WeerbericM Thermometerstand F. P. REICHEBT, Stadsnieuws Rubriek voor ï1 eager. Uit de ÜmstrekeE Binnenland Sport en Wedstrijden MEDEDEELINGEN VAN IIEÏ .KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10,50 uur). De Blldt, 11 September 1908. Hoogste barome tea-stand 769.8 m.M. Horta (Azoren); laagste 746.6 m.M. te Hemosand (Oostkust van Zweden). Verwachting tot den avond van 12 Septembert Wind; zwakke tot matigen, Noor delijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchti zwaar bewolkt, mogelijk regenbuien. Temperatuurt geringe verandering. Barometerstand te haarlem. uur 758 m.M. Stilstand. Vorige stand te 9 uur 758 ra.M. te Haarlem. Vrijdag 11 September Hoogste gisteren 9 uur F. 69 Laagste hedennacht F. 60 Hedenmiddag te 19 uur F. 68 ingezonden mededeelingen 4 80 Cts. per regel. 17 Anegang 17, PRACHTIGS SORTBERING Dassen, Fronts, Boorden en Manchetten. Da boot naar Zaandam heeftthansglasbesohnt- tlng aatk dek en vaart daas waek af van 't likkertjs. Dagelijks: 10.-, 2.- en 6.- uur De president weigerde die vraag te ■tellen. Dreyfus, van zijn stoel opsiaanuo, zeide daarop met luider stemme „De advocaat-generaal bij het Hof van Cassatie heeft op schitterende wijze mijn onschuld in het licht ge- gesteld." (Protesten in de zaal). De advocaat stelde conclusies over de weigering van dan president, om de vraag te stellen. Het Hof, uitspraak doende, ver wierp de concludes, daar de zaak- Dreyfus gesloten is en niet heropend kan worden, zonder in te gaan tegen 4e gewijsde zaak. BELGIë EN DE CONGO. De overneming van den Congo door België zal te Brussel cn te Antwerpen feestelijk gevierd wor den. St. C a e c i I i a. Men bericht ons, dat de heer e. Liefheid, directeur der muziekveree- niging St. Caecilia als zoodanig heeft bedankt. Het ontslag is door de ver- eenigin^gangenomen. Een onzer abonné's meldt ons, naar aanleiding van de vraag over een af doend mldlel tegen winterhanden en winterooren, dat hij geen last meer heeft van springende handen en zoo genaamde kloven, door de -navolgen de behandeling: wasck e» worstel vooral handen of voeten goed schoon, liefst met koud water, smeer bij het naar bed gaan de handen (en voe ten? Red.) goed lm met vaseline en doe daar doeken om, ten einde het bedde goed niet vuil te maken. VRAAG. Hoeveel plaatselijke di recte belasting moet men betalen bij een inkomen van 720 ANTWOORD. Voor 1908 Is het bedrag van den aanslag 1 9 4.5 pet. van 200 belastbaar inkomen. Wat voor 1909 van zoo'n belastbaar mkomen verschuldigd zal ziju, is be zwaarlijk reeds nu te zeggen, wijl het bedrag van de totale opbrengst (zie begrooting 1908 en 1909) jaarlijks va rieert en ook op het totaal beschre- ven inkomen (dus op alle aangiften voor 1909) niet in September 1908 kan worden vooruUgeloopen. Is het totaal belastbaar inkomen voor 1909 hooger, dan kan het moge lijk zijn, dat het pet. daalt. Is het lager, dan ie gevoeglijk eene stijging van het pet. en bijgevolg ook )en hoogeren aanslag ta verwachten. CORRESPONDENTIE. Den Heor V. Wat bedoelt u met bouwondernemers? Wees zoo goed, ons daarover nadere verklaring te geven. Den Heer J. V.t De Amerikaansche Consul te Am sterdam, de lieer H. Morgan, zal u de geweaschte Inlichtingen wel kun nen verschaffen. V. V. V. V. V. Da Vereeniglng voor Verbetering van Vrouwenkleeding zal Maandag a.s. te Utrecht een buitengewone alge meen© vergadering houden. Ter spra ke komt een voorstel van het hoofd bestuur, om de vereeniging te reor- ganiseeren, en te noemen „Vereeni ging vakschool voor verbetering van vrouwen- en kmder-kleeding". Het doel van dit voorstel is. allen anderen arbeid op te geven en zich alleen op de vakschool voor dames kleermaaksters toe te leggen, omdat een vakschool noodzakelijk is en een vakschool naast de V. V. V. V. V. dubbel werk geeft Dit voorstel werd Donderdagmid dag in de Haarlemsche afdeeling zeer uitvoerig besproken. (Hoewel slechts 9 leden aanwezig waren, eischte de discussie bijna drie uur). Het eind der beraadslagingen was, dat, op voorstel van mevrouw Ger- ritsz, met olgemeene bestemmen be sloten werd, niet op het voorstel van het hoofdbestuur in te gaan, maar een tegenvoorstel te doen. Dit tegenvoorstel sluit in, dat de vereeni glng op den gewonen grondslag zal blijven bestaan, maar alleen zeer zuinig haar geldmiddelen beheeren, om zoodoende zooveel mogelijk geld beschikbaar te hebben voer d« Volk school. Een geheele wijziging der statuten noodig bij de aanneming van het voorstel van het hoofdbestuur wordt dan overbodig, alleen kan aan art. 5 toegevoegd worden, dat de Vereeniging haar doel tracht te be reiken o.a. door instandhouding van een vakschool Yoor kleermaaksters. Bij de behandeling van dit voorstel werd aldus geredeneerdreorgan*- seeren we de Vereeniging en loopt 't met de Vakschool mis, dan is de ver eeniging ook opgeheven. Blijft de V. V. V. V. V. op dezelfde grondslagen gebouwd, dan zou za voort kunnen werken met de andere middelen in de statuten genoemd. Zoo dit voorstel-Haarlem door de algerneene vergadering wordt aange nomen, zullen eenlge Haarlemsche leden mej. Bloemendaal en de heer K'kkert een voorstel indienen, om de Vakschool zoo in te richten, dat zij een atelier heeft, waar tegen be taling goederen vervaardigd worden, om zoodoende de financiën te ver sterken en het kosteloos toelaten van leerlingen mogelijk te maken. Tot afgevaardigden naar deze ver gadering werden benoemd mevrouw Gerritsz en mej. Bloemendaal. N. O. G. Zaterdagavond vergadert de afd. Haarlem van het Ned. Onderwijzers Genootschap in 't Nut. Op de agenda staan o. a. salarisregeling, lezing over Esperanto door den heer Haber- mehl, voorstel tot oprichting vaneen c-ursus in Esperanto onder leiding van den heor Blok te Amsterdam. BLOEMEN- EN PLANTEN- COMMISSIE, De Bloemen- en Plantencommissie heeft in have vergadering van 9 Sept. In een der zalen van hot K. Z. Genootschap „Natura Artls Magis- tra" o.ni. de volgende onderschei dingen toegekend: Verguld zilveren medaille voor ver zameling Cactus Dahlia's, ingezon den door de firma E, H. Krelag© Zoon te Haarlem. Bronzen medaille voor verzame ling Javaansche Aard-Orchideeën van Jac. C. Groene wegen te Santpoort met getuigschrift voor cultuur. Getuigschrift le klasse voor inzen ding Montbretia „Fire King", schitte rend scharlaken van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem, en te vens Yoor eene inzending Cactus Da- lia'8. Getuigschrift van Verdienste voor inzending Geonoma imperialis van den heer Jac. C. Groene we gen te Santpoort en voor Inzending Cactus Dahlia's der firma Krelage. Ken botanisch getuigschrift werd nog toegekend voor inzending Sela- ginella Watsoniana van den heer J. G. Groenewegen en eene eervolle ver melding voor de verzameling Lathy- ruszaaillngen, ingezonden door me vrouw Baronesse Van Tuyll van Se- rooskerken—Boreel te Velsen. SCHOOL VOOR BEJAARDEN. Met 1 October aanstaande zal ge durende de wintermaanden tot 1 Maart d.a.v., weder worden geopend de school voor bejaarden, die gehou den wordt In school no. 11, op de God- Oudegracht, en wel op Maandag en Donderdagavond van acht tot half tien uur voor vrouwen en Dinsdag en Vrijdagavond van acht tot tien uur voor mannen. Het onderwijs, dat gratis wordt ge geven, omvat lezen, schrijven, reke nen en de beginselen der Nederland- sche taal. Gerard Zalsman. De Bachvereeniging te Parijs, onder leiding van Gustav Bret, zal In het komende seizoen uitvoeren de Jo hannes Passion en de H-moll Messe. Voor beide uitvoeringen is de mede werking van Gerard Zalsman ge vraagd. Bovendien heeft Zalsman ook reeds engagementen te Dussel- dorf, Darmstadt, Frankfurt a. M., Münster, Akan, Birmingham, e. a. Voorts zal de zanger zangavonden in ons land geven, met den pianist- componist Willem An dries sen. De eerste avond te Amsterdam zal plaats hebben 14 October a.s. Kindervreugd. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de vereeniging „Kindervreugd' te Haar lem, Deze heeft bewoners van het Leidsche kwartier als leden, en stelt zich ten doel den kinderen een ge noeglijk Sint NIcolaasfeest te ver schaffen. CIRCUS CORTY ALTHOFF, 't Is weer in onze stad, dat bekende, dat wereldberoemde circus van Corty Althoff I.... Zeker herinnert zich leder nog, hoe we ons voor twee jaar in dat circus vermaakt hebben. We scMeten nog in den lach over de grap pige clowns, bewonderen de stout moedige paardrij dera (stars)enz. Maar dat is al weer zoolang geleden we willen nu nóg wed eens een kijk je nemen.... Dit hebben de heeren Corty en Althoff begrepen en daar om zijn ze weer naar Haarlem ge komen. De tenten worden terwijl we dit schrijven Is men met het bouwen nog di-uk bezig, dus kunnen we moeilijk schrijven z ij n opslagen op het be kende Lakenkoopersveldeen uitge zochte gelegenheid daarvoor I De circus-bouw gaat 4 la Baraum en BailyGisterenavond is te Utrecht de laatste voorstelling gege ven, na afloop alles afgebroken, naar het station gebracht en hedenmorgen, omstreeks half negen, arriveerde hier het geheele circus per extra trein aan het Goederenstation. Er was heel wat bekijks - De belang stellenden bestonden echter voor 90 uit z.g. losse werklieden, die den heer Althoff bestormden, om aangenomen te worden voor den cireusbouw en zoo een daggeldje te verdienen I Wie zal 't hun misgunnen. 't Was een extra-trein, maar ook een extra-lange trein Wel een 100 wagens, alle zwaar beladen de een met menschen, de andere met paar den, met honden, met onderdeelen van het circus.... 't Was een trein zonder eind l Eerst stapten de leden van het ge zelschap uit hun tweede klasse wa gen. Een aardig groepje!.... Voorden menschenkenner een zeer rijk studie veld I Allereerst de kloeding. Deze deed dadelijk aan tooneelartisten denken. Kijkt men echter naar de beenen, dan zijn dadelijk dn „paardenlul" te herkennen allemaal bruine schoe nen en dito beenbekleeders. De nu ge- arriveerden waren alleen degenen, die wat met de paarden te maken haddende andere artiBten waren s nachts blijven logeeren, zoodat men de negen echte Marokkanen die vanavond in hun schilderachtige klee ding Oostarsche kunstverrichtingen, zooals dansen, pyramiden-maken, enz. niet te zien kreeg. Dat was jammer Ook 't dames-personeel was achter gebleven. Alleen een measje was mee gekomen, maar zat erg verlegen om met haar ballet-rokje door den regen te gaan Natuurlijk keuvelden de nieuwe gasten allemaal Duitsch, zoodat de meest© omstanders niet hoorden, hoe het regenweer werd verwenscht l Toen de menschen uitgestapt wa ren, kwam de beurt aan de paarden. Een keurige collectie rossinanten niet minder Üan 46 stuks stapten uit hun benauwde verblijfplaats en hinnikten vroolijk. Aan de paarden was ook al weinig bijzonders te zien, men kon hun frnaien bouw en onbe rispelijke verzorging bewonderen, maar hoe mooi zo kunnen draven, en kunstjes maken, zal men eerst he denavond kunnen aanschouwen. Dan zal men de acht Anglo-Arabisohe sdhimmels onder leiding van xneVr. Adèle Althoff, zien loopem in de „vrije school" dan zal men de 6 Hongaar- sohe J ackers, echte prachtbeesten, op beved van dea heer Pierre Altlhoff zien draven eui allerlei toeren ver richten, als een wonder van dressuur dan zai men da 12 paarden zien, die elk op symbolische wijze een maand voorstellen dan zal men vlugge rijderessen zien, die door hoe pels springen dan zal men grappi ge clowns hooren dan zal men acrobaten zien werken musicale clowns dan zal... dan zai... ja. dan zal men nog heel veel meer zien. Vooral het optreden van den dwerg August Francis, die met een collectie honden en paardjes een stierenge vecht nabootst, moet zeer amusant Toen alle paarden uit da wagens waren zette zich de stoet in bewe ging. Natuurlijk had men veel be kijks, vooral de dwerg Augnst, die op een.... ezeltje achteraan reed!... Wat we heden al van het circus ge zien en gelioord hebben, spant de ver wachtingen hoog. Zoo zal het zeker met vele onzer sladgenooten ook zijn, zoodat we niet betwijfelen, of 't zal eiken avond bij Corty Althoff storm ioopen. Al biedt de reuzentent plaats voor 3200 personen, misschien blijkt ae nog wei te klein... Militaire zaken. Door de beide bataljons van het 10e regiment infanterie alhier, werd he den onder bevel van den majoor Giel een militaire marsch gehouden over Schoten, Vel.en naar Beverwijk en vandaar over Driehuizen, Santpoort er O verveen naar Haarlem terug. De muziek was bij da troep tegen woordig. De milicien J. B. van het 10e regi ment infanterie is wegens aanhou dend slecht gedrag geplaatst in de 2e klasse van het algemeen depot van discipline. Tot het houden eener Inspectie over de militaire gebouwen van het garnizoen arriveerde alhier op he den de gener aal-majoor, bevelhebber in de le militaire afdeeling te Am sterdam, GEMENGD KOOR „ONDER ONS". In de Donderdag gehouden be stuursvergadering van het gemengd koor „Onder Ons" is besloten het eerste concert waarop de aanbieding van hot vaandel zal plaats hebben een feestelijk karakter te geven. Op de eerste plaats zal de feestelijkheid blijken uit de medewerking van het volledig Haarl. Muziekkorps, op de tweede plaats door de uitvoering van den bekenden „Lentezang" van Phi lip Loots, voor gemengd en kinder koor en de niet minder bekende Strausswala „An den schöneb Mauen Donau" en ten slotte van de lleder- serie „In het Kroningsjaar" van Phi lip Loots en dit ter lierdenking van de tienjarige regeering van H. M. onze geëerbiedigde Koningin. Tien jaar geleden werden deze liederen hier ter stede voor het eerst, ook on der leiding van den heer Pieiage en met het grootst mogelijk succes uit gevoerd, zoodat mag verwacht wor den, dat dit veelbelovend program ma de belangstelling van de wezen lijk muzikale Haarlemmers zal on dervinden. Voor medewerking aan het kinder koor kunnen jongens en meisjes zich, volgens achterstaande annonce in dit blad, bij den heer Pieiage aan melden. Zwemmen. Zondag wordt de laatste waterpolo- wedstrijd van den Nederlandschen Zwembond voor dit Jaar gehouden, en wel te Haarlem tusschen de ze ventallen van do II. V. G. B. en de Jonge Kampioen. HALFWEG. De vakteekenschool alhier begint a.s. Maandag de lessen; 21 leerlingen zullen daaraan deelnemen. SLOTEN. Bij den veehouder Graman Is tij dens melkenstijd in den vroegen mor gen ingebroken; vleesch, kaas enz. is ontvreemd. H. M. DE KONINGIN! Het Vaderland sclirijlt: „Met diep leedwezen vernemen wij, dat de blijde verwachting, waarin H. M. de Koningin sinds eenigen tijd verkeerde, dezer dagen Is teleurge steld. H, M. moet zeer kalm zijn. Behalve de hoogleeraar, vertoefde jl. Dinsdag ook de Hofarts Pot gerul- inen tijd ten Paleize." Onze corr. te Amsterdam seint De particuliere secretaris van H. M. de Koningin, machtigt ons het Vader land-bericht aangaande teleurstelling der blijde verwachting te qualificee- ren als onwaar en ongegrond. NEDERLAND EN VENEZUELA. Wij hebben reeds kortelings mel ding gemaakt van het telegram, dat de New-York Herald uit Washington heeft ontvangen, naar luid waarvan er bij het Amerikaansche ministerie vain oorlog wapenen zijn gekocht, het geen men in verband brengt met het plan om in Venezuela een omwente ling te bewerken. Als koopere wer den genoemd de heer Francis Ban- nerman uit New-York en de Hirsch Iron and Rail Company in St. Louis. ,,De leidars van dat plan tegen presi dent Castro"— men zegt, dat zij zich te New-York ophouden hebben on langs te kennen gegeven veel geld aan het koopea van wapenen uit te willen geven. De Hirsch-maatschap- pij kocht 175,000 Springfield-geweren, 13,000 Cadette-geweren en 14,300 kar rabijnen voor 94,148 dollar. De heer Bannerman kocht een groot aantal Hotchkiss-kanonnen en Lowell kali ber 45 Gatling-kano.men voor 81,033 dollar. De koopers zeiden niet wat zij met de wapenen voor hadden." (N. R. Ct.) STUCADOORSPATROONS. Men schrijft ons: De volgende week Woensdag 16 en Donderdag 17 September zal te 's-Gra venhage, in het gebouw Concordia. Alexandérplein, de 6a jaarvergade ring gehouden worden van den Ne- derlandscben Stucadoors- Patroons bond. Op de zeer belangrijke agenda komt onder meer voor statutenwij ziging, waarbij een voorstel van het Hoofdbestuur, om in 't vervolg de pers toegang te verleenem op de alge rneene vergadering, do uitgave van een jaarboekje, voorstellen in ver band met vakopleiding en leerling regeling, voorstel om het initiatief te nemen tot oprichting van een Bond van z.g.n. onder-aannemers, betref fende het bouwvak, voorstel tot op heffing van z.g.n. stukwerk, arbeids contract met wijze van toepassing enz. enz. In navolging van de vorige vergadering in Amsterdam, wordt door de ontvangende afdeeling zorg gedragen, dat het nuttig© met het aangename vereenigd wordt. MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL. Het Vaderland schrijft: Als vaststaande kan worden aange nomen, dat de Middelbaar Technische School Yoor Aannemers, tot welker oprichting de Nederlandsche Aanne- mersbond dit jaar besloot, te Utrecht zal worden gevestigd. Het hoofdbestuur van den Bond heeft over deze zaak dezer dagen een onderhoud gehad met den burge meester van Utrecht, De gemeente Utrecht zal het voor de school benoodlgd© terrein waar schijnlijk kosteloos beschikbaar stel len. EEN ONGEWENSCHTE GAST. De familie W. te Apeldoorn heeft de vorige week een ongewenschten gast in huis gehad. Bij de werklie den, die bezig waren het balkon der villa te hersteller», vervoegd© zich 'e morgens een haveloos gekleed man, dit om brood vroeg. Hij werd naar de keuken verwezen en ging toen den tuin In. Niemand lu de keuken ziende, schijnt d© onbe kende binnengeslopen te zijn, met het voornem- :i In een der vertrekken, waar eeri zilverkast stond, zijn slag t© slaan. Eerst heeft hij zich daar eenig zil verwerk toegeëigend van een buffet, maar ls toen gestoord door de komst van een dor huisgenooten.Ongemerkt wist hij zich onder een canapé te ver borgen en heeft toen blijkbaar den geheelen dag geen kans gezien zijn schuilplaats te verlaten, daar de fa milie er geruimen tijd gezellig bijeen bleef en voortdurend menschen in het vertrek kwamen. Overblijfselen van gekauwde tabak wezen er later op, dat do man zich in zijn eng verblijf nog al heeft kun nen schikken. Laat in den avond werd d© onge- wensehte gast, de reeds wegens een inbraak gesignaleerd stond, door d© politie in Apsldoorn's straten gear resteerd en zoo kwam men ook spoe dig zijn avontuur van dien dag te weten. Toen het van 't buffet gesto-j len zlver aan de familie W. getoond j werd, was deze een en al verbazing, te meer nog toen zij vernam, onder welke omstandigheden de diefstal plaats had. (Amh, Ct.) UIT GEWETENSWROEGING. Ruim anderhalf jaar geleden miste op onverklaarbare wijze een dame, wonende in de Sarphatistraat te Am sterdam, uit haar slaapkamer een gouden broche, bezet met diamanten van groot© waarde. Woensdagmorgen werd aan haar adres een pakje bezorgd. In het zich daarin bevindende doosje vond zij het vermiste kostbare kleinood met cle vermelding: „uit gewetenswroe- king". Het briefje was, zooals te be grijpen is, niet onder te ekend. (Stand.) DE AMERIKAANSCHE LINIEVLOOT EN JAVA. De Parijsche New-York Herald ver neemt uit Washington Nederland heeft de vloot uitgenoo- digd Java aan te doen, maar de uit- noodlging is afgeslagen, omdat men het vastgestelde reisplan wenschte te volgen en ook voor schijfschieten en oefeningen in de Filippijnen wilde komen, HU1BERT VISSER. Aan de Tel. wordt bericht Huibert Visser, een verpleegde.- moordenaar van een verpleger te Vfaehhuizen, en veroordeeld toit 6 jaar, die Frans Rosier hielp bij zijn vlucht, is zwaar geboeid naar Leeu warden gebracht. HET GEBEURDE TE UTRECHT. Het U. D. verneemt, dat van de ne>- gen aangehoudenen in verband met het gebeurde in het park Nieuwer- oord te Utrecht, één buiten vervolging is gesteld en mitsdien uit d© preven tieve hechtenis is ontslagen. De acht anderen zijn thans naar de openbare terechtzitting verwezen hun zaak zal Maandag 28 dezer voor de rechtbank dienen. DE AMSTERDAMSCHE BEURS. Het Hbld. meldt De belangrijk© werkzaamheden aan het Beursgebouw, waartoe inder tijd door deai gemeenteraad op ad vies der onderzoekcommissie is beslo ten, zijn thans geheel door den diienst der Publieke Werken uitgevoerd. Daarvan zal dezer dagen officieel me>- dedeeling aan B. en W. geschieden, en een bezoek van B. en W. en de le den der genoemde commissie aan de Beurs kan dan worden verwacht. Naar wij uit bevoegde bron verne men, verkeert het Beursgebouw thans na de uitvoering der werkzaamheden en daardoor aangebrachte verster kingen, In goeden staat. Na de voor ziening heeft de nieuwe toestand zich in alle doelen gehandhaafd en heeft van geen der vroegere afwijkingen een herhaling zich voorgedaan. XHIe CONGRES VOOR OPENBARE GEZONDHEIDSREGELING. Op het te Dordrecht te openen 13de congres voor openbare gezondhedds- regeling komt in de middagvergade ring o. m. in behandeling „de huis vesting van den soldaat". Inleiders zijn de kapitein der genie A. E. Re- delé en de le-luit. der genie W. Du- dok. Naa rmen verneemt zal door den minister van oorlog een bewijs van belangstelling in deze discussie wor den gegeven door het zenden van ver tegenwoordigers. Prof. Wijsman, die het congres zou presideeren, zal daarin door andere werkzaamheden verhindeaxi zijn. VAN DEN BERGH'S LIMITED. De Londensche correspondent dea- N. R. Ct. seint: De directie van de naamlooze ven nootschap Van den Bergh's Limited, heeft over het halfjaar, geëindigd 30 Juni jl., voor de gewone aandeelen der maatschappij een interim-divi dend aangekondigd op den voet van 10 pot. per jaar. BRANDEN. Woensdagmiddag, omstreeks 5 uur brak er, bij harden wind, brand uit in de graanschuur van H. J. Vla ming te Dinteloord. Deze schuur en het daaraan grenzende huls van den burgemeester en een andere woning, zijn geheel afgebrand. Het postkantoor, waarvoor eeret ge vaar dreigde, bleef behouden. Te Meeden is, vermoedelijk door het spatten van vuur uit de dorsch- machine, afgebrand de boerenschuur van A. ten Have. Het voorhuis bleef behouden. D© geheele oogst verbrand de. DE BEGRAFENIS VAN VAN HAARST. De N. R. Ct-correspondent te Ko penhagen schreef Dinsdag: Hedenmiddag had de t©r aardebe- stelllng plaats van den heer M. M. v. Haarst, den overleden consul-gene-^ raai der Nederlanden. Bij deze gele. genheid bleek nog eens welk een ach ting hij hier genoten had. Vele ver tegenwoordigers uit de regeerings- en aanzienlijke handelskringen wor ren bij de lijkplechtigheid in de Gar-1 nizoenakork tegenwoordig. De kerk' was in haar heele lengte rijk ver* sierd met de tallooze kransen, dié' van alle zijden gezonden wareni. Naar Deensch gebruik hield Pastor Hvild Nielsen in de kerk een lijkrei de, waarin hij aan de vele goede ei genschappen van den overledene heri innerde, en er op wees hoe het hem' gelukt was bij alle liefde voor z ij-xf eigen land, een bijzonder verdienste lijk burger te worden in zijn tweed» vaderland. Voor en na de rede zong een uitstekend koor toepasselijke lie deren, wat het indrukwekkend© van' de plechtiglieid ten zeerste verhoog* de. Na afloop hiervan werd d© met bloemen overladen© kist door con suls, waarvan sommigen in hun' ambtskleed ing, naar buiten gedra gen. In een eindeloozen stoet van rijtui gen reden zij, die den overledene d© laatste eer bewijzen wilden, naar het Assistenskerkhof, waar de teraarde bestelling plaats vond. Bij het graf werden geen redevoeringen meer ge houden. Voor de begrafenis waren de meea ten onzer consuls in Denemarken overgekomen. Na afloop der plechtig heid vereenigden zij zich, ©n harte lijk sprak men er over den overleden chef. LIJK GEVONDEN. Men meldt uit Elburg: Verleden week werd bericht, dat een visscher op zee verdronken was. De visscher B. vond thans het lijk van zijn verdronken neef drijvende in zee. DE SUPERIORITEIT DER ENGEI SCHE VOETBALLERS. Dat de Engelsche amateurs in de continentale ontmoetingen der laat ste jaren verreweg de sterlcsten wa ren, bleek voldoende uit de respectie velijke uitslagen. Voor wie echter nog niet voldoende overtuigd mocht zijn, geven wij hier eenige cijfers. In 2 seizoenen speelden zij 10 in ternationale wedstrijden, die alle ge wonnen werden, met een doelpunten- record van 758. De twee ontmoetin gen met het Fronsche elftal leverden alleen 27—0 goals op, die met Hol land 202 doelpunten. (Tel.) BOKSEN. Een match Tommy Burns—John son. 't Schijnt nu toch werkelijk te zul len komen tot een kamp tusschen Tommy Burns en den neger Johnson en wel te Melbourne, waar liefheb bers Burns een bedrag van 6000 pond sterling hebben gewaarborgd, onver schillig of hij wint of verliest. ZWEMMEN. De Traversée de Paris. Deze zwemwedstrijd door Parijs over ongeveer twaalf K.M. voor ama teurs, vindt Zondag a.s. niet plaats. Holbein's laatste pogingen. Holbein, die Zondagmorgen, on danks het min-gunstige weer, toch te water is gegaan voor den tocht over het Kanaal, maar 't na eenige mijlen zwemmens moest opgeven, Is nu te Kaap Grisnez, in afwachting van een gunstiger gelegenheid, trouw verge zeld door zijne vrouw en zijn twe* kinderen. BERGSPORT. Wereldrecord door een vrouw verbeterd. Miss Annie S. Peck uit Providence, een bekende bergbeklimster, heeft 2? Aug. 11. mot een Zwitser als begelei der, den top van den Huascaran- l>org beklommen ,een hoogte van 26,000 voet. Een voet en beide handen dor da/me waren bevroren. WIELRENNEN. Een 24-uurs-wedstrijd ;n België. Op de baan van Karreveld te Brus sel, vindt 26—27 dezer een 24-uurs- wodstrijd plaats met deelneming van de Fransche renners Georget, Trous- «elier, Passerieu, Faber, Dortignacq, Cruchon, Catteau en Platteau. 'AUTOMOBILISME. Een wegwedstrijd in de Vereenig- de Staten. De wedstrijd te Lowell (Mass.) over 254 mijl is gewonnen door Strang met een ..Ivotta"-wagen in 4 uur 42 min. 34 sec., dus met een gemiddelde van 85 kil. per uur. Tweede was een zes-cylinder „Berliet" in 6 uur 14 min. 58 sec., derde een „Knox'!> vierde een „Fiat". LUCHTSCHEEPVAART. Delagranges nieuwe tocht. DelagTange is ln een poging om zijn eigen wereldrecord van Zondag l.L (29 min. 55 sec.) te verbeteren, niet geslaagd. Hij ls opnieuw t© Issy-Ies- Moulineaux opgestegen, maar bleef bij sterken wind 9lechts 28 min. 11/5 ?©c. boven, omdat er iets aan de bou gies was gekomen, waardoor de ont steking weigerde. Delagrang© denkt nog deze week anderhalf uur in do lucht to zullen blijven. ORVILLE WRIGHT HOUDER DER WERELD-RECORDS. Van Fort Myer (Ver. St.) uit heeft Orvilie Wright Woensdag twee op stijgingen gemaakt met zijn aero- plan en is de eene maal 1 uur 2 min, 8 Osec., de andere 57 min. 31 eeo. lö de lucht gebleven. De langste tocht vond plaats In den avond, ten aan- sohouwe van een menigte geestdrif tige menschen. In den morgen maak*.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2