Weer bericht F. P. BEICHERT, Thermometerstand Jubilaris dien dag zeker niet aan blij- ;en van sympathie ontbreken. Rnbriek voor Vragen. Uit de Orestreken Binnenland MEDEDEEL1NGEN VAN HET 'HONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 1 Sept. 1908. Hoogste barometerstand 766.8 m.M. '■tó Horta (Azoren) laagste 737.9 m.M. te Holy Head. Verwachting tot den avo&d van .8 September Wind: stormachtige Zuid-WesMij- ke, later ruimende wind. Gesteldheid van de luchtzwaar be volkt of betrokken, regenbuien, met kans op onweer.: Temperatuur t geringe wran.de- \BAROMETERSTAND TB HAARLEM. uur 746 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 763 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. PRACHTIGE SORTEERING {tassen, Fronts, Boorden en Manchetten. te Haarlem. Dinsdag 1 September Hoogste gisteren 9 uur F. 61 Laagste hedennacht F. 54 Hedenmiddag te 12 uur F. 60 ,op het Kennemerplein afrijdt, ook op het Stationsplein. Spoedig zal begonnen worden met het afbreken van de hulpgebouwen "aan het Kennemerplein. De dag van heden is voor ons Haar lemmers een gelukwensch waard! JUBILEA. Heden was het 25 jaar geleden, dat mej. J. A. Crans als onderwijzeres aan de meisjesschool voor uitgebreid :lager onderwijs aan de Prins Hen drikstraat alhier, verbonden wera. Op uitdrukkelijk verlangen van de jubi- ïaresse ging deze dag voor haar onop gemerkt voorbij. Dit was niet het geyal voor den lieer J. B. Engelenberg, die op dezen dag gedurende 25 jaar als concierge aan 'deze .school verbonden is. Van het hoofd der school en van het onderwij zend personeel ontving hij verschii- ende geschenken, terwijl den jubl- aris namens de leerlingen een fraaie versierde leuningstoel werd aangebo den, waarbij een kaart met de woor den „Hulde aan den Jubilaris".. Aan het parket van den officier van Justitie was ook een jubilaris, n.l. de heer F. B. Hinriehs^ die gedurende j21/2 jaar daar tot groots tevreden heid van zijn chefs werkzaam is. Hem Waxen enkele geschenken thuis gezomr £en, om den dag feestelijk te kunnen Vieren. De heer J. Müller, assistent-opzich ter aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., hoopt op 5 September a. s. den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij die Maatschappij. Het zal de geachte Muziek op de Groote Markt. Soirée van het Haarlemsch Muziek corps op de Groote Markt op Woens dag 2 September, 8 uur. Programma: 1. Ensoleillée Marsch, Davis, 2. Ouverture op Motiven van Mo- «art, Suppó. 3. Frilhlingsklnder Walzer, Wald- teufel. 4. Marche Turque, Guillaume. 5. Fantaisie de l'opéra comlque Pe tit Faust, Ilervé. 6. Bandajos Marsch, Humme. 7. Ouverture Le Cheval de Bronze, 'Auber. 8. My queen Walzer, Goote. 9. La Caravane, Asch. 10. Fantasie op Italiaansche Volks zangen, Pei-drottl. Brand. Heden, Dinsdagochtend, ten half elf heeft brand plaats gehad iu het pak huis Yan den winkelier ln Ijzerwa ken G. van Riemsdijk in de Damsteeg. Een motorfiets was ln brand ge raakt en is door de vlammen totaal vernield. Jetje, Spuit 10 en de lad derwagen zijn nog uitgerukt, maar hebben geen diensten verricht. De brand was reeds door k. en andere personen gebluschL De staf van cle brandweer was aanwezig. TOMBOLA MET NIETEN. Toegestaan bij Koninklijk besluit van 21 Febr. 1908. No. 7. Men schrijft ons De Nationale Blindenzorg beoogt een krachtig en blijvend hulp verlee- nen aan behoeftige blinden, vooral aan ouden van dagen en alleenstaan de blinden, welke laatsten het meest te beklagen zijn, en dus 't eerst moe ten geholpen worden en dit door het stichter van het Tehuis te Wolfhe- zen. Met het oog hierop zal 50 procent van de netto opbrengst der tombola komen ten bate van het te stichten Tehuis voor alleenstaande blinden van alle gezindten, dat de meeste sympathie vLndt bij de landgenooten van alle gezindten. Wie zou niet gaarne een steentje bijdragen tot den bouw van dit zoo dringend noodig Tehuis, vooral als men daarvoor slechts een klein offer te brengen heeft Een lot in de tombola toch kost slechts 25 centen 25 procent der loten hebben recht op een prijs, waaronder zeer veel mooie. Elk num mer, daA door 4 deelbaar is, heeft lecht op een prijs, dien de winner na primo November 1908 bij de corres pondente voor Haarlem en omstreken door toezending van het lot, met op- gave van naam en adres kan opge ven. Loten zijn verkrijgbaar bij de correspondente, Anthoniestraat 48. Haarlemmers, reeds meer dan eens hebt gij getoond een warm hart voor de blinden te hebben, wat hot hoofd bestuur der Nationale Blindenzorg ten zeerste waardeert. Och, verleent de Nationale Blindenzorg ook dit maal uw hulp, door het koopen van loten en het toezenden van voorwer pen, die tot prijzen dienen kunnen. Gij, zienden, cUe zoo hoog bevoor recht zijt boven de noodlijdende blin den, toont uwe dankbaarheid, door mild de arme misdeelden te helpen. Haarlem, 1908. N. M. SCHILD, President, Nat. Blindenzorg. Mej. II. JACOBSON correspondente, Anthoniestraat 48. Prijzen worden zeer gaarne door de correspondente ingewacht. Hedenmorgen Is sen be gin gemaakt met de verbreeding der trottoirs op de Ged. Oude Gracht bij de Kleine Houtstraat. Deze worden twee meter verbreed en tevens zal daar aan een nieuw plaveisel worden begonnen. Maandagnamiddag omstreeks zes uur kwam een eigenaardige optocht de Peuzelaarsteeg uit de Groote Hout straat in, een vijftigtal kinderen, vol op met oranje getooid, en meest met klompjes aan, trokken aan touwtjes een ouderwetschen trekwagen voort, ook vol met oranje, en daar tusschen een allerliefst vierjarig meisje, dat denkelijk de Koningin moest voorstel len, een kroontje en 8ea W. droeg en zoo gracieus mogelijk achterover lag. Dit eigenaardige groepje trok zeer de aandacht van de vele wandelaars. B ij vonnis dd. lSeptember 1908 is door de Arr.-Rechtbank alhier opgeheven het faillissement van H. J. Lodder, winkelier en koopman, wo nende te Haarlem, hetwelk was uitge sproken den lien Aug. j.l. V e i 1 i n g. Men schrijft óns: In de veiling van den inboedel, na gelaten door wijlen vrouwe douairière A. Rendorp, geb. Baronesse Collot d' Escury te Vogelenzang, door de fir ma Sarlet gehouden, werden de na volgende prijzen besteed: No. 1. 1 gedreven gouden néoessaire Louis XV 280; 12. 4 zilveren kande laars Empire, 500; 14. 1 zilveren pre senteerblaadje Empire, 185; 2123: 36 paar tafelzilver f 595; 89: 1 Amstel pors. eetservies, 92 stuks, f 360; 106: 2 Ghineesch pors. stelpotten f 161; 107: 2 dito gemberpotten 415; 108: 2 Ja- pansch pors. suikerpotten (imari) 195; 112: 1 Amstel pors. theeservies f 225; 113: 1 Luxemburgsch blaadje en 5 Saks. pors. bakjes 151; 611. 1 schil derij, het dansende katje, naar Jan Steen 840; 612 en 613: 2 portretten door Nic. Maes, f 1625; 614 en 615: 2 schilderijen, stadsgezichten door Jan Ekels, 610; 616: 1 schilderij door d'- Honctecocter f 980; 617: 1 schilde rij door W. Verschuur, f 230; 635: 1 kristallen kaarsenkroon 270; 646: 2 Fransch pors. schoorsteenvazen Em pire 125, 750: 1 djattlhouten deken kist 170. Doorden wind. Hedenmorgen was de sterke wind oorzaak, dat een groote spiegelruit op de tweede étage van het byouterie- magazijn der firma J. A. Vermeer, Groote Houtstraat 6, werd Ingedrukt. Vele daarachter uitgestalde winkel artikelen werden beschadigd, zoodat '1 een leelijk 9chadepostje is. Militaire Zaken. De miliciens van de lichting 1903 zijn heden bij het 10e regiment Infan terie alhier voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen gekomen. Deze miliciens zullen tot 26 Septem ber e. k. in werkelijken dienst worden gehouden. VRAAG: Ik ben Ln gelijke betrek king met eervol ontslag overgegaan van de eene instelling naar een an dere. Mijn opvolger vertelt nu veel kwaads van mij, hetgeen verschillen de personen desgewonscht onder eede zullen bevestigen. Wat raadt u mij aan, hiertegen te doen? ANTWOORD: Natuurlijk kan u een aanklacht tegen hem Indienen. Wij raden u dat evenwel niet aan, daar zoodanige klacht vrijwat moeite en tijd kost. Een beleefd verzoek aan «we vroegere directie om uw opvol ger dergelijke achterklap te verbie den. zal het gewenschte resultaat wel hebben. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). OVER VEEN. Onze eoiT. BChrijft Onder begunstiging van het heer lijkste weder mochten de scholen, zoowel bijzondere als openbare den Koninginnedag vieren ic deze ge meente. Door 'de Vereèhlèlüé Ko ninginnedag" alhier was vóór elk schoolgaand kind een flink bedrag uitgetrokken; elk Eóoïd der school werd bijgestaan door twee of meer commissieleden, die te zamen, de feestviering regelden. Om 9 uur begon aan de openbare school de pret. Reeds een uur te voren waren talrijke kinderen op het ruime door groote boomen overschaduwde schoolplein, dat zich zoo uitstekend leent voor wedstrijden, aanwezig. Het was een aardig gezicht, die door el kander woelende menigte, rijkelijk met oranje en de nationale kleuren versierd. De school zelf, die voor deze gelegenheid door een schat van bloe men getooid was, om de jubelende schare te ontvangen, was weldra met de van vreugde stralende gezichten gevuld. Wat gegeten, wat gedronken, wat gezongen en dan weer do enge muren ontvlucht, om buiten in de frlssche heerlijke lucht aan de wed strijden deel te nemen. 16 wedstrijden werden gehouden voor jongens en meisjes afzonderlijk. Tal van familie leden en andere belangstellenden wa ren op de kampplaats, die zeker de kleinen nog aanwakkerden door hun bijzijn en aanmoedigend geroep. Wat oen gekruip door zakken, wat een ge schiet naar den vogel met pijl en boog, wat een gerol met tonnetjes wat een loopen in zakken enz., om een prijs machtig to worden. En de prijzen wa ren fraai en flink. Een vogel met pijl en boog, een matchbal, muziekinstru menten, een prachtige werkmand op standaard, cliïneesche naaikist en nog zoo vele andere. Voor eiken wedstrijd waren twee prijzen bestemd en de kinderen, die geen prijs behaald hadden, kregen nog een aardig cadeautje De kinderen werden onthaald op krentenbroodjes taartjes, chocoladeen melk. Gedurende de feestelijkheden speelde de muziek lustig op het school plein, en toen hij afloop alle kinderen met hunne prijzen en cadeautjes in de hand een rondgang maakten op het schoolplein, alvorens naar huis te gaan, toen mocht ieder met recht zeg gen de openbare school te Overveen weet recht genoeglijk feest te vieren. Dank zij aan onderwijzers en commis sieleden gebracht, die niets nagelaten hebben, om het feest te doen zijn, wat het is geweest. De Zusterschool maakte met de leerlingen een rijtoer over Benne- broek om vervolgens op het Kolkje zich wat te vermeien, ook daar werd heel prettig de dag doorgebracht, ter wijl de kleinen van de bewaarschool heden getracteerd warden. Terwijl de kinderen op het School plein te Overveen feest vierden en ve le menschen daarnaar stonden te kij- kijn, kwam op eens een paard en wa gen van den vrachtrijder De Graaf zonder bestuurder aanzetten. Gelukkig werd het dier spoedig ge grepen, waardoor zeker een ongeluk werd voorkomen. HEEMSTEDE. Van de stoomtram, die Maandag avond 7.10 uit Haarlem vertrok de railleerde een der goederenwagens, die ongeveer 100 M. buiten de rails werd medegesleept vóór de tram tot stilstand kwam. 't Verkeer ondervond daardoor veel vertraging. Bij het gemeentebestuur bestaat het voornemen tot het doen vervaardigen van een kaart van de algemeene be graafplaats, en wel op zoodanige schaal, dat de graven daarop kunnen genummerd worden. Een rijwiel van den heer O. alhier, dat onbeheerd tegen een hek, bij zijn woning was geplaatst, kwam ln aan raking met de treeplank van de stoom tram en werd geheel vernield. BENNEBROEK. Hoewel er in deze gemeente nog geen Wllhelmtna-vereeniging bestaat, is ditmaal de Koninginnedag niet on opgemerkt voorbij gegaan. De bloe mist A. Koper had geheel belangloos den oranjeboom keurig met groen en bloemen versierd. Des avonds gaf het fanfarecorps „Kunst na Arbeid." een uitvoering voor het café „De Oude ge leerde Man", terwijl het Raadhuis en de daarvoor staande oranjeboom be nevens eenige particuliere woningen wanen geïllumineerd. De zangvereeni- ging Bennebroek bracht om den hoorn onder leiding van den directeur, den heer Snippenberg, eenige liederen ten gehoore. Moge dit welgeslaagd avondfeest eene aansporing zijn om ook in deze gemeente voortaan den Sisten Augustus op waardige wijze te vieren. SCHOTEN., Onze ocxrr. schrijft Koninginnedag. 31 Augustus en zijn feesten behoo- ren wederom tot het verledene en op die van Schoten mag met trots terug gezien worden. Wat al zorgen heeft zoo'n feestcommissie toch, om alles te doen marcheeren, daarvoor is een welgemeend woord van dank aan haar zeker op zijn plaats. Volgens het programma zou de „ftchoteusrihe Harmoniekapel" de fees telijkheden openen en ze deed dit met het spelen van dé volksliederen, die dapper meegezongen werden door de kinderen., onder leiding van den heer Rijs, hoofdonderwijzer en zijn onder wijzeressen, die ook zeker wel een deel van het welslagen voor him re kening hebben gehad. Daarna begon de rondgang door het kwartier, voorafgegaan door de muziek, die vroolijke marschen speel de. Toen keerde men terug naar het feestterrein, waar begonnen werd met de kinderspelen. Blaastrappen, diabo lo, handboogschieten en kegelen wa ren de voornaamste spelen, die zeer in den smaak vielen. Onderwijl was de burgemeester op het feestterrein ge komen, even later gevolgd door den heer Bredius, beschermheer der Ver- eenlglng Koninginnedag, en zijnecht- genoote, die him groote tevredenheid uitspraken over het kinderfeest. Inmiddels had de Schotensche ka pel weer de muziektent betrokkeff öh gaf nu een matlnée ten beste. Toen kregen de kinderen allen hun prijs en behoorden da kinder feesten weer tot het verledens. Des avonds om 8 uur gaf de Scho tensche Harmoniekapel een concert, dat uitstekend geslaagd is, jammer maar, dat er geen programma was. In de pauze werden wij verrast met eenige nummers van het mannen- kwartet „Zanglust", waarvan het „Roeierslied" zeker wel het meest uit blonk. Het publiek was doodstil en juichte na afloop dankbaar. Wij besluiten met den wensch, dat de Vereeuiging nog menig feest moge géven als dit. BEVERWIJK. Beverwijk heeft weer eens goed Ko- ninginnefeest gevierd. Het was in langen tijd niet gebeurd, ja, sedert de kroningsfeesten was er niet eenmaal een goed feest gevierd. Nu had zich tijdig eene commissie van voorbereiding en uitvoering ge vormd, die thans met voldoening op de volbrachte taak kan terugzien. Bij vroolijke zonneschijn, onder lei ding van den heer J. J. Zwart, zon gen de oudere kinderen van alle scholen hedonmorgen, opgesteld voor het gemeentehuis, een paar vader- landsche liederen, om daarna op het land vóór Akerendam onthaald te worden en tot twaalf uur verschillen de wedstrijden te houden, 't Ging er vroolïjk toe en voldaan keerden de kleine feestgangers naar huis. De middag bood aan wat grootere kinderen mastklimmen, boegspriet- vechten en ringsteken per fiets, ter wijl de grooten zich vermaakten met ringsteken per paard en wagen. Een oogenblik dreigde de feestvreug de verstoord te worden door de mu ziektent. Toen een vroolijke marsch werd geblazen bleek dit gebouw zelfs geen dag te kunnen bestaan, want tot grooten schrik van de inzittenden, waaronder ook wat jongens, stortte het samenstel van planken in elkaar. Gelukkig bleken er slechts een paar licht gewond, doch de muziek zweeg geruimen tijd, zóó waren de muzi kanten ontdaan. De goede afloop van dit ongevalletje verhoogde eer de feestvreugde dan dat deze hierdoor getemperd werd. Alles liep verder best van stapel en in den avond besloot een werkelijk met smaak opgestelde lichtstoet het geheel. HAARLEMMERLIEDE C. A. Als wethouder werd herbenoemd de heer D. Vrlesekoop. SPAARNDAM. Herbenoemd tot wethouder de heer K. Max. HAARLEMMERMEER. Begunstigd door goed weer gaf het fanfare-ccxrps „Wilhelmlna" te Abbe- nes een uitvoering in de open lucht op den avond van Koninginne-jaar dag. De bekende Wilhelmlna-boom met het hek er om heen waren keurig versierd met vlaggedoek en groen, terwijl een groot aantal lampions 'n aardig effect gaven. Veie goed uitgevoerde nummers werden ten gehoore gebracht en een talrijk publiek was aanwezig. Na afloop werd nog een vergadering gehouden van belangstellenden, waar op ln beginsel besloten werd tot bat organiseeren van een volksfeest. De varkensvlekziekte, die in deze gemeente, vooral in het Zuidelijk ge deelte, zoo hevig heeft gewoed, is toch gelukkig weer aan het verminderen. Velen hebben een groote schade post er aan gehad en zullen deze niet gauw te boven zijn. De meeste slachtoffers zijn gemaakt onder de varkens van arbeiders, zoo dat deze menschen het gemis dubbel voelen1. Als wethouder van Haarlemmermeer Is herbenoemd de heer B. Biesheuvel. Heit „oogstweer" loopt erg tegen; gisterenmiddag Is weer wat binnen gereden kunnen worden, maar yan- morgen kon dit niet voortgezet wor den, wegens den gisterenavond en vannacht gevallen régen. De gewas sen staan te lang bultan en alge meen wordt dan ook naar beter weer verlangd. De barometer Lntusschen gaat nog maar ntet vooruit. HALFWEG. De Haarlemsche Bedevaar ts trein naar Kevelaar, 12 personenwaggons tellende, nam alhier omstreeks 40 personen op. SLOTEN. De Raad benoemde tot wethouder dm heer C. van Beem Czn* VELSEN. Raadsvergadering. Hedenmorgen vergaderde de Raad, voor 't eerst lu het verbouwde Raad huis. De Voorzitter herdacht dit feit in zijn openingsrede, er op wijzende, dat de verbouw nog wel niet geheel ge reed ls, maar het dagelijksch bestuur het toch wenschelljk had geacht, nu in de nieuwe raadszaal te vergade ren. Spreker hoopte, dat er ln deze zaal veel besluiten genomen zullen worden die in het belang der gemeente zijn. Ook wijdde de Voorzitter eenige woorden aan den verjaardag van H. M. de Koningin. De Raad gaf door applaus zijne in stemming met deze woorden te ken nen. Hierna kwam aan de orde de be noeming van een wethouder (aftre-, ding van den heer Netsoher). De heer Netsclier verkreeg 9 stem men, ÏÏe heer Vermeulen 3, de heer Van Splunter 1, terwijl een stem blanco werd uitgebracht. Nadat de heer Netscher zich bereid verklaard had, de herbenoeming te aanvaarden, wenschte de Voorzitter hora met dit vertrouwen, aoor den Raad in hem gesteld, hartelijk geluk. Een adres van het R.-K. kerkbe stuur te IJmuiden, om afwijking van do rooilijn voor het terrein naast de kerk, waar het een R.-K. school wil bouwen, werd ln handen gesteld van B. en W. om advies. De adressant wijst er op, dat, zoo de rooilijn gehandhaafd wordt, de school niet od dit terrein gebouwd kan worden. Het adres van den Bond van Ge meente-ambtenaren, aandringende op verhooging der jaarwedden van bur gemeester, secretaris en secretax-ie- ambtenaren, lokte een debat uit over de salax-isregolingen in het algemeen. De Voorzitter wilde het adres aan houden tot de behandeling der bo g-rooting, er op wijzende, dat B. en W. in hun advies zeggen, dat zij meenen, dat de jaarwedden van de ambtenaren Ier secretaire ruim vol doende zijn in verband met hetgeen door den Bond gevraagd wordt. De heer Vermeulen zou 't gewenscht vinden om als het noodig geoor deeld wordt, de jaarwedden van bur gemeester en secretarissen te veirhoo- gen aan de provincie of het rijk een verhoogde subsidie voor deze posten te vragen. Dit werd door den wethouder, den heer Netscher, ongewenscht geacht. Dan zou de afstand tusschen de sala rissen van de hoogere en lagere amb tenaren nog schei-per worden. Neen, dan is 't gewenscht, om aan het Rijk of de provincie een hoogere bijdrage te vragen, om de salarissen van de lagere secretarie-ambtenaren óók te verhoogen, want deze zijn te laag en staan veel achter bij de onderwij zers. Het resultaat van het debat was, dat de zaak aangehouden werd tot de begTooting Onder de ingekomen stukken was de mededeeling van den heer Meeu wenoord, dat hij wegens vele werk zaamheden tegen 1 October ontslag neemt als lid van den Raad. Voor eenige maanden besloot de Raad tot samensmelting van het R.K. Armbestuur en het Schaal-armbe- stuur. De heer Netscher stelde voor de goedkeuring der ingezonden rekenin gen aan te houden tot de volgende vergadering, aangezien veel debat over deze zaak is te verwachten. Dit werd goedgekeurd. B. en W. dienden oolc de begroot.in- gen van deze beide besturen in (schaal-annbestuur f 6207.85, en R.K. Armbestuur f 8065.50). De heer Schuitenmaker vroeg I-Ioe zit dat We hebben besloten tot sa mensmelting en nu ontvangen we nog afzonderlijke begrootingen De Voorzifter deelde mee, dat het besluit nog door Gedeputeerde Staten moet worden goedgekeurd, en dat daarna nog de splitsing uitgewei'kt moet worden. De armverzorging kan ondiertusschen niet stil staan, zoodat het gewenscht is, de begrootingen voorloopig afzonderlijk op te maken. De rekening der gemeente over 1907 lokte ook eenig debat uit. De Com missie, die dit stuk heeft nagezien had opgemerkt, dat de brandweer to IJmuiden f 17 -voor vergaderingen heeft gebruikt, terwijl slechts 7.58 was toegestaan. B. en W. zullen er voor zorgen, dat deze post niet meer overschreden zal woi'den. De door B. en W. ingediende ge- meentebegTOotu.j voor 1909 wijst aan in ontvangst en uitgaaf ƒ169.29769 1/2. Het Witte Kruis is van plan een tweede wijkzuster aan te stellen en vroegen daarom een subsidie. B. en W. adviseerden 600 per jaar te geven. De heer Vermeulen wees er op, dat Het Witte Kruis te IJmuiden een ge bouwtje zet met een klein ziekenzaal tje, en dat zal zeker de voorbode ziju van een gasthuis, waaraan in zoo'n havenplaats op den duur steeds meer behoefte komt. Zoo is het te verwachten, dat de aubsidie gerégeld verhoogd moet wor den, zoodat het gewenBcht is, den band tusschen de Vex-eeniglng en de gemeente sterker te maken. Men zou de Vereenlging kunnen verplichten een jaarverslag in te zenden en een der raadsleden op ta nem.*n ln haar bestuur. De heer Brok stelde tooi het salarte van de wijkvexpleegster voor reke ning der gemeente te )>emen. Ook wees deze spreker er op, dat het <>p den duur noodig zal zijn de geheel e ziekenzorg voor rekening der ge meente te nemen Dit vonden zoowel de heer Ver meulen als de heer Netscher een ge vaarlijke handeling. De heer Brok trok tenslotte dit voorstel ln. Het voorstel >.an den heer Vermar len, om de genoemde v^-w^-'dtn aan de subsidie te verbinden zen ding van een jaarverslag en b.groo- ting en opneming van een raadslid in het bestuur werd verworpen met twee stemmen voor. Hierop werd het voorste! van B. en W. aangenomen. Aan J. van Ee, onderwijzer te Sant poort, die eenigen tijd de betrekking van hoofdonderwijzer heeft waarge nomen, werd een gratificatie van 100 verleend. In de vorige vergadering werd een regeling getroffen voor de verloven voor den verkoop van alcoholhouden den drank anderen dan sterken drank. Nu stelden B. en W. een overgangs bepaling voor, om Het recht van de tegenwoordige houders, alsmede hun weduwen en weezen, te eerbiedigen. Het zeestrand te IJmuiden zal weer voor 5 jaar verpacht worden. De heer Vermeulen wilde 't strand aan twee pachters geven, om door de concurrentie wat meer aantrekkelijk heden op het strand te krijgen. B. en W. antwoordden, dat er voor gezorgd zal worden, dat cp het strand een mln'mum getal badkoetsen en badstoelen aanwezig zullen zijn. Ook ls een aanvrage voor den verkoop van verfrisschende dranken ingeko men. In verband met de onderhandelin gen voor de vestiging van hulp-tele graafkantoren te Santpoort-Station, Velseroord en Santpoort-dorp, wer den op verlangen van den inspecteur der posterijen eenige reeds bespro ken gemeente-verplichtingen vastge-, legd. De najaarschouw over de wateren zal op 18 October of later gehouden worden. i De heer J. G. ten Broeke werd be noemd tot makelaar ln bouw-mate- rialen, bouw- en aanverwante vak ken en meubilair. Hierna werd de openbare vergade ring gesloten en werden in besloten, zitting eenige belastingzaken behan deld. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten: Th. Jansen, Amsterdam, Hotel Gr* Badhuis, 4 pers. J. M. v, Maurik, Kerlcavesath, id., 3 pers. A. B. Cooper, Rotterdam, idem. Mevr. Klatte, idem, idem, 7 pers. v. Laan, idem, idem, 1 pers. Heijder, Keulen, idem, F. Butler, Londen, Hotel d'Orange. Frau Werther, Cassel, idem, 2 p. Frl. Vorthmann, id., Idem. De 31ste Augustus is ook hier fees telijk herdacht geworden. Des mor gens om 7£ uur had op het feestter rein aan de Groote Krocht een aubade plaats van de alhier gevestigde mu ziekkorpsen Paul Kruger en de Har- monie, onderafd. van de Werkiieden- vereeniging Onderling Hulpbetoon". Te 9J uur was er optocht van school kindexen en gecost-umeerden, opge- luiste:rd door muziek van de beide genoemde koi'psen. Daarna tractatie der kinderen op het feestterrein. Des namiddags 2 uur namen aldaar de volksspelen een aanvang. Tot afwis seling trad tusschen de spelen op Frank Loon, Comedy Juggler en deden de beide koi-psen zich weder hooiden. Bij afloop daarvan had de verloting van een big plaats. Onder de jeugd, die aan de verschil lende spelen mededeed, merkten wij ook meisjes met Zandvoortsche muts jes op. Deze staan heel aardig, jam mer dat er niet meer dit voorbeeld ge volgd hadden. Des avonds van 79 u. werd weder bij beurten op het terrein gespeeld door beide korpsen. Om uur vuurwerk op het strand en daarna bal in het Groote Badhuis. Met bijzonder mooi weder begun stigd is alles zeer goed van stapel ge- loopen. Aan het comité, dat jaaxdijks deze feesten op touw zet, komt alle eer toe. Een kleine opmerking mogen wij ons echter niet onthouden aan de muziek korpsen. Het Harmoniegezelschap o.a. moet niet vergeten, wanneer het is marschtempo spelende voor kindere® loopt. Flink werd er gemarcheerd, doch het tempo was hier veel te vlug. HET VERJAARSGESCHENK. Wij waren in de gelegenheid het geschenk te bezichtigen, dat door H. M. de Koningin-Moeder gisteren aan If. M. de Koningin is aangeboden. He bestaat in een keurig rieten verandah-ameublement, vervaardigd door de firma De Ridder, Singel en Reguliersbreestraat te Amsterdam. De sierlijke doch eenvoudige meu beltjes zijn \an het beste pitriet (het binnenste, de pit van het riet), heel mooi wit van kleur, en sterk van constructie (handwerk). Ze zijn be kleed met liberty-cretonne, lichtgroen met witte teekening. De stof, de vorm en het riet zijn door H. M. de Ko ningin-Moeder zelf gekozen. Een laag gemakkelijk stoeltje met bijzondex zacht kussen is voor de Koningin zel ve bestemd. („Hbd.") DE KONINGINNEDAG IN ANDERE STEDEN. Overal ln den lande is-de Koningin nedag op de meest feestelijke wijze gevierd. TE AMSTERDAM was achter het Rijksmuseum een ééndaagsche kennis opgesteld. Op verschillende plaatsen waren mu ziekuitvoeringen. In 't Vondelpark deed een mannenkoor zich hooren. Vei'der steeg een luchtballon op, wa ven er orgelconcerten in verschillen de lce-ken, en werd er des avonds op «"we plaatsen op den Amstel en op Vet IJ vuunvork ingestoken. 's Av-wfc» waren enkele publieke ge- bo^v-en geïllumineerd. TE APELDOORN is Harer Mi jesteits verjaring met meer é'fcn gewone opgewektheid ge- v-erd. In de felicitatieregisters ten Paleizo Het Loo werd bijzonder druk getee- lcend en telegrammen van gelvk- wensch stroomden toe van heinde en ver. Fraaie bloemstukken werden, bene vens de geschenken van H. M. de Ko ningin-Moeder, die dezen dag op Het Loo doorbracht, en van Z. K. H. den Prins, aan H. M. de Koningin aan geboden door de gemeente Apeldoorn, de vereenlging „Naar Apeldoorn" en die tot „Veraangenaming van het Verblijf" en va:-, het paleispersoneel van Het Loo en Soestdijk. Het gala-diner had, wegens de( hofrouw, niet plaats. Des voormiddags te half 10 bracht de muziekvereeniging „Harmonie" H. M. een aubade op het. bassecour. die H. M. niet, als gewoonlijk, met de Koninklijke Familie op het bordes gezeten, maar in Haar particuliere vertrekken aanhoorde. Na afloop werd, zooals gemeld, be halve het bestuur der vereenlging, ook de directeur, de heer G. j. Pe ters, bij H. M. ontboden en dezen, nadat H. M. voor de aubade Haar

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2