Advertentiën BOUW il EKSTER, DROS TE's ZUIVERE 'Beeldschoon INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Fetwaavteos aw iiuid ïif. üöDt r,lj een. liuiazieafe Ongeveer 80 pet. der heerschende huidziekten is te wijlen aan verwaar- loozing. De huid is een der gevcelig- ste deelen van het raenschelijk li chaam, on daar zij het meest aan ver wonding en ziekte is blootgesteld, moet er meer aandacht aan gewijd worden dan de meeste menschen den ken dat noodlg is. Juist nu moet men buitengewoon voorzichtig wezen, daar dit voor de huid een zeer kri tiek jaargetijde is. Een weinig nagedachte zal U dui delijk maliën waarom zelfs de sterk ste man of vrouw Zam-Buk, de won derbare nieuwe huMzalf, noodig heeft. Een plotselinge afkoeling, aan raking met ziekte kiemen bij zweeten, eenig vuil in een huidwondje of ge ringe kwetsuur en zwakte der huid, dat alles kan ongemak veroorzaken. Verwaarloosde schavingen, „klo ven", zeeire plekken en sneden kun nen ook ernstiger kwalen veroorza ken in den vorm van etterende won den, zweren of jeukende wonden, en zelfs chronisch eczeem is dikwijls het gevolg van verwaarloozing van het begin eener lichte aandoening. De huid smeren met Zam-Buk heeft een bijna onmiddellijk zuiverende en herstellende uitwerking. Zam-Buk geeft aan de weefsels de juiste mate van vochtigheid en buig zaamheid en bevordert den bloedsom loop. Dus wordt de opperhuid naar den eisch gevoed, normale werkzaam heid en sterkte worden hersteld en het geheele weefsel gezond en krach tig gemaakt. Wintersche winden kunnen thans geen nadeel meer doen, en builen, puisten of wonden worden óf snel genezen óf geheel vermeden. Zam-Buk is een zeker geneesmiddel legen aambeien, sneden, kneuzingen, brandwonden, hoofdschurft, eczeem, loopende zweren, roven, dauwworm, zeere bcenen, etterende wonden, ab cessen, builen, zweren, ziekten der hoofdhuid, hoofdzeer, winterhanden en -voeten, springende handen, ver stuikingen en rheumatiek. Verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0.90 per doos of f 1.90 per groote doos, of franco per post tegen dezelf de prijzen bij de Zam-Buk Co., Rokin 8, Amsterdam. Ais gij uw kind gezond, vroolijk en frisch van geest wilt zien opgroeien, geeft het dan Dr. HOMMEL'8 I-Iaeina- togen. Laat U echter geene der veie namaaksels aanpraten! MISSCHIEN HEBT GIJ HET EN WEET GIJ HET NIET. Nierziekte is verschrikkelijk, leest hoe gij haar genezen kunt. De Heer D. Lauppe, van der Duin straat 30 te Amsterdam, meldde ons ;den 17en Juli 1906: „Tien jaren lang deed mijn vrouw aan hevige stekende pijnen in de zijden, rechts en links, zoodat het werken haar onmogelijk geworden was. Zij was voortdurend afgemat en het gebeurde soms dat haar polsen en enkels opgezwollen waren. Haar urine kwam branderig en zag er altijd troebel uit. Zij zweet te somtijds hevig, wat gevolgd werd door huiveringen. Het loopen was haar moeilijk geworden, daar het veel voorkwam, dat zij duizelig werd. Het zag er treurig met haar uit en daar zij al geopereerd was voor haar pijnlijke ziekte, zonder veel resultaat, had zij alle hoop op herstel reeds op gegeven. Toen raadde men haar aan Fosters Rugpijn Nieren Pillen te ge bruiken, en daar deze pillen wel meer menschen van haar ouderdom gene zen hadden, ging zij er toe over. Zij 'gebruikte één doosje en dadelijk kon 'zij de weldadige uitwerking bemer ken. Haar pijn in de zijden, welke voorheen dikwijls ondragelijk was, •werd. minder evenals al te andere symptomen van haar ziekte. Na het tweede doosje kon zij een groote voor uitgang constateeren, do pijn trok .weg en ook de urine werd normaal. 'Ik ben zeer tevreden over de gunsti ge uitwerking van Uw goede pillen." Den 28en Juni 1907 vernamen wij nader van den lieer Lauppe: „Het is thans bijna eon jaar geleden, dat ik li mijn eerste verklaring gaf en mijn vrouw is nog steeds genezen; zij heeft niet meer cto minste pijn gevoeld en bevindt zich uitstekend; zij zal steeds Uw voortreffelijke pillen blijven aan bevelen, daar deze haar geholpen hebben, waar zooveel andere midde len faalden." (w.g.) D. Lauppe. De naam Foster's en de handteeke- ning van .Tames Foster op de doos is een waarborg, dat gij de échte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen bekomen hebt. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de 1-Iecren J. van Gulik, Zijlstraat 98; J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 117a; en K .van Eden, Spaarno 38. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel ft 1.75 voor. één, of f 10.voor zes doozen. Rechtszaken IN HOOGER BEROEP veroordeelde het Gerechtshof to Ara- sterdam den 21-javigen boekhouder, die op 15 Januari vier revolverscho ten loste den curator in het fail lissement van zijn zwager, tot 2 jaar c-n 4 maanden gevangenisstraf we- gens p 'ging lot doodslag. De Recht bank had hom 3 jaren opgelegd. ZEISTER MOORDZAAK. Naar vernomen wordt, zal de Zeis ter moordzaak op 27 en 28 October a.s. voor het Gerechtshof te Amster dam in behandeling komen. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst ol niet geplaatst, wordt do kopie deu inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek Btelt de Redactie zich niet aansprakelijk. HET VOORLOOPIG RESULTAAT VAN HET LIGI1ALFONDS. M. de R. 1 Nu het ongeveer een jaar geleden is, dat de eerste pogingen werden aangewend voor de oprichting van een Lighaifonds, en dit streven met een aanmoedigend succes werd be kroond, zullen velen ongetwijfeld gaarne vernemen, welke steun in het afgeioopen jaar door het Lighai fonds aan de Vereeniging tot bestrij ding d,er tuberculose voor Haarlem en Omstreken is verleend. Ten eerste konden alle 8 in de maand September van het vorige jaar in de lighal aanwezige patiënten hun kuur voleindigen of bleven zij in de lighal. Ten tweede onderging de lighal eene kostbare, doch noodige en nut tige verbetering. Ten derde werd een grooter aantal patiënten verpleegd, ongeveer gere geld een twintig. Een en ander heeft veel geldelijke offers geëischt. Da verpleging per patiënt komt op 5 in de week, als men weet, dat de meeste patiënten niets, een enkele slechts een kleinig heid kon bijdragen, dan is gemakke lijk na te gaan, welke sommen be- lioodigd waren uitsluitend voor ver pleging. Er is dus flink geholpen, dank zij do milde giften, aan het Lighaifonds geschonken. Het 4de jaarverslag van de Veree niging, bovengenoemd, onlangs ver schenen, gewaagt dan ook van groo te dankbaarheid en tevredenheid, teiwijl het aldus eindigt „Alles te zamen genomen, ziet de toekomst van de bestrijding der tu berculose in onze gemeente, aange vuld als haar werk nu wordt door het Lighaifonds, er rooskleurig uit en biedt deze stand van zaken de beste vooruitzichten voor de komende jaren." Het Lighaifonds heeft dus in kor ten tijd den toestand aanmerkelijk verbeterd, het wordt dankbaar er kend, zijn behoud zeer gewenscht. Trouwens, de allereerste eisch voor eene doeltreffende tuberculosebestrij ding luidttracht de zieke indivi duen te genezen. Evenwel heeft het fonds niet alle tuberculoselijders, wien een kuur in de lighal onder Schoten was voor geschreven, kunnen opnemen. Dat is hard, het is ook half werk. Maar een nog bedenkelijker verschijnsel heeft zich voorgedaan. Wij zijn aan het in teren. Wel pas begonnen, maar met bedragen als hier gaat het snel ach teruit. De jaarlijksche inkomsten vloeien uiterst langzaam. Zij verte genwoordigen nog slechts een paar honderd gulden van de f 6000, die per jaar noodig geacht worden. Wie helpt in dien tusschentijd Aan geld ontbreekt het niet. Duizenden gul dens worden voor „genoegen" uitge geven, men lijdt duizenden guldens voor „genoegen" schade. Wel een be wijs, hoeveel het genoegen waard is, dat men slechts genieten kan bij ge zondheid. Hoeveel meer is dus „ge zondheid" waard En hoeveel nog meer is zij waard voor menschen, voor wie zij onmisbaar is voor het levensonderhoud. Zou er nu van al die duizenden, aan „genoegen' be steed, niet een gedeelte af kunnen voor wat toch tot het grootste genoe gen moest behooren, namelijk tuber culoselijders uit eigen omgeving bij te staan. Herinnert gij uw verlangen naar gezondheid, toen gij zelf ziek waart Herinnert gij u al het geld, dat ge daarvoor hebt uitgegeven Welnu, datzelfde verlangen bezitten ook de lighal-patiënten, maar zij missen uw geld. Op dan, vermogenden van Haar lem en Omstreken, steunt dit Chris telijke liefdewerk. Laat mijn stem uw hart bereiken. En wie uwer neemt de lighalverpleging in zijne of hare bijzondere bescherming Op dan, Vereenigingen van tooneel, muziek, sport, enz. enz., laat het niet alleen hij goede voornemens blijven, maar voert ze ook uit. De winter staat voor de deur. De tijd van uit voeringen, gezellige avondjes, wed strijden, enz., is aangebroken. Er zal heel wat geld aan die genoegens worden uitgegeven en ontvangen, maar denkt dan onder al dat genoe gen eens aan het Lighaifonds. Zon der voor zijn behoud een gedeelte af. Gij zult dubbel genoegen smaken en gij werkt in uw eigen belang mede, ons allen ie verlossen van de ver- schrikkigen der tuberculose, de long tering, enz. Wij zijn op den goeden weg, aan de winnende hand, voor waarts dnsl Mij zal het genoegen doen, spoedig te kunnen vermelden^ welke giften wekelijks inkomen. Hoogachtend TH. LIMPERG, Administrateur Lighaifonds, Ged. Oude Gracht 63. Penningmeester Lighaifonds W. J. Reiningh, Zijlweg 21 I. Comité van Bijstand voor de op richting van een liwartjes-lighal- fonds Mevrouw W. C. Haitsma Muiier Baronesse Van Sytzama, Florapark 10 Jonkvr. A. M. II. Quarles van LTford, Florapark 4 J. II. C. Th. Limperg, Ged. Oude Gracht 63. SCHOTEN VOORUIT? Schoten heeft zoo waar kermis. Ten minste het gelijkt er eenigszins op. Ja lezers, wanneer men heden op het anders zoo. stille Pretorioplein komt, ontwaart men een heusche stoomca- rousel en een echte poffertjeskraam. Dat zoo een kermis noodig is, heeft de raad onzer gemeente juist gezien. Een gemeente als deze. zonder kermis is ondenkbaar. Wel ja, geef gelegen heid aan de Inwoners om nog eens lekkertjes te zwieren in den malle molen, vóór de winter met al zijn verschrikkingen zijn intrede doet. Een bevolking zoo welvarend als in deze gemeente mag wel eens een napretjo hebben van de Haarleinsche kermis. 't Is hier alles toch zoo rooskleurig dit jaar. Werkloosheid, och kom, daar hoort men hier niet van... Of, geachte lezers, zijt gij misschien van tegenovergestelde meening dan hier boven is gezegd? Ook gij, gemeente raad van Schoten, zijt ook gij wel licht van ander gevoelen? Zoo ja, wel nu, help dan zoo spoe dig mogelijk dergelijke misstanden uit den weg ruimen. Dan voorspel ik u den dank van niet enkele, maar van alle welden kende Inwoners der gemeente Scho ten. U, mijnheer de Redacteur, harte lijk dank voor de plaatsing van dit stukje. O. Leger en Vloot DE WIJZIGING DER M1LITIEWET. De Haagsche correspondent der Tel. meldt: Naar wij vernemen, is het advies van den raad van. defensie over de door minister Sabron voorgestelde wijziging en aanvulling der Militie- wet, in hoofdzaak gunstig, hoewel 't op enkele onderdeelen van het ont werp afwijkt. Letteren en Kunst EEN REMBRANDT ONDER DEN HAMER. Op de schilderijen-veiling, die op 11 en 12 November te Berlijn gehouden wordt, zal ook een schilderij van Rembrandt onder den hamer komen, dat tot dusver voor verloren gold. Vroeger had men een copie, die zich in het museum te Oldenburg bevond, voor 't origineel aangezien, d« i» reeds lang hadden bekende Rem brand t-kenners, waaronder Wilhelm Bode, uitgemaakt, dat het bewuste doek slechts een copie is. Thans heeft de bovengenoemde vereeniging het origineel in het bezit van eene fami lie gevonden, die het reeds langer dan vijftig jaren als een kleinood be waard heeft, doch nu, door deeling der nalatenschap, daarvan moet scheiden. „HET TOONEEL". Door de directie van „Het Tooneel" zijn, ingaande 1 October j.l., aan het gezelschap verbonden de herren A. M. Verheyen, vroeger bij „de Hage- speters", A. D. Verzijl en C. van Dommelshuizen. ingaande 1 Novem ber heeft de heer Bert. Smith eene verbintenis aangegaan. EEN VERMEER. Dr. Hofstede de Groot moet In het Metropolitan Museum te New-York een daar geëxposeerd en aan den heer Pierpont Morgan toebehoorend schilderij, als een alleen uit een oude beschrijving bekend gebleven werk van den Delftschen Vermeer herkend hebben. AUTEURSRECHT. Een nieuw argument ten gunste van Nederland's aansluiting bij de Berner Conventie: hierdoor zullen uit gevers en schouwburgdirecties wor den beschermd... tegen zichzelf. De heer Max Gabriel vertoonde ge lijk men weet in het Rembrandt-thea ter te Amsterdam gedurende eenige jaren Duitsche operettes. Hij deed dat op de in ons land meest gebrui kelijke manier, zonder aan auteurs of uitgevers de verschuldigde tantiè mes te voldoen. Doch nu de heer Gabriel in Duitsch- land oen schouwburg exploiteert, doet hij boete voor de zonden, over de grenzen van dat land, aan Duitsche auteurs gepleegd. liet is hem namelijk onmogelijk ge worden Duitsche werken op te voe ren, zelfs al wil hij de verschuldigde som betalen, voor en aleer hij ver goed heeft de tantièmes van de ont vangsten in Nederland gemaakt in het Rembranclt-Theater. Dit loopt na tuurlijk in de duizenden en de heer Gabriel ziet daartoe geen kans. Alle moeite om uit dit moeras te komen, is te vergeefs: de Duitsche schrijvers, componisten en uitgevers staan op hun stuk en slechts wan neer de volle som aan de rechtheb benden is betaald, zal de heer Gabriel weer partituren kunnen krijgen. De Duitschers hadden geen vat op hem zoolang hij in Nederland de ge wone practijken toepaste, doch zijn directeurschap te Frankfort heeft hem in de handen zijner vijanden ge voerd. (Hbld.) LEGER DES HEILS. Einde van deze week zal door het Leger des Heils weer een boekje ver spreid worden, in verband met de nationale aanvrage ten behoeve van zijn arbeid in Nederland. Deze aanvrage zal worden gehou den van 24 October tot en met 7 No vember. Hot boekje, waarvan wij een exem plaar ontvingen, toont op de voorzij- do het hoofdkwartier van het Leger te Amsterdam, met daarboven „Een Vredespaleis" en aan den achterkant een afbeelding van het v/edespaleis, ontworpen dbor Cordonnier. Van Prof. Pel's vermaard boekje „de kunst om gezond en gelukkig te leven", Is de derde druk verschenen. Beter bewijs, dat het werkje inslaat en nut doet, kam w«4 niemand leve ren. uit de Arbeiderswerelt ALG. NED. TEXTIELARBEIDERS- BOND DE EENDRACHT. Zondag is te Almelo onder leiding van den voorzitter, den heer J F. Tijhof, van Enschedé, een buitenge woon congres geliouden van den Tex- tiolarbeidersbond „De Eendracht", waar vertegenwoordigd waren 17 af dalingen, te zamen uitbrengende 25 stemmen, om te beslechten het ge schil dat er bestaat over de quaestie, welke bestemming er gegeven moet worden aan de gelden, die overgeble ven zijn van de staking te Rij sen in 1906/1907. Vooraf werd in huishoudelijke ver gaden ng eene ontwerp-overeenkomst omtrent de bestemming der boven genoemde gelden, ontworpen door de heeren mr. II. Louis Israels en mr. M. Mende!s, toegelicht door laatstge noemde, welke overeenkomst -reeds de gopdkeuriiig verkregen had van de betrokken besturen (de hoofdbestu ren van den Christelijken Textielar- beiclersbond Unitas, den Alg. Nederl. Bond van Textielarbeiders De Een dracht, van het N. V. V. en den A. N. D. B.) Aangezien een proces hoogst inge wikkeld en onzeker zou zijn, wordt daarin bepaald, dat hetgeen na af wikkeling der laatste ondersteun in tron overblijft, zal worden gestort in handen van een commissie, bestaan de uit drie personen, die het volle vertrouwen hebben der Nederlandsche arbeiders en die buiten deze twee or ganisaties staan, door baar in ge meen sen appel i ik overleg aangewe zen. Uit dat geld en de daarbij ko mende rente wordt dan totdat het volledig is opgebru>kt, zoowel aan Unitas a.ls aan de Eendracht terug gegeven, hetgeen elk dezer organisa ties aan haar leden mocht hebben verstrekt als steun bij of tengevolge van een geproclameerde staking en wel zoo, aat ongeveer 5/14 van het bedrag tot teruggave aan Unitas en ongeveer 9/14 van het bedrag tot te ruggave aan de Eendracht wordt be steed. Gebruik van het geld tot orga nisatie-doeleinden is dus uitgesloten. Géén der afgevaardigden maakte togen de ontwerp-overeenkomst eenig bezwaar en deze werd bij acclamatie goedgekeurd. De schorsing van het hoofdbestuurs lid Bevers in verband met deze aan gelegenheid zal nu a.s. Zondag be sproken worden. Koloniën CHINA EN INDIë. De correspondent te Batavia van de N. Ct. seinde: „Dertig Chineesche kinderen ver trokken naar China tot voortzetting hunner studiën. De Chineesche re- georing beloofde 20.000 taels bij de op richting eeher middelbare school op Java, benevens 6000 taels jaarlijksche subsidie". De N. Ct. teekent hierbij aan: Verleden jaar zijn ook reeds een aantal Chineesche kinderen naar Clii na vertrokken om daar op kosten der Chineesche regeering hun studiën te voltooien; vermoedelijk zijn ook deze afkomstig van de op Java bestaande particuliere Chineesche lagere scho len, welko reeds van de regeering te Peking steun genoten. Men zal zich herinneren, dat Chineesche inspec teurs verleden jaar deze scholen be zochten. Het stelsel van het doen overkomen der kinderen naar China schijnt de regeering echter niet te bevallen en wenscht zij blijkbaar liever tot de op richting van een particuliere middel bare school op Java zelf te willen bij dragen hetgeen haar ongetwijfeld goedkooper zal uitkomen. Gelijk men weet, is de Ned.-Indi- sche regeering thans ook bezig goede lagere scholen voor de kinderen der Chineezesn in te richten. Naar wij meenen, zijn er reeds te Batavia en te Semarang geopend. JAVANENCONGRES. De correspondent te Batavia van de N. Ct. seinde: „Het Javanencongres te Djokjakar ta is geopend; tegenwoordig waren de prinsen Pakoe-Alam en Notodiredjo, de regenten van Temanggoeng, Ma- gelang en Blora, benevens ongeveer driehonderd belangstellenden. Aan eenige agenten was verlof geweigerd. De voorzitter zeide in zijn openings rede, dat het doel van het congres voornamelijk verbetering van het on derwijs was. De oprichting werd aan bevolen van een krachtig studiefonds voor algemeen onderwijs en de instel ling eener landbouwschool in iedere residentie. Het congres had een gere geld verloop. Er vertoonde zich een duidelijke strooming tegen het con servatisme." Gemengd Nieuws ONGELUK OP EEN WIELERBAAN. Op de Zureanborg-laan te Antwer pen gebeurde tijdens den nieuwelin gen-wedstrijd een ernstig ongeluk. Een van de vele photografen, de heer De Peuter, kwam 6lecht te pas, toen De Proost den motor van den trainer- Olieslagers aanreed. Olieslagers wist den dans handig te ontspringen, doch Do Proost deed een 1 eelijken val eoi sleepte «ten photo- graaf tien meter over do baan mede. De photograaf, die ernstig was ver wond, werd naar het ziekenhuis "ge transporteerd De Proost smeekte naar zijn algen huis te worden ge- hraoht. Vermoedelijk 2al hij een oog moeten missen. Het treurt go ongeluk ontnam aJio belangstelling voor do verdere wed strijden. WERKLOOSHEID IN BELGIë. De raad van Antwerpen beraadslaag de uitvoerig over 'n voorstel der drie socialistische raadsleden om een be drag van 200.000 franken toe te staan ten behoeve der werkloozen in het naderend winterseizoen. Besloten werd het restant van ©en verleden jaar toegestaan bedrag van 10.000 franken, dat nagenoeg onaangeroerd bleef, onmiddellijk voor het doel te bestemmen, voorts de kwestie te ver zenden naar de commissie van finan ciën en die van maatschappelijke werken, welke commissies dan met groobe spoed zouden vergaderen en met dien verstande, dat over 14 da gen in openbare raadszitting door de commissies verslag zal uitgebracht kunnen worden. Spurt en Wedstrijden DAMMEN. Zondag had to Amsterdam de 2do algemeen© jaarvergadering plaats van den Nationalen Dombond, onder presidium van den heer C. G. Ver- vloet van Rotterdam. Tegenwoordig waren 16 vereenigin gen tellende ruim 400 leden; ook de damclub „Haarlem" was aanwezig. Dit jaar sloot zich 1 vereeniging aan, met 2 andere wordt nog onder handeld. De aftredende bestuursleden, de heereoi W. Vijn van Hoogwoud en .Tan de lieer Azn. van Beemster wer den herkozen, zoodat het bestuur on veranderd blijft. On voorstel van het hoofdbestuur werden er eenige be~ kangrï.ike wijzigingen in het Dam re glement aangebracht en werd tevens een commissie benoemd om hetDam- reglement te herzien. Verder wend eeui regeling voor Siinultaanspel, voorgesteld door het hoofdbestuur, met algemeen© stemmen aangeno men. Als voornaamste punt Yan do agen da, werd na veel discussie, tot de op richting van een Bondsorgaan beslo ten, waarvan het eerste nummer in enkele maanden zal verschijnen. De beide Damtijdschriften „Het Dam spel" van het V. A. D. en het korte lings opgerichte „Damkunst" van Constant te Rotterdam, zullen als Bondsorgaan ineenvloeien. Als hoofd redacteuren werden benoemd de hee- ren J. de Ilaas en C. G. Vervloot ofi als redacteur de heer Ph. L. Batte- feld. Do probleemredoctie zal worden waargenomen door de heeren G. v. Leeuwen en J. Noome Mzn., terwijl als kronïekredacteuren de heeren J. de Bruin en 1. Mij ear weiden be noemd. Onder de speelplannen voor het a. s. seizoen stelt de N. D. zich voor, op verschillende plaatsen in den laiule ééndaagsche wedstrijden te organi- seeren. De Bondssecretaris deelde voorts mede, dat de volgende heeren voor den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland, welke a. s. Zondag aanvangt, hebben ingeschreven F. C. Hemmes te Groningen. W. Vijn (Hoogwoud) W. B. J. Pippijn (Haar lem) J. de Haas, Ph. L. Battefeld, D. Schipper, II. Koperberg en 1 Mijer allen Amsterdam Herman Hoogland (Utrecht)C. G. Vervloet, H. J. v. d. Broek, S. Kan, F. Denima, A. C. van Wogeningen, allen te Rotterdam. Niet minder dan 14 spelers van groo- ten naam, zullen aan dit belangrijk tournooi deelnemen. Als plaats voor de volgende jaar vergadering werd Den Haag aange wezen. Kerk en School EVANG. HERV. KERK. Beroepen te Hergum de heer J. Hoogebrink te Beetsterzwaag. Stoomvaartberichten Het stoomschip Statendam vertrok 6 October van New-York naar Rot terdam. Het stoomschip Rijnland, van Bue nos-Ayres naar Amsterdam, vertrok 5 Oct. van Rio Janeiro. Het stoomschip Ophir, van Java naar Rotterdam, vertrok 6 October van Port Said. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 6 Oct. te Sa bang. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 6 Oct. te Port Said. POSTERIJEN. Lijst van onbekende stukken over de 2e helft September 1908. Men wordt verzocht naam en woon plaats van de(n) afzender(dsber) op d© stukken te vermelden. BINNENLAND. Brieven: MeJ. R. Smit, Alkmaar, S. Cromme- lin, B. Heijmans, Mevr. Guske, Le- vie, allen Amsterdam, ...Mej. E. M. v. Haarlem, Baarn, Mej. Chr. CaJ- koen, de üildt, J. Bakker, Bwegh, W. Hoogeboom, Haag, Mevr. Lijdman, Haarlem, Rints, Heemstede, W. Smink, Kamp Laren, J. Wakker te Rotterdam, Mej. A. Bristol, Santpoort Briefkaarten: G. Kikkers, Amsterdam, J. C. L. v. Ammers, H. J. Haartman, B. v. d. Schaft, allen Amsterdam; Mej. E. Wille, Borne, Broeder Folkerts, Den Haag, H. G. Melly, Haarlem, P. Loos, H. Zomerdijk, 10e Regt. 3o Bat. 4e Cie, allen kamp bij Laren, A. Kricgs- nian, Pm-merend, Mej. Buijel, Rot terdam; Benj. Polak, Rotterdam, Mej. E. Steenman, Utrecht, Mej. Weitje v. do Ringbrug, waar? BUITENLAND. Brieven: Mevr. Assenbroek, Anvers, C. Da niel Furtle Creek, M. Th. Cards, Jo hannesburg, II. P. Bronwasser, Deutschland. Briefkaarten: M. Jeanrond, Barmen, Verspoor Smissen, Brussel, Mevr. B. Dauw, Cloeten v. Sen, Lena Diethcren, Cre- feld, H. Schulle, Dusseldorf, J. van Dam, Hamburg, H. J. van Heijst, Innsbrück, N. Stephan, Scarbo rough, Chester Stannford, H. J. van Heijst, Toll ach j Rlnnolde3. Deutsch land. rtijuhivtrriegfuwoordiger voor Haar lem: D. L. KEUR, Apotheker, Zijl straat 73, Haarlem. Telefoon448. Foor wederferfeoopere speeiale nitöifct blilijke offerte. Kassiers ea Commissionair» la Èffiett», Assurantiën eu Hypotheken. tü tfGLiïfc.ft& O. ï&fatooa MS3 LOKETTEN TE HUUR van f 2.— per maaud af, of f 10 per Jaar. UNDERPANDEN van gegeven pro- lougatiën kunnen geborgen worden ln een loket of op Naanj van den geld gever ven kantore van de Associatie- Cassa of de Kasvereeniglng te Am sterdam. ilepdtrente mat één dag opzeg- ging; DE HAARLEMSCHE Brandverzekering - Maatschappij. Opgericht in 1840. Kantoor te li-a-a riem. &ruiftsfr&&t 9 verzekert tegen vaste en billijke pre- miën alle Onroerende en Roerende Goederen binnen het Koninkrijk der Nederlanden, tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gas, ook al heeft dit inslaan of dit ont ploffen geen brand tengevolge gehad. Pt* X*.-Bbs f l.gff V« S®.-Boa f 0.65 Ptr VuBA-Bos f O.SO HST QROOT6TS BADCëHEESHIDDEV Y003 RHSUMATIEK, SPIT LEHDENJICKT CM JICHT. Onso&atliaor vcor gevoelieo vw>lon. Gevoelige luid en vomuUUng. Baiul da aangredane deelen en coger.blikJteliJxo veriieBOny volgt. V& cent per pakje, Kytnciars (tifabrtixinUn the qzoHiA CO., Duiiiln cn Vonden, Fertr. bij J. t. öüttK, Hasrlent, maakt een zacht, rein GEZICHT, blo zend, jeugdig UITERLIJK, witte, flu weel-zachte IIUID en verblindend schoone TINT. Dit ailes wordt ver kregen alleen door de SttfepasröJis-L,elii"n?e!kz2iA 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij F. W. MARTIN, Gr. Houtstraat 109.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 7