Weerbericht Thermometerstai»^ F, P. BEICHEBT, tl V&\ m m N» ■4* i 2 1 1 1 a Uit de Omstreken Binnenland Kerk en School Kor! Nieuws. Sport en Wedstrijden Stoomvaar tbericfetesa Marktnïeuws Telegrammen Burgerlijke Stand Advertentiën Dankbetuiging. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. v (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 22 Augustus 1908. Hoogste barometerstand 770.5 m.M. Vie Horta (Azoren)laagste 754.6 m.M. !U Skudesnae* (Zuidkust vafc Noor- VWeaenj- Verwaeöüsg tot detf avond v&a $3 Augurtu# i Wind zwakke tot maf 1 gen, Zuid- v^Vestelilken wind. Gesteldheid van de lucht s bewolkt, (mogelijk regen of onweer, daarna iets koeler. Temperatuuriele koeler,: Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 759 m.M. Neiging tot achteruitgang, .Vorige 8tand te g uw 75$ ai.JÏ, ie Haarlem. Zaterdag 92 Augustus ^Hoogste gisteren 9 uujf F. sp .Laagste hedennacht 57 Hedenmiddag te 19 uu? 70 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 80 Cts. per regel. 17 Anegang 17, PRACHTIGE SORTEEitlïïfc Dassen, F roots, Beerden en Manchetten. OQ e» 2 OQ SS B QQ Gewijde Muziek; Men schrijft ona: Maandagavond zal in de Gr. Kerk alhier eene uitvoering van zoogenaain de gewijde muziek gegeven worden, die zonder als „buitengewoon" te eijn geannonceerd, toch zeker buiten gewoon is om haar programma en dat zeker zal worden door de te ver wachten artistieke uitvoering van dat programma. Mej. Joh. Haring is evenals de heer Dirk Reek de bijzondere bescherming van H. M. de Koningin-Moeder waar dig geacht, wat op zich zelf een be- wijs is voor de aanwezigheid van bijzondere capaciteiten. Genoemde dame genoot haar opleiding van den bekenden Utrechtschèn musicus P. J. Jgs. Vranken. De heer Reek studeerde te Berlijn en doet nu, in het bezit van zijn eind-dploma van het Conservatorium voor muziek, zijn „entrée", met „On der Ons", van welk koor hij voor dezen eenigen tijd lid was. Nu zal het wel niet noodig wezen van dit gemengd koor, wat reeds zoovele schitterende overwinningen behaalde en op alle concerten vol gens de verslagen steeds superieur werk leverde, eene aanbeveling te schrijven, evenmin als voor onzen be-, kenden organist der Groote Kerk, de heer Ezerman, die, behalve de bege leidingen, eenige soli voor zijn reke- nin gneemt. Alles te zamen belooft het programma van Maandagavond wel een buitengewoon muzikaal ge not. II a a r 1 c m's Kinderkoor, Op den a.s. Koninginnedag zullen door Haarlem's Kinderkoor, tellende ruim 300 kinderen, een zevental twee- en driestemmige liederen worden ge zongen tijdens de middag-feestelijk heden op het Lakenkoopersveld. De begeleiding berust bij het orkest van het 10de regiment, kapelmeester ds heer Eug. Rap. Baden. In het douchebadhuis aan het Leid- 8cheplelu zijn in de afgeloopen week genomen 911 baden In dat aan den Koudenhorn 887 baden. Op den Doelen. Nauwelijks was de kloir van vieren koud, of daar trokken scharen kinde ren in de richting van den Doelen, om te gaan klepperen. Weldra, lang voor vijven, stond de binnenplaats, die toch nog al ruim is. propvol met jongens en meisjes, begeerig een klepper niet twee, zooals in den goeden ouden tijd maar één Ame- rikaanschen klepper in ontvangst te nemen. Een paar commissieleden hielden met bedenkelijke gezichten conferen tie, wat zij met dien wassenden troep zouden beginnen, naar schatting tus- schen drie- en vierduizend tellende. Nadat nog enkele heeren versche nen waren en deelnamen aan den krijgsraad, werd besloten „huis toe". Zooveel animo was, nadat de in schrijvingen, waartoe een paar weken geleden de gelegenheid was openge steld, maar de namen van nog geen tweehonderd kinderen telden, te over weldigend. Er dienen andere mSLatre- geien genomen te worden, die zeker wel overwogen zullen zijn zóó kon het niet. Veel rustiger was het, toen een uur tje later een honderdtal jongens, voor zien van een nieuwen blinkenden trommel, zich opstelden om de eerste oefeningen te maken voor den trom- melmorsch. Wel was deze repetitie zeer klankrijk, maar al spoedig wist de heer Rapp er iets van te doen ma ken, zoodat deze trommelmarsch een aardig moment belooft te zijn op den a.s. Koninginnedag. Jubilarissen, Met l September a.s. herdenk^ mej. J. A. Crans den dag, dat Rij geduren de 25 jaren als onderwijzeres aaii de Melsjessohool voor uitgebreid lager onderwijs aan de Prins Hendrik straat alhier is verbonden. De Jubl- laresse, die bij de jeugd hoog geacht wordt, zal ongetwijfeld vele blijken van belangstelling op dien dag ont vangen. Tevens hoopt de heer J, B, Engelen berg op 1 September den dag te her denken, waarop hij 25 jaar geleden als concierge aan genoemde school in betrekking kwam. Daar Engelenberg in zijne betrek king zeer geacht wordt, zal het hem zeer zeker niet aan blijken van be langstelling ontbreken. Vóór dien tijd was Engelenberg 10 jaar bij de politie alhier in functie geweest, zoodat hij reeds 35 jaren in gemeentedienst heeft doorgebracht. EEN OPLICHTER GEARRESTEERD Da Justitie heeft de hand gelegd op zekeren S., een jongmensch van goe den huize, die zich uitgevende als di recteur van eene groote koffie- en thee-zaak en daarvoor depothouders zoekende, twee stadgenooten voor f 100 met mooie praatjes beeft weten op te lichten. Hij is naar het Huls van Bewaring overgebracht. EVANGELIE EN BELIJDENIS. 12 Oct. a.3. zal de Kerkelijke Kiee- vereeniging der Ned. Herv. kerk „Evangelie en Belijdenis" haa* 40- jarig bestaan herdenken. DE BROEDERLIJKE LIEFDE- BEURS. Een ouzer oudste Haarlemsche be- grafenisbossen, nl. „de Broederlijke Liefdebeurs" zal 25 November a.s. haar 150-jarig bestaan hei-denken. Deze bos gevestigd Jansstraat 61 werd opgericht 25 November 1758 door Jan Breewan, Matthijs van den Boom, Hendrik van der Zwaan, Hermanus Duistermars, Willem van Santen, Christoffel Hollebeek, Jan Stuffers en Cornells van Teylingen, De bos heeft 12 bestuurders, wier be noeming, evenals het reglement, door B. en W. moet worden goedgekeurd. EENE ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit is aan den E. J. M. Kraetzer, koopman, wonende te Haarlem, verlof verleend tot het aan nemen van het ridderkruis 4e klasse der orde van Medjidié, hem door Z. M. den Sultan van Turkije geschon ken'. Veemarkt te Haarlem. Door de Haarlemsche Varkenssla- gersvereeniging is eene circulaire ver zonden aan de handelaars, mesters en fokkers van runderen, varkens, kalveren en schapen in Nederland, waarin de wensch wordt uitgespro ken, om eene veemarkt te hebben in de nabijheid van 't Openbaar Slacht huis. Het is bekend, dat de aan de ge meente Haarlem toebehoorende ter reinen, grenzende aan het Openhaar Slachthuis, zich hiervoor zeer gunstig zouden leenen. Het transport daarheen biedt geen ernstig bezwaarhet terrein is, voor al te water, zeer gemakkelijk te be reiken. De groote vraag blijft echter, of hiervoor genoegzame deelname zal bestaan bij diegenen, welke op deze markt zullen aanvoeren. Met medewerking en in "overleg met den heer directeur van het Openbaar Slachthuis stelt de Vereeniging zich voor, binnen korten tijd eene verga dering te houden, ter bespreking van wederzijdsche belangen. Muziek in defi Hout. Matinée van het Haarlemsch Mu ziekkorps in den Hout op Zondag 23 Augustus, des namiddags te half drie uur. i Programma 1. Frères d'Armes, Marche, Tavan. 2. Ouverture Hans Leilung, Marsch- ner. 3. Rosenwalzer, Eilenberg. 4. Grande Fantaisle de l'Opéra Ma- non, Massenet. 5. Ouverture Maximilian Robespier re, Litolff. 6. Dollnrwalzer a/d. operette Die Dollar-prinzessin, Fall, 7. Potpourri a/d. Operette der Ober-, sleieer. Zeiler. ftUNIN GINNED RX3. Aan de scholen is van de vereeni ging Koninginnedag een verzoek In gekomen om daadwerkelij ken steun bij 't Koninginmefieest, dat stellig wel zal verhoord worden. Het feest zal gehouden worden op 't Lakenkoo persveld; 2500 kinderen nemen er aan deel. Eten groote kienwedstrijd zal plaats hebben, afgewisseld door ver schillende voorstellingen. De kindieren zullen zingen een vier tal liederen uit den bundel; „Kan je zingen, ring dan mee." Een muziek korps zal den zang begeleiden. Wij vestigen de bijzondere aandacht onzer lezers op de advertentie van „Koninginnedag" in dit blad. waar uit blijkt, dat er op 81 Augustus heel wat te doen zal zijn. E x a m e n 8. Fransch L. O. Geslaagd de heer J. T Fahrenfort te Haarlem, en mej. W. A J. Leistisow, te Overveen. Een nieuwe bakkerij. Wéér is onze stad een mooi hoekje rijker geworden I Twee huizen, Barrevoetestraat Ged. Voldersgracht, waar vroeger een steenkolenpakhuis gevestigd was, heeft de heer B. Hus aangekocht, om daar een bakkerij, voorheen gevestigd Bakenessergracht 27, ie openen. De perceelen zijn geheel verbouwd, ter wijl de winkelpui in oud-Holland- schen stijl is ontworpen, wat een aar- digen Indruk maakt. Waar in deze geen kosten gespaard Zijn, is 't natuurlijk, dat ook de bak kerij en de winkel geheel naar de eischen van het bedrijf zijn ingericht. Gelijk uit een in dit nummer voor komende advertentie blijkt, ls de win kel heden geopend. Militaire Zaken. Aan de miliciens De Vos, Hasse laar en Kraay van de lichting 1905 en Sprokkereef, van de lichting 1903, behoorende tot het 4e bataljon, 10de regiment infanterie alhier, is vergun ning verleend in 1909 respectievelijk met de lichtingen 1905 en 1904 hunne herhalingsoefeningen te vervullen, terwijl de milicien Van der Heijden, van genoemd korps, voor den tijd van twee jaar is gedetacheerd bij hel leger in Ned. Oost-Indië. Benoeming. De adjunct-inspecteur van politie J. P. A. Rothpletz, sedert 1 Januari j.l. alhier in betrekking, is met Ingang van 1 September benoemd tot Inspec teur van politie te 's-Gravenhage, spe ciaal belast met het africhten yan po- litie-honden. H. IJ. S. M. Aangesteld en in dienst gemecien bij de Hollandsche Spoor als leerling klerk mej. Cecilia T. van .Vossen te Epe. De betrekking wordt vervuld aan 't telegraafkantoor van 't perso- statlon alhier. Een gevaarlijk ding. In de Groote Houtstraat tegenover de Anegang bevindt zich een ijzeren kastje ten dienste der electrische ver lichting. Dit kastje, ongeveer ter hoogte van den schouder, steekt onge veer een halven meter van het per- oeel af over het trottoir. Menigeen is' al op gevoelige wijze met cLit kastje in aanraking gekomen, zoo ook Vrij- middag een jongen, die met zijn hoofd er tegen aanliep en een gapen de wonde bekwam. Heft bloed gutste hem langs het gelaat, en een mede lijdend voorbijganger verbond hem met een zakdoek. Na afloop der mu ziek op de Groote Markt bonkten ver scheidene menschen tegen het bewus te kastje aan, zoodat menigeen den wensch uitte, om dat ding anders te plaatsen. EEN INBREKER I De heele familie was uit naar Zand voort. Mevrouw met het kind en de lo geetjes lagen zich warm en bruin te stoven in 't duin, meneer, slachtoffer van zijn plicht, deed zijn werk ten zij nen kantore... 'n Heerlijke dag Maar met 'n droef slot... Want, in den middag zag de juf frouw uit den winkel beneden, dat de deur vah 't bovenhuis openstond, en ja, de loopjongen zei dat hij een man met een saior en een baard achter de gordijnen van boven gezien had. De juffrouw trok moedig de deur in *t slot ein waarschuwde toen een politie agent ofschoon de omgekeerde volg orde brier zou geweest zijn. Want nu moest de agent beneden door, en langs het balcon naar boven klim men, worwaarts de moedige juffrouw hem volgde, 't Heele huls werd door zocht, de agent stak met zijn sabel zoo maai- pardoes onder de bedden, maar er werd niets gevonden. De agent zou t erugkomen. Beneden hoorde men toch duidelijk loopen als er niemand meer boven was, en Rinsje de meid zat dién avond 121 duizend angsten de terug komst van mevrouw en vain meneer af te wachten, 't Heele verhaal werd in kleuren en geuren oververteld en de familie moest zelf dan maar eens luisteren.... Waarlijk je hoorde voet stappen gaan over 't kleed... En de agent werd wéér geroepen.... Tot meneer de oplossing vond 1 't Was Pluto, de jonge, zwaarpootigo hond, die in zijn eentje plezier maakte I „Maar j ij hebt de deur niet achter je dichtgetrokken, dè&r gaat niets van af I" bromde mevrouw tot een van de logeetjas....- 't Is gebeurd op den Kleverparkweg, van de week* DICK. Gevonden voorwerpen; Een meisjescape, een kwartgulden stuk, een reticule waarin twee hand doeken, een rozenkrans in etui, een lorgnet in etui. EEN 'ARBEIDSGESCHIL, De Kamer van Arbeid voor de Con fectiebedrijven benoemde een Verzoe- ningsraad voor een geschil tusschen den werkman A. de Gelder en den patroon B. Davidson, Dit geschil liep over da bewering van den klager, werkman, dat hij, hoewel aangeno men voor vast werk, tegen een loon van gemiddeld 15 A 16 gulden, van 27 Juni tot 20 Juli geen enkel stuk werk ontving en dus ook geen verdiensten had. De Verzoeningsraad onderzocht de juistheid dezer bewering en erkende die, en constateerde, dat uit de gege vens, welke door den heer B. David son verstrekt zijn, niet blijkt, dat door hem al liet mogelijke is gedaan, om van 20 April 1907 tot 18 April 1908 zich te houden aan de afspraak tus schen A. de Gelder en zijn (David son's) vertegenwoordiger, den coupeur Van den Berg, gemaakt. De heer Davidson zond aan den Ver zoeningsraad een schrijven, luidende als volgt „Wij hebben de eer, U hiermede do ontvangst te berichten van uw schrijven, hierboven aangehaald, in antwoord waarop wij U echter wel willen mededeelen, dat onze tijd te kostbaar is, om mede te doen aan uw vergaderinkje spe len, zoodat U natuurlijk op onze komst niet behoeft te rekenen. Wij vertrouwen, dat onze cor respondentie hiermee geëindigd isenz. De Verzoeningsraad oordeelt, dat aan A. de Gelder toekomt eene scha deloosstelling groot f 185.25, berekend naar te weinig genoten loon van 78 jassen ad 2.50, verminderd met 78 maal f 0.121/2 voor niet geleverde fournituren. Hiervan werd mededeeling gedaan aan de firma Davidson, die echter niets van zich heeft laten hooren, waarom de Verzoeningsraad besloot I. A. de Gelder te verwijzen naar den burgerlijken rechter tot instelling van een eisch tot schadeloosstelling als genoemde II. zijn afkeuring te kennen te ge ven over de houding van genoemden heer B. Davidson, naar aanleiding van diens (boven vermeld) schrijven m. afschrift van het verslag (dat aan den Minister gezonden wordt) te zendon aan de lokale bladen. De Verzoeningsraad bestond uit de heeren W. A. J. van de Kamp, voor zitter D. Miezérus en W. van Am- stel Wzn., patroons-leden, C. Th. Ra demaker en W. J. Reiningh, leden werklieden, en Ed. A. van Bilderbeek, secretaris. gegrepen was, werd aldaar vooreen ander rijtuig gespannen, waarmede de geheele familie haar reis naar Sloten vervolgde. VELSEN. Naar aanleiding van de bestaande geruchten omtrent de mogelijkheid eener opruiming van de Vélser pont heeft het N. v. d. D. wegens het groote belang dezer zaak zoowel voor Kennemerland als voor Amsterdam nadere inlichtingen ingewonnen. De indruk van het geheel dier inlich tingen komt neder op het volgende; Zonder met zekerheid te kunnen (of te willen?) zeggen, of er al dan niet plannen bestaan, wees men ons op 't feit, dat aan de pont in het geheel geen vast werkvolk meer wordt aan genomen. In de vergadering van het dage lij ksch bestuur der gemeente Velsen' was de pont-quaestie ter tafel ge weest en wel naar aanleiding van in gekomen regeeringsstukken. In zooverre bestaan er plannen, dat, indien en wanneer de mogelijk heid blijkt om de Velserpont ais ver voermiddel over het Noordzeekanaal ie kunnen ter zijde stellen, de plan nen tot uitvoering zullen kunnen worden gebracht. Maar vóórdat een besluit gevallen is om de Velserpont te laten rusten roesten of elders dienst te laten doen, zal ze nog menigmaal over en weer gevaren hebben. Dat er nog geen definitief plan be- staat, blijkt bovendien uit het vol- AERDENHOUT. Vrijdag werd vanwege de Heide- ontginning-Maatschappij de toestand van de alhier staande boomeaar ij en opgenomen, wat in verband staat met een noodzakelijke opknapping, waartoe spoedig zal worden overge gaan, aangezien in de laatste jaren totaal niets of bijna niete aan liet onderhoud dezer hoornen ls gedaan. Vooral de boomen aan den Schulp weg hebben een flinken opknapper noodig. OVERVEEN. Door mej. Will Leietikow alhier is mot goed gevolg examen afgelegd voor de commissie in Den Haag voor de Fransche taal. SLOTEN. «1 den Grooten IJpolder heeft de Unie-collecte ruim f 100 opgebracht. In het kerkgebouw der Gerefor meerde gemeente aan den Haarlem merweg is ingebroken; de beide kas ten zijn doorzocht, doch geld was niet aanwezig. HAARLEMMERMEER. Uit de bollenschuur van den hande laar v. d. W. in de nabijheid van de Cxuquius te Haarlemmermeer, is door onbekenden een hoeveelheid bol len, welke gereed stonden ter verzen ding, ontvreemd. De metselaar A. Kraak aam den Slo- terweg te Haarlemmermeer, heeft zich bij het afbreken van een huis, zoodanig bezeerd, dat hij dadelijk onder geneeskundige behandeling is Vrouwen-twist. Aam den Vemaxeperweg, nabij den Ringdijk Wz. staat een blokje hui zen, waar het niet altijd even vredig toegaat. De voorbijgangers zijn er meerma len ooggetuigen van geweest, dat de vrouwen, die aldaar wonen, niet al leen een woordenwisseling met el kander hebben, maar ook tot hand tastelijkheden overgaan. Ook nu was dit weer het geval. Aangifte bij de politie volgde, zoo dat nu proces-vernaai opgemaakt is tegen vrouw B. en vrouw V., die be schuldigd worden, een andere vrouw, M. genaamd, te hebben afgeranseld. In hoeverre dit nu waarheid bevat, daar zal de Rechtbank wel over oor- deelen. Voorloopig is het aldaar dan toch wat rustiger. Op den Kruisweg, nabij Hoofddorp geraakte des avonds laat van een rij tuig het lemoen los, met het gevolg, dat het paard op hol sloeg en het rijtuig, thans zonder stuur, met vaartje te water gingin de Kruistocht De korisler Yan T., van Abeaies, wist er nog bijtijds uit te springen, doch do overigen inzittenden werden allen doornat. Het gelukte nog om uit het rijtuig te kruipen, zoodat persoonlijke onge lukken gelukkig niet voorkwamen. Het paard, Jiai te Hoofddprp reeds In de raadszitting der gemeente Velsen op 16 December j.l. diende de wethouder F. Netscher een motie in, om de onvoldoendheid der Velser- pont als verkeersmiddel uit te spre ken. Die motie werd met algemeen® stemmen aangenomen, en werd later ook gesteund door de gemeenteraden van Beverwijk en Schoten. De burgemeester van Velsen, de heer J. C. A. Weerts, had daarna een samemspreking met minister Bevers, die sedert heeft doen weten, dat hij binnenkort een onderzoek ter plaatse zal Instellen. De jongste railsvernieuwing bij de poTrthaven heeft ongeveer 21.000 gekost. EEN KRASSE OUD2 HEER De 83-Jarige heer A, Boll, te Ge ade ren, heeft Donderdag nog een fiets tocht gemaakt over Eethen, Babllo- niënbroek, Almkerk, Werkendam, naar Nleuwendljk en terug, een af stand van ongeveer 9 uur. TEXTIELARBEIDERS. De textielarbeiders ta Goirle zijn voornemens, indien vóór den eersten uitsluitingsdag geen minne ijke oplos sing is verkregen, de algemeene werk staking af te kondigen. Uit Goirle wordt aan „Het Volk" medegedeeld, dat de textielfabrikant Besouw aldaar van Maandag af met twee ploegen zal laten werken.. Door dit besluit zullen een zestigtal uitge sloten wevers werk krijgen, hetgeen de positie der werklieden tegenover de patroons niet weinig versterkt. TOTO-TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. Aan de inzenders is vanwege het regeerings-comité voor de tentoonstel ling van photographische kunst, die van Me' tot October 1909 te Dresden wordt gehouden, het verzoek gericht, een aantal, met name genoemde, fo to's en collecties ook daar te willen inzenden. INLICHTINGEN OVER EGYPTE. De heer Th. F. van Vloten, verte genwoordiger van het Algemeen Ne- derlandsch Vèrbond te Caïro, is Za terdag 29 Augustus, des namiddags van 2 tot 5 uur, op het kantoor Wijn straat 81, Dordrecht, te spreken voor leden van het Algemeen Nederlandsch Verbond, die inlichtingen verlangen oyer Egypte. MISDAAD TE TILBURG. G. v. d. W., die op 26 Juli te Til burg in een vechtpartij zoo ernstig mishandeld werd, dat het noodzake lijk bleek hem in het gasthuis op te. nemen, is daar aan de verwondingen overleden. NED. Herv. Kerk. Beroepen te Reeuwijk de heer P. van der Kooij, cand. te Schipluiden, GEREF. KERKEN. Beroepen te Feyenoord ds. J. van den Berg te Terneuzen. De kapitein van Köpendck is in het Passage-panopticum te Berlijn opge treden en heeft in korte toespraken aan l\et in drommen opgekomen pu bliek gebeurtenissen uit zijn leven ver teld. De politie heeft zijn verder op treden verbodenv Volgens bij het hulpcomité van de Duitsche joden te Berlijn ingekomen berichten hebben de leden van het Verbond van het Russische volk ge welddadigheden gepleegd tegen de joodsche inwoners van een dor Voor steden van Odessa. In veertien dagen hebben zich in noord-oostelijk Londen vijf sterfgeval len voorgedaan, waarvan de officleele verklaring luidt„Zelfmoord door gebrek aan werk." Het lynchen in de Zuidelijke Staten van Noord-Amerlka houdt aan. Uit Rtchmoyntain komt het afschuwelijke bericht, dat blanken daar een negerin met haar vijf kinderen levend ver brand hebben. CRICKET. Zooals we gister reeds schreven bo« gon het Noord-Hollandsch elftal dert wedstrijd tegen Pembroke C. prachtig. De onzen sloten hun ifl»; nlngs met 216 runs, waarvan, Schro* der 83, Porihuma 45, Kool 21, en Vaq Gogh 10. Eigenaardig was 't dat he$' boaxl reeds 216 run3 aanwees toen slechts 6 wickets gevallen wanen, dif' overige vier wickets vielen echter al/ len voor 0 dat viel dus tegenl De Engelschen gingen daarop iri. Toen er 7 wickets voor een 70 runé gevallen waren, werd de wedstrijd tot Zaterdag gestaakt. De gasten faalden op 't bowlen van Posthuma, die in uitnemende conditie was. Het st. Wilis, van Java naar Rot- terdam, passeerde 21 Aug. Ouessant ■en wordt 22 Aug. des avonds te Rot terdam verwacht. Het st. Lombok, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Aug. van P&- rim. BEVERWIJK, 21 Aug. 1908, Posbelijin, peer Heet. f 1. Andijvie 100 sta', f 1.50. Wortelen, 100 bos f 10. Komkommers, per 100 2.50. Augurken, per mandje f 0.40. Aardap. klei, p. Heet. f-2.50. Id. zand, per. Heet. 3. Capucijners per Kilo f 0.20. Raspers, per kilo 0.22. Tuinboonen, p. 1000 f 1.10. Snij boonen, p. 1000 f 1. Heerenboonen, p. 1000 f 0.4O Roode Kool, p. 100 f 4, Bloemkool per 100 f 13—/ 15. Uien, per Heet. f 2.20. Sla, per 100 krop f 1.10. Rabarber, p. 100 bos 5. Pieterselie per bos f 0.04. Selderie per bos f 0.04. Appelen, p. Heet. f 5. Peren, per Heet. 6. Aardbeien, p, mandje f 0.20. Frambozen per mandje f 0.12. ZEPPELIN S FONDS. FRIEDRICHSHAFEN, 22 Augustus. Graaf Zeppelin vormde van het over schot der nationale bijdrage een „Zep pelin Luftschifstaftung" ter bevorde ring van den bouw zijner luchtsche pen en ter vergemakkelijking van het aanschaffen dier schepen voor het Duitsche Rijk ter vermeerdering van de weerbaarheid en ten dienste van de wetenschap. Daar op deze wijze het vermogen van graaf Zeppelin door de bijdrage geenerlei versterking kreeg, moet hij op het ontzettende groote aantal der hem gezonden aanvragen om steun afwijzend antwoorden. BEVALLEN: 20 Aug D. Baarsv. Ammers d. 21 M. C. Picters—v. Andel d. C. H. Tie- rie—Uittenbosch z. OVERLEDEN: 21 Aug. E., 4 maanden, d. van G. v. Gasteren, Gon. Joubertstraat. HEEMSTEDE. BEVALLEN: E. Stroet—Stokman z. A. H. Ker sten—Bakker d. A. M. Tromp—van Looij, d. N. M. Weijers—Scheffer d. M. LambooJonker d. OVERLEDEN: G. C. Kulk, 8 maanden. GEHUWD: H. C. Loerakker en G. Nunnink'; P. Heilig en Th. de Klerk. Heden overleed zacht en kalm onze Echtgenoot en Vader GERARDUS DE LUGT in den ouderdom van 55 jaar in het gesticht „Meer en Bosch" te Heemstede. Uit aller naam, Wed. M. DE LUGT— SERNé, Haarlem, 21 Aug. 1908. Algemeene Kennisgeving. K2SB Heden overleed tot ónze die pe droefheid onze geliefde Echt genoot en Vader, de Heer P. J. RIJBROEK Ln den ouderdom van 40 jaar. Wed. P. J. RIJBROEK— VELDHUIJSEN en Kinderen'. Haarlem, 21 Aug. 1908. Bij deze betuig Ik ook namens kin^ deren en wederzijdsche FamilLe mijl/ welgemeenden dank voor de vele be wijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijne geliefde Echtgenoot® MARIA VAN Tlt,, geh- LONDON. Lisse, 21 rA*ug. 1908. J. M. VAN TIL.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2