Gez. VAN SANTÉ A. FEQERMAHK, Opticien, Groote Houtstraat 37. Eigen Slijp-inriehting. Zoer loge prijzen. SUNLIGHT- SCOTT'S EMULSION E. J. HOEFMAN, Banketbakker, St. Nicolaas Etalages, e Chocolade en Cacao-poeder Bloedblei'nen. ZWAKTE, grereed zijn WerksGliaren, KnoopsgatSGharen, Zakscharen, Borduurscharen, Nagelscharen, Sigaarscharen. Zakmessen en Tafelmessen Groote Houtstraat 105a Damesblousen in Zijden en Fluweel. Gekleede Rokken. Kanten Shawls. Ruches, Ceintuurs, Dassen, Fantasieboorden Geborduurde zakdoekjes. Zijden- en Fantasie-Schorten. Nouveauté'». Een Practisch Cadeau Kleine Houtstraat No. 7-9. DROSTE's Bekende CHOCOLADELETTERS. DROSTE's Pastilles. DROSTE'S Damïaatjes (Tabletten.) DROSTE's Melk-Chocolade, Hollandia. DROSTE's Cacaopoeder. DROSTE's Tabletten, Croquetten, Bonbons, Pralines. Eenvoudige en Luxe Verpakkingen. Overal verkrijgbaar. INGEZONDEN MEDEDEEI I NT.EN d 30 CLs. pea: regel. ++4--* Als gij het uitschreeuwt van den pijn neem dan Kloosierbalsem eo binnen een seconde voelt gij verzach tingPrijs per pot 0.35, ƒ0.75 en 1.20. Let op den rooden band met bandleekening L, l. Akker. 4- hetzy voortkomende uit het gestel, betzy tenge volge van ziekte, wordt weldra verdreven een spoedige terugkeer van gezondheid kracht verzekerd door Scott's Emulsion. Voor delicate verhemelten en gevoelige magen, die geen levertraan kunnen verdragen, is het ideale geneesmiddel, terwyl het bovendien drie maal zoo voedzaam is als de ruwe traan. De echte Scott's EmuHion wordt en its steeds uit sluitend gefabriceerd door Scott Downe, Ltd, Londen, volgens hnn oorspronkelylc recept en hun pnvergelykelyk oseidings-proces. Ten bewyze van het echte preparaat AtfSir vindt men den naam Scott's Emul sion op de flesch en de verpakking. Bovendien komt op de verpakking I voor het handelsmerk van Scotr's 1 Emulsion—deVlsschw met de Visch. Zonder dit handelsmerk is geen enkele Emulsion di echte Scott's j Emulsion. jij ,poB,ok„ Bij een bleek ei- te Apeldoorn viel 14-juii .g meisje door een luik van den zolder in een heet water-reservoir. Wet ernstige brandwonden werd ze naar het ziekenhuis gebracht. De werkman K., werkzaam aan de meelkoekfabriek aan den Omval, na- hij Amsterdam, had het ongeluk da-i zijn linkerarm door de machine werd gegrepen en geheel verbrijzeld. Hij werd in het O. L. Vr. gasthuis opge nomen. De man woont te Water graafsmeer. BRANDEN. Vrijdagnacht zijn afgebrand twee arbeiderswoningen te Weere (N.-H.) van de heer en P. Strijbis en J. Vink. Niets was verzekerd. Oorzaak onbe kend. Te Gastel bij Rozendaal is het huis met schuur en nog een afzonderlijke schuur van den landbouwer H. Os senblok geheel afgebrand. Het vee en een gedeelte van dep inboedel heeft men kunnen redden. Huis en schuur zijn verzekerd, de inboedel niet. Oor zaak onbekend. EFFECTENDIEFSTAL. In Juli jl. werd de bekende Jan Slubbe. bijgenaamd Jan de Bakker, door den inspecteur der recherche Dijkstra in de Warmoesstraat le Am sterdam, aangehouden, nadat ten hui ze van. Santuil, Dusardstraat, een valies, dat vermoedelijk bij den be kenden effectendiefstal te Rotterdam gediend heeft, om het gestolene te vervoeren, was herkend. Vermist werden, zooals men weet. een bedrag van f 13,000 aan effecten en een aantal loterijbriefjes. Op den beruchten David Veth werden een aantal van die briefjes in beslag ge nomen, terwijl Veth werd gearresteerd doch later weer op vrije voeten ge steld. De instructie in deze zaak, die eenige maanden in beslag nam, is thans gesloten. Zaterdag 11 Decem ber zal zij voor de rechtbank, 3e ka- me rstrafzaken, te Rotterdam^ behan deld worden. Als getuigen zijn ge dagvaard de gebroeders David en Leendert Veth, Santuil en een vriend in van Jan Stubbe, die allen reeds door den rechter-commissaris zijn gehoord, allen in de kwartjesvinders, wereld te Amsterdam welbekend. (Tel. Sport eo Wedstrijden VOETBAL. H. F. C.—SPARTA, 3—1. 't Is moeilijk uit te maken, of er Zondag 998 of 999 voetbal-kijklusti- gen aan de Spanjaardslaan veree- nigd waren wèl is met zekerheid te zoggen, dat geen 10 hunner op een overwinning van H. F. C. rekenden, en geen 100 daarop durfden hopen En toch..... toch heeft H. F. C. ge wonnen 1 Schitterend gewonnen 't Geminachte, 't klein geschatte Wauw-witte elftal heeft de sterke, de onverwinbaar gedachte rood-witte combinatie geslagen de vlag doen strijken rn 't stof doen bijten De dwerg heeft van den reus ge wonnen niet omdat de .reus een 2wak oogenblikje had, maar omdat de dwerg plotseling.... ook een reus werd 1 David versloeg den reus Goliath d-- juiste aanwending van onder bepaalde omstandigheden sterkere krachten H. F. C. deed het kalme, berekende e e r 1 ij k e spel zegevie ren tegenover het forscho, soms t e iorsche spel van de Rotterdammers. Daarom is hun overwinning nóg sympathieker I Daarom was het pu bliek uitgelaten in dolle pret-stem- mias? daarom juichte en danste de geheele schare, hoera I hoera 1 H. F. C. heeft gewonnen, gewonnen, GEWONNEN 1 Toen .de elftallen tegenover elkaar tonden H. F. C. met Schippers, Beynes, Schalkwijk', Kater, Van Hoorn, KimmijSer, ï(De Beer', Ten Cate, Francken, Van Gogh en Selgnette, Sparta v. Nieuwenhuyzen Jr., Nieuwenhuyzen Sr., Eshuys,- V. d. MeuJen, De Korvor, Konert", 'Tesmacher, JV 'Toot, Rnffelse, Boer- en Poortman. werd door het' publiek als Volgt ge dacht Met hoeveel tegen 0 zal H. F. C. „gekist" worden Hoeveel Haarlemmers zullen' „lens' getrapt worden Nu dan, 't spel ving aan.... H. F. C. trapte ai, Sparta kreeg den bal, stoof naar voren en Schippers kon Vis- schen „Maar niet heusch Integendeel 1 't Begin was al geheel en al onverwacht H. F. C. trapte af en ging óók met den bal tot aan het Sparta-doel, zoodat Eshuys en Nieu wenhuyzen dadelijk al een benauwd oogenblikje hadden. Wat zou de H. F. C. in haar schild voeren Zeker ongewone gedachten I De Haarlem mers speelden zoo „fief", zoo vol moed, zoo met alle energie, zoo met de gedachte we moeten nu eens winnen. De voorhoede was van onge wone hoedanigheid en speelde zeld zaam mooi samen. „Mannus" had de oude schitterende internationale krachten weer eeuis van den rommel zolder gehaald, Van Gogh had een tweede paar van hem cadeau gekre gen, Ten Gate voetbalde zóó goed als z'n naamgenoot vroeger verzen ge dicht heeft, Seignette, anders nogal eens wat langzaam, vloog nu langs de wdrng, of alle Spartanen hun tes tament moesten maken, zoodat spoed gebiedend was, en „De Beer" sprong als een eekhorentje even vlug en even goed. De middenltnie der Haarlem mers was ook keurig. Inzonderheid werkten Kater en Van Hoom als reu zen. Ook de verdediging was schitte rend Beynes kanon-kogelde alles we" en Schalkwiik trapte zóó hard, alsof alle ballen.... naar Schalkwijk moesten 1 Tenslotte Schippers. Ook die had z'n dag, werkte met nog meer dan gewone zekerheid, zoodat de moeilijk ste en lastigste ballen eenvoudig werden weggewerkt als was het kin derspeelgoed. Zoo sloot het H. F. C.-elftal als een bus ongewoon, maar mooi De eerlijkheid moet toegeven, dat ook het spel der Spartanen keurig was. Forsch maar goed berekend en met volle zekerheid. Dat Is trouwens van Sparta een gewoon verschijnsel. Na eenige goéde aanvallen van H. F. C. nam Sparta, een gevaarlijke en vervaarlijke rush. Even was de Haar lemsche verdediging onzeker, en Boerdam had met een niet fraai, maar toch onhoudbaar schot Sparta de leiding gegeven. Dat was d<» eerste wanneer zou no. 2 al te boeken zijn Nog niet spoedig. Haarlem herstel de zich gauw en wist de rood-wit- ten langen tijd van 't doel te houden. Boerdam' noch Ruffelse werden vrij gelaten om een schot te lossen en als ze er nog even de gelegenheid toe hadden, dan was Schippers er nog I Zoo was er van een sterker-zijn van Sparta geen sprake. Het spel ver plaatste zich geregeld en snel, met geregeld wisselende kansen. Men be gon zich al te verbazen over het lang uitblijven van Sparta's tweede goal, toen H. F. C. erg onverwacht z'n eersteling ter wereld bracht, ontstaan uit een mooi schot van Ten Cate. 't Was dus geliik (11) geworden. Sparta stond verbaasd, maar vóór de Rotterdammers van da verbazing bekomen waren, floot de scheidsrech ter „rust". In de pauze werd door het publiek druk over de kansen van H. F C. gesproken, maar nog meer over de ongèwohe spel-quallteit der Haar lemmers. Zou 't na de rust ook zoo zijn Al dadelijk na de hervatting begon de reuzenstrijd om het leidende punt. De Rotterdammers weer kloek soms eigenaardig kloek spelende, de Haarlemmers eerlijkimmers eerlijk duurt 't langst 1" 't Publiek was ontzettend kwaad, als een Rot terdammer wat hardhandig was, ver gat de scheidsrechter dan te fluiten, er klonk een geloei en gefluit als stormde het 1 Na twee minuten was 't te zien, H. F C. had de goede vorm met 't kopje thee niet verdronken. Al spoedig kre gen we zelfs een geheele insluiting van Sparta. Jammer was 't, dat H. F. C. door pech niet tot doelpunten kwam of is 't geen tegenvaller, als Mannus voor 't doel valt, ais hij juist een mooi, onhoudbaar kogeltje had kunnen inzenden of is 't geen tegenvaller, als Van Gogh een wel verdiende penalty-bal juist onbenut laat En zoo nog eenige pech-mo- mentjes Als de Rotterdammers uit die om arming weer los gekomen zijn, moe ten de Haarlemsche verdedigers het ontgelden, maar Schippers weet de kogels met een gelukkige zekerheid onschadelijk te maken. Zoo duurt de reuzenstrijd om het gelijkmakende, om 't winnende punt. Wie zal t maken H. F. C. Een zes minuten voor tijd zet de linkerwing van H. F. C. mooi voor, en Mannus kopt den bal keurig en onhoudbaar in. H. F. C. leidt met 2—1. Sparta zet nog even vervaarlijk' op. Maar geen kans. De verdedigers ge ven een niet thuis, en de II. F. C.- voorhoede zwerft al weer om 't Spar- taansche doel. Toengeroep „Van Gogh, een ouderwetsch schot 1" en de bal zit ook. H. F. C. leidt met 3—1. Sparta staat er „paf" van en doet haast niets meer tegen, 't Is dan ook dadelijk time. H. F. C. heeft dan welverdiend ge wonnen, gewonnen, GEWON NEN 1 Dat had 't nog onverslagen Sparta zeker niet gedroomd. Eén wensch H. F. C.'ers, nu dezen vorm behouden 1 H. V. V.—HAARLEM 6—1. ...Met vier invallers voor do Koek, v. d. Mey, v. d. Berg en Leslie Miller gaat Haarlem naar Den Haag, met plezierige herinneringen van 06 en 26 nederlagen In de twee vorige seizoenen. Stol zal weer eens meespe len 't is dezen keer heel noodig. Als 't gezelschap aan den Wassenaar-; schen weg gearriveerd is, komt het zeer aangename bericht, dat Fabius, J Brevet en John Heyning weer mee zullen doen bij H. V. V. Alleen Lut- jens ontbreekt., maar Faith gaat to de voorhoede! Er ls tamelijk veel publiek", als Wil ling om two uur. laat beginneü- H. V. V.! La Chapelle, Heyting, Heyning,- Fablus, Mundt, Brevet, Pop, Delboy, Feith, Kessler Sr.,: Kessler Jr. Haarlem: Blankevoort, Bouwmeester, de Wolff, Verwey, Veen Sr., Haak, Healey, Veen Jr., Jacobi, Stol (captj,. U termark. Nadat Mundt de toss gewonnen heeft, trapt Haarlem af; H. V. V. neemt den bal mee naar voren, Feith gaat in z'n eentje op Jacobi af, maar speelt te hard vooruit. De Haarlem back heeft den bal, laat hem echter doodkalm door Feith afnemen, die zuiver in goal trapt, zoodat II. V. V. na een halve minuut al dé leiding heeft wat ze geheel aan Jacobi te danken hebben. Enfin, zooals altijd pakt Haarlem nu krachtig aan, en begint de H. V. V.-verdediging te belegeren. Frits Veen brengt een paar maal goed op, speelt met z'n broer en Verwey goed samen, ook Blankevoort is weer flink in actie maar zoodra de bal voor 't II. V. V.-doel komt, is 't mis. Want 't ls niet alleen, dat Haarlem's voorhoe de niet schieten kan ze kan zich ook geen opening, geen kans, ver schaffen. De H. V. V. voorwaarts spelen al loopende samen, de Wolff drijft soms twee driemaal denzelf den speler voorbij. Niet 't slechte schieten is de hoofdoorzaak van Haarlem's falen 't is het gepingel, dat elke verdediging in staat stelt te rug te komen, opniéhw aan te vallen en zich op haar goal terug -te trekken. Daarom krijgt Haarlem geene kan sen, daarom wil er geen goal komen. En de Wolf is de oorzaak. Ik zie nog voor me hoe 't Zondag weer ging: de rechterwing rent naar voren, H. V. V.'s verdedigers blijven achter daar krijgt de Wolff den bal, legt 'm net jes stil, gaat drijven in dien tijd is de heele verdediging teruggekomen, 't Kansje is verkeken. Zoo ging het Zondag steeds. En daarom werken de ander© vier hard zonder eenig resul taat, daarom kan de H. V. V. verde diging alles weg krijgen, al veroor zaakt ze voor rust der somma van elf corners, die bijna alle over 't doel gaan. Utermark heeft niets te doen en renteniert tusschen de palen. Aan 't lijntje staat het kleine groepje Haar lem-supporters. Bij eiken nieuwen aanval kijken ze hoopvol maar tel kens volgt de teleurstelling. Veen' schiet mooi, Ch&p laat den bal vallen als door een wonder ontsnapt 't H. V. V.-doel, boewei Bouwmeester tij dig inloopt. Und so weiter. Haak wordt geblesseerd, en speelt tot half time niet meer mee. Tien man. Haar lem blijft aanvallen, 't geeft niets. Met rust is de stand 10 voor H. V. V., wat even goed andersom had kunnen ziju. Alle Haarlemmers hebben er nog moed op; de spelers, de supporters, Jan van den Berg ook. 't Komt anders uit. In de eerste vijftien minuten na rust scoort H. V. V. 4, zegge vier goals. De Haarlemsche middenltnie, an ders zoo goed, is heelemaal de kluts kwijt, alleen Haak richt nog iets uit. Stol verdedigt enorm maar krijgt niet den minsten steun van Jacobi, die een vervelend gallery play speelt en vlak voor eigen doel aan 't drijven Is. Met een hard schot Yia de paal maakt Feith no. 2, met een geweldige pil ook via de paal no. 3. Er is geen houden aan. Utermark laat een bal vallen (z'n eenige fout in den heelen wed strijd) en Feith loopt de vierde er in. Even daarna weet'Stol nog te redden met drie H. V. V.'ers voor zich. Haar lem's aanvoerder speelt een van z'n beste matches, maar hij is feitelijk de eenige die werkelijk verdedigt Weer schiet Feith erin, via de paal. Die ellendige, H. V. V. -gezinde, doelpa len! Utermark doet wat hij kan, maar die paal-caramboles zijn totaal onhoudbaar. Haarlem herstelt zich eindelijk een beetje, de middenlinLe komt tot zichzelf. Vergeefs, de aanval wil nu heelemaal niet meer. En Ton- ny Kessler krijgt weet een kans en schiet in doel... behoef ik 't nog te zeggen?) via de paal. Haarlem Is een taai elftal, 't staat er voor bekend. Ook nu weer blijkt dat Want ondanks de zes-goals ach terstand komt 't oude Haarlem-vuur er nog eens in. H. V. V. wordt totaal teruggedrongen. De Haarlemsche middenlinie steunt nu uitstekend, Healey ia overal bij. De oudste Veen en Blankevoort dringen steeds op, zet ten mooi voor... 't schijnt niet te mo gen vandaag, want er komt geen goal. Een corner kopt de Wolff over de lat, Bouwmeester' schiet vlak langs een verlaten doel... La Chapelle is ook niet zeker vandaag, en veroorzaakt twee onnoodige corners, Feith staat te backen, H. V. V. verdedigt verwoed. Stol kan 't niet langer aanzien en gaat ook naar voren, 'n Center van BlankevoortHeyting bewerkt den bal met zijn arm. Met plechtig penal ty-manuaal wijst „Bep" Willing Chap staat dubbel gevouwen op z'n doellijn. Maar 'n flinke pil van Verwey, Juist ln 't hoekje, is hem te machtig {6—1). Een paar minuten later la 't tijd, en Haarlem heeft haar vijfde nederlaag (en flink ookl) te pakken. Was dit de verhouding? Beslist niet-, volgens de H. V. V.'ers was 4—8 een goeden uit slag geweest* Wanneer zal Haarlem Wéér wlSite»? Er volgen nu twee thuismatches, te gen Hercules en Aiax, en ze moeien, gewonnen wordeiï, allebei- Aan de verdediging zal 't niet liggen, als het niet gebeurt, hoewel de exhibitie van Jacobi Zondag treurig was. Maar de overigen mogen er wezen I O. i. is er maar één middel om de voorhoede te verbeteren de Wolff niet meer oen- tervoor te laten. Laat bv. Healey en de Wolff van plaats wisselen, of des noods Bouwmeester en de Wolff. Een andere speler als middenvoor is na tuurlijk in verband met de groote zie kenlijst niet te vinden. Gaan we ten slote nog eens de spe- 'ers na, dan kunnen we bij H. V. V. allen goed noemen, behalve la Chapel le, die vreemd deed, en Tonny Kess ler, die lui deed. Feith, Fabius en de backs blonken uit.. Bij Haarlem Stol de ster, verder Utermark, Blankevoort en Veen Sr., de besten. De middenlinie speelde op dat ééne kwartier na heel goed. HOCKEY. le klasse: Haarlem—Hilversum 3—2. ZWEMMEN. Kampioenschap 1600 M. Door he,t bestuur der zw&mvereeni- ging Het IJ te Amsterdam is maar aanleiding van het besluit van den Ned. Zwerabond, om het kampioen schap afstand 1600 M. dit jaar niet toe te kennen, aan den Bond een schrijven gericht van den volgenden- inhoud' 1. dat zijns Inziens door het gel- d i g verklaren van het protest van den heer Ooms tegen den wedstrijd, uitgeschreven door de zwemclub „De Jonge Kampioen" op 30 Augustus 1908, de bedoelde wedstrijd als niet gehouden moet worden be schouwd 2. dat dus op grond van den door den heer Meuring gem aakten tijd op den nationalen zwemwedstrijd te Edam op 2 Aug. 1908, het kampioen schap afstand 1600 meter aan dezen heer dient te worden uitgereikt. Om bovenstaande redenen teekent de vereen!ging verzet aan tegen het besluit en verzoekt dit protest op de eerstvolgende algemeen© vorgadering in behandeling te nemen. In verband met dit protest neemt de heer W. C. Tersteeg ontslag als bestuurslid van Het IJ, daar z. i. de heer Meuring niet meer recht heeft op den kampioenschapstitel dan de heer Ooms, en de heer T. de beslis sing van liet bondsbestuur rechtvaar dig acht.- Zoolang de voorraad strekt, bekomt men ln ruil voos* omslagen prachtig geïllustreerde Kalenders 1909, fijne Toiletzeep, stevige Kleerborstels, Servetringen en vele andere voorwerpen. Leest omslag rond de zeep Zendt ze franco aan SUNLIGHTZEEP, Rotterdam. Telefoon No. 1182. Telefoon No. 1182. Gierstraat 30 en Spaarnwouderstraat 33, bericht, dat zijne ruim voorzien van Chocolade, Suikerwerken en Marsepein, en noodigt U beleefd tot een bezoek uit. Banketstukjes 60 cent. - Banketbeuling en -Letters 70 cent per pond. Telefoon No. 1182. Telefoon No. <182. Stoomvaartberichten Het st. Grotius, van Amsterdam n. Batavia, vertrok 28 Nov.: van Co lombo. Het st. Prins Willem van Am sterdam naar Paramaribo, passeerde i Nov. 's middags 2.30 u. Ouessant. Het st. Statendam, van Rotterdam naar New-York, vertrok 28 Nov.-'s na middags 4 uur van Boulogne. Het st. Kawi arriveerde 28 Nov. te Rotterdam van Java. Het st. Malang arriveerde 28 Noy. te Rotterdam van Java. Het st. Gedé, van Rotterdam naar Java-, passeerde 27 Nov. Kaap Car- voeiro. Het st. Oranje vertrok 28 Nov. van Amsterdam naar Batavia. Het st. Koning Willem I, van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 28 Nov. te Genua. Het st. Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 27 Nov. Pe- rim. Het st. Prinz Eitel Friedricb, van Rotterdam naar Oost-Azië, passeerde 28 Nov. Gibraltar. Het st Statendam vertrok 28 Nov. v.xn. van Rotterdam naar New-York. Het st. Lord Ormonde gecharterd door de N. A. S. M., vertrok 28 Nov. vm. van Rotterdam naar Newport News. in groote sorteering. is een BRIL of LORGNET in Nikkel, Doublé, Zilver of Goud. Worden ook volgens voorschrift van H.H. Döktoren geleverd Telefoon 609. P. CRAMA. Let bij Uwe inkocpen van op den naam Het merk DROSTE Co. waarborgt Zuiverheid en fijne kwaliteit. Vraagt naar

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6