HAARLEM'S DAGBLAD. 1 il l Tl ADYERTENTIEN! VRAAC-EN-AANBODS AOV ERTERTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING TWEEDE BLAD Stadsnieuws Uit de Omstreken! Binnenland FEUILLETON MAANDAG 1'/ SEPTEMBER J ©O ten bate van het personeel, ten eene- male ongegrond zijn. De Britse he Regeering heeft de quaestle van de schadeloosstelling aan het personeel zelfs niet in overweging willen nemen Bij de 127.000 po. st. die de aandeel houders krijgen, Is voor liet perso neel geen cent. Volgens het oordeel der directie is de kans op schadeloos stelling van de Engolsche Regeering aan het personeel nihil. En ook de rechtsgeleerde raadsman van den Bond, nar. S. de Vries j was van de zelfde meening. Om de-leden van dezen stand van zaken op de hoogte te stellen, was de vergadering belegd. De voorzitter zeide dat de eenige hoop nu is, dat de Bond alsnog van den tegenwoor- digen minister van buitenlandsche zaken gedaan tracht te krijgen, dat de Regeering bij hot Engelsche gou vernement stappen doet in het be lang der schadeloosstelling. Tot dit doel zal rar. Do Vries oen audiëntie aanvragen. Sommigen drongen er op aan, zich direct tot de Engelsche Regeering Ie wenden, daar de tussc henkomst der opeenvolgende ministers van buiten landsche zaken, ondanks alle belof ten om de zaak van het personeel te behartigen en voor te dragen tot dus ver geen resultaten opleverde. Voor- ioopig achtte men hot echter ge- wan scht, het werk het gouvernement uit handen te nemen. Hei eind (ter discussion was dat besloten werd, bij hat Bondsbestuur op spoed aan te dringen, den uitslag der audiëntie af tc wachten en dan verdere stappen te overwegen. HET WRAK VAN DE „LUTINE". Da „Daily Mail" van 11 Sept., dus schrijft de Londensche correspondent van 't Hbïd., vertelt dat men het zoe ken naar de schatten van het wrak der „LuLine", die bij Terschelling in 1797, naar het heet, met een waarde van 509.000 pd. st. aan goud ten gronde ging, nog niet opgeeft. Het blad meldt dat aan den mond der rivier CoLne, ter hoogte van Bright- Imgsca, dezer dagen een eigenaardig vaartuig an kei'de, dat beproeven zal bovengenoemde schatten boven water te brengen. Een deel er van werd reeds opge haald, doch alle gewone bagger-ma chines hielpen niet meer, daar het wrak in het zand is weggezonken. De ricuwé hagger-machluo nu is een groote stalen koleer, ongeveer 100 Eng. voet langen wijd genoeg dat een man er recht op doorloopen kan. Aan het eene einde bevindt zich een metalen kamer met deuren en ruiten en aan liet andere een hoeveelheid groote haken en ander takelwerk. Het toêstel is na jaren arbeids vol tooid door de scheepsbouwers For- restt cn Co. to Wyvenhoe. Het eene einde van den koker zal verbonden worden aan den kant van een schip, Het andere einde zal door middel van met water-ballast gevulde tanks lot op den bodera zinken. Daarna zal door middel van saamgeperste lucht al het water uit den koker worden gedrongen en ook uit de kamer op den bodem, die op den bodem der komt. Duikers zullen dan een trap in den koker afgaan, tot zij de ka mer bereiken. Daar zullen zij hun üuikcr-costuum8 aantrekken en door '•.et openen van waterdichte deuren ;n de zee gaan. Mannen, in de kamer achter-gebleven, zullen volgens bevel dar duikers, die door draagbare tele- phoon-toestellen aan hen verbonden blijven, het mechanisme in werking stellen van twee krachtige zuigpom- pen, die aan beide zijden van den ko ker zijn aangebracht. Deze bagger- zuigevs zullen, naar men verwacht, het zand om de zware kamers weg zuigen, tot deze door zijn zwaarte op hot dek van het wrak is gezonken. Daarna zuilen de duikers op het schip de schatten kumieu vinden. De tijd zal leeren of inderdaad door deze machine de zooveel besproken Lutine-schalten te voorschijn ge bracht zullen kunnen worden. DE HUISBAAS. Een nurkscho rnan vroeg met aan drang een oude weldadige dame te spreken. Wat hij zei was echter sym pathiek: Mevrouw, sprak hij, ik kom u spreken, over. een treurig geval. Er verkeort een gezin in den bittersten nood. De vader, die de kostwinner was, is overleden: de moeder is te zwak om te werken voor haar kinde ken, die omkomen van honger en el lende. En elk oogenblik dreigt dezen cmgelukkigen de laatste verschrik king, dat ze uit hun woning op straat gozet zuilen worden. Ze moeten ge holpen worden, mevrouw, hun ach terstallige huurpenningen bedragen vijf en twintig gulden. Het is verschrikkelijk, zei de oudo dame, hier is liet geld. Maar mag ik i: ook vragen wie u is, dat u zich voor (lie ongelukkigen interesseert? Ik ben de huisbaas, antwoordde do nurlcsche man. (Hbld.) ZE DEè HET NIET. Zij zouden dezer dagen in den echt j worden verbonden en alles was ge reed. Doch daar kwam den vorigen avoud de bruid even bij den ambte- j naar van den burgerlijken stand aan- j ioopen om te vertellen dat zij het morgen niet-en-dcc. Zij zag er maar j liever van af. Mijnheer de ambtenaar i wist het nou, hij kon dus thuisblij- ven. 1-Iot drama specldo te Eemnes. HARD WERKEN. Do Duitscho Keizer spaart zijn zo nen niet. Zij leeren bij hom hard werken. Toén Prins August Wilhelm, de vierde zoon van den Keizer', voor j zijn promotie zat, placht hij om vier j uur 's ochtends op te staan en werkte hij tot 's avonds door, met nauwelijks i een uur voor den 'hoofdmaaltijd er- 'ussclren. De Kroonprins werkt op 't uogenbiik aan het Pruisische Minis- i lorio van Binnonlaiidsche zaken en is daar eiken ochtend vroeg te vinden. Als hij daar uitgestudeerd is, zal hij oen tijd lang aan het Ministerie van Financiën eu ten slotte ook aan het Rijksdepartement van Marine werk- I raam gesteld worden. HOSPITAALKERKSCHIP „DE HOOP". Hot hospitaal-kerkschip „De Hoop is te IJmuiden binnengekom n en naar Amsterdam gesleept, waar liet scheepje gemeerd ligt aan den Vee- steiger. In het hospitaal waren zes zieken, die naai- huis zijn gezonden. Op reis had men veel stormweer, niet temin konden op de vloot heel wat zieken worden behandeld. De dokter had dus druk werk. Vermoedelijk gaat „De Hoop" 17 dezer weder naar zee, met een nieuwen predikant aan boord. HET RIJKSKRANKZINNIGENGE STICHT TE MEDEMBLIK. Do „Tel." over bovenstaand go- sticht schrijvende, zegt o. m. Wil men de fouten van het gesticht gespecificeerd, dan kan dat op de volgende wijze geschieden le. Er is geen gelegenheid genoeg tot isoleering van verpleegden, na melijk het aantal cellen is te gering. Toch is isolement van een aantal bel hamels in tijden van onrust, zooals het gesticht ook nu weer doorgemaakt heeft, noodzakelijk. 2e. In normale tijden is meer inten siever verdeeling van het aantal ver pleegden in het gesticht noodig. Op het oogenblik zitten er tc veel ver pleegden bij elkander. Daardoor wordt het onderling contact te groot. 3e. Contact met de buitenwereld, o.a. door roepen, is niet uitgesloten. Een aantal ontsnappingen schijnen geschied 'te zijn, onder medewerking van buiten af. Gelegenheid tot roepen bestaat vooral in de slaapzaal, en den daaraangrenzenden tuin. 4e. Het gansche gebouw, maar vooral de zoogenaamde versterkte afdccling, is te zwak gebouwd, wat al voldoende is aangetoond. Medomblik, de bergplaats van 1G9 bedreigers onzer samenleving, van do schrikkelïjkste vergissingen van de natuur, behoort dus in de eerste plaats te voldoen aan de nieuwste en strengste eïsehen die het begrip „vrij heidsbeneming" maar kunnen bepa len. Psychologisch zijn menschel', als de verpleegden in de versterkte af- deeling eilanden. Ook wat hun uiterste bestaanscon- dities aangaat, behooren ze dat te zijn. Nederland vraagt voor hen een gesticht, waar de meusclienliefde zich mag uitputten, waar feest gevierd wordt en desnoods bacchanaliën worden gehouden, maar, dat abso luut van do buitenwereld is afgeschei den. De regeering zorge dus ten spoedig ste voor den houw van een nieuw ge sticht.... anders komt Rosier er weer uit. BRANDSTICHTING. Men meldt aan de „Tel." uit Veen- huizen In den nacht van Dinsdag op Woensdag 1.1. werd bij hel eerste ;esticht eene partij van 10 a 12 dui zend takkehossen een prooi der vlam men. Het vermoeden, dat een paar de serteurs deze baldadigheid hadden uitgehaald, is juist gebleken. Te Wes- terbork namelijk werden twee de serteurs ingepikt, die, na ondervra ging, heleenden den brand gesticht tc hebben. Volgens him bekentenis verkozen zij de gevangenis boven een kolonie verblijf. REGENBOOG BIJ MAANLICHT. Vrijdagavond was te Katwijk aan Zee aan den hemel een natuurver schijnsel waar te nemen, dat mis schien door niet velen is opgemerkt. Aan don zuidwestelijken hemel waa te ongeveer negen uren, dus bij maanlicht, een regenboog riiet on duidelijk zichtbaar. Misschien is het een bijzonderheid en daarom maken wij er melding vau. (vL. D.") BIJ EEN BUAND OMGEKOMEN. Te Rousel (N.-B. heeft in eeu twee tal woningen een brand gewoed, welke helaas een slachtoffer ge- eischt heeft. Voorbijgangers ontdekten brand in de woning van den heer J. Dirks in een oogwenk stond het huis in lichte laaie en het vuur tastte ook het be lendende perceel van den heer J. Pijnenburg aan. De heer J. Dirks is bij dezen brand om het leven gekomen. Waarschijn lijk heeft hij in den stal het vee los gemaakt en is daardoor door den rook gestikt en toen verbrand. Men Examens Hoofdact©. Bij het op 11 en 12 September te Den Ilaag gehouden examen slaag den o. m. onze stadgenooten de hea ven W. A. J. Bremer en J. J. Bosse. Naar de legerplaats. Do bataljons van het 10e regiment Infanterie, respectievelijk uit Haar lem, Hoorn en Den Helder, vertrok ken heden per spoor naar het station N aard enBussum en marcheerden van daar naar öe legerplaats bij La ren, tot het houden van regiments- 'oefeningen onder leiding van den kolonel H. C. A. Neetesan, comman dant van gemeld korps. HAARLEMMERMEER. Bij Koninklijk besluit van 7 dezer is aan Adriaan Borst, loteling voor de lichting der nationale miljtie van 1908 voor de gemeente Haarlemmer meer en behoorende tot het regiment grenadiers en jagers, ontheffing van den werkelijken dienst bij de militie voor het nog onvervuld gedeelte van zijn diensttijd verleend. Deze loteling ha-d aanspraak kun nen maken op vrijstelling van miü- tiedienst wegens broederdienst. Hij word echter door den militieraad tot den dienst aangewezen, vermits door hom oi' van zijnentwege ten dienende dage hij genoemd college geen reden van vrijstelling is ingebracht, noch bewijsstukken tot .staving van eenig recht op vrijstelling zijn Ingeleverd. Dit is intusschen, blijkens de ter zake ingewonnen ambtsberichten, niet te wijten aan zorgeloosheid. STATENGENERAAL. VEREENIGDE VERGADERING VAN BEIDE KAMERS op Zaterdag 12 September 1908, tot sluiting van de zitting der Staten-Generaal. (Geopend te 3 uur). De heer SchimmeLponninck van dier Oye bekleedt den voorzitterstoel. De Voorzitter laat door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk besluit va:n 1 Sept. 1908, waarbij de minister van bmnenlaind- sche zaken wordt gemachtigd, heden, te drie uur des namiddags, zich te be geven nuar de vergadering der Sta ten-Generaal, ten einde in eene ver- eeuigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De Voorzitter benoemt tot leden der commissie, die den minister in hei gebouw der Tweede Kamer zal ont vangen en uitleiden, de hearer,Van Löben-Sels en Bloembergen, loden der Eerste Kamer, en Van den Berch van Heemstede, Ja-nnink, Limburg en De Geer, leden dei' Tweede Kamer. Kort daarna treedt de Minister, Voorafgegaan door de commissie, de •vergaderzaal binnen. De heer Heemskerk, Minister van Binnenlandsche Zaken, neemt plaaits voor den troon, -en houdt de volgende rede Mijne heeren liet hoeft Hare Majesteit de Ko ningin behaagd mij op te clragen, de ze zitting van de Staten-Generaal in Haren naam te sluiten. Verschillende maatregelen van wet geving kwamen, in liet a/geloopen zit tingjaar, dank zij Uwe medewerking, tot stand. Goodkeuring werd gehecht aan ver scheidene internationale verdragen, waai'ondor nopens onderwerpen van arbeidsbeschermingnopens de verbe tering van het lot van gewonden en zieken, zich bevindende bij de legers te veldeJe instelling van het Inter nationaal Landbouw-Instituut te Ro me de verlenging' der Suilcerconven- ti-e en de toetreding van Rusland tot die overeen komst. Onder de wetsont werpen ter goedkeuring va.n verdra gen met bijzondere Mogendheden ver dienen speciale vermelding dat betref fende het tracta.at in zake ongevallen verzekering met Duitschland, dat be treffende het verdrag ter wederzijd- sche erkenning van Naamlooze Ven nootschappen met Duitschlanddait betreffende het Nederlandscli-Brazi- liaansch grenslractaat en dat nopens het Handelsverdrag met de Vercenlg- de Staten van Amerika. Eene wet bepalende, dat bil het in werking treden der wet van' 13 Juli 1907 (Staatsblad no. 193), ten aanzien van do rechterlijks bevoegdheid en door A r t h u r W. Marct-moDt. 61) Wil u beweren, dat Mevr Taun ton u haar toestemming gaf zonden :mij er in te kennen, dat ik hier zou blijven Zij dacht niet, dat u er iets te gen zou hebbenZij lcomt Maandag terug en dan zal alles zich wel ophel deren tusschen u beiden. Maar in dien tusschentijd en hij haalde de schouders op als betreurde hij het, dat Olive zoo in een moeilijke positie was gebracht. Ik geloof u niet, riep Olive. Ik kan liet van haar niet geloovon. Ik hoop op zijn laatst Maandag of Dinsdag te vertrekkenen in dien tusschentijd zal het werkelijk nood zakelijk zijn, dat u niemand ont moet. U hebt zeker een of ander bedrog gepleegd, om mijn vriendin zoo te misleiden. Maar sk -va: het te weten komen, en het zal niet helpen. En ga nu heen, alstublieft. van de rechtsvordering de regelen ten tijde der Inleidende dagvaarding, gel dende, van toepassing blijven op de alsdan aanhangige rechtsgedingen be trekken jk eene orbei-dso vereen komst, kwam tot stand. Eene wjjziging der drankwet wérd goedgekeurd, tem einde eene gelijkvor mige toepassing van een hare® bepa lingen te bevorderen. In de regeling der minimum-sala rissen van 'de onderwijzers aam de la gere scholen werd eene verbetering gebracht door eene wijziging van art. 26 der wet tot regeling van het lager onderwijs. De gemeen tewet onderging een wen- sdhelijk gebleken wijziging. Een wettelijke tijd werd vastge steld. Voor helt toekennen, van schadeloos stellingen aan gewezen gesalarieerde leden der opgeheven schutterij, wer den gelden beschikbaar gesteld. Het recht bp pensioen van don lui- teuant-kolo nel-intendant, de kapitein- kwartiermeesters en den luitenant kwartiermeester bij het korps mari niers werd nader geregeld. De „Pensioenwet voor de zeemacht 1902" en de „Pensioenwet voor de landmacht 1902" werden gewijzigd en aangevuld. Een wijziging van artikel 24 der Burgerlijke pensioenwet vemvieif Uwe goedkeuring. Eene wet kwam tot stand, houdende instelling van een fonds voor de uit- voering van de Tiendwet 1907 en een houdende instelling ee-ner Consigna tiekas. Do wetten betreffende de registoa- tie-brdast'ïig werden gewijzigd en aan gevuld. Eene verhooging van het zegel recht van sommige effecten werd goedgekeurd. Door Uwe medewerking kwamen maatregelen tot stand, waardoor het blijvend gedeelte der militie geduren de de maanden April tot en met Juli op de vereischte sterkte kon worden gehouden. Ter bevordering van den aanleg en de verbetering van land- en waterwe gen, alsmede van den aanleg en de exploitatie van spoor- en tramwegen in verschillende deelen des lands, kwamen verscheidene wetten tol stand, zoowel tot het toekennen van subsidiën en renitelooze voorschotten uit 's Rijkskas, als tot onteigening der nood'ige terreinen. Eene nadere overeenkomst mei; de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, betreffende heit personeel van de voormalige Noder- landsche Rhijnspoorweg-maatschap- pij verkreeg wettelijke goedkeuring. In aansluiting aan het in 1906 te Rome gesloten Algemeen Postverdrag kwam eene wijziging en aanvulling van de wet Lot regeling der brieven- posterij tot stand. Met de Stoomvaart-maatschappijen „Nederland" en „Rotterdauiscli© Lloyd" werden nieuwe contracten we gens het vervoeren der mail gesloten, welke de wettelijke bekrachtiging hebben verkregen. Een wetsontwerp tot toekenning van een voorschot ten behoeve van eene stoomvaartverbinding tusschen Ne derland, Brazilië en Argentinië mocht Uwe goedkeuring verwerven. Door eene wijziging der OngevalLe" wet 1901 word mogelijk gemaakt een betere~inrichting van het tarief vol gens hetwelk de lasten der Ongeval lenwet worden omgeslagen over de Yerzekeringspllohtige bedrijven en werd eene betere contróle op het gere geld houden der loonlijsten mogelijk gemaakt. De wet, houdende bepaling tot voor koming van bedrog in den boter han del weixl aangevuld en gewijzigd. Uwe goedkeuring werd verleend aan een wetsontwerp ter verleening o. a. van een voorschot aan de Naamlooze Vennootschap „Koninklijke Holland- sc-he Lloyd". De noodige golden werden door U toegestaan ten 'einde den dienst der wettelijke arbeidsbescherming beter te kunnen .reg4elen. Door verhooging van de Indische begroeting werd de gelegenheid ge opend om een begin te maken met de opleiding van iniandsche rechtskun digen. In hot belang van de ontsluiting van het binnenland vau Suriname word tot doortrekking van den in aanbouw zïjnden spoorweg besloten. De Koningin heeft mij opgedragen aan li* Mijne Heeren, Har on daalt te betuigen voor Uwen ijver en voor Uwe toewijding aan :s Lands belang. In naam der Koningin en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten. Da Minister wordt door do comnxis sie uitgeleid en nadat deze In do ver gaderzaal is teruggekeerd, sluit do Voorzitter de vereenigde vergadering. DE HILVERSUMSCHE ONDERWIJ ZERSZAAK. Naar aanleiding van het besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij goedkeuring werd onthouden aan het besluit van den Hilversum- schen Raad van 4 Aug. jl. tot ont slag van don onderwijzer J. D. van Veen, stellen B. en W. voor van dit besluit voorziening ie vragen bij (le Kroon. Zooals men weet, was clcze onderwijzer ontslagen op grond van beweerde ongepaste handelingen met sommigen zijner vrouwelijke leerlin-; gen. ZUID-AFRIK A ANSCH SPOORWEG PERSONEEL. De afdeeling Amsterdam van den Bond van Z.A.S.M. personeel hield weer eens een vergadering de laab sto bijeenkomst dateert van 9 April 1908. De voorzitter deelde mede, dat in November 1906 aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal en aan den mi nister van buitenlandsche zaken een request werd verzonden met verzoek bij de Engelsche Regeering aan te dringen op schadevergoeding aan het personeel, dat tengevolge van den Zuid-Afrlkaanschen oorlog is uitge zet met verlies van have en goed en betrekking. Uit do memorie, van antwoord van den minister bleek later, dat cle be langen van hot personeel nog steeds door den Minister „ter harte geno men worden." Sedert is uit het verslag van de Zuid-Afrikaansche Spoorweg-Maat schappij gebleken, dat men op het punt staai een schikking te krijgen met de Engelsche Regeering. Naar aanleiding hiervan heeft hot bestuur het Bondsbestuur geschreven, hetwelk blijkens zijn antwoord een onderhoud heeft gehad met de direc teuren der Maatschappij. Uit dat onderhoud volgt, dat alle geruchten omtrent schikkingen, die de Brilscho Regeering heeft gemaakt in orde maken. Ik zal het dadelijk verzenden. Ilc twijfel niet of zoo zal alles spoedig wel terecht komen. Het doet mij plezier, dat ik u zoo kan hel pen. Het spijt mij zoo. Weer alteen gelaten, dacht Olive er over na wat dit alles zou moeten be- toekenen en langzamerhand, sloop wantrouwen tegen de Amerikaacasch© haar hart binnen. Als zij werkelijk haar vriendin was dan zou zij met geen mogelijkheid hebben kunnen doen waartoe Merridew haar nu had overgehaald. Zij vocht met kracht en macht te gen dat wantrouwen. Heit hield zoo'n heftige bedreiging tegen haar in, dat zij er niet aan wilde toegeven. Het telegram zou haar helpen in haar be slissing en zij wachtte ©r op met bijna koortsachtig ongeduld. Het kwam niet vóór het avond was en Loen werd alles er des te raadsel achtige!' door. Hevige spijt over dat misver stand. Kom dadelijk terug om alles in orde te maken. Maar maak u niet bezorgd. Heb goeden reden om te weten, dat G. M. niet is zooals je denkt. Gegroet lievo. Taunton. Panton bracht haar het telegram en stond met eon onverschillig ge laat te wachten tot Olive het gelezen had. Zal u heengaan, juffrouw vroeg iil. Mevr. Taunton komt dadelijk j thuis. Het is nu al zoo laat, dat i'k oven goed kan wachten tot zij komt, zei Olive. Het telegram stelde Olive niet ge rust. Eeu paar woorden met Mevr. Taunton gewisseld zouden zeker alles oplieldoren maar de volzin over Mer ridew kwam haar raadselachtig voor. En toen de nacht voorbijging zonder dat de Amerikuansch© verscheen en het Zondagmiddag werd zonder dat er zelfs eenig bericht van haar kwam, werd het wantrouwen steeds grooter en schoot dieper wortel. Zij las het telegram minstens twaalf maal over, eer cLndelijk verontrustte haar een nieuw denkbeeld. Wanneer had zij ook dien naam Lichfield hooren noemen Met een huivering herinnerde zij het zich plotseling. Vam Lichfield moest Olga Schmidt zijn gekomen eu van daar had men haar de vermomming toegezonden. En Madame Boncourt had het haar toegezonden. Madame Boncourt de in gezelschapskringen verkeereinde hoofdleidstar van dc bende, die be paalde welk royaal betaald werk de andere leden té doen hadden. Kon er misschien eonigo betrekking bestaan tusschen haar en Mevr. Taun ton? De gedachte alleen joeg Olive zooveel schrik aan, dat zij haar boek oonam en met koortsachtige aandacht J begon te lezen, terwijl zij probeerde al haar gedachten te bepalen bij het geen zij las, een wanhopige poging om deze nieuwe en verschrikkelijke angst van zich af te werpen, llot ovorige van den dag was zij vervuld van die nieuwe verschrikking. De nacht was een lange tijd van ver schrikking, en den volgënden morgen was zij koortsachtig, onrustig en voelde zich. ziek van onzekerheid. Maar zjj deed haar uiterste beet zich goed te houden. Als ik ziek word, is het nog veel erger, zei ze tot zichzelf. Den geho8len dag vocht zij dapper om haar moed terug te winnen. Mevr. Taunton verscheen omstreeks den middagen toen had Olive ved van haar gewone zei f beheers ch ing te ruggewonnen. De Amerikaarasche betreurde hel diep, dat de zaken zoo'n wending ge nomen hadden, en dat zij niet eerde® terug had kunnen komen. Maar in elk geval bracht zij goed nieuws meeen zij ging voort mot to verklaren, dat Merridew alles dood wait hij kon om zijn woord te houden. f Wordt ..vervolgd)* Veroorloof mij u te verzekeren, dat het mij oprecht spijt u zoo in moei lijkheden te brengen, juffr. P arm en ter. Mijn diepe eerbied voor u,... Wil u heengaan, alstublieft? zed Olive driftigen met eon buiging ver liet hij do kamer. Olive's verdriet, teleurstelling en woetle waren groot. Na Merridew tijd gageren te hebben het huis te verla ten, belde zij weer. Na eenig wachten kwam Panton. Zij stond even binnen de deur, zoodat er niemand door kon. Ik ga uit, Panton, zei Olive. Ja, juffrouw. Maar mevrouw zei mij, dat u niet heen zou gaan, vóór dat zij terugkeerde. Dat was een misverstand. Ilc was van plan hier to blijven tot vanmor gen langor niet. De terugkeer van uw meesteres heeft daar niets mee te maken, Natuurlijk weet ik daar niets van, juffrouwik heb er niets mee te makenmaar ik hek mijn orders go- kregen, on ik.... Zij zweeg oven, als wist zij niet wat te doen. Wat waren uw orders? Te zorgen, dat u niet heenging, voordat zij terugkwam, juffrouw, zei de vrouw koppig, maar niet zonder respect. Ik durf werkelijk niet onge hoorzaam zijn. -- Welnu, od mij de verantwoor ding. Ga daar weg. Pantoa! bleef stokstijf staan. Je hoort wat ik zeg? zei Olive boos. Het zou mij mijn betrekking kos ten. Jo kunt mij hier niet gevangen houden. U doet verstandiger mot kalm af te wachten, tot mijn meesteres terug komt, juffrouw, antwoordde de vrouw op denzelfden Uoppïgon toon. Alle be dienden hebben dezelfde orders en zelfs al kwam u uit deze kamer, dan zouden zij u hot huis nog niet laten uitgaan. Do meesteres is zoo precies, haar orders moeten stipt uitgevoerd worden. Maar zij heeft zich vergist, zeg ik je. Dat kan wel, maai" daar weten wij natuurlijk niets van, juffrouw. Wij kunnen alleen doen, wat ons ge zegd wordt. Olive beet zich van woede op de lip pen, toen zij zag, dat men haar niet zou laten heengaan. Weet je waar je meesteres is Zij is naai' haai- buitengoed te Lichfield, juffrouw. Telegrafeer haar dan dadelijk. Wacht, ik zal een telegram schrijven! en naar do tafel terugteerend schreef Olive een telegram. Hoe is het volle dig adres? Dat weet ik niet precies, juf rouw; maar de bottelier zal dat wel

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 5