- huis. A. Frowein, idem, idem, 4 pers. Lêeser, Hildesheim, idem. Blankenhorn, Karlsruhe, idem. A. H. Keyser, Amsterdam, idem, 6 pers. Weïz, Muiden, idem. A. Blom, Hilversum, idem, 7 peau A. Herchelheim, Gussen, idem, 5p. Fam. Herfurth, Leipzig, idem, 4 p. Dr. Bamman, Leverhusen, idem, 4 pers. Fam. Seybert, Wiesbaden, idem, 5 pers. E. Bohringer, Goppingen, idem. Mevr. Van der Vliet Borski, Over- veen, idem. Mej. Walth, Overveen, idem. J. Schitz, Amsterdam, idem. Von Hafbauer, Darmstadt, idem. R. Fleck, Amsterdam, idem, 3 p. W. Hermes, Crefeld, idem, 2 p. Buuzlê," Weenen, idem. Dr. Coenen, Amsterdam, Pension Beau fcsejour, 3 pers. L. D. Hügenlhurd, Dordrecht, idem, 6 pers. X.' M. Oppenoord, Amsterdam, idem 3 pers. A. E. van Vliet, idem, idem. V. Loosjes, Srieek, idem, 3 pers. P. Mieke, Amsterdam, Pension Norma, 3 pers Oerhydt, idem, idem. A. J. G. Daamen, Haarlem,, idem, 4 pers. j. A. W. Sinnenia, Amsterdam, id., 4 pers. G. Squills, Whittlebury, Pension Hollaudais. Jongeil. Ritmeester, Utrecht, Kins- hergeu. Mej. G. de Boer, Amsterdam, Idem. P. van der Graaf, Bussum, Pension Marezate, 7 pers. Mevr. Wil.de Driessen, Amsterdam, idem, 7 pers. Fam. Boeien, idem, Pension Frede- jrica, 4 pers. M. M. C. Spaarwater, idem, Zee straat 71, 4 pers. S. E. Hamburger, idem, idem, 4p. E. Smijten, Velp, Villa Oranus, Fam. Fudou, Metz, idem, 6 pers. Ileigmans, Amsterdam, Pension Gompertz. Levy, Moers, idem, 2 pers. Leehmans, idem, idem, 3 pers. Strauss, Frankfort, idem. Staveren, Utrecht, idem, 2 pers. Biniteataaü VORSTELIJKE BELANGSTELLING. Door de Koningin is een groote zil veren medaille geschonken voor de dame, die, ter gelegenheid van de Gijsbert-Japik-feesten op 12 Augustus a.s. te Bolsward, op de feestterreinen verschijnt in de fraaiste ouderwetsch- Friesche kleederdracht, dateerend van vóór 1875. VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Men meldt uit Apeldoorn: De verjaardag der Koningin-Moeder is Zondag in alle stilte voorbijgegaan. De dag begon met een plechtige godsdienstoefening in de hofkapel op het paleis. Door verschillende corpo- raliën en particulieren werd in de ten Paleize liggende felicitatie-registera geteekend, terwijl overigens alleen de Viaggentooi van vele woningen aan den geboortedag van de Vorstin her innerde. Het feest werd op liet paleis in zeer intiemen kring gevierd. Uit Den Haag meldt men Reeds Zondag, den eigenlijken ver jaardag, had de Residentie haar feestkleed aangetogen. Van de wonin gen der gezanten en van de openbare en bijzondere gebouwen waren de vlaggen ontplooidde béugels der electrische trams waren, weer met de aardige, kleine vlaggetjes getooid. Ook de Nieuwe of Litteraire Socië teit, korter de „Witte" genoemd, heeft haar deel in de hulde, aan do Koningiïn-Moeder, op haar feestdag gebracht. In de Tent in 't Haagscho Bosch hebben commissarissen een huldeblijk doen aanbrengen, samen gesteld uit ongeveer 2500 planten en plantjes, voorstellende het wapen van IL M. de Koningin-Moeder gedekt door de Koninklijke Kroon, aan beide ziiden is de Nederlandsche vlag en die vaal Waldeck-Pyrmont aange bracht, terwijl de jaartallen 1858 en 1908 herinneren aan de halve eeuw, die Hare Majesteit doorleefde. In het midden prijkt de buste van de jarige Koningin. Maandagavond was het ge- heelè stuk electrisch verlicht. De feestviering te Baarn werd Maandag te 9 uur aangevangen met een uitvoering op het Brinkplein, door de gecombineerde Zangvereeni- glngen Baarns Mannenkoor en Can tate Domino. Uitgevoerd werden het Wilhelmus, Neerlands Taal van Aug. Stille en Hollands Glorie van R. Hol. Na afloop begaf de groote menigte, voorafgegaan door het fanfarecorps Crescendo, zich naar het station ter verwelkoming der Koningin-Moeder, die te 10.17 arriveerde. Onder groot gejuich reed de trein met het salon rijtuig het station binnen. Het fanfa recorps speelde het oud-Wilhelmus. De Koningin-Moeder was bljjkbaar aangenaam verrast door de hartelij ke ontvangst. In twee open rijtuigen werd met gevolg naar Soesldijk gere den. 's Middags was er bloemencorso, en 's avonds algemeene verlichting en muziekuitvoeringen NEDERLAND EN VENEZUELA. Reuter meldt uit New-York Volgens een telegram uit Caracas van 31 Juli zullen de geschillen tus- schen Castro en Nederland waar schijnlijk minder ernstig blijken, dan eerst het geval scheen te zijn. Alle geruchten, dat het tot vechten zou komen, worden te Caracas als absurd beschouwd. De regeering van Venezuela gelooft dat zij de uitwijzing van de Reuss volledig kan rechtvaardigen. De brief, die voor Castro beleedigend was geschreven 9 April van dit jaar, was een antwoord op een vraag van de vereeniging Hou en Trouw te Am- Sterdam en werd openbaar gemaakt in het Mei-nummer van het orgaan dezer vereeniging. BENOEMD. De neer J. van Servellen te Haarlem is benoemd tot onderwijzer aan de bijzóndere school van den heer Hage- doorn, Nicolaas Maesstraat te Amster dam. DRENKELING Te Rotterdam is een in verregaan- don staat van ontbinding verkeerend lijk opgehaald, waarvan men eerst vermoedde, dat het de graanhande laar v. Z. was. Het was gehuld in een pak werk- manskleeren, doch door den verre- gaanden staat van ontbinding waren de geneeskundigen niet in staat ver wonding of verminking te constatee- ren. De familieleden van v. Z. hebben bet stoffelijk overschot niet herkend ofschoon sommigen twijfelen of het niet de lang-gezochte was. BRANDEN. Meai seint uit Rotterdam Zaterdagnacht te 12 uur brak een zware brand uit in de branderij „Do Valk", van de firma Valk Co., Spangeschekade, te Oud-Delfshaven, waar twee jaar geleden eveneens brand uitbrak. De brand laat zich ernstig aanzien, daar uit alle ramen de vlammen slaan. De brandweer was spoed'g ter plaatse met veel materieel en stelde onmiddellijk in werking zes seciie- spuiten, een rijdende stooin-brand- spuit, en een drijvende, die ligplaats nam in de Schie. De brand bleef tot- de beide boven verdiepingen der branderijbeperkt. De brand was eerst-Zondagmorgen half 10 geheel gebluscht. Beide zol ders gevuld met graan en meel zijn geheel'Vernield en ook in de stokerij werd groote schade aangericht. Omtrent de oorzaak vermoedt men dat de brand ontstaan is door de groote hitte der nieuwe steenkolen, waarmede de vuren Zaterdagavond 9 uur waren opgeladen, hetgeen de ke tels heeft doen overkoken en zoo den inhoud van deze met het vuur in aan raking bracht. De branderij was op beurspolis ver zekerd. 22 Februari 1906 is dezelfde bran derij afgebrand. ONDERZOEK VAN SODA. In de Verslagen en Mededeelingen van de afdeeling Handel van het de partement van Landbouw, Nijverheid en Handel is opgenomen het resul taat van een onderzoek naar de sa menstelling van de hier te lande in den handel voorkomende soda, inge steld door het Rijksbureau tot onder zoek van handelswaren. Het rapport is samengesteld door dr. G. L. Voerman, scheikundige bij hel Rijksbureau, én onder leiding van prof. dr. II. P. Wijsman, met het beheer daarvan belast. Hoewel het aantal onderzochte moiistërs misschien wat klein is, om er algemeene gevolgtrekkingen uit te kunnen rechtvaardigen, blijkt loch met voldoende zekerheid, dat er nog veel vervalschte soda in den handel voorkomt, daar van de 200 monsters er ruim 15 pet. ondeugdelijk bleken te zijn. Wenschelijk rnag worden geacht, dat zoowel de winkeliers, als het koo pend publiek weten, dat er In een zoo gewoon en goedkoop artikel als soda nog dusdanig, geknoeid wordt. Doch met nadruk behoort er daarom op gewezen to worden, dat door de oprichting van het Bureau, iedere winkelier, die er slechts de moeite voor óver heeft, een monster op te zenden, in slaat is, zich van de zui verheid der hem aangeboden waar op do hoogte te stellen. JALOEZIE. Zondagavond te tien uur werd door een 18-jarigen kellner te Middelburg een revolverschot gelost op een 18-ja- rige dienstbode, die in de bovenlip getroffen werd. De kogel verbrijzelde eenige tanden en bleef in de rechter wang zitten. De toestand van de ge kwetste is bevredigend. De dader vluchtte en loste drie schoten op zichzelf, zonder zich te kwetsen. Ilij werd op de kermis gearresteerd. Aan leiding tot de daad is jaloezie. De dader had met het meisje verkeering gehad, wat met Pinksteren was afge raakt. Daarna had hij haar herhaal delijk bedreigd. Nu het m'eisje Zon dagavond met een ander uitgeweest was, pleegde hij den aanslag. MEERDERE VEILIGHEID. De mailbootën der maatschappij „Zeeland" zullen worden voorzien van een zoogenaamd schietkanon, om in geval van nood een lijnverbinding tot stand te brengen tusschen twee schepen of een schip en den wal. Reeds is op de dagmailboot „Enge land" zulk een kanon geplaatst. MOORDAANSLAG PALAIS ROYAL TE AMSTERDAM. Naar de „Tel" verneemt, is dr. Möller, die beschuldigdwerd van een moordaanslag op een der direc teuren van het Palais Royal te heb ben gepleegd, Zaterdag uit het Bur ger Ziekenhuis, alwaar hij tijdelijk verpleegd werd, ontslagen. ONGELUKKEN. Men meldt uit Doesburg Omtrent het ongeluk met doodelij- ken afloop op de ijzergieterij van de firma Uhbing, vernemen wij nog, dat de machinist J. Bruil door de machi ne werd gegrepen, toen hij een olie- pot op de machine wilde vastschroe ven, toen deze in volle werking was. De ongelukkige gleed uit en bekwam daarbij zoo'n geduchten slag van een der vliegwielen, dat hem den hals werd gebroken. Hij werd alzoo direct gedood. De fiimhnten, die in den overledene een opp'-sse^i werkman verloren, schreiden bij het stoffelijk overschot. De machinist is 34 jaar oud en laat een weduwe achter. Te 't Zandt IDr.) is een zesjarig knaapje tusschen twee met vlas be laden wagens gevallen en daartus- schen beklemd geraakt. Hij was onmiddellijk dood. EEN ONAANGENAAM AVONTUUR. Men meldt uit Amsterdam Dat het groote publiek veel last heeft van de in ómioop gebrachte val- sche dubbeltjes en kwartjes, onder- vond Zaterdagmiddag mevrouw P., van de Nieuwe Keizersgracht, weer eens. Zooals men weet, zijn de tramcon ducteurs het allermeest de slachtof fers van de valsche munters, althans wordt vaak de valsche rnunt door deze gemeentebeambten ontvangen. Reeds eenige jaren geleden vermeldde het politierapport bijna dagelijks de ont vangst van een kleinere of grootere hoeveelheid valsche muntstukjes, en dat het er intusschen niet op vooruit is gegaan, bleek pas 1.1. Vrijdag, toen een beambte der iram bij de politie 1 rijksdaalder, 1 halve gulden, zes kwartjes en 33 dubbeltjes als valsch deponeerde. De tramdirecteur heeft bijzondere maatregelen tegen het euvel genomen en de conducteurs kijken'dan ook ter dege uit. Toen mevrouw M. P. zich Zaterdag middag naar het station Muiderpoort per tram begevende, den conducteur een dubbeltje gaf, bekeek deze het even met een kennersblik en vouwde het voor de oogen van de reizigster dubbel. Zij gaf een tweede dubbeltje, liet den conducteur 2 en een halve cent afhouden, doch deze nam dat fooitje niet aan, zei niets, doch waar schuwde, toen de dame wilde uitstap pen, een agent van politie, die de da me naar het naastbijzijnde politie posthuis transporteerde. Begeleid door een hoopje nieuwsgierigen be reikte men het politieposthuis, waar een verhoor werd afgenomen en. pro ces-verbaal werd opgemaakt Eerst nadat cp telefonische aanvra ge van den commissaris verlof was bekomen'de dame „los te laten", kon zij zich weder naar het station bege- !D. Laat in den avond arriveerde de 68-jarige dame bij haar verontruste familie te Bussum. BEDROG. Twee netgekleede heeren trachtten dezer dagen den heer G. M. Jeckel, te Sluis IV, aan de Dedemsvaart, voor een som gelds op te lichten. Een volmacht onderteekend door dén hoer C. P. te 's-Gravenhage, werd door hen aangeboden, waarop het gewonschte geld werd verkregen. Na hun vertrek begon men de zaak te wantrouwen en werd de politie met een en ander in kennis gesteld. Thans zitten de heeren voorloopig in bewa ring. AUTO-ONGEVAL. Zondagmiddag is een Amsterdam- sche auto op den Amersfoortschen Straatweg te Apoldoorn door een de-1 fect aan het remwerk tegen den dijk gereden. Een der drie inzittenden werd er uitgeslingerd, doch kreeg als een wonder geen ernstig letsel. Van do auto was het onderstel vernield. Sport en Wedstrijden DUINDIGT. Ondanks het dreigende weder, was toch een flink en goed publiek naar de races gegaan. Jammer, dat zoovele ingeschreven paarden niet aan de start verschenen. In den Drenthe-prijs kwamen maar 4 van de 19 paarden op de baan, alle waren bevreesd voor Flying Dutch man, die dan ook werkelijk groot fa voriet was, doch op een na als laatste eindigde Lord. gereden door Koster Sr.. won kalm maar zéker de prij zen-draverij, waarin Vrouwtje C niet die snelheid toonde, als wel de groote „men" ver wachtte. Admiraal Togo versloeg Neger met- een halve lengte, netgeen wel pleit voor de superioriteit van dit inlandsch paard toch gelooven wij, dat, ware Knight op Neger in den zadel geweest, de uitslag anders geweest zou zijn. Goudster won overwegend gemakke lijk de record-draverij, waarin de hengst in de eerste ronde naar schat: ting 1.30 draafde. Het duurde dan ook niet lang, of hij had het geheele veld „leggen Emily Baron stond den afstand en moest- dus wel de plaats loopen. Artillerist, gereden door Monsieur beviel ons heden minder dan anders. Scrambler, een paard van f 500, won heden zijn derde ren, zoodat de heer Ockhorst daaraan een goedkoop paard heeft. Haematite zou zeker gewonnen heb ben, wanneer deze zoo vlug van start ware gegaan als Scrambler. Albertine werd vakkundig door J. Ensing ter overwinning gereden in den Drenthe-prijs. Glendine gaf dén strijd dicht bij den eindpaal op, doch Ensing stopte bijna op hciz ifde oogenblik om tijd te sparen. De Steeple chase was voor het paard Carbineliam, met den heerrijder Huyssen van Kattendijke in den zadelKolt op Mount Oswald, waarvoor het eigenlijk maar eene wandeling was, werd egalité gegeven, ofschoon hel 5 betalen zeker waard was. Het publiek oordeelde zeker „Kok valt er toch ai" en zij, die zoo dachten, hadden het bij het rechte eind. Kok werd wederom zandruiter, zoodat Carbinehamgewonnen spél had, doch èr steeg een hoer a-geroep op, toen dit paard weigerde de laat ste hurdle te nemen zijn rijder bleef echter de baas en bracht het paard behouden door de finish. Kok was intusschen wederom op gestegen, maakte nog het parcours en kwam als tweedeëenigen lijd later binnen. De gedetailleerde uitslag is als volgt Gelderland-prijs. Prij zendraverij voor Nederlandsche paarden. Afstand 1600 Meter. Ie Lcrd (1630) Koster Sr., in 3.08 vier vijfde sec. 2e Vrouwtje C (1675) Doeleman, in j 3.10. Gedisqualificeerd is Caesarewitch (1675) A. Mol, in .3,12 1/2 sec., wegens: gal oppf éren. j Java-prijs. Ren op de vlakke baan voor Inlandsche paarden van drie jaar en ouder. Afstand 2000 Meter. Ié Admiraal Togo (60.50 K.G.) Kil- lick, in 2.14 vier vijfde sec. 2e Neger (60 K.G.) Dalton, hoofd lengte. Utrecbt-prijs, Record draverij. Minimum afstand 3200 Meter. Ie Goudster (3375) Doeleman, in 5.15 vier vijfde sec. 2é Emily Baron (3800) J, Ensing, in 5.16 een vijfde sec. 3e Artillerist (3225) Theo Monsieur, in 5.18 een vijfde sec. Borneo-prijS-, Verkoopsrón op de vlakke baan. Afstand 1200 Meter. 1 Scrambler (56 K.G.) Dalton, in 1.17 twee vijfde sec. ~s Haematite (54.50 K.G.) Mew. Halslengte. De winner, te koop gesteld voor 600, vond geèn kooper: Drenthe-prijs. Handicap draverij voor Nederlandsche paarden. Minimum afstand 2000 Meter. Ie Albertine (2175) J. Ensing, in 3.34 een vijfde sec. Ie Glendine (2150) Doeleman, in 3.34 twee vijfde sec. 3e Flying Dutchman (2100) J. G. de Boer, in 3.36 vier vijfde sec. Sumatra-prijs. Steeple chase voor paarden van 4 jaar en ouder. Afstand 4500 Meter. Ie Carbineham (68 plus 3 K.G.), Huyssen van Kattendijke, in 6.35. Eenigen tijd later komt Mount Os wald (68 K.G.) Kok nog als tweede binnen. Kermis 1908. X GROOTE SORTEERING van alle soorten van KERMIS- 2 GADEAÜ's vindt men ln 't Meuhelmagazijn van "ningetraat 89, HAABMSM. (voorbaan Smsdesiratai II). Fantasiestoelen, Vouwstoelen, Mocet Grapauds, Foltaieres, Kinderstoelen, Pianotabouretten, Fantasie tafels, Leuningstoelen, Buffetten, Linnenkasten, Penantkasten, Spiegels, Schilderijen, tegen zeer lage prijzen. Teiephoon 163 S !0 Meter tuinslang met straalpijp en wartel Compleet f S.OO Barteljorisstraat 65. Labouohere Oy@ns& O0'* Bank Volgestort Kapitaal f Ö.OOD.OOO,- Groote Markt 1—8. Geeft relscredietbrleven uit, geldig over de geheele wereld, Verhuurt Safe-loketten In haar brand-en Inbraak- vrije kluis. Will 'rij met de kinderen den mid dag gezellig doorbrengen, bezoekt dan den zeer net ingerichten Thee- en Speeltuin „Wllhelmlna" Saonredamsfraat Ho. 2 Theewater 10 ets. per persoon. Achtend, P. F. STAAL'. van Zweetvoeten en -Handen?, 8PARRENVOCHT( hel MIDDEL VAN' 't BOERTJE, zal radicaal dit euvel verhelpen. 't Ia beslist geheel onschadelijk.1 'Aangewend Volgens gebruiksaasfj wijzing is gënezirig zeker, of öntf vangt geld terug. Prijs per flacon, voldoende voo? een maand, 85 cent. Verkrijgbaar in de Drogisterijen Kampersingel,) Houtstraat-, van KLINK8POOR, en GöPPlNGER, Gr. MAGAZIJN VAN Gemaakte t Ondergoederen Spaarnwoaderstraat 59. Speoiale afdeeling van Katoenen Kleeding, hoaU SlmgeraJaaBan. Bmmketbmkkarsbulzam. KruMaalaraJmaman. Blauwa Warkpakken Snaarnwoudaralr. S9. D. if. KOKS. Het Poeder tegen Asthma van Apotheker BOOM geeft bij inademing dadelijk verlichting tegen de Benauwdheid en Borstbeklemming zelfe bjj den hevigsten aanval. Dit Asthma-Poeder ia veel beter en goedkooper dan het Fransohe en Engelsche Asthma-Poeder. Het is met Goud bekroond to Londen, Amsterdam, Brussel en Parijs. Prigs per dooB 65 Ot. .Overal verkrijgbaar in de Drogistwinkels: te Haarlem bij A J. v. d. P1GGE, v. d. PAVORD SMITS, J. F. GöPPlNGER, K. VAN EDEN. Th. KUNKSPOORte Amsterdam by H. SANDERS, Rokin 8, M. OLE- BAN Co., Heiligeweg. Te Alkmaar bij NIBROP en SLOTHOUBER„ te IJmuiden b$ H. SANT. Stoomvaartberichten Het st. Gëdé,'van Rotterdam naar Java, arriveerde 2 Aug. te Southamp ton. Het st. Malang vertrok 2 Aug. van Rotterdam naar Java. Het st. Grotius, van Amsterdam n. Batavia, vertrok 1 Aug. van Perim. Het st. Flo res, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 1 Aug. van Mar seille. Het st. Kawi, van Java naar Rot terdam, arriveerde 3 Aug. te Marseil le en zette de reis voort. Het st. Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 1 Aug. des namiddags 6 uur Gibral tar. Het st. Koningin Wllhelmlna arri veerde 2 Aug. van Amsterdam te Ba tavia. Het st. Rembrandt, van Batavia n. Amsterdam, arriveerde 3 Ang. te Duinkerken. Het st. Timor, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 2 Aug., vm. 12 uur Dungsness. Het et. Ambon, van Amsterdam n. Batavia, vertrok 2 Aug. van Suez. Het st. Nieuw-Amsterdam, van Rot terdam naar New-York, passeerde 2 Aug., v.m. 8 u. 25 m., Lizard. Het Bt. Sloterdijk arriveerde 2 Aug., n.m. van Rotterdam te Phila delphia. Het st. Estonia arriveerde 2 Aug. van New-York te Rotterdam. Het st. Salak, Yan Rotterdam naar Java, passeerde 3 Aug. Point de Galle. Het st. Madura, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 3 Aug. Kaap Roca. Het st. Zaanland, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, arriveerde 81 Ju li te Rio Janeiro. Het st. Rotterdam arriveerde 8 Aug. v.m. van Rotterdam te New- York. Het st. Eeraland, van Buenos Ayree naar Amsterdam, passeerde 2/3 Aug. St. Vincent K. V. - - BTJKA.NTOOB: H£lRIi2n," Kpuliweg 69. BELASTEN zich met de uitvoering van effeotenordera. NEMEN en GEVEN gelden op prolongatie. SLUITEN beleeningen. ONTVANGEN gelden deposito tegen dagelijks te stellen rentekoers. WISSELEN vreemde banknoten en muntspeciën. op fnst en op llesch. Adres: Bierbottelarij van Proeffiescbjte warden op asnvraga {gratis bezorgd bedarende de Kermis Aanbevélend, A. A. BIEU. TRADE MARC Verkrijgbaar in alle buurten der Blad. In het bytonder wordt d« aandacht gevestigd op

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6