Weerbericht F, P. BEICHERT, Thermotneterstand Uit de Omstreken Binnenland Land en Tuinbouw Burgerlijke Stand Letteren en Kunst MEDEDEELINGEN VAN I1ET \K0NINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Do Bildt, 13 Oct. 1903. Hoogste barometerstand 771.7 m.M. te Neufaltrwasser (Oostzeekust van DuLtschland); laagste 751.2 m.M. te Sey disfjord. Verwachting tot den avond van 14 October: Wind: £wakke Oostelijke lot Zuide lijken wind. Gesteldheid de lucht: nevelig tot licht bewolkt, weinig of ëeen neer slag. j Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM uur 766 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 770 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. PRACHTIGE SORTEERING Dassen, Fronts, Boorden en Hsncbeiien. ta Haarlem. Dinsdag 13 October Hoogste gisteren 9 uur F. 60 Laagste hedennacht F. 49 Hedenmiddag te 12 uur F. 56 billijkt worden, zoolang de gemeente zelf geen gelegenheid voor het ont vangen van dergelijk handelsonder wijs verschaft. Sommige leden achtten het subsi die aan het Centraal Bureau voor So ciale Adviezen van geen belang, daar de gemeente voor de adviezen die zij vraagt, toch een behoorlijk honorari um betaalt. Gewezen werd op de aardbeden- en groentenmarkt, die in den voorzomer in de Gronjéstraat gehouden wordt en voor omwonenden en voorbijgan gers zeer hinderlijk is. Met verwondering had men een post voor 't museum gemist. Geklaagd werd over overlast door bij de fontein stationeerende rijtui gen, wenschte voortaan een exploita tierekening van de duinwaterleiding en achtte het weegloon voor klein vee aan 't slachthuis te hoog, meende dat dit 10 cts. zou moeten zijn. Bij de algemeene beschouwingen in deze afd. is gevraagd, of de losse werklieden der reiniging op 31 Aug. zijn betaald en welke regel daarbij voor andere werklieden in gemeente dienst wordt gevolgd. De Comm. van fin. maakt over de "begrooting slechts twee opmerkingen, namelijk dat het aanbeveling ver dient, zich bij de uitgaven tot het hoogst noodige te beperken en bij de hoofden van dienst aan te dringen op zuinigheid, bij het opzetten hunner begrootingen. Voorts maakt zij een opmerking over rente en aflossing voor de elec- trische centrale. Door de Arr.-Rechtbank alhier is bij vonnis van 13 October 1908 opgehe ven het faillissement van D. Leeuwe rik, drukker, wonende te Zaandam, welk faillissement den 29en Septem ber jl. was uitgesproken. De Arr. Rechtbank alhier heeft bij vonnissen d.d. 13 October 1908 in staat van faillissement verklaard P. van Bezooyen, smidsknecht, wonende te Zaandam. J. P. van Assema, schilder en koop man, wonende te Beverwijk. J. Hulsman Sr., thans te Zand- voort. Rechter-Commissards in alle drie, Mr. E. J. Dorhout Mees. DE WERKLOOZE TIMMERLIEDEN. Naar wij vernemen hebben zich Maandag bij de telling der werlclooze timmerlieden aan de arbeidsbeurs 127 personen opgegeven. Verondersteld wordt evenwel, dat toch nog weer een aantal zijn wegge bleven, misschien wel een vijftig. Zooals uit achterstaande adverten tie blijkt, zal de tentoonstelling der St. Elisabeth's Vereeniging, Woens dagavond van 710 uur geopend zijn. Protest Het bestuur van de Geheelonthou- ders-vereeniging „Door Overtuiging Sterk", afdeeling Haarlem, van den Alg. Ned. Geheelonthouders-Bond, be klaagt zich er over, dat liet een af wijzende beschikking heeft ontvan gen op zijn verzoek aan B. en W., om tegen betaling de adressen te mogen ontvangen van dc mi deze gemeente woonachtige lotelingen, aan wie het afdeelingsbestuur een circulaire had willen zenden, met het verzoek in de lotlngsdagen geen drank te drinken. Pensionneering. In de Maandagavond gehouden ver gadering der vereeniging van gepen- sionneerden, beneden den. rang van officier, afd. Haarlem en Omstreken, in café „de Korenbeurs", werd, nadat de voorzitter, de heer A. A. Wild schut de aanwezige leden welkom had geheeten, en zijn leedwezen had uitgedrukt, dat de vergadering niet talrijker was bezocht, overgegaan tot voorlezing van de notulen der vorige vergadering, waarvoor den secretaris, (km heer G. Itjeshorst, dank werd ge bracht- Daarna bracht de afgevaardigde naar de algem. vergadering te A mere foort, de heer R. B. A. Thee! zijn keu rig, breedvoerig verslag 'over die ver gadering uit, waarvoor hij het ap plaus der vergadering verwierf. Vervolgens stelde de voorzitter voor om het bestuur, dat thans bestond uit drie leden, aan te vullen tot vijf, het geen met het oog op ziekte of verhin dering wenschelijker is, en gaf de vergadering in over .veging de twee commissarissen te kiezen uit gepen- sionneerden der marine. De heer W. H. Bouwmeester stelde voor dit punt uit te stellen tot de volgende verga dering en verzocht de pers met het oog op het goede doel dezer vereeni ging, waarbij uitsluitend de wedu wen en weezen der gepensionneerden beneden den rang van officier, het voordeel er van genoten, vooral daar op de aandacht te vestigen, aangezien vele vrouwen hunne mannen niet aanzetten naar deze vergadering te gaan, maar ze er zelf van terug hou den, omdat zij nog niet inzien, dat de ze vereeniging uitsluitend voor hun belang werkt, ook zeide spreker dat er op gewezen moest worden, dat de ze vereeniging niet bestaat enkel uit gepensioneerde onderofficieren, maar dat vooral gepens. korporaals en sol daten er zeer welkom waren. Na ee- nige discussie werd, nadat het be stuursvoorstel tot verkiezing heden avond van twee bestuursleden was aangenomen, daartoe overgegaan. Tot commissarissen werden geko zen de he eren R. B. A. Theel met 14 stemmen en W. H. Bouwmeester met' 9 stemmen die hunne benoeming aan vaardden. De voorzitter legde nog het doel der vereeniging uit en sloot, na eenig debat over de wenscheiijkheid van aanwerven van donateurs en onder mededeeling,_ dat de vereeniging thans 60 leden telt, de vergadering. MUSEUM VAN KUNSTNIJVER HEID. De keramische afdeeling van ge noemd Museum werd onlangs aan zienlijk uitgebreid. De Chineesche en Japansche afdeeling werd in een af zonderlijk lokaal, dat bij het geheel aansluit, ondergebracht. Eene kleine ■verzameling aardewerk van de Kei- of Ewah-eilanden, in de Bajida-Zee gelegen, werd dezer dagen aange kocht zoodat de afdeeling aarde werk van primitieve volkeren, dat door vorm, klem- en versiering eene bijzondere bekoring bezit, vooralsnog exemplaren bevat van Oud-Peru, van d* roodhuiden te Concinnatie, van den Congo, von Java, van Ball en Lombok, van de Padangsche boven landen, van Suriname, van Marokko en Algiers. Het vorige jaar kreeg het Museum ten geschenke van den heer Kan, den bekenden verzamelaar van Oud-Ro- meinsch aardewerk en glaswerk, een kleine verzameling vaatwerken, af komstig van opgravingen uit de om streken van Nijmegen. Deze verza meling werd aangevuld met eenige reproduction en niet oorspronkelijke stukken van Terra Sigillata, zoodat van laatstgenoemde producten een bescheiden overzicht kan gegeven worden. Teneinde de geschiedenis van het aardewerk in platische voorbeelden vast te leggen, zou het zeer ge- wensclit zijn, dat het Museum in de gelegenheid ware, van alle in den laat9ten tijd verschenen producten van artistieke waarde een exem plaar aan te koopendoch de midde len van het Museum laten dit niet toe, reden waarom dc directeur een beroep doet op artisten en fabrikan ten, opdat zij een exemplaar van hunne beste werken aan het Museum zouden afstaan. G e v a a r I ij k spelletje. Gisterenavond acht uur waren eenige jongens aan het krijgertje spe len op de lioopen straatkeien op de Gedempte Oude Gracht, toen een er van zóó ongelukkig over een hoop steenen viel, dat hij op twee plaatsen aan zijn hoofd gekwetst werd en het bloed hem over het gezicht liep. Door zijn makkers werd hij naar zijn wo ning op het Groot Heiligland ge bracht en daar verhonden. Dit ter waarschuwing aan anderen! SANTPOORT. Tot leden van het kiescollege bij de Ned. ITcrv. Gemeente zijn herkozen de heeren .1. van Donselaar, C. H. B. Lonbar Petri en G. Mulder. SCHOTEN.1 Gratis Vaccinatie. Men verzoekt ons mede te deelch, dat de gelegenheid voor gratis vacci natie op Woensdag 14 October a.s. in het Raadhuis, niet is om 3 uur, maar te 2 uur. Baldadigheid. Nog steeds hebben onze Schoten- sche straatbengels er pleizier in, om des avonds over tien Rijksweg een lijn te spannen, om dan wanneer er wielrijders of vrouwelijke wande laars, waarop zij het 't meeste toe leggen, voorbij komen, dezen te doen schrikken, maar ook te laten vallen. Zoo ook Zaterdagavond, toen een wielrijder dit overKwam, maar ge lukkig zonder dat hij daarbij letsel kreeg. Van de belhamels was natuur lijk niets moer te zien. liet Is te hopen, dat aan deze ge vaarlijke vermakelijkheden een ein de komt, en dat de daders bekend worden, om hun welverdiende straf to ontvangen. HILLEGOM. Door den heer .T. Breedveld alhier is aanbesteed Het verbouwen van perceel no. 64 aan de Hoofdstraat, voor den heer D. HG. L au geler. Timmerwerk gegund aan A. den Ouden, Haarlemmermeer, voor 495. Metsel- en stucadoorwerk aan VV. A. Philippo en Zn., Hillegom, voor 890. Verf werk aan II. Kroon, Hillegom, voor 110. Behangwerk aan F. A. J. va a Gennep, Hillegom, voor 39.50. BEVERWIJK. 13 October 1908. De heden gehouden Raadszitting werd door alle leden bijgewoond. Mediegie'die&ld wordt onder meer, dat het vernieuwen reep. aanleggen van riioleerLnig in verschillen/de straten vaai die gemeente is opgedragen aan C. Rol, voor 13.900, dat de Burge meester met cem nraand verlof deze gemeente verlaat, en voorts dat in het College van Zetters zijn benoemd die heeren H. Burger en G. Poel. Ingekomen is een schrijven van den Minister van Binnenl. Zaken, in houdende bericht, dat gem geld op ■de begrooting wordt aangevraagd voor een alhier te vestigen Rijks H. B. S. De verzoeken om subsidie van de Haarl. Huish.- en Industrieschool en de Wijkverpleging alhier zullen bij de begrooting behandeld worden. Het verzoek van den Bond van Staatspemsioneering om adhaesie te betuigen aan zijn verzoek aan H. M. de Koningin, om invoering van Staatspensioneering, lokt een debat uil lussclien den Voorzitter en oen heer \VLedeman. De eerste meent, dat het niet op den weg van een gemeen tebestuur ligt, deze zaak te bestudee- ren, terwijl de heer Wieaeman over tuigd is, dat ieder Chans reeds eane meening over deze zaak heeft. Hij wil, dat B. en W. prae-advies zullen geven. Nadat de lieer Van Zanten de zijde van B. en W. had gekozen werd be sloten het verzoek aan te nemen voor kennisgeving. Besloten wordt voorts op 31 Dec. 1908 eene geldleenin.g aan te gaan van 78.000 tegen een koers van 98 1/4 h 4 rente, voor helt Pen sioenfonds voor weduwen en wee-zen van burgerl. ambtenaren, te Den Haag, tot dekking der kosten van Verschillende openbare werken, als verbetering, Pijp en haven, booiwvah een nieuwe school, enz. Den klokkenist E. Pfaltzgraff wordt eervol ontslag verleend tegen 15 Oc tober- a. 8. terwijl eene oproeping, voor een nieuwen zal geplaatst wor den,. D e hij schieman aan die haven zal ■opgeruimd worden, omdat die geen diensten meer bewijst. Bij de benoeming van personeel voor het herhalingsonderwijs maakt de heer Van Zanten er bezwaar te gen, dat er door den door B. en W. voor gestel den tetekenl eeraar andere voorwaarden zijn bedongen dan vast gesteld door den Raad. De Voorzitter zegt, dat het niet an ders kon. Vervolgens warden benoemd als teekenleeraar de heeren P. Bouma.n te Haarlem, en J. L. G. Niesser te Beverwijk en als onderwijzer de heer R. Zuidema. De begrooting van de gemeente voor 1999, groot 137.637, wordt inge diend, alsmede die van het Armbe stuur, groot ƒ1215. In de commissie van onderzoek worden benoemd de heeren Gomelis- een, Braun en Langend ijk. Hierna wordt de vergadering ge sloten. HOOFDDORP. Door den heer A. den Breejen al- bier werd liet laagst ingeschreven voor het uitbaggeren van pl.m. 6000 M. tochten in den Horstermeerpolder onder Nederhorst den Berg, voor een bedrag van 5365. VELSEN. Bij Koninklijk besluit is aan den heer J. C. A. Weerts, burgemeester der gemeente Velsen, vergund het aannemen van het ridderkruis 3de klasse der Koninklijke Kroonorde van Pruisen, hem door Zijne Majesteit den koning van Pruisen gesohonken. IJMUIDEN. De St.-Crt. van 13 October bevat de statuten van de Naaml. Venn. Stoom- visscherij-Maatschappij „Friesland", te IJmuiden. Het kapitaal der ven nootschap bedraagt 72.000, verdeeld in 720 aandeelen, elk van 100. De vennootschap is opgericht voor een tijdvak van 25 jaren. ZAND VOORT. Maandag 12 October j.l. zijn voor lil van den gemeenteraad (vacature- Van Duivenboden) gesteld de navol gende candidatcn, namelijk de hee ren A. C. F. Buckmann, P. J. van Duyn, Jb. Koning Ivzn., C. Kruysmul- der, A. van der Plas en N. J. Platteel. De stemming zal plaats' hebben 23 October a.s. Dpor de jachtopzichters R. de Jong en G de Veer is proces-verbaal op- eemaakt tegen A. J., arbeider te Haarlem, wegens het vervoeren van wildstrikken In het jachtveld onder deze gemeente. Zestien strikken wer den in beslag genomen. Alhier zijn door de politie aange houden de minderjarige W, F. G. L. K. en D. B.f die alhier rondzwierven. Zij zijn naar hunne woonplaats Am sterdam terug gebracht. Door het gemeentebestuur alhier te aanbesteed Het verbouwen van een gedeelte van het politiebureau, achter het bu reau van den gemeente-óntvanger, om in te richten tot bureau voor aen ge meente-opzichter. Ingeschreven werd door f H, van Keeren. voor /d 35 i L. .ten Broeke. voor 334, en door J Water, voor 324. Alle inschrijvers wonen alhier. Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. HOFBERICHTEN. De Hbld.-correspondcnt te Apel doorn meldt: De gezondheidstoestand van de Ko ningin blijft uitstekend. De rustkuur wordt ten strengste volgehouden. H. M. verlaat weinig hare vertrek ken en mag niet veel loopen en steeds gelijkvloers. Prins Hendrik is Maandagmorgen van zijn buitenlandsche reis op het Loo teruggekeerd. De Koningin heeft een belangrijke bijdrage doen toekomen aan de com missie tot leniging van den nood dei- slachtoffers die have en goed verlo ren bij den ernstigen brand in de ge meente Veen (N.-Brabant). MONUMENT LOUWEllSE. Naar vernomen wordt, heeft zich thans te 's-Gravenhage een commissie gevormd met het doel een eenvoudig monument te plaatsen op het ga-af van den bekenden sclirijver P. Louwerse, DE CHOLERA. Men meldt uit Ti el aan de Tel.: De Ned. Ilerv, predikant F. C. A. Panlekoek, diie voor een vijftal jaren deze gemeente verwisselde met St. Pe tersburg, verloor eenige dagen na zijn oudste dochtertje, zijn oudste zoontje aan dc cholera. De deelneming met het zwaai- be proefde gezin is hier algemeen. KINDERVOEDING. De Haagsche gemeenteraad stond de vereeniging „Kindervoeding" al daar, voor het loopende jaar een sub sidie van 8000 toe. MIST. Men meldt nader uit VLissingen: De mailboot Prins Hendrik is Maan dagmorgen vlot en op de haven geko men. HET C HOLER A-GEVAAR. Met liet oog op het cliolera-gevaar nomen wij het volgende over, dat in het. laatst verschenen nummer van het Tijdschrift voor Sociale Hygiëne over den toestand en de in ons land genomen maatregelen van voorzorg wordt gezegd. Na een overzicht van de gevallen, die zich in het buitenland hebben voorgedaan, wordt geconstateerd, dat de toestand- daar ernstiger is dan zij in vele jaren was. Gelukkig voor West- en Midden- Europa lezen wij dan verder waakt aan de landzijde de wakkere Gezondheidsdienst van het Duitsche Rijk, krachtig gesteund door de Duit sche Regeering, die geen kosten ont ziet om den vijand te weren. Intusschen gorden toch alle Staten zicli tot tegenweer aan. Zoo ook hier te lande, waar St. Petersburg en Kroonstad werden be smet verklaard, zoodat alle van daar in. Nederlandsche havens komende schepen in quarantaine gesteld kun nen worden, terwijl de invoer van lompen en vuil linnen- en bedden goed uit de besmette plaatsen is ver boden. Ook zijn nog altijd van krocht de maatregelen tot onderzoek, afzonde ring en verpleging van choleralijders en van personen, verdacht aan die ziekte lijdende te zijn, en van ont smetting, vastgesteld bij Koninklijk besluit van 18 October 1907, dat bin nen enkele dagen zal worden her nieuwd, en heeft de Centrale Gezond heidsraad der Regeering een ont werp aangeboden voor bewaking der groote rivieren, in choleratijd^ de groote wegen waarlangs de ziekte zich verspreidt. Voorts wórden door de zorg der geneeskundige Inspecteurs de qua rantaine-stations zooveel mogelijk in gereedheid gebracht voor verpleging van zieke en verdachte schepelingen en worden in de meest bedreigde ste den door de zorgen der gezondheids- commissiën, in overleg met de hoofd inspecteurs en de inspecteurs van de volksgezondheid, maatregelen be raamd van tegenweer, door ver scherping van het toezicht op zee manshuizen en slaapsteden en op de drinkwatervoorziening en door op richting van barakken voor zieken en verdachten. Wel is waar is het gevaar voor be smetting voor Nederland m. i. voor alsnog niet groot', maar te ontken nen is het niet, dat het nadert. Daarom zij ieder op zijn post. ONTSPOORD. De goederentrein II. IJ. S. M., wel ke te één uur uit de richting Ahaus te Enschedé aankomt, ontspoorde Za terdagmiddag ter hoogte van de Ge meentelijke Gasfabriek aldaar. De machine bleef in 't spoor; een zeven tal wagens uit het midden van den trein liep van de rails. De personen trein, die kort daarop moest vertrek ken, ondervpnd een half uur vertra ging. MISHANDELING DOOR LOTE LINGEN. Toen Maandagmiddag de heer Last, ambtenaar ter secretarie te Bussum, per fiets de Heerenstraat wilde inrij den, zette een van een 9-tal daar aan wezige lotelingen, onder den Invloed S-an sterken drank verkeerende, hem den voet voor de fiets. Do heer L. steeg af, verzocht doorgelaten te wor den. Een tweetal bleven het den heer L. lastig m^ken. Toen hij zich ging verwenen, vielen allen hem aan en mishandelden hem. Een poging om hem over $eh hek te werpen, misluk te. pa heer L bleef achter de baas, J&fedal iiü Jafel deJ bolhatawè aah den chef van politie, die Inmiddels aankwam, overgaf. Deze tw-ee, E. en P. zijn voorloopig opgeborgen. De heer L. kreeg verwondingen aan liet achterhoofd en de wangen. MOORDAANSLAG. Zaterdagnacht omstreeks 12 uur, was zekere A. K., te Rotterdam, met zijn meisje in een café op de Kuipers plaats, in de Baan, te Rotterdam, De 20-jarige roeier C. B., die in hun ge zelschap was, haalde het meisje aan, waarop K. zóó woedend werd dat hij op F. aanvloog. Hij sloeg een arm om diens hals en bracht hem tegelijker tijd met de andere hand een messteek toe. De dader nam daarop de vlucht, achtervolgd door de aanwezige vrou wen. Op de Hoogstraat werd hij ge grepen. Het slachtoffer sleepte zich eenige straten voort, doch zakte toen tenge volge van het vele bloedverlies ineen en werd dn bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. ONGELUKKEN. Mej. L. uit Resteren, die tijdelijk bij haren broer te Rhenen logeerde, ia_ in den Rijn gevallen en verdron ken. BRANDEN. Zaterdagnacht brak brand uit bij den bakker C. Vogelesang te Alblas- serdam. Spoedig stond de groote schuur, geheel gevuld met licht brand bare sloffen, als turf en spaanders, in lichte-laaie. Vele aangrenzende schu ren en gebouwen werden mede aan getast. Door het inwerpen van meni- gen straal water slaagde men er in, den brand tot de aangetaste gehou wen te beperken. Te ruim drie uur was men het vuur meester. De gespaarde huizen had den wel veel van waterschade te lij den. Assurantie dekt een groot deel der schade. HOLLAND'S NAAM IN DEN VREEMDE. De „Köln. Ztg." van 1 October be vat een correspondentie uit Amster dam, waarin besproken wordt het be richt, eenige diagen geleden in dat blad gemeld, over levering uit Hol land van vorvalscMe boter-poeder. Bij dat bericht werd toen, heel vin nig, gecommentareerd dat Holland het beloofde land voor de verval- schars is. Men heeft dit bestreden met te wij zen op de ingestelde controleurs voor den zuivel-uiitvoer. 't Mocht wat, zegt nu de correspon dent in zijn nadere beschouwing. Holland wacht reeds sedert 1901 op de tot stand kpming van een toen door 'dr. Kuyper aangekondigde alge meene wet tegen het vervalschen van levensmiddelen. En kijk dan eens naar het verslag van don gezondheidsdienst over de maand Juli 1908, waar zwart op wit staat, ciat van 148 monsters melk, die voor volle melk doorgingen, er niet minder dan 90, dus 60 niet aan de eischen beantwoordden. De correspondent heeft wel gelijk, schrijft de Tel. En het is eeai sprekend bewijs hoe nu ook in Duitschland de kwestie der vervaischingenvooral van zuivel producten, steeds meer de aandacht trekt. Het zijn geen alleenstaande geval letjes. neen, Holland is 't beloofde land voor de vervalschema l Of dergelijke uitingen uit den vreemde, die zich onrustbarend ver meerderen, tenslotte toch eindelijk cians lot het beoogde doel zouden lei den GETROUWD 13 October. G. F. van der Horst, geb. A. M. Lohman. BEVALLEN 12 October. J. L. Randoe, geb. De Hesselle, d. S. Spaan, geb. Jon ker, z. OVERLEDEN 12 October. J. M., 7 m., dochter van A. Westerman, Dubbele Buurt. E. Visse 47 j., Ilazepaterslaan. H. van. Luijn Nottelman. geb. Kok, 45 j., Tulpenstraat. 13 October. J. Hart, 55 j., Kamperlaan. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 13 Oct. 1908, medegedeeld door LABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. DE STAATSFONDSENMARKT was voor Ned. Cert, prijshoudend, voor Russen iets luier: Neder 1. Certifica ten 75 1/8 en 90 1/8, Russen 91, Con sols 79 1/4, Hope's 78 5/8. ZUID-AMERIK. STAATSFONDSEN prijshoudend: Peruanen 10 1/8 en 40 1/2. TABAKS-AANDEELEN gevraagd. Bindjey 89, Nieuwe Asahan 125—6, Rotterdam Deli 380, Senembah 408. PETROLEUMAANDEELEN aange boden. Koninklijke 2791/4, Moeara Enim 138, Sumatra Palembang 109. MIJNAANDEELEN zonder handel. Ketahoens 120—3, Great Cobar 102--3. De AMERIKAANSCHE MARKT opende verdeeld. Atchison 87 7/888, Denver 27 1/4, Erie 3113/16, Kaïn sas 281/4 en 62—1/4, Missouri 301/4, Rock Island 201/4, Southern Rail way 219/16, Southern Pacific 1021/2, Union Pacific 165, Wobash 123/4, Steels 4515/16 ex Üivid., Carren 401/2. CULTUURWAARDEN vaet. Vor stenlanden 1291/4. Reecontra Ned. Handels-Mij. 1691/4. 388ste STAATSLOTERIJ. 5e Klasse. 14e Lijst. TREKKING VAN 13 OCTOBER. Hooge prijzen No. 1567 100.000. No. 11267 25.000. Nó. 17604 1 2000. No. 4078 4608 8073 10259 en 17517 ieder 1000. No. 15273 400. No 299 6816 9969 en 10014 ieder 200. No. 4200 7172 7300 12849 12852 16872 en 19569 ieder 100. Prijzen van 70. 42 8486 6252 9801 13296 15878 18902 130 8508 6308 10223 13299 15902 18945 410 8517 6514 10269 18817 16019 18972' 408 8742 6515 10854 1331» 16071 19058 601 4024 6564 10497 13358 16144 19099 602 4037 6829 10616 13378 16210 19136 607 4106 7025 10530 13440 16226 19143 884 4205 7182 10676 13480 16887 19166 923 4246 7282 10912 13626 16467 19221 1025 4334 7342 10922 13718 16533 19226 1060 4420 7424 10988 13726 16956 19407 1117 4124 7515 11062 13742 16996 19418 1388 4449 7625 11359 13812 17241 19431 1420 4598 7545 11411 13960 17269 19526 1461 4630 7616 11541 13994 17342 19623 1488 4765 7822 11616 14046 17413 19691 1603 4872 7835 11642 14265 17485 19765 1632 4887 8210 11756 14644 17528 19834 1753 4918 8349 11781 14675 17616 19858 1756 6139 8362 11806 14699 17779 20031 1939 5216 8426 11898 14908 17866 20061 1968 6244 8604 12059 15144 17908 20070 2146 6247 8638 12104 15185 17945 20116 2153 5476 8652 12160 16207 17967 20175 2279 5614 8692 12292 15222 17990 202S3 2496 6729 8778 12647 15224 18018 20298 2573 6740 8801 12838 15339 18154 20471 2739 5745 8873 12878 15479 18166 20492 2986 5-08 8937 12993 15505 18352 20614 3005 5894 9221-13053 15590 18393 20745 8046 5966 9554 13112 16643 18426 20943 3111 6106 9634 13158 15730 18497 3125 6140 2667 13244 15817 18593 3127 6141 9704 13251 15820 18702 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 10 3881 6369 8762 11779 14605 18052 15 3895 6379 8755 11789 14607 18U&0 63 8900 6392 8859 11841 14608 18107 97 3911 6417 8891 11846 14651 18136 230 3920 6452 8S24 11868 14659 18186 315 3982 6162 8946 11880 14673 182i9 322 4017 6471 8964 11901 14694 18264 330 4038 6486 90ü6 11952 14703 1829* 352 4059 6499 90b6 11963 14715 18324 370 4071 6507 9u93 12158 14719 1Ö364 468 4080 6524 9212 12181 14729 lb391 490 4092 6568 9238 12219 14746 18430 555 4106 6600 9271 12246 14759 18456 5b4 4118 6628 9305 12247 14766 18638 615 4123 6646 9321 12250 14816 18677 647 4135 6649 9339 12281 14822 ibui* 723 4138 6664 9349 12317 14893 iboo5 756 4142 6679 9440 12322 14918 i8&94 764 4163 6703 9471 12336 14936 lböb3 802 4182 6719 9566 12425 14959 18932 894 4208 6742 96b7 12427 1505L lo942 916 4220 6755 9626 12440 15092 i8949 967 4228 6778 9b36 12471 15118 1»U26 986 4235 6784 9664 12480 15137 13U47 199 4212 6793 9bbü 12484 15138 l9Ue3 1048 4266 6796 9669 12493 16139 19093 1108 4269 6820 3671 12523 15254 190*4 1132 4273 6864 9b7ö 12556 16275 19139 1229 4303 6882 9760 12561 15290 ls-4i 1230 4308 6963 9771 12572 15293 19.eb 1233 4539 6997 9794 12576 15304 191*2 1282 4419 7045 9879 12598 16329 19230 1304 4432 7062 9886 12629 16340 i9;.b2 1498 4438 7072 9893 12635 16366 192oU 1516 4442 7073 9896 12688 15404 l9at)3 1523 4492 7128 9931 12734 15503 19321 1&61 4541 7181 9942 12784 16546 19.50 1603 4567 7J89 9949 12800 15554 ib3Bb 1625 4646 7205 9952 12803 15559 19442 1705 4652 7206 9972 12862 15564 194.,2 1768 4667 7298 10031 J2877 15570 l9*t,3 1864 4705 7314 10040 12905 15609 195i7 1878 4712 7335 10062 5 292L 15628 19518 1902 4739 7343 10127 12930 15631 19549 1945 4756 7359 10130 12948 15720 19öbö 1967 4758 7373 10133 12950 15782 19616 2043 4768 7376 10165 12955 15796 19o*5 2057 4790 7427 I0i73 12956 15890 19b4U 2064 4794 7428 10257 12996 15&98 19672 2071 4819 7453 10271 130.9 15912 1ÜÏU& 2086 4876 7494 iOïbl 15027 15956 1978U 2157 4880 7622 10323 13028 16957 19t<20 2172 4907 7547 10332 13056 15976 191,27 2198 4921 7559 I04i4 13064 15979 19948 2223 4929 7606 10462 13137 16995 19902 2226 5023 7608 10466 13141 16000 2uüb2 2253 6027 76l8 1O5C0 18154 160S9 2uü3a 2262 5046 7640 10646 13179 16041 2uu6ü 2344 5079 7644 10566 13183 16068 2üUf>9 2347 5081 7658 10576 13.98 16111 20072 2429 6086 7670 10586 13202 16180 20084 2636 5109 7676 10645 13238 16239 20092 2613 5123 7714 10650 13254 16241 20097 2623 6161 7738 10564 132.4 16263 2üiu4 2648 6217 7744 30669 13278 16332 20i05 2671 5222 77610712 13284 16376 20126 2680 63s6 7820 10743 13285 16487 20128 2696 5330 7839 10747 13295 16648 20136 2707 5355 7864 10762 13341 16566 2U160 2708 5411 7868 10776 13356 ifc&?9 20152 2722 5431 7952 J0?08 13365 16656 2U166 2730 6439 7968 10818 13372 16619 20225 2743 6453 7989 10820 13380 1C-iB9 20297 2760 5468 7992 10880 i346ö 16762 20831 2816 6501 8030 10864 18486 JSÏ81 20340 2823 5645 8C59 10878 13492 16859 20351 2902 0666 8067 10898 13513 16982 203b5 2908 6612 8068 19904 13562 l6!-8ë 'iücb7 2912 5682 8102 10921 16575 17007 20*81 2994 5700 Sll2 10943 13593 17067 30863 3010 5787 8130 10954 13600 170*1 20*88 3021 58lO 8145 10965 13619 17058 20*94 3066 58:6 8146 10985 13830 17071 20;22 3166 5828 8167 11U22 13706 17106 20«41 3201 6850 8189 11103 18801 17278 20458 3208 5873 8268 11119 13810 17S81 2U«61 8824 5898 8291 11202 18887 17300 3245 5930 8306 11230 13851 173.3 3259 5933 8315 11303 13880 17318 586 3258 5956 882Ö 11831 13390 lh'48 21*47 3277 5964 8334 11894 18897 17861 ifhSG 3278 5975 8372 114J6 13912 17406 90153 3391 5984 8401 11422 13930 l'ffcl 3 £01,4 3406 5986 8512 11473 13S32 17536 ê07v7 3547 5994 8414 11483 18ÜS2 175*2 SOK.9 3596 60,2 8421 11486 i3ü9ü 17*07 30586 3608 6021 8475 11492 14151 17076 '«.$09 3609 6043 8527 11575 14170 176?4 209>6 3615 6081 8584 11434 14179 17718 209S5 3S56 6096 8603 116:0 142G3 17737 S0938 3677 6113 8605 11611 14220 17770 3699 6118 8647 11625 14248 177'Sl 20978 3710 6151 8669 .11629 li346 1766S 3766 6212 8683 1I66O 14384 17888 3772 6267 8726 11674 14387 17941 3795 6296 6729 11705 14445 17957 3826 6324 8784 11742 14508 ia08 3859 6330 8738 11769 14545 18040 5e Klasse V3e Lii^t10003 moet zijn 11003 10028 met f'iO moet zijn 11028 met 70 12021 moet zijn 1302113927 moot zijn 15929. LEVERTRAAN. Menigeen is onbekend met de be reidingswijze en herkomst der lever traan en zelfs denken nog velen, dat ze afkomstig zou zijn van den wal- visch.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2