KWARTJES ADVERTENTIES VRAAC-EN-AANBODS ADVERTENTIES; 1-8 REGELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f050 BIJ Uit de Omstreken Binnenland Koloniën Letteren en Kunst MAZELEN SCO TT5© Emulsion Eecktszaken Vrije- en Orde-o etenln gen. Bij het examen te Amsterdam slaagder. de heeren F. J. M. W. Vrijer en M. G. C. Lust, van. Haar lem. J u b i 1 Den 24sten October hoopt J. Kroon don dag te herdenken, waarop hij .Vóór 25 jaar bij de Eerste Haartem- eche Melkinrichting op het Hout plein in dienst trad. 11 November a.s. is het 25 jaar ge leden, dat de (verbouwde) kerk der Chr. Ger. Gemeente aan de Oude Gracht plechtig werd ingewijd. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. J J. B., te Assendelft, en 13 ande ren, met een rijwiel rijden zonder licht, allen 1 boete of een dag hech tenis. T. H., te lJmuiden en C. H., te Suaarndam, rijden zonder bel, belden i boete of een dag hechl. D. van D., te Haarlem, en 2 ande- Ten, met voertuig rijden zonder licht, ieder f 1 boete of een dag hechtenis. Voorts werden er nog 8 personen veroordeeld wegens openbare drom Jcenschap, tot drie weken hechtenis en 14 dagen hechtenis. 8 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of 2 dagen hechtenis en 2 boete of twee dagen hechtenis. Rubriek voor Vragen. Geabonneerden hebben het voorrecht 'vragen op versohillend gebied, mits voor ibeautwoording vatbaar, iu te zeaden b(j de ;R,edactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 68. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en, voor zooveel mogelijk is, den dag na de inzending. VRAAG. Is het geoorloofd in een •spoorwegcoupé niet rooken een raampje open te zetten, als de an dere reizigers er op tegen zijn ANTWOORD. Hieromtrent be staan geen bepalingen, men moet'het .met elkaar zien te vinden. Sommige reizigers zijn te bang voor een ge sloten ruimte, anderen weer voor een 'open raam. 't Hangt veel van ge woonte enleeftijd af. VRAAG. Heeft een mevrouw het recht een meisje, dat met November haar betrekking gaat verlaten, tot 3 November te houden, wanneer zij den laatsten Januari in betrekking is ge komen ANTWOORD. Het meisje heeft meer gedaan, dan zij verplicht was. Plaatselijk gebruik is den 3d en u:t «en dienst, den 6den er in. Zij had jdi'S feitelijk pas 3 Februari in dienst 'behoeven te komen, maar aan den anderen kant is blijven tot 3 Novem ber regel. Is het niet mogelijk, een 'vriendschappelijke overeenkomst te treffen VRAAG. Mijn zoon wilde zich ^vrijwillig in den militairen dienst verbinden, maar is afgekeurd. Zou hij nu niet op proef aangenomen kun nen worden ANTWOORD. Neen. Manschap pen moeten in elk geval aan de 'eischen der keuring voldoen. HEEMSTEDE. Naar wij vernemen, bestaan plan nen om over te gaan tot bestrating van de Cloosterlaan hierdoor zal in eene groote behoefte worden voor zien, daar die laan, die bij nat weder bijna onbegaanbaar is, toegang geeft tot de gasfabriek. HOFBERICHTEN. Woensdag ontving de Koningin ten paleize Het Loo den kapitein ter zee Baron van Asbeck, laatstelijk com mandant van de „Gelderland" in "Weet-Indië. ONDERSCHEIDING. De Duitsche Keizer, Koning van Pruisen, heeft den Nederlandschen minister van Buitenlandsche Zaken, ihr. mr. R. de Marees van Swinderen, benoemd tot ridder eerste klasse in de orde van den Rooden Adelaar. J30ND VAN NEDERL GEMEENTE-WERKLIEDEN. Derde dag. Woensdag hervatte het congres zijn ^werkzaamheden met de verkiezing van liet hoofdbestuur. Bij enkele can- IdldiaafLstetllïng werden herkozen. de {heeren Schoonderwaard, Van Hinte e-n Lindemans (het dagelijksch be stuur) en de bestuursleden Wij nans, Jedles en Luremama. In een vacature werd gekozen de heer M. J. van Eik te Den Haag en uit een viertal door de afd. Amsterdam voorgesteld, G. C. Svan den Tempel en G. Th. Breiden- (bach. Hierna werd de discussie voortge zet over de wijziging van statuten en üiuieh. reglement NEDERLAND EN VENEZUELA. Naar aanleiding van een te Wil lemstad uit Den Haag ontvangen te legram van 21 September 1.1., volgens hetwelk de Nederlandsche regeering zich veel minder met de moeilijkhe den met Venezuela zou bezig houden, merkte de „Amigoe" van 26 Septem ber 1.1. op, dat de eerste indruk, door dit bericht teweeg gebracht, teleur stellend was. liet blad schreef don evenwel ver tier Dat de Nederlandsche Regee ring zich thans minder bezig houdt met de Venezolaansche quaestie dan vroeger, is heel na tuurlijk. De Nota's zijn opge maakt en verzonden, het ant woord van Castro moet nu eerst worden afgewacht. Uir de officieele kennisgeving, dat eene mededeeling, welke Nederland tot Venezuela richtte, den toestand zou hebben verbeterd, meende het blad niet te kunnen afleiden, dat Ne derland nu verder van een gewapend optreden zou afzien, zooals sommi gen in de kolonie er uit meenden te mogen afleiden. Het blad schreef dan „Het eenige, wat wij kunnen aannemen is, dat Castro, dlie vroeger verklaard had geen ver dere onderhandelingen te willen voeren, alvorens hem volledige genoegdoening zou zijn geschon ken, thans door de verklaringen uit Nederland in zooverre tot re de is gebracht, dat hij van dezen onmogelijken eisch afziet, en weer bereid is met Nederland te onderhandelen. „Maar Nederland blijft het antwoord van Castro gewapend afwachten. „Kunnen wij voor het oogen- blik nog meer eischen Men zal toch niet zoo onbillijk wezen -te verlangen, dat onze oorlogssche pen maar vast met een blokkade of een bombardement beginnen Zulk een optreden is eene be schaafde Natie geheel onwaar dig. „Eerst afwachten, of Castro de redelijk gestelde eischen van Ne derland wil voldoen eerst na weigering daarvan zal Nederland met geweld hem daartoe dwin gen. De gestelde termijn, 1 No vember, is echter nog ver ge noeg verwijderd, dan dat wij hier reeds toebereidselen zouden kun nen zien. Wat het ultimatum van Nederland aan Venezuela inhoudt is tot dusverre aan niemand be kend. Hoe zwaar het ons ook val- lo zoo lang in onzekerheid te blij ven, wij kunnen niet anders dan geduld oefenen en met vertrou wen afwachten, wat er verder zal gebeuren." De „Amigoe" meent evenwel als vaststaande te kunnen aannemen, dat het tot wapengeweld moet komen om blijvende resultaten te erlangen. TREURIG. Dezer dagen ontmoette een onzer medewerkers een paar netgekkejedto werklieden in den omtrek van het Hollandsche Sporstation te 's-Graven- hage, die als liedjeszangers op straat trachtten wat geld bij elkaar te krij gen. Ondervraagd deelden ze mede, timmerlieden uit Amsterdam te zijn. Ze waren reeds vijf maanden werk loos en kenden voor dien geen werk loosheid. Ze hadden een voetreis on dernomen van Amsterdam over Utrecht en Arnhem naar Dusseldorf en andere plaatsen in Duitsehland, om werk te zoeken, doch waren nu na herhaalde vergeefsche pogingen op de terugreis in Den Haag om te trachten op deze wijze verder te komen, In al dien tijd hadden zij een totaal bedrag van f 10 afgezonden aan hunne ge zinnen te Amsterdam. (L. en V.) DIPLOMATIEKE PADEN. „De Tijd" vertelt van een elegie, die door den heer Rhel te 's-Hertogeu- bosch was gecomponeerd over den ko ningsmoord in Portugal en opgedra gen aan de Koningin-Weduwe aldaar. Het blijkt een toer te zijn, om een mooi verzorgd exemplaar van dit werk in het bezit van de Koningin- Weduwe te doen komen. Er is gecor respondeerd met gezanten in Lissa bon en Den Haag, met ministers van Buitenlandsche Zaken hier en ginds., doch zonder succes. Het is echt, wat men noemt, een zenden van Annas naar Pilatus. En welke wegen het kunstwerk reeds gemaakt heeft, wie zal het naspeuren? Thans echter schijnt er kans te be staan, dat het stuk zijn bestemming zal bereiken. J.l. Zaterdag is naar Lis sabon vertrokken de echtgenoote van den gezant, gravin de Selir, en deze heeft nu het album persoonlijk in haar bagage meegenomen, om het in Portugal aan den minister van Bui tenlandsche Zaken te overhandigen, door wiens zorg het dan aan de Koningin-Weduwe zal worden ter hand gesteld. Het is wel aardig zoo'n kijkje te werpen in de diplomatieke woreld, om tot de ervaring te komen hoe moeilijk het is de grooten dezer aarde te bereiken. TWEEDE KAMER. MAR1NEBEGROOTING 1909. Politietoezicht op de Noordzee. Uit de toelichting tot een nota van wijziging blijkt, dat na beëindigde •herstelling van Hr. Ms. schoener Zeehond in September j.l. het politie toezicht op de visscherij in de Noord zee voorloopig weder is opgedragen aan twee stoomschepen. Het ligt in het voornemen des mi nisters om dat toezicht in den vervol ge op dien voet te bestendigen gedu rende don drukken tijd van het vis scherij bedrijf, namelijk van April tot December. Daartoe is het noodig om behalve ILr. Ms. Zeehond over hot ge boete jaar, ook Hr. Ms. schoener Dol fijn gedurende 8 maankten van het be groot: ngsjaar voor eten politiedienst in cte Noordzee te bestemmen. Een on ander is bij de samenstel ling der begrooting niet voldoende tot uiting gekomen. De bemanning van de Dolfijn wordt getrokken uit die dei- wachtschepen tan uit de kazernes 'der majruniers. Bij zondere voorziening iu do kosten, is bij de jongste uitgaven, niet noodig. l>e minister doolt tevens mede, dat ■ook de oiefeniingstochten welke dooi de terpeidobooten in de Noordzee wor den gemaakt met het doel om zee manschap en ulüioudingsvermogön der opvarenden te bevorderen, zul len worden dienstbaar gemaakt aan liet politietoezicht op de visscherij. NIET EERVOL ONTSLAGEN GE MEENTE-ONTVANGER. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van den Raad der gemeen te Dokkum is behandeld het rapport, dat door de in de vergadering van 26 September j.l. benoemde commis sie is uitgebracht omtrent het onder zoek, Ingesteld naar de onregelmatig heden in het beheer van den gemeen te-ontvanger. Uit een uitgebloeid onderzoek, dat de commissie had ingesteld was ge bleken, dat over de dienstjaren 1904, 1905, 1906, 1907 en 1908 op verschil lende biljetten van den hoofdelijken omslag de volle 100 In plaats van 80 of 85 (het invorderbaar gestelde deel) was Ingevorderd, zonder dat het te veel betaalde was teruggegeven. Enkele dezer belastingschuldigen, die verklaard zouden hebben, dat dit op eigen verzoek was geschied om het te veel betaalde later eventueel met andere belastingen te kunnen verre kenen, hadden aan de commissie me degedeeld, dat de volledige betaling enkel en alleen uit onkunde was ge daan en dat de onderteekening van de bedoelde verklaring naar hunne meening slechts was het bewijs, dat de te veel gestorte gelden thans wa ren teruggegeven. Een enkele, die zijn abuis kort na de betaling ontdek te, had de woorden van kwiteering, waarbij geen cijfers genoemd werden, op zijn biljet gewijzigd en het bedrag teruggekregen, doch anderen, die soms pas veel later op hun abuis wa ren attent gemaakt en toen het te veel betaalde terug kwamen vragen, hadden bescheid ontvangen, dat ze daarvoor in December maar eens te rug moesten komen. Op vele andere biljetten was slechts een gering be drag te veel betaald, omdat de bere kening der 80 of 85 enkel op de volle guldens was toegepast. Uit alles was gebleken, dat het publiek in be lastingzaken dikwijls onnoozel en nonchalant is. Uit alles was evenwel gebleken, dat het beheer wees op overgroote slor digheid en daaraan vastgekoppeld gemis aan strikte eerlijkheid. het niet höodig geweest, ons dan eerst eens behoorlijk te waarschu wen ONGELUKKEN. Toen de schoenmaker R. te 's-Gra- veland zijne kinderen wilde gaan wekken, had hij het ongeluk van de trap zijner woning te vallen, waarbij hij zeer ernstige wondon kreeg. Dr. Jonker, die de eerste genees kundige hulp verleende gelastte over brenging naar de R.-K. Ziekenverple ging te Hilversum. In levensgevaarlij ken toestand werd de ongelukkige daarheen vervoerd. Een knecht van een koperslager te Coevorden is door een veranda-raam gevallen en was dadelijk dood. Gistermorgen vonden buren zeke ren J. H., die in eeri poort aan de Boschstraat te Breda alleen een bo venkamertje, bewoont, onder aan de trap liggen hij gaf geen teekenen van leven meer. Zondagavond om streeks half elf thuis komende, is de ongelukkige waarschijnlijk van de trap gevallen. Dr. Moerel, wiens hulp werd inge roepen, kon slechts den dood consta- teeren. EEN DIERENBEUL. Een ergerlijk staaltje van dieren mishandeling kwam te Enschedé voor. De groentehandelaar C. R., uit Lonneker, bond, nadat hij te veel kroegen had bezocht, een hond zoo danig aan zijn met een paard bespan nen wagen, dat het dier met de voor- pooteai den grond niet kan bereiken. Toen daarna in woeste vaart werd gereden, kon de hond op zijn achter- pooten den wagen niet bijhouden ©n werd letterlijk meegesleurd. Even over de grens onder Lonneker, maak te een veldwachter hieraan een ein- de. Het bleek echter te laat te zijn, hot arme dier was reeds gewurgd. Tegen R. is deswege proces-ver baal opgemaakt, terwijl hij mede pro ces-verbaal ontving wegens het rij- Of hier gestraft moet worden zal de justitie hebben te beoordeelen, doch van eervol ontslag met recht op pen sioen kon geen sprake zijn. Ontslag zou volkomen gerechtvaardigd zijn. Aan de hand van liet advies, stelde de commissie voor, aan den ontvan ger ontslag te geven zonder nadere kwalificatie, in te gaan op den dag waarop Ged. Staten aan dat besluit hunne goedkeuring zullen hechten en zonder dat dit ontslag behoeft uit te sluiten een beschikking op een even tueel later in te dienen verzoek om een gratificatie. Na een korte gedachtenwisseling werd dit voorstel met 10 tegen 1 stem, die van den voorzitter, aangenomen. (Tel.) HET ONTSLAG DER DRIE GE MEENTE-AMBTENAREN. Li het pas verschenen nummer van „Het Prinsenhof", dat geheel gewijd is aan het ontslag, door li. en W. ge geven aan de drie redacteuren Bu- riks, Gulden en Smit, schrijft de re dactie naar aanleiding van het be sluit van B. en W. het volgende Op staanden voet dus uit den dienst weggejaagd, zonder opzeggingster mijn, alleen zou nog een douceur worden gegeven, gelijk aa.n één maand salaris. Begrijpelijk is het, dat wij ons in heoge mate onrechtvaardig behan deld achten, dat wij voelden, dat ons onrecht was aangedaan immers wa ren wij niet vrij, in onzen vrijen tijd te doen on te laten wat wij wilden, behalve dan datgene, wat ons uit drukkelijk verboden was, het werken voor particulieren zonder toestem ming van B. en W. was er in Ne derland geen vrijheid van drukpers, hadden wij niet het recht tot vrije meenings-uiting Waar staat in on ze Verordening of Instructie of waar anders, dat B. en \V. contróle hebben uit te oefenen op de organen, dlo wij in onzen vrijen tijd redlgeeren Was den zonder licht en omdat hij zich in kennelijken staat bevond. Even to vo ren was hij ook reeds door de politie bekeurd wegens het onbeheerd laten staan van zijn paard. EEN VERHONGERDE. Dinsdagmorgen zakte op de Boter- sloot te Rotterdam een 85-jarige man ineen, het bleek door uitputting ten gevolge van honger. Want nadat hij in een der magazijnen aldaar was binnen gebracht en hem eten en drin ken was verstrekt liet was juist schafttijd monterde hij wat op. De man, die nog tamelijk in de kleeren zat, had in geen 48 uren voedsel ge had, zijn vrouw en 3 kinderen waren thuis op de woning gebleven. Fluks werden door den chef eetwaren daar bezorgd, en den man, een gediplo meerd boekhouder, nam hij voorloo- pig in dienst bij de administratie. Sinds 20 weken was hij werkloos. („Het Volk"): BRANDEN. Dinsdagavond brak door onbekende oorzaak een felle brand uit in de steen en- en pannenfabriek „De Hoop" te Visvliet. De pannenfabriek werd oen prooi der vlammende aan grenzende schuur, die -vol steenen stend, bleef behouden, benevens de steenfabriek met belendende gebou wen. Een nieuwe fiets van den brand meester kon niet eens worden gered. Dinsdagnacht omstreeks één uur werd er brand ontdekt in liet maga zijn van den verhuurder van bedden en matrassen D. C. F. Hoogerwea'f, aan den Vogelenzang no. 36, te Rot terdam. Het benedenhuis, waar een 30-tal matrassen, 20 bedden, eenige zakken met kapok en een aantal de kens geborgen waren, is nagenoeg uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Door het vallen van vonken uit een kachel op een deken is de brand ver moedelijk ontstaan. Maandagmiddag brak een hevige brand uit in da behuizing, toebehoö- rende aan de familie Scnurtnga, be woond wordend door de gezinnen van J. de Raar en J. Zichterman, te Mic'delstum. In een oogenbl'ik was het geheele huis uitgebrand. Van den inboedel van den heer De Raar werd veel gered, van dien van Zichterman weinig. Geen verzekering dekt de ge leden schade. De oorzaak is onbekend. Te Odoomerveld Is de woning van niej. de wed. Busscher afgebrand. Bijna alles kwam in de vlammen om. JA, ZOO ZIJN ER 1 Vermakelijk is het volgende, dat den heer Schook, een zeer bekend schoolhoofd te Amsterdam, overko men moet zijn. Een moeder komt aan school met een veelbelovenden spruit. De bengel is tehuis niet te regeeren. De® bovenmeester, zooals het volk uit de achterbuurten te Amsterdam zegt, weid om raad gevraagd. Maar terwijl mama-lief een boekje van het jongske open doet, wordt het knaapje brutaal tegen zijn moeder. De heer Schook, spontaan verontwaardigd, pakte hem onwillekeur!g bij zijn ocren. De moeder, dreigend ,Wat, durf je mijn jongen slaan Nu ben je zuur, hoor En zij naar den wethouder. De heer Schook kwam er af met eene beris ping. ONTSLAGQUAESTIE TE AM STERDAM. Het „Comité van Zes" bericht: In het begin van de volgende week zullen een drietal groote protestver gaderingen worden gehouden, waar een zestal sprekers en ook de drie ontslagenen het woord zullen voeren. Voorts deelt men mede, dat er eenige vertraging in de voorgenomen actie is ontstaan, doordat verschillende co mitéleden voor onderdeelen die actie betreffende, eerst ruggespraak moes ten houden met verschillende bestu ren. Overleg wordt gepleegd, of aan H. M. de Koningin zal worden ver zocht, het besluit van B. en W., waar bij de drie betrokken personen wer den ontslagen, te vernietigen, op grond van de zeer onregelmatige wij ze waarop dat besluit werd genomen. GEMEENTE-AMBTE N AREN Maandagavond vergaderde de Ver- eeniging van Ambtenaren aan de Stadsbank van Leening te Amster dam. Ingekomen was een voorstel tot ontbinding der vereeniging om door deze handeling zich vrij van den Am- sterdamschen Bond van Gemeente- Ambtenaren te maken. Na eene lang durige discussie werd door de meer derheid der aanwezige leden tot ont binding besloten, terwijl staande de vergadering eene commissie werd be noemd met het doel eene nieuwe orga nisatie te stichten. EERSTE KLASSE HEEN... DERDE TERUG! Eene speel gele gen he id in cle Regu liersdwarsstraat te Amsterdam heeft eene nieuwe reclame bedacht om te trachten den bloei harer instelling te bevorderen. Aa nhet publiek worden nl. kaartjes uitgegeven in den vorm van spoorwegkaartjes, waarop o.in. staat: Amsterdam Jeu National; twee de klasse „Heen"; eerste klasse „Te rug"', zoodat het wordt voorgesteld, 1 alsof de bezoekers er wel bij varen. 1 Wel bij varen! Als de goudsmeden en juweliers eens wilden spreken, j zouden zij zeggen hoe dikwijls juist uit die speelholen hij hen navraaj komt: wat de waarde wel is van de zen horlogeketting met zeldzame j munten, van dezen ring met steen, blijkbaar noodschoten van den speler die alles, alles verloren lieeftl (N. v. d. D.) EEN OPLICHTER. Onder helofte van een huwelijk, •knoopte een automobilist in dezen zo mer betrekkingen aan met een paar dames te 's-Gravenliagohij Liet zich tellerled cadeaux geven, ais eeuw ge kostbare schilderijein, eeri Keulscho bierkruik een papegaai mot kooi en een agantal amd'ene voorwerpen. Hij zeide t© toeietem A. van Leeuwen en te Arnhem aan den Vel per weg woon achtig te zijn. Altijd wanimeer hij een vaai zijn geliefdon bezocht, kwam hij per automobiel of motorrijwiel en deed zich dan zeer dei tig voor. Toen hij dit spelletje niet langer kon vol houden, "of toen het liem geen voor- doel maar aanbracht, verdween hij spoorloos. Do beid© dames doden aangifte van hst geval bij tie politie on deze zoekt thans <ten oplichter Ln handen te krijgen, doch tot heden was hij ner gons te vinden. Waarschijnlijk zijn doze twee dames niet do ©enige slachtoffers van dan automobilist. („Va<L") HONGERSNOOD OP WETTER. Van d'ou resident van Amboiaa word, onder dagteekening van den 14en September door do regoering het volgend telegram ontvangen Naar aanleiding bericht resident Timor, als zou op eiland Wettar hon gersnood hserscheu, mij don 8en de zer daarheen begeven. Bij plaatselijk onderzoek gebleken, dat door orkaan in Miea jl. aan verscheidene aamplan- /tóngen op Zuidkust, van ai negorij A/rnaoiO tot Z uddlo os t hoiek-oi 1 andbe langrijke schade werd toegebracht. De daarna aangetegdo tuinen van veirstorkto djagoong gedeeltelijk door droogte mislukt ln die weinig be volkte streek, vooral negorij Samoo irtet 30 zielen, hoars ebt daardoor schaarschte aan voedingsmiddelen, hoewel geen bepaald gebrek. Bos- schen kunnen voldoende opleveren om ln onderhoud te vooraten. Mc-t hot 'thans door mij verstrekte, zajl bevol king geholpen zijn tot aanstaanden, oogst. Reeds werd begonnen met aan leg giioote complexen tuinen. West kust leed geen schade, voedingsmid delen daar ruim voldoende. (Java-Bode.) Bij Royaards' gezelschap zal a.s. Vrijdagavond do generale repetitie en Zaterdag de eerste opvoering plaats hebben van „Nachtasyl", tafereelen uit de onderste lagen van de Russi sche samenleving van Maxim Gorky. DE JOURNALISTEN-LIEDJES ZANGERS. De heeren Pisuisse en Blokzijl zijn 22 Sept. van Sabang naar Batavia vertrokken. Zij hadden bij de voor stelling te Sabang veel succes. Binnenkort gaat bij de Nederl. Too- neelvereeniging een nieuw werk van de begaafde schrijfster van Eigen Haard, mevr. Anna van Gogh-Kaul- bach. Met den heer Marcellus Emants hebben de onderhandelingen over zijn „Wanneer de menschen..,", een goed resultaat gehad, zoodat men de op voering van dit werk na den nieuwen Heyermans die met het Kerstfeest tegemoet kan worden gezien mag verwachten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. -igjS^ÏSSr-- 'iït worden spoedig genezen en alle gevnarlyke gevolgen welke deze ziekte veelal na zich sleept, ver meden door het gebruik van Scott's Emulsion, liet onvergc- lykelyke Scott bereiöings-proces is oorzaak dat Scctt zóó aangenaam te nemen en zóó licht verteerbaar is als geen ander soorlgelyk pre- paraat ter wereld. ir*5» De echte Scott's Emulsion wordt en is steeds uitsluitend gefabriceerd door SCOTT BoWNë, Ltd., LondeS, volgens hun oorsprortenyk recept en hun onvergelykclyk borcidings-prnc-s. Ten bewyzevan het echte piep.ti.iut vindt ir.cn den naam Scott's FiutiFion op ce Eeso.h en de verpakking. Bovendien komt op <1 e verpakking voor bel handelsmei k van Scott's iimr.lr.ion~ e Visscher met dgVisch. Zonder dit iv«Lismerk is geeu enkele Emulsion de echte Sc; ti's Fiv.uk: ïn, Bit eüe apothekers en drci-Isten mr- -c =-» Q) Leger en Vlooi VERHOOGING SALARIS STAF MUZIKANTEN. Te Leeuwarden had een door den minister vau Oorlog benoemde com missie, onder voorzitterschap vo.n den majoor L. J. II. Habbema van den generaleh staf, eene conleVenlie met eenige militaire autoriteiten. Het doel van deze bijeenkomst was, te onderzoeken, op welke wijze in de lotsverbetering van de stafmuzikan ten bij de regimenten infanterie kan worden voorzien. Boven de trakte- mentsverhpog'üg, die. door den Mi nister van Oorlog in het vooruitzicht, za! worden gesteld, wil men bedoel ie muzikanten een toelage geven, voor het praesteeren van diensten, als tamboer of hoornblazer, om op de/.e wijze iu het incompleet aan tamboers en hoornblazers bij mobilisatie te voorzien. Doch ook bestaat bij den minister van Oorlog het plan, om juist langs dezen weg, het streven naar bijver dienste tegen te gaan. MISHANDELINGEN TE PAPENDRECHT. Het Gerechtshof te 's-Uravenhugo heeft bevestigd de beschikkingen oer AiTondissetmernts-Rechtbank te Dor. dracht, waarhij do rijksveldwachter t© S lie dracht S. van dan Berg e-n de gemoonteveidwachler te Papen-. drecLt G. Denioy zijn buiten vervol ging geis-teid. Man herimiert zich dat de officier van justitie in beroep was gekomen van beschik kin gem van do DGixMsc'h© rechtbank, waarbij beslist was, dat legcin deze beid© van mis handeling van gearresteerden be schuldigde veldwachters geen rechts ingang kon w-or-cteh v ar 1 eend. DE MOORD TE DIEPLNHE1M. Voor de Rechtbank te Almelo stond terecht Johannes Roode, een stoelen- mntter, die verdacht wordl iu Juni LJÜÜ te Diepenlieim een vrouw te heb- bo.i vermoord, een dienstbode van een slaapsteehouder te Goor, Antonia Schoovers. Ir. October 1906 vond men aldaar in oen kreupelboschje een vrouwenlijk, iu verregaanden staat van ontbin ding. Op last van den burgemeester werd het begraven, doch de justitie liet het later weer opgraven, omdat men vermoedde, dat er misdaad in het spel was. De kleederen vau het lijk werden opgezonden naar dr Van Ledden Hulsebos te Amsterdam, den bekenden scheikundige, die in de kleederen een tweetal gaten ontdekte, die veroorzaakt konden zijn door ste ken met een mes. In verticale bene- dernvaartsche richting bevonden zich sporem van vergaan bloed. Iu verhand met deze zaak arresteer de men-in Februari van dit jaar ge noemden stoelenmatter, omdat deze op Pinkster-Maandag 1906 met de bedoelde vrouiv van Goor naar Dic- ponheim was gegaan, Ln de nabijheid van de plaats, waar de misdaad te gepleegd was gezien, kijvende met d© vrouw. Beiden waren toen beschon ken. Den avond van dien dag arri veerde de stoelenmatter alleen te Lo- chem. Een collega vroeg hem waar de vrouw was, doch hij kon daar goen verklaring van geven. Gedurende de hechtenis bleef hij halsstarrig ontkennen, totdat in Juni j.l. dr. Le Rüle van het krankzinni gengesticht te Deventer van hem een volledige bekentenis verkreeg. Hij bad de vrouw met een mes "estoken.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6