Weerbericht Thermometerstand Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken Binmentad Kerk en School INGEZONDEN Sport en Wedstrijden Letteren en Kunst Telegrammen Burgerlijke Stand MEDEDEEL1NGEN VAN HET K0N1NKL. NED. HET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 23 October 1908. Hoogste barometerstand 780.G m.M. te Riga (Oostzeekust Rusland); laag ste 7o2.1 m.M. te 1-Iorta (Azoren). Verwachting tot den avond van 24 October Wind zwakke tot matigen, Noord- Oostelijken tot Noordelijken wind. Gesteldheid van de luchtgedeelte lijk bewolkt, weinig of geen neer slag. Temperatuur iets zachter. AROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 771 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 776 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Dassen, Fronts, Boorden en Manchetten. te Haarlem. Vrijdag 23 October Hoogste gisteren 2 uur F. 45 Laagste hedennacht F. 38 Hedenmiddag te 12 uur F. 47 met een ander op hinderlijke wijze blijven volgen, en zij te dier zake zijn veroordeeld tot 3 weken hechtenis. Willem Andriessen. Willem Andriessen geeft op het oogenblik concerten in de groote ste den van Duitschland, met den bary- ton-zauger Franz Steiuer. Vanavond musiceert het tweetal te München Zaterdag zijn zij te Dresden geweest. De „Dresdener Neueste Nachriehten" noemt Andriessen een pianist van hoogen rang, de „Dresdener Nach richten" spreekt van een voortreffe lijk kunstenaar, wiens voordracht van Brahms' „Variaties en Fuga" op een thema van Hiindel verbazing wekkend genoemd mag worden. Militaire Zaken. De sergeant-hofmeester van het 2e bataljon 10e regiment infanterie te Den Helder, wordt op zijn verzoek overgeplaatst bij liet 3e bataljon 10e regiment infanterie alhier. DIEFSTALLETJES. Dat een man een jas kaapt, omdat hij het koud heeft, is, zoo niet ie ver ontschuldigen, dan toch te begrijpen. Maar dat een man in het midden van den zomer een witten damesrok en een lap goed weghaalt u:t een onbe woond perceel ten nadeele van de dienstbode Joh. Eichorn te Overveen vond het Openbaar Ministerie zóó ongepast, dat het den rechters voor sloeg dezen dief drie weken in de ge vangenis op te sluiten. Een andere beklaagde had zeker honger, toen hij uit een schuur te Overveen een zakje brood, aan een werkman toebehoorend, wegnam. Bloembollen zijn echter geen voed sel en ook die nam hij weg, wa.t de heer H. L. Roozen tot zijn nadeel ont dekte. Tegen dezen ver gr ij per van het eigendomsrecht werd .veertien dagen gevorderd. BELEEDIGING. In Juni was een Amsterdammer naar Schoten gekomen. In plaats van de mooie omgeving te genieten^ maak te hij van de gelegenheid gebruik om zekeren L. Henneman uit te schelden voor dief en oplichter. Als de Rechtbank den eisch van het O. M. inwilligt, zal de Amsterdam mer gestraft worden met 3 boete of 3 dagen hechtenis. BüRENTWIST. Twee buurvrouwen te Zaandam hadden hooggaande ruzie gehad. Dc een sloeg den ander met een koeke- pan, schold haar voorneen, die uitdrukkingen durven we hier niet neer te schrijven. De „zaak" kwam voor de recht bank. Het O. M. zei, als altijd is het bij zoo'n burenruzie niet uit te maken, wie de aanleidende oorzaak is, daar om eisch 'ik tegen de vrouw, die ge slagen hoeft, 5 gulden boete of 3 da gen hechtenis. Beklaagde: Ik betaal voor die vrouw geen boete, ik ga in hooger beroep l Ongelukken. De toestand, van deai hoer Ileere- imums, Dinsdag tie Santpoort door de Ëtoomtram HaarlemAlkmaar over- irodein, is bevredigend, zoodat er hoop op herstel is. Van Loon, die gisteren door do (stoomtram HaarlemLeiden aange reden is, is ook vooruitgaande. Beide patiënten worden in de Ma- riastichting verpleegd. G e v. V o o r w. Een schrift en een Fransch lees boek, een gouden remontoirhorloge, een pakje inh. borduurwerk, een 'handschoen, een koperen arcwichtie. loon damesschoen, een rood granaten armbandje met gouden slot, een por- temonnaie inh. eanig geld, een raar 'rineonuts, een gummibal. Aaingifte is gedaan van het verlie zen van een blauw koralen armband je met gouden sluitingd.at uit eem bergplaats aan de Gasthuisvest twee rijwielen worden vermist. BENNEBROEK. Niettegenstaande de fed'le koude der laatste dagen staat in den tuin van den beer J. F. Verschuur al Ir er een goudenregen in vollen bloei, voorze ker een-o uitzondering. In de door B. en W. den Raad aan geboden begrooting over hot jaar 1909 is geraamd als volgtInkomsten, 'hoofdstuk I, batig saldo 1504,25II verschillende inkomsten uit gem. eigendommen ƒ21; III directe belas tingen, opcenten, 6076,13, plaatse lijke belastingen 437,50, andere hef fingen ƒ328, totaal 6841,63IV ver schillende inkomsten 4076,841/2V bui tenure w one inkomsten 3 totaal 12,446,72 1/2. De uitgaven worden geschat op hoofdstuk 1 huishoudelijk bestuur ƒ2090; 11 invordering pl. belastingen 310 Hl on.de/rhnud eigendommen er. verschuldigde lasten 1452,50; IV openbare veiligheid 1479 V gezond- heidspolitie 534,17 1/2; VI onderwijs 3564,25; VIII armwezen ƒ557- VIII renten en aflossingen 1099,621/2; IX, pensioenen ƒ260; X andere uit gaven ƒ76,50; XI buitengewone uit gaven ƒ202; XII onvoorziene uitga ven 821.67 1/2; totaal 12446,72 1/2. ZUID-SCHALKWIJK. Bij don veehouder Van L. zijn een viertal konijnen ontvreemd. HALFWEG. In de gisterenavond gehouden ver gadering der Vereeniging Nut en Ge noegen werd het aftredend bestuur herkozen. Als nieuw bestuurslid (va cature den heer De Voogd) werd ge kozen de heer A. van Weeringen te Haarlemmermeer. De heer P. P. J. Bottelier zal als voorzitter optreden. De eerste uitvoering is bepaald op 10 of 11 November a. s. Tentoonstelling. Wij verwijzen naar een in dit num mer voorkomende advertentie van de maatschappij „Tymoor", welke van 27 October tot en met 2 November eene tentoonstelling zal organiseren van waterfilters voor huishoudelijk gebruik, in het café van den heer W. Coppée, te Halfweg. BEVERWIJK. Donderdagavond o-ngevleet' negen uur ontstond or een fed uitslaande brand in het nieuwgebouwdia huis van don lioer C. Bakker aan den Houtweg alhier. De woning brandde geheel u:it, doch de brandweer wist de belendende perceelem to behouoen. Verzekering dekt de schade. De oor zaak is onbekend. .HAARLEMMERMEER. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlemmermeer, op Donder dag jl., des voorrniddags ten 10£ uur ten Raadhuize. Tegenwoordig alle leden (1 vaca ture). Voorzitter: de heer B. Biesheuvel, waarn. Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De voorzitter deelt mede dat is in gekomen: 1. Een kennisgeving, betreffende het overlijden van den heer A. Suid- geest. Besloten wordt een brief van rouw beklag aan de familie te richten. 2. Het bestek betreffende de levering van brandstoffen voor de scholen en het raadhuis. Wordt goedgekeurd. 3. Een adres van den heer D. Treur alhier, om te worden benoemd tot makelaar in onroerend goed. Als zoodanig wordt adressant be noemd. 4. Een adres van de Geheelonthou- dersvereenigimg „Door Overtuiging Sterk", betreffende bet aanschaffen en verspreiden van kaarten bij ge boorte-aangifte of op de scholen ter bestrijding van drankmisbruik. Wordt goedgevonden. 5. Een verzoek van den Bond van Staatspensioneering, om een adres van adhaesie aan II. M. do Koningin te richten. Wordt besloten dat punt aan le hou den. 6. Benoeming onderwijzer aan school no. 10. Wordt benoemd de heer K. W. Boe len te St. Maartensdijk. 7. Wordt aangeboden de begrooling van het Burgerlijk Armbestuur voor 1909. Deze begrooting wordt vastgesteld op 16176.54. 8. Voorgesteld wordt om' over 1909 aan het Burg. Armbestuur een subsi die te verleen en van 16060. 9. Wordt aangeboden een ligger der wegen, welke wordt goedgekeurd. 10. Wordt behandeld een voorstel omtrent een melkverordening, welk voorstel wordt aangehouden. 11. Wordt vastgesteld de gemeente- begrooting dienst 1909, in ontvangst en In uitgaaf op 117.317.53. 12. Wordt besloten de verordening tot heffing van opcenten op de perso neel© belasting zoodanig te wijzigen, dat deze worden verhoogd van 40 tot 75. 13. Wordt vastgesteld het bestek voor kantoorbehoeften, 1909. 14. Wordt weder voor één jaar als doodgraver te Hoofddorp benoemd, J. Toienaars aldaar. 15. Wordt benoemd tot ambtenaar, van den Burg. Stand, de heer Mr. A. Slob. 16. Wordt besloten de benoeming der stembureaux tot een volgende ver gadering aan te houden. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de. vergadering door den voor zitter gesloten. Dinsdag a.s. ottn 2 uur wordt te Haarlemmermeer eene buitengewone raadsvergadering gehouden. Bij diie gelegenheid wordt de heer Mr. A. Slob als burgemeester dezer gemeente geïnstalleerd en zal alsdan zijne betrekking aanvaarden. Van half vier tot half vijf houdt Z.E.A. receptie. VOGELENZANG. Het wildstroopen in vollen gang. Doer den jachtopziener A. Kokkel- koorn is proces-verbaal opgemaakt te gen K. T.', G. B. en A. S., wonende te Lisse en Ilillegom, die zich per rij wiel in het bezit van een jachtgeweer, ophielden in de jachtterreinen van den heer Van Lennep te Leiduin. Me de is proces-verbaal opgemaakt bij tweede herhaling tegen de gebroeders P. en W. v. d. A., te Haarlem, wegens een zelfde overtreding. TWEEDE KAMER. Tegen de voorgestelde wijziging der wet op de Nationale Militie werden gisteren, in eersten termijn, nog en kele bedenkingen aangevoerd. Zoo had de heer Verhey het bezwaar, dat oefeningen in den wintertijd, naar zijn ervaring, niet veel uithaalden, doch de Minister van Oorlog stelde zijn eigen ondervinding daartegen over. De heer Borgesius vroeg waarom men het voornaamste van de bedoe ling van het ontwerp, de verkorting van het blijvend gedeelte met 2 maan den, niet in de wet zette. Uit de ant woorden van de Ministers Sabron en Heemskerk bleek, dat de regeering daartoe bereid was, indien de met 't wetsontwerp bedoelde proef slaagde. Generaal Sabron, erkennende dat de aan de Eerste Kamer overgelegde staat betreffende de sterkte der grens- garnizoenen aanleiding kon geven tot misverstand, zette uiteen, dat volgens dit nieuwe voorstel hij in den winter steeds 3800 man voor de mobilisatie beschikbaar zou hebben, dus weinig minder dan hij in Dec. jl. vroeg. De Min. stond op liet standpunt, dat hij het blijvend gedeelte niet kon missen zijn ambtgenoot Heems kerk meende later, dat hel steeds in strijd zou wezen met art. 181 der Grondwet, wanneer er op een gegeven oogenblik geen manschappen in de kazerne waren. Beide Ministers zet ten uiteen, dat het advies van den Raad van defensie eerst was ontvan gen, nadat liet wetsontwerp reeds was ingediend; de Reg. meende evenwel, al was het voor haar rneening ongun stig, dit advies niet te moeien achter houden. Het tweeploegenstelsel was een compromis tusschen liet sluiten der kazernes in den winter en het volle dig behoud van het blijvend gedeelte. Ook vroegere ministers hadden over dit denkbeeld gedacht en generaal Sabron wilde er nu een proef mede nemen. Hij ontkende dat van het ka der te veel zou worden gevorderd, doch gaf toe, dat in de toekomst min der op vrijwillig kader rnoesL worden gerekend. Voor kaderverloop vreesde de Min. niet; evenmin achtte hij de mobilisatie bedreigd. Men kon later wellicht komen tot verkorting van dienst van het blijvend gedeelte, maai' de Min. wilde geen sprong in het duister. Hij wilde een proef nemen en met die proef zou, door liet doen samensmelten van den diensttijd met de eerste herhalingsoefening, vermin dering van druk ontstaan, gelijk ook een bezuiniging van een half milli- oen... dat evenwel voor andere doel einden noodiig zou wezen. Nadat de Ministers van Marine en BLnnenl. Zaken nog enkele opmerkin gen hadden gemaakt of beantwoord, vingen eenige replieken aan, waar na het debat tot des avonds 8 uur werd verdaagd. De heer van Karne- beek had verklaard tegen de wet te zullen stemmen nu hem de bedoeling bleek om de verkorting van den dienst van het blijvend gedeelte in de wet vast te leggen, wat z. i. bij een alge meen© herziening der Miliüewet ter sprake behoorde te komen. Van dezelfde meening bleek de heer De Geer, die ook tegen de wet wilde stemmen, op gelijke gronden (de Re geering had inmiddels medegedeeld, dat zij de wijziging thans reeds aan bracht: verkorting van diensttijd bij liet blijvend gedeelte met 2 maanden en bepaling der herhalingsoefeningen voor de infanterie op ten hoogste 12 en ten minste 9 weken te samen), maar bij nader inzien kon hij toch wel medegaan. Als gij toch proeven neemt, meende de heer March an t, neem dan ook een proef met 6 maanden oefentijd, maar daar wilde generaal Sabron niet aan. En rpinister I-Ieemskerk had hem den raad gegeven om op informaties naar zijn toekomstplannen niet in te gaan. Daarmede liep het algemeen debat ten einde en kwam men aan de arti kelen en aan de amendementen. Het eerste was van Van Doorn en bedoel- ,de depersooien die reden van vrijstel ling hebben (door hroederdienst bv.), geen gevaar te doen loopen door de vervroegde zittingen van den Militie raad de vrijstelling te verliezen. Dit amendement werd aangehouden, even als een amendement van den heer Ter Laan, bedoelende om te bepalen, dat iemand die een „twijfelnummer heeft, na 6 maanden niet meer kan worden opgeroepen. Wel maakte Min. van Binnenl. Zaken bezwaar te gen deze geïmproviseerde amendemeu ten, doch men zat er nu mede en moest intusschen maar doorgaan. In behandeling kwam toen een amendement Ter Laan om de afleve ring der malicieus, voor volledig^ oe fening, te doen plaats hebben 'niet tusschen 1 en 15 Maart of 16 of 30 Sept., maar o pl Maart en 16 Sept. opdat de diensttijd niet langer werd dan de wettelijke 8 1/2 maand. Dit amendement werd verworpen met 40 tegen 33 stemmen, na bestrijding door de Regeering. De heer Van Kar- neboek kwam niet een amendement om te bepalen, dat de ingelijfden die zich aanmeldden voor kadervorming steeds tot het blijvend gedeelte zou den behooren. Dat was kaderplicht, uieende de heer Duymaer van Twist, een quaestie die bij deze wet maar niet zoo even kon worden uitgemaakt Over de amendementen werd nog eenig debat gevoerd en tegen mid dernacht was het niet volkomen hel der meer of nu de -„aangehou den' amendementen al dan niet in behandeling waren. Toen dit verslag verzonden moest worden, was de beraadslaging no; gaande. Morgen nader. Men seint ons uit Den Haag: Bij de voortgezette behandeling, der militiewet werd een amendement Ter Laan ter afschaffing van het blij vend gedeelte bij de onbereden wa pens, door de Regeering voor onaan nemelijk verklaard, verworpen met 54 tegen 25, na een verwerping met 43 tegen 36 stemmen eener motie- Troelstra, tot heropening der discus sie. Daarna werd een amendement Ter Laan ter opheffing der nummer- verwisseling bij het blijvend gedeelte verworpen met 51 tegen 2S stemmen. DE HAAGSCHE POLITIE. Naar aanleiding van de opmerkin gen in 's Raads begrootingsverslag omtrent de jongste poiitiegebeurtenis- sen staat in B. en W.'s antwoord te lezen „In den loop van het jaar is de burgemeester verplicht geweest enke le muien streng corrigeerend op te treden naar aanleiding van gedragin gen op zedelijk gebied van leden van het Iluagsche politiekorps. „Hij meent te mogen verklaren, dat de toestanden te dezen aanzien in voormeld korps op dit oogenblik be vredigend zijn. „Een der gevallen heeft de aan dacht van het publiek getrokken, en wordt thans ook in het verslag in het bijzonder gememoreerd. Daarin wordt het aanbevelenswaard geacht om den uitslag van een onderzoek, hetwelk door den Minister van Justitie zou zijn ingesteld, te zijner tijd ter ken nis van den Raad te brengen. Dien aangaande eenige toezegging te doen, schijnt niet wel mogelijk, aangezien de conclusies van een ministerieel onderzoek niet ter beschikking van het gemeentebestuur staan. Naar aanleiding van liet verder in het ver slag aangeteekende en gevraagde wordt door den burgemeester gaarne verklaard, dat op dit oogenblik de ambtelijke verhoudingen in het poli tiekorps zijn zooais ze behooren te wezen dat geen opdracht aan amb tenaren van politie is gedaan tot het instellen van een onderzoek omtrent een boven hen geplaatste en dat een ambtelijk onderzoek als hier bedoeld dan ook niet heeft plaats gehad." ONGELUKKEN. De 14-jarige jongen, vvien te Gas- selternijeinond een arm van het li chaam werd gekneld, is in het zieken huis te Groningen overleden. Donderdagmiddag viel een achttien jarig dienstmeisje, terwijl zij bezig was met glazen lappen, uit het raam harer woning, Nieuwmarkt 9 twee hoog, te Amsterdam. Ernstig gekneusd werd zij opgeno men en per brancard naar het Israë- lietiseh gasthuis vervoerd, waar zij kort na aankomst overleed. HU1SVLIJT-TENTOON* STELLINGEN. Een 12-tal afdeel-in gen van d eoi Volksbond tegen drankmisbruik heb. ben plannen ontworpen voor eem tem- tnn-nisl.elliiing van Huisvlijt. Het zijn: Almelo, Ba-arn, Breda, Groningern, llariijigeiu. Middelburg, Nijmegen, Veemdam, Wiklerv ank, Winterswijk, Zeist en Zierikzee. BRANDEN. Ouden' de gemeente Ulecoton nabij di Baarlebrug Ls door onbekende -oorzaak de landbouw schuur vam Van Calster met den gohoelen oogst eon prooi dar vlammen gewordon. Vorze kering dekt de schade. In eein magazijn van die GasteJsche Beetwortelsuikerfüibriek ontstond 'n begin van brand, dat echter door per soneel dor fabriek en met eigen ma terieel kou gebluscht worden. Ook 'hier dekt verzekering de schade. Te Gassedtarn ij veem is de boerderij van den .hoer D. Roiling Oz. afge brand. Elan paard en oen paar var kens kwamen in de v Lammen om. Al lee was verzekerd. Oorzaak waar schijnlijk broeiing van het hooi, DE KOUDE. In de „Zuitph. Ct." schrijft II. „Mem mag hieir wel vaar ijzar en staal wezein", is ocine volksuitdruk king. die in ons zoo afwisseld kli maat nog al eens wordt vernomen. Op October is zulks ditmaal wel van toepassing. 's Namiddags van den 2de 74 gr. Fahr.t van den 14<Lg 64 gr., was de hoogste temperatuur gisteren niet meer dan 43 gr., een verschil dus bij don 2de van zelfs een en dertig gra den. De luchttemperatuur daalde dan ook de heide nachten beneden het Vriespunt, gisteren nacht drie gra den, hedennacht vijf graden vorst. Dit komt in de laatste hedft van Oc- toliieir wel meer voor, maar dan ge woonlijk in de laatste dagen der •maancl en- van mindere beteekeoiis. Ook liet verschil tussclnen de groot st o en kleinste waarde dor dompdiruk- ki'riïg 14.2 en 2.6 m.M., bedde das na middags 2 uur, is ditmaal wel aan zienlijk. De overgang binnen een betrekke lijk kort tijdsverloop is dan ook wel bijzonder groot. NED. IIERV. KERK. Beroepen te Doornspijk (toez.) ds. M. M. den Hertog, le Ilillegom. GER. KERKEN. Beroepen te Pernis ds. A. II. van Minnen te 's-Gravensandete Aalsmeer ds. J. Runia te Iioevorden te Nieuw-Leusen ds. S. de Vries, te Purmerend. OUD-GEREF. KERK. Beroepen te Bruinisse (voor de tweede maal) ds. II. Roelofsen, te Goes. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met goed gevolg afge legd li-ct candi-daatsexamen in do wis- en natuurkunde door dein hoer J. W. F. van Meegeren. Van ingezonden stukken, geplaatst ot niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt do Eedactie zich niet aausprakelijk. DE BERLIJNSCHE WEDSTRIJDEN. Nog altijd, is geen definitieve uit spraak gedaan in dien Gordon Bem- •metwedstrijd. Vermoedelijk zal de Ewgelschman Danville tot overwin naar worden verklaard, daar hij te land heit ve,nst van Beirlijn neerkwam, Onwaarschijnlijk is het, dat den Zwitser Schaeck den beker zal wor den toegekend, daar het feit, dat hij •maa reien haven is gesleept en dus ge holpen is, vaststaat era hij anders in het water zou zijn neergekomen. Met groote belangstelling wordt de uitspraak te ge-moet gezien. .Isadora Duncan gaat haar dans school van Berlijn naar Darmstadt overbrengen en. vergroolem. Finan cieel© steun is verzekerd. TURKIJE EN BULGARIJE. KONSTANTINOPEL, 23 Oct. (Reu ter.) In officii&ele kringen meent men, dat de zending van Dimi-trof ^vaar- •schijtnilijk zal mislukken, want eten overeenkomst met Bulgarije, waarin elke fina-iicieele opoffering behalve voor de overneming van dcai Orient- Spoorweg wordit geweigerd, schijnt onmogelijk. De minister van hu-itenlandsc-he za- loeni bevestigt, diat het antwoord van Turkije op het program voor de con ferentie gereed is en spoedig zal wor den verzonden. SOFIA, 23 Oct. (Reuter.) De ont spanning neeint toe. De ouden hande lingen met Turkije hebben een nor maal veadoop. De proclamatie der so cialisten tegen koning Ferdinand vindt geen instemming. BRAND IN HET POSTKANTOOR TE BRUSSEL. BRUSSEL, 22 Oct. (Reuter.) Heden avond tegen twaalf uur is er brand uitgebroken in liet bovendeel van het postkantnor en wel op de derde ver dieping van den linkervleugel, waar de telegrafische overbr angi ngsto es. stellen staan. In weinige oogenblik- ken kregen de vlammen een aanzien lijke uitbreiding. De draden van den internationalen telegraafdienst zijn gesmolten. Tegen één uur scheen het vuur zich te beperken. Te 1.35 was de brandweer don brand meester. De schade is aanzienlijk. Er zijn onmiddellijk maatregeleh ge,no nnen om de verstoring in den. initor- -naitiooailen telegraafdienst to voorko men. AUTOMOBIEL-ONGELUK. BERLIJN, 23 Oct. (Reuter.) Na het vertrek van heit jonggehuwde paar is, naar de ochtendbkulein melden, (bij den -terugkeer van de keizerlijke automobiel van het Stettin er ela tion naar het slot een ernstig en be treurenswaardig ongeluk voorgeko men. Bij de vaart door de- straat Un- ter den Linden kwam, m het gedrang oen oude vrouw onder de langzaam rijdende auto, waarin de Keizer, de Kroonprins, de prinsen Eitel, Adal bert cm Oscar zaten. Op bevel van den Keizer vvcaxl, met de hulp van prins Eitel Fritz de gewonde vrouw naar de universiteitskliniek gebracht waar hersoiienschudding, doch geen •ernstige inwendige kwetsuren weird aslgesteld. Anisterdamsche Beurs. Openingskoersen van 23 Oct. 1908, medegedeeld door LABOUCHERE OTENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSEN MARKT was voor Ned. flauw: Nederl. Certificaten 76 1/8, 89 7/8-90. TABAKSAANDEELEN flauw: Deli 439, Medan 377, Nieuwe Asahan 106, Rotterdam Deli 377, Senembah 400. PETROLEUMAANDEELEN zonder hand/al. Koninklijke 287. MIJNAANDEELEN zonder affaire. De AMERIKA ANSCIIE MARKT opende aangeboden. Atchison 90 1/2, Denver 28 3/4, Erie 317/16, Kansas 1/8 en 611/4, Missouri 3015/16, Rock Island 19 7/8, Southern Railway 22 1/4, Southern Pacific 106 1/2, Union Pacific 1671/2, Wabash 1215/16, Steels 46 7/8, Carren 40 7/8. CULTUURWAARDEN vast. Vor stenlanden 1311/2, Rescontre Nederl. Hf ndels-Mij. 171 7/8. Mijnheer de Redacteur, In uw nummer van gisteren leies ik, dat, de autoriteiten in de school op de Botermarkt geweest zijn. oira •eems te zien, hoc het er met de ver warming stond. Zooals een gelukkig huisvader zei, was laat gevolg hierS. van, dat de kinderen vacamtie kregen tot Maandag en dut de boel In dim tijd in c\rde zou komen. Nu, mijnheer, de redacteur, dan moesten de a.ulork teiten ook eens gaan zien in de R.-K. school in de Gortesteeg. Mij q zoon tje komt nu al de geheel© week door en door verkleumd tliuis, maar van een kachel is daar nog niets te zien. 't Zal op de school aan de Oude Gracht wei hetzelfde zijn, want 't is treurig om de kinderen daar de school ie zien uitgaan. Ik hoop, dat dit veranderen zal, en blijf ihlusschen met beleefden dank, OOK EEN HUISVADER. BEVALLEN Oct. 21. II. A. v. Teunenbroek^ Korte, d.L. JonckbloedtVan Dour- sen, d.22. A. M. SmitBLolt, z.M. Verkorenv. d. Koppel, d.M. C. v. TongerenOerlemams, z. 23. S. der Kinderen—De Winter, d.M. A. Mo- lekamp—Van Gasteren, z. OVERLEDEN Oct. 22. J. v. Zutphen, 80 j., Jan&- straatC. DreijerMartin, 30 j.> Breestr. 23. D. Bouwman, 78 j., Rc*« zestra at. ZANDVOORT. Bevallen M. van ZelfVan der Mey, d. Marktnïeuws HAARLEM M E RMEER. Graanmarkt Hoofddorp. Jarige wintertarwe 6.30—7.60 per® 100 KG. Roode tarwe 7.G0—8 per 100 KG. Haver 6.707.30 per 100 KG. Rogge 5.70—6 per 75 KG. Wintergerst 5.30—/ 5.55 per 65 KG. Zomergerst 5.25—/ 5.55 per G5 KG. Chevalliergerst 6.306.70 per 70 KG. Paardenboonen 6.707 per 80 KG. Duïvenboonen 8.10—8.30 per 35 KG. Karwijzaad 21—/ 21.25 inclusief. Veemarkt Hoofddorp. Aangevoerd en verkocht op Don derdag j.l. 158 koeien, 105200. 29 Vaarzen, 70130. 1 Kalf, G2. Advertemtiën Heden overleed, na een lang durig lijden mijne geliefd© Eclil genoote, GHRISTINA MARTIH, in den ouderdom van ruim .r jaar. Uit aller naam, H. B. DREIJER, en Kinderen. Haarlem, 22 October 1908. Breestraat 8. Heden overleed, na een iaiig- durig lijden, onze geliefde i^us ter CHRISTINA MARTIN, in den ouderdom van ruim öt jaar. Namens Broeders en Zusters, J. C. MARTIN. A. M. MARTIN- VAN KOPEREN. C. A. MARTIN. G. MARTIN. E. MARTIN. M. MAR'I'IN. Haarlem, 22 October 1908. Breestraat 8. Heden overleed in het Diaco- nessenhuis „Bronovo" te 's- f Gravenhage op den leeftijd van j 35 jaren onze geliefde Broeder IPEUS ANNE ROMKES, civiel-ingenieur, actuaris aan de Algemeen© Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente te Amsterdam. Amsterdam: F. VAN BEUSEKOM— ROMKES. B. VAN BEUSEKOM. 's-Gravenhage: ANNA E. ROMKES. Winschoten: Mr. D. J. ROMKES. Haarlem: E. J. TEN OEVER— ROMKES. Dr. A. E. TEN OEVER. 's-Gravenliage, 22 Oct. 1908. le Van den Boschstraat 45b, Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De teraardebestelling op Nieuw Eik en Duinen zal plaats hebben van uit het Diaconessen- huis „Bronovo", Laan van Meerdervoort, op Maandag 26 October 1908, des voormiddags te 10 uur.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2