RUBPTF.K VOOR ONZE JEUGD Kaaüseis Raadseloplossingen Antwoorden der Ukslagvaüden Wedstrijd Vacantie. jes naar den tuin gaan om wat te spelen en zei plotsellug: „Bob, jij hebt dit met opzet gedaan!' Maar Bob was in een heel ondeu gende stemming dien dag; hij schop te tegen do poolen Yan zijn stoel en zei brutaal: „En wat zou dat „Ga heen 1" zei juffrouw Laan. Verder niets en ze draaide zich om. Den volgenden dag zou er door een familie op een naburige villa eene buitenpartij gegeven worden. De kin deren zouden er alle drie heen gaan en 's morgens vroeg waren Margreet en Leni al uitgelaten van pleizier, omdat het zulk mooi weer was. Bob had ook vol verlangen naar dezen dag uitgezien. Er zouden nog twee jongens uit zijn klas bij zijn en die wilde hij heel graag weer spreken. Ook zouden ze ezeltje rijden in het bosch. „Juffrouw", vroeg Margreet aan het ontbijt, „mogen Bob en ik vast vooruit gaan, dan komen U en Leni straks wel „Bob gaat niet 1" zeide juffrouw Laan kwam. De meisjes keken verwonderd naar Bob en deze zelf was niet minder verbaasd. Hij had verwacht, dat hij regels te schrijven zou krijgen, of een extra thema voor straf zou moeten maken, zooals op schoolmaar het was niet in hem opgekomen, dat hij niet naar die buitenpartij zou mogen gaan. „Bob heeft gisteren met opzet het tafellaken weggetrokken", vervolgde juffrouw Laan „Natuurlijk gaat hij dus niet mee vandaag Bob was verontwaardigd. Verbeeld je, nu zouden zijn vrienden hooren, dat hij voor straf niet mee mocht van de juffrouw van zijn zusjfes I Maar toen zijn tante zeide, dat zij het erg jammer vond, riep hij dade lijk „O, 't kan mij niets schelen I Ik zal er toch altijd een hekel aaD heb ben om les te krijgen met de meisjes samen voegde hij er nog bij. (Wordt vervolgd). Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mej. M. C. van Doorn, Wagen weg 88, Haarlem). wel weg 's morgens Ik vind de Wes- terbouwing altijd hsel mooi. Heb je de kettingbrug en de bedriegertjes ook nog gezien Of was dat te ve>r En mocht Jo ook mee Valt de uit slag van den wedstrijd je nogal mee? En was het heusch waar gebeurd, wat je in het versje schreef Of heb jo er maar wal van gemaakt TRUUS v. d. L. Dat trof je nog net, hè, Truus, dat je in Zandvoort dat feest meemaakte Waren ze thuis niet allemaal org blij, toen je weer terug kwam Heerlijk, dat je er ook zoo opgeknapt bent. Ik vind hot na tuurlijk heel goed, als Annie ook mee gaat oplossen. Ja, als jij de oudste thuis bent, z:il je 't al mooi druk heb ben. In welke klas zit je op school Kan je al goed kousen stoppen en ver-., stellen Of pas je altijd op de klein tjes Hoe oud zijn die NICO T. Wat een prettige dag zal dat geweest zijn En wat aardig, dat jullie het pakje zoo goed wegge stopt hebben gehouden. Je bloemen zijn nóg mooi en staan in mijn ka mer. Wil je jo Moe wel voor haar brief bedanken WILHELM. M. HEIJL. Wat aar dig, dat we elkaar nu echt kennen, hè, Wim Dan is 't nog veel gezel liger om brieven aan elkaar te schrijven Hoe is het nu met groot- vader Gaat het al goed vooruit Je lient nu zeker al weer in Utrecht, is 't niet Als je nu weer eens in Haar lem komt, hoop ik, dat het voor je pleizier is. hoor I Dan kom je me ze ker weer eens opzoeken 1 Doe mijne groeter-, aan je moeder 1 ARIF N. Je mag net zooveel of zoo weinig oplossen, als je zelf wil. Ik ben blij, dat je dat verhaaltje zoo mooi vond. ik vond het ook mooi. Je houdt zeker o\er 't geheel veel van treurige of werkelijk gebeurde ver halen, is 't niet JO en FRANS VAN E. Ja, dat rijmpjes raden, zooals je schrijft, lijkt me ook heel prettig toe. Vooral als je een lange wandeling gemaakt hebt en je wordt op den terugweg een beetje moe dan maakt zoo'n spelle tje den weg veel korter. Dammen is ook prettig. Wie van jullie wint het meestal Ken je ook „wolf en schaap jes" spelen (Deze raadsels zijn allo Ingezon den door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinderen, die mij vóór Donder dagmorgen goede oplossingen zen den, worden in het volgend nummer bekend gemaakt). 1. (Ingezonden door Nanne Nauta). Midden in den top gezeten Kijk ik over alles heen. Klimmen, heb ik niet meer noodig Loop ik zonder arm of been. In Holland ben ik geboren Maar toch niet in Amsterdam. Ongeluk is mij beschoren, To-en ik in de wereld kwam.. 2. (Ingezonden door Annie de Za'ayer) Wie gaat altijd achteruit om voor uit te gaan in de wereld? 3. (Ingezonden door Arie Noorloos). Mijn 1ste en 2de is een getal. Mijn 3de en 4de vindt men veel in Zwitserland. Wat is mijn geheel? 4.(Ingezonden door Dina Gompiet), Plaats bovenstaande woorden zóo, dat zij een spreekwoord vormen. vogei ter in dan de lucht de tien hand be in één 6, (Ingezonden door Joham C. Bos man). Mijn geheel Ls een bloem. 12 3 zien wij bijna eiken dag. 6 2 10 is een gevaarlijk ding. 10 8 7 is een dier. 4 5 7 is een verkorte meijesnaam. 6 5 9 4 is een lichaamsdeel. 6. (Ingezonden door Henri Coutlhho). Ik ben iets dicht bij Haarlem. Mijn eerste kan water doorlaten. Mijn tweede is een verkleiningsuit gang. Mijn derde is een rivier in Zuid- Holland. 7. (Ingezonden door Betsy, Trijntje en Rika Frölich). Ik ben iets, dat niet iedereen be leeft. Verander één letter in mij en ik ben iets, dat iedereen alle dagen be leeft. 8. (Ingezonden door Hubertus Bank). Maak eens van twee steden één dorp. 9. (Ingezonden door Lena Helntzber- gen). Welke koningin heeft geen palels? 10. (Ingezonden door Gretha Kuyper). Welke schuld is onbetaalbaar? De oplossingen der raadsels yan de vorige week zijn: 1. De letter e. 2. Vliegen, spinnen.; 3. Haastrecht., 4. Koffie. 5. Haarlem., Ede. Lisse. Dokkum. Elburg. Rhenen. HELDER, 6. Uit 3 letters. 7. Gouda. 8. Messenlegger. Leger mefeö geel les neer. 9. Eer. beer heer leer meer neer peer teer veer. 10. Haarlem's Dagblad. Goede oplossingen ontving ik deze week van Wilhelm He ijl 10. Arie Noorloos 10. Jo en Frans v. Egmond 10. Betsie en Trijntje Frölich 10. Gretha Kuyper 7, Gerard en Beppie Meyer 9. Grietje Kwant-es 9. Jan en Roeland v. Vendeloo 9. Zus Duursma 10. Hendrik Versteeg 5. Annie en Marie v. Zutphen 10. Nanne Nauta 10. groote vensters, van waaruit men een verrukkelijk uitzicht heeft op de oevers van den Hudson. Maar ook als automobilist kan de beklagenswaardige Thaw in zijn ge vangenschap genieten. Want het is niet meer dan billijk, dat men den failliet Thaw in de mogelijkheid stelt, zich op de hoogte te houden met den stand van zijn liquidatie- procés. En daarom komt zijn advo caat hem twee- k driemaal per week afhalen, om de conferentie der cura toren bij te wonen. Zijn de zaken achter den rug, dan gaat de fideele moordenaar nog wat rondtoeren, pakt hier en daar een borrel, om, wanneer hij genoeg heeft Van de vrijheid, weer naar zijn „som ber kerkerhol" terug te keeren. BEVOLKINGSCIJFERS OVER 1907 TE PARIJS. De achteruitgang van het geboorte cijfer is in 1907 schrikbarend Veweest. Terwijl in Frankrijk in de 19e eeuw jaarlijks zonder uitzondering meer dan 800.000 geboorten plaats hebben gehad, bedroeg het aantal ln 1907 slechts 773.000, of 33.000 minder dan in 1906. Ondanks een gunstige sterf- teverhouding (13,000 stergevaJIen min der don in 1906) is de bevolking van Parijs met 20.000 zielen achteruitge gaan. W. F. Itjeshorst 10., Ruurtje Aarts 10. Truus v. d. Linden 10., Nico Twlsterling 4. Gretha v .d. Munnik 9. Nelly Aarse 10. 1. Als de honden hem DijteriY 2. De barbier. 3. Handschoenen. 4. In zijn dertiende,, 5. Vijf vingers. 6. De bedelstaf. 7. Dan wordt hij nat, 8. De torenwaohtei'. 9. Wanneer hij te paard Stijgt* 10. Op zijn kop. Strikvragen Goede oplossingen op de strikvra gen ontving ik deze week van i Wilhelm ïfeljl 8. Jo en Frans van Egmond 7. Gretha Kuyper 8. Gerard en Beppie Meyer 5. jat e» Roeland v. Vendeloo 8. Zus Duursma 10. Hendrik Versteeg 9. Annie en Marie v. Zutphen 10. Ruurtje Aarts 9. Truua v. d. Linden 10. Gretha v. d. Munnik 9. Dat wordt weer een moeilijke avond voor mei Daar liggen jullie inzendingen om me heen 1 Bijna al lemaal zien ze er keurig uit. Aan al lemaal kan ik zien, dat de inzender of inzendster er heel wat moeite aan heeft besteed. En om er nu de besten uit te kiezen, dat is lang niet ge makkelijk I Ik aai de kleintjes maar eerst onderhanden nemen. De eerste prijs is voor het aardige versje van TONNY AALDERS, oud 7 jaar, die dus mag kiezen tusschen EEN GOOCHELDOOS OF EEN SPOOR. De tweede prijs la voor JACOB PIETER VAN DEN BERG, oud 10 jaar, die keurig geschreven heeft. Hij heeft dus een TEEKENDOOS verdiend. Voor de premies komen in aanmer king LAURA SMITS, oud 10 jaar, Je werk zag er ook bijzonder flink en netjes uit, hoor 1 En DINA MEETER, oud 10 jaar, voor haar grappige versje. Deze twee mogen dus een boek ln prachtband komen halen. Een eervolle vermelding is voor het keurige schrift van WiLhelmina Fred. Itjeshorst en Hendrik Versteeg, en voor de versjes van Frans Geijlvoet, Jan Willem van Vendeloo, Adriaan Aaiders, en H ubertus Bank. Heel goed was ook het werk van 5 Nanne Nauta Betsy Kuyper Johan Kloosen, en Elisabeth Slager. En nu komen de grooten aan 'de beurt. Eigenlijk was hier geen een inzending bij, die zoo bijzonder goed was, of zooveel beter dan de overi gen, dat ze een eersten prijs ver diende. Ik héb daarom besloten in- plaats van twee prijzen, nog maar liever drie premies te geven, zoodat ei* dus in deze afdeeling In *t geheel vijf premies, of 5 boeken in pracht band zijn verdiend. Hiervoor komen in aanmerking: LUCIA VOETELINK, oud 12 jaar, en ARIE NOORLOOS, oud 12 jaar, ZUS HERINGA, oud 12 jaar, voor hun keurig schrift, en CATOOTJE NEELISSEN, oud 12 jaar, en RUURTJE AARTS, oud 13 jaar, voor hun aardige versjes. Een eervolle vermelding verdien den Dirk Gerard van Buuren, Agnes van den Berg, Cato Bonkei Theodoras van den Bos, Dirk Boeré, en Johan Carl Bosman. damrubriekT"™ HAARLEMSCHE DAMCLUB. «?fc£BLEEM No. 3, van J. M. Zwart 16 S6 36 Wit Heel goed was het wenk van WMhelmina Druiven, Sieger Bonke, Brans van Egmond, Zus Duursma, Johannes Cornel is van der Bilt, en,: Elizabeth Frölich. Nu mogen de prijswinners uit de eerste afdeeling mij vóór Dinsdag morgen laten weten, wat zij kiezen. Hebben zij liever iets anders, dan hier is opgesomd, dan moeten zij dat er maar bijschrijvenmisschien kan het dan wel veranderd worden. En dan verwacht ik allo prijs- en premiewinners Woensdagmiddag tus schen 1 en 2 uur bij me, om de prij zen in ontvangst te nemen. De volgende week komt de nieuwe wedstrijd in de couraut. door CATOOTJE NEELISSEN, oud 12 jaar. Hoe prettig de vacantie ls, Dat weet gij allen wel gemis. Geen kind is er, of 't is verblijd In dezen prettigen, vroolïjken tijd DocQi als de school dan weer begin! Dan gaat voorzeker ieder kind Vroolijk en met nieuwen moed Den tijd van loeren tegemoet. VACANTIE. door TONNY AALDERS, te Overveen, oud 7 jaar. Kom, kinderen, blijf niet lange: thuis Gauw naar het pannekoekenhuis Do pannekoeken smaken fijn, Alleen zijn ze er wel wat klein En daarna spelen in het bosch, Of lekker liggen in het mos. En val je in slaap, heb maar geer spijt, Want, Hoera I heit is vacantietijd Bob en zijn jaffroaw. „Hoor eens," zei de dokter, „Bob is nu volkomen hersteld, maai- *t is De ter, dat hij voorloopig nog niet naar school gaat. Laat hem eerst nog maai eens flink buiten loopen en aanster ken. Misschien kan hij in huis nog wel wat werken, dat hij niet te veei achter raakt". Bob had roodvonk gehad. En daai zijn ouders button op een villa woon den >en hij lederen dag meer dan een uur noodig had, om het gymnasium in een naburige stad te bereiken, was het schoolgaan nu nog te vermoeiend voor hem. Zijn ouders besloten daar om, dat hij gedurende de eerstvol gende drie maanden les zou krijgen in huls van de onderwijzeres, die iede- ren ochtend zijn heide jongere zusjes les kwam geven. Toen Bob van dit plan hoorde, was hij eerst wel wat beleedigd. Welke jongen van het gymnasium kreeg nu les van een juffrouwl Maar al heel gauw troostte hij zich met de gedachte, dat het erg gemak kelijk zou zijn] Margreet was tien jaar en Leni acht en natuurlijk wist de juffrouw niet, wa ter op een gym nasium geleerd werd, en ze kon na tuurlijk ook geen Latijn; in ieder ge val was hij van plan om het heel ge makkelijk op te nemen. Maar hij rekende buiten den waard. Zijn ouders spraken met juffrouw Laan, zoo heette de onderwijzeres, af, dat zij hem gelijk met de jongens van zijn klasse zou laten opwerken en juffrouw Laan nam haar taak niet licht op. Bob merkte al heel gauw, dat zij ia Latijn en in al de overige vakken goed thuis was en bijna iederen keer moest zij Bob op tal van fouten en slordigheden opmerkzaam maken. Toen werd Bob kwaadl Hij toonde dit niet dadelijk, omdat hij bang was, dat zijn ouders het zou den merken, maar hij begon met klei nigheden juffrouw Laan te hinderen en te plagen. Hij gooide bij ongeluk inktvlekken op tafel en liet zijn doos met pennen en potlooden vallen. Nu eens liet hij de deur met een harden slag achter zich dicht waaien, als 't raam openstond, dan weer kwam hij in de leerkamer met laarzen vol mod der, zoodat de heele kamer er slor dig uitzag; en soms verzette hij de klok een eind, zoodat de lessen veel 1 October bij den Heer J. MEIJER, Kruisstraat 34, alhier. Ook de ontleding van het eindspel uit de vorige rubriek kan tot dien datum worden ingeleverd. 5 16 25 35 45 te laat begonnen, of te vroeg eindig den. In het begin kwam juffrouw Laan niet op de gedachte, dat dit met op zet gedaan werd. Zij dacht, dat Bob wat haastig was en zei er niet veel van. Maar eons toen Bob een vaas met bloemen omgooide, zoodat het water Margreets Fransche thema to taal bedierf, werd zij boos. „Bob," zei zij, ,,je gedraagt je als een klein kftid. Wat mankeert je toch tegenwoordig? Wie heeft je toch in die stemming gebracht, om zulke din gen to doen?" Toen begreep Bob, dat juffrouw liaan op hem gelet had en dat zij dus ook had gezien, dat hij de vaas opzettelijk had omgegooid. Hij kreeg een kleur en mompelde zoo iets van: „Die vervelende vaas stond me ook zoo in den weg!" Juffrouw Laan sprak er niet verder over, maar zij liet Bob een doek ha len, ®m zelf het water op te nemen. Bob vond dit ver beneden zijn waar- ligheid en toen hij zag, dat Margreet -ii Leni nog om hem lachten ook. .verd zijn humeur er niet beter op. „Dat komt er van, als je les hebt net kleine meisje31" mompelde hij, .crwijl hij weer aan zijn Latijnsche .ertaling ging. Hij keek nog even op, •m te zien, wat voor een gezicht juf- ,rouw Laan zou zetten &n hij ver wachtte, dat zij weer boos zou wor- len; maai' hij zag, dat zij even glim lachte en kalm niet Loni verder ging. Dit was te veel voor Bob! Hij begreep Jat al zijn kleine plagerijen haar :iiet erg gehinderd hadden en zij aad hem „een klein kind" genoemd! Nu, hij zou dan wel eens wat anders ioen, om te laten zien, dat. hij geen .:lein kind wasl Wat zou hij later op school van al zijn heldendaden veel aan de andere jongens te vertellen hebben!. Gedurende de volgende dagen was hij heel rustig eh bedaard ln de leer kamer en juffrouw Laan hoopte, dat hij zich al beterde. Maar hij wachtte op een goede gelegenheid om nu eens iets ergs uit te halen. Eens op. een Zaterdag gingen rijn ouders uit. Zij zouden eenige dagen wegblijven een zuster van zijn vader zou zoolang het huishouden doen. De kinderen bleven zoolang onder toezicht van juffrouw Laan. Nu, dacht Bob, zal ik haar toch eens flink aan het schrikken maken! Tegen den middag ging zijn tante uit en de kindeten zouden met juf frouw Laan in de leerkamer koffie drinken. Bob slenterde naar binnen vóór zijn zusjes en de juffrouw binnen waren. Hij keek naar do tafel, die er keu rig uitzag. Er stond een vaas met ro zen in het midden; verder nog twee soorten jam, glazen melk, kopjes cho colade, enz, en... daar kreeg Bob een good idéel Hij waehtte tot juffrouw Laan en de beide meisjes binnen kwamen en gingenzitten. Toen schoof hij lang zaam zijn stoel naar de tafel, terwijl hij steeds uit het raam keek. „Kijk eens!" riep hij opeens: „wat is dat daar in den tuin?" en toen de anderen naar buiten keken, gaf hij gauw een duw tegen de stoel, dat hij omviel, liet zichzelf met een luiden schreeuw er bovenop vallen en trok het tafellaken aan een punt mee, zoo dat alles wat er op stond, rammelend om hem heen op den vloer viel. Bob stond op, wreef zijn knieën alsof hij zich ergen pijn gedaan had, en deed, alsof hij erg verschrikt was over al het gebroken porcelein. Maar juffrouw Laan liet zich dezen keer niet beetnemen. Natuurlijk schrikte zij hevig, toen zij daar het mooie servies naar den grond zag gaan. Maar terwijl de dienstbode binnen kwam om de boel op te ruimen en op nieuw klaar te zetten, overdacht zij de zaak nog eens. Er was niets bijzon ders te zien geweest in den tuin, toen Bob hen geroepen had om te kijken en ook had zij den schreeuw, dien hij gaf niet heel natuurlijk gevonden. Zij zeide niets, voordat de koffie was afgeloopen, toen liet zij de mais- heeren J. Jacobson Azn. en J. Mulder. Alle andere oplossera zagen over het hoofd dat na 28 - 23 van wit, zwart niet antwoordt met 19 28, Tiet 18 29. CORRESPONDENTIE. MEDICUS, alhier. De ontleding die u mij zendt van het eindspel is niet in den haak. Wit wint beslist ln Ie dere variant. Bestu deert u dat eind spel nog maar eens goed, het loont de moeite. Zooals u in deze rubriek zult lezen, wordt voor de inzending tijd gelaten tot 1 October a.s. MODERNE DIENSTBODEN. In de „Fliegende Blötter" en ande ra sportbladen worden dikwijls grap pige staaltjes van moderne dienstbo den-pretenties verhaald. Maar de werkelijkheid blijft bij deze fantasie niet ver ten achter. Zoo heeft onlangs in Rome een Duitsche familie met eene Italiaansche dienstbode het vol gende beleefd: De meld had verlof om uit te gaan gekregen, met het be vel er bij, om des avonds tegen 10 uur weer terug te zijn. Het voorge schreven uur wa» al lang verstreken, HUBERTUS B. Ja, ik blijf nog een hcelen tijd heen en weer gaan, dus je kunt nog heel dikwijl* uitkij ken of je me ook ziet I Het was maar goed, dat ik je versjes nog precies bij tijds kreeg, ze waren nu nog niet te iaat om mee te doen 1 Ja, het is wel heel erg, dat ik maar altijd weer het nummer van je huls vergeten ben, hè Ik zal je nu maar ernstig beter schap beloven, misschien helpt dat. Je hebt gelijk, hoor, als Ik het nu weer vergeet, moet je zelf maar eens komen, om het me aan mijn ver sland te brengen. Wat prettig, dat er zoo dikwijls Indische brieven komen Zeker, als j» weer eens naar Indië schrijft, moet je mijn groeten maar eens doen Ik vind die poes van jou verbazend knap I Heb jij haar die mooie kunstjes geleerd Zoo, heb je plan om boos op mi] te worden Dat ziet er, geloof ik, leelijk voor mij uit! ANNIE en MARIE VAN Z. Nu heb je me goed op de hoogte gebracht, hoor Ik denk, dat Annie dit eerste jaar dan zeker heel erg haar best doet. Neen, een zak ia niet zoo heel moeilijk. Welk kleedlngstuk gaan jullie dan maken Moet je erg pre cies op den draad werken De nieu we wedstrijd komt de volgende week in de courant, maar ik zeg nu nog niet, wellce. NANNE N. Wel, jongen, nu weer naar de bioscope Het houdt niet op, hoor Wat voor een bioscope is het Ik vind het best, als je me weer een raadsel stuurt. Doe mijn groeten aan Cor. WILHELMINA F. I. Re wil graag gelooven, dat je het boek mooi vond. Alle kinderen, die het gelezen heb ben, denken er ook zoo over. Ik vind het best, als je het nog een weekje houdt. Doe mij* groeten aan Jo RUURTJE A. Als je mooie raad sels weet, wil ik ze altijd graag heb ben, vooral als je ze zelf bedacht hebt en ze niet al te gemakkelijk zijn. Wat een prachtige reis hebben jullie rnet de klas gemaakt I Naar Arnhem heelemoal 1 Hoe vroeg moesten jullie maar de dienstbode verscheen n'et. Daar gewoonlijk na 10 uur de huis deur gesloten werd, overlegde de fa milie, of men nog een poosje zou wachten, of naar bed gaan en het meisje ln vredesnaam maar voor de deur laten staan, als ze nog mocht komen. Eindelijk besloot men maar naar bed te gaan. Eenige minuten voor elf, toen Ieder reeds op 't punt stond de dekens over de ooren te trekken, ging de telefoonbel. De vrouw des huizes ijlde in haar nacht japon naar beneden en hoorde door de telefoon een mannenstem, die ln opdracht van H dienstmeisje mede deelde, dat ze van avond niet meer thuis kon komen; doch den volgen den morgen om zes uur verschijnen zou. En zoo gebeurde. Hoff*>!,'k rijn ze toch, de Italianen, wat men er verder ook van K-ggen moge. F.*? konden de huisgenooten onbezorgd gaan slapen. EEN MERKWAARDIGE INDUSTRIE Birmingham is sedert ge rul men tijd het middelpunt van een eigen aardige industrie. Er worden daar namelijk afgodenbeeldjes in groote meniirte gefabriceerd, dia ln Qnst. BETSIE en TRIJNTJE F. Je raadsel is god en zal ik bij gelegen heid plaatsen. Ja, het schijnt, dat de raadsels dezen keer heel gemakkelijk waren, want er waren veel kinderen, die ze goed hadden opgelost. Dat na kijken is een heel werk, en ik heb het er erg druk mee. GRETHA K. Wat gezellig, dat Me.nna nu al tusschen jullie in kan loopen. Het zal niet lang meer du ren, of ze speelt verstoppertje met jullie. Is het een Friesche naam Üit welk deel van het land kwam haar grootmoeder Ik wil haar portretje heel graag eens zien, hoor 1 Is het nu pas gemaakt Welk verhaal uit het boek vond je het mooiste BEPPIE M. Ik vind het aardig, dat je mij wat meer van de Meisjes- vereeniging vertelde. Je vindt het zeker erg prettig, om er heen te gaan. Is de bioscope mooi Hoe lang duurt zoo'n voorstelling wel en wat ,zie je er al zoo in Je mag je boek gerust nog een weekje houden, hoorl ZUS D. Wat woon jij daar toch heerlijk dicht bij de duinen. Ik vind die wandeling over het Kopje ook al tijd weer even mooi, jij niet? Je wan delt zeker iederen da# HENDRIK V. Je raadsel heb ik gekregen, maar je hebt er geen ant woord bij gezet. Nu geloof ik wel, dat ik het kan raden, maar je moet me toch eerst schrijven, wat het ant woord is. Dan zal ik het plaatsen, als het aan de beurt is. GRETHA VAN DER M. Ik vind het uitstekend, als je met ons mee gaat doen, Gretha I Dan moet je maar trouw raadsels oplossen, aan de wed strijden mee doen en ook eens nieu we raadsels maken en inzenden. NELLY A. Je raadsels waren alle tien goed. Nelly. Ik vind het best als jij ook geregeld mee gaat doen. Ik zte nu al, dat je netjes werken kunt. M. C. VAN DOP' AMë wil flink afzetgebied vinden. De „daiimts" worden in verschillende grootten en gedaanten vervaardigd. Velen vinden een plaatsje en veree- -ing ln tempel en huis, het meeren- öeel echter gaat naar den Chinee- schen en Japanschen handelaar in oudheden. Want de „daibut" is een artikel, dat door de talrijke Eoropeo- sche bezoekers van Oost-Azië zeer druk *-ordt gevraagd en goed betaald wordt, om thuis als aandenken aan de Cook'acbe of Stangen'sche reis om de wereld een eereplaats in den sa lon te geven. Een gerechtelijk proces te Birming ham gaf dezer dagen een kijkje in ae afgoden-industrie. De bediende van een a actionnair stond terecht wegens r-et stelen van honderd Janansche gjdwi. Er werd toen geconstateerd, dat duw voorwerpen te Birmingham war-'/i r<r?aardlgd en wel van ge ïrriteerd ivoor. De engros-prijs be- di tj£t 10 shilling (zes gulden) per do- Ltym Zwart schijven op: 6 9 11 18 14 19 24 25 20 on 29. Wit schijven op: 22 28 80 32 33 35 38 ,40 42 en 45. Oplossingen worden ingewacht vóór Oplossing van Probleem No. 1 van don auteur: Wit: 39 - 34, 45 - 40, 29 - 24, 28 - 23, 27 - 21, 17 - 12. 37 - 31, 41 11 Goede oplossing ontvangen yan de 46 47 4J 49 50

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 15