NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 20a Jaargang. Ho. 7769 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 21 OCTOBFB 1808 ABONNEMENTEN PER DRIB WAANDEN» Voor Haarlem1-28 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers o 0.02 H Geïllustreerd Zondagsblads voor Haarlem 0.37 H n n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster., Directeur j. PEEREBÖÖM. ADVERTENT1ÊN» Van 1—5 regels 50 Cts.j Iedere regel meer 10 Cta. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1 elke regel meer/0.80 Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertenfiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cis. per pkatsingj 50 Cts, voor 3 plaatsingen contant Redactie et Administraties Groot® Houtstraat 55. Wefcomi&unaal Telefoonnummer der Redactie 600 m der Administratis 724 Drukkerij: Znider Bujtenspaarui 6. Telcfoonnuminer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem 2n dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 22 OCTOBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling 23 uur. Groote Kerk: Feestconeert „Hosan na' en „Soli deo Gloria", 8 uur. De Kroon: Liederenavond Mes- schaert en Röntgen, 8 uur. Haarlemmermeer: Gemeenteraads vergadering. Enïtenlandsch Overzicht DE CRISIS IN DEN BALKAN. Nog altijd geen oorlog Maar óók is het nog altijd onzeker, of cte crisis zonder wapengeweld zal eindigen En die bange onzekerheid duurt al zoo lang. De mogendheden schieten met hun CONFERENTIE op als een slak, die van Parijs naar Berlijn moet kruipen... Hoeren diplomaten zijn al eenige weken aan t confereeren, enhet resultaat is nog erg sobertjes 1 Eerst kwamen de heeren ik wil dU in het program hebben.... ik dat.... en zoo kwam er een heeleboel.... Maar, toen moest men weer schiften, om weder zij dsche belangen niet te kwetsen Zoo komt 't dan, dat liet voorloopige program thans niets anders bevat, dan Ie. regeling der schadeloosstel ling door Bulgarije aan Turkije, toe te kennen voor afkoop van de vazal diensten en. bestendiging zij ner onafhankelijkheid 2e.' regeling en erkenning van d^ annexatie van Bosnië en Her- zegowina door Oostenrijk-Honga- rije. Nu is het eigenaardig, dat er twee partijen ontevreden zijn de een, onsfiar er te weinig op 't program staat, en de ander, omdat er te ve e 1 op wordt aangekondigd. Onbegrijpelijk, maar waar Men weet, dat Bulgarije niet van plan is een schadeloosstelling aan iuraije ie geven, dus dit land ver langt ook niet, dat de mogendheden d i uedrug bepalen. Üüstenrijk-ilongarije heeft te ken nen gegeven 't kan me niet scheien, dal jelui een conferentie gaan hou den, maarwij wachten geen oor- deal over de annexatie van Bosnië en Hei zeguwina. Nu zullen we de partijen, die onte vreden zijn, omdat er te weinig is aai gekondigd, de revue laten pas- se e rei: Husiand dat een regeling van het Dardanellenverdrag heeft gewild. Servië dat zich gevleid had met de hoop dut een uitbreiding van zijn grenzen besproken zou worden. Mont.i negro idem. Griekenland dat de inlijving van Kram gaarne behandeld zag. Overal dus ontevredenheid 't Is dan ook zeer de vraag, óf de «if ere:: tie er zal komen In iurkije gaat men er blijkbaar al aan twijfelen, evenzqo in Bulgarije en 0>.> nrijk-Hongarije. De in de laat ste dagen ontvangen berichten doen ve mot-den, dat men bever de ge- sc -lillen NDERLING WIL REGELEN, wal.... gemakkelijker zal gaan dan op eene conferentie van naijverige mogendheden. Het Jong-Turksche co mité nog altijd de eerste macht in (het land van de halve maan, nog al tijd de stille kracht stuurt reeds op die vriendschappelijke rege ling aan. 't Heeft een motie openbaai' gemaakt, waarin de oorlog als geheel overbodig wordt voorgesteld. 't Zou een heele uitkomst zijn, als de landen zelf dit varkentje konden wasschen. Kunnen.... o ja, alles kan - ook d't Maar dan zal men to Turkije moeten uitgaan van 't stand punt, dat Bulgarije en Roemelië on afhankelijk zijn en blijven, alsook dat Oostenrijk-Hongarije de heer schappij behoudt over Bosnië en Her- zegowina.... Erg is dit niet, want de Turk heeft nu gezien, dat de mogend heden hem toch niet zullen helpen om deze landen weer onder de volle heerschappij van de halve maan te brengen. Bulgarije moet ook wel genegen zijn, om de zaak zoo in der mlinne te schikken, en 't O.-H. rijk evenzoo.... We zullen echter goed doen eerst definitieve berichten af te wachten, .want't is alles te mooi om zoo te 'gelooven. Maaral worden de zaakjes met Turkije, Bulgarije en Oostenrijk- iHongarije geregeld, dan blijven nog SERVIë EN MONTENEGRO over. De bevolking daar is nog even rumoerig en oorlogszuchtig. Sedert bekend geworden is, dat het oorspronkelijk door Rusland voorge stelde ontwerp-program voor de con ferentie gewijzigd is, en dat daaruit de mogelijkheid, om aan Servië ter ritoriale schadeloosstelling te geven, is weggenomen, acht men in Belgra- do de noodzakelijkheid om oorlog te voeren, toegenomen. Algemeen dringt men aan op spoedige krijgstoerus ting. Regeering en partijleiders heb ben zich verstaan over het schenken van gratie aan alle politieke veroor deelden, wat den besten Indruk ge wekt heeft in het land. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Milovanowitsj, is op zijn reis door Europa te Weenen aangeko men. Dat de kroonprins opgewonden en oorlogszuchtig is, verontschuldig de de minister met een verwijzing naai* zijn jeugd en zijn liefde voor zijn vaderland, wat men van een jong, temperamentvol cavaierie-offi- cier verwachten kan. Wat Servië verlangt, zeMe de mi nister, is het gevoel, clat het in de toekomst beveiligd zal zijn. Het wil een zichtbare voldoening. De vooruit zichten op toetreding tot de Donau- commissie zijn een „decoratieve ara- beske". Servië wilde een andere schadeloos stelling en het zou een beroep doen op de mogendheden, om nïet ge dwongen te worden zijn toevlucht te nemen tot een wanhoopsdaad. De Servische minister is ten minste zoo eerlijk te erkennen, dat de oor logsverklaring, waarop hij zinspeel de, een wanhoopsdaad zou zijn.... De bevolking is zeer opgewonden. Herhaaldelijk we verwijzen naar de telegrammen in ons vorig num mer worden onschuldigen aange houden, verdacht van spionnage. Elk die Duitsch spreekt, Iseen spion van Oostenrijk 1 In Montenegro is de opwinding nog grooter. Oostenrijk is vooral bang, dat de dwaze Montenegrijnea met een opstand zullen beginnen en alzoo de al ge meen e vrede in gevaar brengen. Daarom zijn bij de grenzen troepen san ongetrokken, en liggen een'ge oorlogsschepen in de nabijheid. Zal dit den Montenegrijnen weer houden De naam van den Russischen MINISTER ISWOLSKY, den diplomaat, die vooral de be sprekingen over de a.s. conferentie loidt &n nu weer van Parijs naar Berlijn getrokken is, om met Von Bülow te confereeren wordt tegen woordig veel genoemd, maai' zijn po pulariteit in zijn eigen land is niet evenredig aan zijn huidige ver maardheid als staatsman. Men is in Rusland we maakten er al meer melding van met Iswolsky niet ingenomen en al eenige malen heeft, wellicht in verband daarmede, het bericht de ronde gedaan, dat Iswols- kv af wilde treden, om hier of daar gezant te worden. Thans is 't het No- woje Wremja, dat de fiolen va.n zijn toorn uitgiet over den Russischen minister van buitenlandsche zaken. Het blad toornt tegen hem, omdat hij er niet in geslaagd is de Dardanel- leu-quaestie op het program te plaat sen en omdat het hem ook althans tot dusver nog niet gelukt is voor Servië en Montenegro een stuk van ilcrzegowina te verkrijgen als scha deloosstelling. Iswolsky zoo klaagt het blad brengt Rusland van het eene onheil in het andere. Hij moest zijn pogingen om eene conferentie tot stand te brengen, maar opgeven. „Rusland heeft ze niet noodig 1" In de Fransche Kamer is weer de 1 iREYFUS-GESGHIEDENIS ter sprake gekomen, en wel naar aan leiding van het onlangs gehouden pioces tegen Gregori, die een aan slag op Dreyfus deed bij de over brenging van Zola's assche naar het Panthéon. De Kamer begon met de behande ling van de interpellatie van Biétry o\er de uitlegging, door het Hof van Cassatie gegeven aan artikel 4-15 van het wetboek op de crimineede in structie, bij de revisie van het proces- Dreyfus. De heer Biétry zeide, dat uitge maakt is, dat het Hof van Cassatie zich aan plichtsverzuim heeft schul dig gemaakt en hij eischte, dat er een vervolging zou worden ingesteld tegen hen, die de magistraten heb ben beschuldigd, terwijl hij zelf aan bood afstand te zullen doen van de parlementaire immuniteit. Minister Briand verdedigde met warmte de magistraten, die hij ver heven achtte boven de aanvallen van deze dwaze Deden, en zei voorts Het rampzalig nationalisme toont zijn on macht door deze campagne. De rech ters pasten de wet toe, zooals in tal- looze andere gevallen. Andere rech ters zijn niet noodig. De heftigheid van den veldtocht zal de populariteit van het Hof van Cassatie nog doen toenemen. Biétry verklaarde Dreyfus voor een verrader. De geheele linkerzijde onthaalde den spreker op allerlei scheldwoor den en de voorzitter paste de censuur op hem toe. Daarop schold hij de magistraten uit voor falsarissen en verzakers van hunnen plicht De Kamer besloot, dat Biétry tijde lijk geschorst zou worden. Biétry weigerde echter de tribune te verla ten. De zitting werd daarna verdaagd to afwachting van de gewapende macht. De president verliet daarop de zaal en de tribunes werden ontruimd. Nadat de kalmte was teruggekeerd, werd de vergndering. heropend e-n nam de Kaïner met 436 stemmen te gen 47 een motie aan, waarin de on behoorlijke campagne en de beleedi- ging van de raadsheeren van het Hof van Cassatie werden gelaakt en de verklaringen der regeering wer den goedgekeurd. MAROKKO-OUAESTIE. Thans wordt gemeld, dat de nota, die door Frankrijk en Spanje is ge zonden aan de onderteekenaars van de acte van Algeciras, het concept bevat van een brief, die door diïn- deken van het corps diplomatique te Tanger aan Moulay Hafid ter hand zal worden gesteld in antwoord on het schrijven van Moulay Hafid aan het corps diplomatique. Daarin zal vooral de nadruk worden gelegd op de volgende punten uitdrukkelijke bevestiging van de acte van Algeci ras regeling der politie bertrij- ding van den smokkelhandel to wa penen verantwoordelijkheid voor de schulden van Abd-el-Azis, onder voorbehoud echter, dat die aan par ticulieren geverifiëeerd zullen wor den erkenning van de commissie j voor schadeloosstellingen wegens het gebeurde te Casablanca vrijheid en veiligheid van verkeer ei. van betrek kingen met alle landen, overeenkom stig het volkenrecht terwijl iedere mogendheid het recht blijft behouden oi. afhankelijk hare particuliere quaesties te regelen. Frankrijk en Spanje verklaren z'ch het recht voor te behouden teruggave te eischen van hunne oorlogsudtgavon en sclia^ deioosstellingen voor moord, op hun ne onderdanen. ZEPPELIN'S LUCHTSCHIP. Gisteren zou het luchtschip van Zeppelin gevuld worden, en heden zal liet, wind en weder dienende, zijn eersten tocht doen. Er zijn op het laatste eogvnfclik nog verschillende verbeteringen aan gebracht. O.a. zijn er Morse-toestellen in de schuitjes geplaatst, om ae ge meenschap tusschen de verschillende doelen van het luchtschip te onder houden. De schroeven maken name lijk zoo'n lawaai, dat men elkaar niet beroepen en ook aan een telefoon zich niet verstaanbaar maken kan. ONLUSTEN IN PERZIë. Ia het land van den Sjah blijft het maar rumoerig. De Russische bladen deelen een telegram mede uit Tebriz, meldende, dat de regeerin gstroepci) een volslagen nederlaag hebben ge leden. Een ar-öer bericht meldt, dat de Russische regeer ing zich gereed maakt tot een militaire interventie in Ncord-Perzië om de door den bur geroorlog in gevaar verkeerende Rus sische onderdanen te beschermen. HET JAPANSCH-CHINEESCHE GESCHIL. De Chineesche regeering heeft, na Instelling van een onderzoek omtrent het gebeurde te Kantao voldoening voor het gebeurde geëlscht en be straffing der schuldigen. Zooals een telegram voor eenige dagen mededeelde, had er een bot sing plaats gehad tusschen Japansche en Chineesche troepen le Kantao in Noord-Korea, naar aanleiding van het feit, dat de Chineezen de Japan ners bij een vervolging tegenhielden. Het telegram meldde echter, dat Je Chineezen met de vijandelijkheden waren begonnen. VREESELIJKE RAMP. Een telegram uit Amoy (Amerika) deelt mede, dat 2700 menscheu het leven hebben verloren bij den taifoen van Donderdag j.l. en dat drie dorpen en 3600 huizen zijn verwoest. Stadsnieuws O in Ons Heen. In het Tweede Blad van cEit num mer vinden onze lezers een artikel ...De Toekomst onzer Industrie" in de rubriek Om Ons Hoen. VAANDELCONCERT „ONDER ONS". Wie nu eens heerlijk frisschen, kerngezonden kinderzang wil hooren, moet a.s. Vrijdag het Vaandel-con cert van „Onder Ons" in de „Veree- niging' gaan bijwonen. Als hij daar de honderd jongens hun liedjes „Heb je nog nooit van De Ruyler gezongen" of „Tim-tam-tam, naar den Dam" hoort zingen met- een pittigheid van dictie en een strakke eenheid van rhythmus die inderdaad bewonde renswaardig zijn of de honderd meisjes met bekoorlijk frisscho stem metjes haar „Eerst was 't ons Koning innetje", zal hij moeten erkennen, nooit iets beters van dien aard te hebben gehoord. Ondanks het min of meer pénibele, dat er voor mij in ligt, reeds vooraf de aandacht te vestigen op een con cert welks programma voor zoo'n groot deel uit mijn eigen werk be staat, geef ik toch met heel veel ge noegen gevolg aan het verzoek der concertgevende vereeniglng en van de redactie dezer courant, om reeds over de generale repetitie van dat concert hier een paar woorden te zeggen. De ze uitzondering op den gewonen re gel is zeker wel gewettigd tegenover 'een vereéniging, die nu reeds gedu rende verscheidene jaren de eer van onze stad op het stuk van gemengden koorzang zoo kranig heeft hoog ge houden. Welnu dan. ik behoef niet te aarzelen to mijn meening, dat deze generale „repetitie" aan de velen die haar bijwoonden meer genot heeft: verschaft dan menig concert. Het- béste bewijs hiervan is misschien wel, dat, toen na afloop van het laatste programma-nummer de heer Pielage zijn zangers nog op het podium hield, met het klaarblijkelijke doel: het een of ander nummer nog een laatsten toets te geven, er niemand de zaal ve-rliet wat anders doo: velen reeds voor het einde van het slotnummer pleegt te geschieden. Behalve den reeds genoemden, ge woonweg volmaakten kinderzang brengt het programma nog eer paar koornummers, waaronder een merk waardige en met virtuositeit voorge dragen bewerking van de bekende wals „An der Schonen blauen Donau' van Joh. Strauss. Alle zangnummers worden op mees terlijke wijze begeleid door ons Haar lem sch Muziekkorps, dat bovendien het programma opluistert met de ou verture „Prometheus" van Beethoven en de ouverture „Die lustigen Wieber von Windsor" van O. Nicolaï. Wij hopen en verwachten het trouwens niet anders dat ons Haar-, lemsch publiek bij het concert van a.s. Vrijdag waaraan de aur.bie/uing van het vaandel door het dames-uomi- té een bijzonder feestelijk karakter zal geven nu eens zal doen blijken van zijn belangstelling in een corpo ratie die in ons muziekleven zoo'n be langrijke plaats inneemt. Op succès voor het uitgelezene „On der Ons" en zijn kranigen dirigent Henri Pielage, behoeven wij niet te hopen; daarvan zijn wij, na de bijwoning der generale repetitie, muurvast overtuigd. PHILIP LOOTS. DE WOGNUMMERS. Je hebt soorten van nummers in de wereld booge en lage nummers, gek ke en staarlnuinmers, ook wel verve lende nummers, maar er is maar één roep over de Wogaummers. En om dat die roep zoo goed is, was Dins dagavond de Groote Kerk, in weerwil van de plotseling begonnen kou. bee! vol, zoo vol zelfs, dikt er geen' zit plaats in een bank meer open, geer stoel meer te krijgen was voor men- schen, die een kwartier vóór den tijd binnenkwamen. Toen fantaseerden ze maar zitplaatsen uit stoven, zetter zich neer op steenen richels en uit steeksels en ten slotte bleven ex nog honderden staan. En dat alles voor een boerenkool uit Wognum, oen plaatsje waarvan de moesten niet eens weten te zeggen waar 't precies ligt. Waarom komen de memschen. zoo toestro omen om deze dilettanten te hooren en waarom blijven ze zoo dik wijls weg, wanneer er muziek te hoo ren is, die als zangkunst lioogar staat Juist omdat het dilettanten zijn, zoudm we zeggen. Liefhebbers, die met behoud van den eenvoud toch een zekere hoogte in de manier heb ben bereikt. Let bijvoorbeeld op de sopraan-soliste. Dat ze weinig zang les heeft genomen is wel te hooren, ze zingt meer uit de keel. dan uit do borst, maar het geluid is helder glas en juist omdat ze de manier van zingen niet- leerde zingt ze ook zon der maniertjes, recht toe, recht aan. Precies als de anderen. Maar door veel samen-zingen en een blijkbaar uitermate geduldige leiding hebben zij allen een prachtig pianissimo ge leerd, dat ze aan 't slot aanhouden in eon point d'orgua, waarin, geen zweving te bespeuren is. Wie ooit in een Icoor meezongen, kennen daar van de moeilijkheid. Dit, de goede samenklank en het op toonhoogte blijven maken, heit luisteren naar de Wognummers tot een genot, juist voor de velen, die zelf als dilettanten wat aan muziek deen. Bij bet anwhooren gevoel on zij „die daar op 't podium behooreui 'tot de onzen, maar ze hebben 't ver der gebracht." Het koor was niet op den vloer ge bleven, maar stond op een getim merte, boven de banken uil Zoo klonk het geluid mooi door de heele kerk. De heer Ezerman verleende als or ganist zijn. medewerking dcor de voordracht van eenige orgelwerken van niet te grooten omvang. Te bege leiden was er ditmaal niet, daar het Wognumscbe koor alles a capella zingt Kwart vóór tienen waren we weer hutten. Is er voor dit küöftjê wél grooter lof denkbaar, dan deze, dat tot het einde toe alle toehoorders in de toch wel Wht koude kerk zijn ge bleven Aanbesteding. Hedenmiddag werd door het ge meentebestuur alhier aanbesteed de levering van: 1. 63000 kg. hooi, 2. 44000 kg. stroo, 3. 73000 kg. haver, 4. -8000 kg. paardenboonen, 5. 18000 kg. mais, benoodigd voor de paarden der gemeentereinigtog van 1 Nov. 1908 tot 31 Oct 1909. Ingeschreven werd als volgt: J. Vermeulen en Zn., Waspik, hooi f 37.45, stroo f 21.50, per 10000 KG.; haver f 8.15, paardenboonen 10.49; mais 9.70, per 100 KG. A. A. v. d. We ij den Czn., Haarlem, haver 7.93, paardenboonen 10, mais 8.2,5 per 100 KG. Grippeling en Verkleïj, Haarlem, haver f 7.53, paarden boonen 9.39, mals f 8.50 per 100 KG. G. v. Wijngaarden, Giessendam, hooi 40.48 per 1000 KG. J. Limbach, Santpoort, hooi 37.90, stroo 23, per 1000 KG.; haver 7.74, paardenboonen f 9.70, mais f 8.70 per 100 KG. C. J. Verbeek, Hoofddorp, stroo f 20.90, per 10ÖU KG.; haver f 7.98 per 100 KG. D. v. Hemert en Zn., Haarlem, ha ver f 7.88, paardenboonen 9.74, mais 8.79 per 100 KG. H. Kolderie Thzn., Haarlem, hooi 36, stroom 21 per 1000 KG.; haver 8.-10 per 100 KG. K. v. d. Houwe, Kampen, hooi ƒ38.50 per 1000 KG. Wed. J. Leupen en Zn., Haarlem, haver 7.80, paardenboonen 9.80, mais 9.35 per 100 KG. T. J. Visser, Haarlem, haver 7.80, paardenboonen 9.80, mais 9.35 per 100 KG. H. Vervoorn, Nieuw-Vennep, stroo 21.97 1/2 per 1000 KG. M 1 biljet ongeldig. KOU OP SCHOOL. Op sommige scholen bestaat een oi- ficieele winter. Hij begint 1 Novem- uöt. YYorht heit vroeger koud, dan vergist de natuur zich, maar gestookt wordtt er niet. Misschien is dit gebruik de reden geweest, dat in de school op de Bo termarkt nu nog niet gestookt kan worden, om de eenvoudige reden, dat het verwarmingsmateriaal er nog niet is. Het onderwijzend perso neel zou wed willen stoken, maar kan niet. Do kindertjes zitten met jasjes en manteltjes in de banken, de on derwijzer en de onderwijzeres kun nen het krijt niet hanteeren', do con cierge blaast op zijn verkleumde vin. gei®, Men gaat dus om 't half uur maar een half uur spelen, op de bin nenplaats, wat ook wel hot verstan digste is. Door ouders is ons gevraagd, of ze nu toch hun kinderen naar school moeten sturen. „Doen we het niet, meenden ae, „dan worden onze kin deren opgeteekond voor ongeoorloofd verzuim." Wij zijn zeker niet ge neigd, afvallig te worden van de wet ten des lands, maar we betwijfelen toch of een schoolhoofd het wegblij ven om deze roden als ongewettigd verzuim zou durven boeken. Ais het zoo koud is als nu, moeten groote lokalen maar verwarmd zijn. Anders ziin ze ongeschikt voor hun doel. En zoo komen we vanzelf tot do vraag, waarom er niet in tijds ge zorgd is voor behoorlijke gelegen heid tot verwarming in die school op de Botermarkt. Staat het wezenlijk in verband met dien fantasie-termijn van 1 November? Dan wordt het tijd, eens meer rekening te gaan houden met do koele werkelijkheid. Ton spijt vain alle officieels termijnen zijn ver stijfde vingers en teenen preci--seven koud vóór als na 1 No vein bei'. GEHEIMHOUDING VERPLICHT. Het bericht, dat ambtenaren ter Secretarie^ wanneer zij zaken hun af dealing betreffende aan der-den ineedeeiein, ndet-eeirvol zullen worden ontslagen, is waar. Deze mededee- ling is hun schriftelijk gedaan en do or allen voer gezien get eekend. De maatregel zal zich evenwel niet tot de Bocretarie bepalen ,maar uitge strekt worden tot alle gemeentelijke takken van dienst, lichtfabrieken, waterbad ding, slachthuis, reiniging, enz. Bij al deze ambtenaren zullen dus noch de loden van den Raad, noch de vertegen woordtgors van do pers, meer inlichtingen kunnen krijgen. Voor 't oogenbiik zij deze medodee^ ling genoog, naderhand komen wij Cir pp terug. Hinderwet. B. en W. van Haarlem, gelet op art. 6 der Hinderwet; doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 9 tot des na middags 2 uur, tot 3 November e.k. 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente secretarie (7e afdeeling) ter inzage is nedergelegd het ingekomen verzoek schrift met de bijlagen van D. van Wilpe Jr., om vergunning tot oprich ting van eene ondergroudsche be waarplaats van benzine in den open grond achter het perceel aan de Nas- sauiaan no. 1416, en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 3 November e.k., en wel des namiddags ten 1 1/4 ure op het Raadhuis der ge meente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur' of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen, worden de de aandacht er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij', die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet vóór het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn ver schenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Liedertafel „Haarlem's Zang genot". Door het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer, is een verguld zilveren en een zilveren medaille geschonken, en door den heer H. C. A. Neeteson, een zilveren medaille, als prijzen voor den nat. zangwedstrijd, uitge schreven door bovengenoemde lieder tafel. Militaire zaken. Heden werd onder leiding van den kapitein Elhorst door de officieren van het 10e regiment infanterie al hier een kaderoefening op het terrein gehouden in de richting van Vel sen. De oefening werd bijgewoond door den regimentscommandant, den kolo nel Neeteson. Naaml. vennootschap. De Staatscourant bevat de statuten van de naaml. vennootscliap drukke rij en uitgeverszaak „itisulinde" al hier. De vennootschap heefi ten doel: a. de uitoefening van uitgeversza ken, van het boekhandelaars- en uit geversbedrijf, de papierhandel en van al wat in den ruimsten zin kan ge acht worden met deze zaken in ver band te staan of daartoe te behooren; b den commissiehandel. Het kapitaal der vennootschap be draagt 90.000, verdeeld in 90 aandee- len, elk van f 1000. Deze aandeelen worden uitgegeven in 3 serieën, elk van 30 aandeelen van 1000. Bij den aanvang der vennootschap is geplaatst de eerste serie of 30 aan deelen, te zamen vertegenwoordigen de 30.000. In het kapitaal der vennootschap wordt deelgenomen door den heer Gerard us Schreuders voor 15 aandee-.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1