NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken 268 Ja/Mgang. No. 7818 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 11 DECEMBER 1908 A HAARLEM S DAGBLAD I 1.26 ABONNEMENTEN PEK DRIB MAAHDBNl Voet Haailem I i t Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente),130 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02 M CdQlustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 V% de onisheken en franco per post 0.45 lültgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur h C. PEEREBQ0E ADVERTENTïÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—-elke regel meer /0. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie eo Administratie: Groote Houtstraat 55, lstercoi?mucaaiTeleiooaaummer der Redactie 600 en der Administratie 724* Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem, 'n dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZATERDAG 12 DECEMBER'. Schouwburg: Rott. Tooneelgez. Echtscheiding, 8 uur., Nederland en Venezuela. President Castro is in Frankrijk aangekomen I Zonder veel vertoon is hij ontvan gen. Nauwelijks had de „Guade loupe" to Bordeaux aangelegd, of een afgezant der regeering kwam aan boord om te zeggen: Mijn he Castro, Frankrijk erkent je nu niet als president. Wanneer je komt om genezing te zoeken, dan zullen we je toelaten, maar... alle presidentale eigenschappen thuis laten I Castro zeiIk zal er aan voldoen, lh kom als zieke... Toen was alles goed en mocht mijnheer Castro landen, o'venzoo zijn gevolg, bestaande uit zijn vrouw, een zuster en drie geneesheeren. Onwillekeurig komt de vraa^ bij ons op: „Is Castro werkelijk ziek?" Met te meer klem vragen we dit, om dat de telegrammen ons melden mijnheer Castro zag er goed uit, op zijn gezicht was uóch vermoeidheid, noch p ij n te lezen. Toch mogen we niet te zeer twijfe lend De Parijsche correspondent van de Nieuwe Courant had een onderhoud met Venezolaansche uitgewekenen, die hem verleiden„Hij moet beslist erg ziek zijn, anders zou bij nooit Venezuela verlaten hebben. Hij lijdt trouwens aan „tuberculose ganglion- naire" (peesknoop-tuberculose) en heefl reeds vroeger deswege een ope ratie ondergaan. In den laatsten tijd is een sLerk geprononceerde ongenees lijke huidziekte de kwaal nog komen verergeren". De correspondent dacht, dat Cas tro het hiermee voorloopig kon stel len, maar een zijner zegslieden, die eenige jaren geleden dokter van Cas tro geweest is, en dus «enigszins over diens gestel kan oordeelen, verzeker de, dat zijn opinie is, dat als de zeer gevaarlijke operatie aan de nieren, waarvan men gesproken heeft, geluk te, de kwaal toch ergens anders zou uitbreken. Castro is dus niet te benijden Toch, meende deze zegsman, zou Castro het wellicht niet gewaagd hebben uit zijn land te gaan, indien zijn opperste lijfarts Fonseca daarop niet bij Castro's gade had aangedron gen. En de lijfarts had op zijn beurt den invloed ondervonden, van den vice-president Gomez, die Castro even eens gaarne zag vertrekken, wellicht ten einde zich zelf van het opperste bewind meester te maken 1 Castro, zoo besloot de revolutionnair, heeft geen enkelen vriend. Allen hebben met blijdschap zijn heengaan begroet, want hij heeft zich alleen door tiran nie staande gehouden. Mijnheer Castro heeft deze koele of- ficieele ontvangst in Frankrijk zeker niet verwacht. Hij had de mare voor laten gaan, dat hij kwam met uitge stoken handen, als vredestichter. Hierom heeft men in Frankrijk gela chen en hem een officieel geteekend uitwijzingsbevel onder den neus ge duwd, met de boodschapde presi dent 'moet thuis blijven .enkel mijn heer Castro mag komen. Dit zal den president zeker geducht tegen gevallen zijnl In Spanje had hij al aan een Franschen gezant ge zegd, dat hij aan Frankrijk belangrij ke concessies wilde doen. Nu moppert hij wellicht: ondank is 's werelds loon Intusschen mag mijnheer Castro nog blij zijn, dat de Fransche politie een oogje gehouden heeft op twee 3de- klasse passagiers, die ook in den Castro-trein wilden stappen en den Venezolaan erg boos aankeken. Wan neer dit niet gebeurd was, bestond misschien thans nóch president, nóch mijnheer Castro, want deze vreemde lingen (Syrièrs) werden verdacht van aanslagplarmen. Was de officieele o-ntvangst koel, het volk heeft nog al belangstelling getoond. Uit vereering en liefde voor Castro? Of uit nieuwsgierigheid dit zonder linge heerschap eens van nabij te Zien De nieuwsgierigen werden door de politie op een afstand gehouden, zelfs mochten de fotografen geen kiekje maken. De politie zegt eenmaalCastro reist als mijnheer Castro en daarom mag het volk hem ook geen buitenge, wone belangstelling bewijzen- Te Bordeaux kwam Castro onder een regenbui aan. Hij werd aan het station begroet door een groep man nen en vrouwen uit Venezuela, die hem bloemen aanboden. De „mijn heer" en zijn familie begaven zich per automobiel naar een hotel in de stad. Heden zou hij naar Parijs vertrek ken. Castro weigerde eerst eenig Inter view toe te staan, ten slotte echter ontving hij den berichtgever van de „Impercial". Deze deelde hem mede. dat Nederland van plan was Mara- caïbo te bombardeeren. Toen maakte Castro even een woedend gebaar, maar hij bedwong zich onmiddellijk weder en uitte twijfel aan do waar heid dezer mededeeling met de woor den „Nederland zal het recht niet schenden, daar Venezuela en ik onzen plicht hebben gedaan." I-lij vertelde verder, dat hij onmid dellijk naar Berlijn zou vertrekken, om een operatie te ondergaan, om dan, nadat hij nog eenigen tijd In Spanje zou hebben doorgebracht^ we der naar zijn land te gaan. Zal Castro ooit weer als president in Venezuela.landen? We betwijfelen 't wel I Gomez, de vice-president, heeft' hem weggetooverd om zelf president te worden, en... Castro moest aan elk zijner ministers 100.000 dollars geven om de belofte te krijgen, dat men hem trouw zou blijven. Dit is meer dan teekenend, en voor Ca6tro weinig goeds voorspellend. De berichten over de revolutionaire beweging in Venezuela blijven intus schen, na de eerste vage aankondi ging, uit. Nog een vraag: Zal Castro ook de brutaliteit hebben om een bezoek aan Nederland te brengen We kunnen en willen niet gissen, wat er dan zal gebeuren. Onmogelijk zou 't niet zijn, want hij is er brutaal genoeg voor I De Crisis In den Balkan. Volgens een der laatst ontvangen Reutel--telegrammen schijnt Oosten- rijk-Hongarije neiging te gevoelen In de Balkan-kwestie van taktiek te ver. anderen er is toenadering tot Rus land merkbaar en ook schijnt Oosten- rij k-Hongar ij e hoewel aarzelend met Turkije in onderhandeling te wil len treden. De kans op behoud van den vrede wordt hierdoor iets ver groot. Dit is wellicht een gevolg van de omstandigheid, dat Oostenrijk inziet, dat het in een oorlog met de kleine Balkanstaten en Turkije tegelijk die kunnen rekenen op den steun van Rusland hoog spel speelt. Ook is aan te nemen, dat Duitschland, het welk indien het Oostenrijk zou bij springen, naar alle waarschijnlijk heid daardoor tevens in een oorlog met Frankrijk en Engeland gewik keld zou worden, eenige pressie op de Oostenrijksche regeering heeft uitge oefend, haar aangespoord heeft, zich wat toegevend te toonen. Op Italië valt niet te rekenen 1 Een oorlog tusschea Oostenrijk en die Bal kanstatenzou dus beteekenen een oorlog van het verbonden Oostenrijk- Hongarije en Duitschland tegen bij na geheel Europa, en deze oorlog, met niet groote kans op overwinning, zou voor den grooten Donaustaat., dié bo vendien door binnenlandsche twisten geteisterd wordt, welks verschillende volksstammen zoo scherp tegenover elkaar staan, zeer noodlottig kunnen worden. Ziehier nog eenige berichten, die op een toenadering van Oostenrijk-Hon- gai ije tot Rusland en Turkije wezen. Volgens een particulier telegram uit Vveenen aan de „Matin" liep al daar Woensdag het gerucht, dat Kei zer Frans Jozef aan den Tsaar van Rusland, opnieuw een eigenhandig schrijven, zou zenden, als antwoord op diens gelukwenschen ter gelegen heid van het jubileum van Frans Jo zef. Tevens wordt gemeld, dat de aan Rusland gezonden Oostenrijksche no ta betreffende het conferentie-pro gramma, scherp omlijnde voorstellen behelst, die zeer gunstig zij'n vooreen toenadering tusschen de beide rij ken. In officieele kringen van Weenen is men zeer gunstig gestemd voor het opnieuw openen van onderhandelin gen met Turkije. Een „entente" met de Porte zou h. i. nog de beste inlei ding tot de conferentie zijn. Oosten- rij k-Hongarije zou bereid zijn aan Turkije schadeloosstellingen van eco- nomischen a aid toe te kennen, die naast de ontruiming van het sands jak Novi Bazar de Porte zouden tevreden stellen. DUITSCHLAND EN DE DRIEBOND. Von Bülow heeft gisteren in denlj. Kloes, 'w7 Tijlstra, N. Valk, ^•ijksdag gezegdFen afgevaardigde I Smits en F. D. Wismeüer» heeft het optreden van Oostenrijk- Hongarije op enkele punten gelaakt. Deze monarcliie was ons gedurende een men schoolleeftijd een trouwe bond, genoot, laten wij hare moeilijkheden niet ver grooten door een onvruchtba. re kritiek. (Geroep: Zeer juist I rechts.) Wij blijven Oostenrijk-Hon garije getrouw en zullen, ook omdat wij van meening zijn daardoor de zaak des vredes te dienen, geen twij fel laten opkomen aan de onverbreek baarheid van ons verbond. (Levendige bravo's En evenmin aan den ernst waarmede wij onze bonsdpliclilen op vatten. (Levendige toejuichingen). Duitschland blijft zijn bondgenoot dus trouw 1 ITALIë EN DE DRIEBOND. Die verhouding is minder hartelijk. Dat Italië echter reeds aan zijn bond- genooten voorwaarden zou gaan stel len voor zijn verdere deelneming aan het Verbond, lijkt meer dan onwaar schijnlijk. Wij deelen daarom onder voorbehoud het volgende telegram uit Rome aan de „Globe" mede „Italië heeft, ten aanzien van zijn verdere deelneming aan het Drievou dig Verbond een gewichtige beslissing genomen. Naar aanleiding van de jongste be sprekingen in de Kamer heeft de Ita liaansche regeering vertrouwelijk 1e Weenen en te Berlijn doen verklaren dat Italië niet langer in het Drievou dig Verbond zou blijven, wanneer Oostenrij k-Hongarije voortgaat, de rechten van de twee millioen Italia- iKfe-, die in dit Rijk wonen, te ver- waarloozen. De Italiaansche regeering heeft daarom twee hoofdeischen gesteld lo. Een Italiaansche universiteit te Triest en 2o. verleen ing van autono mie aan Triest." DE VLOOTBOUW VAN DUITSCHLAND. Ook deze quaestïe heeft von Bülow gisteren in den Rijksdag besproken. „Men heeft de vraag opgeworpen, waarom wij in de quaestie van de internationale inkrimping der zee macht een afwijzende houding hebben aangenomen. Ik moet in de eerste plaats mededeelen, dat ons een voor stel In dezen geest niet is gedaan.. Da.t wij ons terughoudend hebben be toond,, vond zijn oorzaak daarin, dat wij twijfelden aan de practische uit voerbaarheid. Het komt mij echter voor, dat de technische bezwaren vrij groot zijn; het geldt hier immers niet alleen de waterverplaatsing van oor logsschepen en hun aantal, daar de vlootbouw ook nog andere zijden heeft, die niet buiten beschouwing kunnen worden gelaten. Wij staan midden in Europa, op de uit een stra tegisch oogpunt ongunstigste plaats, onze toerustingen worden ons daar opgedrongen door de noodzakelijk heid om ons naar verschillende fron ten te kunnen verdedigen. Ik ontken niet, dat de toestand in Europa op het oogenblik geen bijzonder rustige is; zeker is het echter, dat onze vre de ernstig bedreigd zou worden op het oogenblik, dat wij onze militaire toebereidselen zouden verminderen. (Zeer juist.) De omvang onzer krijgs toerustingen ter zee is door de wet bepaald, uitsluitend met het oog op verdediging onzer kusten en bescher ming onzer handelsbetrekkingen. Bij onze geographische ligging, die onze veiligheid voor altijd afhankelijk maakt van de sterkte van ons landle ger, naar de mate van onze economi sche en financieele krachten is het ten eenenmaJe buitengesloten, dat wij bij den vlootbouw verder zouden gaan d.an de uiterste grens, door de wet, met het oog op onze bescherming, vastgesteld". BERICHTEN UIT TURKIJE. Naar gemeld wordt, beeft Turkije den wensch te kennen gegeven ge bruik te mogen maken van de dien sten van een Britsch admiraal, om de Turksche vloot te reorganiseeren en heeft de Britsche regeering dit ver. zoek toegestaan. De opening van de zitting van het Turksche parlement is verdaagd tot 17 December. Stadsnieuws Om OnsHeen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Arbeidsbeurs" to de rubriek Om Ons Heen. Centr. Werkplaats. Bij de gehouden herstemming voor eecoe commissie, bestaande uit vijf le den, voor heit nazien der boeken van het Zieken- en Ondersteuningsfonds van do Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., zijn^gekozen de heer en J. Kerstfeest. Door de Zondagschool van Ds. C. J. van Paassem zal Donderdag 24 Decem ber a.s. in de groote zaal van 't Bron gebouw het Kerstfeest gevierd wor den. J u b i 1 Onder veel blijken van belangstel ling herdacht gisteren de heer P. Ot- gor, ketelmaker aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., den dag, waarop hü vóór 25 jaar bij ge noemde maatschappij in dienst trad. Namens de kameraden werd den ju bilaris een fraaie leuningstoel en ta felkleed aangeboden. Doopsg. Zangkoor. Eerstdaags geeft „Doopsgezind Zangkoor" zijn eerst© concert in dit seizoen, met medewerking van den bekenden zansrer Orelio en Willem Andriessen. Door solisten en koor zullen uitgevoerd worden een 30-tal Groot-Nederlandsche liederen, dat zijn die liederen, welke gezongen worden in de landen, waar onze taal wordt gesproken, dus ook Vlaamsche Zuid-Afrikaansche liederen. Bijna alle uit. te voeren werkjes znn voor het Haarlemsche publiek geheel nieuw. Door het koor worden o.a. eenige nog nooit gezongen Va le rius-tiederen ten gehoor© gebracht, betrekking hebbende op het beleg van I-Iaarlem, den slag op de Mookerhei- de, den dood van Prins Willem I, enz. Orello, begeleid door Willem An driessen, zingt Friesche en schalksche en boertige liederenhet mannen koor zingt drinkliedjes en een loflied op de „toeback"het vrouwenkoor eenige godsdienstige liederen en een „maegdekensdans". VOETBALVEREENIGING „KLEIN HAARLEM I". Men schrijft ons Met bijzondere ingenomenheid ma ken wij melding van het feit, dat Klein Haarlem I haar eerste storting heeft gedaan in de kas van het Lig- halfonds, zijnde de helft van het be drag der ontvangen entrée-gelden van haar drie gehouden wedstrijden. Uit den aard der zaak is die som niet jroot, want ook de toegangsprijs is klein, slechts één dubbeltje de persoon maar zoo is alle begin. Goed en groot is de bedoeling, die voorzit, om gedurende het geheele voetbalseizoen do helft der entrée's af te staan voor dat doel en zoo zal ook het succes grooter worden. Waardeering zal het streven van Klein Haarlem I ongetwijfeld in alle' kringen vinden en naar we venvach ten, ook navolging. Krachtige, kern gezonde beoefenaars van het voetbal spel zijn de gelukkigen, die niet weten van zwakke longen en toch, de herin- ierirog aan hetgeen ook hun kan over komen, is zoo nabij. „Aanzien doet gedenken" is 6teeds m krachtige prikkel gebleken om, waar het noodig is, daadwerkelijk hulp te verleenen en een goede wil voor een schoone daad schuilt in elk lichaam, waar kracht en gezondheid den boventoon voeren. Maar miet waardeering alleen komt men er niet, ook belangstelling van het publiek is een onmisbare factor bij elk edel pogen. Moge dan a.s. Zondag Klein Haarlem I die belang stelling 'in ruime mate ten deel vallen bij haar niet onbelangrijken wedstrijd voor den Haarlemschen "Voetbalbond tegen E. D. O. II, op haar terrein aan den Doodweg. Die belooning verdient zij ten volle, zoowel voor het goede doel als tot aansporing om zich op te werken tot een eerste kracht. Van KlnsbergeiT. Woensdag zal de heer Van Klnsber- gen mot zijn theater tn den Schouw burg een middag- en avondvoorstel ling geven. Een geheel nieuw programma wordt aangekondigd, dat iets verrassends belooft op het gebied der illusionde en andere wonderen. Voor de voorstel ling is niet minder dan 2000 K.G. ba gage noodig, waaronder ook eigen tooneeldécors. Voor ons liggen eenige recensies van het Luiksche Dagblad en van Land en Volk, die beide zeer gunstig luiden. Inzonderheid worden geroemd ,,de ongeëvenaarde, meesterlijke uit voering van den Hexentisch" en het wonderbare kabinet We verwijzen voorts naar de adver tenties. Militaire Zaken. De generaal-majoor De Meester, commandant der 1ste divisie, was heden tegenwoordig bij de oefeningen op de kaart, die door officieren on der leiding van den kolonel Neeteson in de infant erie-kazerne alhier wer den gehouden. De generaal keerde in den nomid- ag weder naar 's-Gravenhage terug. MISHANDELING. Twee mannen, te Oude Wetering, leefden reeds lang op voet van oor- lo". Deze gespannen verhouding was ontstaan omdat de een beweerde, dat de ander hom met den verkoop van een koe bedrogen had. Op 5 October zijn de vijandelijkhe den begonnen, en heeft de zooge naamde bedrogene den ander, zeke ren J. Conijn, mishandeld. Het Openbaar Ministerie eischte te gen den vechtlustige veertien dagen gevangenisstraf, omdat de man vroe ger ook, wegens mishandeling, al eens tot een geldboete veroordeeld is geworden. NIET VEEL GOEDS IN DEN ZIN. Een andere bewoner van Oude-We- tering, 'n „huisknecht buiten dienst", is in den nacht van 8 op 9 October aangetroffen op een erf van een dorpsgenoot. Daar mocht hij niet komen. Waarom hij er was geweest, zei •hij ook niet. De veldwachter vertelde echter, dat de „huisknecht buiten dienst" niet bijzonder /gunstig bekend staat. Na dat hij in de gemeente gekomen is, ziin er herhaaldelijk kleine diefstal letjes gebeurd, appels van de boomen, waschgoed van 't erf, enz. Het O. M. eischte, wegens het ko men op een afgesloten erf tegen den wil van den rechthebbende, zes we ken gevangenisstraf. BELEEDIGING. Een Haarlemsche onderwijzeres werd beschuldigd, haar kostjuffrouw beleedigd te hebben, door haar eenige minder vleiende woorden toe te voe gen. Tégen haar werd 5 gulden boete of 5 dagen hechtenis gevraagd. MISHANDELING. Tegen W. C. van Wort, die op 28 September den Duitscher H. F. W. Riesling een werkman van de „Po lygraph" heeft mishandeld, ge stompt en getrapt, werd eene gevan genisstraf van drie maanden gevor derd. Koloniaal Museum. Voor hot Koloniaal Museum zal de heer J. H. Tours, luitenant ter zee, Dinsdagavond een lezing houden over ..de Caraïbisehe zee en haar eilan den". IJMUIDEN. 1 G. A. Hein ze. Onze correspondent schrijft Voor het eerst heeft de dames-zang- vereaniging „G. A. Meiroze" met me dewerking van de meisjes-zangschool eene uitvoering gegeven. De keus was gevallen op „Goud sprookjes Tooverlied", zangspel in 3 bedrijven van O. L. Wernicke, dat ook reeds een opvoering te Haarlem en Amsterdam beleefde en zeer ge prezen werd. Terecht, want de mu ziek van dit zangspel is werkelijk boeiend. Toch vereisclit ze, om niet te monotoon te worden, goede krachten, goede vertolkers, in hoofdzaak in de figuren vau Beoi-Azaf, Mirza, Esisis, Goudsprookje en Achivis. Over het algemeen wordt op de kleinere plaatsen veel geheel of half- onrijpe vrucht gegeven en worden die plaatsjes vooral uit de groote steden overstroomd met geheel onrijpe of ds vergane producten. Hoe aange naam is net dan, een zoo hoog staan de, artistieke uitvoering bij te wonen als Donderdagavond gegeven werd. Ben-Azaf, een jonge goudsmid, een travesti-figuur, heden uitgebeeld door mejuffrouw Dorothea H. C. Schoon, van Haarlem, heeft stormenderhand do harten van alle, zeer vele, aanwe zigen veroverd. Niet alleen haar warm, heerlijk geluld, dat zelfs in deze zaal van Hotel Nieuwe Willem Barendsz tot haar volle recht kwam, maar ook haar mstig, zeer geache veerd spel bracht de toehoorders to verrukking, die niet konden nalaten haar bij open doek warm toe te jui chen. Waardig ter zijde gestaan door me- juffr. H. als „Mirza", een „Goud sprookje" als mejuffr. KJ., en een „Esisis", die zoowel in de rol van de oude vrouw els in die van de oudste koningsdochter ons veel te genieten gaf, moest hier een geheel ontstaan, zooaJs ons te IJmuiden nog zelden geboden was. Voegen we daaraan toe dat een goed geoefend dameskoor me dewerkte, dat de leiding in de handen van don directeur, den heer N. Gorn- la~ uitstekend was, de regie uitne mend verzorgd, de costuums magnii- fique, ook in stijl, beter dan het eer ste doek, dan uiten we als onze mee- ning, die, naar we gelooven, die van het meerendeel der aanwezigen zal zijn, dat we uit, door en tn IJmuiden iets ongekend schoons gehoord en ge zien hebben. Dat hier en daar de handeling wat ee.rekh de koren wat iiL wat zwak waren, dat wordt vergeten bij hel vele goede. Hier moeten gemengde koren medewerken. Mejuffrouw Schoon, van Haarlem, die vóór dezen keer nog eenmaal te IJmuiden optrad als concertzangeres, heeft hier 'een onuitwischbaren in druk nagelaten en wo roepen haar een hartelijk „tot weerziens" toe. Onder de vele aanwezigen merkten we verscheidene Haarlemmers op. o.a. den heer N. H. Andriessen. Zij waren blijkbaar zeer tevreden over de uitvoering. HILLEGOM. Door den architect C. Verkoren al hier is aanbesteed: Het amoveeren der perccelen aan de Hoofdstraat uo. 97 en 99 en 't ter plaatse bouwen vaa twee winkelhuizen. Ingekomen waren 23 biljetten. Laagste inschrijvers als volgt: Voor metsel- en stucadoorwerk J. v* d. Jagt, 1 3800. Behangwerk F. J. A. J. v. Gennip, f 56. Timmerwerk J. v. d. Jagt, f 2768. Schilderwerk J. Methorst, f 748.. Sinidswerk P. V. Verstege, 285. Loodgieterswerk D. H. G. Langeler,. 1 465. Massa Lelijveld en v. d. Pol, /739Ö. Alle inschrijvers wonen alhier. HAARLEMMERMEER. Door den heer L. Bakker alhier la het laagst ingeschreven voor het ma ken van paalfundeeringen voor een te bouwen zuivelfabriek te Leimuiden,, voor eene som van f 2479. SANTPOORT. Door de commissie van toezicht over het gesticht Meerenberg, is de leve ring van levensmiddelen enz. gegund aan de navolgende inschrijvers: J. B. Zeehandelaar^ Amsterdam, 70400 KG. rundvleesch a f 0.61, 6800 KG. rundvet a f 0.577, 7400 KG. kalfs- vleesch a f 0.S2J, J. de Haan, Rotter dam, 700 KG. stijfsel a f 17.46, H. A. van Dop, Delft, 10500 KG. rijst 2e soort a 13.40, 4000 KG. stroop a f 13.90, Vlaanderen en Doets, Amstrdam 110 IIL. groene erwten a f 12.50, A. F. Kremer, Haarlem, 7000 KG. witte sui ker a /"0.43, 4100 KG. basterd suiker a f 0.40J, 1200 KG. rijst le soort a 0.24, G. Heijnings en Zn., 's-IIage, 3500 KG. aardappelmeel a f 12.75,: Wed. J. Leupen en Zn., Hrl., 8000 kg. groene zeep a f 0.15, A. Tammes, Am sterdam, 120 HL. eapucijners a /12.40 56 HL. Gort a f 8.75, van Someren en Co.,Ro tterdam, 1300 KG. griesmeel a f 16.50, 150 HL. bruine boonen a f 11.15, J. N. v. d. Weijden Lzn., Haar iem, 14000 KG. fijn zout a 5.84, 5700 KG. soda a 3.55, 250 L. Patentolie a f 35, Veen en Co., Haarlem, 2800 KG. zeegras a f 10.80, J.W. Middelbeek' en Co., Amsterdam, 850 KG. Goudsche kaas a f 31.50; In- en Export-Maat schappij, Amsterdam, 1100 KG., thee 'le soort a 1.05, firma E. Brandsma, Amsterdam, 2100 KG. thee 2e soort a 0.98J, J. W. Demmers, Haarlem, 180.000 eieren a. f 8.78, J. Limbach, Santpoort 140 HL. haver a /3.70, 15G00 KG. llgstroo a f 28.75, Wed. Kruse- man en Zn., Haarlem, 3000 KG. tabak 26.60, 8700 stuks sigaren a f 8.10 N. Le Fèbre, Leiden, 45 HL wit zand a f 0.80, 20 HL. schelpzand a f 1.35, 20 HL. Roode bik a f 1.70, 15 HL, Brusselsche aarde a f 1.20, 1100 stuks heidebezems a f 0.061) 150 stuks stal bezems a f 0.07j, 750 stuks heideboen- ders a f 0.0185, S. J. Lelie, Amsterdam 800 Bponsen a f 0.53, J. L. Flesseman, Amsterdam 300 zeemlederen lappen a 0.849, A. Polak, Zaandam, Borstel werk, 1 242.25. Binnenland WETHOUDERSCRISIS IN DEN HAAG. Ook de wethouder Van Sandick •heeft, naar aanleiding van het raads- votum in de Scheveningsche haven- zaak, zijn ontslag genomen, omdat hij zich solidair verklaart met den hoef Lely, voor wiens optreden als wethou der het havenvoorsteJ bij den Raatf was Ingediend door B. en W. DAGBLADEN. Maandag 21 dezer zal te 'Amstejv dam eene vergadering worden gehou den van eigenaren en directeuren van dagbladen, can te overwegen, ol het wensehelijk en nuttig kan zijn, een vereeaiging te 6tichten ter behaft tiging van gezamenlijke belangen.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1