Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. J. G. PEEEBBOOI. Buitenlandsch Overzicht Siadsaieuwr 26e Jaarg&r g. No. 7706 ZATERDAG 8 AÜGCSTCB 1908 A ABONNEflfiENTEH PBR DRIB MAANDBNi Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen te den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland 1-65 Afzonderlijke nummers 0.02 Yt Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J» t#. PEEREB00NL ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels t— elke reuzel meer/0.16 Reclames 30 Cent per regel Bq Abonnement aanzienlijk rabat r Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Istereommnnaa! Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Znider Bultenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem te dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algejieen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Ondergetaekende is tot nader bericht afwezig. Beleefd wordt daarom ver zocht, brieven voor redact ie, administratie en drukkerij, niet aan hem persoonlijk te adresseeren, maar daarop te vermelden redstctie, administratie of drukkerij, zonder meer. Particuliere brieven worden doorgezonden. AGENDA ZONDAG 9 AUGUSTUS. Sociëteit VereenigingSoirée Henri ter Hall, 8 uur. Schouwburg: Nederl. Tooneel Ver- eemging, Hofgunst, 8 uur. BrongebouwEnsemble Artistique, dir. Soisar en Hesse, 8 uur. De KroonNederl. Operette-Ensem ble, bet lustige Weeuwtje, 8 uur. KI. VereenigingSpecialiteiten- vourstelling, 7% uur. Alberts frères, Groote Markt, Bios coopvoorstellingen. Bioscoop-theater Groots Markt Voorstellingen. En verdere kermisvermakelijkhe den. Muziek in den Hout, uur. Buitensocieteit: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 8 uur. MAANDAG 10 AUGUSTUS. Schouwburg: Nederl. Tooneel Ver eeniging, Op Hoop van Zegen, 8 uur. De Kroon: Nederl. Operette-Ensem ble, het lustige Weeuwtje, 8 uur. KL Vereeniging: Specialiteiten- voorstelling, 7\ uur. Alberts frères, Groote Markt, Bios coopvoorstellingen. Bioscoop-theater Groote Markt: Voorstellingen. En verdere kermisvermakelijkhe den. Boottochten. DE ZEPPELIN-HISTORIE. Deze is nu, na enkele dagen, nog het onderwerp.... In het land onzer Ooster-buren heerscht zooiets als een.... Zeppelin koorts Men noemt het springen van *t luchtschip een tragisch onge luk, en is nog erger onder den indruk dan andere volken bij een nationale ramp. Voor het „slachtoffer", deen Graaf, komen schatten gelds in.... Op de Berlijnsche Beurs was Don derdag een lijst neergelegd, waarop 's avonds al voor een millioen mark was ge teekend.... De KöLnische Zeitung baalde in éen dag 33.000 mark bij elkaar. Een Luhecksche senator gaf 100.000 mark.... Do Duitsche luchtvlootvereeniging ook 100.000 mark.... We noemen slechts enkele getallen om een indruk te geven. De lijst der gelden is echter niet bij te houden, t is een goudstroom van millioenen en nog eens millioenen.... Men over woog zelfs de mogelijkheid om toe te staan, dat het geld In de... brieven bussen zou worden gegooid de eenvoudigste wijze voor inzamelen I Nu zooveel geld inkomt, vraagt menHoe staat het nu met de toege zegde hulp van Rijkswege?... Het Mi nisterie nu eens heel spoed:g met zijn antwoord ver-klaarde, dat het Rijk zou helpen, maar dat het de hulp van particulieren niet uitsloot.... En Zeppelin?.... Hij heeft den Keizer geseind, dat hij de opdracht van Z. M. en het Duit sche volk, om zijn werk voort te zet ten, zal aanvaarden. Ik ban trouwens al weer aan het werk gegaan... zoo meldde de Graaf. Geen wonder 1 Wat zou de Graaf anders met die tonnen gouds moeten doen Hij heeft niet genoeg voor het bou wen van één luchtschip, misschien wel voor een heel smaldeel luchtsche pen. Om geen tijd te verliezen laat de Graaf een oud luchtschip „Zeppelin Hl" weer opkalefateren, want.... tijd Is geld bij hem PARUS IN T DUISTER. Donderdagavond heeft de Vilie lu- mière in 1 duister gezeten.... Dat kwam, door de staking van de electriciens, die er van .8 tot 10 uur T bijltje bij hebben neergelegd. Die plotselinge in-'t-donker-zetting had komische gevolgen.... In de hotels zat men heel genoeglijk te eten, toen.... in eens alles duister werd, en men met 't eten ook moest... staken. De Pa- rij zenaar a waren echter van de sta king in 1907 wijs geworden en weldra zag men overal de al voorhanden zijnde kaarsen, lampions en fietslan taarns branden. Dat was een eigen aardig gezicht en lokte zelfs veel menschen naar de café's. In een der restaurants zat een Mi nister te dineeren, die ook moest „staken" vanwege de duisternis. Eenige oogenblikken Later peuzelde Z.Exc. weer door, bij 't licht van z'n automobiel lantaarn.... Ook de Regeering had op de staking gerekend en zond weldra electriciens der genie naar de electrlciteitsfabrie- ken. Zoo duurde de „pret" slechts kort, en baadde de ViHe Lumlère zich weer spoedig ln een zee van licht. Mem ia *t niet eens over de oorzaak en bedoeling van de staking. Eenerzijds wordt beweerd, dat er alleen gestaakt is, om de patroons in het electriciteitsvak te dwingen de eischen der arbeiders o. a. loons- verhooging in te willigen, maar door anderen wordt volgehouden, dat deze staking In verbamd staat met de politieke stakingen van de jongste da gen. 't Wordt ln de arbeiderskringen in en rondom Parijs steeds rumoeri ger. De Confédération du Travail, van wier bestuur naar men weet een ze vental leiders wegens ophitsing ge vangen zijn gezet, doet al haar best om de arbeiderswerald tot een geza menlijke protest-staking tegen hot op treden der Fransche regeering te Draveil te krijgen. De Confédération heeft nu een be langrijke versterking gekregen, daar zich 80.000 mijnwerkers hebben aan gesloten. En waar de mijnwerkers reeds openlijk met staking gedreigd hebben, ingeval een der gevangenen te Corbeil veroordeeld werd, is deze aansluiting zeker van veel gewicht. NIEUWS UIT TURKIJE. Is er ln den laatsten tijd een dag geweest, dat Turkije in dit overzicht niet werd genoemd? Ook nu la er weer een en ander te pennen. Allereerst iets met een komisch tintje. Generaal Moezaffer pasja, die aan de commissie voor het ontwerpen van den Sandsjakspoor was toegevoegd ein als reactionair en verspieder al lang bij het Turksche officierscorps gehaat was, werd Donderdag op de doorreis naar Saloniki aan het sta- tion te Uskub door officieren her kend. Zij haalden hem uit het spoorrij- tuig en spuwden naar hena. Een jong officier zei„Je bent een schoft en eem verrader." De generaal moest na zeggen ...„Ik ben een schoft en een verrader."... Bij het vertrek van den tredn werd hij gedwongen uit het raampje te roepen Leve de vrijheid 1 en nog allerlei leelijks van zichzelf te zeggen. Op elk station, dat hij voorbij zou komen, wachtte hem nog dezelfde be jegening. De pasja moest zijne koffers zelf in den trein zetten, daar geen besteller hem mocht helpen. Eigen schuld, zal men zeggen I Moezaffer pasja had zich, kort vóór het uitbreken van de Jong-Turksche beweging, zeor ruw jegens eenige Jon ge officieren gedragen. Hij behoorde tot de bekendste aanbrengers en ver klikkers. De pasja had het ook aam het sta tion te Koprulu hard te verantwoor den. Een groote menigte burgers en militairen stondem hem op te wach ten en jouwden hem uit. Men scheur de zijn uniform stuk en rukte er de onderscheid!ngsteekenen van den ge- neraalsrang af. De woede van het volk gold ook zijne houding bij de afkon diging van de grondwet. Men vertelt namelijk, dat hij bij die gelegenheid uitriep Eerst leve de godsdienst en de Sultan, daarna leve de vrijheid I... De Jong-Turken hebben nog eenige leden van de beruchte hofhouding ln arrest genomen en opgesloten. Nu zoo goed als alle leden van deze paleisgroep gevangen genomen of ge vlucht zijn, heeft het comité eem ma nifest uitgevaardigd, waarin het tot staking van de betoogingen vermaant en alle rustverstoorders als verra ders dreigt te behandelen. De Sultan heeft nog eens het corps diplomatique ontvangen en liet een verklaring voorlezen, waarin hij op zijn eerewoord ais souverein belooft de herstelde grondwet te zulleu eer biedigen en zich in de toekomst strikt daarnaar te zulLen gedragen. Hoeveel keer heeft de Sultan nu al bij de Gromdweft gezworen? Men zou gaan denken, dat hij zich zelf niet vertrouwt.... De ambassadeur van Italië her haalde nogmaals de gelukvvenschen van het corps diplomatique em sprak zijn vreugde uit over het gebeurde, waarmede de geheele wereld Is inge nomen. DE CONGO-QUAESTIE. Da Belgische Kamer zit nog altiid in het Congo-debat, en... dat zal nog wel eenigen tijd durenTrouwens de geheele Congo-historie is blijkbaar van elastiek en schiet niert veel op. Binnenkort zullen we eens een na dere beschouwing geven over de vraag hoe 't er nu eigenlijk mee staat. Nu zij gemald, dat de Kamer art. 9 van het koloniale charter, houdende bepalingen omtrent het gebruik van gouden em zilveren munten in den Congo heeft aangenomen met 97 stem men tegen 6, benevens 3 onthoudin gen. PRESIDENT FALLIèRES EN DE KATHOLIEKE KERK. Over eenige dagen trouwt te Parijs de dochter van President Fallières. Na de huwelijksvoltrekking ten stad- hufze volgt een kerkelijke Inzegening in de Madeleine. Nu houdem de Fran- sche katholieke bladen zich bezig met het behandelen der vraag, of de Pre sident de plechtigheid wel zal kunnen bijwonen. Of, met andere woorden zal men bij het kerkelijk huwelijk de deuren van de Madeleine voor den President der Republiek sluiten De houding van den President als staatshoofd, inzake het conflict tus- schen de Fransche regeering en de ka tholieke kerk, brengt Fallières onder een der strafbepalingen Yan 't Con cilie van Trsnta tegen sleeuw ka tholieken. Onder deze uitgeslotenem zijn eeni ge groepen, waarvan er een bij ker kelijke plechtigheden geduld kan wor den. Nu is volgens het katholieke bLad Gauiois door dan Bisschop van Parijs in dien geest oven- Falliè res besloten. De President mag dus tegenwoordig zijn. Thans wordt echter uit Parijs ge seind, dat de President besloten heeft de kerkelijke plechtigheid niet bij ie wonen. FRANKRIJK EN DUÏTSCHLAND. De heer d'Estournelies de Constant hield te Oostende een voordracht over vaderlandsliefde en de vredesbewe ging, een feit, dat we memoreeren, niet om de rede te verstaan, maar om een incident mee te deelem. De Fransche vredes-vriend eindigde zijn rede met de opmerking, dat van het oogenblik ,dat de Fransch-Duit- sche betrekkingen het karakter van volkomen wederzijdsch vertrouwen zouden hebben aangenomen, het ge vaar voor een Europpsschen oorlog zou zijn verdwenen. Nauwelijks had d'Estoumelles de Constant uitgesproken of een Fvansch- man stond op etn riep„En Elzas-Lo- t haringen Een aanwezig Straatsburger was onmiddellijk gereed met het ant woord „Denk nooit, dat de Duit- scheirs u Elzas-Lotharingen zullen te ruggeven alle gepraat daarover is nutteloos Waarop de Franschman weer „Welnu, zoolang wij den Blzaa niet terug hebben, geen „entente" met ulieden.... I* Voor d'Estournelles de Constant was dit Incident natuurlijk allerverve lendst. Prins Bülow neen den Dultschen gezant te Parijs opgedragen, aan de Fransche regeering den wanneten dank van den Keizer over te bren gen „voor de krachtige en offervaar dige hulp, die Fransche soldaten, zonder eigen leven te ontzien, aan hun Duitsche kameraden te Peking, bij den brand in het gezantschapsge bouw, hebben verleend." VRUHANDEL-CONGRES, De laatste dagen is te Londen het Vrijhandel-congres gehouden. Afge vaardigden van verschillende landen zijn daar te zamen gekomen om nog eens het nut van den vrijhandel te bespreken. Natuurlijk Is het geen doen van al de<ze redevoeringen verslag te geven. Veel wordt gekenschetst ln de toespraak van onzen landgenoot Jhr. Van Döhne van Varlek, die er aan herinnerde, dat Nederland een roem- volien strijd voor zijn vrijheid heeft gestreden en dat ons land er ook met recht trotsch op mag zijn, dat het voor zijn vrijen handel streed en de vaan daarvan steeds hoog heeft we ten te houden. Evengoed als de oc trooien der steden en de provinciale heffingen wederzijds gevallen zijn, zal ook eens de tijd aanbraken, dat de heffingen op handelsgebied tusschen de verschillende landen zullen verdwe nen zijn Hij gaf als zijn vaste over tuiging te kennen, dat de vrij handel tusschen de volkeren inderdaad den wereldvrede zal bevorderen. Engeland heeft In dezen de wereld den weg gewezen, Europa zal volgen en de andere werelddeelen ten voorbeeld zijn. Zijn eens al die slag-hoornen der douane neergehaald, dan zal een in ternationaal monument Richard Cob- den ter eere verrijzen en tot opschrift zaJ het dragen de woorden..Aan Ri chard Cobden. Zijn roem was niet al leen Engelsch, doch InternatioflaM. De dankbare menschheid". Nu Is het Congres weer uiteenge gaan, om ln 1910 te 's-Gravenhage, Brussel of Antwerpen weer te verga deren. HET NOORSCHB LEGER. De Noorsche regeering heeft nu ge noegen genomen met het reeds eerder besproken bemiddelingsvoorstel van Bratlie, den voorzitter van de oom missie. Dienvolgens zal er een veld leger en een landweer, beide van twintig jaarlijk8che lichtingen, Inge steld worden. Bovendien zullen alle weerbare mannen tusschen 15 en 50 jaar ln geval van oorlog bij den land storm Ingedeeld worden. Een nadere regeling van den duur van den dienst tijd zal tot de volgende zitting aange houden worden. Het is wel zoo goed als zeker, dat er een groote meerderheid voor het be middelingsvoorstel is. DE VERKIEZINGSCAMPAGNE IN AMERIKA. De Amerikanen hebben weer wat nieuws bedacht. Al zijn de candida- ten voor het presidentschap ook nog zoo onvermoeid, al houden zij ook den geheelen dag door, zelfs van uit de spoorwagens, waarin zij door het land worden vervoerd, toespraken tot de belangstellende kiezers, zij zijn ten siotte toch ook maar menschen. Aan hun uithoudingsvermogen komt een maal een einde en alle kiezers berei ken kunnen zij dus niet. Maar, zoo redeneerden de practische Yank >es, waarvoor zijn er dan bioscopen en phonografen, indien wij daarvan niet in deze omstandigheden gebruik zul len maken. En zoo hebben, zoowel da heer Bryan als de hear Taft voor den phonograaf redevoeringen gehouden, en voor de cinematograaf geposeerd. Zoo zullen tot ln de verst afgelegen dorpen de kiezers de redevoeringen der candldaten kunnen hooren en zul len zij dank zij de bioscoop, ook de houding en gebaren van dö om den preaidentszetei kampenden kunnen uewcmdereiL Het denkbeeld is misschien prac- tisch .maar.... door een phonograas kan men niet debatteeren EEN SCHEEPSRAMP. Reuter seint uit Londen Volgens een bij Lloyds' ontvangen telegram uit Montevideo rapporteerde het van New-York aldaar aangekomen Engeiache stoomschip „Imogen" op 21 gr. Z. B. en 40 gr. W. L. gepasseerd te zijn het Nèderlandsche stoom schip „Amst eiland" op weg van Buenos-Ayres naai- Vigo, dat brand aan boord. had. Nadat de brand was gebluscht, zette het schip zijn reds voort Men vreest, dat een aantal menschen zijn omgekomen. Vereeniging „Haerlem". De algemeene vergadering der ver eeniging „Haerlem" zal plaats heb ben op Woensdag 12 Augustus, des avonds om 8 uur, Ln de tuinzaal van Café Brinkmaan, Groote Markt. In behandeling komen o.m. het jaarverslag, en rekening en verant woording van den penningmeester. Voorts verkiezing van 8 bestuursle den wegens periodieke aftreding der be eren Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, J. L. Tadema en mr. P. G. van Tien hoven. C u r 8 u a Men schrijft ons i Aan alle werklieden in het bloem- bollenbedrijf is een inschrijvingsbiljet, verzonden, als uitnoodiging om deel te nemen aan een door do afdeellng Haarlem van de Algemeen© Vereeni ging voor Bloembollencultuur en de Bloemistwerkliedenvereeniging „Door Eendracht Verbetering" opgerichten wintercursus, die zal loopen over de winter-half jaren 19081909 en 1909 1910. Verdere bijzonderheden in de adver tentie tn dit blad. Kinderverzorging. Onze stadgenoot, de heer G. A. Oot- mar, arts, zal Maandag op het Con gres voor Kinderverzorging de volgen de stellingen verdedigen: I. Alleen dan zal de ontaarding van 't menschengeslacht verminderen, wanneer niet slechts op sociale, doch ook op medisch-hygiènische gronden, wettelijke verbodsbepalingen bestaan tegen het aangaan van bepaalde hu welijken. II. De vegetarische voedingswijze is Ln zeer vele g9vallan een betere voe ding voor het kind dan het gemengde dieet. III. Waar gebleken is, dat de licha melijk t best ontwikkelde kinderen ook de geestelijk meerderwaardigen zijn, is het de plicht der school die lichaamsmearderwaardigheid te be vorderen. HAARL. BOND VOOR LICHAMELIJ KE OPVOEDING. Men schrijft ons, De Commissie van Beheer over 't batig saldo van den H. B. v. L. O. be sloot met algemeene stemmen de gel den 123.46^) over te maken aan de afdeellng Haarlem e. O. van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekoloniee, eene ver eeniging in doel overeenstemmende •net het doel van den H. B. y. L. O. Onvoorzichtig:. Gisterenavond omstreeks tien uur merkte een voorbijganger, dat er brand ontstond op den zolder van den sigarenwinkel in de Oranjeboomstr. hoek De Clercqstraat. Door het flinke optreden van hovengenoemden voor bijganger was het vuur spoedig ge bluscht, hoewel het geheele bed reeds iu brand stond. De vermoedelijke oorzaak is, dat de kinderen met lucifers naar boven ge gaan waren en zoodoende het bed in Grand was geraakt. Vermist. Sedesrt gisteren, Vrijdagnamiddag 2 uur, wordt alhier vermist mejuffrouw M., oud 39 jaren, flink postuur, blond haar, gekleed met lila blouse met witte knoopen, donker grijze rok, zon der hoed of mantel. Zij is zenuwlijd- ster en uit haar tijdelijke woning aan de Ged. Oude Gracht weggeloopen. Do Commissaris van Politie alhier verzoekt hare opsporing en aanhou ding, Boottocht. Men schrijft ons Maandag a.s. zal de Christelijke Zangvereeniging „Sol! Deo Gloria" haar boottocht houden. Des morgens om 7 uur vertrekt men met de salon boot „Ceres'" naar Zaandam, vandaar langs Koog aan de Zaan, Zaandijk, Wormerveer en Krommenie naar Purmerend en Amsterdam. Aan alle plaatsen zal eenigen lijd vertoefd worden, en in den tuin van h6t eta blissement „Schinkeihaven" geduren de het verblijf aldaar een concqrt ge geven. Des avonds om 10 uur hoopt men weder terug te zij». MUSEUM VAN KUNSTNIJVER HEID. Maandag 10 Augustus is het Mu seum van Kunstnijverheid gesloten. Badm. In het douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn In de afgeloopen week 860 baden genomen in dat aan het Leidscheplein 503. Sociëteit ,Trou moet Blycken". Concert op Zondag 9 Augustus .1908. 's avonds 8 uur, door het Haarlemsch Muziekkorps, directeur de heer C. P. W. Kriens. Programma: 1. Der schneidige Mairme-Lieate- nont, Marsch Kloss. 2. Ouverture Zauberflöte, Mozart. 3. Zwei Ungarischo TAnze, Brahms. 4. Gitana, valse aspa^nola, Fome- nelle. 5. Grosse Fantaisie aua der oper Der fliegende Hollander, Wagner. 6. Ouverture Zampa, Hérold. 7. Ballet Coppélia, Délibes. 8 a.Ave Maria, Gounod. b. Marche Turque, Guillaume. 9. Kaiserparade, Eilenberg. Introduction, Anmarsch der Trap pen. a. Die Artillerie, b. Trommier und Pfeifer. c. Die Infanterie. d. Die Ankunft des Kaisers, e. Parade- Marsch. f. Defilir-Marscb. g. Parade- Marscht Cavallerie, Infanterie, h. Fi nale. Karmisvermakelijkheden. Brongebouw. Ook Vrijdagavond, hoewel het de zoogenaamde „stille avond" is, wa ren de zaal en gaanderijen van het Brongebouw propvol, wel een bewijs voor den goeden roep, die uitgaat van het ensemble Solser-Hesse. En het moet gezegd en herhaald: het gezalachap met zijne afwisseling in goeden zang, d«êlaa»atie enz. is dit overdrukke bezoek waard; er wordt „elk wat wils" geboden. Dat het aan vele en luide bijvalsbe tuigingen niet ontbrak hahoeft niet met nadruk aangetoond. Schouwburg. 't Was Vrijdagavond in den Schouw burg weer geheel vol, toen de Neder- landsche Tooneelvereeniging er nog maals „Hofgunst" gaf. Als er één stuk is, dat iedereen kan gaan zien, en waarbij je eens hartelijk kunt lachen, dan is het wel dit Duitsche blijspel. Mej. Tilly Lus was weer uitstekend, maar een vorstin stellen we ons toch anders voor, dan mevrouw. De Heer doet. In de Vereeniging. Men deelt ons mede, dat Henri ter Hall's Gezelschap in „de Vereeniging" heden zijn laatste voorstelling geeft* Aan verzoeken om Maandag nog een. vóorstelling te geven, o.a. ingekomen van 't personeel van een paar fabrie ken, kan wegens verbintenissen bui-, ten de stad niet worden voldaan. KleineVereenigïng. De specialiteitenvoorstellingen ln da Kleine Vereeniging blijven hufli at tractie behouden. Dat ie geen wonder, want voor eiken avond is een aardig en afwisselend programma samtvnge-; steld. De clou van den avond is de opvoe^ ring van do revue „Een half uurtje op een politiebureau te Amsterdam.", Dat is een aardig in elkaar gezette klucht, waarom men met veel pleizlqr kan lachen. BLOEMENTENTOONSTELLING. Uit de toelichting op het adres varf de Vereeniging voor Bloembollencul tuur aan den Raad dezer gemeente —t om een gedeelte van den Hertenkamp1 te mogen gebruiken voor de in 1910 te houden tentoonstelling r ontleend we nog het volgende: Het hoofddoel der tentoonstelling is, aan vakgenoot en leek, aan vreemde-, ling en landgenoot te toonen, welk ge bruik van onze Haarlemsche bloem-' bollen kan en moet worden gemaakt voor doeltreffende en smaakvolle perk beplanting. Daarnevens zal echter gelegenheid gegeven worden voor het tentoonstel len van bloeiende bolgewassen in pot-, ten, afgesneden bloemen, enz., waar voor een hoofdgebouw en wellicht een! of meer kleinere gebouwtjes of tenten' noodig zullen zijn. Tevens is de van wege de Pomologische Vereeniging ie Boskoop aangeboden medewerking aan de tentoonstelling gaarne aan vaard, zoodat een keur van groepen Azalea's, Rhododendrons en andere bloeiende heesters de veelzijdigheid en aantrekkelijkheid der tentoonstelling in hooge mate zal vergrootea. De ingang der tentoonstelling is ge dacht tegenover het Paviljoen bij de halte der electrische tram, en het hoofdgebouw links, ter zijde van den' ingang. Het geheele open terrein vóór het Paviljoen, zich uitstrekkende In den Hertenkamp zoover het oog reikt,' za] worden beplant naar de plannen' van de tuinarchitecten, de heeren Leo nard A. Springer te Haarlem en H. J. Goemans te Bennebroek, aan wie de aanleg en de zorg voor de beplanting zijn opgedragen. Het overblijvende terrein zal voor beplanting naar de inzichten van de Inzenders worden be- nut Militaire zaken. Op Dinsdag e.k. zal door het 8e ba taljon, 10e regiment infanterie, alhier in garnizoen, onder bevel van den ka-, pitein Van Mem-s, een schietoefening' worden gehouden op het strand te, Z andvoort. De milicien M. B. van het 10e regi-; ment infanterie, is door den krijgs raad alhier veroordeeld tot 14 dagenj gevangenisstraf ter zake van mlshan-: deling.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1