Faillissement. Dagmeisje Biedt zich aan öro@gst@r Dagmeisje Dienstbode Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 28 Nov. 1908. Hoogste barometerstand 774.1 m.M. te Munchen (Duitschland)laagste 727.1 m.M. te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 89 November Wind zwakke tot matigen Zuide lijken tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtbewolkt, waarschijnlijk droog weer. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Uur 766 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 769 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 6 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Dassen, Fronts, Boorden en Manchetten. Thermometerstand te Haarlem. Zaterdag 88 November Hoogste gisteren 9 uur F. 61 Laagste hedennacht F. 36 Hedenmiddag te 19 uur F. 44 De volgende bijzonderheden kwa men we te weten. Het was een nette, fatsoenlijke vrouw, de 21-jarige. Ook de man, een grondwerker, stond als ïen oppassend man bekend, die geen misbruik maakte van sterken drank en een bescheiden loon verdienend, zijn gezin steeds voor broodsgebrek wist te behoeden. Dat de man zelden lets van zijn loon zou thuis brengen, door sommigen rondverteld, schijnt, naar de familieleden der vrouw zelf erkennen, laster te zijn. De echtelieden verstonden echter el kander niet en hadden een zeer onee- mig leven. Daarbij was de man zeer driftig, en menigmaal kregen de vrouw en het medegenomen kind zoo vernamen we, een pak slaag. Ook komen, en met betraande oogen had ze zich nog in een winkel vertoond. Vooral over 't meegenomen kind, dat naar de moeder der vrouw heette en ziekelijk was, ontstond nog al eens quaestie tusschen de beide echtelie den, en een der vrouwen had gezien, dat het kind blauwe plekken aan de armpjes vertoonde. Het huwelijk dezer beide menachen was een van die op zeer jeugdigen leeftijd, wellicht eenigszina onbezon nen verbintenissen, zooals er nog zoo vele worden gesloten: een flink ge bouwde meid van vijftien jaar was ze toen ze den man, niet veel ouder dan zij zelf, leerde kennen. En op zestien jarigen leeftijd waren ze In de huwe lijksboot gestapt. Nog vernamen we, dat de vrouw een naaimachine en eenige kleederen hoeft medegenomen. Deze omstandigheid geeft weder r.igé hoop, dat het briefje nog een looze bedreiging bevat. Doch het is ook niet onmogelijk, zoo werd ons op gemerkt, dat de vrouw, die als net en fatsoenlijk bekend stond, van de op- biengst nog eenige schulden heeft wil len afdoen. Gisteravond verscheen de man, ver gezeld van eenige zwagers, rnet een handwagen voor het huisje. De werk- fiians-inboedel werd opgeladen, en voort ging het naar de Engelsche eieeg, aan den Nieuwendijk, waar hij met zijn kinderen bij een broeder en schoonzuster zijn Intrek nam. De Jongste stumper de zuigeling van 7 maanden, is sedert in een R. K. sticht ondergebracht. En ook voor het driejarig knaapje wordt naar een ge schikt verblijf uitgekeken. Natuurlijk vormt het verdwijnen van de vrouw in de buurt het onder werp van den dag in alle de vele buur- vrouwengesprekken. Naar wij vernemen, was bij de po litie geen aangifte gedaan van het geval, (Hbd.) VOGBLTENTOONSTELLING. In Januari a. s. zal te Arnhem de 4e Internationale tentoonstelling wor den gehouden van volière-, zang. en siervogels, uitgeschreven door deGel- dersche Yereeuiging van Vogelvrien den. Er zijn vijf aldeeiingen, omvat tende 21 klassen. BRANDEN. Vrijdagmorgen is aan de Waldeck- straal te Enschede het woonhuis van den schoenmaker J. llogewind, toebe- hoorende aan den heer M. J. Lotge- riiik aldaar, door onbekende oorzaak gedeeltelijk uitgebrand. Verzekering dekt de schade. KIEZERSSTATISTIEK. Als No. XVI der Bijdragen tot de Statistiek van Nederlandt nieuwe volgreeks, uitgegeven door het Cen traal Bureau voor de Statistiek, is verschenen de kiezersstatistiek, bene- vens aanvulling der verkiezingssta tistiek voor de Eerste en Tweede Ka mer der Staten-Generaal over 1908. Uit de inleiding blijkt, dat er vol gens de kiezerslijsten van 1908 in ons land waren 811,625 kiezers voor de Tweede Kamer. 808.504 kiezers voor de Provinciale Staten en 733,573 kie zers voor de Gemeenteraden, terwijl 33,230 kiezers hun kiesrecht in 1908 verloren, doordat zij het verschuldig de ter zake van aanslag, omschreven bij art. 10 der Kieswet, niet op den len Maart hadden voldaan. Het aantal mannen van 25 jaar en ouder is volgens de verschillende volkstellingen gemiddeld 47 der ge. heele mannelijke bevolking. Van dit aantal zijn in 1908 60.55, 60.32 en 54.74 procent kiezers, onderscheidenlijk voor de Tweede Kamer, de Provinc. Staten en de Gemeenteraden. Van de 811,625 kiezers voor de Twee de Kamer waren 65.082 aangiftekie zers en 746.543 ambtshalve op de kie zerslijsten gebracht. Voorts zijn de kiezers in de volgende groepen te on derscheiden belastingkiezers 724,644, huurkiezers 24,495, loon- en pensioen kiezers 49,178, spaarkiezers 7787, exa menkiezers 5521, in totaal 86,981 kie zers krachtens art lb. DE STRANDING DER „FERNANDO" Van West Terschelling wordt om trent de stranding van de „Fernan do" aan de „Leeuw. Ct." gemeld Het Italiaansche stalen volschip „Fernando", kapitein Francisco Ar- pe, thuisbehoorende te Genua, werd met een lading hout gesleept door de Oostzee, vervolgens door het Kaiser Wilhelm-kanaal, om door de Noord zee Engeland te bereiken. Door een zwanen storm in de Noordzee over vallen, brak de tros van de sleepboot ..Vulcan", op de hoogte van Terschel ling. De „Vulcam" is niet meer gezien, maar telegrafisch bericht uit Cuxha- ven meldt, dat zij daar weder gearri veerd is. Dit geschiedde Maandagmor gen 11 uur. De bemanning, 14 man, trachtte de zeilen bij te zetten, wat niet gelukte. Deze sloegen door den hevigen wind aan stukken, zoodat het schip aan de woedende elementen was priis gegeven, 's Avonds 8 uur is het in de Terse hel linger gronden op den beruchten en door den zeeman zoo gevreesden Engelschen hoek aan den grond geraakt. Na een paar hevige stooten brak het schip in tweeën. Het voorschip niet fokkemast en grooten mast viel overzij. De bemanning ver zamelde zich toen op het achterdek, doornat, rillend van de koude, hon gerig en versmachtend van dorst. Het bleek toen, dat er personen werden vermist, terwijl van de overi gen verscheidenen gekwetst waren, o.a. de bootsman met een op twee plaatsen gebroken been. Met groote moeite werd er vuur gemaakt om de flambouwen aan te steken, wat ein- del"' gelukte. Dit werd van den Bran dar is opgemerkt en beantwoord. Maar wat kon men beginnen in het pikdonker met vliegend weer Do booten konden er niet uitkomen. Vreeselijk was de toestand aa.n boord. 's Morgens kwart vóór zes vertrok ken de drie sleepbooten met een red- De branding was hevig. Alles kookte en woelde en bruiste. De bemanning der reddingsboot, bestaande uit den schipper K. Knop, den stuurman H. Former en de roeiers St. Wiegman, S. Wiegman, J. Brouwer, T. Brou wer. Jb. BrQUwer, T. Brouwer, A. Sterrenburg, Jb. Gorter. G. de Beer. en S. Knop, stapte over en dó tocht naar het schip begon. Twaalf kloeke mannen, met gordels om het lijf, de lange, zware riemen rnet hunne gespierde armen in bewe- ri n brengende. Na ongeveer vijf kwartier met de grootste krachtsin spanning geroeid te hebben bereikten zij het wrak. In dien tijd was de boot vier maal vol water geslagen en hadden ze vier vergeefsche pogingen gedaan, het schip op zij te komen. Van de 7 man overgebleven equipage r er waren dus al 7 weg sprongen 5 in de red dingsboot, waaronder de stuurman. De kapitein wilde het wrak niet ver laten. Deze bleef met den gekwetsten .bootsman achter. Pas waren ze op weg naar de „Neptunus", of een grondzee neemt het vaartuigje op en kantelt het van voren naar achteren, onderst boven. Zeventien man kamp ten met de golven. Eenigen hielden zich aan de omgekeerde reddingsboot vast, maar moesten deze wegens de gladheid weder loslaten. Toen het onheil werd opgemerkt, liet de „Nep tunus" direct de vlet té water, waar in de volgende roeiers plaats namen: R. Buil, IJ. Roos, P. Former, K. Ree- deker, N. Taylor Kraay, H. Klein en D. Bos. Ook'de sleepboot „Terschel ling" stoomde dadelijk de branding in. Met de vlet werden gered J. Gor ter, J. Brouwer, Jb. Brouwer, A. Star- renburg, C. Wiegman, benevens de 5 man equipage. Door de „Terschelling" S. Wiej_ man, H. Foimer, G. de Beer en de schipper K. Knop. Steven Knop en Tennis Brouwer ontbraken, terwijl II. Former aan boord al spoedig den geest gaf. Met G. de Beer en K. Knop is men wel drie uur bezig geweest, om tot bewustzijn te brengen. Groot was de verslagenheid aan boord, toen drie roeiers den dood in de golven hadden gevonden. Ontzettend was het tooneel, toen de booten de haven binnenstoom den, en het geval bekend werd. Drie echtge- nooten en vaders hadden hun dier baar leven opgeofferd aan de mensch- lievondheid. Het geheele dorp is als het ware in rouw gedompeld. Algemeen is de deelneming. De oudste, H. Fo/ner, 49 jaar, reeds grijs geworden bij het reddingswezen, Steven Knop, oud 32 jaar, en Tennis Brouwer, oud 28 jaar, beiden jonge, krachtige en zeer gun stig bekende zeelleden, waren Zater dag en Zondag pas van de reis thuis gekomen, door vrouw en kinderen hartelijk \erwelkomd. Ziedaar weder een ramp, waarvan Terschelling er zoovele kan aantoo- nen. Zoovele, waar het menschlievend pogen niet dergelijke uitkomst be kroond werd. En het loon der red ders Enkele guldens. Dinsdagnamiddag is een tweede tocht rnet de reddingsboot van Mids- Jand beproefd, doch tevergeefs. Beter slaagde het pogen op Woensdagmor gen. In plaats van twee, kon men maar één schipbreukeling medena men, den gekwetsten bootsman. De kapitein had zich in radeloosheid door verdrinking van het leven be roofd. BLOEDVERGIFTIGING. De timmerman Leestemaker te Mep pol kreeg Lij het verrichten van zijn arbeid een balk op zijn vingers daar na ontstond bloedvergiftiging, zoodat opname in het ziekenhuis te Zwolle noodzakelijk werd. Zijn toestand moet zeer zorgelijk zijn. GASONTPLOFFING. Omtrent de gasontploffing te Sneek ontleenen we nog het volgende aan de Leeuw. Crt. Van den winkel (waarin de ontplof fing plaats had) is op den mtrek geen glas he<.: gebleven, het plafond is naar beneoen gestort, de gordijnen en overgordijnen hier en daar naar buiten geslagen, zelfs stukken daar van hingen in den boom voor het huis. Het lijkt een ware verwoesting. Beneden in den winkel van den heer Jan Volkers zijn alle spiegelruiten aan de straatzijde stuk. De winkelin ventaris schijnt er goed afgekomen te zijn. De bovenbewoner, de heer Vol kers Sr., heeft een hoofdwonde en brandwonden aan hoofd en handen bekomen. Hij is ter verpleging naar het SL Antonius-ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is bevredigend. De aangrenzende winkels, links en rechts van het geteisterde perceel, hebben tot op een afstand van drie huizen alle glasschade bekomen, door het breken van éen of meer spiegelruiten. Bij den heer De Jong, apotheker, naast „De Metalen Wereld", is bo ven en beneden haast geen glas heel gebleven, zelfs een stuk hout van het raam is mede afgescheurdook bij de firma Homan, manufacturer, is met het glas een stuk hout afgesla gen. In den winkel van H. Brennink- meijer Zonen zijn twee, bij den heer Smit, banketbaker, en den heer Wier stra. In goud- en zilverwerken, ieder één spiegelruit stuk. Aan de overzij de der straat hebben ook eenige win kels glasschade bekomen. Twee spie gelruiten zijn gesprongen bij de fir ma Kuijt, in galanteriën, één bij den heer Bakker, in manufacturen en stof feering en één bij den heer Wielenga, boekhandel. Do oorzaak wordt toegeschreven aan het afbreken van een gosorna- irient. De heer V. naderde met een nachtlichtje de plaats waar het gas ontsnapte, toen eensklaps de ont ploffing plaats had en begin van brand veroorzaakte, die echter spoe dig werd gebluscht. ONGELUKKEN. Een dienstbode van den heer J. van L., onder Neuzen, kwam met haar kleeren in aanraking met een in be weging zijnde dorschmachine. Zij werd achterover geworpen en kwam met het hoofd op een steen terecht. Voordat geneeskundige hulp aanwe zig was, is zij reeds bezweken. Te Borculo is de wed. K., die bezig was met spoelen aan de Berkel, in de rivier gevallen en verdronken. uoaiderdagavond heeft een belang rijke diefstal plaats gevonden ten hui ze van den heer Corn. L. Kwak, Dn Costaplein 10, te Amsterdam, waar gevestigd is het kantoor van den Arn- sterdamschen Agentuur- en Commis siehandel. De heer Kwak verliet om acht uur Je zaak en kwam om half 10 thuis. Van die afwezigheid hebben dieven gebruik gemaakt om hun slag te slaan. Met behulp van een valschen sleutel openden zij de voordeur en doorzochten alle vertrekken, braken schrijfbureau, laden en kasten open. Een ijzeren kistje met een belangrijk bedrag aan geld, gouden en zilveren sieraden, ren spaarbankboekje en een winterjas zijn ontvreemd. Nader meldt men, dal de heer K. Donderdagavond bij zijn thuiskomst de straatdeur open vond, terwijl het gaslicht in de achterkamer brandde. In de gang en in de étalage werd kaarsvet gevonden. Een eindje kaars, een lucifersdoosje, benevens afge brande lucifers werden in beslag ge nomen. Het totaal bedrag der vermis te goederen is ongeveer f 400. De dief heeft voorts, ten einde eventueele ach terhaling ie voorkomen, de banden van de fiets van den heer Kwak door gesneden. DIAMANT-NIJVERHEID. De opzegging van het leerlin gen-contract. NV" ij hebben de meaning gevraagd van verschillende werkgevers in de diamant-industrie, omtrent de vraag, hoe zij dachten over den wensch van den A. N. D. B., om een nieuwe leer- ling-overoenkomst met de A. J. V. te treffen. Over het algemeen bleken ook zij van meening te zijn, dat er in de be staande overeenkomst verschillende leemten zijn, een natuurlijk gevolg van het feit, dat een dergelijke over- eenkmost iets nieuws was in de in dustrie en daaromtrent dus nog geen ervaring bestond. Ook door hen werd dus de wenschelijkheid erkend, om in die leemten .te voorzien. Een groote factor echter voor hel tot stand ko men eener nieuwe overeenkomst, was naar hun meening de vraag, of de A N. D. B. zou blijken te beseffen, dat bij een wijziging der overeen komst ook rnet de belangen der werk gevers dient rekening te worden ge houden. (..Tel.") held, zullen zich vóór 10 December a. 9. ter secretarie moeten aanmelden. Zij. die in het bezit zijn van het di ploma onder a of b genoemd, worden geplaatst In het garnizoen hunner keuze, terwijl zij, die in het bezit zijn van het diploma onder c. genoemd, voor korte oefening, worden ingelijfd en in het garnizoen hunner keuze worden geplaatst. Bovenstaande geldt ook voor ande re gemeenten. ZANDVOORT. Dinsdag 1 December zal door het Harmoniegezelschap, onderafd. van de werkiiedeu-vereenigiug O. H. een uitvoering gegeven worden, waarbij liet duo Voget zijn medewerking zal varleenen. Sport en Wedstrijdes PAARDEN. De wedstrijden op Cruysbcrgen (Bussum) zullen Ln 1909 gehouden worden op 18 April, 20 Mei, 20 Juni, 18 Juli, 22 Augustus en 19 September, Laatste Berichten BENNEBROEK. Zij. die wenschen deel te nemen aan het ln de maand Januari te hou den onderzoek ter verkrijging van een bewijs van voorgeoefondheid, a. mi litaire bekwaamheid, b. lichamelijke geoefendheid, of c. militaire be kwaamheid en lichamelijke geoefend- Kerk en Schooi NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen het beroep te Amster dam (vac. v. d. Dussen) door dr. P. J. Kromsigt te Rotterdam. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Aan de Universiteit te Lei den is het candidaats-examen in de rechten afgelegd door den heer C. G. van Eek. Utrecht. Doet. RechtenTh. W. C. Calkoen. Letteren en Kunst Emiel Hullebroeck, Onze lezers zullen zich ongetwijfeld den heer Hullebroeck herinneren, die eenige jaren geleden ln Nederland met den zanger de Vos belangwekken de Benöit-avonden gaf. Uit een ons toegezonden rondschrij ven vernemen wij, dat hij dezen keer met zijn echtgenoot® van 25 Decem ber tot 5 Januari in ons land zal zijn. jaar, St. Antoniesteeg. J. Rijbroek, 23 jaar, Smedestraat. HEEMSTEDE. Bevallen M. Joostema—Boomsma, d M. G. RheeMilatz, z.M. Jan senRekelhof, z.C. van Bakel Verdonkachot, z. BENNEBROEK. Bevallen M. C. van Kooten, echt- genoote van J. A. Vernooy_, d. BLOEMENDAAL. GETROUWD u» Verweii en A. A. Schot. BEVALLEN C. H. Kohier, geb. Muller, z. OVERLEDEN J. Swiers, 27 j. A. Zwart, 71 J. W. Smalbroek, 34 j. F. Wij- nands, 42 j. SCHOTEN ONDERTROUWD A. van Rigteren en M. Dijksen. BEVALLEN G. Boots, geb. Tiet, z. M. M. C. Haac.k, geb. Timmer, d. C. Dies- bergen, geb. De Klerck, d. OVERLEDEN N. J. van Brakel, 9 mnd. WIJK AAN ZEE EN DUIN. OVERLEDEN Trijntje Verduin, oud 71 j., wedu we van Jan van der Aar. Majia Steijn, 9 mnd. Margaretlia Wdhel- mina Johanna Loopwijk, 71 j., vrouw van Arie van Hemerd. HILLEGOM. GETROUWD Th. Veen en G. de Haas. P. Warmerdam en J. Veen. W. Th. van Dam en H. M. E. Murk. C. J. v. d. Beek en W. Hageman. BEVALLEN M. J. van Lierop, geb. Visser, z. M. Teeuwen, geb. Warmerdam, d. G. v. d. Heiligenberg, geb. De Wit, d. E. Mijerhoek, geb. Blom, z. M. de Rooij, geb. Grootenboer, d. M. C Weijers, geb. Sprengers, z. OVERLEDEN M. van Koerd, 80 j. W. N. Stee- kers, 4 j. L. P. Berkhout, 5 j. Telegrammen TOESTAND IN PERZIë. TEBRIZ, 27 Nov. (Reuter). De op standelingen hebben in Aserbeidsjan eeu volslagen nederlaag geleden. Slechts 12 man van. de 80 ontkwa men. DE MOORDZAAK STEINHEIL. PARIJS, 28 November. (Reuter). De ongenoemde persoon, ter wille van wiens liefde mevrouw Steinheil een paar malen zeide zich te willen recht vaardigen, is thans geïnterviewd door den Matin". Hij verklaarde daarbij, alle betrekkingen met mevr. Steinheil reeds vóór de misdaad te hebben verbroken, en zeide tevens dat die daad hem zeer verdacht voor kwam, wijl mevrouw Steinheil hem eens gezegd had, dat zij twee perso nen haatte in haar leven haar man en haar moeder, en er over gespro ken had te willen trouwen, nadat zij zich had laten scheiden. Dezelfde per soon verklaarde tevens, dat mevrouw Steinheil alle betrekkingen ontkent met wijlen Félix Faure. DE STUDENTENONLUSTEN. ROME, 27 Nov. (Reuter). De troe- r*r heden ïd de omgeving var. hot OostenrijKseuc B™uuw saamgetrokken, ten einde iedere ge beurlijkheid te voorkomen. De bladen doelen mede, dat er studentenbetoo- g'ngen hebben plaats gehad te Flo rence en te Ancona. Te Ancona maakte de politie een charge op de betoogers. De professo ren zonden groeten aan de studenten te Weenen en protesteerden tegen de houding van de openbare macht te Ancona. De bewoners van Chieti, die zich be leed igd achtten door artikelen Ln de Weencr pers over de Italiaansche stu denten, hebben een krachtig protest bij de Weener bladen Ingezonden. WEENEN, 27 Nov. (Reuter). Vol gens het LTniversiteitsblad zal de ge schorste cursus aan de universiteit te Weenen uiterlijk Maandag worden heropend. Bij vonnis van de Arrondissements- Roehtbank te Haarlem, d.d- 19 No- vtmber 1908, Is M. HOGERVORST, bakker, wonende te Velsen, verklaard in staat van faillissement, met benoe ming van den EdelAchtbaren Heer Mr. E. J. DORIIOUT MEES tot Rech- tcr-Commissaris en van den onderge- teekende, Advocaat en Procureur, kan toor houdende te Haarlem, Wilhelmi- nastraat 13 tot Curator, De Curator, Mr. JOH AN SPOOR. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 28 Nov. 1908, medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was: Russen 93 1/8. ZU1D-AMGRIK. STAATSFONDSEN Peruanen 19. T A BAKS A ANDEELEN iets flauwer Bindjey 100 1/2, Deli 460, Medan 288, Nieuwe Asahan 109—7 1/2. PETROLEUMAANDEELEN stil. Ko ninklijke 299 1/4, Sumatra Palem- bang 113, M1JNAANDEBLEN zonder handel. Ketahoens 215, Great Cobar 1021/2. DE A MER IK AANSCHE MARKT opende on geanimeerd. Atchison 991/4 Denver 32 15/16, Erie 33 5/16, Kansas 31 3/8, Missouri 37 3/8, Rock Island 23 3/16, Southern Railway 251/16, Union Pacific 1821/4, Wabash 14 5/8, Steels 5511/16, Carren 461/16. CULTUURWAARDEN. Vorstenlan den 1351/2, Rescontre Nederl. Han- deis-Mij. 175. Stoomvaartberichten Het stoomschip Celebes, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 27 No vember van Port Said. Het stoomschip Hamilton, gechar terd door de K. Holl. Lloyd, van Am sterdam naar Buenos Ayres, arri veerde 27 Nov. te Rio Janeiro. Het stoomschip Zaanland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, vertrok 26 Nov. van Rio Janeiro. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN: 26 Nov. M. J. Verbruggen—Pleters d. OVERLEDEN: 27 Nov. F. Biegstraten, 79 Jaar, M. v. Heemskerkstr. 28 A. Muijs—Pettt Marktnieuws BEVERWIJK. Groen tenmarkt. Aangevoerd en verkocht te Bever wijk op 27 Noy .1908 Andijvie, 1ÖÖ str. f 2. Koolrapen, per 100 f 4. Wortelen, 100 bos 8. Bieten, per 100 2. Aardap. klei, p. Heet. 2.25. Id. zand, 3.75. Roode kool, per 100 7—11. Witte kool, per 100 f 16. Savoije kool, f 710. Bloemkool, f 10f 15. Uien, per Heet. 5.75. Prei, per bos f 0.15. Appelen, per Heet f 5f 7. Peren, per Heet. f 6. Terstond gevraagd een net meisje, van 's morgens 8 tot 1 uur, bij menschon zonder kinderen. Zich aan te melden, Brouwersvaart 108 rood. Wordt gevraagd een net Kindermeisje niet beneden 15 jaar. Zich aan te melden 's morgens vóór 12 uur. Kle verlaan A 828, Bloemendaal. GEVRAAGD van 74 uur. Wilhelminapark 5. Er biedt zich aan een nette, jonge, R. K .Weduwe voor hulp in de huishouding of winkel, het- zij heel® dagen of gedeelte daarvan. Br., No. 15593 Bur. Haarl. Dagbl. Een Costuumnaaister vraagt beleefd naaihuizen 80 ct. per dag. Brieven onder No. 15592 Bur. Haarl. Dagbl. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Assee, 24 November. J. Niewold, handelaar in manufacturen en krui denierswaren, te Nieuw-Amsterdam, gemeente Emmen. Rechter-commis saris: rnr. H. J. Westra; curator: G. M Doornbos. Zutphen, 26 November. Do naamloo- ze vennootschap: Stoomdrukkerij de HOOP, alUo-», c jj. Ti. ,7c. Martens van Se- venhoven; curatoren: mr. C. E. Stolk en mr. Max Moltzer. Utrecht, 25 November. II. Heems kerk, veehouder, te Utercht. Rechter commissaris jhr. mr. J. Sehuurbeque Boeije; curator: mr. A. N. L. Otten. 's-Hertogenbosch, 25 November. M. Wellens, weduwe van A. van Hoorn, koopvrouw, te Grave. Rechtercommis saris: mr, van der Muclen; curator: mr. B. de Roy van Zuidewijn. Geëindigd: J. J. A. Meijer, bicrbottelaar te Nij'- rnegen. F. Misana, fruithandelaar te En schedé. L. Huïzer, aannemer, voorheen te Delft, thans te Schiedam. Er biedt zich aan een net meisje, als meisje-alleen ot werk-tweede-nieisje. P. G. Brieven on der No. 15588 Bur. Haarl. Dagbl, Net Burgermeisje biedt zich aan voor dadelijk, iu niet druk gezin. AdresWagenweg 122 boven. voor terstond een bekwame nood hulp-keukenmeid. Brieven onder No. 15595 «óur. Ilaarl. DagbLad. Nette, flinke Werkvrouw vraagt be leefd eenige vaste Werkhuizen, van goee information voorzien. Br., No. 15572 Bur. Haarl. Dagbl. Terstond gevraagd of met 1 Dec. een flink, helder Meisje, van 's m. 9—3 uur, niet beneden 16 jaar, tegen hoog loon, v. g. g. v. Zich aan te melden Aelbertsbergstr. 62. Gevraagd tegen 1 Jan. in ^ezin een DIENSTBODE die zelfstandig kan koken en werken. Loon /12U en waschgekL AdresWa genweg 120. Advertentiën Ondertrouwd: ALEWIJN VAN RIGTEREN en HARRETJE DIJKSEN Wed. C. Koolhaas. Haarlem, 27 November 1908. Schoten, Receptie: Zondag 29 November en 6 December. Huwelijksvoltrekking 10 Dec. a.s. Geboren: PETRUS JOHANNES HENDRIKIS Zoon van PIET ETMANS, en GEERTRUIDA CORNELIA DE VAAL. Haarlem, 27 Nov. 1908. Bevallen van een levenloozen Zoon P. A. RADSMA— v. AMSTEL. Haarlem, 27 Nov. 1908. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden tijdens de ziekte en ua het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Zoon, den Heer THEUNIS DANTUMA (Firma Lorjé), betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, De Wed. DANTUMA. Zijlstraat 90, Voor de talrijke bewijzen van deel neming, zoowel hier als elders ont vangen, bij het overlijden van onzen innig geliefden Zoon, Broeder en Be- huwdbroeder ADAM MARIA, betui gen wij ook namens onze kinderen en behuwdkinderen onzen welgemeenden dank. 'ANTH. v. d. WEIDEN. M. G. v. d. WEIDEN- VISSER. Heemstede, 28 Nov. 1908 Gevraagd eene bekwame Amsterdainsche Vaart 28. Ecu net Meisje zag zich gaarne geplaatst als winkel juffrouw. Ook niet ongenegen om in het huishouden behulpzaam te zijn. Br., No. 15585 Bur. Haarl. Dagbl. Modiste Gevraagd een bekwame Modiste, die geheel zelfstandig kan optreden. Fr. brieven onder No. 15376 Bureau Haarl. Dagblad. Tegen Februari voor Den Haag ge* vraagd, bij jongelui niet een kindje, een Nette Dienstbode bij voorkeur van den P. G.. die netjes kan werken en zelfstandig koken kan. Loon f 100 met f 26 waschgeld en ruim verval. Aanmelding in persoon, mits van goede get. voorzien, 's avonds tus schen 810 uur bij Mevrouw HAS- SINK, Frankestraat hoek Anegang 20 A rood. Tegen 1 Febr. wordt gevraagd, te Bloemendaaleene nette DIENSTBODE als Meid-alleen, v. g. g. v. Br. fr. lett. W 253, Boekhandel P. STINS Pz., te Bloemendaal. Dagdienstbode gevraagd, wegens ziekte. Groote Hout straat 2 rood. Terstond gevraagd een net boven de 16 jaar, Koudeixhorn 74. Wegens ziekte der vrouw wordt ge. vraagd te Heemstede een flinke MEID of WEDUWE Liefst R. K., om de huish. geh. op zich te nemen. Fr. br. onder No. 15569 Bur. Haarl. Dagblad. Met Februari biedt zich aan een R. K. eendgszins beleend met koken. V. g. g. v. Br. fr. bij J. LEUVEN, Agent van dit blad, te Heemstede. Met 1 Februari wordt gevraagd een Nette Dienstbode P. G., v. g. g. voorzien. Zich am te melden 's avonds na 7 uur Coomheri- etraat 4.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2