RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD ftaa cisels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinderen, die mij vóór Donderdagmorgen goede oplos singen zenden, worden in het vol gend nummer bekend gemaakt). 1. (Ingezonden door Kuurtje Aarts). Trek van 45 nog 45 af, zoodat er 45 overblijft. 2. (Ingezonden door Frans van Eg- mond). Ik besta uit 9 letters en wordt door bijna iedereen gebruikt. Een 1 2 4 3 is niet heel veel. C 7 8 is allesbehalve vlug. 3 4 5 is daarentegen wel vlug. 12 5 eten veel menschen des avonds. 8. (Ingezonden door Truus van der Linden). Mijn eerste deel Ia een Jongens naam. Mijn tweede is de naam van een rivier. Het geheel ia een dorp in Zuid- Holland. 4 (Ingezonden door Gerardus Arink). Ik ben iets, dat de meeste men schen goed gebruiken kunnen, maar waarvan men eenmaal toch wel eens te veel kan hebben. Zet men één let ter voor mijn naam, dan word ik een water. 5. (Ingezonden door Annie en Ma rie van Zutphen). Zet onder elkander zestien werk woorden. De beginletters vormen een werkje, dat ieder kind graag doet. De eindletters moeten alle hetzelfde zijn. 6. (Ingezonden door Cato Bonke). Een kopje als een knikkertje, Een lijfje als een bikkeltje, Twee pooten als een ooievaar, Je kunt het niet raden, al ben ik daar. 7. (Ingezonden door Hendrik Ver steeg). In mijn eerste speelt gij graag. Mijn tweede is uw vader, uw oom en ook uw buurman. Wat is mijn geheel 8. (Ingezonden door Jo van Eg- mond). Ik besta uit 11 letters en breng veel pleizier aan menig kind. 1 2 3 4 6 is een visch. Een 6 5 11 kan ons geluk aanbren gen. Een 10 2 3 8 6 vindt men aan de deur. Een 3 5 9 7 krijgt het paard. 9. (Ingezonden door Nico Twister- ling). Met OE lig ik voor het huis. Met A maak ik gedruisch. Met O doe ik wat dicht. Met I vergeet men mij licht. 10. (Ingezonden door Gretha Kuy- per). Vriend, tracht toch mij Te vlieden en te mijden. Want hebt ge mij, Dan liebt ge zorg en lijden. Verliest gij mij, Dan doet het hart u zeer, En wint ge mij, Dan hebt ge mij niet meer. Raadseloplossingeii De oplossingen der raadsels van de Vorige week zijn 1. Zanguitvoering. An. Guit. Ring. Voet. 2. Parel. 3. Wat gij niet wilt, dat u geschiedt, doet dat ook aan een ander niet. 4. De vlasplant. Nu ja, wat geeft dat, het geld is toch goed besteed en ik heb mijn zin. Alleen maar, je hebt de f 400 eer der over om je zin te krijgen dan ter wille van 't goede doel. Dat denk je maar. In ieder ge val de zaak is beklonken en daarmee basta. Een week later vinden wij de fami lie Dikman wederom aan de ontbijt tafel. Moeder en dochter gebruiken rustig het eene broodje na het ande re, papa echter schijnt niet weinig onrustig te zijn, terwijl hij slechts heel weinig eet. Wat mankeer je toch Jud," vraagt hem zijn vrouw, je eet haast niet en bent zoo zenuwachtig. Ben je ziek? Is de post er al geweest? Neen! Maar ben je daarom zoo geagiteerd? Geagiteerd? Ik ben niet geagi teerd, ik vind het alleen maar zoo vreemd, dat die vandaag zoo laat komt! 't Is de gewone tijd pas, pal Hij zal ieder oogenblik kunnen komen. Verwacht u iets bijzondersl mengde Gonda zich in het gesprek. Ja kind, eergisterenavond is er vergadering van Inter nos geweest. Ik had al tijding van mijn aanne ming moeten hebben. O! Is 't anders niet? viel me vrouw in. Daar zou ik mij maar niet bezorgd om maken. Je f 400 inleggeld zijn toch betaald. Och vrouw wees nou niet zoo ha telijk. 't Is... Een krachtige ruk aan de huisbel deed mijnheer Dikman don zin onder breken en Gonda naar voren ijlen. Even later kwam zij werkelijk met ceenlge kranten binnen en daarbij een brief van Inter nos, kenbaar aan het sierlijk gedrukt hoofdje. Haastig scheurde de rentenier de 5 WAGENWEG. Willem. Amsterdam. Groningen. Elisabeth. Nico. Wormerveer. Ezel. Gulden. 6. Delft. Elft. Elf. 7. Wagen in gen. Wagenlngen. 8. Poederzak. 9. Laurens Costerstraat, korrel, raat, roesten, saus, kous. 19. Hij trapte niet op zijn kop, maai op de brug. Goede oplossingen ontving ik dezo week van Nelly en Willem W'llemsen 4. Ruurtje Aarts 10. Grietje Kwantes 8. Hendrik Versteeg 4. Annie en Truus v. d. Linden 9, Zus Duursma 10. Mies Schravendijk 10. Nanne Nauta 6. Inzending zonder naam 6. Gerardus en Jacobus Arink 6. Jetty Boogaard 10. Nico Twisterling 4. Marie Ottolini 8. Antwoorden der Strikvragen 1. Een gouden oorijzer. 2. Tamboer. 3. Bruidegom. 4. Het licht. 5. Paddestoel. 6. De echo. 7. De leugenaar, want niemand ge looft hem. 8. Kater. 9 Schoorsteen. 10. Het bed. Goede oplossingen van de strik vragen ontving ik deze week van Hendrik Versteeg 9. Annie en Truus v. d Linden 10. Zus Duursma 10 Nanne Nauta 8. Inzending zonder naam 10. Gerardus en Jacobus Arink 5. Jetty Boogaard 8. De Nieswe Wedstrijd. Ik krijg zoo dikwijls klachten over het wegraken van de courant, en er zijn zoo dikwijls kinderen, die één keertje de courant hebben gemist, dat ik het bericht over den volgen den wedstrijd nog maar eens plaat sen zal. De volgende wedstrijd is namelijk EEN ST. NICOLAAS-WEDSTRIJD Nu weten de oude vriendjes het al 1 Maar de kinderen, die nog pas kort met ons meedoen, of misschien wel net voor het eerst mee willen doen, weten nog niets 1 Ik zal het je dus maar weer eens precies vertellen. Deze wedstrijd bestaat uit het in zenden van een stuk eigengemaakt speelgoed. En het heet een Sint Nico- laas-wedsrijd, omdat dat speelgoed, dat jullie zelf gemaakt hebben, op 5 December gegeven wordt aan lieele arme kindertjes, die anders heele- maal niets zouden krijgen. Je be grijpt, hoe heerlijk het voor hen is, als wij Sint Nicolaas een handje hel pen, zoodat de kinderen, die hij an ders met leege handen voorbij zou gaan, dan toch ook een prettigen dag hebben. Nu moet je je maar eens goed be denken en iets heel moois verzinnen. Verleden jaar kreeg ik wel zulke prachtige inzendingen, dat ik er soms versteld van stond. En de mees te dingen bestonden uit hout, of car ton, of papier, of lapjes, of alles bij elkaar en wat verf er op, en wat lijm er bij neen maar, wat konden jul- enveloppe open en staarde een wijle op het volgende: „WelEdgeb. Heer, Het bestuur van de sociëteit Inter nos draagt mij op, u mede te deelen, dat de uitslag der ballotage over de aanneming van uw persoon als lid van onze sociëteit, in de vergadering van gisteren van dien aard is, dat wij u ingevolge art. 16 van onze sta tuten, n iet als lid mogen aannemen. Met de meeste Hoogachting De secretaris van „Int er nos", Mr. J. H. GRAAF VAN RUSTEN BURG TOT LöWENSTEIN. Wel nu nog mooier, barst einde lijk Dikman uit. Nu betaal ik 400 en nu is het nog mis. Zoo'n schurken streek. Bedaar lieve man. Die f 400 zijn aan de armen goed besteed. Wat armen! Daarvoor gaf ik ze niet. Ilc noem het afzetterij en daar mee basta.' (Centr.) BAMRUBRIEK. CURSUS IN HET DAMSPEL. Door den beleenden dammeester C. H. Broekkamp, schrijver van het ten vorigen jare verschenen uitge breide werk „De Damspeler'*, en se dert jaren rodacteur van de darn- rubrielt in het weekblad „De Amster dammer", zal voor de leden der Haar- lomsche Damclub in dezen winter een cursus gehouden worden in het dam spelen. Hiermede wordt een begin gemaakt op Maandag.2 November a.s., des avonds te 8 uur (en verder Aderen Maandagavond) in het speellokaal van bovengenoemde club, bovenzaal Café Suisse, Smedestraat, alhier. Aan dezen cursus kan k o"s t e- 1 o o s worden deelgenomen door ieder, die nog geen lid is van eenige damclub. lie daar een boel mee doen 1 Ik had van alle? met elkaar wel een stad in 't klein kunnen bouwen daarvoor waren er heusch haast poppen, win kels, kamers, meubeltjes, wagentjes, enz., genoeg. En de meesten zagen er zoo keurig uit, dat het wel leek, of ze regelrecht uit den winkel kwamen. En hoe blij de arme kindertjes er mee waren, dat weten jullie ook nog wel van verleden jaar, lie Herinner je je den brief vau Pietermanknecht nog wel Nu, ik ben nieuwsgierig, of mijn jongens en meisjes zich dit jaar weer zoo kranig zuilen houden 1 En omdat er bij dezen wedstrijd al tijd zulke bijzonder mooie inzendin gen komen, zullen er ook dezen keer bijzonder mooie prijzen beschikbaar zijn. In de Eerste Afdeeling, waarin mee mogen doen jongens en meisjes van elf jaar of jonger, zal de eerste prijs bestaan uit EEN TOOVERLANTAARN of EEN PAAR SCHAATSEN, en de tweede prijs uit EEN THEESERVIES of EEN FIGUURZAAG. Verder worden in deze afdeeling drie premiën toegekend. Dit zijn BOEKEN IN PRACHTBAND. In de Tweede Afdeeling, waarin mee mogen doen jongens en meisjes van 12 jaar en ouder, zal de eerste prijs zijn EEN HORLOGE of EEN PHOTOGRAPHIETOESTEL, id de tweede prijs EEN ZAKPORTEFEUILLE of EEN VERGROOl GLAS. Ook in deze afdeeling zijn drie pre miën, namelijk DRIE BOEKEN IN PRACHTBAND. Alle inzendingen moeten vóór 10 November in mijn bezit zijn. Je hebt nu dus nog een flinken tijd. Maar, stel het beginnen niet t? lang uit I je kan soms eens tegenspoed hebben, met verf of lijm, die niet drogen wil. Hoe minder haast, hoe netter, is het meestal En verleden jaar waren er verschei- denen, die het niet op tijd af konden krijgen, dus nu boter opgepast, hoor c Denk er dan om, dat je bij iedere j inzending duidelijk je naam, leeftijd, en woonplaats zet. Zio zoo, bedenk nu maar iets moois ei.' werk prettig Vaeantis. door Johan Carl Bosman, oud 14 jaar. Wat is de vacantie heerlijk I En zoo begeerlijk Eiken dag uitstapjes maken, Dan kunnen wij ons vermaken. f Maar wanneer da vacantie op haar eind is, Dan is het mis 1 Door de zee teriigpgevea Frits maakte de laatste letter af var, zijn naam, dien hij sneed in het houten hek, dat op den pier stond. Hij keek met voldoening naar zijn werk. De letters waren wel niet allemaal even groot, maar het mes was ook wel een beetje bot. Hij deed het mes dicht en keek met welgevallen naar het bekraste, ge deukte heft. Het zakmes was het mooiste van alles, wat hij had, want hij had het van zijn vader gekregen. j Zijn vader was op zee en vóór hij zijn 1 laatste reis begonnen was, had hij Frits liet mes gegeven en hem gezegd, dat hij er goed op moest passen, zoo- l.dat hij het nog zou kunnen laten zien, als Vader terug kwam. En dat had Frits beloofd Met het mes nog in de hand, keek Frils naar de zee, en rekende uit, hoe lang het nog zou duren, vóór Vader weer thuis kwam. Daar kwam plotseling een andere jongen hard aanloopen over den pier en gaf bij ongeluk een harden duw tegen den arm van Frits. Frits had hen» niet hooren aankomen, en door deu schrik en den schok vloog het mes hem uit de hand en viel in zee. O, wat schrikte Frits, toen hij. daar zoo onverwacht zijn schat in de diep te zag verdwijnen. Een oogenblik dacht hij er over het mes na te springen, maar hij be dacht gelukkig nog bijtijds, dat dit geheel nutteloos zou zijn. Mismoedig draaide hij zich om en slenterde terug naar het strand. Hij ging naar zijn moeder en ver telde haar, wat er gebeurd was. Zij deed haar best om hem te troosten en zei, dat, als zijn vader maar precies hoorde, hoe het gebeurd was, hij ze ker zou begrijpen, dat Frits er niets aan had kunnen doen zij beloofde hem een nieuw rnes te koopen, en trachtte op alle mogelijke manieren hem weer wat op te vroolijken. Maar Frits wilde niet opgevroolijkt worden en verklaarde, dat hij geen nieuw mes er Yoor in de plaats wilde hebben. '3 Middags ging hij weer naar het strand, met de flauwe hoop, dat de vloed zijn mes weer terug geven zou. Toen hij even langs het strand ge- loopen had, zag hij een heer zich bukken en iets oprapen. Een andere jongen stond er hij, en toen Frits dichter bij kwam, hoorde hij den heer juist tegen den jongen zeggen „Dit mes is toch niet van jou, jon gen De zee heeft het aangespoeld. Iemand zal het uit een boot, of van den pier hebben laten vallen. Zocht je iets De jongen keek begeerig naar het mes en met een leelijken trek in zijn gezicht zei hij „Zeker, mijnheer, het is mijn mes. Ik kwam hier juist langs om liet ta zoeken. Ik heb het van den pier laten vallen." Frits was in dien tijd naderbij ge komen en had de laatste woorden gehoord. Tegelija zag hij met een gevoel van vreugde, dat het zijn mes was, wat de heer in zijn hand hield ir.aar al was hij blij, omdat hij zijn mes weer terug zag, hij was verstomd over de brutale wijze, waarop de jon gen zoo'n leugen uitsprak en hij be greep onmiddellijk, dat het zeer de vraag was, of hij ooit zijn eigendom weer terug zou krijgen. Met een hoogroode kleur en tril lend van opgewondenheid, riep hij ,.Nt>ern me niet kwalijk, mijnheer, maar dat mes is van mij. Ik heb er vanmorgen mijn naam mee gesneden in het hekje op den pier en toen heb ik het in zee laten vallen. Mijn vader heeft het mij gegeven, vóór hij weg ging en ik heb beloofd, dat ik er goed op zou passen, tot hij weer thuis kwam. Ik heb er ook aldoor goed op gepast en ik zou het ook niet verlo- ren hebban, als ik niet een stoot te-1 gen mijn arm gekregen had, waar- door het mes mij uit de hand vloog. Och, mijnheer, geef het mij als 't u belieft, terugIk zou het zoo vreese- lijk graag weerom hebben De tranen sprongen Frits in de oogen, terwijl hij zoo voor zijn eigen dom pleitte. De heer keek hem vriendelijk en onderzoekend aan. Toen wendde hij zich tot den anderen jongen, die Frits vijandig stond aan te kijken. „Ja, nu maak je allebei aanspraak op het mes", zei de heer „wien moet ik nu gelooven Houd jij vol, dat het van jou is „Ja, mijnbeer", antwoordde de andere jongen brutaal. „O, het is van mij riep Frits, en legde zijn hand op den arm van den heer, ais om zijn woorden kracht bij te zetten. „Hij kan er niet zooveel om geven, als ik. Vader heeft het mij ge geven. Ach, geloof mij nu toch!" Weer keek de heer de jongens om de beurt aan. Toen bedacht hij iets, stak zijn hand in zijn zak en haalde er een spiksplinternieuw dolkmes uit. Hij legde de messen naast el kaar op zijn hand en hield haar toen voor den jongen, die beweerde het mes van Frits verloren te hebben. „Nu, mijn jongen", zei hij, „hier zie je twee messen, het eene is nieuw eu scherp en het andere oud en bot. Welk zou je nu het liefste hebben Je zegt, dat dat, wat ik opgeraapt heb, van jou is. Willen we dan ruilen Do jongen keek verlangend naar het mooie, nieuwe mes en toen ver baasd naar den heer. „Ja, mijnheer I" zei hij ten laatste, en stak de hand reeds uit. Maar de heer legde het mes er niet in. Hij wendde zich tot Frits. „En jij", vroeg hij toen, „welk zou jij kiezen „O, mijn eigen", riep Frits, „na tuurlijk mijn eigen l Want vader heeft het mij gegeven en ik wil er geen ander voor in de plaats heb ben 1" Toen lachte de heer vriendelijk en gaf Frits het oude mes terug. „Hier is het", zei hij, „jij hebt de waarheid gesproken, want anders zou je liever het nieuwe mes gehad heb ben. Pas nu in 't vervolg goed op, en verlies het niet weer Maar jij heb; gelogen", zei hij tegen den an deren jongen, „jij hebt door een leu gen getracht te verkrijgen, wat niet van je was. Dat is slecht. Ik hoop, drt ik je niet dikwijls meer hier zien zal I" Maar Frits had het laatste niet meer gehoord. Hij liep naar huis, vertelde zijn moeder, hoe blij hij was, I en stak toen het mes veilig in zijn broekzak. Brievenbus IIAARLEMSCHE DAMCLUB. PROBLEEM No. 8. Zwart Wit 47 43 49 50 Stand voorgekomen in eene gespeelde partij. Zwart. Schijven op 14 15 16 21 22 23 en 20. Wit. Schijven op 2-4 25 32 33 34 38 ea 48. Wit speelt en wint. De oplossing van dit probleem met do ontleding van liet naspel in de verschillende variaties, worden inge wacht vóór Donderdag 5 November e.k., bij den heer J. Meijer, Kruis straat 34, alhier. Oplossing van probleem No. 6 van den auteur Wit28-22, 49-43, 35 4, 4:51 Goede oplossingen ontvangen van do heeren D. Bakker, R. Bouw, J. Jacobson Azn., D. G. do Koning, W. J. A. Matla, C. Odcrkerk, Patrizio Oltolini, C. Serodini, P. M. van der Sluijs, J. B. dpanjaard, F. M. v. a. Werff, W. F. de Wijs. Probleem No. 5 werd ook nog goed opgelost door de heeren R. Bouw, P. J. Oostwouder en P. M. van der Sluijs. Beleefd verzoeken wij de oplossin gen steeds vóór Donderdag in te zen den. Wij geven altijd minstens tien dagen voor het zoeken naar de op lossingen. Donderdagsochtendj? moe ten wij de copie aan „Haarlem's Dag blad" doen toekomen. (Brieven aan de Redactie van de Kinderenrubriek moeten gezonden worden aan Mej. M. C. van Doorn, Wagen weg 88, Haarlem). HUBERTUS B. Wel, jongen, na tuurlijk mag je mij altijd brieven blijven schrijven, dat vind ik uitste kend, hoor Het was heusch heele- maal niet noodig, om te schrikken Dank je wel voor het kaartje, en wil je Moeder en je zuster ook bedanken voor de felicitatie Je groeten zal ik overbrengen. Ben je niet erg blij met dat mooie zwart marmeren inktslel En heb je het al in gebruik geno men Ik vind het prettig, dat je me weer eens komt opzoeken, maar ik ben erg dikwijls uit tegenwoordig. Wil ik je eens waarschuwen als ik op een Zondagmorgen thuis ben Heel veel groeten, hoor l Tot de volgende week 1 BETS IE VAN W. Wel, wat een groote plannen heb jij van het voor jaar. Heb je les in de verschillende vakken, of hoe werk je er voor Vind je Fransch prettig En ken je nogal goed onstellen maken en sommen Ik vind het best, als je eens een boek komt halen, Woensdagmiddag tus- schen één ea twee uur. Heeft -To een mooi boek gekregen HENDRIK V. Je raadsel is prachtig en zal ik zelièr plaatsen. Ik ben blij, dat je het boek aardig vindt. Je mag het gerust nog een weekje houden en dan kom je het maar rui len. ANNIE en TRUUS v. d. L. Je raadsel zal ik plaatsen. Hoe lang wo- I non jullie nu al in Haarlem Je vindt het hier toch zeker wel veel I prettiger Logeer je nog wel eens in je geboorteplaats ZUS D. Wat een gezellig dagje hebben jullie Zaterdag gehad, hè Jammer, dat je op het laatst je niet prettig meer gevoelde. Ben je nu weer heelemaal beter Je moet nu met de kou maar goed oppassen. Vind je de winteravonden niet gezellig Je kan dan zoo gezellig bij eikaar zit ten en eens -wat uitvoeren. Doe je ook nog aan den wedstrijd mee MIES S. Heb je al lar^ piano les en van wie Vind je studeeren prettig Het neemt wel veel tijd in beslag, maar het is heerlijk, als ja door het begin heeu bent. Heb je nu al iets bedacht voor den wedstrijd, of vind je het erg moeilijk Spreek je Jet alle dagen en gaan jullie samen naar school NELLY en WILLEM W. Vonden jullie de raadsels moeilijk dezen keer? Hoe lang hen je er wel aan bezig ge weest Ik ben nieuwsgierig naar het briefje van Willem. Je zal erg je best moeten doen, als je het van Nelly winnen zal, hoor, Willem. Maken julbe zelf ook wel eens raadsels Dan moet je ze maar eens inzenden. RUURTJE A. Mooi zoo, Ruurtje, daar zijn ze weer alle tien Dat gaat goed. Nu moet je ook eens probeeren, wat begraven steden, of rivieren, te bedenken. Dat is ook wel een prettig werk. Maar maak eerst je inzending maar klaar. Zoodra hij af is, mag je hem komen brengen. Hoe laat heb je avondschool 's avonds, en wat leer je daar JETTY B. Nu, 't ziet wel naar schaatsenrijden, Jetty Maar ik hoop toch, dat het nog een poosje duurt, vóór de grachten en vaarten dicht? liggen. Vond je de raadsels dezen keer gemakkelijk En maken juilie zelf ook wel eens raadsels Dan moet je ze maar eens inzenden I NICO T. Ik zal je raadsel plaat sen, Nico. Heb je dat heelemaal al leen bedacht Is je vriendje een jon- gen, die bij je in de klas z!t Wat zijn die verjuardagen toch ook heer lijk, hè Ik vind, dat je al heel netjes met inkt schrijft tegenwoordig. Wil je Herman voor me goedendag zeg gen MARIE O. Je houdt zeker erg veel van lezen, is 't niet Ileb je zelf ook mooie boeken En krijg je op school ook wel eens boeken te leen Als je 't uit hebt, kom je maar weer om het te ruilen. NANNE N. Ik geloof, dat het een erg prettig feest geweest is, en je trof hot toch wel, dat jij juist gekozen werd. Wat moest je opzeggen Een vers of een paar zinnetjes En wat is het vreeselijk laat geworden, hè? Je mag het boek gerust nog een week je houden. Doe de groeten aan Cor i GRETHA K. Waarom hadden jullie drie dagen vacantie Was er 'ets bijzonders op school Gelukkig, dat de hiel weer beter is, maar ze moet haar drankje maar trouw in nemen en veel eten, dan zal het wel weer beter worden. Je raadsel zal ik plaatsen. Doe Corry mijn groeten. GERARDUS en JACOBUS A. Het eerste raadsel zal ik plaatsen, maar het tweede is wel wat moeilijk. Tk ben bang, dat de kinderen het niet kunnen raden. Stuur nog maar eens eeu ander. Hoe komt het, dat Gerard niet klaar komt met de inzending M. C. VAN DOORN. ONTLEDINGEN EINDSPEL QUERIDO. 14-10, 10 - 4, 4 - 22, 22-18, 18 - 22, 22 - 27, Wit. Zwart. 18-23, A 23 - 29, B C 11 - 16^ 29 - 33, D 33 - 27 - 43, 43 16, 16 - 27 lWit. |Zw. D E 26 - 31, 27 43, '-3 - 27 1 31 - 36 of 37- 22 39, 39 - 28 i Wit. Zw. E 16 - 21, 26 - 31, 31-37 \zw. D~36T3Ï7Ï6T2L~ Wit. 22 6, 6 - 44, 44 - 33, 33 - 39. 39 - 50 1 Zw. C 26 - 31, 29 - 34, 31-37, 34 - 40, 40 - 45. Wit. 22 6. 6 - 39, 39 - 50, 47 - 41, 41 - 37 f 26 - 31, 31-36. Zw. B 29 - 34, 34 - 40, 40 - 45, 47 - 42, 4- Wit. Zw. A 5 Wit. Zw. D 33 - 38, 11 -16, 16 - 21. Wit. 4-10, 42 33, 10 28, a.b 42 33, 22 39, 39 6, 42 - 37. 6 - 33. 33 - 47 f 33, c.d. 26 - 31, 31 - 36, 36 - 41, 41 2- 4, Zw. B 28 - 32, f 32 - 38, 36 - 31. Wit. 10 - 46, 46 - 5 enz l Zw. f 32 - 37, 36 - 31. Wit. - 29 enz, jWit. |Zw. 5 enz. I 12, 32 - 37. 22 39, 39 - 28 C 11 - 16, 26 - 31. Zw. K 11 -17, 38 - 32, 17 - 3 27, 27 18, 4 - 10 f 26-31. Goede oplossingen van dit eindspelzonden de heeren J. Jacobson "Azn.,- D. G. de Koning, W. J. A. Matla,C. Serodini, J. L. Velde. Over het werkje „Het Damspel in do praktijk", door F. C. Henrmes, dat wij van bevriende zijde ter inzage ontvingen, kunnen wij kort zijn. Het boekje, dat voor den geringen prijs van 50 cents verkrijgbaar is ge steld, is zeer practisch, en voor den beginner valt er zeer veel uit te lee- ren. Wij kunnen het dan ook ten zeerste aanbevelen. DAMNIEUWS VAN ELDERS. Dinsdagavond 27 October a.s. viert de damvereeniging „Amsterdam", in Café de Kroon, Rembrandtplein, haar derde jaarfeest. Bij die gelegen heid wordt o. m. een amusante trio wedstrijd gehouden, waartoe ook en kele zuster-vereeniglngen, waaronder de Haarlemsche Damclub, zijn uitge noodigd. Tevens geeft „Amsterdam" gaarne introductie aan amateurs, welke dien avond een kijkje wenschen te nemen in het clubleven dier vereeni- ging. Wij behoeven de liefhebbers van het damspel zeker niet te wijzen op de enorme speelkracht, welke van de ze vereeniging uitgaat. Waar zich damspelers vereenigd hebben als b.v. Broekkamp, Content, Swart, Snij ders, Simons, Cardozo, Gans (tevens beroemd schaker), Van Baaien, Smal, Abrams, enz., spreekt „Am sterdam" genoeg voor zichzelf.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 13