KEIJSER'S Schoenenmagazijn. Burgerlijks Stand Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 13 Jan. 1909. Hoogste barometerstand 774.2 m.M. te Horta (Azoreo); laagste 733.2 m.M. te Seydisfjord. Verwachting tot den avond yan 14 Januari 1909. Wind. veranderlijke, later matige tot krachtigen Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: betrok ken of zwaar bewolkt, regen, later opklarend. Temperatuur: Iets zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Uur 751 m.M. Vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 752 m.M. Thermometerstaod te Haarlem. Woensdag 18 Januari Hoogste gisteren 9 uur P. 42 Laagste hedennacht F. 85 Hedenmiddag te 19 uur F. 86 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 6. 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANO 17. PRACHTIGE SORTEERINO Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. 92 Leao* Veerstreet BELEMMERING IH DE ADEMHALING wordt snel genezen door VENO'S BLIKSEMSNEL HOESTGE- NEESMIODEL. Vano's Bliksemsnel Hoestgenees- middel, het wereldberoemde genees middel voor hoest, verkoudheid en al le aandoeningen van borst en longen Is bijzonder heilzaam In gevallen van belemmering der ademhaling, chro nische hersenverkoudheid eu het hoesten van den ouden dag. Bij het gebruik vindt men onmiddellijk ver lichting; de ademhaling wordt gemak kelijker en na korten tijd voelt men zich volkomen genezen. Jaarlijks .worden er meer dan 2.000.000 flee- echen van dit heilzame middel ver kocht, omdat er niets onschadelijker o' beter Ia voor hoest, verkoudheid, asthma, bronchitis, influenza, en kin- derhoest. Neemt eens de proef met Veno's Bliksemsnel Geneesmiddel. Prijs 55 cts., 75 cts. en 1.80. Ver krijgbaar bij: J. J. GöPPINGER, Groote Hout straat 147a; J. v. GULIK, Zijlstraat 98; Firma W. PLAATZER v. d. HULL, Jaosstraat 28, allen te Haarlem. Voorts bij alle voorname Drogisten. Waar niet verkrijgbaar, direct per post van de VENO DRUG Co., N .Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontr vangst van postwissel met 10 cents verhooging. Toezicht (waarin o.a. Dr. Bredlus, Directeur van het Koninklijk Kabinet van Schilderijen te 's-Gravenhage en Prof. Dr. J. Six, zitting hebben), ge meend te moeten aanraden des nachts niet te stoken. Het resultaat van dien maatregel schijnt geweest te zijn, dat hetver- n l s van het bewuste Regentenstuk ondoorzichtig Is geworden, hetgeen zooals hierboven gezegd, dadelijk is verholpen door die vernis te regene- reeren, wat op de olieverf absoluut geen invloed heeft. De ondervinding schijnt ons nu ge leerd te hebben, dat, met het oog wel licht op de constructie van de zaal waarin de Halsen hangen, het noo- dig is, dat 's nachts weder in het Mu seum gestookt worde. De bevoegde autoriteit heeft daar toe dan ook last gegeven en zulks ge schiedt weder sedert de vorige week. Daarenboven heeft de Commissie zich tot die autoriteit gewend met verzoek ook In de Frans Halszaal een dag en nacht-brandende kachel te plaatsen. Ik acht het niet nuttig hier op de verdere beschouwingen van den heer Conrad Kikkert in te gaan, doch noo- dig u beleefdelijk uit morgenochtend even met mij op het Museum te ko men. Ik zal u dan het bewuste Re gentenstuk op het atelier aldaar (waar de vernis geregenereerd werd) laten zien, opdat u zich zoudt kunnen overtuigen, dat het even fraai ls aLs ooit Hoogachtend, Ch. VAN DE POLL. Aan de vriendelijke uitnoodiging van Jhr. Van de Poll heb Ik natuur lijk gaarne voldaan en op het atelier In het museum, een klein vertrekje, doi men lam» een laddertje bereikt. het bedoelde schilderij van Hars ge zien. Aan het stuk was voor mijn oog inderdaad niets te zien en, hoewel het nuttig is er bij te voegen, dat ik een volslagen leek ben, kan ik er aan toe voegen, dat Ik den Indruk kreeg, dat er niets aan 't stuk mankeert. Zoodra het weer in de zaal hangt, zal de heer Kikkert zich zeker zelf wel eens overtuigen. In den loop der tijden, of door an dere invloeden, kan het vernis van een schilderij ondoorzichtig worden. Het is wel waarschijnlijk, dat hier de felle vorst de oorzaak ls geweest. Om streeks 25 jaar geleden vond Petten- kofer uit. dat de doorzichtigheid in zulke gevallen kan worden herkregen door liet schilderij aan alcoholdamr pen bloot te stellen. De heer Vos, de restaurateur van onze schilderstuk ken, smeert er een mengsel van zijn eigen vinding overheen, waarmee eveneens liet doel wordt bereikt. Wellicht heb ik aanleiding, binnen kort nog eens op ons museum terug te komen, in verband met een en ander wat Jhr. Van de Poll mij meedeelde J. C. P. Uit de Omstreken BENNEBROEK. Gisteren is door het gemeentebe stuur aanbesteed de verlichting 1909 der nog aanwezige petroleum-straat- lontaarns. Ingeschreven was door C. Weijers voor 176, door W. van Dijk 125 en H. Broekhof 120. Het werk werd gegund aan W. van Dijk, HAARLEMMERMEEH. Op de paardenmonstering te Hoofd dorp Dinsdag jl. gehouden van paar den van 1 1/2 tot 8-jarigen leeftijd wa ren aangevoerd 20. Verkocht voor buitenlandsche re kening 4. Prijzen varieerden tot 475. SLOTEN. Bij de alhier gehouden paarden- monsterlng werden aangeboden 9 paarden, waarvan er 4 voor het bui tenland werden aangekochtprijzen 375 k f450. Bij den veehouder J. van den Boo gaard, te Sloterdijk, ls een rund ge storven aan miltvuur op last van den districts-veeorts ls het dier ver brand en de stal ontsmet. HALFWEG. Gisteren werden alhier na monste ring een viertal paarden voor Duitse hl and aangekocht. Prijzen zeer verschillend, n.l. f200f500. De vereeniging „Nut en Genoegen" gel gisteravond voor een goed bezet te zaal hare derde uitvoering Ln dit seizoen, waarbij de plaatselijke zang- vereeniglng „Crescendo", directeur de heer J. C. Tuin, van Haarlem, voor de pauze optrad. De zangstukjes werden verdienstelijk gezongen. Onder de be kwame leiding van den heer Tuin gaat het steeds „Crescendo" vooral de zuivere, mooie klank der dames stemmen viel zeer te roemen I De twee tooneelst.ukjee (blijspelen) na de pauze opgevoerd, warden vlot gespeeld en juist weergegeven zij werden luide toegejuicht en droegen het hunne er toe bij tot het welslagen van dezen avond. Een bal onder leiding van de hoe ren De Haan en De Lange, besloot de ze uitvoering. ZANDVOORT. Door den rijksveldwachter-hrlg.- tit- G. C. A. de Bruin, en den Jacht opzichter J. J. van den Berg, alhier, is proces-verbaal opgemaakt tegen L. A. V., wegens het door middel van kunstlicht (acetyleenlantaarn) pogen om konijnen of wild te bemachtigen. In eene door de feestcommissie al hier gehouden vergadering, ls beslo ten het Initiatief te nemen tot het ge ven van een volksfeest bij gelegenheid van de eventueele heuglijke nationale gebeurtenis. Besloten is een medaille uit te lo ven bij den wedstrijd, die dezen zo mer zal worden uitgeschreven door Zondvoorts Harmoniegezelschap. Binnenland HOFBERICHTEN. Z. K. H. de Prins woonde gisteren weder de algemeene vergadering bij van den Raad van State, HULDE H. M. DE KONINGIN. Men bericht ons het volgende: In verband met de blijde verwach ting, waarin geheel ons volk verkeert, zijn door bovenstaanden Bond de vol gende besluiten genomen: Een groot- sche volkshulde zal Hare Majesteit worden bereid, door den Bond mei hare afdeelingen en andere deelne mende vereenigingen, een zangkoor zal liederen ten gehoore brengen enz., ook zal door de Kinderafdeeling Ko ningin Wilhelmlna eene hulde wor den gebracht. Ten einde op de meest grootsche wijze deze hulde, een volkshulde te doen zijn, worden alle vereenigingen, welke hieraan wenschen deel te ne men, uitgenoodigd zich schriftelijk op te geven, muziek-, zang-, gymnas tiekvereenigingen, etc. etc. zijn allen welkom, het moet worden een spon tane hulde. Het ligt in de bedoeling uit alle oor den des lands medewerking te ver krijgen, opdat, zoo mogelijk, alle ■kleederdrachten bij deze hulde tegen woordig zijn, alle provinciën zullen worden uitgenoodigd. De corporation welken hieraan deel nemen, benoemen één afgevaardigde en één reserve, welken door den Bond van alles op de hoogte worden gehou den voor hun xereenlglng. Ieder die me! dit ëtreveh instemt, geve zlcfi 6p, door samenwerking kan deze hulde, grootscher dan ooit te voren, aan on ze Koningin worden voorbereid. Laat ons eendrachtig samenwerken, opdat versnippering van kracht worde voorkomen, iedere deelnemende ver eeniging vaardige Iemand of, opdat wij het doel bereiken, de volkshulde aan Hare Majesteit in den meest grootschen zin te doen uitvoeren. Het bestuur ziet de opgave tot deelname liefst spoedig te gemoet, met het oog op de regeling enz. Hoewel reeds vele dames en hee- ren zich opgaven voor assisteeren etc. vraagt het bestuur nog eenige dames en heeren welke zich beschikbaar stellen voor administratie enz. Het is tevens de bedoeling, dat de namen van alle deelnemers aan Hare Ma jesteit zullen worden kenbaar ge maakt. Komt op broeders en zusters van Noord en Zuid, van Oost en West, toont uwe Vorstin uw aloude ver knochtheid en onwankelbaren trouw aan Haar en Haar Doorluchtig Huis, met de leuze: Voor God, Koningin en 't Vaderland. Overtuigd zijnde, dat deze volks hulde door Hare Majesteit op hoogen prijs zai worden gesteld, roepen wij aller medewerking in. Opgave met juist adres, aantal le den etc., schriftelijk te richten aan den Bondsvoorzitter, den heer Albert van der Horst, Heerengracht 377, Am sterdam. Thans Ia ook te Apeldoorn een co mité gevormd ter aanbieding van een huldeblijk aan de Koningin ter gele genheid van de aanstaande blijde ge beurtenis. Waarschijnlijk zal het geschenk be staan uit zilveren tafelgereedschap. IS DE HUZAAR VAN DUITSCH- LAND OF HOLLAND? De Duitsche huzaar, die aLs nalati ge voor de militie in Limburg werd gearresteerd, is te 's-Hertogenbosch ingedeeld bij de le compagnie van het 4e bataljon infanterie in de Jacobska- zerne. Sedert Driekoningen loopt die hu zaar in zijn Duitsche uniform in Den Bosch rond. (Nbr.) UIT DE S. D. A. P. Bij de bespreking van de vraag of een buitengewoon congres van de S. D. A. P. gewenscht zou zijn, had het partijbestuur zich gesteld op het standpunt dat in elk geval het ver slag van de Program-commissie afge wacht moest worden. In de laatste vergadering van het Partijbestuur, Maandag gehouden, werd medege deeld, dat het bestuur tot deze com missie de vraag had gericht in hoe ver zij met haren arbeid gevorderd was. In antwoord daarop werd, naar „Het Volk" mededeelt, het bericht ontvangen, dat deze commissie haar werkzaamheden voorloopig geschorst had- Het P. B. was van meening, dat het deze mededeeling, niet kon aanvaar den. Indien een commissie, die krach tens congresbesluit door het P. B. is benoemd, meent niet m staat te zijn haar opdracht te kunnen volvoeren, dan heeft zij daarvan mededeeling te doen aan het P. B., dat dan een ver deze beslissing heeft te nemen. EXAMENS STUURMAN EN SCHIPPER. De Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel heeft goedgevon den voor het Jaar 1909 te benoemen ln de centrale commissie voor de exa mens ter verkrijging van diploma's van stuurman en van schipper aan boord van zeevlsschersvaartuigen, alsmede van diploma's van schipper aan boord van kustvisschersvaartul- gen: tot lid en voorvitter: den heer J. v. Scheers, gepens. kap.-luit. ter zee, te 's-Gravenhage; tot lid en secretaris: den heer C. Maas, directeur der visscherijschool, te IJmuiden; tot plaatsvervangend lid en plaats vervangend secretaris: den heer J. Mandema, directeur der vlsscherij te Vlaardingen; tot leden, de heeren D. F. van Duyl, arts, te Schevenigen; K. Ebe3, te Maassluis; H. B H Tubbeslng, werk tuigkundige, te IJmuiden. DIEFSTAL BIJ BRAND. Men schrijft uit Winschoten aan de N. R. Ct. Bij den brand ten huize van den heer A. H. Duursema te Winschoter- zijl moet duchtig gestolen zijn. Nadat de subst.-officier van Justitie, de rechter-commisearis en de subst- griffier bij de arr.-rechtbank alhier ter plaatse een onderzoek hadden in gesteld, ia gisternacht door de rijks politie de arbeider K., te Winschoter. zijl, uit zijn bed gelicht en naar hier gebracht, verdacht verschilende goe deren, welke reeds ten huize van zijn vader in beslag zijn genomen, inden nacht van Zaterdag op Zondag gesto len te hebben De heer Duursema heeft de goede ren reeds als de zijne herkend. K. is na verhoor door den rechter commissaris naar he>t huis van bewa ring overgebracht. Laatste Berichten 30-J a r I g jubileum. Men schrijft ons: 1 Febr. a.s. hoopt de heer G. A. Walter, assistent ten postkantore al hier, den dag te herdenken, waarop hij voor 30 jaar geleden bij de poste rijen in dienst trad. Het zal den Jubi laris, die steeds welwillend een ieder ten dienste is, dien dag aan blijken van belangstelling niet ontbreken* Desortle van Huzaren. O vei- de weggeloopen huzaren ls wel een roman te schrijven, want ze hebben vele av on luren getuid 1 Na de eigenaardige ontvluchting uit de kazerne hebben de deserteurs den Maandag besteed om in groepjes inde richting Velsen te kuieren. Eigenaar dig ls 't, dat ze dit ongezien gedaan lienben, wat de veronderstelling wet tigt, dat ze d-oor de duinen gewan deld hebben. Dinsdagmorgen werden ze te Bever wijk opgemerkt. Waar ze den nacht door gebracht liebben Er wordt ver zekerd, dat ze in de du men onder Wijk aan Zee gekampeerd hebben, ook al moesten ze de tenten bij dit on-officieeie kamp missen. Geen nood 1 er was troost I De gister en beschreven koloniaal, die pas z'n handgeld ontvangen had, zorgde voor een groote hoeveelheid Schiedammer onversneden ouwe klare, en de huza ren bewezen geen geheel-onthoutiers te zijn. Half beschonken kwamen ze in Beverwijk aan, waar de burge meester M. Strick van Linschoten en eenige agenten de deserteurs wilden inrekenen. Daar waren de iandverde- digers niet van gediend en dreig den met geweld tegen geweld, wat ten gevolge had. dat ze verder ongemoeid konden wandelen, onder de toezeg ging, dat ze uit eigen beweging naai de kazerne zouden terugkeeren. Dat zouden ze doen maar... wanneer? Ook iin Velsen brachten de cavale risten heel wat opschudding I De hier talrijke politiemacht kon hen even wel niet inrekenen, want er was geen officieel verzoek daartoe gedaan. Welden kende menschen spraken de deserteurs toe„Jongens, nu Is het mooi genoeg, ga nu naar de kazerne terug. Je kunt 't op deze manier toch niet winnen, e>n als je nu uit eigen beweging terugkomt, js de straf veel minder." De huzaren waren evenwei nog niet „rijp" voor zulke nuchtere overwegin gen. In plaats naar Haarlem te gaan, zetten ze koers naar Li muiden om ook daar den boei nog ee«as op stelten te zetten. Toen.... was liet geld van den kolo niaal op, en dreef de honger hen huis waarts. Ze kuierden door de duinen naar hun haardstee terug en kwamen gisteravond omstreeks half zes in Haarlem aan. Hier werden ze opge wacht door een talrijke menigte, voornamelijk straatjongens. De troep van ongeveer 20 huzaren maakte een treurigen indruk. Nog half beschon ken liepen ze lollend en schreeuwend door de straten en vermaakten zich met 't zingen van liedjes. Enkele militairen liepen met stokken te zwaaien en anderen misten hun cape, als bewijs van hun avontuurtjes. In die Groote Houtstraat liepen ze te zingen: „We gaan nog niet naar huis." Toch gingen ze naar huis t Om ongeveer half zeven kwamen ze aan de cavalerie-kazerne. Voor de poort werd „halt I" gecommandeerd. Een der belhamels speelde voor offi cier I „Rechtsom keert I" zoo luidde 't volgende commando. Weer 't Schoter kwartier in l Uier gevoelden de meea ten weinig voor, en daarom werd maar overeengekomen de poort bin nen te gaan en zich in de kazerne aan te melden. Daar kregen ze een prettige ont vangst en werden dadelijk in arrest gesteld. Dit is 't avontuur van één groep wegloopers. Er zijn er echter meer 1 Een ander complotje huzaren scheid de zich Maandag te Velsen van de ka meraden, om langs 't Kanaal naar Amsterdam te wandelen. Na eenig „feesten" werden ze door een pa trouille Amsterdamsche collega's aangehouden en naar de kazerne overgebracht, om daarna Dinsdag morgen onder gelelde naar Haarlem getransporteerd te worden. Nu de derde groep i Deze werd Maandagavond al ingerekend. Zij hadden dien dag in verschillende ca- fé's vertier gezocht en al hun geld daar in sterken drank omgezet. Men ziet' dus, 't grootste deel der weggeloopen huzaren is al weer veL Lig in de kazerne. Hoeveel er nog vermist worden kun nen we niet olficieel meedeelen, om dat men ons aan de cavalerie-kazerne inlichtingen weigerde. Lenigen worden er echter nog ver mist. Dozen zijn nu langer dan 2 maal 24 uren weggebleven en wordbn als deserteurs terechtgesteld, welk delict voor den krijgsraad behandeld en met gevangenisstraf gestraft wordt. De nu teruggekomen huzaren zullen behalve de aanleggers van 't ontvluch tingscomplot door den comman dant gestraft worden, hoogstens met provoost. De oorzaak van de desertie is nog niet duidelijk, 'n Buitensteedsch blad meldde o. o., dat de huzaren ontsticht waren over den strengen dienst, o. a. 't milimeteren van het haar. De ma joor ontving, volgens het bericht in bedoeld blad, een ongeteekend briefje, waarin stond „Al heb jij geen haar meer op je kop, daarom gelieven wij nog niet als geschoren apen rond te loopen." Do commandant deelde dezen be richtgever later evenwel mede, dat zoo'n briefje niet door hem ontvan gen was. Ook ontkende do comman dant, dat het eten minder goed en do dienst verzwaard was. Een last tot 't uuiiuieteren van 't haar is niet gege ven alleen wordt 't voorschrift tot 't korthoudeu van 't haar gehandhaafd. Toen de majoor kwam Liepen er hu zaren met lokken haar. Ten slotte verklaarde de comman dant, dat hij geen andere verklaring kan geven, dan de veranderde uitbe taling van 't troctement. Dit stemt dus geheel overeen met de lezing van ons artikel van gisteren. Nog kunnen we melden, dat de in specteur der cavalerie naar de zaak een onderzoek zal instellen. Gevonden Voorwerpen. Een huissleutel, aan het politiebu reau- Zee vernikkelde theelepeltjes, bij D. Zoetelief, Kampersingel 48 D. Een gouden oorbelletje met rood steentje bij J. H. de Jong, Duven- vo ordestraat 98. Een vergulde lorgnet, bij A. Barn- horn, Brouwersstraat 147. Een pakje breikatoen, bij J. T. Soe- tens. Staten Bolwerk 24. Een doublé broche in een doosje, bij N. Bee is, J orden straat 48. Een zilveren broche waarin 2 por tretten, bij D. de Jong, Zonierstr. 24. Een rozenkrans, bij VV. Lunghout, Ruysdaelstrant 14. Aangifte is gedaanvan het ver missen van ecu handwagen, welke onbeheerd voor een perceel aan de Bakenessergrucht stond. Volksweerbaarheid. Zaterdag a.s. zal door Volksweer baarheid in vereeniging met Bloe- mendaal Commando een velddienst oefening worden gehouden in de richting van Aerdenliout. De afdee- lingen zullen zich om 8 uur n.ru. verzamelen bij het station Overveen. Verbouwd perceel. Onlangs hebben we met genoegen melding gemaakt van een gevel op de Botermarkt, die in ouden slijl was verbouwd. Op deze zelfde manier is nu het naaste huis No. 27, dat bene den winkel is geworden, in zijn ou den stijl bewaard gebleven. Wij vermelden dat niet alleen om er de aandacht op te vestigen, maar ook om hulde te brengen aan de ver eeniging Haerlem en de vereeniging tot Verfraaiing, die te zamen de meerdere kosten hebben betaald, wel ke uit het behouden van het boven deel van den gevel zijn voortgevloeid, Dit is een lofwaardige daad tot be houd van een mooi geveltje. Het verdient de aandacht, dat een van de oude gevelsteenen, die in het Pand zijn geborgen in dit huis een plaatsje heeft gekregen. Aanbesteding. Voor het bouwen van een R.-K. kerk rnet toren en annexe, te Span broek, onder beheer van den architect C. L. M. Robbers, te Haarlem, werd ingeschreven als volgt E. Boots, Schoten, 98.850. P. en J. Windt, Medemblik, voor ƒ86.520. G. J. van Slingerland, te Schoten, 85.965. J. Roodenrijs, Baarn, 85.600. J. Schuurman, Medemblik, 81.367. G. Kuip, Ooster-Blokker, ƒ79.980. J. Wajer, Medemblik, 79.907. Schiphorst en Ph'Iips, te Haarlem. 76.500. N. Willemse, Vreeswijk, 74.860. J. Verberne, Hem, 67.999. P. Weijts, Berlicum, 64.400. Nog eengift. Wederom heeft de Firma Beynes een gift gegeven, en wel van 100 om die onderling te verdeelen; nu aan de zangvereeniging „Onder Ons", welke zich gedurende vele avonden repeti ties hebben getroost om aan het ju bileum der firma kleur bij te zetten. De Ned. Kap p. en Ba rbiers- bediendenbond belegde j.l. Maandag avond in Haarlem, in 't Café „de Karseboom", Groote Houtstraat, een openbare vergadering, met als spre ker Arnold Hofman uit Amsterdam. De vergadering was tamelijk bezocht. Er werd een nfdeeling opgericht met aanvankelijk 21 leden. Als voorloopig secretaris werd aangewezen C. P. Oploo. Militaire Zaken. De milicien J. W., van het 10de re giment Infanterie, is door den krijgs raad alhier veroordeeld tot 4 maan den militaire gevangenisstraf, we gens het opzettelijk nalaten van een order van dengene, die boven hem gesteld is, te gehoorzamen of na te komen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Heden had de verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad plaats. Er wordt niet druk gestemd. Om 1 3/4 uur waren uitgebracht: Vacature-Stolp: Bureau Raadhuis (aantal kiezers 1027), 446 stemmen. Bureau Spaarnwouderstraat (aan tal kiezers 1270) 530 stemmen. Vacature-Groot. Bureau Leidscheplein (aantal kie zers 974) 375 stemmen. Bureau Geldelooze pad (aantal kie zers 1189), 382 stemmen. Bureau KI. Heiligland (aantal kie zers 1516) 506 stemmen. Hedenavond zullen we als gewoon lijk, den uitslag per bulletin en op ons bord aan ons Bureau Groote Houtstraat 53, bekend maken. Van 't Kantongerecht LEERPLICHTWET-OVER TREDERS. Weer kwamen een serie ouders van ondeugende kindertjes voor den rech ter. De gewone excusesmen kent d»e I Eén zaak was evenwel heel eigen aardig. 't Hoofd van een bijzondere school had een leerling van de school weggestuurd, omdat hij geen school geld betaalde, en maakte toen proces verbaal op voor ongewettigd school verzuim De kantonrechter meende, dat zoo'n proces-verbaal niet in orde was en de ambtenaar van het O. M. vroeg ont slag van rechtsvervolging. De onderwijzer deelde mee, dat de schoolopziener hem gelast had, van deze zaak proces-verbaal op te maken. Na deze uitspraak za' de schoolop ziener wel niet meer zulke opdrach ten geven. DRONKAARDS. Twee zwervers, die meestal te Be verwijk zwalken Als ze geld hebben drinken ze.... Nu waren ze pas een jaar in Veen- hujzen geweest en hadden daar 16 gulden verdiend. Met dit geld in handen hebben ze weer fl'nk gedronken, zoodat ze na «enige dagen geen cent meer over hadden en twee processen-verbaal bezaten wegens openbare dronken schap. Nu werd tegen hen gevraagd tien dagen hechtenis en anderhalf Jaar opzending naar Veenhuizen. Een opmerking Is 't niet mogelijk, dat zulke zwakkelingen wat hun ult- gaanskas betreft, onder curateele ge steld worden UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan W. A. en A. M. N. S., te Haarlem, vangen van konijnen door middel van fret en buidels, leder 10 boete of vier dagen hecht. C. K., te Zandvoort, door middel van kunstlicht wild en schadelijk ge dierte opsporen, zeven dagen hechte nis en bevel tot uitlevering van den lantaarn, of voldoening der waarde ad 3, bij niet voldoening hechtenis van drie dag-en. V. P. S. en C. T., te Zandvoort, sprenkels stellen, leder 5 boete of dagen hecht. J. E., H. G. A. II., en P. Z., te Velsen, strikken stellen en vervoeren, allen 7 dagen hecht. J. J., te Zandvoort, en D. van den B., te Velsen, overtreding Boterwet, no. 1 vrijgesproken, no. 2 3 boete of een dag hecht. D. W., te Wijk aan Zee en Duin. en D. H., te Schoten, overtreding der Leerplichtwet, 3 noete of 3 dagen hechtenis, no. 2/1 boete of een dag hechtenis. W. II. van W., te IJmuiden, W. F. H., te Beverwijk, en J. W., te Haar lem, overtreding Arbeidswet, 2 boete of twee dagen hechtenis, f 3 boete of een dag hechtenis, en 1 boete of 1 dag hechtenis, en E. de B., te IJmui den, vrijgesproken. J. K., te Heemskerk, en 15 anderen, overtreding Wetboek van Strafrecht, 3 boete of drie dagen hechtenis, f 3 boete of twee dagen hechtenis, vijf maal 1 boete of vijf maal een dag hechtenis, en A. S., en J. P. van E., te Wijk aan Zee en Duin, vrijgesprt ken. J. van T., te Haarlem, en vier an deren, overtreding Algemeene Politie Verordening Haarlem, 2 boete of 1 dag hechtenis, 1 boete of een dag hechtenis, en 0.50 boete of een dag hechtenis. H. M. B., te IJmuiden, overtreding Algemeene Politie Verordening Vel sen, vrijgesproken. J. L., te Castricum, overtreding Al gemeene Politie Verordening Bever wijk, 2 boete of een dag hecht. J. V. en J. H., te Schoten, overtre ding Algemeene Politie Verordening Schoten, f 1 boete of een dag hech tenis. J. D., te Zandvoort, overtreding Al gemeene Politie Verordening Zand voort, 0.50 boete of een dag hech ten Ls. J. van T., te Haarlem, overtreding Algemeene Politie Verordening van Heemstede, ƒ0.50 boete of een dag hechtenis. J. B., te Haarlem, en vijf anderen, overtreding Provinciaal Reglement, twee maal ƒ0.50 boete of twee maal een dag hechtenis, drie maal ƒ0.50 boete of drie maal een dag hechtenis, twee maal ƒ1 boete of twee maal een dag hechtenis, twee maal ƒ0.50 boet« of twee maal een dag hechtenis, en f 1 boete of een dag hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. C. B., te Haarlem, en negen ande ren, rijden zonder licht, allen 1 boe te of een dag hecht. Voorts worden er nog 33 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot drie dagen hechtenis en f 2 boete of twee dagen hechtenis. KINDERWETTEN. J. H., te Haarlem, rijden zondei bel, t boete of zeven dagen tucht school. T. W. K., W J. K. en A. D.. te Haarlem, straatschenderij, twee jaar proeftijd of 1 maand tuchtschool. ONDERTROUWD 13 Januari. J. G. Wesselius en M. J. A. Valleg'a. J. A Zoet en G. Prinsen. J. Kraan en G. v. Aken. J. Hartland en N. Schaak. VV. A. Spoor en J- Blommaert. J. W. Langeveld en E. A. v d. Pieterman. J. P. M. Schouten en E. de Groot. GETROUWD 13 Januari. J. A. van Roon en H. M Philippo. W. A. Boeree en C. H. Peeperkoorn. BEVALLEN 11 Januari. A. Peters geb. Welmers, z 12 Januari. M. Brauckmnnn, geb. v. d. Grootepoort, z. M. J. Mooren, geb. Engeman, z. J. II. Horenmn, geb. Broekhuizen, d. M. A. Hul seher, geb. Van Hoof, z. W. J. v. d. Ham, geb. Huijboom, d. 13 Januari. M. Stokman, geb. Keizer, z. OVERLEDEN 11 Januari. E. Gerbohij, ceb. Ver. rijk, 75 j., Zoetestrant. 12 Januari. C. van Werkhoven, 85 J., Zoetestr. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 13 Januari 1909, medegedeeld door LABOUCHKRE O YENS Co.'8 BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Iel No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was vost. Noderl. Certificaten 76 7/16 en 90 1/2, Russen 941/8, Consols 60 3/8, Hope's 80 3/8. ZUID-AM'ERIKAANSCHE STAATS FONDSEN onveranderd. Peruanen 9 5/8. TABAKSAANDEELEN verdeeld. Bindjey 108 1/2, Deli 409, Medan 287, Nieuwe Asahan 100, Rotterdam Dell 408, Senembah 433. PETROLEUMAANDEEI.EN onver anderd. Koninklijke 315, Moeara Enim 1481/2, Sumatra Palombang 117 1/2. MIJNAANDEELEN verdeeld. Gew. Ketahoens 161, Pref. Ketahoens 260, Red Jang Lebong 1020, Great Co bar 841/2-3/4. De AMERIK. MARKT opende flauw. Atchison 97 1/4, Denver 38 1/4, Erie 29 1/2, Kansas 40 5/8 en 72 3/4, Missouri 42 5/16, Rock Island 24 38, Southern Railway 25 1/2, Union Pa cific 178 1/4, Wabash 18 1/2, Steel» 50 7/8, Carren 47 1/2 ex (L CULTUURWAARDEN: Vorsten landen 138 1/2.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2