NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Jaargang. No. 7818 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. DONDERDAG 17 DECEMBER 1908 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB IHAANDBNl Voor Haarlem f 1.23 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland.1.65 Afzonderlijke nummers0.02 X GSUustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Oltgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. PEEREB00SL ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /l—elke regel meer ƒ0.86 Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentlën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsingi 50 Cts» voor 3 plaatsingen k contant Redactie m Administrates Groote Houtstraat 55. Hffitsrcommaoaal TeSefoonnomnier der Redactie 6GQ cc der Administratie 724. Drukkerij; Zaider Baitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem la dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER DESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 18 DECEMBER. Schouwburg: J. J. Cremer: Groot© Stadslucht, 8 uur. OM ONS HEEN No. 855. ïfaïetrachting van den Qemeenteraai Verwacht werd, dat de Provinciale Staten Dinsdag nog niet met hun be raadslagingen gereed waren gekomen en dus ook Woensdag vergaderd zou den hebben. Voor deze mogelijkheid was de Haarlcmsche gemeenteraad, die zooals men weet in dezelfde zaal van het Prinsenhof bijeenkomt, ge convoceerd in de oude Raadszaal. Helaas eindigden de Staten hun de batten op Dinsdag, zoodat de Prinsen hof-zaal Woensdag weer beschikbaar was. Zoo graag zou ik weer eens een Raadszitting in onze oude zaal heb ben meegemaakt: ze is zooveel voor namer, zooveel plechtiger, er gaat zooveel meer stemming van uit, dan van het hopeloos banale lokaal op het Prinsenhof. Maar de oude Raadszaal is te klein. Te klein voor de leden van den Raad, te klein voor de vertegenwoordigers van de pers, te klein ook voor het pu bliek. En tegelijk met de mooie schouw met de sierlijke larubrizee- ring, met de voornaamheid van 't ge heel herinnerde ik me de zwoele at mosfeer, die er in de overvolle zaal heerschen kon. in den zomer door de natuurlijke warmte en iu den winter door de kunstmatige nog meer. En zoo kwam bet, dat ik ten slotte maar weer getroost naar het Prinsenhof ben getrokken, waar de acoustiek bit ter slecht en de gelegenheid om kou de voeten te krijgen, overvloedig is, maar <Iie ons in eik geval op dit oogenblik bewaart voor de groote kos ten van 't bouwen van een nieuwe raadszaal. Dat is, het mag nog wel eens gezegd worden, de staart van on ze museuinplannen. Zoodra de schil derijen weg zijn uit het stadhuis komt een groote verbouwing aan de orde. Een nieuwe Raadszaal, kamers voor de wethouders, nieuwe vertrekken voor secretarie-ambtenaren moeten worden geslicht en onder in den zak vindt men de rekening. Met een duizend gulden of wat komen we daarbij niet uit. Moge daarom de zaal van 't Prinsenhof, leelijk en wei nig geschikt als ze is, ons tot geldelij ke dankbaarheid stemmen. Veel belangrijks werd er dezen "Woensdag tusschen baar muren niet verhandeld. Het lag voor de hand, dat het voorstel van B. en W. aan gaande de uitkeering aan werkloozen, grif zou worden aanvaard, daar het de zaak uit de formeel© moeilijkheid hielp. Toen de heer Kleynenberg over een bedenking was gerust gesteld, wend liet dan ook eenparig aangeno men. De heer Rinkema sprak daarbij een behartigingswaardig woord. Hij sprak de verwachting uit, dat nu ook de werklieden, die als werkloos inge schreven zouden worden en uitkee ring ontvangen, aangesloten zouden blijven, dat wil zeggenzoodra er weer werk was, niet de geleden ellen de dadelijk vergeten, maar contribu- eeren zouden, als voorzorg voor den misschien opnieuw komenden kwa den dag. En vooral vvenschte de spre ker, dat de arbeider, die niet werk loos is en zelfs niet verwacht het te zullen worden, toch lid van een der kassen worden zal, opdat hij door zijn penningske voor den volgenden winter uitkeering aan de werkloozen mogelijk maken zal. Dit kan niet te voel worden her haald: hl ij ven de werklieden zelfvan verre, onthouden zij zich van mede werking aan het fonds, dan zal de kas In den volgenden winter opnieuw leeg zijn en dan zal niet, zooals nu, door extra credieten de uitkeering in gang worden gezet Veel meer dan over deze aangele genheid werd gesproken over een ver zoek van mevrouw Visser van Hazers- woudo tot aankoop van een stuk grond aan de Leidschevaart, groot 309 vierk. M. tegen tien guldén per vierkanten, meter. Mevrouw Visser, die voor menige vereeniging in den waren zin van 't woord bescherm vrouw is. had het voornemen opge vat, daar een perceel te laten bou wen voor de afd Haarlem van den Bond van oud-onderofficieren, waar in deze zou kunnen vergaderen ener hare schietoefeningen houden en waarop verder een bovenhuis zou worden opgericht. Het schijnt, dat dit huis het uitzicht zou benemen aan de bewoners van de Schreveliusstraat en bovendien waren er nog twee an dere bezwaren, namelijk deze, dat de prijs van tien gulden niet voldoen3e was en dat een schietbaan in deze om geving niet past. Bovendien had de heer Rinkema zich met een adres tot den Raad gewend, om er op te wijzen, dat hem door den bouw schade zou worden gedaan in zijn aangrenzende eigendommen en dat de gronden van de gemeente, die er vlak naast zijn gelegen, onverkoopbaar zouden blij ken te zijn. Daarbij had de heer Rinkema bezwaar tegen een adres, dat mevrouw Visser van Hazerswou- de over deze aangelegenheid aan de Raadsleden had gezonden. Aan dit adres was een merkwaardigheid ver bonden. De man, die met de verzen ding belast was, heeft blijkbaar de postbepalingeu niet precies gekend, althans de enveloppen ware onvol doende gefrankeerd, zoodat alle Raadsleden voor het stuk strafport hebben moeten betalen. Een enkele slechts is daaraan ontkomen, da ai' hij het stuk weigerde aan te nemen. Het is heel duidelijk, dat de hoofd vraag handelde over het ongerief, dat een schietbaan oplevert. Als man des vredes ben ik met bet min of meer knallende van een patroon niet op de hoogte, ai herinner ik me uit bittere ervaring, dat wanneer de Duitsche Keizer in IJ mui den aan wal stapt, een stadspaard voor het geboem op hol kan slaan. Maar daar waren het ka nonnen en hier gaat het over flobert patroontjes. De technische quaestie deed zich dus voormaken die een hinderlijk geraas? „Neen", verklaarde een deskundi ge in mijn omgeving, „ze doen alleen t a c en nieLs anders. Als dat zoo niet was, hoe zou dan de schietbaan van den heer Burgers op den Schotorweg geduld kunnen worden Toch lieeft niemand in de buurt daar ooit over geklaagd." En toen een oogenblik la ter een oud-onderofficier voor het lo ket kwam om een paar extra raads- verslagen te halen, diepte bij uit een vestzak plotseling een patroontje op en zette bet voor me neer „daar hebt u hetIk moet zeggen, dat bet din getje er onnoozel uitzag, meer als kin derspeelgoed, dan als een moordtuig, maar daar de bezoeker wel een pa troon, maar geen buks bij zich droeg, heb ik bet knalvermogen niet op de plaats zelve kunnen onderzoeken. Misschien zou het voor deze en vol gende gelegenheden aanbeveling ver dienen, door een militaire commissie uit den Raad een onderzoek te laten instellen, bestaande uit den heer Van Lynden als voormalig officier bij de cavalerie en de heeren Krelage en Spoor, wegens hun vroegere qualiteit van kapitein bij de schutterij. Maar nu in ernst, ik-vind het geluk kig, dat er geen besluit genomen, maar aan B. en W. opgedragen is, nader te onderhandelen met mevrouw Visser van Hazerswoude, die met de ze geheel© schenking opnieuw blijk heeft gegeven van een offervaardig heid, die aanspraak heeft op onze vol le waardeering. Ik vertrouw, dat er langs dezen weg dan ook wel een op lossing zal worden gevonden. Het voorstel van B. en W. om den termijn van de voorloopige concessie voor de tramlij uen van de Holland- sche Spoor met een jaar te verlengen werd aangehouden, omdat daarop door den heer Van Sty rum een amen dement is voorgesteld, luidende om niet voor een jaar, maar voor een half jaar deze verlenging toe te staan. Op zichzelf zou dit voorstel allicht vol doende geweest zijn, om B. en W. te bewegen de zaak aan te houden ter nader© overweging, maar er komt nog iets bij. De E. N. Ev T. heeft aan on zen Raad meegedeeld, dat zij voor loopige concessie van den Bloemen- daalschen Raad heeft verkregen voor een tram naar, of liever in Overveen en daarbg gevoegd de mededee'ing, dat zij die ooi, voor zoover Haar lems grondgebied betreft, aan Haar lem vragen zal. Daarmee wordt de zaak dus op eens veel ingewikkelder. Naar het mij toeschijnt is deze aan vraag van de E. N. E. T. een gelukkig feit. Het heeft mij altijd toegeschenen, dat zij de ©enige maatschappij is, die Overveen uit zijn isolement verlossen en door Bloemendaal zelf een electri- sche tram aanleggen kan, om de een voudige reden, dat da lijn Haarlem Bloemendaal reeds in haar bezit is. Kan er dus op deze wijze een soort van ceintuurbaan ontstaan, die in Haarlem op bet Stationsplein en op een ander punt van de ceintuurbaan aansluit [de Zijlbrug schijnt als bij zonder druk punt daarvan uitgeslo ten) dan worden de belangen van Haarlem en Overveen-Bloemendaal zebeir liet best bevorderd. Te meer om dat onlangs de directie van de E. N. E. T. getoond heeft, niet bang te zijn voor het instellen van een laag tarief, wanneer daardoor de kans ontstaat op een intens verkeer. J. C. P. buitenlandsch Overzicht Een revolutie op Venezuela. Naar mate ons optreden tegenover de republiek krachtiger wordt, ver meerdert hier ook de belangstelling in cle „aangelegenheid". Ons artikel van gisteren heeft „een belangstel lend lezer" aanleiding gegeven ons 't volgende schrijven te zenden De overzichtschrijver vraagt., wat er gebeuren moet, indien a.s. Zaterdag de geheele Venezolaansche „vloot" in de St. Anuabaai te Willemstad is aangekomen. Schrijver dezes die jaren lang op Curasao gewoond heeft zal hierop antwoorden. Indien na- meli'k te eeniger tijd die oudroest- rommel (want meer is het nietin 't Schottegat of aan de klip di Otra Banda op Curagao opgeborgen is, zullen de revolutionairen vrij spel hebben, om van Curagao wapens in Venezuela te smokkelen tegen het gouvernement van Castro, wat an ders moeilijk zou gaan, omdat het Venezolaansche vlootje dag en nacht een wakend oog houdt op alles, wat de kust nadert, en zoodoende eiken invoer van wapens belet. Indien men weet, dat d© Venezolaansche kust een legio landingsplaatsen (die met het binnenland in gemeenschap staan) aanbiedt voor ondiepe vaartuigen (schoeners) is 't wel aan te nemen, dat de regeering van Castro door die onheilspellende gedachte alleen aan het wankelen zal worden gebracht, en wel genoodzaakt zal zijn eieren voor haar geld te kiezen. Tot zoover deze belangstellende lezer", dien we voor zijn belangstel ling vriendelijk dank zeggen. Hij schijnt een goede kijk op de zaken in de West te hebben, want zijn voor spelling, dat er revolutie zal komen trouwens ook reeds lang te voren door ons gedaan I is al uitgeko men. Uit Caracas (de hoofdstad van Ve nezuela) wordt d.d. 14 December ge seind De bevolking van Caracas Is heden in opstand gekomen tegen Castro. De verwoed© menigte kon door de politie niet In bedwang w oixl en gehouden en was in een oogenblik meester op straat, waar zij aan het plunderen en vernie len sloeg. De leiders der volksbe weging namen de standbeelden en schilderijen, waarop Castro was afgebeeld, weg uit de socië teiten en andere gebouwen. De buit werd daarna op het Bolivar- plein verbrand. Hier heerscht de indruk, dat er een einde Is gekomen aan Castro's bestuur over Venezuela. Er heeft GEEN MANIFESTATIE TEGEN NEDERLAND PLAATS GEHAD. Alle manifestaties wa xen gericht tegen Castro en den ydce-preaident Gomel Nader werd nog gemeld Het gepeupel, bestaande uit bewo ners van de stad en omstreken, deed eerst een aanval op het gebouw van het loterij-monopolie. De meubels werden stukgeslagen en op straat ge worpen. Duizenden loterijbriefjes werden verscheurd. Daarop werden de bureelen van ,,E1 Constitucion", waai-van Rivas redacteur 'is, leeggeplunderd en ver-' volgens werd een stoomwasseherij, die ook aan Rivas behoorde, vernield. Toen werd in verschillende drogiste- riien, behoorende aan Thieln, den schoonzoon van Castro, en aan Men- doza, oud-minister, die bijzonder ge haat is bij Castro's tegenstanders, al les overhoop geworpen Ook werden op het plein portretten van den. dic tator verbrand en een aantal inscrip ties. waarin de deugden en de macht van den president werden verheer- l"kt, weggehouwen en onleesbaar ges maakt. Het gepeupel was meester van cle stad van kort na het aanbreken van den dag tot één uur 's middags, maa'r het ontbrak haar aan leiders! Toen werden de troepen onder de wapens geroepen. Gomez (de vice- president) las een manifest aan de menigte voor, die spoedig daarop tot bedaren kwam en zich verspreidde. B'i het oproer werden voor het ge bouw van de „Constitucion" een aan tal personen gewond. De opstand be gon met een aanval op de geëm ployeerden van Rivas' blad; die be schuldigd werden aanleiding te heb ben gegeven tot de rustverstoring, door het eerst revolverschoten te lossen op de menigte. De „Constitu cion" zal voorloopig niet verschijnen, en Caracas is dus feitelijk zonder blad. Een buitengewoon talrijke menigte heeft zich weder op straat begeven, en men verwacht nieuwe rustversto ringen. Nog een later telegram bericht Het gepeupel deed een aanval op een aantal particuliere eigendom men, voordat de autoriteiten meester ran den toestand waren geworden. Een aantal personen is in hechtenis genomen ©en feitelijke botsing tus schen het volk en de politie heeft ech ter niet plaats gehad, en er zijn geen buitenlanders gemolesteerd. Sedert gisteren begint de toestand weder normaal te worden. Welke beteekenis heeft deze revolu tionair© beweging Uit deze voorloopige berichten moet afgeleid worden, dat men de waarde niet. mag overschatten. Immers na eenige wanordelijkheden is de regee- rin" weer meester van den 'toesta,nd geworden. In hoeverre we deze mede- deeling die een officieel tintje heeft en dus niet geheel onpartijdig is voor waarheid moeten aanne men, zal de tijd ieeren. Het gebeurde is echter een nieuw bewijs, dat de Castro-regeering ook bij het volk gehaat is, en bij deze eerste poging om het Castro-ge zag omver te gooien zal het niet blijven. Reeds komen geruchten uit andere deelen vaxi Venezuela over oproer. In het. telegram staait bovendien Hier (dat is te Caracas) heerscht de in- druk, dat er ©en einde zal komen aan Castro's bestuur in Venezuela. Ook is van belang, dat de opstand geen manifestatie tegen Nederland was. Intusscben nadere berichten afge wacht Castro is nog in Duitschland. Hij is daar aan het feesten Hij rijdt automobiel en dineert op olifant achtige wijze. Het toeval wilde, dat de Venezolaansche consul Bürtner te Hamburg, die vele jaren in Vene zuela heeft gewoond en met een Ve nezolaansche dame gehuwd is, daar zijn zilveren bruiloft vierde. De jubi laris is een oude kennis van Castro, en deze nam dus deel aan bet feest. Het consult scheen op zijn humeur niet ongunstig te hebben gewerkt, want hij hield een opgewekte to©: spraak tot de gasten. Een klein gezelschap van negen personen was bijeen. De president was vroolijk en opgewektzijn lijf arts uit Venezuela echter keek som ber. Wamt wederom at de president te veel Een geheele rij van de duur ste flesschen wijn liet hij aanrukken, en drie uren lang bleef men aan ta fel. Daarop bood de president der gastvrouw zijn arm en begaf bet ge zelschap zich naar den salon, om de koffie te gebruiken En Castro is zoo ziek.... Hm Aan de „Herald" wordt nog uit Washington geseind Het Amerikaansche departement van Buitenlandsch© Zaken bewaart het stilzwijgen over de Nederland- sche represaille-maatregelen tegen Castro's republiek, hoewel uit offici eus© bron bekend is, dal de Vereenig- de Staten niet tusschenbeide zullen komen, zoolang Holland geen land in bezit tracht te nemen. Het is van be teekenis, dat Amerikaansche oorlogs schepen In d© nabijheid ziin. De Crisis in den Balkan. Er is weer weinig nieuws. Dit bewijst weer, dat we in een tijdperk van overgang leven. De on derhandelingen tusschen Oosten rij k- Ilongarije en Turkije over een minne lijke schikking en tusschen Oosten- rij k-I-Iongarije en Rusland over de conferentie, duren voort, en we wach ten het resultaat. Het Bulgaarsche Telegraafagent- schap te Sofia verspreidt een bericht uit Saloniki, naar luid waarvanjer in Macedonië weer Grieksch© benden het hoofd opsteken. In het wilajet Saloniki b.v. waren er drie van elk vijftien man rond. Volgens Servische berichten treedt Oostenrijk in Bosnië hardhandig op. In verschillende plaatsen hebben er al ettelijke mannen den kogel gekre gen, onder beschuldiging voor Servië te hebben gewerkt. Acht soldaten van een Tsjechisch bataljon, die muitziek waren geweest, zouden doodgeschoten zijn. Een Petersburgsch blad weet te ver tellen, dat er binnenkort in Oosten- rijksche ©n Duitsche bladen onthullin gen zullen verschijnen, waardoor En- gelands baatzuchtige politiek aan den dag zal treden. Om zijn doeleinden te bereiken trachtte het een oorlog uit t.e lokken. Zoo heeft Sir E. Grey aan Rusland, Frankrijk en Italië voorge steld om gezamenlijk bij Oostenrijk een vertoog in te dienen en een ver klaring te eischen van de beweging van de Oostenrij-ksche troepen op de Servisch-Montenegrijnsche grens De liberale Engelsch© regeering van nu, begeerig om een oorlog te ontke tenen, weinigen zullen dat geloo- ven. DE TURKSCIIE SENAAT. De Senaat bestaat uit 32 Turken, 4 Grieken, 4 Armeniërs, 1 Wallachijer en 1 Bulgaar. De minister van oorlog, marine, buitenlandsch© zaken, openbare wer ken, landbouw en politie, benevens de president van den ministerraad, ma ken deel uit van den Senaat» SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Dinsdagavond 6 uur is op de lijn naar Orleans de trein van Drives naar Limoges onder den tunnel bij Estivaux. gereden op eenige waggons, die losgeraakt en op de lijn gekomen waren. De schok was zeer lievig12 perso nen werden gedood.- 30 gewond, voor het meerendeel aardwerkers, werk zaam aan het goederenstation bij Brives. De lijken van den machinist en stoker werden verkoold onder de machine gevonden. Toen de stations chef te Estivaux aan zijn collega's seinde, dat waggons losgeraakt en op de lijn gekomen waren, was het reeds te laat. In den trein brak brand uit, die zich over 20 waggons uitstrekte. Den geheelen nacht was een greep der reddingsbrigade op de been, om te pogen den slachtoffers van het. on geluk hulp te bieden. MIJNONTPLOFFING. In de mijn Rasiezan (Oostenrijk) had een ontploffing plaats van mijn- gas. Volgens geruchten zijn er 13doo- den. Stadsnieuws Veearts» Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Januari 1909, tot wederopzegging be noemd tot plaatsvervanger van den districtsveearts, wien Haarlem als standplaats is aangewezen, de vee arts J. W. Roeloffs, te Texel. „F a t s o e n". Het blijspel Fatsoen^ van onzen stadgenoot, den beer J. B. Schuil, dat thans door de Ned. Tooneelveree- niging wordt gespeeld, wordt door inej. Else Otten te Berlijn, de vertaal ster van de werken van Fred, van Eeden, mevr. SimonsMees enz., in het Duitsch vertaald. Aanbesteding., Bij.de aan het departement van Wa terstaat te 's-Gravenhage gehouden aanbesteding waren minste inschrij vers voor: bet verbreeden en verdie pen van het grootscheepsvaarwater in het Scheur en ln de Doorgraving tusschen Maassluis en Hoek van Hol land, behoorende tot de werken ter verbetering van den Waterweg van Rotterdam naar zee, M. J. van Hat- tum, B^erwijk en W. Blankevoort, Haarlem, voor 255.000. Christ. Geref. kerk.- Bedankt voor Haarlem, door da. M. den Boer. te Aneldoorm TOESTANDEN IN HET ZUIVEL- BEDRIJF. Door de Kamer van Arbeid voor de Voedings- en Genotmiddelen te Haar lem is aan de te dezer stede bestaande melkinrichtingen en aan de melkver- koopers verzonden een navolgend schrijven, waarbij de Kamer mede deelt, dat haar tusscheukomst vóór eenigen tijd ingeroepen is door de af- deeling Haarlem van den Bond van Zuivelfabrieksaxbeiders, ten einde te komen tot eene verbetering van den in deze gemeente bestaanden toestand bij verschillende melkinrichtingen en melkverkoopers. De geuite wenschen kwamen neer op het verkrijgen: a. van een elfurigen werkdag (de werktijd was tot heden voor velen langer en onbepaald); b. van eene betaling der overuren met 20 cent per uur (als over-uren te beschouwen de uren na 8 uur 's avonds eh des Zondags na 12 uur 's- middags); en c. van één vrijen dag om d© 13 da gen, wat dus niet bepaaldelijk een Zondag behoefde te zijn. De Kamer van meening dat de bil lijkheid van dé gevraagde regeling dadelijk moet worden toegestemd,gaf aan de uitnoodiging, om hare tus- schenkomst te vcrleenen, gaarne ge volg. Zij heeft zich dan ook in betrekking gesteld met enkele melkinrichtingen hier ter stede, ten einde den juiston toestand Dader te Ieeren kennen; de verkregen inlichtingen hebben haar versterkt in de meening, dat - eenige verbetering in deze hoogst wensche- lijk, zoo niet noodzakelijk is. Het aanvankelijk resultaat, ook n& mondelinge besprekingen, is voorts, dat enkele inrichtingen van beteeke nis reeds zijn- of binnenkort zullen overgaan: a. tot betaling van de overuren met 20 cent per uur; b. tot het beperken van den arbeids tijd, om die, zoo mogelijk, tot elf uur per dag (of iets korter nog) te doen dalen; en c. tot het verleenen van een vrijen dag, zij het dan om de 20 dagen of met langer tusschenpoozen. Ofschoon dankbaar voor die reeds ingevoerde of toegezegde regeling, meent de Kamer niettemin wil vo rengenoemde, aanvankelijke verbete ring aan het overgroot© deel der zui velfabrieksarbeiders ten goede ko men, wat zoo hoogst gewenscht is! dat de verbetering zich niet tot enkele inrichtingen mag blijven bepalen, maar dat ook anderen, kan het zijn allen, die bij den nielkverkoop betrok ken zijn, medewerken tot wegneming van de ongewenschte toestanden in het zuivelbedrijf. Daartoe wekt de Kamer dus allen op en verzoekt, vóór 1 Januari te mo gen vernemen, wat de verschillende patroons doen of zullen doen. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Het politieposthuis aan het begin der Klever laan- is thans geheel ge reed en zal spoedig in gebruik wor den genomen. LISSE. Door Notaris J. Tuijmelaar alhier is aanbesteed: 1. het graven van een vaarsloot ter breedte van 7 M. op den waterspiegel; 2. het verbreeden van een vaarsloot ter lengte van ongeveer 103 M., 3. het daarmede in verband staande uitbaggeren en daarna dem pen van twee landslooten; 4. het uit graven van een dam en het doortrek ken van een landslootje; 5. het uit diepen van een bestaande sloot tot op 1.80 M. beneden A.P., alles op de boerderij „Westergeest" alhier. Het werk is gegund aan de heeren J. Plegt, Jac. Kwantes en W. Schoo* ne te Assendelft. AERDENHOUT. Door den burgemeester is met In gang van 1 Januari benoemd tot agent van politie ter standplaats Aer- denhout, K. de Wit, thans agent van .politie le klasse, te Harlingem

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1