Dagmeisje WERKVROUW MiMirsjipaatjs Bifiïïaiieibrs Kort Nieuws. Laatste Berichten Telegrammen SiosMiivaaftberichteo Marktnieuws Burgerlijke Stand Advertentiën Dankbetuiging. Dankbetuiging. Mgtastbode öiaiistbasie Dafitieisj® Dag-Biaastbode ïarstond pvraagd Er biedt zich aan Isa Bet Meisje jOagnisisJe Werkster. Het Burgermeisje Oafgnnaisj* DIENSTBODE Wasschen aan huis Eei isishoudster Er biedt zich aan MEID-ALLEEN Saltenmeid, Fransche Les Fysistrykster Josgste Ksateorbdieisde Jonpss en Meisjes nette Jongen "Filiaalhouder. Russisch, Kost en Inwoning Commensaal Zit- en Slaapkamer Te Huur (terstond) TK HUUR Een Bovenhuis TE HUUR Motorfiets Van de vroegere algemeen gebouw- ;dö slappe luchtbollen zijn er op die Hvijze ook verongelukt, Elk stelsel, heit ■stijve half slappe en slappe, heeft zijn eigen voordeelen en nadoelen en het pleit is nog niet voorgoed ten gunste Van een hunner beslist. Terwijl Zep pelin aan het meer van Konstans aan de uitvoering van zijne denkbeelden werkte, hebben majoor Parseval en-de éijnen, de voorstanders van het slappe piodel, niet stilgezeten. Het genoot schap voor motor-luchtscheepvaart te Berlijn heeft pas met hun hulp een flappen luchtbol voltooid, die, zoo hij ftan de gestelde eischen voldoet, door het legerbestuur zal overgenomen Worden. Vrijdag heeft, zooals kort is medege deeld, de nieuwe bol een proeftocht van twee uur en drie kwartier gedaan die goed ia afgeloopen. Om kwartier over zessen 's ochtends steeg hij boven het schietterrein van Tegel op. Hij stevende over Pankow, Weissenzee en Stralau naar Oberschöneweide, van daar naar het Tempefhoier veld, ver volgens over Friedenau, Steglitz, Gross-Lichterfelde, Zehlendorf, het Wann-meer, Kladow en Gatow terug na a rde plaats van opstijging waar om negen uur de landing goed en wel volbracht werd. In het schuitje zaten de kapiteins v. Kohier en v. Krogh en een inge nieur, die de, hoogte- en zijstuurtoe stellen bedienden. Het luchtschip bleef op een hoogte van 200 tot 400 M. de snelheid van den wind, die bij het ver trek ongeveer 3 M. in de seconde be droeg, steeg op grootere hoogten tot 3—10 M. In de buurt van Zehiendorf was het op 300 M. tamelijk buiïg. Niet temin behield de luchtbol een behoor lijke snelheid en luisterde hij goed naar zijn stuur. Ook de stabiliteit liet niet te wenschen. BINNENLANDSCHE OORLOG. Te Springfield (Illinois), is een felle xassenstrijd tusschen blanken en. ne- gors: uitgebroken, ten gevolge van een aanranding op een blanke vrouw door e.en neger. De, blanken hebben bijna ,de geheele neger wijk verbrand en een neger gelyncht. Bij het vech- ten zijn twee personen gedood en 75 gewond. De Londensche bladen melden, dat het te Springfield tot een uitbarsting is gekomen. Zes personen zijn gedood. Overal brandt het. Het gepeupel is meester van de stad. De militie van den Staat is voltallig onder de wa^ pens geroepen. EEN RUSSISCH DIEVENSTUKJE. Een rijk koopman te Toela liet zich buiten de stad een prachtige villa bouwen en vroeg, toen hij daarheen verhuisde, aan den architect of het huis ook veilig voor inbraken was. „Zeker", gaf de architect ten ant woord, „wanneer de deuren en ven sterluiken goed zijn gesloten kan geen dief binnendringen. Do beangstigde koopman wendde zich met dezelfde vraag tot den chef der politie. Deze besliste in denzelf den zin. Maai* ook dat stelde den koopman niet gerust. Hij wilde nog een middel vinden ona de veiligheid van zijn nieuwe woning op de proef te stellen, daar hij volgens de gewoon te van vele Russische kooplieden groo te sommen gelds thuis hield. De rijke koopman kwam nu op de gedachte om in een plaatselijk blad te Toela een advertentie van den volgenden in houd te plaatsen: „Daar ik de veiligheid tegen inbre kers van mijn nieuwe huis wil probee- ren, heb ik in een lade van mijn schrijftafel, die op mijn bureau staat, 20.000 R. gesloten, Wien het gelukt, dit bedrag met behulp van een ge woon instrument te stelen, zonder daarbij betrapt te worden, kan het be houden. Toch verlang ik, dat hij mij schriftelijk nauwkeurig meedeelt op welke wijze het hem is gelukt, het geld te stelen. Ik beloof hem, hem niet te zullen vervolgen. Wanneer hij echter op heeterdaad wordt gesnapt, dan moet hij vetrollen, hoe hij den diefstal wilde uitvoeren, waarop hij zonder meer weer zal worden losge laten." Een week was sedert dien verloopen Het bediendenpersoneel was van de advertentie van den koopman op de hoogte gesteld, en had zich zooveel mogelijk op de beloofde belooning .yporbereid. ,om den. dief te vangen. Maar. geen dief scheen het zaakje te vertrouwen. Op zekeren morgen verscheen de koetsier op het bureau van den koop man, waarop deze juist zijn morgen thee gebruikte. „Mijnheer, daar is iemand om u te spreken. Hij heeft gehoord, dat u een tweeden koetsier noodig heeft en bied zijn diensten aan. Hij is vrij goed ge kleed en schijnt ook heel sterk en han dig te zijn." „Goed, laat hem binnenkomen." De bezoeker trad binnen. Op alle he mgedane vragen antwoordde hij vlug en passend, zoodat de koopman besloot hem in zijn dienst te nemen. Maar het loon scheen den nieuwen koetsier te gering, diens eischen den koopman echter te hoog. Terwijl ze met elkaar onderhandelden, werd plotseling !n sterke brandlucht merk baar, en weidra weerklonken door V hocle huis do gillende kreten: Brand, brand!" Zoowel de koopman als de nieuwe koetsier lieten direct hun onderhan deling in den steek en snelden uit do kamer. Daarbij sbruikelde .de koetsier óver een berenvel en viel, terwijl de koopman doorliep. Reeds in het voor vertrek was de rook zoo dicht, dat meu geen hand voor do oogen kon zien; maar de koopman drong dapper voorwaarts tot hij den brand ontdek te, die met behulp van de bedienden weldra was gebiusclit. Toen de koop man naar zijn bureau wilde tèrugkee- ren vond hij de deur tot zijn groote verbazing van binnen gesloten. Daar hij direct iet9 ongewoons ver moedde en zich ook den nieuwen koet sier herinnerde, die in liet vertrek was achtergebleven, trapte hij de ge sloten deur met een flinken trap in. Hij vond de kamer leeg en de schuif lade van'zijn bureau uitgetrokken. Ook de open vensters toonden aan, wat de nieuwe koetsier had gewild en waarheen hij zijn weg had geno men. Twee dagen later ontving de besto len koopman een brief van den vol genden inhoud: Zeer geëerde heer, Naar aanleiding van uwe adverten tie heb ik de vrijheid genomen twee dagen geleden bij u te komen om de voor u zoo gewichtige kwestie op tè lossen en te bewijzen, dat, om 20.000 roebels te verdienen, rnen volstrekt niet in Uw huis hoeft in te breken. Ik nam eenvoudig een oude leeren tasch, vulde die met brandbare stof fen en begaf me in uwe villa. Daar uw bediende me om mij aan te dienen in het voorvertrek alleen liet, had ik genoeg tijd om de brandstof in een klein kamertje onder de trap te wer pen, liet aan t8 steken, het hok te slui ten en den sleutel in mijn zak te doen. Voor nog de rook merkbaar werd, was ik reeds in uw kabinet en sprak met u. Toen daarop alarm werd ge maakt liepen we belden om den brand te blusschen, waarbij ik expresselijk en niet waar, heel handig strui kelde en op deze wijze op uw kantoor bleef, waarvan ik de deur natuurlijk direct sloot. Terwijl u dapper den brand bluschte, die immers heel ge ring was en na eenige minuten van zelf zou zijn uitgegaan, hield ik me met uw schrijftafel bezig. Ik had niet eens een. breekijzer noodig om ze te openen, daar de sleutel in het slot stak. In den tuin hield de tuinman me tegen, maar ik zei tegen hem, dat ik naar de stad was gestuurd om de brandweer te waarschuwen. De op re delijke wijze verkregen 20.000 roebels stellen me in staat mijn meisje te trouwen en in de stad een logement te openen, wat reed3 lang mijn grootste wensch was." De koopman zette een zuur gezicht. De proef kwam hem duur genoeg te staan, terwijl de vraag of zijn huis inbraakyellig was gebouwd, evenals voorheen nog onbeantwoord bleef. EEN PLAATSVERVANGER IN DE GEVANGENIS. Een groot Parijach koopman moest voor veertien dagen de doos in, maar op 't oogenblik, dat men hem ultnoo- digde zijne straf te beginnen, paste zulks hem zeer slecht, daar hij vol strekt wegens zaken op reis moest. Hij verzocht dus een zijner vrienden dat zaakje voor hem te regelen. De voorwaarden werden vastgesteld, en de vriend trok voor veertien dagen naar Fresnes. Maar de historie kwam uit en nu wordt de vriend vervolgd wegens het dragen van een valschen naam en het doen van valsche opgaven en de koopman zal voor 14 dagen naar de Santé gaan, om de gevangenisstraf uit te zitten, tot welke hij veroordeeld was. De koningin van Spanje is in Enge land aangekomen. Zij gaat een paar weken op Wight doorbrengen. De koning kwam haar afhalen. Het ba- zoek is incognito. De regeering van Nieuw-Zeeland heeft besloten het bedrijf van draad- looze telegrafische inrichtingen niet aan particulieren toa te staan, doch zelf ter hand te nemen. De Cunard-maatschappij stelt voor Amerikanen, die met haar schepen de reis naar Europa doen, te Liverpool- tuf-tuffen beschikbaar, waarmede men den tocht naar Londen kan voortzet ten, in plaats van met den spoorweg, e nzoo het Engelsche landschap zien. Verscheidene reizigers hebben er al gebruik van gemaakt. Da Hongaarsclie postadministratie zal jubileumsbrief kaar ten uitgeven. Ze moeten bijzonder mooi uitgevoerd zijn op Japansch papier met een nieuw portret van den Keizer en an dere afbeeldingen. Aan de Kölnisclie Zeitung wordt uit het Rijnsch-Westfaalsche gebied ge schreven, dat de verkoop van Hol- landsche groenten daar een aanmer- kelijken omvang heeft gekregen. Te Altona is het gezin van een kaa sier na het gebruik van paddestoelen ziek geworden. Een jongen van der tien jaar is al bezweken, de vier an dere zieken verkeeren in levonsge- vaar. H. M, de Koningin. Verschillend? Parijsche ochtendbla den bevatten oen bericht omtrent den toestand van II. M. de Koningin,, waaruit mag worden afgeleid, dat de>waarschijnlijkheid bestaat, dat een blijde gebeurtenis ons Vorstenhuis in niet ver verwijderde toekomst wacht. Daar de tijding door Reuter uit Apeldoorn wordt gemeld, zou zij wel waarheid kunnen bevatten, hoewel uit den aard der zaak uit officieele bron nog niets medegedeeld wordt. Het weinige reizen van II. M. wordt hiermee in verband gebracht. ALBERTS FRèRES. Zaterdagavond weder ean uitver kochte zaal eai een prachtvol program ma. Noemen wij slechts de eanig mooie projectie „De Haringvangst op de Zweedsche kusten", een nummer waarin men het geheele proces, van de vangst tot het kuipen toe, ziet, Drie lollige jongens, de gehe*'mzln- nige doek, (ook een zéér komisch nummer, en niet te vergeten het eenig leuke nummer „Het muziekcorps van Zwammerdam op concours", dan .zal ieder begrijpen, dat alle aanwezigen zich weder kostelijk vermaakten. Natuurlijk werd ook de ballontocht van Zeppelin op het doelc getoovord en een pas aangekomen opname „de geheim zinn ige t eekenine". Hedenavond gaat voor het eerst de brand te Donaueschingen, Volksweerbaarheid. Bij de op Zaterdag 1.1. gehouden velddienstoefening waren als gevolg van den Hoomsch-Katholieken feest dag slechts 35 deelnemers aanwezig. Bij de oefening werd verondersteld, dat een marcheerende troep zich be woog langs de Leidsclievaart in de richting van Hillegom. Teneinde dien troep te bevoiligen kreeg o. a. oen afdeeling wielrijders, sterk 12 man, de opdracht de Man- padslaan te bezetten en bij nadering van don vijand de marcheerende co lonne tijdig te waarschuwen of zoo mogelijk den vijand terug te werpen. Door de overigs loden was een groep partijgangers geformeerd. Doze par tijgangers hadden zich ten doel ge steld de marcheerende colonne van de Vinkebaan uit lastig te vallen. Begunstigd door het bedekte terrein was het den partijgangers mogelijk om do afdeeling wielrijders terug te werpen, terwijl word verondersteld, dat de marsch van de colonne belang rijk was vertraagd an deze zeer veel Verliezen had geleden. Te 11 uur 'snamlddags was de oefe ning afgeloopen, waarna in opgewek te stemming huiswaarts werd gemar cheerd. Bij de Verooniging Volksweerbaar heid, afdeeling Haarlem en Bloemon.- daal, is het plan aangenomen van Za terdag 26 op Zondag 27 September e. k. een velddienstoefening te houden tege ndo aideelingen Bu33um en Naarden. Na afloop van deze oefening zullen de afdeelingen uit Haarlem en Bloemendaal te Laren in een schuur worden ondergebracht en daarin ge durende &n dag kampeeren. Op Zon dagavond keeren. de ledan weder per trein naar Haarlem terug. BEVERWIJK. Van Donderdag j.l. af werd andere jaren geregeld hier de kermis gehou den. Nu is zij afgeschaft. De echte kennisklanten zijn hierover nog niet goed te spreken en Zaterdag- en Zon dagavond wilden zij toch kermis hour den. Gedurende den geheelen avond werd er onophoudelijk „Japie is ge trouwd" door meer of minder dronken jongens en meiden uitgegalmd en te gen elf uur verzamelden zij zich bij de politiewacht, vooral toen er een was gearresteerd. Zaterdagavond verspreidde de troep zich op eerste aanmaning, doch Zon dag moest de politie de blanke sabel gebruiken, alvorens ruimte te krij gen. Op een enkele plaats, bij het raadslid den heer Zwager werd een ruit ingegooid, doch overigens voor kwam het kalme, flinke optreden der politie elke baldadigheid. ZANDVOORTs Aangekomen badgasten Mevrouw A. C. A. Heuff, Gorkum, Pension Welgelegen, 4 p. P. Roloff, Crefeld, Hotel l'Ocean, 4 pers. Dames Gessier, Amsterdam, Hotel l'Ocean, 2 p. G. Cohn, Crefeld, Hotel l'Ocean, 5 pers. Mevr. Klein Hoff, Frankfort, Hotel l'Ocean, 2 p. Mej. Ketelaar, Groningen, Hotel l'Ocean. D. Smit, Groningen, Hotel l'Ocean, 8 pers. Mevr. wed. Korthals Atles, Amster dam, Hotel l'Ocean. Mevr. E. J. Korthals Altes, Amster dam, Hotel l'Ocean, 8 p. Schuddeboom, Rotterdam, Hotel ICurhaus, 1 p. Jhr. Hooft, Amsterdam, Hotel ICur haus. J. Rubert, ICladur, Hotel ICurhaus, 2 pers. B. A. Roelvink, Amsterdam, Hotel ICurhaus. L. S. Cohen, - Amsterdam, Hotel, ICurhaus. J. Salomon, Amsterdam, Hotel ICur haus. Familie Cohen, Berlijn, Groot Bad huis, 6 p. Generaal Van Wulffen, Wiesbaden, Grand Hotel. E. Molineus, Elberfeld, Grand Ho tel. F. Blankenhorn, Karlsruhe, Grand Hotel. B. Lessing, Frankfort, Grand Ho tel, 2 p. F. Heldsick, Amsterdam, Grand Ho tel, 2 p. E. Heerd, Frankfort, id, Dr. S. SCHIPPERS. Dr. S. Schippers, lid van den Ge meenteraad van Amsterdam en van de Provinciale Staten van Noord-IIol- land, is te Hilversum overleden. DE TURICSCHE MINISTER VAN OORLOG OVERLEDEN. ICONSTANTINOPÊL, 16 Augustus. Maarschalk Rcdiib Pasja, pas be noemd tot minister van Oorlog, is he den plotseling aan longontsteking overleden. UIT TURKIJE. ICONSTANTINOPÊL, 16 Augustus. De bladen publiceerden heden het re- geeringsprogram. De voornaamste punten zijn de verklaring, dat alle wetten on alle reglementen onveree- nigbaai* met het nieuwe regime gewij zigd zullen worden en de aanzegging, dat leger en vloot, en alle regeennas^ depaa*$£föhtëh, zóówel dié vah admi nistratieve» als die van geréohtelljken aard gereorganiseerd zullon worden. Het eigendomsrecht zal nader vast gesteld worden j de nlet-Muzol man nen zullen toegelaten worden tot den militairen dienst. Voorts zal gestreefd worden naar het verkrijgen van betere betrekkin gen met alle mogendheden, tlandels- verdragen zullen vernieuwd worden. Nog bericiit de regeering, dat men van plan is, alle krachten in te span nen, om met toestemming der mo gendheden de capitulaties af te schaf fen. DE „KAPITEIN VAN KöPENICK". BERLIJN, 17 Augustus. (Reuter). De schoenmaker Wilhelm Voigt, de zoogenaamde „kapitein van ICöpe- nick" heeft plotseling gratie gekregen en is gisteren ontslagen uit de gevan genis te Tegel, waar hij van de vier jaren gevangenisstraf, waartoe hij in dertijd veroordeeld werd, 2Q maanden heeft gevangen gezeten, gedurende welken tijd hij zich uitstekend gedra gen heeft. ONLUSTEN IN SPRINGFIELD. SPRINGFIELD, 16 Augustus. (Reu ter). Gisterenavond sleurde oen me nigte een onschuldigen neger-schoen maker van 80 jaren uit zijn winkel en lynchte hem twee straten van het ICa- pttool, door hem den hals af te snij den en hem op te hangen. De gouverneur gaf bevel aan de troepen om de menigte uiteen te drij ven. Do stad wordt thans gepatrouil leerd door 2500 man. De toestand der negers is allertreurigst. Het st. ICediri, van Java naar Rot terdam, vertrok 14 Aug. van Mar seille. Het st. Oranje, van Amsterdam n. Batavia, vertrok 14 Aug. van Lissa bon. Het st .Ixion, van Batavia naar Am sterdam, arriveerde 14 Aug. te Suez. Het st. Prins Willem I, van Amster dam naar Paramaribo, passeerde 13 Abg. St. Machael's. Het st. Statendam vci*trok 15 Aug. van. Rotterdam naar New-York. Het et. Russia arriveerde 15 Aug. van New-York te Rotterdam. Het st. Sindoro vertrok 15 Aug. van Rotterdam naar Java. Het et. Gedé, van Rotterdam naar Java .passeerde 15 Aug. Kaap del Armi. Het st. Eemland, van Buenos-Avres ■naar Amsterdam,, passeerde IB Aug. Dunganiess. Het st. Besoeki vertrok 14 Augustus van Batavia naar Rotterdam. Hot et. Rijnland, van Amsterdam naar Buonos-Ayres arriveerde 15 Aug. te Lissabon. Het et. Eemland, van Buenoa-Ayrea naar Amsterdam, passeerde 15 Aug. Dungeness. Het st. Prins Frederlk Hendrik ver trok 14 Aug. van New-York naar Haïti. Op de heden alhier gehouden graan- en zaadmarkt waren aange voerd en verkocht: 135 HL. Witte tarwe, f 8.50. 120 HL. Rogge, f 6.25—f 0.10. 360 HL. Haver, f 3.85-f 3.76. 60 HL. Capucljners, f 11.50. BLOEMENDAAL. BEVALLEN: Chr. Verduin—Portegies z. M. Met selaar—Duijn d. A. J. van Galen—v. Wie ringen z. OVERLEDEN: P. J. MEIJZEL, 55 J., J. Neumoijor 82 jaar. N. Kelder, 79 jaar, A. Ooslema, 50 j., J. Kerker 70 j. BENNEBROEK. Bevallen M. Th. Valeht, echtgenoo- te van IC. G. Smit, d. OndertrouwdJohannes Dubbis en Anna Anthonia Ileijstek. Voor de talrijke bewijzen van har telijke doolneming bij het overlijden van onzen geliefdon Zoon, Broer en Neef ondervonden, betuigen wij onzen óprechten dank. Uit aller naam, Th. ICLINICSPOOR Sr. Haarlem, 17 Aug. 1908. Voor de vele hartelijke en treffende bewijzen van deelneming, ons betoond bij het smartelijk verlies van onzen lieveling FRANS, betuigen wij onzen besten dank, inzonderheid aan zijne kameraadjes, die hem naar zijn laat ste rustplaats vergezelden. Haarlem, "17 Aug. '08. Uit aller naam, .L. MIEZENBKEK. Voor do vele blijken van belangstel ling bij ons 25-jarig Huwelijk onder vonden, betuigen wij onzen liartellj- ken d&nk. G. DROST en Echtgenoot?. GEVRAAGD een flinko Pieter Kt ess tra at 6, 'Een net gevraagd, Krüisweg 10. Tegen J Nov. gevr. te Heemstede (Houtpark) eene eenvoudige, flinke JA G., als Meid-alleen of als Meld- Hulshoudster, in een klein gezin. Goede getuigen veretecht. Hoog loon. Br., No. 14667 Bur. Haarl. Dagb'. Voor direct gevraagd een flink' niet beneden de 17 jaar. Groote fiout- slraat 170, Gevaagd een flinke Me]. SLOT, Zljlweg 67. gevraagd. Aanmelding Jordensstraat 70 tusschen 78 uur. een net DAGMEISJE, leeftijd 15 A 16 jaar. AdresB. ALDERS, Klooster straat No. 4. met November een net MEISJE, ter opleiding in kruideniers- of banket bakkerswinkel. Br., no. 14647, bur, v. d. blad- Terstond gevraagd flink DAGMEISJE net gezin, twee personen, van half acht tot half vijf. Adres te vernemen aan het bureau van dit blad, Terstond gevraagd EEN FLINKE KEUICEN-WERKMEID als noodhulp. Adres Zijlweg 185, Qverveetf. biedt z'ch aan als particuliere strijk ster, of voor de geheele week. Brieven, onder nummer 14656, aAn het bureau van dit blad. Half September in een gezin van 2 personen een flinke Dmm^EBODB, gevraagd, met behulp van een dag meisje. Br., no. 14657, bur, v. d. blad. GEVRAAGD een G.), voor heele dagen, in een gezin van 2 personen. Br., no. 14652, bur, v. d- blad. Terstond of met 1 Sept. wordt we gens ziekte ln kl. gezin een eenvoudig KÊUKS5MMEISJE gevraagd. Loon f130 m. opslag en reisgeld. Br. fr.. Villa Blanda, Zul- der-Statlonsweg, Bloemendaal. Een knappe, jongo vrouw biedt zich aan, nog eenige dagen vrij hebbende Voor heele of halve dagen voor Br.No. 14669 Bur. Haarl. DagbL biedt zich aan Yoor hulp in de huis houding, of in winkel. Leeftijd 20 j., P. G. en y. g. g. v. Br.no. 14646, bur, v. d. blad. GEVRAAGD een net niet beneden 18 jaar. Adres Nassaulaan no. 8. Gevraagd voor 1 of 15 September éene als meid-alleen of noodhulp. Loon f120 en f26 waschgeld. Zien aan te melden Wtlhelmtnastraat 28. Een buitenvrouw vraagt geheel of gedeeltelijk opgemaakt. Brieven onder No. 14661 Bureau Haarl. Dagblad. gevraagd, middelbaren leeftijd, bij oe<n Heer met een dochtertje. Br., No. 14666 Bur. I-Iaarl. Dagblad. een nette R. K. Huishoudster, 50 jaar, bij een bejaard Heer of een net klein gezin. Brieven onder No. 14665 Bur. Haarl. Dagblad. wordt gevraagd tegen 1 Oct., goed kunnende koken en vari goede getui gen voorzien. Br. franco letter S, bii Gobi*. VAN BREDERODE, Gr. Markt 21, Haarlem. Gevraagd te Bloernondaal voor lij delijk oen zindelijke WEft&VRKOIHtf, P. G., voor Yrijdags en Zaterdags. AdresMej. HOUTGRAAF, over hét Postkantoor. Gevraagd een flinke AdresAnthoniestraat 33. Twee nette BnitenmeiBjes bieden zich tegen 1 September aan als ICeukeiir en tweede-moisjo, liefst ln één betrekking goede getuigen staan haar ton dienste. Adres Proventers- huis 144 C. Gevraagd een R. IC. knappo het liefst uit den boerenstand, loeftjjd boven de 20 jaar. In con gezin zonder kinderen, loon nnar bekwaamheid. Br Nó. 14668 Bur ïlaarl. Dadbl. gevraagd, door eon Juffrouw. Brieven met opgaaf vaai conditiën onder No. 146/1 JBur, Haarl. Dagblad. Terstond gevraagd een bekwame bij M, E. WU9TROW, Klein Heilig, land 15. gevraagd bij de Wed, J. LEUPEN A ZOON. Alleen óp schriftelijke soLUcp tatles zal gelet worden. gsvraRgd Nieuwe Kruisstraat 11. mettë: gevraagd. Aan de Cacao- en Chocoladefabriek „Ünion", Paul ICrugerkade, Haarlem, kunnen nette JONGENS eai MEISJES geplaatst worden. Gevraagd een niet beneden 14 jaar en van goede ge tuigen voorzien. Aanmelding na 7 uur des avonds bij den „Coöp. Boe renbond". Smedestraat 64—36. MITS VOORZIEN VAN GOEDE GE TUIGSCHRIFTEN, KUNNEN GE PLAATST WORDEN aan de Pletterij, voorheen L. J. ENTHOVEN Cie., te Delft. Sollicitanten moeten zich persoon- lijk komen aanmelden. Iemand, borg kunnende storten, zoekt een sigarenfabrikant, die gene gen is een filiaalhouder aan te stel- len. Br., no 14658, bur, v. d. blad. Gevraagd te Haarlem TRANSLA TE UR voor Russische brieven. Brie ven onder No. 14663 Bur.Haarl. Dagb. aangeboden, met vrije slaapkamer en gebruik van zitkamer en bewassching, f 5.5 per week, Westergracht 63 rd,_ In een stil gezin kan een knappe geplaatst worden met vrij slaapka mertje en huiselijk verkeer, f 5.50 per week. Gen. Cronjéstraat 65. Direct aangeb. gr .gem. uitstekend voor 2 vrienden of dames. Af 70 per maand .Franco brieven No. 14664 Bur, naarl. Dagblad. Aam eene Darae wordt in een net gezin, z. k.. Ponsion met fr. Slaapkamer en gebr. van tuin, aangeb. tegen f35 Ëer maand. Fr. br. onder No. 14662 :ur. Haarl. Dagbl. modern Benedenhuis (gas- en wa- terl.) Sche-evoogtstraat 1 A. Winkelhuis (hoekhuis) gelegen Am- sterdamschevaart. Te bovr. bij MID DELKOOP, Amsterdarnschevaart 1 rood. te huur voor klein gezin, binnen op gaand, voorzien van gas- on waterlei ding, A f2.50 per week. Adres: ICleino Houtstraat 113. Modern Boven- of Benedenhuis te huur bev. resp. 4 kam., alc., keuken, zolder onz., en 3 kam., alcoof, keuken, tuin, enz., f 3.10 en f 3 p. w. Te zien en (o bevr. ICoIkstraat 12 zwart. eon ruime, gemeub. Slaapkamer, ad f 1.50 per week, in een net, stil gezin. Adrca.B.crcklieijdestraat 23 zwart. Eene bejaarde Damo wenscht half Sept. in Haarlem te huren 3 Ongemeubil. Kamers lste Etage, voorzien van gas- en wa terleiding, op netten stand, 4n etil gezin, P. G., met volledig pension en eenig huiselijk verkeer. Brieven fran co met informaties en prijsopgave worden ingewacht bij Mevr, Wed. SC.HELTENS, Loo, bij Apeldoorn. Te koop can Eyslnk-motór, voor spotprijs. Adres te vernemen Bureau Iiaarl. Dagblad^ Degelijks tnboedel Wordt wegens vertrek voor spot prijs aangeboden modern Salon- Ameublemont, fraai Eiken Buffet, Pendules, Spiegels, Gravures, lCloo- den, Gordijnen, onz. Prachtig voor hen, die huwen. Adres Gasthuissin- gel 6 rood. Prachtige 13 IJ Ter disnate. 'fe koop een nel to, degelijke Zaak inêt aardigen omzet, in nette, drukke buurt, welke door oen vrouw kan wor den waargenomen. Koopsom f 250, zijnde invenlarlsprijs. Brieven onder No. 14670 Bui*. Haarl. Dagblad. TE KOOP wegens plaatsgebrek een nieuwe Handwagen op veeren, voor aUedool- cinden geschikt, en 82 nieuwe Steigerpalen, koldors. ICritzingerstr. 5*. Sclioterkwariie»*.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3