HAAGSCH EFFECTENBLAD. H. VAN NIEL ÜZ,j Horlogemaker. snel groeien SCOTT'S Emulsion Reeks van gegeven Adviezen van het Haagsch Effectenblad Groote Houtstraat 86, Haarlem. Fransche Pendules, Regulateurs, „Is 't.... professor... is 'I een operu- lio l" „Ja, moedertje, dut is 't." „Mag ik dan eerst even bidden, pre fasser t" „Welzeker, moedertje." Moedertje sloot de oogen, bad In nig, bad lang. Eindelijk opende zij weder de oogen. „Nu moedertje, ik geloof dat ik je geluk kan wenschen met den goeden afloop. Alles is prachtig gegaan." „\vat.. professor... watblief... hoe... is 't al gebeurd ik heb pas gebe den.... Professor vertelde haar maar niet van de narcose, die het gebed in den kunstmatigen slaap had doen over gaan. Moedertje herstelde ten volleen vertelt nog dagelijks van haar won dervolle genezing. STOF IN DE LOKALEN. Bij dienstorder is door het hoofd bestuur der posterijen en telegrafie het volgende bepaald Dikwijls wordt op de kantoren hin der ondervonden van stof. Herhaal delijk komen verzoeken in om proef te mogen nemen met stofbindende middelen, zooals Seral, Moralin, Ba rosiet, enz. De hooge kosten dezer middelen zijn echter een bezwaar te gen toepassing op ruime schaal. Door den directeur van het rijkstelegraaf kantoor te 's-Graveahage is eenigen tijd geleden een middel toegepast, dat daar, en ook te Amsterdam, Rot terdam en Utrecht goed heeft vol daan en waarvan de kosten zeer ge ring zijn. Het wordt als volgt, ver kregen ln een houten kist "wordt grenen» houtzaagsel uitgesto. en door mid del van een gieter flink besproeiJ met water. Na een paar uur wordt daarop druppelsgewijze raapolie ge sprenkeld en de bovenste laag, voor zoover met water gedrenkt, dooreen gemengd. Den volgenden morgen is een laag geheel doortrokken 011 voor het gebruik geschikt. Een volgende maal moet de bereiding op gelijke wijze worden herhaald. Bereiding in eens van geheele balen voldoet min der, omdat het water verdampt en 't mengsel daardoor langzamerhand te droog wordt. Het mengsel (op 100 li ter zaagsel, 3/4 liter raapolie) wordt als zand over den grond gestrooid en langzamerhand op een hoop geveegd. Per dag wordt pl.m. 6 liler gebruikt op elke 100 vierk. meter. Van 1 Januari af zal dit middel al gemeen op de kantoren worden toege- ONGELUKKEN. Sinds Zaterdagavond werd te Vo- lendam vermist do 22-jarige dochter van J. y. H., aldaar, dienende te Edain. Gisteren is haar lijk uit de zee opgehaald. Blijkbaar is zij bij on geluk te water geloopen. Maandagnacht viel op de mijn Oranje-Nassau II nabij Heerlen (L.) de mijnwerker Kam per man uit Heer len zoodanig naar beueden, dat een schedelfractuur er het gevolg varj was. De ongelukkige werd per fiets- brancard naar tiet hospitaal te Heer len vervoerd. Er is weinig hoop op le vensbehoud. Do mijnwerker Wiersma, uit Spek- holzerheide, liep Maandag op de mijn te Terwindselen (L.) een zware ver wonding op aan den arm, die daar door gedeeltelijk verbrijzeld weid. Men meldt uit Utrecht Uit den Leidschen Rijn is opgehaald het lijk van den melkboer Van Schaick uit Utrecht. De man wus door den mist met melkstel en honden te wa ter geraakt. De honden zijn eveneens verdronken. Te Hoogiand viel de landbouwers- knecht H. v. d. G. uit een hooiberg. De man is aan de gevolgen van den val overleden. TWEE VROUWEN VERBRAND. We meldden reeds, dat mejuffrouw Mulder—Vieyra te Amsterdam aan de bekomen brandwonden was overle den. Thans vernemen wij, dat. ook haar dienstmeisje, juffrouw Sarah Bacharach, Dinsdagavond te 9 uur na hevig lijden in het Binnengasthuis is bezweken. Bekte vrouwen zijn dus als slacht offers van 't noodlottig ongeluk ge vallen; mejuffrouw Mulder—Vieyra meer als slachtoffer van haar edel moedig pogen orn haar in brand ge raakt dienstmeisje te redden. Dit tra gisch ongeluk moge velen tot aanspo ring zijn met petroleum toe s tel len enz. toch de noodige voorzichtigheid te be trachten. (Hbld.) VOLKSSTEMMING DRANKVER KOOP. Evenais in de gemeenten Dinxper- loo, Steenwijk, St. Pancras, Glaner- kui'g en Hengeloo werd ook in Smal- lingerland een volksstemming gehou den. Deze gemeente omvat verschil lende dorpen, zoodat ora de bevolking op de hoogte te brengen een courant verspreid werd en op verschillendo plaatsen (Iloutigehage, Draclilster- Compagnie, Rottevalle, De Wilgen, Hoombergum, Drachten, Nyega en Opeinde) openbare vergaderingen be legd werden. Waar de afdcelingen Drachten, Oudega en Boornbergum der Ned. Ver. t. A. v. A. D., de afdee- ling Drachten der Gereforra. Vereenig. de afd. Drachtster Compagnie van den Alg. Ned. Geh. Onth.-Bond en de af- deeling Drachten der Nat. Chr. Geh.- Onth. Ver. met elkander zich hiertoe vereenigd hadden, traden in deze ver gaderingen sprekers van verschillen de richting op. De uitslag nu was dat uitgebracht werden G035 stemmen. Hiervan waren 419 stemmen blanco en van onwaarde, zoodat het aantal geldige stemmen 5616 bedroeg. Van deze verklaarden zich 114 voor onbe- perkten drankverkoop, 801 wilden den toestand zoo laten als deze was, 1059 «temden voor vermindering van drink- gelegenheden, terwijl 3642 deze geheel Wilden laten verdwijnen. Met dezen uitslag kunnen de drank bestrijders tevreden zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Wanneer jongens en meisjes zóó dat bet gestel de noodige kracht mist cm den groei te Meunen dan is, teneinde het opslorpings vermogen van het lichaam niet te bezwaien, een geconcentreerd, licht verteerbaar voedsel absoluut noodzakelyk. Zulk een voedsel is Scott's Emulsion. Door het Scott bereidings proces komt de in de allerbeste levertraan aan wezige hoeveelheid kracht in de hoogste mate tot zyn recht. De echte wordt en is steeds uitsluitend gefabriceerd door Scott Gowne Ltd., Londen, volgens hun oor- spronkelyk recept en hun onverge- lykelyk bereidings-proces. Ten bewyze van het echte preparaat vindt men den naam op de flesch en de verpakking. Bovendien komt op de verpakking voor het handelsmerk van Scott's Emulsion—de Visscher met de Visch. Zonder dit handels merk is geen enkele Emulsion de echte Scott's Emulsion. Bij all# apothekers en drogisten. tiemengd Nieuws KNOEIERIJEN. In het stadje Naumburg bij Halle, in Duitschland, is de burgemeester Dorst in hechtenis genomen, wegens misdrijf, begaan in de uitoefening van zijn ambt. Zijn gevangenneming is het gevolg van een proces tegen den herbergier Gehring, Iegelijk gemeen te-ontvanger, die van verduistering beschuldigd, maar vrijgesproken is. Bij de behandeling van dit proces bleek echter, dat er in het beheer van de Naumburgsche financiën een jan boel heerschte. De gemeentekas weid bewaard in een gemakkelijk te openen tafellade in een kamer van de her berg, en de ontvanger placht de ont vangsten van de gemeente dikwijls geruimen tijd in zijn beurs bij zich te dragen. Zijn eigen ge.d en du» van de gemeente ging in een eu aanzeil den pot e>n werd gemeenschappelijk beheerd. ZOETE AFGEVAARDIGDEN! De Carlistische afgevaardigden van hot Spaansche parlement betoonen hun oppositie op een origineels ma nier. De Spaansche afgevaardigden ont vangen om den tijd te dooden, gewijd aan de vervelende zittingen een... zak je kandijsuiker. Zij zuigen hun sui ker, terwijl ze de redevoeringen aan- heoren en zoo valt het hun gemakke lijk de voor eiken Spanjaard onaf- sc-heideoilijke sigaret te vergeten, daar het rooken in de zittingzaal streng verboden is. Daardoor gebruiken de Spaansche afgevaardigden een aanzienlijke hoe veelheid kandijsuiker, zóóveel zelfs, dat het jaarlijksch budget van de par lementaire zoetigheden niet minder dan 75 duizend francs bedraagt In die sorn is niet begrepen de prijs voor de suiker van de Carlistische af gevaardigden. Dezen willen niets aan nemen van de regeering van Alfons XIII en om dat te bewijzen, weigeren ze de loyalistische suiker. Maar daar ze ook den tijd willen dooden met snoepen, hebben ze kandij laten mar ken voor eigen gebruik. En men kan nu in de couloirs van de Cortes het schouwspel bijwonen, dat de president van dè Carlistische groep de kleine pakjes suiker ver deelt of verkoopt, in de kleuren van den pretendent. En dan te beweren, dat men nog onlangs sprak van een verzoening tus3Chen Carlisten en Alphonsisten. DE MIJNRAMP TE HAMM. Van de geredden uit de Radbod- mijn zijn er weer drie aan hun won den bezweken. In het geheel zijn er nu 8 geredden gestorven. Rechtszaken RAAD VAN TUCHT. Voortgezet werd het onderzoek naar het ongeval, op 31 Juli in den Atlan- tischen Oceaan overkomen aan het stoomschip „Amstelland,", van de Kon. IIol!. I.loyd (Zuid-Amerik-lijn), gezagvoerder J. Schotteo de Vries. Gelijk rnen zich uit de behandeling op 2 November herinneren zal, werd de „Amstelland", een dag nadat het uit Rio de Janeiro vertrokken was, door brand geteisterd, en ontstond toon onder de Portugeesche en Spaan sche passagiers een hevige paniek. Eenigea wisten zich meestee te maken van een der booten lieten deze te wa ter en verlieten het schip. Nadat de vlammen gebluscht waren, werd de boot met de passagiers door een boot van het Engelsche stoomschip „Imo gen" opgepikt en weer naar de „Am stelland" teruggebracht, Er bleken zes Portngeezen en Spanjaarden, on der wie een negenjarige jongen, ver dronken te zijn. In de vorige zitiing werd reeds ge hoord de heer H. W. F. Bening, die als passagier de reis van Reunos-Ay- res naar hier medemaakte. Thans werden een aantal getuigen gehoord, benevens de gezagvoerder J. Schottee de Vries. Deze laatste verklaarde dat de 2o stuurman op de brug was, toen de brand ontdekt werd, een brand die vermoedelijk veroorzaakt werd door een man, die zich in het benedenruim verborgen had om voor een koopje de reis mede te maken en wiens verkoold lijk, waarop een pijpje gevonden werd. Op het tweemaal fluiten van den stuurman is de gezagvoerder dadelijk uit de hut gekomen. De telegraaf wer$ dadelijk op langzaam gezet, waarop do gevagvoerder naar beneden ging. Daar komende, bleek het sparredek reeds vol rook te staan. De gezagvoer der bleef bij de spuiten en de purser en de adsistent-purser gingen eigener l»weging naar achteruit. Toen de ge zagvoerder die beneden on. het achter dek bij het spuiten bleef, vernam dat de boot gestreken was, zond hij den 2en stuurman en een matroos naar het achterdek orn een onderzoek in fcj stellen, en ging hij ook zelf daar heen. De passagiers waren toen reeds gekalmeerd. De purser en de adsis tent-purser, welke laatste ook aan het blusschingswerk deelnam, hadden niets bemerkt van het te water laten van de boot aan bakboordzijde. W$1 beletten zij dat de boot aan stuur boordzijde, waarvan de kleeden reeds waren afgehaald, te wafer wer dgela- ten. Op verzoek van den gezagvoerder werd de boot door de „Imogen" terug gehaald, en nadat deze terug geko men was, bleek het dat zes menschen vermist werden. Het vermoeden is dat deze verdronken zijn. Het lid van den Raad, den heer Luitjes, wijst er op dat brand aan hoord verschrikkelijk is, doch een pa niek aan boord nog verschrikkelijker, en vraagt in dit verband of niet ge dacht is aan de mogelijkheid eener paniek. „Als u", aldus de heer Luitjes, „als u een voldoend aantal uwer beman- ning, d:e bij het blussehen niet noo- dig was, naar het achterdek had ge zonden met order te zorgen dat de menschen niet aan de takels zouden komen, dan zou het ongeluk niet heb ben behoeven te gebeuren." De gezagvoerder: „Neen". De heer Luitjes: „Maar nu zijn de passagiers meester geweest op het achterschip".-. De voorzitter, mr: Henny: Er waren geen instructies gegeven wat té doen in geval van brand? De gezagvoerder: De purser en de adsistent-purser zijn er uit zichzelf heengegaan. De voorzitter: Thans is het veran derd'en heeft men brandrollen gekre gen? De gezagvoerder: Ja. De voorzitter: liet is nu gebeurd na dat het kalf verdronken is. Ds. J. van Lonkhuyzen te Heteren, die als passagier de rei3 medemaakte, is niet op het achterdek geweest, doch of in den salon of op het salondek ge bleven. Hij had zooveel te doen met de menschen om zich heen, die hij kalmeerde en met wie hij gebeden heeft, dat hij niet heeft gelet op wat op het achterdek gebeurde. Zijn mee ning is dat het behoud van het schip te danken is naast God aan de flink heid der bemanning, die met moed de vuurzee heeft aangetast. Zoowel ma trozen als off:cieren zijn met kordaat heid opgetreden. De voorzitter geeft ten slotte als zijn algemeenen indruk, dat in dit geval niet gezorgd is v»or behoorlijke hand having der orde aan boord en deelt mede dat de Raad zal overwegen of nog een nader getuigenverhoor noodig is, dan wel of uitspraak kan worden gedaan. CLUB DE BIENFAISANCE. Voor dein Hoogen Raad werd be handeld de zaak van S. P. en F, J. B. A. G., bestuurders van de vereeniging Club International de Bienfaisance, gevestigd te Amsterdam in de Vondel- straat 67, met eenige medebestuurders vervolgd wegens het deelnemeu aan een bij de wet verboden vereeniging, aangezien, hoewel volgens de statu ten de vereeniging ten doel had het verschaffen van een aangenaam ver bluf aan alle vreemdelingen en hulp aan hulpbehoevende vreemdelingen, inderdaad door die vereeniging gele genheid werd gegeven tot hazardspel. Raadsheer-rapporteur in deze zaak wa3 mr. Krabbe, die er op wees, dat reeds vroeger zonder resultaat eene vervolging tegen de bedoelde vereeni ging is ingesteld, om haar van haar rechtspersoonlijkheid vervallen te ver klaren. Hij herinnerde er verder aan, hoe de rechtbank te Amsterdam in de thans behandelde zaak de beklaag den deels had vrijgesproken, deels ontslagen van rechtsvervolging, op grond dat riet was bewezen, dat aan het publiek gelegenheid was gegeven tot hazardspel. Hij gaf vervolgens een uitvoerig overzicht van het eindarrest van het Hof, waarbij de reyuiranten de medebestuurders hadden verstek la ten gaan waren veroordeeld, op grond dat het doel der vereeniging was het houden van eèn huis van hazardspel, waarvan de toegang van eenige voorwaarde of het in acht ne men van eenigen vorm was afhanke- l';k gesteld, derhalve overtreding van art. 456 Strafwetboek, zijnde derhalve die vereeniging met de openbare orde strijdig en dus b:: de wet verboden. Het arrest wederlegt vervolgens de verschillende verweermiddelen, door de verdediging aangevoerd. Ten slotte is P. veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, de be klaagden G. en B. tot f 300 boete en de overige beklaagden II. en T. tot twee maanden gevangenisstraf. De verdedigers Mrs. Polenaar en Van Gigh, betoogden, dat de club niet voor het publiek toegankelijk was ep voerden eenige cassatiemid delen aan. Volgens Mr. Van Gigh was het doel dezer vereeniging aange naam verblijf verschaffen aan de le den. Het spelen door de leden viel dus als zoodanig binnen heit doel der vereeniging. Maar het Hof heeft noch onderzocht, noch beslist, dat op een voor de vereeniging bindende wijze besloten ^'s tot de beweerde afwijking van dit doei het gelegenheid geven tot spelen aan het publiek. Het Hof heeft intusschen verklaard niet bewe zen te zijn alle actieve handelingen, die aan de vereeniging zijn ten laste gelegd met. betrekking tot de speel tafel. Het Hof heeft daarbij niet on derscheiden wat aan beklaagden en wal aan de vereeniging is ten laste gelegd. Het Hof heeft tevens niet be slist, op welk tijdstip de vereeniging is geworden eene ongeoorloofde ver eeniging. Conclusie O. M. 14 December. OM EéN LETTER. De Naamlooze Vennootschap. Veree- nlgdo Zeepfabriek-en, gevestigd te Rot terdam, had op 13 Maart 1906 gedag vaard den heer Th. Spaanderman, koopman te Woerden, daar dez-e waschmiddelen in den handel bracht, ondor den naam „Sodox", terwijl ei- scheres rechthebbende was op een door haar ingeschreven merk, dat be staat uit het woord „Sódex". Eïscheres verzocht veroordeeling van gedaagde tol le f 10 voor eiken dag, dat gedaag de zal voortgaan, nadat tweemaal 24 uur zijn verstreken sinds hem het te wijzen vonnis zal zijn beteekend, met het plegen dier onrechtmatige daden; 2e. alle kosten, schaden, intusschen door de eischeres te dier zake geleden of nog te lijden door den rechter te begroeten op f 1000 of zooveel minder als deze in goede positie zal arbitree- ren, subsidiair nader op te maken bij staat en te vereffenen volgens de wet; 3e de kosten van het proces. De Utrechtsche rechtbank evenwel heeft bij vonnis eischeres haren eisch ontzegd, hoofdzakelijk onder overwe ging, dat de overeenstemming tus- schen de verpakking der waschmidde len van eischeres en die van gedaagde haar van zoo gcringen aard was voor gekomen. dat. naar baar meening, het publiek daardoor niet kon worden mis leid. Eischeres werd veroordeeld in de kosten. Sport en Wedstrijden VOETBAL. DE ENGELSCHE AMATEURS OP NIEUW GESLAGEN. Zaterdag en Zondag speelde een Engelsch elftal, de Amateur Football Association, Engeland Vertegenwoor digende, in Praag tegen Slavia. De Eugelschen venoren opnieuw de wedstrijden, den eersten met 63, den tweeden met 3 De amateurs zijn tot nog toe niet gelukkig met hun vertegenwoordigen- ds elftallen. WIELRIJDEN. Het weggeld. Men schrijft uit Eind hoven Het schijnt dat van de zijde der autoriteiten op meer activiteit ln za ke de contróle op de weggeldverorde ning is aangedrongen. Jl. Zondag tenminste bevonden zich de veldwachters van de meest afgele gen dorpjes in het zuiden van Noord- Brabant op de provinciale wegen en hielden lederen fietser aan. om zich te vergewissen of de verordening ook ontdoken werd. Men scheen biervoor jurist den Zondag uitgekozen te heb ben, ten einde te kunnen constatee- ren, of de houders van gele kaarten (alleen geldig op werkdagen, voor fietsers ten behoeve van beroep of be trekking) ook op dien dag van hun rijwiel gebruik maakten. Er werd een flink 'aantal processen- verbaal opgemaakt, waaronder vele betreffende de houders der gele rij be- vv ij zen. Uit de Arbeiderswerelc GROEPSVERTEGENWOORDIGING. Men meldt uit Amsterdam: De on langs aangekondigde ontslagname van de groepsvertegenwoordiging der Rijkswerklieden is een feit geworden. Dat deze ontslag aanvrage niet eer der geschiedde is te danken aan de onderhandelingen omtrent de verkor ting van arbeidsduur, spoorwegver voer, loon, enz., die met de hoofden der Artillerie-inrichtingen werd ge voerd, en het een beleediging kan wor den geacht op een dergelijk tijdstip met ontslagaanvrage aan te komen. Nu echter de verkorting van den werkdag is ingevoerd, het vrijvervoer is geregeld en de loonkwestie tot 1 April is uitgesteld, heeft het hoofdbe stuur van den Rijkswerkliedenbond di ontslagbrieven, onderteekend door do betrokken vertegenwoordigers, aan de Hoofden van draagbare wapenen, Munitiefabriek, Magazijnen Hembrug Centraal Magazijn van Militaire klee ding en der Militaire Bakkerij toege zonden. Van 30 Nov. af zal door geen enkel bondslid worden deelgenomen aan de verkiezing voor een nieuwe sa menstelling eener werklieden verte genwoordiging. Met de Federatie van Chr. Rijkswerklieden is samenwer king gezocht om te trachten de groeps vertegenwoordiging onmogelijk te ma ken. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS, Leiden. Geslaagd voor het candi- daats-examen in de rechten de hoer E. M. E. I. van Oppen. Utrecht. Cand. Thool. 1G. II. J. Bonke en J. A. Raabe. Cand. Theol. 2 F. W. A. Korff. Doet. Rechten H. Schouten. NED. IIERV. KERK. Aangenomen het beroep te Aduard (Gr.) door dr. Louis A. Bahler te Oos- ter\volde.(Fr.). GEREF. KERKEN. Beroepen te Wormorveer ds. R. van Reenen te Reitsum te Bergont- helm ds. F. Rispens te Enter. Aangenomen hel beroep te Weer- dingerveen door ds. J. Ozinga te Sel- lingen (Gr.)te Workum door ds. S Idema te Schildwoldo. Beroepen te Slledrecht ds. K. van Anken, te Heinkenezand te Win- 8um (bij Kampen) de heer P. do Put ter, candidaat te Axel. Stoomvaartberichten Het eenige financieel blad, dat in zijne beschouwingen over Oostr e West-Indische ondernemingen alle andore overtreft. Speciale zorg won besteed aan en bijzondere inlichtingen, beschrijvingen en adviezen worden gegeven over aandeelen in Sumatra-tabakondernemingen, Javasche Sui kerfabrieken en Mijnen van onzen Oost-Indisclien Archipel. In het „Haagsch Effectenblad" komen bij elke editie voor een actueel HOOFDAC 1KEL, de voornaamste financieele en economische berichten, besprekingen van nieuwe emissiën en jaarverslagen benevens eene met veel accuratesse en duidelijkheid bewerkte rubriek BRIEFWISSELING, waarin tot groot gerief der lezers alle tot de redactie gerichte aanvragen om in formatie met bekwamen spoed worden beantwoord. Wegens de voortreffelijk verstrekte raadgevingen is het- het Haagsch Effectenblad is daar- sche waarden de algemeene vraagbaak geworden. De omvang van den werkkring van het Haagsch Eeffectenblad is daar door van dien aard geworden, dat eene uitbreiding ran zijne verschij ning noodzakelijk blijkt, opdat aan de abonnenten op nog meer afdoende wijze steun voor hunne beleggingen en operaties worde verleend. Vond de uitgave van het Haagsch Effectenblad tot dusverre alleen des Woensdags en Zaterdagsplaats, met ingang van zijn DERDEN JAARGANG 1 Januari 1909, zal het blad driemaal 's weeks verschijnen en zal de inhoud zeer in belangrijkheid verder toenemen. Door de algemeene waardeering zal echter geen verhooging van den abonnementsprijs noodig worden, zoodat hij onveranderd 2.50 per kwar taal blijft. Van 1 Januari 1909 af zal het Haagsch Effectenblad verschijnen el- ken DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG, door het geheele land, vóór beurs, franco p. p. Men wordt verzocht zich te abonneeren bij den Boekhandel of de Admi nistratie van het Haagsch Effectenblad, Prins Hendrikstraat 28 A te Gravenhage. Het goedkoopst financieel klad ran ons land. Verschijnt driemaal per week. 12.50 per kwartaal, Zij, die zich thans abonneeren, ont vangen de nog verschijnende nu^mmers van den tweeden jaargang van het Haagsch Effectenblad kosteloos. Huidige Aankoop Verkoop koers Winst circa circa circa circa Algemeene Exploratie MpIJ. 75 150 75 Amsterdam Dell 900 650 250 Amsterdam Langkat gewone 150 250 180a 30 A 100 Idem preferente 200 .350 230a 30 A 150 Amsterdam Padang 140 85a 55 Amsterdam Senembah 80 30 50 Amsterdam Serdang 80 —5' 100 20 Arendsburg 700 900 740a 40 A 200 Asahan Plantage 50 14 36 Barge Moormaan 90 120 120a 30 Bergbauliclie Ar bei ten 112 r-. 70 Bindjey - IIS11 125 100a 25 Deli Cultuur 110 160 126a 16 Deli Langkat 330. 385a 55 Deli Maatschappij 440 600 455 15 A 166 Internat. Rotterdam 130 140 140a 10 Javasche Cultuur 125 170 165a 40 Kalibagor 118 130 130a 12 Kaliwoengoe Plantaran 115 155 155 40 Kediri Stoomtram 120 134a 14 Ketahoen gewone 95 200 140 45 A 105 Idem preferente 140 350 210 70 A 210 Koloniale Bank 90 B 107a 17 Kimberley 200 5 195 Krapoh 75 140 90 15 A 65 Langkat Tabak A 145 90 55 Idem B 120 60 60 Lima Poeioeh 100 30 70 v. d. Linde Tevea 139 190a 60 Maron 114 132a 18 Medan 260 400 290a 30 A 140 Nederl. Ind. Handelsbk.- 130 145a 15 Nieuwe Asahan 200 120a 80 North Western Hypotheekbank 200 175 25 Idem lappen 100 75 25 Padang Tabak 200 120a 30 Paya Mabar 100 70 30 Paleleh preferente 40 48 8 Pagottan 130 145a 15 Peruvian Corporation pref. 30 40 10 Preanger Regentschappen 56 76a 20 Redjang Lebong 800 930a 130 Ramboen 80 50a 30 Rongga 100 122a 22 Rotterdam Asahan 100 50 50 Rotterdam Déll 370 500 390a 20 A 130 Senembah 400 600 459a 29 A 200 Sennah 100 G8a 32 Sentanen Lor 160 162a 2 Serajoedal Stoomtram 135 160a 25 Serdang A 160 140a 20 Idem B 100 60s. 40 Silau 140 112a 28 Simau 250 450 200 Soemberredjo 80 108a 28 Sindanglaoet 190 - Sumatra Cultuur 250 350 280a 30 A 100 Sumatra Plantage 110 40 70 Suikerfabriek Badas 50 80a 30 United Langkat Plantations 400 550 420a 20 A 150 Underground Electric Railways -■ - 100 45 55 Vorstenlanden 100 132 132a 32 Idem Actions 32 50 59a 18 Het st. Gedó, van Rotterdam naar Java, arriveerde 1 Dec. te Marseille. Het st. Nieuw Amsterdam vertrok 1 Dec. van New-York naar Rotterdam. Het st. Maasland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 30 Nov. I van Vigo. heeft ontvangeneen groote zending met en zonder Candelahers. Steeds voorhandeneen bnltenyewoon fraaie keuze tot zeer billijke prijzen. Staande Klokken, Wekkers, Fantasie- klokjes, Barometers en Horloge kettingen. Specialiteit in MORXaOCStBS uit de eerste fabrieken. N.B. Alle uurwerken worden geleverd met één jaar garantie.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6