KWARTJES ADVERTENTIE N VRAAC-EN-AANBODS ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING 't Eenvoudige Boertje M. L K0KKIN0S, Kruisstraat 28. 0» PROPER, Zftllmaker, StoomvaartbericbteB HERINGA WUTHRICH, de Middelen van 't Boertje •Mhfgè ureS tworameüs gaf hij het ]Op. Hij probeert het van H Jaar niet $heer. De Schot Mearna ia Maandagavond te Dover begonnm. Hij zwom een jour of zeven en moest er toen mee •Uitschelden. De kou had hem bevan gen. ÏJSSPORT. Naar wij vernemen, zal bij he>\ be stuur van den Nederlandschen Schaatsenrijdersbond een voorstel In komen tot herziening van hei regie- fnent, die o. m. b^vogt, verandering te brengen in <5$ wedstrijden om provinciale kampioenschappen, na melijk, dat die kampioenschappen verreden worden onder hen, die min- 8tons 1 jaar wonen in de provincie, van welke het championaat wordt verreden. -G,Tel.") Kerk ea School NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te Balk door ds. Jac. Eringa, te Woerden. GER. KERKEN. Beroepen te Aalsmeer ds. T. J llagen, te Ridderkerk te Nieu- wendam ds. K. Oussoren,. te Baar land te Middelharnis ds. G. Wie- se Jr., te Driebergen. Gemengd Nieuws* AUTO-ONGELUKKEN. Dezer dagen reed tusschen Ciney en Dinant een tuf een belling af. Graaf Marga bestuurde de tul, met hem waren zijn vrouw, schoonzuster en nog een dame. De wagen raakte uit zijn koers en vloog tegen een muur op. Gravin Marga, die binnen kort een gewichtige gebeurtenis ver wachtte, was op slag dood; haar zus ter werd zwaar gewond. De twee an deren kwamen er vrij goed af. Bij Genève zijn Zondag twee tufs, die elkaar voorbij wilden rijden, te gen elkaar aangekomen. Een tuf, waarin Knox, oud-minister van justi tie en nu senator der Vereenigde Sta ten, met vrouw en zoon zat, kwam in een sloot terecht. De zoon werd ernstig gewond. Te Slindon Words in Engeland raakte van een tuf het stuur onklaar. De wagen botste tegen een muur op. Een dame werd 2waar gewond, een jongen brak zijn arm. Een ontzettende tragedie heeft plaats gevonden te Albenga, een dorp je nabij Genua. Door een automobiel, waarin behalve de bestuurder, de bei- do dochters van markies Revedin ge zeten waren, werd bij het in volle sneltreinvaart omrijden van een hoek, het eenig kind overreden van een werktuigkundige uit Genua, die de vacantie te Albenga doorbracht. De ongelukkige vader was uitgeweest en zijn zesjarig zoontje liep hem uitzijn villa tegemoet, toen de auto om den hoek kwam vliegen. De vader riep het Vind een waarschuwing toe, maar het was rec?s te laat... Het monster had .et jongske gegrepen en verpletterd lag het lijkje op den grond. Te vader, krankzinnig van smart en votde, greep naar zijn revolver en schoot op den wagen. Het eerste schot miste, maar de tweede kogel door boorde het lichaam van het jongste oer oeide meisjes, haai' doodelijk ver wendend en drong door den schedel van den bestuurder, die onmiddellijk dood was. De auto, die nog eenige vaart had, toen de vader van het over reden kind zijn schoten loste, liep door zonder bestuurder, terwijl het oudste meisje roerloos op haar plaats bleH, verstijfd van ontzetting. Een 351) meier ver liep de auto doer, doch toen werd ze tegen een rotspartij ver plettend en het oudste meisje werd tv/aar gewond opgenomen. De werktuigkundige werd in hechte nis genomen, terwijl hij het ontziel de en zwaar verminkte lichaam van zijn kind in zijn armen knelden MICROBEN EN BANKPAPIER. Drs. Parlington en Park hebben zich serieus bezig gehouden met het >nderzoek van bankbiljetten, op de aunwezigheid van microben. De biljetten bleken een uitnemen- den cultuurbodem voor ziektekiemen te zijn de onderzoekers hebben er diphtheritis-bacillen op gekweekt en bevonden, dat deze er een maand lang op kunnen leven. Do" muntstukkeu zijn minder ge vaarlijk dan het papier, het metaal schijnt een slecht terrein voor de mi croben te zijn. Dr, Paris heeft gevon den, op een penning 26 bacteriën, op oen zilverstuk 40 bacteriën, doch 1250 bacteriën op een redelijk zindelijk 'lankbiljet, en 73.000 op een vuile 'nknoot. C»M. t. d. V.") HFT LEENFONDS DER DUITSCIIE ONDERWIJZERS FAILLIET. Do spaarkas der Duitsche onderwij- «^rs, te Berlijn gevestigd, is failliet verklaard. Zijn kapitaal bedraagt op dit oogenblik ruim een millioen bark. Het fonds, gesticht in 1903, had ten doel het geven van voorschot- tin van ten hoogste vijftienhonderd mark aan onderwijzers, die in dooi militairen dienst moeten treden, en dit bedrag in termijnen konden terug betalen. Door dit laillissement worden on geveer zes honderd onderwijzers ge troffen voor bedragen, varlëerende 'fan vijftig mark tot negenduizend. LIJFSTRAFFEN. Eoü 12-jarige jongen uit Schaffen- ?tein had uit een hut in hei bosch, 'ipigendom van den slotheer, eenige Gereedschappen weggenomen. Voor 'jjen rechter gebracht, werd het kind frljgesproken. Doch daarmee was, -zppals de „Leipz, Lehrerzeit." vertelt, Sé raak nog lang niet uit, Een paar pagen later verscheen de burgemees ter met een geneesheer en een politie- J-" -* 1 werden Agont op öehool. Op zijn last w< WS Jeugdige boosdoener binnengebracht. Da geneesheer meende, dat 50 slagen met een Bpaansch rietje den jongen geen kwaad zouden doen, hij werd nu op een bank gelegd en de politie agent kreeg last den jongen de 50 slagen te geven. Na enkele dagen werd de gekastijde door een genees heer te Zschoppau onderzocht, die verklaarde da£ blijvend nadeel van da ondergane straf niet te voorzien was. Een 9-jarige jongen, die een paar dagen van school was weggebleven, om „stukjes te draaien", werden op dezelfde wijs 30 stokslagen gegeven. Onder de bewoners der plaats heerscht over deze wijze van doen groote opgewondenheid. In Pruisen is het geven van lijf straffen aan schoolkinderen toege staan, mits het „op matige, verstan dige en voor de gezondheid niet scha delijke wijze" geschiedt. De vraag is echter, of 50 en 30 slagen met een Spaansch rietje door een politieagent en ten aanzien van drie klassen van schoolkinderen gegeven, met deze wettelijke voorschriften in overeen stemming zijn. EEN CIRCUSBRAND. In de Russische stad Jolta, heeft een circusbrand gewoed, die liclit een ontzettende ramp had kunnen wor den, maar golukkig nog betrekkelijk goed afliep. De voorstelling in het circus Bala- notti, waar ook verscheidene worste laars optraden, was tot de laatste plaats uitverkochtplotseling, nadat hot eerste nummer van het program ma was afgeloopen, weerklonk het geroep „Brand 1" Een ontzettende paniek brak uit, en in wilde verwar ring ijlde het publiek naar den uit gang. Ten gevolge van het vreeselijke ge drang, dat nu ontstond, vielen talloo- ze vrouwen neer en werden onder den voet geloopen. Luide kreten ste gen uit den menschenhoop op, en de kinderen slaakten een ha.rtverscheu-, rend gejammer, totdat de worstelaars krachtig optraden en in een paar mi nuten, met behulp van eenige mili tairen en matrozen, orde maakten. De op stikken 6taande kinderen werden uit hun verschrikkelijken toe stand gered. Nauwelijks was de men- schenmassa naar buiten geperst, of het houten circus stond in lichte laaie, en weinige minuten later was het een prooi der vlammen geworden en tot een rookenden puinhoop ver gaan, daar er geen water was om te blusschen. Bijna alle bezittingen van de eige nares Balanotti, de costumes, requi- sieten en verscheidene dieren, zijn verbrand. Als door een wonder zijn geen menschenlevens te betreuren, hoewel een aantal personen zeer zware verwondingen kwetsuren, arm- verrekkingen en ribbenbreuken op liep. Eenige ellendelingen maakten van de algemeeno verwarring gedurende den brand gebruik, om de kas en den eet- en drinkvoorraad te ruoven. Men gelooft zelfs, dat de brand met dit doel moedwillig is gesticht ONVEILIGHEID IN HET BOIS DE BOULOGNE. Sedert eanige weken is het in hef. Bois de Boulogne (bij Parijs) zeer on veilig. Aanvallen zijn er moer dan. ooit aan do ord© van den dag. Man non als heer gekleed, fietsers, apa chen, loopen er met revolvers rond en slaan op een gegeven oogenblik hun slag. Meestal halen ze een revolver te voorschijn en eischen dan geld, tor- wijl do schurken dikwijls met een masker voor het gelaat optreden. Nu dezer dagen is het der politie mogen gelukken een aanrander te be trappen. Hot bleek een soldaat to zijn die zijn vrije uurtjes tusschen mid dag- en avondappèl gebruikt om er op die wijze wat bij te verdienen. Zijn wapen en munitie had hij gratis. IN EERE HERSTELD Een gerucht wil, dat prins Joachim Albert van Pruisen met de tooneel- speelster juffrouw Sulzer gebroken heeft en, na een jaar verlof, zijn rang bij het leger weer In zal nemen. WERKI.007.ENBET00GING. Te Glasgow (Engeland) is er veel werkloosheid en dientengevolge veel armoede. Dat heeft in den laatsten tijd al een paar maal aanleiding ge geven tot oploopjes, maar Zaterdag i werd het ernstig. Prins Arthur van Connaught kwam toen in de stad om 10.000 kinderen van de schoolhatal- jons te schouwen. Voor het raadhuis, waar den prins een noenmaal werd angehoden, school de menigte In ve le duizenden samen. Toen de ge meenteraadsleden en straks de prins na afloop zich buiten vertoonden, ging er voortdurend ge jouw uit de menigte op. Men riep „Wie z'n siga ren rooken jullie daar en „Wat hebben jullie gegeten en derge lijke. Men zong verder de Red Flag, liet revolutielied. Toen een militair muziekkorps het volkslied aanhief, bleven alle hoofden gedekt en het volk zong er tegen in „Hoog de roode vlag 1".... en de Marseillaise. De prins werd er niet door van de wijs ge bracht. Hij liet in het rijtuig den kap neer doen, en glimlachend en 6aluee- rend keelt hij rond, terwijl hij weg reed. DE DUITSCHE VROUW. De Engelscho minister Lloyd-George heeft zich, na zijn terugkeer uit En geland, vleiend uitgelaten over de huiselijke deugden van de Duitsche vrouw. De correspondent van de Daily Mail is er daarna op uitgegaan, om Minna Cauer, de bekende voorvecht ster der Duitsche vrouwenbeweging, haar oordeel over dit oordeel te vra gen. Zij antwoordde o. m.„De ge wone Duitsche hulsvrouw denkt, dat zij alleS zelve moet doen en verdoet haren voortreffelijkem aanleg tn de huishoudelijke beslommeringen. Zij maakt zich tot slavin van man en kin deren, wat ten gevolge heeft, dat do man hare huikhoudsterswerkziaam- Iieid als hare natuurlijke taak be schouwt en de kinderen haar, als zij --*-1 'aar zijn, beven het hoofd groei en. Zij te vriendelijk en liefderijk van nature, maar te gedwee en inschikke- lüï- té bereidvaardig, om rich zelve od te offeren. Het ontbreekt haar aah sterkte van karakter en aan persoon lijkheid. De Engelsche vrouw is een veel krachtiger persoonlijkheid, hand haaft hare zelfstandigheid, ook tegen druk in, en is niet zoo makkelijk te behandelen De veelbesproken Duitsche huisvrouw is een kleinbur gerlijk zieltje." DE DOEMA-PRESIDENT GEÏNTER VIEWD. Chomjakow, de president der Rus sische Doema, is in Petersburg terug gekeerd. Den volgenden dag liet hij zich door eenige verslaggevers inter viewen. Hij sprak daarbij de overtui ging uit, dat de Doema in het najaar met ernstige hervormingen moet be ginnen, omdat de ten platten lande heerschende wetteloosheid verbijste rend is. „Ook het district waai' ik woon. is een waar Dorado voor onge rechtigheden. Vonnissen worden daar maanden lang niet voltrokken. Ons land heeft dringend hervormingen r.oodig. De Doema mag niet langer talmen." EEN STAD GEOPEND. In Amerika is een stad „geopend". Een stad met alles en nog wat er in geheel compleetstraten, huieen, winkels, waterleiding, ene., enz., met een haven o*p den koop toe. In Illinois heeft de Steeltrust dit nooit vertoonde stukje ten beste gegeven. De naam van de jonge stad is Eary. Op den dag der opening voeren een viertal schepen de haven van Eary in, een, beladen met ijzererts, benevens drie booten, waar onder een reserve-oorlogsschip, als begeleiding. De drie booten gaven 21 saluutschoten en de stad was ge opend .Weldra beginnen de fabrieken der trust te werken, en komen er 25,000 arbeiders wonen. Men ver wacht, dat Eary binnen het jaar 100.000 inwoners zal hebben. HOED U VOORDEN HOED. De Londensche correspondent der ,,N. Ct." schrijft Men kent de tegenwoordige da: meshoeden, door hun omvang er op berekend, dat da Marsbewoners nu met het bloot oog kunnen zien, dat de aarde bewoond is. Twee lieftallige draagsters van zulke mode-uitwassen staan op het trottoirde eene heeft een Merry Wi dow, de andere een uit zijn kracht gegroeid en Gainsborough-hoed op. Zij roepen een hansorn aan en de Merry Widow klautert het rijtuig op men weet, die dingen zijn gewel dig lastig de beleefde „cabby" staat overeind, houdt de teugels zoo hoog mogelijk op, doch het helpt niet, de Merry Widow kan de hansom niet binnen draaien. Zij stapt weer van de trede af en „cabby" legt nu de tengels heelemaal naast den kap. En ziet, de Widow komt heelhoeds bin nen. Nu is 't de beurt van Gainsborough. Haast is ze er, doch „haast is nog niet half" zegt 't spreekwoord. Ze draait zus en draait zoo, draait links, draait rechts, haar Gainsborough blijft buiten, tegengehouden door den rand der Merry Widow en den rand van den rijtuigkap. Er helpt niets aan en ton slotte kruipt het deel van haai' lichaam, dat reeds binnen was, met de rest weer naar buiten, ze stapt weer van de trede op 't trottoir en.... neemt een tweeden hansom. Kort Nieuw?. De kerkdiefstallen nemen voortdu rend toe. Thans zijn weer dieven aan den gang geweest in de kerk van het seminarie le Montferrand, waar voor een waarde van 14.000 fr. ontvreemd is. Verdacht worden een korporaal en twee manschappen van het 92e re giment infanterie, waarvan tegen woordig een bataljon in het stadje in garnizoen ligt. Een hevbre brand heeft gewoed op het eilandje Porquerelles. bij Hyères en Tou-lon, waar eenige hectaren bosch verbrand zijn. De soldaten van het, fort van het eiland en die van Toulon en de schepen van het eska der, dat voor Toulon ligt, waren machteloos het vuur te hlussrhen. Ook In het ziekenhuis St. Maudier te Toulon, waar verschillende gekwet sten van de „Couronne" liggen, is brand uitgebroken. De aangerichte schade is zeer groot. Ee*n gedeelte van het gasthuis moest in allerijl ont ruimd. worden. Het „Handelsblad van Antwerpen" deelt mede, dat de minister van justi tie aan de procureurs-generaal bij de hoven een omzendbrief heeft rond gestuurd om hen te verzoeken de mis bruiken te vervolgen, welke door som mige notarissen worden begaa/n door bijvoorbeeld zelf cliënten te zoeken, zooals zaakwaarnemers doen j buiten hun verblijfplaats een kantoor in te richten, dat hun als succursaal dient: zaken te gaan zoeken huiten hun standplaats, enz. Die misbruiken zullen door de pro cureurs des konlngs en door de Richt kamers vervolgd moeten worden. Het ministerie zal van zijn kant ook maat regelen nemen tegen dergelijke prak tijken. Do regeering van Zwitserland heeft besloten nieuwe postzegels in te voe ren, die ln twea kleuren gedrukt wor den en Helvetia vertoonen in zittende houding, terwijl de achtergrond een Alpenlandschap voorstelt. In het gouvernement Iüëf zijn de boeren weer doende met het in brand steken van de goederen der landhee- ren. Er hebben vele arrestaties plaats. In den nacht van 4 op 5 September zijn te Lode ongeveer 200 personen, meest van de gegoede standen* in hechtenis genomen. Te Klëf is eene hommenfahriek met een grooten voorraad ontplofbare stoffen ©aUtekf.- Volgens een bericht ült St. Poters- irg is bet geheele gebied V' Dnjepr door cholera bedreigd an de ver klaard. Rawhïale, een etad in de mijn-dis- tojtften ym den etafit JS .G* déellelïik' door brand vernield. Drie duizend Heden staan op straat en er wordt dientengevolge veel geleden. Bij den brand bekwamen twintig liedeai kwetsuren, terwijl de materies- Ie schade op 750-,000 dollars wordt ge raamd. Het beroep van den heer Tilak, die te Bombay wegens opruiende ge schriften, tot verbanning voor den tijd van zes jaren en een geldboete, ten bedrage van 1000 roepijen, werd veroordeeld, is door het Hoog ge rechtshof verworpen. De geklce Moellah laat weer van zich hooren. Uit Aden kwam bericht, dat deze onruststoker in Somalilond bevriende Inlanders had aangevallen, zee hunner gedood en 160 kameeleri meegevoerd had. Ook moeten 2 man van dc bereden politie-macht van Britsch Oost-Afrika door hem zijn gedood. Te San Sebastian is Zaterdag het jacht Cesar aangekomen met 3U0 Duit sche doktoren aam boord, die een studiereis maken in Spanje, op de Kanarische eilanden en Madera. De Duitsehers zijn door den Koning op het slot Miramar ontvangen. Er komt 'geen einde aan de berich- ten over zware boschbrandon ln ver- schillende sLaten van Amerika. Thans staan weder een aamtal groote den- benboisspheai im den staat Minnesota in brand. Er bestaat gevaar, dat de brand zai overslaan naar de stad Du- luth; intusschen zijn reeds een stad van 4000 inwoners en een aantal dor- pen verwoest. De veroorzaakte schade loopt kt de millioenen. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst jf niet geplaatst, wordt de kopie den nzender niet teruggegeven. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt Ie Redactie zich niet aansprakelijk. Mevrouw I Heeft tJ r6eds gelezen de broohure over onze tuberkel- vrye melk van den Sflodeltiai op de „Oruqnius, Boerderij?'' Met deze Melk, welke wij 12 ct. per'/eLltef in reformflesch verkoopen, hebben wij reed» veel tncoee. Telg 831. ),ie Sierkan". Probeert onze MiLANGE THEE 16 et. per ons, kenmerkt zich door geur krachtig en waterhoudend. Oüz'0 Java»Koffie 45 ea 50 ct3. per pond Vï or da kluderent In elk ons thee of koffie bevindt zich een CHROMO PLAATJE. Bjj vertooning van 50 stuks ontvangt men een fraai ALBUM om dezelve te plaatsen. Gtbr. MACHIBLSB, Jsnsweg 16, HaaiTern. Casteleljnstraai Mo, 8. - MJLAIlIjKM. Beveelt zioh aan tot het leveren en repareeren van Waterdichte Dekkleeden, Wagenkappen, Zon- en Begententen, Molenzeilen. Waschzakken, Suikerzakken, Graanzakken, enz. Dekklseden Ie Huur. Prima zwart Dekkleedensmeex1 CONGRES VOOR OUDERDOMS VERZORGING. 19 September 1908 te Amsterdam, voormiddags half 10, in Bellevue (voorheen Malson Stroucken), Marnixstraat, bij het Leidscheplein. Tot 1 September hadden zich voor deelneming aan bovenstaand congres aangemeld 53 landelijke Bonden en vereenigingen, 23 afdeelingen van den Bond voor Staatspensionneering, en enkele particulieren, die persoon lijk lid van het congres zijn gewor den. Meerdere vereenigingen worden nog verwacht. Vereenigingen van werkgevers en werklieden, politieke en Vakvereeni- gingen, die nog tot deelneming be sluiten, zij bericht, dat de gelegenheid hiertoe blijft opengesteld. Een laatste circulaire, inhoudende het programma van het congres, be nevens nuttige wenken voor het ver blijf in de hoofdstad, is aan de secre tarissen der deelnemende vereenigln- ;en toegezonden. De congresdag wordt besloten met een propaganda-avond voor Staats pensioen en hij gunstig weer en vol doende deelname wordt den volgen den- dag (Zondag) een boottocht naar het Kalfje georganiseerd, een en an der aangeboden door de afdeeling Amsterdam van den Bond voor Staatspensionneering. Vereenigingen, die alsnog willen medewerken dat een eenvoudige en doeltreffende regeling der ouderdoms- pensionneering worde ingevoerd, in- plaats van een regeling naar Duitsch model, die arbeiders en patroons be last, zorge dat zij op dit congres wor- do vertegenwoordigd. Propaganda voor partij-politiek of partij-godsdienst is beslist buitenge sloten. Allen Kunnen hieraan deelne men 1 Wie nog geen inschrijvingsbiljet ontving, vrage dit aan bij den alge- maenen secretaris van den Bond voor Staatspensionneering, tevens secreta ris van het congres, A. Voorbrood, lid- van den Raad te Arnhem. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Koning Willem II, vam Batavia naar Amsterdam, ver trok 8 Sept. van Genua. Het stoomschip Java, van Batavia, naar Amsterdam, vertrok 7 Sept. van Padang. Het stoomschip Amstelland vertrok 8 Sept. van Amsterdam naar Buenos Ayres. Het stoomschip Gedé arriveerde 7 September van Rotterdam te Bata via. Het stoomschip Bogor arriveerde 9 September van Rotterdam t e Bata via. Het Btoomschip Rijnland arriveer de 8 September van Amsterdam te Buenos Ayres. Het stoomschip Prinzess Alice, van Rotterdam naar Japan, arriveer de 8 Sept. te Genua, Het stoomschip Amsteldljk, Van Philadelphia naar Rotterdam, pas seerde 9 Septembe.r voorm. 11 uur 20 m., Scilly. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 9 Sept. Ouessant. Het stoomschip Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 8 Sept. van Suez. Het stoomschip Lombok, van Bata via naar Amsterdam* arriveerde 9 Sept. te Marseille. Het stoomschip Menado, van Java naar Rotterdam, vertrok 8 September van Marseille. Het stoomschip G oen toer, yon Java naar Rotterdam, vertrok 9 Sept. van Port Said. Het stoomschip Kawi, van Rotter dam naar Java, arriveerde 9 $ept. te Marseille. Het stoomschip De Ha^n, yan Rot terdam naar Batavia, passeerde 8 Sept. Malta. Het stoomschip Russia arriveerde 8 September ya» Botterdam ie Now- Ingenieurs. HAARLEM. Electrlsche Licht- en Krachtinstallaties. Fabrlekslnrlchtlngen voor elk bedrijf. Plannen en begrootingen gratis. - - Deskundig personeel steeds beschikbaar. Export rus KaohlnerleSa tn Fnbrleksbeaoodlgdhcden Asetyleenfdbrieken tow öemeonten en Ylllt'e. i- heeft aan duizenden laders hunne 200 kostbare gezondheid hergeven Laat valsohe schaamte U niet terughouden, aan te wenden. Dat zou verbazend dom rijn. Siroop vara, 'tBoertje is voor kroep, kinkhoest, borat» en long lijders, asthma, verkoudheid, keel» en iuphtpjj paandoening goud waara. Prijs per 1/2 flacon 95 Gents, per 1/1 flacon 50 Gents. Vsrkrijgbaar te Haarlem in elke solide Drogistzaak en verder bij SSvms J, WIBDHQRST, Bloemendaaij H. SANT» IJmulden t Mej. B8GBKBS, Hoofddorp: Mej. O. B. v. n. LAAN, Veteem J.v.OBVBBHN, Halfweg H. v. b. LINDÏÏ, Uitgeest B. HILL, Nieuw-Vennep. W'e gedurende de maand September voor een gulden artikelen koopt, ontvangt een doos Grieksche Tandpasta o! poeder Odontine Cadeau. AUci tegen eoncurreerende prijzen.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6