EXPOSEERT a HONING ZOON, VOOR DE EIGENAARS VAN EEN SLECHTE BORST. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo A. M. RANDQE, Smyrna-, Perzische- en Axrnsnster Karpetten Oud-Hollandsche IVIeubelen. Verhuizingen en Opslagplaats voor Inboedels. Handelaars in alle soorten Brandstoffen. HAARLEM, BLOEMENDAAL, An thracietnootj esk.olen «a li tegen bet verkorten der coDr cessie. Do nu ontworpen Lijnen zijn •vastgesteld ln overleg met den direc tour van Openbare Werken en de Commissie voor O. W. Als 't denkbeeld van den beer Tjeenk WilLink eens werd toegepast, dan zou t geen verbetering gevan, twant, dan zouden op 't Keam'omer- plein weer meer radls komen. Op bat Sta.tionisploin zouden ook meer lijmen, komen, want dan moeten, wil mm r.Let over éón spoor rijden, onder do Kruisweigviaduct twee stel rails ge legd worden. Do zaak nu weer op los se schroeven stellen is niet gewonscht. Bovendien hebben we alle macht nog d-cor artikel 8 der concessie in han den. De hoer KLEYNENBERG zegt. dat do logische vraag bij eon buiten staander opkomtwat is dat toch eon gemakkelijke en eenvoudige op lossing van don heer Tjeenk Wil link. Spr. hoeft aan do belangheb benden gevraagdwaarom hebban jelui or ook niet aan gedacht Toon kreeg hij 't antwoord: we hebLen 't geweien, maar niet gedaan, omdat 't ons ongewonscht voorkomt. T Zou goedkooper geweest zijn, want de lijn zooais do heer Tjeeciü Willink wil, kost 8U0U, terwijl de nu ontworpen werken 12.000 kosten. Als we nu do zaak vvoer gaau verandoren, zal do concessionaris misschien zeggenw doen 't niet 011 blijven op onze plaats staan. Do lieer Tjeenk Willink heeft gezegd, dat eon concessie tot 1950 te lang is, maar de practijk leert, dat we geen korter termijn kunnen stel len, want de concessionaris wil ze kerheid hobben. Wil do E. N. E. T. later dubbel spoor hebben, dan. moet de Raad toch weer in de zaak gekend w orden- De heer TJEENK WILLINK wijst op do groote uitbreiding van onze stad, ook wat 't tramverkeer betreft. Dil bed anken do, gaat de bewering van den hoer Thijssendat eens in 't kwartier maar een wagentje op het plein komt niet op. De toekomst kan ons een veel drukker verkeer hrengen .Zeker is 't een gemeentebe lang, dat do Raad zeggingschap heeft over 't eindpunt van de lijn. 't Is in 't belang van de reizigers van Bloem en - daal, om op 't Stationsplein te ko men. Van don kant. der E. N. E. T. kan er toch geon bezwaar bestaan om eon voorloop!ge concessie tot 1912 te aanvaarden. Tot. heden heeft ze a!ti:d wel gereden op eon vcorlonpige concess'e. Steeds heeft de Maat schappij do meeste modewerking van B. en \V. en don Raad gehad, zoodat er voor haar geon reden is, om nu kwade gedachten te gaan koesteren. We moeten zuinig zijn met onze rails op hot Stationsplein. -Waar is zco'n druk verkeer met automobie len enz. Spr. meent dat *t vorkeer voor ons station nog drukker is dan vóór 't station te Amsterdam, 't Is een belang voor de gemeente om do zaak na 1913 in handen te hebben. Spreker kan een voorbeeld uit de geschiedenis geven. Een 25 jaar gele den was er een omnibus naar Zarid- voort, die mot drie zwarte paaixlen ■enkele keeren per dag reed. Als toen eens iemand gezegd hadover zoo- veel tijd komt er een electrische tram die elke 10 minuten rijdt, zou men hem niet geloofd hobben. Toch is ze gekomen. Zulke verrassingen kun nen ons de toekomst ook brengen. Daarmn moeten we ons niet binden tot 1950. De heer LOOSJES legt er nog eens don nadruk op. dat er reeds bespre kingen en overleggingen met de Maat schappij hebben plaats gehad. De heer DE BREUK memoreert, dat na verwezenlijking van 't donk- beelu van den neer Tjeenk Willink, nog meer rails op 't Stationspledn komen, 't Zou dus geen verbetering, maar een verslechtering geven. De VOORZITTER antwoordt den hier Lu os j os, dat B. en W. niet noo- dig geoordeeld hebben om de Com- m.ssio voor de tramlijnen te hooron. (Hm I klinkt 't). B. en W. hebben niet 't denkbeeld van den heer Tjeenk Willink, om de lijn te verleggen, aangenomen, maar alleen om de con- cess.o vuorloopig tot 1912 te verlee- nen. Bovendien hebben B. en W. ad vies van den directeur van Openbare W erken en den commissaris van po litie ingewonnen. Dezen hebben geen bedenkingen geopperd tégen 't voor stel van B. en W. Enkele sprekers hebben de zaak voorgesteld, alsof we nu op een needs genomen beslissing zouden terugkomen. Dit is onjuist. B. en W. hebben waar zulke zaken altijd moeilijk te regelen zijn eerst overleg geploegd met de Maatschap pij. De heer Thijssen heeft gezegd, dat artikel 8 ons de bevoegdheid geeft altijd de lijnen te kunnen laten verleggen. Dit is echter wat te erg opgevat, 't Ts wel (met. de vaststelling van 't artikel) de bedoeling geweest., om den Raad de bevoegdheid te ge ven om in zeer bijzondere gevallen te eischen, dat een gedeelte der lijn ver legd moet worden zooals we dit on langs gehad hebben met de verlen ging van do lijn voor de Hoogere Bur ger School. Voor de verlegging dar (lijnen, moet een overwegend open baar belang aanwezig zijn. De heer THIJSSEN onderschrijft dit. Een omlegging der lijn op het Stationsplein zal, zoo die noodzake lijk is, een overwegand openbaar be lang zijn. De E. N. E. T. zal met de ze uitlegging veel eerder accoord gaan, dan mot een voorloopïge con cessie tot 1912. 't Amendement van den. heer Tjeenk W'llink, overgenomen door B. en W., wordt verworpen met 12 tegen 11 slemmen. Vóór de heeren Wmkler, Sneltjos, Middelkoop, Nieuw anti utf zen Kru so man, H. D. Kruseman, Tjeenk Wil link, Krelage, Rinkema, Thiol, Van de Kamp, Schram en Visser. 't Oorspronkelijke voorstel van B. en W. wordt hierna zonder stemming aangenomen. Punt 7. Het bedrag van ƒ2000 onder post 113 op de begrooting voor 1908, ge raamd voor drukwerk, teekenbehoef ten enz., en voor extra loonen voor toezicht enz., waarvoor geen afzon derlijke gelden worden beschikbaar gesteld, is gebleken ontoereikend te zijn. Do daarop gedane uitgaven be dragen thans reeds 5200, terwijl ver- mioedelijk verder nog 1800 zal benoo- digd zijn. De overschrijding Is voor een groot gedeelte een gevolg van uitvoering van teekenwerk ten be hoeve van den museumbouw, waar voor tot heden ƒ2900 is uitgegeven. Volgens B. en W. is het juister de uitgaven ten dienste van de voorbe reiding van den museumbouw over to brongen op den post „Onvoorziene Uitgaven" voor publieke werken, zoo dat zij voorstellen dien post met ƒ4000 te verhooge-n en post 113 met ƒ1000. (Raadsstuk 836). De heer RINKEMA begrijpt niet hoe voor den museumbouw nu reeds 2900 voor teekenwerk is uitgegeven. De heer DE BREUK: Toen de Raad het weeshuis overnam moesten er toekeningen gemaakt worden, aller eerst. van 't geheele weeshuis, dan voor de ontwerpen museum, de af braak der huisjes enz. De heer RINlvEMA: „Nu de heer De Breuk het zegt, zal 't wel waar zijn, (Gelach). Toch vindt spreker 't zeer hoog. 't Zou dan wellicht gewenscht blijken om zulk teekenwerk te geven aan technische bureaux, die bereke nen hoogstens 5 of 6 van de aanne mingssom. Nu hebben B. en W. wei een groot bedrag voor den bouw van 't museum genoemd, 't zal de vraag zijn of de raad dit goedkeurt, maar dan toch is 't bedrag nog betrekkelijk gering in verhouding met de uitga ven van nu. Nu moeten we alleen reeds 2900 geven voor eenige opmetingen. Spr. vind dit duur. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Punt 8. B. en W. stellen voor, 311 be schikbaar te stellen voor het aan schaffen, verven, plaatsen enz. van meubilair voor het in gebruik te ne men huipbureau van politie in het station. (Raadsstuk 342). Goedgekeurd. Punt 9. Hot li. A. S. heeft een adres tot den Raad van de gemeente Schoten ge richt, om met de gemeente Haarlem oen overeenkomst te sluiten betreffen de do verzekering van Schotensche werklieden tegen werkloosheid. Ook verzocht het H. A. S. aan de gemeente Haarlem medewerking in deze te verleenen. B. en W. stellen voor adressant te berichten, dat eerst dan maatregelen Kunnen overwogen worden, als de ge meente Schoten harerzijds de hierbe- doelde aangelegenheid nader zal heb ben geregeld. (Raadsstuk 331). Goedgekeurd. Punt 10. Voorstel van B. en W. om aan de leeraressen der Middelbare school voor meisjes te berichten, dat geen termen gevonden worden, om aan hun verzoek tot verhooging van de jaarwedden te voldoen, aangezien deze jaarwedden pas onlangs zijn vastgesteld. (Raadsstuk 327). De heer KLEYNENBERG zegt, dat men er niet aan kan denken om de re geling nu weer te herzien. Toch is bij 't vaststellen der verordening een on billijkheid begaan. Tot heden werden do verhoogingen om de drie jaar ge geven, nu om de vier jaar. Daardoor moet een leerares weer 1 jaar langer op een verhooging wachten. De heer TIIIEL zegt, dat aan deze omissie tegemoet gekomen zal wor den. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Punt 11. Aangezien besloten is tot opheffing van do H. B. S. met 3-jarigen cursus stellen B. en W. op verzoek van den Pensioenraad, voor burgerlijke ambtenaren voor, het Raadsbe sluit'van 7 November 1906 zoodanig te wijzigen, duit de woorden „en 3-ja- rigen" vervallen uit het voorstel re gelende do vaststelling van de pea> si aeingr otndsl agen. (Raadsstuk 352). Goedgekeurd. Punt 12. Aangezien de thans van kracht zijnde verordeningen op de heffing en invordering van marktgeld voor hei gebruik van den openbaren ge meentegrond op de Botermarkt en oud-ijzermarkt Koninklijk zijn goed gekeurd tot 1 Jan. 1909, bieden B. en W. den Raad deze verordeningen weer ter vaststelling aan. De verordeningen zijn gelijkluidend aan de thans bestaande, omdat de wonsclieliikheid eeaier wijziging niet is gebleken. (Raadsstuk 339). Goedgekeurd. Punt 13. Voorstel van B. en W. om de huuï van den grond, bedoeld bij raadsbe* sluit van 13 December 1905 ten nama van de maatschappij „Haamstede" over te schrijven op Dr. A. Huysman. (Raadsstuk 341). Goedgekeurd. Punt 14. B. en W. stellen voor, aan Dr. K. Huysman ten behoeve van het bui tenverblijf „Uit den Bosch", tot we- deropzeggens vergunning te verlee nen tot het hebben van uitgangen op de Spanjaardslaan. (Raadsstuk 807). Goedgekeurd. Punt 15. B. en W. stellen voor aan de Ned. Herv. gemeente tot 31 Maart 1909 vier lokalen der houten hulpschool aan de Van Zompelstraat af te staan voor 't geven van catechisatiën. De Ned, Herv. Gemeente moot voor de verlichting, vuur en schoonhouden zorgen en bovenalen 40 'aan de ge- f bloedt La. te benoemen tot makelaar j meonte vergoeden* in assurantiën en hypotheken. (Raadsstuk 364). Goedgekeurd. Punt 16, B. en W. stellen voor,, het verzoek schrift van den Bond voor Staatspeu- sioiieerlng, om odhaesLe te betuigen aan zijn adres aan H. M. de Koning in, waarin aangedrongen wordt op Staatspensioen voor eiken Nederlan der, voor kennisgeving aan te ne men, omdat 't niet op den weg dar gemeente ligt aan dit verzoek te vol doen., Do heer VAN DE KAMP zal over dozo zaak niet veel spreken, maar voelt zich toch verplicht, om zijn stem te verheffen tegen de uitdrukking van B. en W., dat 't niet op den weg dei- gemeente ligt om zoo'n adres aan II. M. de Koningin te steunen. Men kan over een zaak verschillende denken, ook over de Staatspensioneering. Vol gens sprekers waarachtige overtui ging zou bij instelling van Staatspen sioen veel ellende gelenigd en voor komen worden. Spreker beveelt het streven van den Bond voor Staats pensioneering bij zijn medeleden ten zeerste aan. Een bepaald voorstel om 't adres te steunen wil spreker niet doen, het was alleen zijn bedoeling op te ko men tegen den considerans van B. en W. De heer SCHRAM is van 't zelfde gavcelen. Hier is zeker een gemeen tebelang. Na toekenning van Staats pensioen zouden de uitgaven voor ar menzorg verminderen. B. en W. had den clus op 't adres een degelijker ad vies moeten geven. De heer DE BRAAL verbaast zich over de uitlating van den heer Van de Kamp. Voor hem ligt een nummer van de Volksbanier orgaan van den R. K. Volksbond waar 't streven van den Bond wordt afgekeurd, en in ditzelfde nummer staat, dat de heer Van de Kamp vice-voorzitter is. (Gelach). De heer NIEUWENHUIJZEN KRU SEMAN zegt, dat B. en W. meenen, dat 't niet op den weg der gemeente ligt om zich over deze zaak uit te spreken. Zoo'n debat behoort thuis in de Tweede Kamer. Het werd niet ge wenscht geacht, dat de Raad een vo tum in deze uitspreekt. Het stand punt van B. en W. is echter niet om den Bond te kleineeren, spreker wil gaarne een eere-saluut aan den Bond brengen. De heer VAN DE KAMP dankt voor dit antwoord. Spreker heeft echter 't woord gevraagd om zijn buurman te antwoorden. Hij is geschrokken, ik heb hem al een glas water gegeven, maar zoo erg is 't niet. 't Orgaan van den Volksbond kan elk artikel plaat sen, maar de leden, ook spreker, mo gen een eigen meening behouden. De heer SCHRAM gaat niet mee met de bewering, dat het niet op den weg der gemeente ligt. Men moet niet al te voorzichtig zijn. Anderen kun- ten zeggen, 't ligt wel op den weg der gemeente, want de uitgaven voor armenzorg zullen verminderen. De aandrang van 1300 gemeenten in ons lend zullen zeker hun invloed in Den Itaog hebben. Spreker verwacht op zu'ke adressen in het vervolg een beter en waardiger advies Do heer NIEUWENHUIJZEN KRU SEMAN handhaaft zijn standpunt Mocht 't weer voorkomen, dan zal spreker weer in dezen geest hande len. W'at dan wel op den weg der ge meente ligt? De volgende week zul len we weer bij elkaar komen, dan zal 't wel blijken. (Gelach). De heer DE BRAAL staat, gelijk hij mededeelt, lijnrecht tegenover de be ginselen van den Bond, hetgeen niet wil zeggen, dat hij niets voelt voor de pensioneering 'van den ouden ar beider. Integendeel, daarvoor ge voelt hij veel. Het. voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Punt 17. Nu het tonnenstelsel bij de militai re gebouwen door dat met beerputten vervangen is, stellen B. en W. voor een nieuwe overeenkomst met den Staat der Nederlanden te sluiten voor 't weghalen van faecaliën en vuilnis door de gemeentereiniging. De door den Staat te betalen ver goeding bedraagt thans 260 per jaar. Voor 't eindigen der vorige over eenkomst was reeds 1 maand 't ton nenstelsel afgeschaft, zoodat B. en W. voorstellen over die maand niet 127 maar 63.50 van den Staat te vorderen. (Raadsstuk 354). De heer VAN DE KAMP vraagt In lichting over het bepaalde bij art. 4, dat het weghalen van het vuilnis en de faecaliën plaats kan hebben bul ten de gewone werkuren. Dit zal be zwaarlijk zijn voor de gemeente. Wot wordt er mee bedoeld De heer DE BREUK Dit is eene bepaling voor bijzondere gevallen, b.v. In tijden van besmettelijke ziek ten. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen* Punt 18. Vaststelling van de Instructie voor een Ingenieur aan openbare werken, en verder personeel van dien tak van dienst. (Raadsstuk 199)* Goedgekeurd. Punt 19. Voordracht voor lid Vatö 'de Comm. van toezicht op het lager onderwijs, vacature-W. J. P. van Waning t 1. S. K. Sybrandi, 2. J. Sipkes. (Raadsstuk 840). Benoemd wordt de heer Sybrahdf. Punt 20, B. en W. e tellen yoor ÖJL M, IsacS. (Raadsstuk 359). Goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer KRELAGE zegt, dat het 7 jaar geleden is, dat B. en W. een cre- diet werd verleend, om een onder zoek in te stellen naar den Hout. Het zou een bewijs van gebrek aan be langstelling zijn, als we nitet nieuws gierig zijn. De behandeling van de bogrooling zou een uitstekende gele genheid zijn, om daar nog eeus naar te vragen. De VOORZITTER deelt mee, dat ln Maart het adres van den heer Bol- derdijlt ln handen van de Commissie voor den Hout en de Plantsoenen is gesteld. Het rapport van deze hee ren Is echter nog niet ingekomen, 't Zal dus de vraag zijn, of we dit bij de behandeling der begrooting kun nen bespreken. De heer KRELAGE merkt voorts op, dat in de Groote Houtstraat langs het verhoogd trottoir een voetpad is, dat veel gebruikt wordt door rijwie len en ook rijtuigen, 't Zou ge- weiischt zijn, ais er iets op gevonden wordt, om dit te voorkomen. D'; VOORZITTER zegt deze zaak te zullen overwegen. - Do heer KRELAGE wijst voorts op den onaangenamen geur, die in den le-atsten tijd opstijgt uit de grach ten en vaarten. Is daar niets aan to doen, of zijn er hoogere machten,1 b.v. Rijnland, die 't spuien regelen Do VOORZITTER deelt mede, dat het gewone spuien ook dit jaar is ge schied, de laatste keeren op 6, 29 Augustus, 19 September en 13 Octo ber. De weinige regen zal wel oor zaak geweest zijn, dat de grachten een onaangename lucht verspreiden. De heer DE BREUK meent, dat het extra spu'ön niet veel geeft, wijl het water, dat men er in brengt, even veel ruikt als dat er uitgaat. Du heer DE BRAAL herinnert er aan, dat onlangs vanwege de ge meente een aanbesteding is gehou den van 30.000. Hoewel de inschrij vingssom van den laagsten inschrij ver slechts weinig minder is dan die van den laagsten Haarlemmer, heb ben B_. en W. het den Amsterdammer gegund. Wellicht zullen B. en W. be langrijke gronden gehad hebben, om dit besluit te nemen. In verband met de werkloosheid zou het echter ge wenscht geweest zijn, om het aan een st&dgenoot te gunnen. De heer RINKEMA zegt, dat men rekening moet houden met de om standigheden. Als B. en W. een pu blieke aanbesteding houden, moet aan den laagsten inschrijver het werk gegund worden. Anders kunnen Haarlemmers b.v. nooit in andere plaatsen inschrijven. Wil men be reiken, wat de heer De Braai wil, dan moet men bepalen, dat alleen Haarlemmers mogen inschrijven. Bovendien hebben de Haarlemsche werklieden er geen nadeel van, aan gezien dit werk natuurlijk toch zal worden uitgevoerd door Haarlemsche werklieden. De heer DE BRAAL Dat zegt de heer' Rinkema van aannemersstand punt maar van 't standpunt der praktijk is :t toch ongewenscht. De VOORZITTER: Ik vind de bewe ring van den heer De Braai onaange naam. De heer Rinkema spreekt hier niet als aannemer, maar in 't belang van de gemeente. De heer DE BRAAL: Zoo heb ik *t niet bedoeld. De heer RINKEMA: Als een ge meente een publieke aanbesteding uitschrijft, moet ze aan den minsten inschrijver het werk gunnen. Doet ze 't niet, dan moeten er wel bijzondere omstandigheden voor zijn. Als een minste inschrijver gepasseerd wordt, dan is dit een schande en zegt het pu bliek, dat is niet in orde met dien inschrijver, dan vermindert zijn cre- diet. Hierna werd de vergadering geslo ten. Gezin van Mej. FILIPSEN, volgens Portret. Degenen die aan een slechte borst lijden, moeten niet ver zuimen het onderstaande te lezen. Er wordt in verhaald hoe een dame, die aan de borst gesukkeld heeft, genezen is. Het gezin van mej. FILIP-% SEN, dat hiernevens is afge beeld, is thans weder gelukkig. Dit was een heelen tijd niet liet geval, omdat Mej. Filipsen ge sukkeld heeft aan de borst. Door de Abdijsiroop is zij gene- zon, waardoor het gezin weer even gelukkig is als vroeger. Mej. Filipsen, wonende Noord- weg 5 te Middelburg, heeft een langen tijd aan de borst gesuk keld, gepaard gaande met kort ademigheid (asthma). Zij hoestte veel en vooral 's- morgens kon zij hoestbuien hebben, die wel een half uur duurden. De kachel kon zij bijvoorb eeld 's morgens niet aan maken, zoo hoestte zij. Slijm kwam er in het geheel niet los, de ze zat haar vast op-de borst. Mijn borst deed mij altijd zeer, zeide Mej. Filipsen tot onzen verslaggever, ik kon weinig loo- pen, want als ik liep was ik direct vermoeid en kortademig. Ik transpireerde (zweette) veel, mijn eetlust was zeer gering et slapen deed ik weinig. Op aanraden van mijn vader ging ik tot het gebruik der Abdijsiroop over, die ik kocht bij den dro gist Hubregtse. Reeds na het gebruik van de eerste flesch be daarden de hoestbuien en raakte ik met het grootste gemak groote stukken slijm kwijt. Ik heb de Abdijsiroop voortgebruikt tot drie flacons aan toe, en was toen volkomen genezen. Ik ben weer zoo gezond als vroeger en geef U het recht mijne verklaring te publiceeren. voorkomt de tering, geneest bronchitis, verou derde en verwaarloosde verkoudheden, asthma keelpijpontsteking, pleuris, keelziekten, kinkhoest, longontsteking, bloedbrakingen, bloedspuwingen, influenza en alle borst- en longaandoeningen. Prijs f 1.—, f 2.en f 3.6© per flacon. CeniraaUDepöf j 1. I. AKKER, van Alkemaflestraat II, Rotterdam. Verkrijgbaar te Haarlem bij: K. v. EDEN, Firma Weduw PLAATZER VAN DER HULL, W. A. WOLFERS, Scho tersingel; Th. KL1NKSPOOR J.r„ Kampersingel; J. LEFE- BRE, J. VAN GULIK, J. J. GöPPINGER, Groote Houtstraat; P. DROST; Mej. M. J. SCIIIPPERt Drogiste, KI. Houtstraat; PIE TERS ON Co. Te Halfweg bij: II. KONING. Te Hoofddorp bij: J. v. EX- TER. Te Vijfhuizen, (Ring-Dijk), bij W. KEMP. Te Uit geest bij: H. VROUWE. Te Heem stede bij: G. M. v. d. HOUT en Zn. Te Spaarndam bij W. KUIPER. Te Bloemendaal bij J. WINDHORST. Te IJmuiden bij: H SANT. Te Santpoort bij. A. HANDGRAAF en W. VAN LEEUWEN. Te Vogelenzang bij: H. DE JONG. Te Ben- nebroek bij. Th. BRAAM, Te Heemskerk bij: D. T. SMIT. Te Houtrakpolder bij: C. L. VAN LAAR. Te Velsen bij: Mej. C. E. v. d. LAAN, voorheen M. VAN GEELEN; L. W. KUI PER, J. P. KOCKX. Te Driehuizen bij Velsen, bij G. MOLE NAAR. Te Schoten bij J W. VERHAGEN, Kloosterstraat 16 hoek Cronjéstraat, en bij de meeste Apothekers en Drogisten. Stoomdrukkerij „Lourens Coster" levért ali© soorten Drukwerk. MEUBELFABRIKANT. GIERSTRAAT 16-22-24. BEHANGERIJ EN STOFFEERDERIJ. Nieuwe Gracht 38, Weg 217h, Telephoon Ha. 230 Telephoon Ho. E37, raden hunne geachte begunstigers aan om HONIKG's bekende reclame van. f 1.50 per H.L. ié probeeren, daar deze beslist onovertrefbaar zijn.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 8