RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Giljam Lokerse 2- Gretha Kuyper 7. Adriaan Bruijn 4. Piet van Bockhove 2. Zus Duuirsma 10. Rem Bosman 6. Karei v. -<L Heide (L Aafje Boon 5. Wilhelm He ijl 10. Hendrik Elzinga 7. P. J. Meijer 7. Hendrik Versteeg 6. Jo en Frans van Egmond 5^ Hendrik Netz 6. Beppie Meijer 5. Nelly en Dina Hoenson 8w Lientje Boon 6. Ruurtje Aarts 5. Johanna Aarts 5. Nanne Nauta 6. Betsy Nieuwen hove 7- Tinus Bouke 7. Cato Bonke 6. Begraven plaatsen. (Ingezonden door Hendrik Versteeg.) 1. Kijk eens pa, wat mooi groen loof heelt die plant. 2. Wat ziet uw zuster hleek, ia zij niet goed 3. Oldeuhariieveld was vroeger een beroemd persoon. 4. Deze twee aloien zijn even groot 5. Het hondje ging dood en werd be graven. 6. W at ziet die jongen er goor uit. 7. Wij hebben een winkel gekocht. 8. Die jongens dragon allemaal de zelfde penen. 9 Die drie bergen zijn afgesloten. Uitgeleende boeken Zouden de volgende jongens en meisjes, de boeken, die zij ge'eend hebben, zoo spoedig mogelijk terug willen brengen Suze Schornagel. Albertine, geleend op 22 Januari 1908. Dirk Bruineer, Een Schooljongen, geleend op 4 Mei 19U8. Dirkje Mollenia. Een Schat van Sprookjes, geleend op 13 Mei 190S. Frankje Mollenia, De Zilveren Knus jes, geleend op 13 dei 1908. Anna Ploeg. Het Zonnetje van bin nen, geleend op 15 Juin 1908. Sneenwballen geoien. Opstel van J. G- Drost, oud 13 jaar). De klok van twaalf uur was nog niet koud, of een troep jongens en meisjes stormden de deur van de dorpsschool uit. Springend en jui chend rolden ze door de In den vori- gen nacht gevallen sneeuw en go or denen wreven elkaar in met de frische sneeuw. Doch eindelijk schaarden al len zich om Tom Koning. Deze en nog een.ge andere jongens hadden een plannetje gemakt voor den vrijen middag. Ze wilden namelijk de jon gens in twee partijen verdeelen en dan een vesting veroveren, die ö*or de eene partij verdedigd en door de andere aangevallen zou worden. Met gejuich werd het plan begroet. We zouden ons om één uur op het dorps plein opstellen. Nu alleen naer huis om toestem ming te vragen Geen vader of moe der, die er iets tegen had. Op den be paalden tijd waren ongeveer veertig jongens en meisjes aanwezig mei trommels en vlaggen. In optocht trok ken we nu door het dorp. Even buiten het dorp was een lage heuvel. Dit was het doel van onzen tocht. De partijen werden verdeeld, terwijl Tom bij de eene, en Dirk van Velden bij de an dere partij bevelhebber was. Het mee- rendeel der meisjes kwam op den heuvel bij Tom. Deze plaatste nu do grootste vlag op den top. Het doel van de tegen partij zou nu zijn om de vlag te ver overen, terwijl dit belet moest wor den door de bezetting van den heuvel De tegenpartij omsingelde nu den heuvel en opeens stormden re naar boven en nu regendo het sneeuwbal len. To mha dzich vlak bij de vlag geplaatst en weerde zich dapper. Doe geplaatst en wc rde zich dapper. Doch op eens werd van achteren de vlag weggetrokken en meegenomen onder groot gejuich van de belegeraars. Nu moesten deze op den heuvel ko men en de onderen bestormen. Zoo werd den geheelen middag door met afwisselend geluk gestreden. Einde lijk tegen een uur of vier, toen het donker begon te worden, stelden we ons op. Trommels voorop, daarna Tom met de vlag en eindelijk de ove rige jongens en meisjes. Meit hoog- roode kleuren kwamen we thuis en hadden, zooals we zeiden, heerlijk ge speeld. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de K'jwier- Afdeeling worden gezonden aan Mej. M. C. van Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). HUBERTUS B. Wel, wel, wordt je nu heuscJi on geduldig Nu, kijk maar goed uit, don zal de post wel gauw een brief vooi je brengen, denk ik. Heerlijk, dat je zusier nu weer thuis is I Hot was Zaterdag zeker een groot feest 1 Nu, dag Hubertus 1 MARTINUS B. Wel, Tfnus, hoe 's het afgeloope.i op je verjaardag Heb je een prett-gen dag gehad, en komt er morgen nu weer een pretti ge n dag? Neen de courantjes hoef ik niet weer terug te hebben. Vond je de verhaaltjes er in aardig en heb je die raadsels ook geraden Doe mijn groe ten aan Moeder en Sieger. Het nieu we raadsel van Cato is ook goed. LINA H. en JACOBA S. Al ben ik een paar dagen te laat, toch nog wel gefel'citeerd, hoor 1 Ik hoon, dat jullie een prettigen dag gehad hebben. NANNE N. Gelukkig, dat je maar weer heelerftaal beter bent I Pas nu maar op, dat je niet weer kou vat. Ik hoop. dat je op het feest heel veel pleizier zult hebben. BET3Y N. Het ia best, als je met ons mee gaat doen. En a's je nieuwe raadsels inzendt, worden ze geplaatst zoodra ze aan de beurt zijn. Vind je het gezellig om raadsels o- bedenken Je nieuwe raadsel is goed. MARIE D. Ik vind het aardig, dax je mij hel kleedje wilt laten kij ken. Is het al haast af, of heb je nu weinig tijd er voor TRIJNTJE S. Het ls best, hoor, als jij nu ook geregeld mee gaat doen Vind je het boek moo> en heb je de raadsels alleen geraden GUURTJE B. Het is best, als je het boek nog een weekje houdt. Vind je het mooi JOHANNA en RUURTJE A. Ik i zal jullie nu maar samen schrijven. De nieuwe raadsels zijn prachtig en kan ik allemaal gebruiken. Ik vind het gezellig, als Jo nu ook meedoet, maar als je ze samen ODlost, kan ik er ook wel de namen van jullie alle twee bij zetten. NELLY en DINA TI. Zoo, vonden jullie ze zoo lastig Nu, je hebt toch goed opgelost, zooals je ziet. Maar het is niet prettig, als je met zeker' weet, of ze goed zijn. LIENTJE B. Ik vind het best, als je de volgende week wat nieuwe raad sels stuurt. Heb je mooie bedacht GRIETJE K. Dat ze deze week gemakkelijk waren, zijn niet alle kin deren met je eens, .lat zie je wel aan de antwoorden. De nieuwe wedstrijd zal nu wel gauw komen, denk ik. maar ik zeg nog niet, wie van je bei den gelijk heeft. FRANS VAN E. Jullie hebt een heerlijk feest gehad, hoor I Moest jij ook niet meezingen Het laatste stuk was zeker vroolijker, is 't met? Ik reken de volgende week vast od den brief van Jo, hoor Ik hoop, dat hij netjes wordt. Het raadsel van Jo zal ik plaatsen als 't aan de beurt la. BEPPIE M. Jullie mogen de boe- kern gerust nog een week houden. Je nieuwe raadsels zijn best. Is Marie al begonnen met haken van de kluw NELLY en WILLEM W Wan neer jullie raadsels aan de beurt ko men, weet ik nog niet, maar ik denk, dat het wel mei zoo heei lang meer zal duren. Verlangen jullie al naar een nieuwen wedsLrijd JAN K. Je liebt weer flink opge lost, Jan 1 Vind je het boek mooi Als je het uit hebt, kom je maar weer JOHANNES E. Je nieuwe raad sels zijn goed ik zal ze plaatsen als ze aan de beurt zijn. HENDRIK E. Ja, het is een pennehouder. Heb .e aJ eens gepro beerd. of een pen er stevig in blijft zitten Hoe is het niet je voet 1 ls het weer heelemaal over JAN S. Je nieuwe raadsels zijn best. Ik vind, dal je briefje dezen keer weer bijzonder netjes geschreven was. Hoe vind je het boek, dat je nu hebt HENDRIK V. Ben je wel eens *n Driebergen geweest V En heb je er fa milie Misschien kom je en dan nog wel eens van je leven. J i bent toch niet ongeduldig, als je raadsels op Uuu beurt moeten wachten, is het wel WIM M. Dat is weer een prach tig stelletje begruven plaatsen, Wim I Alleen de eersie hadden we al eens gehad. De nieuwe laudsels zijn ook goed. Heb je die prachtige doos post papier met Sint N'icolaas gekregen? Het is prachtig, hoor 1 GERARD A. Ik kan me begrijpen dat het echt gezellig is, als Vader des avonds voor gaat zitten lezen. Ge beurt dat zoo maar alle dagen En hoe oud zijn Piet, Frits en Truida R. B Natuurlijk is het best, als je vriendje ook mee doet. Leest hij de „Zaterdagavond" h\ lans Begraven vogels mag je ook inzenden. Heb je mooie bedacht? Je raadsel is niet heelemaal goed. Ken jij een vrucht, die „apel" heet KAREI. v. d. H. Tk ben blij, dat ik er weer een vriendje bij krijg, die zulke keurige brievan schrijven kan. Jij krijgt op school zeker altijd mooie cijfers voor je schrift, is 't niet Doe je nu voortaan geregeld mee Je nieuwe raadsel is be.st. Probleem No. 22 van de hoeren J. F. AAFJE B. Ja, strikvragen vinden de meeste kinderen lastiger dan be graven steden en zooals je ziet, zijn er ook niet veel, die ze allemaal gu$d hebben. Hoe vind je het boek Heb Je het ai uit CATO B. Ik vind het uitstekend, als je mij zendt wat je gemaakt hebt. Ik schrijf je dan in ds „Zaterdag avond" wel, hoe Ik het vind. Ja, ik heb John Halifax ook celezen eu vond het toen hL«el mooi. Heb je in 't En- gelsch of DuiLsch wel meer boeken gelezen Misschien heb ik er dan nog wel eens een voor je 'e leen. Ik vond Ingrid ook altijd bijzonder mooi I ZUS D Ja, nu ken.ik die wande ling wel en vind haar ook heel mooi, vooral als jij bij den G. koepel uit- Konit. Jij kent zeker daar overal tot in de kleinste laantjes den weg goed. Als je zoo 's avonds uitgaat, neein je dan een werkje mee, of doen jullie spelletjes Ken je veel aardige spel letjes En was hot een mooie toover- lantaarn HENDRIK VAN D. Zijn deze raadsels nu weer wat gemakkelijker En vind je strikvragen oplossen ook aardig Kan je zelf ook al raadsels bedenken JAN J. VAN D. Ja, een wedstrijd komt er gauw weer. Wat voor wed strijd vind je het prettigst Holloud- sche schaatsen rijden even prettig als Friescüe. vind je uok niet? HERMAN H. Zóó, Herman, heb jij meegedaan in een operette? Nu, dat vond je zeker wel erg pieizieng, is t niet Wat voor ecu rol had jij er in 'f Ut moest je alleen maar in het koor meezuigen W aar voeren jullie haar nu nog eens -.p GILJAM L. Je raadsels en strik vragen kan ik best gebruiken, hoor I Ja. de meeste kinderen vinder, het prettig, om ze zelf te maken. Je houdt zeker veel van geschiedenis, is t niet? Rn welk van je drie bix-ken vind je nu het mooiste GRETHA K. Do Zondagen zijn dan zeker echte feestdagen, hè Komt ze dan altijd ueu geheel on dag t En wut spelen jullie nu net haar l Vind je hei pielug, om thuis Moeder te helpen t liu wal ga je later dan doen? ADRIAAN B. Het is best, als je met ons mee gaat doen. Als je zelf raadsels maakt of bedenkt, moet je ze maar sturen, dan kunneu ze ook ge plaatst worden DINA VAN DEN B. Je nieuwe raadsel is best en wor-lt geplaatst als het aan de beurt is. Je vindt het zeker wel prettig, om ze te bedenken I Pro beer ook maar eons ».n een mooi stel letje begraven rivieren, plaatsen, bloemen of zoo te bedenken, dan kun- ren dt andere kinderen daar O'-k naar raden. Al heb je op de strik vragen niet precies de goede ant woorden ze zijn toch goed gerekend, j imdat jou antwoorden ook flink be dacht waren. BETSY B. Ja, jou raadsels lagen bij die van dat andere u eisje en jul lie banden lijkeu nogal veel op el kaar, en daardoor zal ik mij zeker vei gist hebben. Schrijf in het vervolg voor alle zekerheid ie naam nok maar op het blaadje, waar de raadsels op staan, dan kan ik niet weer in de war raken. Je nieu.ve raadsels zijn goed. De twee lauLste heb je zeker zelf beducht, is 't met Vond je het boek mooi M. C. VAN DOORN. Spanjaard en F. M. v. d. Werft Raadsels (Doze raadsels zijn alle ingezonden loor jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen .De nomen der kinderen, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer be kend gemaakt). 1. (Ingezonden door Betsy Bouwmees ter.) ik ben een land, waarvan het wa pen een witte olifant draagt Laat mijn tweede letter weg en tk ben een jongensnaam. Verander mijn 1ste letter en Ik ben een «jong, viervoetig dier. 2. (Ingezonden door Johan C. Bos man.) Op een hek zitten 7 vogels. Een ja ger schiet er 3. Hoeveel blijven er over 8. (Ingezonden door Martlnus Bonke.) Ik ben een jongensnaam van 7 let ters. Draait gij mij om, dan ben ik ook een jongensnaam. 4. (Ingezonden door Hannie Smit.) Mijn geheel bestaat uiit 14 letters en wordt in de huishouding gebruikt Een 11 6 10 is een familielid, Op 3 1 rijdt men 's winters, 12 5 11 2 ontvangt een arbeider, 12 3 10 is een vloeistof, 14 8 13 9 ia geen ja, 4 11 5 10 is een plant en 4 8 12 ge bruikt de houtbakker. 5. (Ingezonden door Nonnie J arise.) Ik ben een gebouw. Verwissel mijn 'ettergrepen en ik ben in een ge bouw. 6. (Ingezonden door Jo Könlg.) Ik besta uit 12 letters en ben een Olaats in Nederland. 9 10 11 12 is aan de meeste kleeding- «tukken. 10 11 12 ls een familielid. 1 2 3 4 5 6 zijn boog. 3 7 4 4 5 is een graansoort. 3 7 10 12 smaakt lekker. 1 2 2 3 is een zoolganger. 1 7 11 4 gebruikteu de Germanen. 8 7 8 is speelgoed. 7. (Ingezonden door Cato Bonke.) Mijn 1ste gebruikt de schoenmaker. Mijn 2de houdt het water tegen. Mijin geheel i$ een plaats in Neder land. 8. (Ingezonden door Louise van Hezel) Zet onder elkaar Een plaats in Friesland. Een stad in Gelderland. Een stad in Utrecht. Een plaats in Gelderland. Een rivier in DuitschlamcL Een deel van een boom. Een stad in Duiischland. De beginletters vormen den naam van een bekend persoon uit de Vader- landsche Geschiedenis. 9. (Ingezonden door Annie en Truus v. d. Linden.) Wat leest gij hieruit 10. (Ingezonden door Gerardus Arink) Met twee beenen zonder voeten. Loopt zij over 't witte blad. Zonder tonge kan zij spreken Deftig, sierlijk, rad en glad. Met den bek, den scherpgespitsten, Wroet zij in vergiftig nat. Jongens, jongens, 't is een wonder Zeg mij, welk een dier is dat? Loopen kan zij, maar haar sturen Moet gij zelf, mijn alimme snaak Spreken kan zijja, maar denken, Dat is weder uwe zaak 1 Wroet zij in de zwarte modder. Wordt zij gansch besmeerd aldaar, Al uw denken, blijve helder Wat zij zegt, zij klaar en waar. aardig triomfantelijk gebaar opge- Btaan en rende naar het kanaal waarin de vloed met geweld opkwam. Rosa bleef staan, toen ze den zoom van het water bereikt had, trok snel haar schoenen en kousen uit en stap te zonder vrees in de golven. Half waanzinnig rende Muriel naar het strand. Rosa zag haar en wuifde vroolijk met de hand. De angst en de haast waarin Muriel geloopen had, hadden haar bijna van haar stem be roofd. Ze uitte een gesmoorden kreet en wuifde hare zuster wanhopig om terug te gaan. Rosa aarzelde even, maar ze was zoo geheel vervuld van den gevonden steen, dat ze ternau wernood het gevaar besefte, waarin ze verkeerde. Daar was Muriel! Ze moest Jack nog opzoeken en dan zou alles in orde zijn. In haren grooten ijver deed ze een stap naar voren. Ze struikelde en gleed uit. Hare voeten waren in een der plassen terechtge komen. Ze deed wanhopige pogingen om weer op te staan, maar het door weekte zand bood haar geen houvast aan. Woest sloeg ze de handen om zich heen alsof ze steun wilde zoeken en daar werd ze bedekt door een golf. De stroom sleepte haar mee. Jack Thornton had het angstig ge schreeuw van zijne vrouw gehoord. Hij sprong op, rende naar de plaats waar het geluid vandaan kwam en daar zag hjj het blauwe jurkje, door het water voortgeduwd. Hij herken de het direct, want gisteren had hij Rosa nog geplaagd met het nieuwe blauwe japonnetje. En nu? Een kou de rilling beving hem. Zou hij op tijd zijn? Het volgend oogenblik was zijn angst verdubbeld, want Muriel had zich met uitgestrekte armen in het water begeven en worstelde met het opkomende getij. Jack vloog het pad af, in zijn wan hoop riep en gestculeerde hij hevig, maar te vergeefs. Muriel had slechts oogen en ooren voor het gevaar, waarin hare zuster verkeerde. Ze spoedde zich naar het midden van het Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn: 1. Spa spaken brug Spaken burg. 2. Aal paal baoL 3. Hoe. 4. Kat tak. 5. Kanton Anton, 6. Roermond. 7 Amsterdam, Rotterdam Bolsward. Edam. Ierseke. Dordrecht, Arnhem. Delft. Edinburgh Luik. Tiel. ARBEID ADELT, 8. Woordenboek. broek bok boord reu. 9. Domoor. 10. De letter t CL Goede oplossingen ontvangen van Dina v. d. Berg 10. Dora van Steen 4 (van -de vorige week.) Güjam Lokerse 7- GrèLha Kuyper 4., Adriaan Bruyn 5. J. J. van Daalen 8, H. van Daalen 8. Piet van Bockhove 7. Zus Duursma 9. Rem Bosman 6. Karei v. <L Heide 6, Aafje Boon 9. Wiilielm Heijl 10. G. en J. Arink 8. Johannes Elzinga 10- Hendrik Elzinga 10. Jan Souverem 9. P. J. Meijer 9. Hendrik Vei"steeg 9. Jo en Fraus van Egmond 10. Hendrik Netz 7. Beppie Meijer 7. Ne-Lly en illem Willemsen 8.. Jan Kloos 10. Nelly en Dina Hoenson 9. Lientje Boon 9. Rosa v. d. Ven 8. Grietje Kw antes 10. Marie Caalen 10. Jan en Roeland v. Vendeloo 8. Trijntje Souverein 9. Guurtje Buiters 10. Ruurtje Aarts 10. Johanna Aarts HL Nanne Nauta 9. Betsy Nieuwenhoven 7. Marie Dalkemade 8. Zonder naam 10. Tinus Bonke 10. Cato Bonke 10. Antwoorden op de Stiikvragen. 1. Van den top, tot het dak. 2. 12U0. Waarom? Wel, ik heb net hem zelf gevraagd. 3. Afgunst. 4. Als zij geen grond meer onder zich voelen. 5. Omdat men niet door het dak kij ken kan. 6. Nat. 7. VIII. Een schuin streepje er bij en er staat VIN, wat in het Hoï- landsch wijn beteekent. 8. Men kan van beide advokaat ma ken. 9. De tong. 10. De doodgraver. Goede oplossingen ontvangen van Dina v. d. Berg 7. Dora van Steen 8. (begr. plaatsen van de vorige week.) kanaal, terwijl hel opkomende water haar eerst tot het middel, toen tol de schouders en daarna tot den mond reikte, maar daar greep ze de blauwe jurk. Ze keerde zich langzaam en met moeite om. Een oogenblik wankelde zij, ze had te veel van hare krachten gevergd. Ze deed eenjge onzekere stappen, maar kwam niet vooruit, het water stiet haar met kracht terug en toen gleed ze eveneens uit en de beide lichamen waren in de macht van den stroom. Jack Thornton wierp zijn jas uit, terwijl hij het pad afsnelde. Hij werd verteerd door angst, maar wist zijn tegenwoordigheid van geest te bewa ren. Met een flinken aanloop sprong hij in het water, dat hooger en hoo- ger steeg. Hij had een wanhopigen strijd te voeren Eindelijk gelukte het hem een stuk van het kleed zijner vrouw te grijpen, deze had Rosa met haar beide armen tegen de borst ge drukt. Jack deed geen poging om te gen den stroom op te zwemmen, maar gebruikte hem meer als hulp. Eenige oogenblikken ging het goed. In hare onbewustheid verslapten hare spieren en Muriel's armen vielen van Rosa's middel. Het blauwe jurkje werd door het water gegrepen en het blonde hoofdje zonk beneden de op pervlakte. Thornton kreunde luid en stak de hand uit. Hij dook blindelings en voelde niets; dook weer en vat te een lok haar. Wanhopig trok hij die tot zich en toen Rosa's bleek gezichtje weer boven kwam, sloeg hij den arm om haar heen. Maar hij was nu droevig gebonden. Hij kon niet veel anders doen dan zich laten drij ven en hopen dat de stroom hem aan land zou brengen. De stroom was hem echter niet gun stig; de afstand tusschen hem en de kust werd steeds grooter. Thornton gaf zich In eens rekenschap van den toestand. Samen moesten ze verdrin ken. Als hij één hand vrij had, kon hij voortkomen. Maar wie moest hij ■loslaten. „God hclpe mij", sprak hij, „Ik moet Rosa loslaten!" Wat gedaan moest worden, moest wei geschieden. Met een snik en een half uitgesproken gebed maakte hij de rechterhand los. Ilij ging voort met angstig vertrokken gezicht. Hij sloot zelfs de oogen. Hij kon Rosa, zijn zusje, niet zien verdrinken. Woest zwom hij door, wanhopig sloeg hij de golven weg En zijn hart was in hem als een steen koud door de afschuw die hem zijn leven lang bij zou blijven 1 Daar plaste iets hij zijn schouder. Hij keek om zich neen. Twee groote, bruine oogen staarden hem aan. Verheugd over zijn kracht schoot Rags langs Thornton om de blauwe jurk ie grijpen en die door de gol ven te dragen, waarna hij haar op het strand neerleg-le. Terwijl Thornton aan land stapte, en zijn bewustelooze vrouw naast zijn zuster r-yerlegde, begroette Rags hem Zwart I. 16 £6 36 t" Wit Zwart schijven op: 3 9 11 12 13 15 Wit schijven op 25 80 31 82 33 34 87 zooals de eene kameraad den ander begroet, als een opgegeven hoop toch nog vervuld is. Hij likte zijn mees- ter's hand, en de sterke man barstte, toen hij in die eerlijke bruine oogen keek, plotseling in tranen u't. - Het was toch de kornalijn, ver klaarde Rosa, toen ze na eenige uren haar lezing van het voorgevallene aan Marie gaf. lk gaf hem aan Muriel en zei, dat ze hem aan Jack moest geven. En toen ik zei waarom, dacht ik dat Jack nooit zou ophou den met haar en mij te kussen. Marie veegde haar oogen af. Daar deed hij goed aan, lieve ling,, riep ze en ze omhelsde Rosa hartstochtelijk. Nu hij gespaard werd voor een levenslang verdriet. En mijn verdriet is me ook be spaard, riep ze verheugd u't. Hij zei. dat hij Rags nu voor geen geld ter wereld zou doodschieten al ver nielde hij ook alle geraniums- en be- goniaperken In den tuin 1 („D. C.") 6 15 25 35 45 16 17 19 21 23 24 e-n 85 41 43 44 en 45. Zwart V 6 16 26 86 A 46 Wit Oplossing van probleem No. 18, van den auteur: Wit: 27 - 22, 50 - 45, 43 - 38, 48 - 42, 40 7, 35 21 Goede oplossing ontvangen van de heeren H. A. v. Abs, R. Bouw, P. Gel dorp, J. Jacobson Azn., D. G. Koning, W. J. A. Matla, P. J. Oostwouder, Pa- trizio OttoLiai, C. Serodini, W. J. Bal kenende, F. Th. Timmers, F. M. v. d. Werff, J. F. Spanjaard, P. M. v. d. Sluijs, Oploesing van probleem No. 19, van den auteur: Wit: 27 - 21, 32 - 27. 50 - 45. 46 - 41, 20 - 14, 25 23, 35 4 of 5 of 301 Goede oplossing zonden de heeren: H. A. v. Abs, R. Bouw, P. Geldorp, J. Jacobson, Azn., D. G. Koning, P. J. Oostwoud-er, Patrizio Ottolimi, C. Serodini, W. J. Balkenende, F. Th. Timmers, J. F. Spanjaard, F. M. v. 4. Werff, P. M. v. d. Sluijs. 5 15 25 S5 45 CAUSERIE OVER HET DAMSPEu Door bijzondere omstond igliedea zal het vervolg der Causerie eerst a.s. Zaterdag 30 dezer verschijnen. Den leden van de Haarlemsche Dam club wordt hier nogmaals de vergade ring van Maandagavond 25 dezer in herinnering gebracht, daar aller op komst zeer gewemscht Is. CORRESPONDENTIE. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, gelieve men te richten aan den Heer J. Meijer, Kruisstraat 34. Telephoon 1543. De Haarlemsche Damclub houdt hare bijeenkomsten iederen Maandag avond van 8 tot 12 uur in de boven zaal van Café Suisse, Smedestraat 19. (Ingang naast het Café), Liefhebbers van het Damspel xijn daar steeds welkom. DAMRUBRIEK. HAARLEMSCHE DAMCLUB. Probleem No. 21 van den Heer W. J. A. MATLA. ïwnrt schijven op: 4 7 12 13 14 15 17 18 22 23 24 en 25. Wit schijven op: 16 26 31 34 35 38 41 43 44 47 en 50. 1 9 8 4 5

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 13