Weerbericht Binnenland Kerk en School Marktnïeuws Burgerlijke Stand Sport en Wedstrijden Correspondentie. Uit de öiiisirskeis MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL, NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bdldt, 21 Oct. 1908. Hoogste barometerstand 778.0 m.M. ';f§ Riga (Oostzeekust Rusland); laag ste 751.4 m.M. te Seydiafjord. Verwachting tot den avond van <22 October: Wind: meest matige Oostelijke tot Zuid-Oostelijken wind. Gesteldheid van de lucht: toene mende bewolking, mogelijk regen in het zuiden. Temperatuur hooger. Nachtvorst het Noorden.: BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 770 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 768 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. F. P. REICH ERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Dassen, Fronts, Boorden en Manchetten. Thermometerstand te Haarlem. Woensdag 21 October Hoogste gisteren 2 uur F. 48 Laagste hedennacht F. 29 Hedenmiddag te 12 uur F. 88 len, en den heer August Johan van Zijll de Jong eveneens voor 15 aan- deelen. Van 't Kantongerecht EEN LIEVE ZOON. Een gepensioneerd Indisch soldaat i—die zich misschien in Atjeh of Cele bes zoo moedig gedragen heeft, dat lelke Indischman voor hem beefde als 't slanke ailang-allang heeft in Holland een rare bui gehad... Anders is 't een „dood-goeie" kerel, maar als er wat Schiedam's vocht naar binnen gewerkt is, doet hij denken aan den ■amok-amok-maker. Dit heeft z'n vader ondervonden. Zoonlief zei dit zoonlief zei dat en 't slot van de zaak was, dat hij z'n oude vader mishandelde... Een oude vader kan zich minder verweren, dan een met een klewang gewapende Atjeher,.., Daarom nam papa een politie agent in den arm (figuurlijk gespro ken natuurlijkI) en zei: ik wil niet meer hebben, dat m'n zoon weer in huis komt. Maar... zoonlief kwam toch! Bij dit en bij dat (een collectie vloe ken) ik zal en moet er in. Hij kwam in huis, doch de agent ooik niet „voor de poes" haalde hem er uit. Natuurlijk ging dit niet zonder „belangstelling". Honderden en hon derden nieuwsgierigen bleven, vol weetgierigheid kijken... Nu ston dde oud-soldaat terecht we gens „het in staat van dronkenschap de orde verstoren". De ambtenaar van het Openbaar Ministerie vorderde 10 gulden boete. ...Dit kan wel van 't pensioen af!., 't Geld uit de schatkist komt er dus .weer in ookl... RELLETJES TE BEVERWIJK. Nu geen kermis-relletjes, maar rel letjes omdat de kermis afgeschaft ls. Men weet dit uit de berichten, die destijds in onze courant gestaan heb ben, dat de Beverwijksche politie moeilijke dagen gehad heeft, om de rumoerige jongelui in bedwang te houden. De jongens waren half be schonken en in zoo'n stemming na tuurlijk overmoedig. Ze zongen: „De Beverwijksche kermis gaal nooit verloren..." en maakten op hun manier nog meer „pret" (lees lawaai) dan bij een echte kermis. Nu moesten een viertal jongelui voor den kantonrechter komen, ook we gens het in staat van dronkenschap de orde verstoren." Tegen hen werd respectievelijk vier en drie dagen hechtenis gevorderd. ONGEVALLEN-VERZEKERING. Een „baasje" uit Zandvoort die twee „jochies' in z'n dienst had, verzuimde deze jongelui op de loonlijst voor de Rijksverzekeringsbank te plaatsen. Tegen hem werd 20 gulden boete geëischt. Voor hem en voor anderen ook! een waarschuwing! NOG EEN WAARSCHUWING. Een huiseigenaartje had een huis je in de De Witstraat wat Laten op knappen. Men mag niet verbouwen zonder vergunning van B. en W.f dus een bekeuring was 't gevolg. Hpt O. M. eischte 5 gulden boete. EEN MOOI EXCUUS. Een Zandvoort's manneke stond, te recht wegenB 't jagen zonder vergun ning. Kantonrechter: Waarom heb je dit gedaan? Beklaagde: Ik kreeg visite... Bij m'n woning loopen zooveel konijnen, die vernielen m'n tuin... Ik zed aan een vriend, geef mij eens je geweer, dan zal ik zien om een konijntje te schieten... Kantonrechter: En heb ja wat ge schoten?... Beklaagde: Neen ze hebben me eerst bekeurd. Pech!...- Kantonrechter: Van wie was dat geweer? Beklaagde: Van een vriend. Hij ge bruikt 't om ratten te schieten... Bedoelde hij soms ratten met lange ooren, die zijn in de duinen gemak kelijker te jagen... HINDERLIJK VOLGEN. De drie stakers of uitgeslotenen van de Polygraph, die terecht 6tonden wegens 't hinderlijk volgen van den directeur en eenige werklieden van deze fabriek, werden overeenkomstig den eisch van 't O. M. veroordeeld tot drie weken hechtenis. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan C. K., A. T. IC., en L. K., té zamen ea in v.ereeuigimg iemand tegen zijn uitdrukkelijk verklaarden wil hin derlijk blijven volgen, ieder 3 weken hechtenis, met vrijspraak van het meerdere hun ten laste gelegde. P K., te Zandvoort, geen arbeids kaart opgevangen hebbende, 3 boete of 2 dagen hecht P. v. d. P., te Velseroord, op den openbaren weg oen boksbeugel, en B. II., gedetineerd in het Huis van Bewaring, een revolver bij zich heb- ben,uno. 1/3 boete of drie dagen hechtenis, no. 2/2 boete of twee da gen hecht. W. B., te Haarlem, en J. S., te Vel- serv, als vader van een kind niet zorg dragen voor voldoend onderwijs, ieder 1 boete of een dag hecht. E W., te IJmuiden, en 5 anderen, overtreding Jachtwet, respectievelijk 5 boete of vier dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, twee maal 1 boete of twee maal een dag hechtenis en 7 dagen hecht. W. A., en J. A., te Haarlem, ko nijnen vangen door middel van fret en buidels, ieder 10 boete of 4 dagen hechtenis. H. C. C., en M. W., te Schoten, een ongeijkte maat bezigen, no. 1/1 boete of een dag hechtenis, no. 2 twee maal f 0.50 boete of twee maai eën dag hechtenis. P. IC., te Jan Gij zen vaart, rumoer maken oj stations, 5 boete of vijf dagen hechtenis. IC. B., te Haarlem, en J. B., te IJ muiden, overtredingen Provinciaal Reglement, no. 1/2 boete of twee da gen hechtenis, en no. 2 twee maal 1 boete of twee maal een dag hecht. L. J. A. van V., en J. B. A. van V., no. 1, twee maal, een wagen niet verlichten, no. 1, twee maal 1 boete of twee maal een dag hechtenis, en no. 2/1 boete of een dag hecht. C S., te IJmuiden, en 5 anderen, loopen op verboden grond, 2 boete of twee dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, en 5 boete of drie dagen hecht. M. H., te Haarlem, 2 maaJ, straat schenderij, vrijgesproken, en f 1 boe te of twee dagen hecht. A- de II., te Schoten, en 14 ande ren, overtreding Politie Verordening Haarlem, Heemstede, Zandvoort en Veisen, respectievelijk 1 boete of een dag hechtenis, 2 boete of een dag hechtenis en vier maal 0.50 boe te of vier maal een dag hecht. D. V., en H. V., te Haarlem, over treding Al ge me ene Politie Veroide- ning Haarlem en Velsen, vrijgespro ken. L G. J. H. D., te Alkmaar, en J. A. W., te Amsterdam, letter en num mer rriet verlichten, 10 boete of vijf dagen hechtenis, en 5 boete of twee dagen hechtenis, S. B., te Amsterdam, letter en num mer niet aanbrengen, f 5 boete of 3 dagen hecht. J. A. W., te Amsterdam, de sirene gebruiken, vrijgesproken. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin ontving Dinsdag op het Paleis Het Loo ter audiëntie den luitenant-generaal A. Kool, com mandant van het veldleger, benevens vi ce-admiraal baron Sweerts de Lan- das Wyborgh, onlangs benoemd tot adjudant i. b. d. van de Koningin. TWEEDE KAMER. Ofschpon bij de replieken aangeland zijnde, heeft de Kamer nog de noodza kelijkheid gevoeld van een avondver gadering om de beraadslaging over de werkloosheid-interpellatie ten ein de te brengen. Dit geschiedde, in het belang der behandeling van de rnili- tiewet, op voorstel van don heer Duy- maer van Twist. De beraadslaging over de werkloos hei d-quaesti© was dan ook op breede banen gevoerd. Het slot van 's Minis ters Vrijdag grootondeels voltooide rede, hebben wij telegrafisch saam- gevat en meer dan de quintessence behoeft daarvan niet te worden gege ven. Ook do repliek van den heer Troel stra laat zich gevoegelijk resumeeren; hij verweet de heeren Passtoors, De Visser, Treub en Borgesius het voe ren van politieke nevengedachten; bij den eerste was het jaloezie, dat de soc.-dem. deze interpellatie Melden; bij den tweede de tactiek om het te doem voorkomen alsof de soc.-dem. re clame maakten met de ellende der arbeiders; bij den heer Treub kwam de boezeroen van het vrljz. dem. Ka merlid onder de toga van 'den geleer de uitkijken en de heer Borgesius, die zijn jas met de politieke voering naar buiten droeg, jubelde over het optre den van den „professor" om tegen over de rechterzijde te laten gelden, dat niet alleen van die zijde de soc.- dem. bestreden werden. Achtereenvolgens trachtte nu de heer Troelstra, in een soms door hef tige interrupties (vooral waar hij den lieer Treub slecht citeer en en deze hèm slecht lezen verweet) onderbro ken betoog aan te toonen, dat men bij de werkloosheddwèl te doen had al thans ten deele, met een door over productie veroorzaakte crisis en dat in de socialistische maatschappij mis schien werkloosheid, maar geen broo deloosheid zou voorkomen. On- noodig te zeggen dat de conclusie van den heer Troelstra aldus luidde, dat al mochten ook al de wetenschappe lijke theorieën van de sociaal-demo cratie worden omver geworpen, de zege toch zou zijn aan het proletari aat, in den strijd tegen de kapitalis tische samenleving. Dit slot was uit vroegere redevoeringen van dezen af gevaardigde, in en buiten de Kamer, bekend. Wat den pracUselien kant van het aanhangig wetsontwerp betrof, had de rede van den Min. hem andermaal teleurgesteld. Intusschen erkende hij, dat men Iets vooruit was, nu de Min. Rcgee- ringsplicht niet absoluut had afgewe zen. Zijn motie handhaafde de spr. dus niet; tegen die van den heer Treub had hij bedenkingen en hij stelde dus een nieuwe voor, aldus lui dende: „De Kamer, Overwegende, dat, hetgeen omtrent den omvang en de vooruitzichten der heerschende werkloosheid is hekend geworden, de meening wettigt, dat de toestand op dat oogenblik zeer on gunstig is. van oordeel, dat in bet bijzonder de gemeentebesturen voor zooveel noo- dig dienen te worden ondersteund om met of zonder medewerking van par ticulieren, de noodige maatregelen tot bestrijding der werkloosheid en haar gevolgen te treffen. gaat over tot de orde van den dag." Na den interpellant sprak nog de heer De Beaufort, die meende, dat de Reg. geen hulp kon verschaffen; werkverschaffing had nergens een goed resultaat gehad; protectionisme was erger dan de kwaal. Indien werk loosheid een maatschappelijk, euvel was, moest de maatschappij, niet de overheid, helpen. Regeeringsplicht vei'werpend, was hij dus tegen beide moties, niet tegen eene die zou uit drukken, dat de Staat bij hoog,en nood steun zou kunnen verleenen. Des avonds werd de vergadering voortgezet. De heer Treub kwam op tegen het door de heeren De Beaufort ©n Loh- raan verdedigd laisser faire en le verde overigens opnieuw een weer legging van de rede van den heer Troelstra en diens theorie, gisteren andermaal verdedigd, dat de werk loosheid van thans een gevolg zou wezen van overproductie. Hij wijzigde ten slotte zijn motie al dus, dat de Regeering de werkzaam heid van particulieren en gemeenten behoorde te bevorderen en te steunen en dat maatregelen noodig zijn om op de hoogte te komen en te blijven van aard en omvang der werkloos heid en van de daartegen te treffen voorzorgen. Een dergelijke enquête gewensclit achtende verecnigde de heer De Waal Malefijt zich met deze motie en zoo deed ook de heer De Visser, behou dens redactiebezwaren, terwijl ten slotte de Min. verklaarde, dat de mo- tie-Txeub niet voorzichtig kon heeten, doch, zoo opgevat, dat het particulier initiatief niet worde geschokt, geen moeilijkheid voor de Reg. gaf. Het debat is gesloten. Heden vóór de pauze wordt ge stemd. Men seint ons uit Den Haag: De motie-Troelstra is verworpen met 71 tegen 8 stemmen, de motie- Treub aangenomen zonder stemming. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN TE LEIDEN. Gisteren werden ten stadhuize als candidaten voor liet lidmaatschap va.i den gemeenteraad ingeleverd In de yacature-Le Poole (aftreding 1909) de heeren G. Dloot J.Rzn. (Chr.- Hist.) J. Hartevelt Azn. (lib.) W.C. Hemerik (S. D. A. P.) en B, J. Huur man Dz. (anti-rev. en Kath.) In de vacature-Stigter (aftreding 1913) de heeren W. C. van der Heij- de (lib.), J. J. van Hoeken (anti-rev. en Kath.) en H. Verver (S. D. A. P.) BRAND TE AMSTERDAM. Hedenmorgen omstreeks 9 uur is brand ontstaan in e6n pakhuis, ge naamd „de Kleine Raap", op het Water-loopleia No. 11. De eerste ver dieping links was bij den heer A. Kok tot berging van meubelen in ge bruik, het rechtsche deel er van dien de tot stapelplaats van manufacturen der firma De Vries van Buuren, de 2e en 3e verdiepingen waren onverhuurd de vierde bevatte antieke meubelen van den heer Morpurgo en het hoo- gere deel was volgepakt met nieuwe, met stroo omwoelde stoelen van de firma Van Gelderen. De brand was waarschijnlijk op 't dak ontstaan, naar men zeide ais ge volg van onvoorzichtigheid van lood gieters, die gisteren herstellingen hadden verricht. Da bovenste verdieping en de dub bele zolderverdiepingen brandden ge heel uit en natuurlijk kreeg alles wat daaronder lag waterschade, evenals het belendend deel van „de twee on- noozele schaapjes", een magazijn der firma De Vries van Buuren. Half elf was 't vuur bedwongen. NACHTARBEID VAN BAKKERS. Door de vereeniging van Neder- landsche patroons „Boaz" is een on derzoek ingesteld of gevreesd wordt, dat in sommige bakkerijen, waar hot ontwerp-bakkerswet enkel spreekt van brood, de nacht gebruikt zal wor den voor het bakken van andere ar tikelen, b.v. beschuit. Bestaat zoo wordt verder ge vraagd er gevaar dat in sommige bakkerijen een klein „voorbakscl" wordt gemaakt ten behoeve van de versch-brood-liefhebbers, wellicht met het gevolg, dat de dagarbeid zal woi- den verlengd met nog meer uren dan er bij afschaf Frig van den nachtar beid voor 8 uur minder zullen ge werkt worden dan nu Acht gij het wenschelijlc en noodig, dat ook aan de bakker-patroons de nacht- en Zondagsarbeid wordt ver boden Acht gij het goed, dat aan den Gemeenteraad deze bevoegdheid gegeven wordt Er is beweerd, dat de afschaffing van den nachtarbeid het brood duurder, de kwaliteit er van minder zal maken liet broodge bruik zal verminderenSe loon- standaard in het bakkersbedrijf zal drukken door uitbreiding van bet kleine patronaat Wat dunkt u van die beweringen JONGE BRUID. Bij het gemeentebestuur van B'er- vliet zijn de stukken opgevraagd om Koninklijke dispensatie te verkrijgen tot het aangaan van een huwelijk voor een meisje, geboren in 1895. VAN TWEE JONGE RIDDERS. Een timmermansjongen te Rotter dam kreeg met een ander twist over een meisje. Zij werden handgemeen en de laatste kreeg een messteek in den rug en in de linkerhand. Hoewel mee levensgevaarlijk verwond, ver loor de verwonde jongen veel bloed. Hij is in het ziekenhuis ter verple ging opgenomen. De timmermansj on geil werd kort daarna gearresteerd. Het mes waarmee hij de steken toe bracht, nam de politie in beslag. VLUCHTELINGEN? Het Duitsche stoomschip Christian Hora", dat met zoogenaamde Russi sche vluchtelingen in de haven van Zaandam arriveerde, heeft doze ha ven veerlaten, de bewuste personen mee terugnemend, die nu als matro zen aangemonsterd zijn. Het stoom schip vertrok naar Amsterdam. MISHANDELING MET POODELIJ- KEN AFLOOP. Het blijkt thans, dat de marechaus sees der brigade te Weert niet twee, doch vier personen te Stamproy ar resteerden, in verband met de inder tijd door ons gemelde mishandeling met doodelijken afloop van J. Denier, aldaar.. PECHVOGEL. De grijsaard Guliker, uit Usiteran, kwam eenige weken geleden onder een auto terecht, met het gevolg, dat de man ernstig wend verwond D© man herstelde evenwel en had zich juist Maandlag weer op weg begeven, toen hij opnieuw het ongeluk had door een auto, thans door een Maas- trichtsche, te worden overreden. Hij hwam met zijn kruiwagen onder de auto 'terecht ©n weid ernstig ge kwetst. Dr. Joosten uit Sitt.ard ver leend© geneeskundige hulp. Den auto- mcbi eibestuurdier treft gem schuld. ONGELUKKEN. T© Brumssum (L.) viel een muur van een in aanbouw zijnd huis om. Twee werklieden werden zwaar ge- wond en twee anderen kwamen met eenige licht© verwondingen vrij. De schade voor den bouwer is aan zienlijk. Het 2-jarig zoontje van den c-afé- 'houdter Van Houten, to Gronau» vond in oen sloot 'n fleschje met zoutzuur, •door eeui onvoorzichtige wegg-ewor- pein. D© klein© dronk het fleschje Leeg ©n ofschoon onmiddellijk de hulp van :een genieeshreer werd ingeroepen, die d© maag van heit kind uitpompte, is het aan de gevolgen overleden. Maandagavond is te Rotterdam in levensgevaarlijken toestand naar hot ziekenhuis gebracht d'e 19-jari.ge stuurman R. M. van d© vrachtboot Helvetia 6, Liggende in do Binnen ha ven. Tengevolge van het breken van wa katrol had hij een langhout op ■don rug gekregen, waardoor zijn rug- gewervel gebroken werd, terwijl hij tevens eon ernstige hoofdwond be kwam. Te Maastricht was een oud vrouw tje, bekend onder den naam „Oli- kook". Kunstschilder Eberhard maak te onlangs van haar met nog ©enige ander© straattypen, een aardige beel tenis. Thans is ons moedertje overle den. Zaterdagavond is zij, bij het ver laten van haar woning, van den trap gevallen en bleef voor dood liggen. Door de buren werd zij met bebloed hoofd opgenomen. In het ziekenhuis Calvariënberg werd zij verpleegd, maar Zondagmorgen reeds overleed zij, terwijl ze niet meer tot het be wustzijn was teruggekeerd. MOORD TE £OEST. Naar het Utr. Dgbl? verneemt is het in strijd met de waarheid, dat de aan gehouden broeder van het te Soest om het leven gekomen meisje een beken tenis zou hebben afgelegd, gelijk wij op gezag van de Tel. vermeld hebben, Van zulk een bekentenis is volgens 't blad geen sprake. EEN LEELIJKE TRAP. In Borghorst (O.) kreeg Zaterdag de vrouw van den grondeigenaar L. een slag van een paard tegen de berst, ten gevolge waarvan' zij thans is overleden,. MISHANDELING DOOR EEN POLITIE-AGENT. Wij vernemen, dat de 16-jarige Bakker, die onlangs door den politie agent V. te Amsterdam werd mishan deld, nioig ongeveer 6 weken in het Binnengasthuis zal moeten blijven. Zijn toestand iis evenwel vooruit gaande. Wat den politie-agent be treft, deze zal naar het Willielmina- gastihuiis worden overgebracht, waar hij ter observatie van zijn geestver mogens ten minste vier weken zaïl moeten, blijven. (Tel.) KAMERVERKIEZING DISTRICT SNEEK. De Minister van Binnenlandsch© Zaken overwegende, dat, ten gevol ge van het niet aannemen van zijne benoeming tot lid van d© Tweede Ka mer der Staten-Geoieraal door dr. A. Kuypor, oen© verkiezing moet plaats hebben voor een lid dier Kamer in het kiesdistrict Sneekbeeft goedge vonden te bepalendat die verkie zing zal plaats hebben op Donderdag 29 October e. k., de stemming zoo noodig, op Maandag 9 November d. a v., en de herstemimng, zoo noodig op Woensdag 18 November d. a. v. STREMMING SPOORWEG VERKEER. T© 9.25 raakten Maandagavond twee schepen vast in de G ouwe-brug nabij Gouda, waardoor het spoorweg verkeer naar en van Gouda gestremd werd. Te 10.35 gelukte liet de schepen weer vlót te krijgen, aoodat toen de stremming was opgeheven. De trei nen .die van Utrecht te 8.52 en 9.21 vertrokken, kregen aanmerkelijke vertraging. INBRAAK. Terwijl de bewoners afwezig waren is te Velp bij W. B. een trommeltje roet 107.50 dat onder de bedstede in het st.roo was verborgen, gestolen. Hoewel, liet bleek, dat de dief of die ven de gelieele woning zoowel boven «is beneden hadden doorzocht werd er verder niets vermist. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd voor het candi- daatsexamen scheikunde de heer J. W. J. J. Jacobs; voor heit tweed© na tuurkundig examen de heer F. A. Hoofbmanvoor het candidaatsexa- rrven geneeskunde de heer J. Ph. Tuijt. Utrecht. Cand. Theol. 2 J. K. F. Manitz, Cand. Theol. 1D. Woel dors. Theor. Apoth. ex.J. P. H. van Osch. 'telegrammen EEN MONTENEGRIJNSCHE AFGEZANT AANGEHOUDEN. BÈLGRADO, 20 Oct. (Reuter.) Gene raal Voekowitsjd© afgezant van den vorst van Montenegro naar koning Peter, is hier aangekomen. Officieel wordt medegedeeld, dat hij te Agram uit den trein was gehaald door Oostenrijksche gendarmen, dat zijn bagage was doorsnuffeld en dat hij zeven uren gevangen was. gehou den. Na een klacht aan minister-pre sident Aeforenithal was .een bevel tot invrijheidstelling uit Weienem geko men. VREDESKANSEN. KONSTANTINOPEL, 20 Oct. (Reu ter). Op ee nden minister van buiten- landsche zaken gestelde vraag om trent den gisternacht gehouden minis terraad, werd geantwoord, dat daar het program der conferentie is hespro ken, maar geen definitieve beslissing werd genomen. Het antwoord der Porte zal vermoedelijk heden gereed komen. De Turksche regeering schijnt ver trouwen te blijven koesieren in het behoud van den vrede, daar zij be richt heeft ontvangen, dat ook andere mogendheden stappen te Sofia heb ben gedaan en te dezer zake bevredi gende verzekeringen hebben ontvan gen. Bij het Turksche commissariaat te Sofia en het jong-Turksch© comité zijn soortgelijk© verklaringen ingeko men. Op de heden alhier gehouden vee markt te Haarlem waren aangevoerd en verkocht: Koeien 2 stuks, 150160. Pinken 3 stuks, f130—f 135. N. Kalveren 10 stuks, 12f 14. Schapen 4 stuks. Eén paard. Staat der Botermarkt to Haarlem over September 1908: Boter: aangevoerd 211 KG., verk. 211 KG. 1.50—/ 1.60 per KG. Biggen: 71 stuks aangevoerd en verkocht, 49. Schrammen 15 stuks aangevoerd en verkocht, 10f 18. N. Kalveren, aangevoerd en ver kocht 10 stuks 14f 10. ONDERTROUWD Oct. 21. A. K. Wilts en P. Laffra, J. Vervoeren en A. Brussee, G. Logtem- berg en J. C. Negrijn, H. v. Brussel en II. de Run ij, A. G. Kruup en T. Rimikema, J. C. v. Norden en E. M. J. Bertbolae, II. A. Freijer en G. II. Poeleman, H. L. Visser en S. M. W. •Snoiek Pollé, K. W. Oosterling on J. F. Hurks, J. v. Nimwegen en H. v. Dartelen. GETROUWD Oct. 21. H, F. Goossems en E. Hirs, J. W. Rusbach en H. H. Oostwal, P. J. Tlork en M. v. d. Bijl. BEVALLEN: 20 Oct.: C. J. v. d. PuttenHarren z. C. v. d. KortKuipers d. 21. A. VrugtWassenaar z. 20 A. J. C. Jans- se—Verkes z. M. KuijpenLe Noble z. 21 G. J. M. A. OudolfKuhlemaijer d. OVERLEDEN: 20 Oct. E., 2 ra., zoon van J. V. te Bosch, Doelstraat. 19. E. Keesman— Stompedissel 52 j., Kamperlaan. VOETBAL. Olympische wedstrijden. I Engeland en ZwedenDe etanid was met half time '70 in het voor deel van Engeland. Engeland won met 121. Het Engelsche elftal wasi, over alle linies sterker. Dit elftal speelt Donderdagnamid, dag a. s. tegen Holland. Amsterdamscha Beurs. Openingskoersen van 21 October, medegedeeld door LABOUGHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor I-laarlem,. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was vast. Russen 92 '1/4—1/2, Consols 801/4, Hope's 80. ZUID-A1V1ERIKAANSCHE STAATS FONDSEN vast. Peruanen 10 7/16 en 491/2, TABAKSAANDEELEN met weinig handel, BLndjey 861/2, Deli 468, Me- dan 274, Nieoiwe Asahan 1089, Rot terdam Deilii 377, Senembah 400. PETROLEUMAANDEELEN op zelf de koersen. Koninklijke 285, Moeara' Enira 138, Sumatra Palembang 1093/4-110. MIJNAANDEELEN: Ketahoens 124, Great Cobar 94—2, flauw. De AMERIK. MARKT opende vast: Atchison 91, Denver 28 3/4, Erie 30 15/16, Kansas 28 1/4—1/2 en 64 1/2, Mis souri 31 1/4, Rock Island 20, Southern Railway 22 5/8, Southern Pacific 104 1/25, Union Pacific 167, Wabash 13, Steels 46 3/8, Carren 39 7/8. CULTUURWAARDEN vast: Vor stenlanden 132 1/2, Resconlre Ned. llandels-Mij. 172 1/4. Den Heer II. Wegens gebrek aan ruimte moet uw stuk tot het volgen de nummer blijven liggen. REDACTIE. AERDENHOUT. Dood gevallen. Toen gisteredimiddag de voerman van den steeoikolenihandeiaar Per- quiin uit Haarlem met paard en wa gen stond voor de villa Bosch en Z©& op deai Zandv oorter weg viel piotse- ling het paard, een mooie schimmel, dood iji'ar. Het beest was kort gele den aangekocht voor vierhonderd vijftig gulden. SCHOTEN. Bij de Dinsdag gehouden loting was de uitslag ais volgt. Een eigenaardigheid was nog, dat de eerste loteling het. hoogste, No. 77, trok. J. Ph. Bakker n.o. 77, S. Bakker no. 2, G. Bakx no. 6, C. van der Bent no. 62, J. B. Beringen no. 61, N. Bonn no- 41, P. P. Bleijswi jk n-o. 9, I-I. Blok ker no. 34, J. A. Boerrigter no. 63. J. F. N. Boots no. 30, P. Borst. no. 49, C. H. van Britsom n,o: 11, A. J. Brou wer no. 66. P. Brouwer no. 20, W. P. Cats no. 4, P. van Dekten no. 36, M. H. J. A. van Dieren no. 59, H C. Dolk no. 51, W. van Don&elaar no. 10, G. N. M. van Egmond no. 52, A. G. Eifriuik no. 54. ii. Elzinga no. 70, J. van Eijk no. 24, J. H. W. Franssen no 40, J. H. Gaartman no. 25, A. da Haan no. 44, J. H. Hablecht no. 37, F. H. van Harm no. 16, N. -J. Th. Heemskerk no. 46, Ch. EI. llietkamp no. 14, P. Hoek no. 65, J. van der Hcrst no. 15, P. A. Kasten no. 18, W. G van Ksimpema no. 21, H. J. Kem per no. 26, C. do Klerk no. 73, M. Koe- diiker no. 47, W. EI. Koelhuis no. 29, J. "W. Kooien nu. 28, J. L. Kooien no. 12, J. Kriine no. 71, P. Kuijkhoven no. 7, H. de Leeuw no. 22, B. Mica no. 53, A. M. Mudde no. 72, C. F. Nupoort mo. 45, H. van Oorschot no. 64, J.' Pauw no. 32, C. Pruis no. 17, J. A. Bobern no, 60, E. G. W. Roose no. 48, B. J. Roskam no. 56, J. W. Schild wacht no. 55, M. Schouten no. 3, Th, van Sinde ran no. 75, H. A. Slot no. 13, H. J. A. Springvald no, 39, C. van S Leen no. 27, G. A. van Sir a aten no. 69, P. J. J. Slut no. 58, EI. Teunissen van Manen no. 57, A. P. Vaal no. 38, D. Veen no. 42, B. van Veen no. 8, A. J. van der Veldqn no. 50, J. van der Velden no. 1, W. F. van Velzen no. 76, P. Veth no. 19, J. G. van der Voort no. 31, W. G. Yreiemegoor no. 74, H. M. Weesman no. 68, L. van Wetio no. 33, J. J. Weinsing no. 67, N. W. Wezenbeiek no. 5, B. do Wit no, 35, L. G. Zimmermann no. 23, D. Zijlstra no. 43. SPAARNWOUDE. Bij den landbouw&r Vriesekoop is vermoedelijk door onvoorzichtigheid der kinderen een hoop stroo ver brand; reeds was de brandspuit op het erf, doch met eigen krachten wist men den brand te blusschen; de on middellijke nabijheid van woonhuis en boerderij maakte den toestand ge vaarlijk. SANTPOORT. GBteren ha.d hier een vreeseJijk on geluk plaa-'S. De landbouwer J. Hoe- remans van Ble.ekeaih.ovm, met zijn© vrouw in een jachtwagen gezeten, van den Hofgeesterweg komende rij den, bereikte den Rijksstraatweg juist op het oogenbiik, dat de tram van ongeveer 2 uur naar Velsen pas seerde. Het scheen, dat hef belten van, den machinist wegens de windrich ting ndet gehoord was geworden. Het rijtuig kwam midden op de rails te staan en werd geheel verpletterd, terwijl de vrouw zwaar verminkt en levenloos te voorschijn werd ge haald. De heer H., die zeer ernstig aan' hoofd, armen en ribben gewond was, werd. in bewnsteloozen toestand naar,

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2