Qebrs. PALTHE, Almelo. Siroop van 't Boertje Bierbrouwerij „Het Spaarne". ranoiers Cariol. Neemt proef Reparation j rijwielen i 1 Neemt proef I Van Veen s Thee Expeditie - P. J. BOS, Maatschappij van Levensverzekering A!s gij uw kind Sport en Wedstrijden Leger en Vloof De Nederlandsche Credïetbank, Depot: Groote Houtstraat 143.. Tel. 831. „De Sierkan." is goedkoop omdat ze uitmuntend is 14 - 16 - 20 - 25 centen hooger per ons. Algemeen» Noordhollandsohe Jac. P. van Gasteren. FEUILLETON 69> böKlaagde In hooger beroep, waaróp ook het O. M. appèl aanteekende. Nadat wederom de deskundigen waren gehoord, oischte de advocaat- generaal jhr. mr. Van den Brandeier bevestiging van hot vonnis. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cts. per rege-L HEÏ BEWIJS IS HIER. Ja, naast Uw eigen deur. „Wanneer er iemand is, die veel geleden heeft en dankbaar is voor haar herstel, dan ben ik het wel", zoo schrijft ans Mejuffrouw G. Vis, Nieuw straat 34 te Boskoop. Jaren geleden ben ik in het water gevallen en na dien tijd nooit weer goed geweest. Ik had een gevoel, alsof mijn linkerzijde vol water zat, wat onophoudelijk hor- relde. Voortdurend had ik last van hevige hoofdpijn, somtijds dagen aan een, gepaard met brakingen en dui zelingen. Met het keexen der jaren doden deze verschijnselen zich in he viger mate gevoelen. Mijn rug deed mij vreeselijk pijn, ik had gedurig last van hartkloppingen, benauwdhe den en opstijgingen van bloed naar het hoofd. Het eene oogenblik transpi reerde ik hevig en onmiddellijk daar op beving mij een ijskoud gevoel. Veel last had ik van koude voeten, terwijl de enkels veelal opgezwollen waren. De urine kwam zeer ongeregeld, dik wijls en met kleine hoeveelheden. Mijn eetlust had ik sinds lang verlo ren, door de vele slijm, die ik opgaf. Onder mijn oogen kreeg ik blazen en ik' was ei- naar aan toe, toen ik op aanraden van een kennis met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen begon. Deze hebben hun goede werking op nieuw bewezen. Na de pillen gedu- ioiue veertien dagen te hebben inge nomen, begon de beterschap melk baar te worden. Ik gevoelde mij als van een druk ontheven en zette dus de behandeling voort met het gunsti ge gevolg, dat mijn hoofdpijn minder en minder werd, de pijnen en be nauwdheden begonnen ai te nemen. Mijn eten smaakt mij weer en dit dank ik alleen aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen.' Anderhalf jaar later deelde mejuf frouw Vis ons mede: „Met genoegen kan ik mijn verklaring van destijds bevestigen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben mij zeer opgeknapt en ik zal U steeds dankbaar blijven voor hun uitstekende geneeskracht." (w.g.) Mej. G. Vis. Spreekt langzaam en duidelijk, wanneer gij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopt, dan zal er geen vergis sing plaats hebben. Zij zijn te Haar lem verkrijgbaar bij de Heeren J. van Gulik, Zijlstraat 98; J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a; en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel f 1.75 voor één, of 10.— voor zes doozen. gezond, vroolijk en frisch van geest wilt zien opgroeien, geeft het dan Dr. HOMMEL's Haema- togen. Laat U echter geene dei- vele namaaksels aanpraten! NED. ELFTAL. De elftallen, die Zondag a. s. onder leiding van scheidsrechter C. J. Groothof! tegenover elkander komen, te staan, zijn aldus samengesteld A. DoelverdedigerF. M. la Cha- pelle, H. V. V. Achterhoede: J. Heij- ning, II. V. V. K. Heytïng, H. V. V.Midden! in ieC. Bekker, IjL B. S.E. Mundt, H. V. V.W. Boerdam. Sparta. Voorhoede: J. H. Welcker, QuickE. Snelh- lage, Quick; G. S. Reema-n, Quick; J. Thomee, Concordia; A. Haak, Haarlem. B. DoelverdedigerR. Beeuwkes, D. F. C. Achterhoede: E. Jacobi, Haarlem, en ,,Davo", U. D. Midden- linie; S. Veen, Haarlem; J. J. Bru- 'tel de la Rivière, AjaxE. Sol, H. V. V. Voorhoede: A. van Renterghem, H. B. S. J. J. v. d. Berg, Haaaiemj J. J. Akkersdijk, VelociiasF. G. Pluim, U. D.F. de Bruin Kops, H. B. S. Na den wedstrijd van Zondag a. s. zal definitief de Nederlaoidsche com binatie, die naar Londen gaat, geko zen worden. Deze combinatie zal zich dan lot het vertrek naar Londen, on der de persoonlijke leiding van trai ner Chadwick, voor de groote inter nationale strijden, in het bijzonder voorbereiden. HET LAATSTE ZEILSCHIP VAN DE NED. ZEEMACHT. Toen op den 25sten Juli j.l. Hr. Ms. „Urania", het opleidingsschip van de adelborsten, bet Nieuwediep binnen zeilde, om eenige dagen daarna op 'a Rijks werf te Willemsoord buiten dienst te worden gesteld, verdween het laatste zeilschip van onze zee macht, en menig zeeman zal bij het vernemen van dit feit smartelijk wor den aangedaan. Het Is waai-, de zeilschepen hebben als oorlogsschip in dc moderne ma rines reeds lang afgedaan, en wer den dan ook alleen nog gebezigd als opleiding- en oefeningsschepen. Zij werden door da oudere zeelteden nog altijd beschouwd als de kweekplaat sen bij uitnemendheid van zeeman schap, maar door vele jongeren werd ook liet nut als zoodanig voor oor- logs-zeelieden in twijfel getrokken. Voor kleine marines als de onze hebben die zeilopleidingsschepen bo vendien nog het nadeel, dat zij betrek kelijk veel personeel aan den gewo nen dienst onttrekken, terwijl het on derhoud en de eventueele aahhouw veel van het budget vergen. Maar al die beschouwingen zijn van practischen aard. Zij kunnen ons alleen doen berusten in het feit, maar niet de aandoening wegnemen, die zeker door menig zeeofficier zal voeld worden, wanneer hij hoort, dat „Urania" na 40 jaar dienst tot werkloosheid wordt gedoemd, vroeger of later in sioopershanden zal vallen. De eerste „Urania" werd op stapel gezet in 1830, kwam voor de eerste maal in dienst in 1832, en deed als opleidingsschip dienst tot 1868, in welk jaar zij werd verdoopt ih „As- trea", bestemd voor de zeil-exercitiën van de adelborsten te Willemsoord, en plaats maakte voor de nieuwe „Urania", die 9 Juni 1865 te Amster dam was op stapel gezet, 1 Augustus 1867 van stapel liep, 10 Februari 1868 naar Willemsoord werd gebracht, en 2 Juni 1868 haar eersten kruistocht in de Zuiderzee aanvaardde. Veertig jaar heeft die laatste „Ura nia" den lande gediend 40 geslach ten van zeeofficieren hebben hun eer ste zeemanschap aan boord van dat vaartuig opgedaan op de Zuiderzee, welke door hen, die nog nooit den Oceaan bevaren hadden, reeds met zekere minachting de pierenbak ge noemd werd. („Ned. Zeewezen"). Tel- Nieuwe Gracht 11, Haarlem. 23 Effecten - Wissels - Coupons. Verhuurt Safe*Loketten van versohiilende afmetingen in haar gepantowde en brandvrije kluis. Huur prijs van f 2tot t 60.-— FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Breda, 18 Sept. A. Horsten, steen kolenhandel aar, te Tilburg. Rechter commissaris mr. W. P. A. Heile gere curator mr. G. E. Passtoors, te Tilburg. Maastricht, 10 September. M. La- have, aannemer, te Kerkrade. Rech- ter-commissaris mr. E. Dumoulfco curator mr. F. Quaedvlieg. Alkmaar, 17 Sept. D. Bart Cz., elar ger, te Schellinkhout. Rechtsr-com- mis9aris jhr. mr. M. A. de Savornim Lohmamcurator E. Ruyter, deur waarder te Hoorn. Opgeheven A. Simons, coiffeur, te Waalwijk. Uitgesproken Amsterdam, 21 Sept. J. Italië, win kelier te Amsterdam, Rechtar-com- missaris jhr. mr. J. C. Reijnst; cura- toT mr. R. F. Mulder. - J. Spijker, koopman en winke lier, te Amsterdam. Reohter-commis- saris en curator als voren. - I. Staal, handelende onder de firma E. Staal Lzn., koopman, te Amsterdam. Rechter-commissaris jhr. mr. J. C. Reijnst; curator mr. A. J. van Schelven. Opgeheven A. J. Cornelissen, te Diemen. J. M. L. A. Richelle, te Amster dam- Stoomvaartberfchtea Het st. Menado arriveerde 21 Sept. Van Batavia te Rotterdam. Het st. Solo, van Rotterdam naar Java, arriveerde 21 Sept. te Malta. Het st.- Banda, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Sept. van Marseille. Het st. Rembrandt, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 21 Sept. te Sabang. Het st. Celebes arriveerde 20 Sept. van Amsterdam te Batavia. Het st. Koning Willem I, van. Am sterdam naar Batavia, arriveerde 22 Sept. te Port-Said. Het st. Rijndam arriveerde 21 Sept. nam. van Rotterdam te New- York. Het st. Besoeki, van Java naar Rotterdam, vertrok 22 Sept. van Mar seille. Het st. Djocja vertrok 21 Sept. van Batavia naar Rotterdam. TELEFOOB 1465. - Twee maal per week HEEN- en TERUGZENDING. Do Goederen worden afgehaald tevens terugbezorgd* AanbevelendF. E. v. d. BERGE 25 €ft. Laat uwen Drogist spreken, Hij is het beste Attest, 5Q Ct. Vraag hem naar die duizenden, die hem hardgrondig danken, de Middelen van 't Boertje te hebben aangeraden. IS GOUD WAARD voor hen, die ligdende zijn aan benauwdheden, borst en asthma, zij die dreigden in hun hoest en slgm te verstikken. Vraag het den gebruikersRheumatiek, jicht, podagra ('t pootje), brand- en sn^jwonden, verstuik!L.^ea, Btramheid in de ledematen winter handen en voeten. Laders voor bestaat er de Balsem van Boertje; laat geen oogenblik teloorgaan door ze te koopen. Genezing is beslist. Prijs van de Siroop25 en 50 Cts. per flacon, den Balsem.40 en 75 a pot. Verkrijgbaar te Haarlem in elke solide Drogistzaak en verder bij Firma J. WINDHORST, Bloemendaal H. SANT, IJmuiden; Mej. C. BROEKES, Hoofddorp; Mej. C. E. v. d. LAAN, Velsen; J. v. OEVEREN, Halfweg; H. v. d. LINDE, Uitgeest, R. HILL, Nieuw-Vennep. met onze tuberkelvrije MELK van den Modelstal op de „Cruquius-Boerderij" 12 Cts. per Liter in retonnflesch en gij zult geen duurdere z..g gezondheidsmerk verlangen. m Pilsner- en Tafelbieren zijn gebotteld verkrijgbaar bij; A. MEETER en Co., Spaarne 48. Tel. 191. P. KOSSEN EN ZOON, Dubb. Buurt 76. WESTERBOTTELARIJ J. v. 't HOFF Tempelierstraat 30. Tel. 1375. WINKELVEREENIGING „EIGEN HULP", Zijlstraat 58. Tel. 1488. ULJEE EN BRAAKENBURG, Spaarnwouderstraat 22. TeL 1538. P. J. SCHERPENHU1JZEN, Pieter-Klesstraat 2 A. P. v. d. BERG, Raam steeg 8. G. A. VERBEEK, Pres. Steynstraat 25. Duinwatery* verkrijgbaar aan da Brouwerij. Telefoon 89. Wosdt ook aan huis bezorgd.Telefoon 89 Neem proef s,v.p. HAARLEM: Spaarnwouderstraat 87, Tel. 1726. Vertrek: voormiddag 9 en 10 uur. f, namiddag 1 uur. AMSTERDAM: N. Z. Voorburgwal 84, Vertrek: voormiddag 12 uur. namiddag 3 en 7 uur. Kaamt tavama varhulxtagan aam. Vraagt daarom uw winkelier OVERAL VERKRIJGBAAR. Gevestigd te HAABLEM. Kantoov: BPMRNB 48. Commissarissen: M. N. BEETS, Notaris te Haarlem. 9, M. Bvon VAN LIJNDEN, lid van den Gemeenteraad te Haarlem. Jhr. Mr. E. H. E. TKDING VAN BERKHOUT, Burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwouda te Haliweg, Direoteureng R. BAAS Aan. JOH. DE JONGH, De Maatschappij verzekert uitkeeringen van kapitaal bij overlijden en bij leven, dadelijk ingaande en uitgestelde lijfrente, spaarver- zekeringen, kinderverzorging, kapitaal en rentaverzakariug, alias in den meest uitgebre den zin, terwijl de tarieven volgens de laatste gegevens zijn berekend en Koninklijk goedgekeurd. worden vakkundig en epoe> dig uitgeroerd bij - Groote Houtstraat N° 158. i Geld verlirfjgbanr tot elk bedrag op bill, voorwaarden, ook voor goede le Hyp. aanvragen. KRUISWEG 28 rood (nabij Station.) Kantooruren 84 en 08 uur, 's Zaterdags van 9—3 uur, is eene antiseptische vloeistof, van hoogst aangenamen emaak, die de eigenschap bezit om, op den Tandborstel gedruppeld, Mond en Tanden rein te houden. Daar het geen Slgpmiddel bevat, is het 't aangewezen preparaat voor het dagelijksch gebruik. Verkrijgbaar bjj Apothekers, Drogisten en Parfumeurs a 6O Ot. p. flacon Naar het Engelsch, door Arthur W. Marchmönt Olive was uitgehongerd., en at met graagte, wat haar gebracht was. Toen ging zij op het bed liggen. Zij was op dat oogenblik ton einde raad maar haar lichaam snakte naar rust en in weerwil van haar angst sliep zij na eenige minuten vast. De middagzon scheen door haar getralied venster, toen zij wakker werd en ontdekte, dat juffrouw Tis- ley voor haar bed stond om haar te wekken. Mijnheer Merridew wenschte u te spreken, zei ze. Sta op. Olive stond op, waschte haar ge laat en handen, terwijl de vrouw, wadhtte. Ik ben klaar, zei ze toen. Ga dan mee, en zij werd naar een benedenkamer gebradht, waar Merridew rookend op haar sal te wachten. Hij stond op, toen zij binnenkwam en zond de vrouw weg, terwijl hij Olive een stoel gaf. Zij zag dat het een matten' etoel was en nieuw zooals in haar slaap kamer. Blijkbaar was alles nieuw aangeschaft, müt het oog op haar komst. Hebt u gedacht over hetgeen ik u onderweg voorstelde? vroeg hij. e- Neen. Ik heb geslapen. - Denk er dan nu over. Zeg het mij weer. Ik ben te veel van mijjn stuk gebracht door allee, wat ik heb ondervonden, om het mij duidelijk te herinneren. Ik eed, dat als u er in toestand met mij een huwelijk te sluiten, ik er in toe zou stemmen u dadelijk te verlaten en u nooit weer te zien. Waarom wenscht u mij te trou wen? Hil wuifde ongeduldig met zijn hand. Het is noodeloos daarover te praten. U moet mijn vrouw worden. Mij dunkt, dat u reden hebt te geloo- vea, dat ik in dit opzicht vastbeslo ten ben. Hoe zou bet huwelijk plaats heb ben, en waar? Dat zal ik allee regelen. U kan er van overtuigd zijn, dat ik zorgen tal, dat hei wettelijk le. Maak u daarover niet bezorgd. Zijn lip krulde even. terwijl hii dat zed. Zal ik toestemming krijgen mijn vrienden te ontmoeten ik bedoek tijdens de plechtigheid Totdat u mijn vrouw is, is dat onmogelijk. r— En later? Ja na het noodige uitstel. Niet onmiddellijk. Haastig verbeterde hij zijn woor den, also-f het eerste antwoord hem bij ongeluk ontvallen was. Hoe kan ik dat weten U moet mij vertrouwen tenzij u een ander plan aan de hand kan doen. Ik kan u niet vertrouwen, zet Olive beslist. U kan Mevr. Taunton ontmoeten Ik sprak van mijn vrienden. Die dame is mijn vijandin. Dit allee over komt mij door haar toedoen. Dan moet u mij vertrouwen. Ik zweer u dat het zoo zijn zal als ik zeg. Olive zweeg en zei toen Ik ben hier in uw macht, ja mijn leven ligt blijkbaar in uw hand. Ik verlang daarom niet u boos te maken, maar ik kon niet op uw woord ver trouwen. Als u mij noodzaakte u te trouwen, zou het daarna uw wensch kunnen zijn mij van het leven tebe- rooven. ik kan evengoed dadelijk sterven. Ik weiger uw voorwaarden. Een diepe rimpel vertoonde zich tussdhon zijn oogen, en hij bleef eeni ge seconden lang zwijgend doorroo- ken. Heel goed, zei hij eindelijk. Dan zal u mijn plannen zeker wel begrij pen. U zal hier blijven tot u toe stemt. U weet hoe ver wij per auto gaan moesten nadat wij den straat weg verlaten haddener zijn even veel mijlen aan den anderen kant, voordat het eerste huis te bereiken is. Ik zeg u, dat, omdat u begrijpen zult dat een poging tot ontsnappen volko man nutteloos is. Zijn doel was, haar het hopelooze van haar positie duidelijk voor te stellen. Dat hij diit zoo duidelijk liet uitkomen, wais voor Olive een reden aan de waarheid er van te twijfelen. Ik heb gezien, hoe deze land streek er uit ziet. U hebt «en goede keus gedaan, antwoordde zij, toen zij zag, dat hij daarop wachtte. Behalve dat u dit huis, deze bo venkamer niet kunt verlaten, zal u niet ommenschelijk behandeld wor den. Als de vrouw, die u mo~t be dienen iets doet, dat daarmee in strijd is, dan verzoek ik u vriendelijk mij dat te laten vteten en ik zal zor gen, dat zij gestraft wordt. Zij durft mij wiet ongehoorzaam te zijn. Kan ik boeken krijsen? Er zijn er hier eenige: andere zuilen u nog gezonden worden. WU u mij zeggen, waar ik ben? Neenbehalve dat dit huis staat midden in een moeras, dat de grond er om heen ondermijnd is in den wa ren zin van het woord, zooals u uit de auto heeft kunnen zien. Niemand komt ooit dezen kant uit. Is dat alles, wat u te zeggen hebt vroeg Olive kalm in weerwil van een hevige moedelooze gewaar wording. Hij stak zijn handen op. Is het mogelijk, dat u van plan is vol te houden? U kan mij niet ijk. breekt mij 't hart u zoo te moeten behandelen. Begrijpt u dat dan niet? U weet, hoe ik u van het eerste oogenblik af heb lief gehad, en dat ik alles zou doen wat in mijn macht staat, om u gelukkig te maken en u alle genoegens en gemakken terug te geven, waaraan u altijd gewoon is geweest, als u er mij maar het recht toe gaf. Olive, wees verstandig. Geef mij mijn zin, on geef mij de gelegen heid u te toonen, wat ik voor u vod. Is er nog iets? vroeg zij koud. Zoo neen, dan zal ik naar mijn ge vangenis terugkeeren. Ja, ga maar of wacht nog even. Het is beter, dat u hoort welke or ders ik aan de wouw geef. Hij riep juffrouw Tisley binnen, «n gaf naar dezelfde orders, als waar over hij tot Olive gesproken had «en de vrouw gaf op ltruiperigen toon ten antwoord, dat zij hem zou gehoorza men. Toen gaf hij Olive de twee of drie boeken, waarover hij gesproken had, en zij keerde naar de bovankomer te rug, waar zij eerst heengebracht was en de oude vrouw deed de deur ach ter haar op slot. Olive legde de hoeken op tafel en ging op het bed zitten. Het was wer kelijk een ellendige plaats, en toch als deze man zijn plannen kon vol voeren, dan zou het voor langen tijd haar eenige verblijfplaats zijn. Toch zou zij nooit toegeven. Nooit! Hij kon doen wat hij wilde, haai' be handelen zooals hij wilde, haar des noods vermoorden. Zij zou nooit toe geven 1 Dat was haar eerste, onver anderlijk. onherroepelijk besluit. Een ander besluit volgde. Zij zou nooit ophouden te hopen, nooit zich zelf veroorloven te denken, dat men haar zou verlaten en dezen man ge legenheid geven door zijn afschuwe lijke vervolging over haar te zege vieren. Leugens, listen, verraad en dierlij ke kracht mochten een ijdlang den boventoon voeren eindelijk zouden zij het onderspit moeten delven. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6