Weerbericht ThermoRieterstand KEIJSER'S Schoenenmagazijn. Binnenland Sport eo Wedstrijden Koloniën Kerk en School Laatste Berichten Van 't Kantongerecht GEMEENTERAAD Rechtszaken Burgerlijke fctaaö Telegrammen Marktnieuws Advertentlën MEDEDEELINGEN VAN HET ICON INK L. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 6 Jan. 1909. Hoogste barometerstand 778.8 m.M. te Coruna (Spanje); laagste 744.0 mM. 4e Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 7 Januari 1909: Wind: zwakke tot matigen Westelij ken tot Zuld-Weetelijken wind. Gesteldheid van de lucht: betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag. Temperatuur hooger. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 772 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 779 m.M. te Haarlem. Woensdag 6 Januari Hoogste gisteren 9 uur F. 83 Laagste hedennacht F. 81 Hedenmiddag te 12 uur F. 88 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. F. P. RE1CHERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. i 32 Lange Veerstraat VERKIEZING PROV. STATEN NOORD-HOLLAND. Bij de gehouden herstemming voor een lid van de Provinciale Staten in het kiesdistrict Helder (vacature-C. 6. Jaring) werden uitgebracht 4050 geldige stemmen. Hiervan bekwamen de heeren A. P. Staalman (Christen democraat) 2144 stemmen en Jac. Joh. Verfaille (lib.) 1906 stemmen, zoodat gekozen is de heer Staalman. MINISTER BEVERS. De heer J. G. S. Bevers, Minister van Waterstaat, Is Dinsdagavond te 's-Gravenhage plotseling op 56- jarigen leeftijd overleden. Nadat de Minister het departement had verla ten, deed hij eene wandeling door het 'Beech in de richting zijner woning. 'Op het wandelpad langs den Koekamp gekomen, gevoelde de heer Bevers zich plotseling onwel; hij zeeg ineen en was bewusteloes. Naar huis gebracht mocht genees kundige hulp niet meer baten, want een uur daarna overleed de getroffe ne aan een beroerte. Het leven van nu wijlen mr. Bevers is nog pas kort geleden geschetst, toen hij, nauwelijks een jaar geleden (11 Februari 1908) als raadsman der Kroon optrad in 't Ministerie-Heems kerk, waarin hem de portefeuille van Waterstaat werd toevertrouwd. De keuze was op hem voor dat departe ment gevallen, nadat hij in de residen tie het beheer der publieke werken als 'wethouder gedurende verscheidene jaren had geleid, toen hij, als advo caat in Den Haag zich gevestigd heb bende, eenigen tijd te voren als lid van den Gemeenteraad was opgetreden. Hij werd algemeen hoog geacht. Naast eene Pauselijke orde sierde het ridderkruis van den Nederland- schen Leeuw de borst van dezen ver dienstelijken burger. DE MOEDIGE REDDER. De heer J. J. Verhoeven, brandspuit meester van spuit no. 19 te Rotter dam, door wiens moedig gedrag bij den brand, die onlangs in de Eerste Lombardstraat, plaats greep, een vrouw en drie kinderen werden red, was gister uLtgenoodigd ten raad- huize in de vergadering van burge meester en wethouders te komen. Bur gemeester Zimmerman heeft uit naam der gemeente zijn waardeering en erkentelijkheid geuit voor het moe dig gedrag van den heer Verhoeven en hem daarbij medegedeeld, dat last is gegeven een gouden medaille te vervaardigen, die binnen enkele da gen aan den heer Verhoeven zal wor den ter hand gesteld. SPREKENDE CIJFERS. In de laatste helft van 19Ö7 werden op vceren-veilingen verkocht 19.742 huidjes van paradijsvogels 1411 pak ken nestveeren van den witten reiger, vertegenwoordigende de veeren van 115.000 vogels. In Juni alleen kwa men er 1386 koppen van kroon-dulven op de markt. En nog wordt er beweerd, dat een oond tegen het godachtenloos gobrui- ken van vogels voor modezaken over bodig is. en ziet men niet in, dat er ver bund gezocht moet worden tus- schen liet steeds toenemen van insec ten, die de bosschen vernielen, en het uitroeien van vogels, die de Insecten onschadelijk zouden maken. (MaandbL v. Verbet. Vrouwenkl.) ONGELUKKEN, Op Nieuwjaarsdag Is te Tilburg een 16-jarige dienstbode bij het voor zien van de kachel in brand geraakt. Zij is nu aan de bekomen brandwon den overleden. Een 21/2-jarig knaapje te Kapelle (Zuid-Beveland) trok op Nieuwjaare dag in een onbewaakt oogenblik een op do kachel staande kan met heete koffie naar zich toe en dronk er uit. Het kind werd daarbij inwendig zoo ernstig gebrand, dat het Maandag, na smartelijk lijden, overleed. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Een 7-jarige zoon van den heer P. Bakker te Grootenbroek (N.-H.) is door bet ijs gezakt en verdronken. BRANDEN. Te Eeserveen is, terwijl de bewo ners afwezig waren, de woning van H. van Wijk afgebrand. Er werd niets gered. Te Zaandam brak brand uit In den sigarenwinkel van den heer A. Tang aan de Gedempte Gracht, welk perceel toebehoorende aan den heer W. Zon derland te Weatzaan, geheel uitbrand de. Ook liet aangrenzende huis, be woond door den heer D. Schoone, groentehandelaar eigenaar- de heer D. Braak ging voor het givsat- 6te deel verloren. Het woon- en win kelhuis van dien manufacturier den heer J. T. de Wit, eveneens aan den heer Zonderland behoorende, leed eenige brand-, doch zeer veel water schade. Oorzaak onbekend. Te Dinteloord is door onbekende oorzaak het pas gebouwde café met woonhuis en timmermanswinkel van H. Heefter totaal afgebrand. Niets kon worden gered. Verzekering dekt de schade. Zaterdagavond brak te Deventer een felle binnenbrand uit, in een pand in de Pikeursbaan, door twee gezinnen bewoond. Het perceel brandde nage noeg geheel uit, terwijl van de inboe dels zoo goed als niets werd gered. Huis, boven bewoond, door den eige naar, en inboedels waren verzekerd. Oorzaak van den brand i3 onbekend. CONSER VEERINGSMIDDELEN IN z.g. ALKOHOLVRIJE DRANKEN. De Commissie uit den „Volksbond tegen Drankmisbruik", die de op dracht heeft aanvaard het onderzoek voort te zetten naar de „conservee- ringsmiddelen In zoogenaamde alko- holvrije dranken" is samengesteld als volgt: Dr. Ch. H. Ali Cohen, hoofdin specteur van de Volksgezondheid, Utrecht; Dr. J. Blanksma, eerste schei kundige bij het Laboratorium v. h. Dep. v. Financiën, Amsterdam; Dr. J. D. Filippo, directeur v. d. Gemeent. Keuringsdienst v. Voedingsmiddelen, den Haag, Secretaris; Dr. F. H. van der Laan, Direct, van den Gemeent. Keuringsdienst v. Voedingsm. Gronin gen; Dr. A. Lam, directeur-scheikun dige v. d. Gemeentel. Keuringsdienst v. Voedingsm., Rotterdam; Prof. Dr N. Schoort, hoogleeraar, Utrecht. L. P. Walburgh Schmidt, arts, Hasselt (O.), lid v. h. Hoofdbestuur Volksbond, voorzitter. Het „Utr. Dagblad" maakt melding van een schier ongelooflijk voorschrift door de Utrechtsche Tramdirectie ge geven betreffende de snelheid van de electrlsche beweging langs de lijn OudwijkCentraal Station. De be stuurder van den motor Is nl. opge dragen zoo langzaam te rijden, dat het traject ln 16 minuten wordt afge legd, dat Is ongeveer de tijd, die ook de paarden vroeger noodig hadden. Wie te vroeg op het eindpunt komt moet 25 ct. boete betalen. De 16 minu ten moeten worden volgereden, passa giers of geen passagiers en ook al loopt er geen sterveling langs den weg, die maar eenige kans had over reden te worden. DE RAMP IN ITALIfl. Op de Amsterdamsche beurs Is nog voor een bedrag van f 10.000 geteekend voor de slachtoffers In Zuid-Italië. Met de beide vorige opgaven maakt dit een totaal van f 53.000. Het bestuur van de Opera-Vereeni- ging heeft besloten het batig saldo van de voorstellingen van Figaro's Hochzeit (Amsterdam 13 dezer, Den Haag 15 dezer en Rotterdam 16 dezer) ten goede te doen komen aan de slachtoffers van de ramp ln Zuid Italfö. NEDERLANDSCH VEE IN BELGIë. In het afgeloopen jaar werden langs al de 13 grenskantoren van de Neder- landsch-Belgische grens na quaran taine én inspuiting rnet tuberculine in België toegelaten 20.926 Nederland- sche melk- en kalfkoeien tegen 18.730 in 1907, 19,418 in 1906 en 18.969 in 1906. Deze vermeerdering spruit voort uit liet feit, dat de Belgische landbouwers ter vergrooting en ter veredeling van den inlandschen veestapel al meer en meer Nederlandsch rundvee aankoo- pen, mocrendeels prachtexemplaren. Dr. LEYDS. Den llden December 1.1. werd uit Lourence Marques aan „Ons Land" geseind, dat dr. I-eyds daar daags te voren was aangekomen en gezegd had dat slechts gezondheidsredenen aanleiding waren tot zijne reis naar Zuid-Afrika. Op een vraag betreffende de Natio nale Conventie zeide hij, dat van deze zaak wei-n'g bekend was tn Holland, en hij persoonlijk had de laatste twee t maanden zoo goed als geen nieuws bladen gezien. Van een tuiver han- delsstandpuut bezien, had 'de Trans vaal niets te winnen bij «en vereenl- ging met andere Staten. Dr. Leyds verklaarde verder, dat het zijn plan was omstreeks Maait naar Europa terug te keeren, Indien het weder zulks veroorloofde, en als dan via de Westelijke route te gaan en de reis té Teneriffe te onderbre ken. DE GEHUWDE ONDERWIJZERES. Daar de gemeenteraad van Bols- ward heeft geweigerd, gevolg te geven aan de uitnoodiging van Gedep. Sta ten van Friesland om de onlangs ge maakte bepaling, dat een onderwijze res ontslag moet vragen bij liet aan gaan van een huwelijk, ln to trek ken, hebben Gedep. Staten deze bepa ling nu aan de Regeering ter vernie tiging voorgedragen. EEN LIEVE GROOTMOEDERI Een vrouw deed bij de Rotterdam- sclie politie aangifte tot opsporing van hare beide kinderen, 3 en 5 jaar oud. De kinderen, die verblijf hielden in een logement aan de Leeuwenlaan, zijn daar door de grootmoeder afge haald, waarschijnlijk met het doel haar behulpzaam te zijn bij het bede len, om dan hot medelijden van het publiek op te wekken. deeLd, dat het bedoelde huwelijk wel degelijk reeds door de ambtenaren van den burgerlijken stand was vol trokken. Een schriftelijk bewijs daar van, onderteekend door den burge meester er secretaris, heeft ds. Kerk hof in zijn bezit. DE SCHOOL. Bij den uitgever H. ten Brink, te Meppel, is het eerste nummer ver schenen van „De School", orgaan'der vereen lging van hoofden van scholen in Nederland, onder redactie van C. F. A. Zernike en P. Otto. Hot bestuur der vereendging doelt in dit eerste nummer mede, dat en waarom Het Nieuwe Schoolblad haar orgaan niet meer is, namelijk wegens gunstiger voorwaarden, die het be stuur heeft kunnen bedingen. Het blad tfiet er goed uit. VOETBAL. Onder den titel: „Een woord van protest" schrijft De Sport: „In zijn jongste vergadering heeft het Bonda- bestuur besloten, wederom den heer Chadwick te engageeren. Drie leden waren er tegen: de lieeren Kips, Do Boer en Gratama. Men kent ons stand punt en wij volstaan dan ook met een enkel woord van protest. Het is een openlijke schennis van onze amateur sport, om ook nu weer een beroeps- trainer te gaan koopen. Het druischt absoluut in tegen het karakter van ons spel als loutere uitspanning en wij verheugen ons. dat ten minste nog drie leden zulks hebben ingezien. De meerderheid echter zit reeds zoo vastgeroest in de verderfelijke denk beelden, die onze mooie sport mis vormen en haOr zuivere karakter doo- don, dal z« hiervoor al geen oog meer hebben. Het is treurig, maar er is niets meer aan te doen." Het Hbld. voegt hieraan toe: De krachtige strijd van De Sport te gen het professionalisme, dat o.a. de rijwielsport naar den kelder heeft ge holpen, is ons zeer sympathiek, en ten volle kan het blad in den strijd op onzen steun rekenen. Echter verschil len we met De Sport van oordeel, wat betreft het opnieuw engageeren van den Engelschen professional Chad wick. Indien de redacteur van De Sport de rijwielkunst nog niet machtig is, zou hij dan ook rede nee renslechts door amateurs en niet door het per soneel van den rijwielhandelaar wil ik worden vastgehouden bij mijn eer ste wankele rijproeven? Een feit is het, dat de beste leermeesters worden ge vonden onder hen, die zich als profes sional geheel aan den dienst van liet bruine monster wijden. En op de Olympische velden te Lon den zijn dezen zorner Chadwick's les sen inderdaad zeer profijtelijk geble ken. AUTOMOBILISME. Internationaal congres. Naar de N. S. meldt, zal in Februari te Parijs een congres gehouden worden van de ver schillende automobiel-clubs der we reld. Behandeld zal worden een voor stel voor internationale nummering van automobielen, terwijl een regle ment zal warden voorgesteld, bevat tende eischen van bekwaamheid, aan chauffeurs te stellen. ATJEH. Het gewestelijk bestuur van 'Aljeh seinde 4 December ln Pidië werd neergelegd 1 kwaad willige, buit 2 beaumonts in Keu- reutoe werd door eer. val ia zijn eigen klewang gewond zwaar een in- landsch mindere. 5 dezer In Pidië werd neergelegd 1 kwaad willige gewond licht fuselier Van Veen no. 50854. en 7 December In Pidië neergelegd Teungkoe De Boeng met 1 volgeling. Bij huisonder zoek in Pidië gewond onbeduidend hoornblazer Noordijk, no. 50326, fuse lier Breda, no. 51830, aanrander neer gelegd. In Meulsboh neergelegd 20, gevangen genomen 3 vijanden, ge wond ^waar 3 inlandsche minderen. In Lhoseurnawe verdronken één ln- landsch mindere. Te Koetaradja zelf moord middels geweerschot 1 in- landsch mindere. NED. HERV. KERK. Redankt voor liet beroep te Doorn spijk (Geld.) door ds. P. J. Roscam Abbinsr. te Elden (bij Arnhem). Te Leiden is in den ouderdom van 82 jaren overleden ds. B. R. Damsté, oud-predikant der Ned. Hervormde Gemeente. Niet alleen in het ressort Gelder land, doch door de gezamenlijke op- perrabijnen in Nederland is voorge schreven, dat des Zaterdags ln alle synagogen van ons land gebeden voor dé Koningin zullen worden opgezon den. HUWELIJKSQUAESTIE. Naar aanleiding van een bericht In de „Midd. Ct.", dat ds. Kerkhof, pre dikant bij de Ger. Gemeente te Oost- en VVest-SoubuTg, een huwelijk zou hebben bevestigd, vóórdat het burger lijk voltrokken was voor welk feit te gen dien predikant een klacht zou zijn ingediend, heeft deze mede ge den bloedde en een der beklaagden had een stok zoo diep in den bek van het dier gestoken, dat bloed uit dan bek kwam, en de tong in don bek om gedraaid. Op grond van verschillende vorm gebreken concludeerde adv. -gen. ambtshalve tot vernietiging van het arrest en verwijzing der zaak naar een aangrenzend Hof. Uitspraak 1 Februari. VERDUISTERING EN VALSCH- IIEID. De rechtbank te Arnhem veroor deelde G., brievengaarder te Gendt, en zijn echtgenooto, terecht, staande wegens yerdu isle rag van gelden en valschheid in geschrifte, respectieve lijk tot anderhalf en twee jaren,, met aftrek van preventief. Postkantoor. Bij Koninklijk besluit Is de heer E. W. L. Wüpponnann te Breda be noemd tot directeur van liet postkan toor te Haarlem. Gelijk men weet, heeft de tegen woordige directeur, de heer Moll, we gens hoogen leeftijd eervol ontslagen pensioen aangevraagd. Insluiper. Sedert een paar avonden is een In sluiper weder bezig met valsche sleu tels de voordeuren te openen, om diefstal te plegen. Bij verschillende ingezetenen aan de Leidsche vaart Is dit geschied. Zoo heeft hij uit de ves tibule van perceel no. 126 bewoond door den heer A. S. een lange overjas en een lorgnet ontvreemd. Men zij dus op zijne hoede en houde de deuren 's avonds zooveel mogelijk op de knip. DIERENMISHANDELING. Een Beverwijksche bierhandelaar houdt er een hondenkar op na, om met behulp van twee viervoeters z'n waren aan den man te brengen. Deze honden hebben, op den dag in de aanklacht genoemd, een hondenleven gehad. De baas was kwaad, orndat de dieren wat blaften, en heeft de trek kers toen herhaaldelijk onder 't ld- ohaam geschopt. Twee dorpsgenooten ergerden zich aan deze mishandeling, deden aangif te bij de politie, en een vervolging we gens „het vervoer met honden op noodeloos pijndoende wijze" was het gevolg De beklaagde erkende geschopt te hebben, maar 't was uiet zóo erg ge weest, als de getuigen verklaarden. De ambtenaar van het O. M. eischte 6 gulden boete of 3 dagen hechtenis. ONWILLIGE KOETSIERS. 't Is een bekende gewoonte van koet siers, om voor fietsers niet uit te wij ken. Die moeten maar zien, om een veilig heenkomen te zoeken. De rijksveldwachter De Bruyn uit Zandvoort was op weg naar Haarlem en deed daarbij zoo'n onaangename ervaring met een rijtuigbestuurder op. Haal een beetje uit zoo vroeg de fietsrijder. - Ben je gek I Ik wijk voor geen fietswas het antwoord. De iin burger gekieede veldwachter stapte toen af, om den voerman een proces-verbaal te geven. Nu eischte de ambtenaar van het O. M. 10 gulden boeten of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter vond 't zeer goed, dat De Bruyn proces-verbaal heeft op gemaakt. De onwillige koetsiers moe ten maar door schade wijs worden. G e v. V o o r w. Een zilv. schakel-armband, bij C. d. Griendt, Wilhelminastr. Een rozenkrans, bij J. Blom, Spok- straat 4. Een barnsteenen sigarenpijpje, bij W. J. Kruijer, Rollandstr. 68. Een zilv. broche, bij H. Ploeger, Gen. Jouberlstr. 45. Een portemonnaie inh. geld, bij J Wensing, De Wetstr. 52 rood. Een zilv. armband, bij W. Baelsma, Wouwermaustr. 25. Een kinderzak inh. een portemon naie, bij J. v. d. Erf, Brouwersvaart 16. Een R. K. kerkboek, bij W. d. Vries, Heerensingel 129 G. Een ijsmuts, bij H. Hessela, Rol landstr. 15. Een dameslaschje inh. een kerkboek en een rozenkrans, bij P. Nieuwenho- ven, Assendeiverstr. 4G. Aangifte is gedaanvan het weg- loopen van een fox-terriervan het verliezen van een licht bruin bont. Vergadering van den raad de>r ge meente Haarlem, op Woensdag 6 Ja nuari des middags te 1£ uur. Afwezig de heer Loomeijer. De VOORZITTER opent deze eerste vergadering in 1909 met het uitspre ken van de best© wenschsn voor de particuliere belangen der raadsleden en hoopt, dat de beraadslagingen ook dit jaar in 't waarachtig belang der gemeente mogen zijn. Spreker herinnert aan de blijde tij ding, die tot ons volk is gebracht en meent namens den raad te spreken, wanneer hij den weusch uit, dat de blijde verwachtingen van H. M. de Koningin mogen vervuld worden, tot zegen van Haar Huis en liet Vader land. (Luid applaus). De heer SNELTJES meent namens den Raad te mogen spreken wanneer hij den Voorzitter dankt voor deze va derlandslievende wporden. Spreker dankt den burgemeester voor de be moeiingen die hij zich in 't afgeloopen jaar heeft getroost, waardoor het be lang der gemeente is behartigd en be vorderd. Wij hopen allen zoo ein digde de heer Sneltjes dat het u ge geven moge zijn, om ook dit jaar met evenveel lust en opgewektheid werk zaam te wezen. VRIJGESPROKEN. De 4e Kamer der Am3terdamsehe Rechtbank heeft den 36-jarigen mon teur, die terecht gestaan heeft in ver band met het Liftongeluk in het voor malige „Hotel Adrian" aan de Kal- verstraat, vrijgesproken, omdat het ten laste gelegde niet wettig en over tuigend was bewezen. Het O. M. had wegens het veroorzaken van letsel door schubt 2 maanden hechtenis go- ei scht. RIJWIELDIEFSTAL. Het Gerechtshof te Amsterdam heen vernietigd het vonnis der Haarlem- sche Rechtbank, waarbij den recidi vist v. K. werd veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf met altrek der voor- loopige hechtenis, wegens diefstal van eon fiets door middel van een valschen sleutel. Opnieuw rechtdoen de, legde het Hof hem 4 Jaren op zon der aftrek der preventieve hechtenis. DIERENMISHANDELING. Door advocaat-generaal mr. Lede- boer werd voor den Hoogen Raad con clusie genomen ln de zaak van B. S. en G. M. H., landbouwer te Humme- lo, door het gerechtshof te Arnhem veroordeeld tot 4 maanden gevange nisstraf wegens ernstige dierenmis handeling. Zij hadden een paard wreedaardig met een stok geslagen waardoor het uit verscheidene won conferentie mot generaal ue (_nau- rand, den militairen commandant. Besloten werd voorloopig barakken te bouwen langs den weg van Rcggio naar Campi, in plaatsen die uit een hygiënisch oogpunt gunstig gelegen zijn, ver van de centra van infectie. De koninklijke commissaris zorgt voor de leiding van den gemeentedienst- Het reddingswerk wordt krachtig voortgezet. TaJ van lijken in verge vorderden staat van ontbinding wor den te voorschijn gebracht. NAPELS. 5 Januari. (Reuter). De Roma" zegt, dat 5957 gewonde over levenden zich gisteravond in Napels en hi do omstreken bevonden. Dui zend vluchtelingen kwamen heden uit Reggio en Messina aan uit Calabriö eveneens duizend. Hiervan bleven er 600 te Napels, do overige Mrrtrokken naar Rome. Tal van vluchtelingen zijn te Palermo, ongeveer 600 op het eilandje Capri. ROME, 5 Januari. (Reuter). Een telegram van den minister van open bare werken aan Gioiitti zegt Ik heb de kust van Calabrië bezocht ton Noorden van Reggio, de villa San Giovanni en Bagnara. Daar is de dienst voldoende <e Scylla echter is de organisatie gebrekkig. Ik heb den kruiser „Lombardia" uitgenoodigd, alle krachten aan te wenden voor Scylla. Verder bezocht ik de kust naar den kant van Faro, waar de dienst bevredigend Is. De bevolking begint zich geruster te ;ovoelcn nu desinfectie-middeien aan komen. De afkondiging van den staat vac beleg komt do regeling van der openbaren dienst ten nutte. Do torpedojager Granatiere ver trekt hedenavond naar Palermo met de kas van ftet filiaal der Italiaan- sche Bank te Messina aan boord. DE PANAMA-QUAESTIE. WASHINGTON, 6 Jan. (Reuter)- Tusschen Panama, Columbia en de Vereenigde Staten zijn de onderhan delingen tot regeling der geschillen geëindigd. Columbia erkent de onaf hankelijkheid der republiek Panama, en deze betaalt aan Columbia Z\ mil- lioen dollars, als Panama's aandeel in de openbare schuld voor de schei ding. Het verdrag stelt verder een voortdurende grensregeling vast tus- schen P; oma en Columbia. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 6 Januari 1909, medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd. Nederl. Certificaten 90, Ruseen 94 1/2. ZUID-AMER1KAANSCHE STAATS FONDSEN iets aangeboden.Peruanen 9 1/2 en 39 3/4. TABAKSAANDEELEN iets vaster. Bindjey 108, Deli 471, Nieuwe Asahan 101, Rotterdam Deli 395, Senembah 420. PETROLEUMAANDEELEN stil. Ko ninklijke 319, Moeara Enim 1491/4. MIJNAANDEÈLEN zeer vast. Keta hoe ns 185 -6, pref. 2623, Re-djang Leboug 10201030, Great Cobar 881/4. De AMERIK. MARKT opende vrij vast: Atchison 98 1/8, Denver 37 3/4, Erie 33 1/4, Kansas 38 3/4 en 69 5/8, Missouri 40 5/8, Rock Island 24 3/16, Southern Railway 25 7/8, Union Pa cific 180 1/4—1/2, Wabash 18 7/8, Steels 51 7/16, Carren 48 1/8. CULTUURWAARDEN: Vorsten landen 138 1/2. ONDERTROUWD 6 Januari. H. T. Niemann en H. J. Weiland. P. A. F. J. Viehoff en P. W. M. JonCkbloedt. G. Vlot en G. Pouw. GETROUWD 6 Januari. J. Jonkhof en H. C. de Weerdt. C. Waalewijn en D. H. Schulte. G. Drommel en L. van Kapol. F. Akkerman en A. C. E. Eggers. P. J. van Baak en A. C, Terstal. II. J. Serné en M. W. v. d. Horst. C. Hirs en J. E. H. de Pauw. BEVALLEN 5 Januari. A. F. van Wijk, geb. Hartveldt, z. N. Sanberg, geb. Kors, d. M. J. E. Winter, geboren Schouten, d. 6 Januari. H. F. Bijs ter, geb. Kales, z. OVERLEDEN 5 Januari. J. Hasselman, 67 j,, Zo- mervaart. A. M. v. d. Schot, geb. Mustert, 87 j., Hagestraat. AARDSCHOK OP TENERIFFE TENERIFFE, 5 Jan. (Reuter.) Gis teravond werd hier een hevige aard schok waargenomen, die 12 seconden aanhield. De vensters in de huizen rinkelden eai de meubels werden van hun plaats verschoven. De verschil lende bewoners snelden de straten op DE AARDBEVING. ROME, 5 Jan. (Reuter). De Oosten rijksche zending van het Roode Kruis is alhier aangekomen. BOEDAPEST, 5 Jan. (Reuter). Al hier is een hulpcommissie voor de slachtoffers van de aardbevingen in Italië gevormd onder het hooge be schermheerschap van kardinaal Vas- zary, den mim>ter-pres:dent en den minister van Jandel. ROME, 5 Jan. (Reuter). Twee ka bels ln de straat van Messina zijn her steld, hetgeen de telegrafische ge meanschap tusschen Rome en Messi na vergemakkelijkt. MESSINA, 5 Jan. (Reuter). Een be vel van den koninklijken commissaris gelast do odtbindlng van hot provin ciaal bestuur In Messina en Ln Reg gio dl Calabria. Bertolini, de minister van openba- re werken, is aangekomen en had een 389ste STAATSLOTERIJ. 4e Klasse 3e Lijst. Trekking van 6 Jan. Hooge prijzen: 20619 f 2600. 101 1500. 4751 en 9100 ieder f 1000. f 400: 15615, 20823. /200: 7493, 13241. f 100: 1444, 20827, 20958. Prijzen van f 65. 66 2876 5625 8989 11526 14673 17742 138 2934 5749 6992 11538 14681 17759 169 2936 6824 9045 11698 14689 177M4 174 2»69 6929 9061 J16i8 14709 17839 206 2986 6004 S071 11779 14718 17840 213 30b7 6076 9201 11828 14761 17843 298 3105 6184 9229 12016 14810 17883 308 3112 6255 9236 12048 14844 17927 323 3128 6340 9273 12049 14866 17935 834 3139 6369 93ü0 12U98 14904 17960 382 3219 63ö2 9341 12298 15027 18087 404 3239 6384 9363 12293 15081 18136 415 8273 6415 9361 12332 15i24 18171 442 3288 64l7 9399 12335 15:42 18254 664 3:01 0501 9403 12339 15:74 18321 605 3358 6522 9411 12623 15261 18328 742 3433 6541 9508 12581 15363 J83l2 755 3525 6573 9565 12698 I63b0 ]8i69 844 3580 6612 97i8 12593 15388 18^14 818 3600 0677 9746 12594 15396 18635 879 3627 6691 9747 126U 15473 18670 893 3699 6768 9748 12668 15629 18667 923 3722 67.0 9754 12681 15661 18714 961 3740 6854 0767 12727 16698 18716 983 3769 6861 9842 12802 16778 18726 988 8823 69:6 9860 12884 15784 18780 1058 3846 6933 9869 12991 15*12 18866 '086 3864 6981 99bl 13063 15820 18871 1107 4028 7031 9996 13120 15838 ]9(>25 1214 4040 J.066 10046 13121 15839 19048 »252 4051 7-076 10065 13126 16863 19074 1343 4072 7084 10123 1322* 15867 19077 1386 4122 T088 10169 13244 16901 19109 1398 4132 7148 10170 13251 15912 19137 1416 4)67 7184 10.89 13266 15931 19221 1482 4159 7261 10197 13279 I6O18 19231 1667 4229 7343 10315 13308 16090 19234 '577 4261 7345 10322 13320 J6173 19240 1747 4339 7354 10379 13339 16260 19305 1774 4359 7375 104.7 18407 16287 19311 1922 4383 7384 10456 13435 16316 19391 1829 4411 7411 10644 13452 16420 19458 1840 4423 7417 106i2 13479 16433 19499 1883 4648 7472 10613 13540 16486 l9nS& 1685 46S8 7663 10652 13631 16491 19628 1913 4685 7620 10685 13638 16497 19675 1956 4691 7689 10694 13733 16520 197)2 1961 4694 7729 10771 18767 166)2 19722 1982 4700 7870 10777 13780 16700 19779 2000 4883 7896 10318 13861 168S2 10869 2009 4987 7947 10824 13896 16S55 19R70 2028 4988 7961 10836 13926 16871 19876 2103 6028 8060 10904 13935 16899 199)8 2)10 5090 8036 10917 14008 17064 20065 2113 6)08 8173 10938 14063 17106 20099 2174 5109 8240 10939 14249 17112 20157 2)88 5)94 8293 10969 14370 172)2 20183 2199 5288 8357 11038 14394 17234 20323 2256 6303 8443 11053 14430 17285 20305 2257 5336 8484 li060 14440 17298 20327 2270 5373 8605 11139 14455 17413 20338 2309 6390 8626 11141 14471 17600 20360 2416 5442 8656 11188 14542 17601 10425 2427 6459 8709 11189 14683 17588 20478 2473 6468 8742 11192 14590 17693 90668 2499 6480 8745 11250 14609 17702 20617 2678 6553 8840 11283 14621 17714 20683 2710 6554 8852 113C6 14639 17717 20698 2725 66*3 8859 11317 14647 17722 20735 2732 6624 8869 11450 14653 17728 20868 4o Klasse 2e Lijst: Geene fouten. Haarlem, 6 Jan. 1909. Veemarkt. Koeien. Aangevoerd 1 st., 240. N. Kalveren. Aangevoerd en ver kocht 22 st., 127. Schapen. Aangevoerd 2 st. Geboren: ANNA MARIA CATIIARINA\ Dochter van M. v. REIJSEN. E. M. v. REIJSEN— VERZIJLBERG. 4 Januari 1909.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2