Wie last heeft -- DAMES-HANDWERKEN -- Atelier v. Dec. Kunst. KRÜYMEL MERCKENS, Fransche Cokes. Leiflsche Plein 15-17-19. Telefoon 773 WED. A. J. v. d. VLERK, 55. -:- zijlstraat. -:- 55. kinderspeelgoederen enz. P. P. RIETFORT, Gierstraat No. 44. haarlem. MEISJES-JEKKERS. JONGEHEEREN-JEKKERS. TAILOR MADE. eindje opgetild was, Kon liet lïïnd er onder uit gehaald worden. Het was bewusteloos en werd naar het Zieken huis gebracht, waar bleek dat het geen ernstige wonden bekomen had. Met een wond aan het hoofdje en een paar schrammen was het er van af gekomen. ACCIJNS OP GEDISTILLEERD. De Brandersbond te Schiedam ver zoekt. in een adres aan den minister va.ii Financiën, het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het ge distilleerd tot 90 per ILL. ad 50 pet. zoo mogelijk te willen intrekken, voorts wettelijk vast te stellen, dat de leverancier van gedistilleerd voor het bedrag van den accijns treedt in de rechten van den staat, en eindelijk r.ogmaals wijziging van de accijns wetgeving in meer modernen geest EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. Men meldt uit Den Haag aan de „N R. Ct." Naar men verneemt, moeten tegen 'der. wegens zedenmisdrijf gearres teerden tandmeester H. H. nograeer- •dere klachten betreffende strafbare har delingen door dezen jegens vrou welijke patiënten gepleegd, bij de jus titie zijn ingekomen. Reeds geruimen tijd moeten dan ook ernstige vermoedens tegen den 'thans aangehoudene hebben bestaan, doch, niet dan nadat voldoende aan wijzingen tegen hem waren bijge bracht, meende de justitie tot zijne Inhechtenisneming te moeten over gaan. Sportpraatje V oetbal-Overzicht. Zeventig Cupfighters en tien eerste- klasse competitie-clubs zijn Zondag in het. veld geweest, hebben in hun veertig ontmoetingen een respectabel aantal goals gemaakt en 't daarbij aan verrassingen niet laten ontbre ken. Voor het Haarlemsche voetbal was het een dag van narigheid. Haarlem I verloren, II. F. C. I verloren, H. F. C. II verloren, Haarlem II verloren, E. D. O. I verloren alleen E. D. O. II, dat nota bene niet eens in den N. V. B. speelt, hield zich taai en .won. Haarlem's nederlaag was de tradi- tioneele in Rotterdam, op een verlies- Zor.dag bovendien. De cijfers waren dezen keer echter hoog, 50 1 Toch heef' Haarlem in haar eerste vier matches beter gespeeld dan verleden jaar in de overeenkomstige. Men zie slechts dit lijstje Dit seizoen: Tegen Ajax (uit) 4—0 gew. Tegen H. B. S. (thuis) 16 verl. Tegen Quick (thuis) 31 gew. Tfgen Sparta (uit) 05 verl. 8—12 Vorig seizoen: 24 verl. 0—2 verl. 1—2 verl. 0—4 verl. 3-12 Zoodat Haarlem dit jaar dus vier plinten en vijf goals meer haalde, 't Aantal tegenpunten was gelijk. II. F. C. stelde onze verwachtingen ieelijk te leur, door op eigen veld met 1—0 van Hercules te verliezen, dat hierdoor eerue on ge wenschte voor sprong van drie punten heeft geno men. 't Is een troost, dat Ajax ook nog niets heeft. Maken we van IL F. C. hetzelfde tabelletje als van Haarlem, dan ko men we tot dit resultaat Dit seizoen: Togen D. F. C. (thuis) 2—8 verl. Togen Quick (uit) 2—4 verl. Ti gen H. V. V. (uit) 1—3 verl. Tegen Hercules (thuis) 0—1 verl. 5-16 - Vorig seizoen: 2—3 verl. 2—10 verl. 3—3 gelijk, 4—2 gew. 11—18 De blauw-witten haalden dus ver leden jaar 3 punten en een goal- ovcrage van 1118 tegen 0 punten en 5-16 Van de andere uitslagen van Zon dag 1.1. lag D. F. C. —Ajax 4—0 ge heel in de lijn der historie, en is een verdere bespreking diis niet waard. Merkwaardig was echter de groots overwinning van Velocitas op H. B. S. (72), waardoor de zwarten tot onder Hercules op 't lijstje afgedaald zijn. Velocitas heeft werkelijk eon bui tengewoon sterk elftal dit jaar, dat nag heel wat kan uitrichten. Het be staat uit de volgende spelers Van Weel (capt..), Balluseclc, De Wijs, Triebei, De Bru.yn, Hemmes, De Pauw, Hesselaar, Blume, Akkers- dijk, Van Galen Last. Van de 17 goals, die het elftal tot dusver maakte, heeft de middenvoor Blume er twaalf op zijn rekening, een respectabel aantal Zoiiclag u.s. speelt Velocitas aan den jScuoterweg tegen Haarlem, e>n we duiven een overwinning van onze stadgenoot-en niet voorspellen, 't Kon wel eens anders uitpakken Waar schijnlijk zal Haarlem Zondag Blan- kevoort als buitenlinks probeeren, Veen binnenlinks en Haak linkshalf. Of 't gaan zal De kampioenen leden Zondag hun tweede nederlaag, nu met 1—2, tegen IL V. V., op Iianenburg. Hoewel het onverdiend schijnt te zijn geweest, is het niettemin een verlies van 2 kost bare puntjes, en Quick is vooreerst „uit de running" voor het kampioen schap. De Haarlemsche elftallen, die „be kerden", sloegen een treurig figuur. EL F. C. II ging en passant naar As sen en verloor met 17, Haarlem II tiet zich onbenullig kloppen door A. F. G. II, met 21. Ten slotte verloor E D. O. van R. A. P. met 13. Als oen" heldenschare steekt daarbij E. D. O. H af, dat lak had aan Reserve- oerste klussers en met 4—3 op Sparta IE in de tweede ronde kwam. Kranig stukje. Desalniettemin geiooven wij niet, dat het tweede E. D. Q. den Beker zal meesleepen dit jaar. De Oostelijke eerste klassers werk ten zich in de tweede ronde, op één na, en dat nog wel cis leidende club W'lhelmtna, die op eigen veld met 34 van Willem II verloor. Prettig om Wilhelmioa-supporter te zijn Voor de 2e Beker-ronde bleef het vol gende zesden-dertigtal over Reserve lc klassers V. O. C. II. Quick II (Den Haag). H. B. S. II. If. V. V. II. West. 2e klassers Ajax (Amsterdam). Concordia. Achilles. V. O. c. V. V. 4. A. F. C. C. V. V. IE. A. P. West. 3e klasserS Victoria. Blauw-Wit. V. F. C. D. E. C. Reserve 2e klassers D F. C. II. A. F. C. II. Ajax II (Amsterdam). Oostelijke le klassers Quick (Amersfoort). P. W. Vitesse. Oost. 2e klassers O. D. O. 7. A. G. Fhenix (vrijgeloot le ronde). Oranje Nassau. Ilerakles. Vitesse II. Zuidelijke 2e klassers Willem II. M. V. V. O. Noordelijke 2e klassers V. V. V. Achilles. Frisia. Outsiders i E. D. O. IL Helmond. Noordelijke 3e klassers Forward. Het Westelijke le klasse program ma stuurt JL F. C. naar Ajax (Lei den). Dezen keer moet er beslist ge wonnen worden, Haarlemmers, want bij een nieuwe nederlaag is de laat ste plaa.ts 't lot. Onze verwachting is eone kleine II. F. C.-overwinning. Sparta speelt tegen Qu'ck te Rotter dam, haar vierde thuismatch al, en zal m. i. winnen. II B. S. krijgt D. F. C. op visite, wat op de vierde Haagsche neder laag zal uitdraaien, Hercules speelt voor het eerst op eigen veld en wordt natuurlijk door H. "V. V. geklopt. Voor de reserve eerste klasse speelt II. F. C. II tigen V. O. C. II hier, en gaat Haarlem II in Den Haag tegen Quick II spelen. OOSTELIJKE le KLASSE 't Zesde—G. V. C. Quick A.—Wilhelmina. VitesseU. D. O. i. zullen 't Zesde, Wilhelm'na en Vitesse de gelukkige winners wor den. Kerk en School GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Dussen (N.-Br.) ds. S. O. Los te N'ieuweroord. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Beroepen te Borsele ds. C. Denzei te VIaardingen. Het internationaal congres voor aardkunde zal in 1910 te Stockholm plaats hebben. Prof. baron Gérard de Geer, terug gekeerd van zijn pooltocht, zal bij die gelegenheid een studie aanbieden over de aardkunde der poolstreken. Koloniën BORNEO. De resident der Zuider- en Ooster- aföeeling van Borneo seinde d.d. 9 October, dat het Dajakhoofd Gin ja niet is gesneuveld wel zijn twee zo nen. Ilij meldde zdch den 8sten Octo ber met zijn volgelingen bij den con troleur. („Sumatra Post"). DE BUSKRUITRAMP TE KARANG ASEM. Aan een brief uit Karang Asem, ont leent de Java Bode het volgende om trent de ontploffing van het bus kruit magazijn in de poeri aldaar. ...,,De vreeselijke ramp heeft onge veer veertig slachtoffers gekost. De dooden waren onherkenbaar en deer lijk verminkt. Een dier dooden werd op pl.m. 300 meter afstand van de plaats des onheils teruggevonden, met liet linkei-been bij de knie afgerukt, de ingewanden om beide beenen geslin gerd alsof het touwtjes waren, het hoofd zonder haar. Een anderen doo- de herkende men slechts aan zijne geldbeurs; weer een andere alleen aan zijn trouwring. Een der militair-en, juist op dien morgen te Karang Asem gekomen, ontkwam nog juist op het nippertje aan liet, gevaar. De man had zich vóór de ramp op weg begeven, voor het herstellen van de Oedjong-telefoon- lijn. Wat de gewonden betreft, liet vol gende. Aan een onbegrijpelijke ver gissing van den officier van gezond heid moet geweten worden, dat de ontzettend zware gewonden een uur langer dan noodig was ongeholpen bleven. Eerst nadat ongeveer zoolang vergeefs was gezocht naar het sleutel- j tje van de medicijngoedang, dat no- tabene op de schrijftafel van den dok ter lag, werden de géwoffden^gelióf- pen. Zij kreunden, en smeekten zelfs om den dood. Waarom de deur van de medicijnkamer niet ingetrapt?...' Gemengd Nieuws EEN WATERVLOED. In de Engelsche bladen komeiï brie ven voor, waarin tooneelen worden geschilderd van de vreeselijke over- strooming, die de Indische stad Hai- derabad voor eenige weken geheel vernietigde. Een 15 voeit hooge water vloed kwam aanrollen, sleepte eerst een groot aantal dicht bij elkaar ge legen hutten en huizon der inBoorlin- jen mee, begroef de bewoners in zijn golven of ondeir de puinhoopen hun ner woningen en stroomde verder over de Af zal Gunj-brug, hét centrum van Haiderabad, waar hooge palei zen, prachtige huizen, winkels, scho len, tempels en moskeeën als lichte kaartenhuisjes meegesleurd werden. De watermassa drong de stad bin nen, iederen voet levens vernietigend. „Ik had twee uren later reeds be richt van de catastrophe", vertelt een correspondent, „en was spoedig te paard op die plaats des onheils." Het water steeg tot aan het zadeleen treurig schouwspel bood zich daar aan. Waar ik nog voor eenige dagen een bloeiende stad gezien had, daar was nu niets meer dan ruïnes, doode en stervende menschen, vrouwen, kinderen en vee, alles verward door elkaar beschutting zoekend. Ontwor telde boomen, gebroken en vernielde meubelen, hoopen scherven en daar- tusschen sidderende, jammerende massa's daklooze menschen, die met starre oog-en en stompe blikken als verlamd het ongeluk beschouwden. Mannen hadden zich zelf aan de boo men vastgebonden en wa-ren zoo ver dronken. Vrouwen hingen aan de ha ren aan de takken van andere boo men. Op de daken der nog staande gebleven huizen lagen hoopen lijken, die daarheen gespoeld warenkin derlijkjes dreven tegen mijn paard aan. Opgestapeld in het water lagen duizenden lijken, die de vloed niet had kunnen meeslepen. De Indische troepen waren met het reddings- en bergingswerk bezig, doch er waren geheeie legers noodig geweest om de puinhoopen op te rui men en de lijken er onder weg te ha len. Ontzettende tooneelen speelden zich af. Een oude, 70-jarige vrouw uit de Brakminenkaste zat levend bij de negen lijken, die hare geheeie familie uitgemaakt hadden. Een oude man had zijn verstand verloren hij dans te op de puinhoopen en zong klagen de liederen. Een jonge vrouw, die ook door het verlies barer bloedver wanten waanzinnig geworden was, schreeuwde, dat zij in den hemel ge dragen was en smeekte de wolken, haar weer naar de aarde te zenden. Heldhaftige voorbeelden van belange- looze opoffering hebben de vrouwelij ke artsen en verpleegsters van het Victoria Zeuene-hospitaal gegeven. I Zonder eenige mannelijke hulp droe- gen zij haar zieken op het hooge dak van het gebouw en hielpen toen om 1 de menschen, die op het punt ston- j den te verdrinken, te redden. Een 1 etmaal hebben ze zoo doorgewerkt, en j ze hebben niet alleen hun zieken, I doch ook velé andere menschen van een wissen dood gered. MENSCIIENJACHT IN AMERIKA. Een ontsnapte gevangene te Mon roe vermoordde een 12-jarig meisje en vluchtte daarop. De misdaad werd het eerst ontdekt door -een Sioux-In- diaan, Dichay genaamd, die 't spoor j van den misdadiger volgde, en bij j wien zich een groot aantal fanners aansloot. Gedurende 48 uren was het een wilde jacht door bosschen en vel den, totdat ten slotte de 200 vervol gers een heuvel hadden omsingeld, waarop de vluchteling zich had ver schanst in het dichte kreupelhout. Men riep hem toe, dat hij zich zou overgeven, maar hij antwoordde, dat men hem niet levend in handen zou krijgen en dat hij geheel Monroe in brand zou steken als hij ontkwam. Daarop staken de vervolgers het kreupelhout van den heuvel in brand en zij waakten met hun geladen ge weren, om den vluchteling neer te schieten ais hij te voorschijn mocht komen. De heuvel was weldra één vuurmassa-, waarin de misdadiger moet omgekomen zijn. VOOR DE SLACHTOFFERS. De burgemeester van Harwich vraagt in de Engelsche pers geld tot onder stand van de vrouwen en kinderen van de bemanning van de Yarmouth, onlangs vergaan. Om aan de wedu wen levenslang 4.20 in de week te geven en een toelage voor elk onmon dig kind is er f 72.000 noodig. De Great Eastern Spoorweg-Maatschappij waaraan het schip behoorde, heeft, zegt de burgemeester, „met haar ge wone edelmoedigheid" 3000 geschon ken. Stoomvaartberichten Het stoomschip Sindoro, van Java naar Rotterdam, passeerde 6 Novem ber Kaap del Armi. Het stoomschip Rembrandt, van Bataria naar Amsterdam, passeerde 5 Nov. Perim. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 6 Nov. te Singapore. Het stoomschip Bulow, van Rotter dam naar Japan, vertrok 5 Nov. van Genua. 1-Iet stoomschip Meda.n, van Rotter dam naar Java, vertrok 6 November van Antwerpen. Het stoomschip Oranje, van Bata via naar Amsterdan^ vertrok 5 No vember van Lissabon. Het stoomschip Grotius, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 6 Nov te Lissabon. Het stoomschip Prins Maurits ver trok 5 November van Paramaribo n. Amsterdam. He stoomschip Prins Frederik Hen drik arriveerde 4 November van Am sterdam te Paramaribo. Wn7 Veensïok neer noodig. i Buitengewone genezing van een rbeumatieklijder te Ingen. Alhoewel de heer ALBERT VAN LAAR VAN TINTELEN te Ingen den leeftijd van 54 jaar reeds bereikt heeft, zijn er wei nig personen, die zoo werkzaam zijn als hij. Evenwel heeft hij jaren niet meer kunnen wer ken, omdat de snoode rheuma- tiek zijn leven verwoest had, waardoor hij totaal hulpeloos was en hij soms hoogstens in staat was onder folterende pij nen zich met 'n stok voort te be wegen. Onlangs had de echtge- noote van den heer Van Laar de goedheid de volgende merk waardige feiten omtrent zijn ge val mede te deelen. De rheumatische pijnen wa ren begonnen in de knieën en breidden zich in korten tijd uit tot in den rug en schouders. De pijnen waren ondragelijk en de folteringen waren zoo groot, dat hij het somwijlen uit schreeuwde van de pijn. Des nachts moest hij uit bed komen om tot bedaren te komen. Wer ken kon hij niet meer en als hij moest loopen, kon hij dit slechts met een stuk. Wanneer hij in een rijtuig wilde stappen, moes ten drie man hem helpen. Hij had reeds van allerlei genees middelen gebruikt en honder den guldens daarvoor uitgege ven, doch niets hielp. Toen ik een advertentie van KLOOSTER BALSEM las, liet ik voor mijn man Kloosterbalsem halen. On der eede kan Ik verklaren, dat de Kloosterbalsem mijn man volkomen genezen' heeft. Nadat een pot opgesmeerd was nam zijn eetlust toe en kon hij des nachts beter slapen en de pij nen verminderden; terwijl hij doorging met Kloosterbalsem te gebruiken, ging zijn toestand met den dag vooruit. Toen de vierde pot opgebruikt was, kon hij zonder stok loopen en na nog eenige potjes gebruikt te hebben, was hij geheel genezen en waren de pijnen verdwenen. Sedert dien slaapt en eet hij goed en zijn de wanhopige pij nen niet meer teruggekomen en werkt hij weer als vroeger voor zijn ziekte. De KLOOSTERBALSEM Kloos ter Sancta Paulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snljwonden, Rheumatiek, Rheu matische Zenuwpijnen, Jicht, Po dagra, Ischias, Kneuzingen, Stramheid in de ledematen, Ver stuikingen, Lendepijn, Pijn in den rug, Spierverrekkingen, Aam beien (zoowel bloedende ais andere), Winterhanden en Win tervoeten. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., en van 100 gram 1.20. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dusl Ï?T fSP I Alleen de echte liJL/1 Ui Kloosterbalsem ge neest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle andere Is namaak. De namaak geneest nooit. Alom verkrijgbaar! DE snijdende winden en jagende sneeuwbuien der wintermaanden richten verwoe stingen aan in de teere huid van uw gezicht, handen en polsen. Huisvrouwen, winkeljuffrou wen, zij, die in de open lucht arbeiden, menschen van alle rangen en standen ondervinden reeds., dat onbehagelijke gevoel, dat de voorbode is van het akelige springen." Yelen lijden ook hevig aan schilfelige puisten, die kwellen en ont sieren, heftig branden en pijn doen, en de huid er ontoonbaar doen uitzien in haar toeBtand van roode ruw en rauwheid. De kwaal is buiten het bereik van toiletcrèmes en goeétkoope zalf, die geenerlei geneeskracht bezitten. Zam-Buk is de eenige wetenschappelijke zalf, die kloven, open plekken en ruwheid verdrijft, en aan de huid zelf nieuwe gezondheid geeft. Zam-Buk zal absoluut de huidziekte, waarvan kloven en open plekken de eerBte teekenen zijn, genezen. Zam-Buk is genezend, verzachtend en antiseptisch. Ham-Buk U een uJcer genotmiddel tegen aambeien, sneden, kneuzingen, brandwonden, hoofdschurft, eczeem, hopende weren, roven, ringworm, teere beenen, etterende wonden, abscetten, bullen, weren, ziekten der 1 hoofdhuid hoofdzeer, winterhanden en voten, springende I handen, verstuikingen en rheumatiek.—Verkrijgbaar bij 9 alle apothekers en drogisten A f030 per doos of f I SO r groote doos, of fr. p. p. tegen deselfde prijzen bij de I Zam-Buk Co., Rokln 8, Amsterdam. GRATIS MONSTERS. Stuur de zo coupon met 0 cents Cn postzegels, voor frankeering van het pakje, naar de Zam-Buk Co., Rokin 8. Amsterdam, en ge zult een keurig gratis—monsterdoosje Zam-Buk toegezonden krijgen. 12. 7/11, '08 GROOTE HOUTSTRAAT 148. EIGEN ONTWERPEN. BILLIJKE PRIJZEN. van steenen in de Cokes, bestelle een monster Deze Cokes is tienmaal beter dan Hoilandscho ot Belgische Cokes, en staat gelijk in prijs Aanbevelend, HOENDERDOS. GROOTE SORTEERING Portemonnaies, Sigarenkokers, Portefeuiles en Por- tretlijsten en groote keuze Dienstboden Mutsen in verschillende modellen. - Dienboezels. - Keuken- en Huishoudschorten. - Kousen. - Corset- ten. Handschoenen. Wollen- en Katoe nen Tricot-Ondergoederen Telefoon No. 1492 Telefoon No. 1492

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 7