HIKKELWimi E.Br^ndsm^ Dans-Academie. ♦♦♦♦♦♦♦♦I E. LÏERA N. I. K0KKIN0S, Kruisstraat 28, Zelfverwijt heeft U» Sport en Wedstrijden J MARTIN ZOMER. Kort Nieuws. II Kleine Houtstraat le. 17 m 19. Petroleum-ïiaiiglampett Nikkalwinkel i. LIEBI, Os Siroop van 'l Beertjs „MORAS' Haarstapkendes Wasser" HERINGA WÜTHRICH, SClïÜÏT GEZONKEN. .Zondagnacht is in het Buitengat te /Rotterdam een steenenschuit, loebe hdorenrto aass M, Visser, te Ouderkerk :'^an den jfïsel, bi] laag water aan den iWauwwrt aan den grond geraakt en iJaarpi bij het opkomen van den Vloed vol water geloopen. De schip der Ofc zin knecht hebben zich ter ^anwernood kunnen redden. fEKCCtT IN DE GEMEENTEKAS. Men mefdt aan de „Tel." uit Ech. lleld, dis 13 Sept. Nadat het geschil tusschen het Da gelijkach Bestuur en den. gemeente' Ontvanger, over liet tekort van 500 in de gemeentekas, aan het oordeel van Gedeputeerde Staten is onder Worpen, is dit bedrag door den ont vanger gestort. DE NIEUWE SOCIALISTENBOND. Naar aanleiding van een daartoe gedanen oproep door de heeren Ha- vers en Van der Zwaag, kwamen Zondag 13 Sept. jl. ruim 20 personen, waarbij een paar als vertegenwoor digers van organisaties in het Ge- hoelonthouders-Kofiiehuis, Nieuwe Molstraat, te 's-Gravenhage bijeen tot het stichten van een nieuwen So- ciolistenbond, Sympathiebetuigin gen waren ingekomen uit Leeuwar den, Harlingen, Witmai'sum, Kam pen, Enkhuizeu, Enschedé, Hilver sum, Vlis-iingen, Dordrecht en Roer mond. Na soms uitvoerige discussie werd e'i-delijk de beginselverklaring, oenige weken geleden in de bladen gepubliceerd, met eenige wijziging aangenomen en de Bond voorloopig voor opgericht verklaard. Hij zal den naam dragen van So dalis teaband in Nederland. In den aanstaanden winter' zullen op verskillende plaatsen van het land vergaderingen worden gehou den, met het doel af deelingen, vsax den Bond te stichten. Tot leden van het voorloopig be stuur tot regeling der verdere werk zaamheden werden gekozen de ren an der Zwaag te Gorredijk, W. Havers en J. L. Bruijn te 's-Graven hage, Joh. Brautigem te Amsterdam m N. H. Luigie te Rotterdam. DE NONVLINDER. Uit verschillende streken van mid den-Duitschiand komen klachten over de schade die door de nnrvLinder, (Liparis monacha) veroorzaakt wordt. Niet alleen vreten haar rupsen de dennenboomeai kaal, neen, ook boom gaarden worden aangetast en moeten het vooral kersen- en appelboomen ontgelden. Peren blijven tot dusverre gespaard. Wat tot voorbeeld strekt is, dat in elke gemeente bijeenkomsten worden gehouden waar de nonvlinder behan deld wordt en middelen aan de hand worden gedaan om haar uit ie roeien, Een van de zekerste middelen zegt 't Pflanzenpathologisch Versuehstation ie Geisenheim is het aanbrengen van lijmxngen om de stammen der hoo rnen. De rupsen toch laten zich ge makkelijk van den boom schudden, willen er weer tegen op kruipen, wat hun door de ïijmring belet wordt. De hongerdood is het gevolg er van. Het afborstelen der stammen met een stalen borstel verdient mede aan beveling. BRANDEN. Men meldt uit Vreeswijk: Zondagnacht is een schuur, toe behoorende aan den stalhouder M. alhier, totaal afgebrand. 20 Varkens kwamen in de vlammen om. Zondagmiddag om 5J uur werd door eenige baldadige jongens van circa 10 jaar, een schip met hooi, liggende aan de Admiraliteitskade te Rotterdam, in brand gestoken; nl. het schip Gerhard, eigenaar Otto Sprick. De brandweer was tegenwoor dig met 9 spuiten en 2 stoomspuiten, waarvan in werking werden gesteld «en aantal slangen op de waterlei ding en een drijvende stoomspuit. Var. 51/2 uur 'e avonds tot Maan dagmorgen is het blusschen geregeld moeten worden voortgezet, terwijl de lading werd overgestort in zand schuiten van de gemeente. Bij het uitbreken van den brand drong het publiek zoodanig op, dat de politie met de blanke sabel ruimte moest maken, waarbij nog een agent van politie in de hand werd gebeten. De schade welke aanzienlijk is word!- door assurantie gedekt. Ten gevolge van het omvallen van een lantaarn brandde de landbou werswoning met schuur gelegen in de buurtschap Veen te Nijkerk en bewoond door H. van de Garstkamp, geheel af. Van de levende have ver brandden twee vette varkens, twee zeugen, negentien biggen en onge veer vijftig kippen. Ook alLe land bouwgereedschappen en het grootste deel van den Inboedel gingen in de vlammen op. Het huis was wel, de Inboedel niet verzekerd. SLECHTE WONINGTOESTANDEN. De vorige week moest te Spanken burg (gemeente Bunschoten) een vis- schersgezin, bestaande uit moeder en vier kinderen het hoofd oefent zijn bedrijf op de Noordzee uit met behulp van den sterken arm uit de woning worden gezet, omdat het huis sedert geruimen tijd verkocht was en de nieuwe eigenaar het werscht* te betrekken. Gebrek aan eene andere Woning had de vrouw er steeds van teruggehouden haar huis te verlaten *o wist niet waarheen te gaan. Het arme gezin kon ook niet bij anderen Worden ondergebracht, want de wo ningen te Spakenburg ziin van zoo- danigen aard. dat niet één gezin de pakloozen tijdelijk kon huisvesten. Sommige woningen verkéeren dan ook in een allertreurigsten toestand ze bevatten slechts één vertrek met zeer beperkte oppervlakte, terwijl slechts één bedstede aanwezig is, en de kinderen dikwijls op den grond op stroo moesten slapen. GESLOTEN VOOR MOTOR RIJTUIGEN. In het belang van de vrijheid veiligheid van het verkeer hebben Gedeputeerde Staten van Gelderland in de gemeente Lionden voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen gesloten verklaard a. het gedeelte van den Rijnban dijk van de grens der gemeenten Kesteren en Lienden tot den oostc- lijken afweg van den weg, genaamd de weg van Ingen naar den Rijn uitgezonderd het gedeelte, hetwelk de verbinding vormt tusschen het Wes telijk en Oostelijk van den dijk gele gen gedeelte van den weg van Lier. den naar het Rhenensche veer. b. het gedeelte van den weg van Lienden naar Ingen naar de Lang?. Breischest-raat tot de Korte Breische- straat. ONGELUKKEN. Zondag is op den Kneuterdijk 's-Gravenhage een dame door electrische tram aangereden eh ge dood. Zij scheen de tram niet gezien te hebben en wilde de straat over steken, toen ook van de andere zijde een tram kwam aanrijden. Bijna vlak voor de eene tram keerde zij terug en werd daarop door de andere tram gegrepen. EEN GESTOORDE SPECIALITEI TEN-VOORSTELLING. Met veel ophef en reclame was voor Zondagavond aangekondigd: een „groote specialiteiten-voorstelling' te geven in Firascali. Met automobie len zouden de luidjes van huis haald worden en naar de voorstelling gebracht, zoo ze tijdig plaatsen be spraken, 150 automobiel-passagiers zouden er mogen zijn. Dat alles voor den civielen prijs van 50 cent le rang, 35 cent 2e rang, consumptie in begrepen. Eilacy, in het heele Fras- cati-zaal waren te zamen nauwelijks 150 personen bijeen. Groote financi- eele voordeelen zou derhalve de di rectie wel niet genieten. AI gauw bleek 't, dat- er iets niet in den haak was. Twee automobielen hielden voor Frascati de wacht; de bestuurders wilden niet vertrekken, alvorens betaald te zijn. Tijdens de pauze wachtten ze nog. 't Eerste deel dei' voorstelling liep vrij vlot van stapel. Maar met de pauze ging 't mis. Conferentie der zik^nten, die dadelijke voldoe ning van hun honorarium wilden. Kregen ze 't niet dan werkstaken. Ze kregen 't niet, en na lang gedis- puteer vertrokken ze. 't Publiek maakte er eerst een grapje .van. Een dilettant-musicus was gauw gevonden en hartver- heff-end-e-erstemmig klonk 't door de zaal, dat „Jaapie in de misère zat." e gérant van Frascati kwam op 't tooneel, verzocht vriendelijk liet publiek de zaal te verlaten. Hij zelf had geen zaalhuur ontvangen, geen betaling voor consumptie, was ech ter toch bereid geweest de voorstel ling te doen doorgaan de artiesten waren eveneens bereid op te treden, óók zonder betaling maar bij ge brek aan de muziek... nietwaar? Eén redenaar begon grieven te ui ten, een tweede beklaagde zijn twee kwartjes en zijn dubbeltje, voor de automobielrit kortom, het werd vrij opstandig. Om kwart voor elf duurde de rumoerige pauze nog voort; wijselijk draaide de gérant van Frascati, die zeer tactvol optrad, t licht toen uit. De directie van 't variété-ensemble: de heer Diercksz, artistennaam Caron, Rozengracht, was al lang vertrokken, zonder aan zijn verplich tingen voldaan te hebben. Die zal voorloopig wel geen specialiteiten- voorstellingen met gratis automobiel- rit organiseeren. (Tel.) De Parijsche politie hoeft vie).' man nen en een vrouw gevangen tuiouien die te Parijs en to Mélun vaisch geld hadden uitgegeven; een huiszoeking bij de vrouw leidde tot de ontdekking van een volledige Inrichting tot het maken val valsche munt. Te Muitan in Engelsch-Indië is ze kere mejuffrouw Taylor vermoord ge vonden in eon eerste-klasse coupé van den mailtrein Lahore—Karachi. Het wordt tegenwoordig hoogst gevaar lijk voor Engelsche dames, om alleen in Engelscli-Indië met den trein te reizen. De Parijsche Gemeente-werklieden hebben een groote voreeniging ge vormd, alle categories omvattend, om te geraken tot betere loonen en enkele verbeteringen in hun dienst to ver krijgen. Zaterdag is te Londen in de kerk St-. Margaret, onder zeer veel blijken van belangstelling, het huwelijk van den minister van Handel, Winston Churchill, met mej. Hozier ingeze gend. Alle ministers, behalve Asquilh, vele leden van het corps diplomatique, een zeer groot aantal parlementsle den enz. waren tegenwoordig. In heit eind van Sept. zal een Rus sisch eskader een bezoek brengen aan Kiel. De landverhuizing naar de nieuwe wereld is aan het afnemen. Bij de Hamburg-Amerika booten en de schepen van de Norddeutsche Lloyd was die vermindering duidelijk te const ate eren. Die schepen hebben dit jaar tot nu toe 300 duizend tusschen- dekspassagiers minder vervoerd dan het vorige jaar. Rekent men de overvaartprijs per hoofd op 120 mark dan hebben de booten dit jaar aan hunne tusschen- dekspassagietrs 36 millioen mark min der verdiend. De vleeschvergiftigingen in het Rudolf Virchow ziekenhuis, welke, zooals bekend werd, te wijten moe ten zijn aan bedorven vleesch, heb ben geleid tot een verandering in het k^ukenpersoneel van het zieken huis. Of daarmede de ware toestan den in de keuken van het Virchow- ziekenhuis zullen geëindigd zijn, zal de tijd moeten leeren. Prinses Louise van België beeft zich, volgens een telegram aan bet Berl. Tageblatt, voor goed te Aken estigd. Zij zou hiervan aan den Duitschen Keizer mededeeling heb ben gedaan en van dezen een zeer beminnelijk schrijven terug ontvan gen hebben. SOC.-DEM. VROUWENCONGRES. Aan bet groote soc.-dem. congres gaat in Duitschiand altijd een con gres der soc.-dem. vrouwen vooraf. Zoo ook dit jaar te Nürnberg. Op dit congres werden Zaterdag Verschil lende besluiten aangenomen betref fende de organisatie der vrouwelijke soc.-dem. De belangrijkste hiervan zijn: Elke partijgenoote is verplicht lid te worden der plaatselijke partij oer- ;anisatie; afzonderlijke politieke ver- eenigingen zijn niet geoorloofd. OveT het voortbestaan van afzonderlijke vrouwenverenigingen beslissen de partijgenooten van beider sekse in de betreffende plaats. Het lidmaatschap hiervan ontheft evenwel niet van de verplichting bovengenoemd. Afgescheiden van de veneenigings- avonden voor de mannen, moeten er ook vereenlgingsavonden voor vrouwen georganiseerd worden, tot theoretische en practiscbe leering. De vrouwelijke leden moeten naar verhouding tot hun aantal in het be stuur vertegenwoordigd zijn, min stens echter met een lid. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. chamelijke beursheid belette hem niet na de twintigste 't nog eens te wagen (dreef Nelson Gans het strijd perk rond, tot deze neerviel en niet tijdig weer op de sokken stond. SCHAKEN. Door de gezamenlijke schaakclubs te Zaandam, Zaandijk, Wormerveer, Krommenie, Westzaan en Beverwijk is besloten een wedstrijd te houden, waarvan het eerste deel zal worden gespeeld te Zaandam op 25 October e.k. en het tweede te Wormerveer op 1 November d.a.v. De spelers zullen in 8 klassen ver deeld worden. De winner in de eer ste ontvangt den titel van kampioen van de Zaanstreek en Beverwijk. Gemengd Nieuws Aanvang van den nieuwen cursus begin OCTOBER a.s. Spreekuur dagelijks van 25 en 7—9 uur. Prospectus op aanvrage verkrijgbaar. Leden van het „Nederlandsch Dans- onderwijzers-Genootschap" van de Genoasenschaft Deutscber Tanzleh- rer en de Imperial Society of Dance Teachers, Schagchelstraat 31. TELEFOON 806. Van Vrijdag tot Zaterdagmiddag kwamen te Petersburg 106 nieuwe gevallen van cholera voor.waaron der 23 met doodelijken afloop. In de ziekenhuizen zijn thans 190 cholero- patlënteoi. Ook in den. omtrek der stad, o. a. te Peterhof, vertoont de ziekte zich. De overheid hoopt nog 3a dat de epidemie van voorblj- gaanden aard zal zijn. Tijdens een voorstelling in den Am- bigu-sohouwburg te Parijs heeft de heer fistien, een der bestuurd?ren van de onderneming, bij eep twist van financieelen aard, een paar re volverschoten gelost op den beheerder den heer Fregemont. Deze werd ern stig gekwetst naar het gasthuis ge bracht. De moordenaar ia aangehou den. WORSTELEN. JOE JITSOE-KAMPIOENSCHAP. Te Portsmouth heeft, in een kamp om het joe jitsoe-kampioenschap der Japan, Jiro Tatsuka, die Miyaki's recht op den titel wereldkampioen wereld, Tarro Miyaki, kampioen van betwistte, na een hevigen strijd van 30 min. 19 sec. overwonnen, waarbij Miyaki al zijn kracht en bebendig- hed moest Inspannen om zijn tegen stander de baas te worden. DAMMEN. De heer J. de Haas heeft te Hoorn simultaan gespoeld. Van de 17 par tijen won hij er 12. Remise speelden de heeren Postma, Van Hoorn, D. de Vries en P. Kort, van Enkhuizen, IJdo, Van Hoorn, en C. Reselman, van Anna Paulowna. HOCKEY. j De Nederlandsche Hockeybond houdt Zaterdag 26 dezer in Amster dam zijn algemeene vergadering. BOKSEN. WERELDKAMPIOENSCHAP LICHT GEWICHT. Nelson, genaamd Bartli-ng Nelson, heeft Donderdag te San Francisco den neger Joe Gans in het ronden overwonnen. Gans was zenuwachtig en bepaalde zich hoofdzakelijk tot de verdediging, wat hem niet belette in de vijftiende ronde Nelson een ge weldige watjekou op zijn facie te ge ven. Toen was 't echter uit met den neger, dat was zijn laatste kracht- troef. Nu kwam Nelson voor den dag en ln de twintigste ronde timmerde hij ale een razende op Gans' body, beginnende met dee negers hoofd en eindigende met mans teenen, Zn de een-en-twlntigrte ronde (Gans1 8- CHOLERA IN RUSLAND. 24 Juli het eerste geval in Astrakan aan de Kaspische zee. Vandaar ging de cholera langs de Wolga slroomop- waart.3 en sloeg daarna over, naar het stroomgebied van de Don. In de laatste weken dringt de ziekte nog verder haar het westen door. en wor den er gevallen gemeld, uit de lan den bij den Dnjëpr, vooral :n de start Kiew. Ook in Moskou en Petersburg kwamer. gevallen voor. Trots de groo te verbreiding der ziekte, te het aan tal lijders en sterfgevallen vrij be perkt. De Duitsche en Pruisische au toriteiten zijn voorbereid op mogelijk doordringen der cholera tot over de Russische grenzen en uitgebreide, maatregelen zijn ln de grensprovin ciën genomen, om de ziekte te keer te gaan. In de „Reichsanzeiger" staat eene bekendmaking van den rijkskanselier, inhoudende, (lat alle schepen uit Pe tersburg en Kroonstad, benevens die uit de Zwarte Zee-havens ln quaran taine moeten gaan. Een telegram uit Petersburg be richt nog, dat de cholera zich daar voortdurend uitbreidt, vooral in de arbeiderswijken. De magistraat heeft 100.000 roebel uitgetrokken voor voor zorgsmaatregelen, en 100 artsen in J dienst genomen, terwijl de militaire 1 geneeskundige dienst, en de medische studenten dezen behulpzaam zijn. Op zeven plaatsen in de stad zijn isola tiegebouwen ingericht, terwijl de stad verdeeld is in 143 sanitaire dis- tri Gten ONTPLOFFING. In de Spaansche gemeente Santa Maria de Neda had een jongen bij het afsteken van een vuurwerk het ongeluk een brandende vuurpijl te laten vallen in een mand, vol met an dere vuurpijlen, enz. Een hevige ontploffing volgde en in de paniek, die ontstond, werden 14 menschen ge kwetst, van wie 5 doodelijk, benevens verscheidene kinderen. Een der klei nen werd terstond gedood. Wie gedurende de maand September voor een gulden artikelen koopt, ontvangt een doos Griekbche Taadpasta o! poeder Odontine Cadeau. aiies 6©gea concurzcerende prijzen. MAGAZIJNEN van Lnx<j- en Huishoudelijke artikelen Porselein en Aardewerk. Groote Keniet Mooie ge-lepen karaffen, fijn geslepen waterstel len met glazen plateau compleet f 3. Geslepen messenleggers van af 0.60 Geslepen kaasstolpen van af. „0.76 Geslepen kelkebakjes per stuk 0,20 Specialiteit In KIKKEMH 8EBVIEZEH, welke onder garautle rerkeoht worden, merk B F. onder controle van het chemisch bureau van onderzoek van Br. HAMEL BOOS A HABMEBS. Thee- eu SoheukbladeQ met bij passende karaffen en kelkebakjes. Nikkelen Bouilloirs, Koffiefilters en Snelkokers. Zuurstellen van f 1.60 af. Prima kwaliteit Alpaka Zilver Bet- en Dessert vorken van f 3.af per dozjjn. Steeds in voorraad groote sorteeriog! met lo kwaliteit branders. Kt ine Hontetraat No. 17—19. Marktnleuws Haarlem, 14 Sept. Gr o enten mar kt. Appelen. Aangevoerd 170 H.L., ver kocht 150 H.L., ƒ5—12. Peren. Aangevoerd 93 H.L., ver kocht 70 H.L., ƒ6—ƒ80. Bloemkool. Aangevoerd en verkocht, 2000 st., 3—12. Roode kool. Aangevoerd en ver kocht 1000 st.. ƒ3ƒ7. Witte kool. Aangevoerd en ver kocht 300 st., ƒ3—ƒ5. Savooiekool. Aangevoerd en ver kocht 2000 st. 3—ƒ5. Wortelen. Aangevoerd en verkocht- 2000 bos, 5—ƒ9. Stooiuvaartberlclitesi Het stoomschip Solo, van Rotter dam raar Java, vertrok 13 Sept. van La Pallice. Het stoomschip Tabanan, van Rot terdam naar Java, arriveerde 13 Sep tember te Southampton. Het stoomschip Besoeki, van Java naar Rotterdam, vertrok 13 Septem- ber van Port Said. Het stoomschip Menado, van Java naar Rotterdam, passeerde 12 Sopt. Sagres Het stoomschip Goentoer, van Java naar Rotterdam, arriveerde 14 Sept- te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 12 Sept. Perim. Het stoomschip Timor, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 13 Sept. van Suez. Het stoomschip Celebes arriveerde 13 September van Amsterdam te Sa- bang. Het stoomschip Flores, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 13 Sept. Dungeness. Het stoomschip Banda, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 18 Sep tember van Port Said. Het stoomschip Sumatra, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 13 Sept. van Perim. Het stoomschip Lombok, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 13 Sept. Kaap St. Vincent. Het stoomschip Ixion vertrok 13 September van- Amsterdam naar Ja va via Liverpool. Het stoomschip De Haan, van Rot terdam naar Batavia, vertrok 13 Sep tember van Suez. Het stoomschip Rijndam, van Rot terdam naar New-York, passeerde 13 September, voorm. 11 uur 50 min. Scilly. Het stoomschip Estonia arriveerde 13 September van New-York te Rot terdam. Het stoomschip Prinxess Alice, van Rotterdam naar Japan, vertrok 12 Sept. van Napels. Het stoomschip Lutzow arriveerde 13 September van Rotterdam te Shanghae. Het stoomschip 'Ameteliand, van Amsterdam naar Buenos Ayres, ver trok 18 Sept. van Vigo. Het atoomschip Ternate, vaö Rot terdam naar Java, arriveerde 14 Sep tember te Port 8 aid, Trade hare Verkrijgbaar in alle buurten dar In het bijzonder wordfc de aandacht gevestigd op §oiiclioii stad. k f 1,80 per l/s K.G. indien twjjfel, ongeloof ol andere oorsaken U terughonden, de MIDDK» L33N VAN 'T BOEBTJS aan te wenden. Öniaenden en nog eene duizenden lijders hebben hieraan hunne volkomen genering te danken. Laders aan rheumatiek, jioht, podagra, (*t poo^je^ spiarverrekkingóa, stramheid en koude in de ledematen, verstuikingen, kaeisingen, bran®» en snnwonden, winterhanden en -voeten, piobeart een po$e DBNNlSN- BALSEM, „Hat Gaheim van *t Boertje", en de uitkomst ud tevredenstellen. is voor Borst- en Longlijders, Kroep en Kinkhoest, Asthma, hardnekkigs en verwaarloosde Verkoudheid ena,, goud waard. Prijs van den Balsem per potje 40 Ge&tS. Prijs der Siroop per fiaoon 25 en 50 Cents. Verkrijgbaar te Haarlem ln elke solide Drogistzaak eh verder bij Firma J. WINDHORST, Bloemendaal j H. SANT, IJmuiden; Mej. C. BROEKES, Hoofddorp; Mej. C. E. v. d. LAAN, Velsen; J. v. OEVEREN, Halfweg; H. v. d. LINDE, Uitgeest, R. HILL, Nieuw-Vennep. Gebruikt uitsluitend van A. MORAS Cie., Keulen. Hofleveranciers. Het beste middel tegen uitvallen en roos* In gebruik aan alle Duitsche Hoven, waarvan bewijs ter inzageI Alleen verkrijgbaar b^j j WILLY SCHORNAGEL, Geffipl. Colffeute LEKGRWATBB8TRAAT 19, b/i Konloglnneweg Ingenieurs. HAARLEM. Electrische Licht- en Krachtinstallaties. Fabrlekslnrlchtlngen voor elk bedrijf. Plannen en begrootingen gratie. - - - Deskundig personeel steeds beschikbaar, fetport tbi Machinerieën en F.briekebesoollgdheief li AeetylMnlnMekea voor Gemeenten en TiUn's. I-,

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6