[en Hekster gevraagd Bekwame Platstrijkster KEIJSERS Schoenenmagazijn, Burgerlijke StaoS Advertentlën Dienstbode Dienstbode Diensibodenwassclien Dienstbode Een Kruideniersbediende, Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN IIET ItONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De Bildt, 23 Januari 1909. Hoogste barometerstand 776.0 m.M. te Neufahrwasser (Oostzeekust van Duitschland) laagste 747.7 m.M. te Seyd'ïsfjord. Verwachting tot den ayond van 24 Januari Wind zwakke tot matigen Ooste lijken wind. Gesteldheid van de luchtvoorloo- pttg nevelig tot helder later toene mende bewolking, •vellicht sneeuw. Temperatuur matige vorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. tour 766 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 772 m.M. Ihermometerstand te Haarlem. Zaterdag 23 Januari Hoogste gisteren 2 uur F. 29 Laagste hedennacht F. 24 Hedenmiddag te 12 uur F. 29 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. •PRACHTIGE SORTEERING Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. 32 Lange Veerstraat troosten naar een der bussen te gaan om daar iets in te werpen, hoe gering ook, bewijst liefde en belangstelling, en dat is meer waard dan geld. Want iefde, en hartelijkheid is niet te koop. Een bus, waarin honderd mertschen elk één cent van hun nooddruft zijn komen werpen, heeft meer innerlijke waarde dan een, waarin één mensch een gulden wierp van zijn overvloed. Mochten dan velen zich herinneren hoe blij ze wanen," toen ze in gelijke omstandigheden verkeerden als Ons Koninklijk Gezin, en hun reisje ma ken naar een der bussen. Deze blijven tot 1 Februari a.s. ge plaatst. VeLsesn, 23 Januari 1909. ZANDVOORT. Voor de vanwege het gemeentebe stuur gehouden aanbesteding van liet verrichten van grondwerk op een ter rein, liggende nabij den Kostverloren- «traatweg en het Diaconiehuis alhier waren 10 inschrijvingsbiljetten inge komen en wel van: G. de Wid. voor f 976. M. Teekman, voor f 960. Jb. Koper Tzn., voor f 875. W. Kooij, voor f 696. E. Keur Czn. en V. Terol Pzn., f 691. A. H. Siegers, voor f 648. J. v. d. Mije Jbzn., voor f 474. J. Koper, voor f 474. G. Kerkmnn, voor 439.99J. J. J. van den Berg, voor f 395. allej) wonende te Zandvoort. Het postkantoor alhier is met in gang van 1 Februari a.s. voor post wissels en buitantiën alleen op werk dagen geopend van des voormiddags 8.10 tot des namiddags 3 uur (Green- wichtijd). Het aandeel door deze gemeente te dragen in de lichting dor nationale militie van 1909 is bepaald op 12 man waarvan 8 ter volledige oefening eoi 4 voor korte oefening zullen worden ingelijfd. AERDENHOUT. Wegverbe tering. Waren voorheen eenigo openbare wegen voorzien van electrisch licht, en nog eon groot gedeelte van petro- leumlantaarns, thans is men bezig al le wegen van electrisch licht te voor zien. Vanwege de weg-commissie is men thans bezig een rijwielpad aan te leggen langs den Zandvoorterweg .au den zwarten weg af tot aan den Doodweg, tot welk doel een groote hoeveel iepen wordt gerooid. Binnenland GESCHENK AAN DE KONINGIN. De oudste twee Vrouwen-vereejii- gingen in den lande, Arbeid Adelt en Tesselschade, hadden zich vereenJgd om, indien blijken mocht dat H. M. raast de vele geschenken, die voorbe reid worden, ook een algemeen vreug de!)] ijk, bestaande in een fonds voor Jiefdad ge doeleinden, zou wenschen te aanvaarden, daarvoor bijdragen Ln te zamelen door 't geheele land. Nu omtrent den wensch der Koningin ze kerheid is verkregen, zullen de Bestu ren van genoemde vereenigingen een oproep richten tot alle inwoners van Nederland in den omschreven zin. MINISTER REGOUT. Op den dag zijner benoeming tot Minister van Waterstaai heeft mr. L. II. W. Regout tevens besloten uit zijn zaak, de bekende porseleinfabriek, ge vestigd bij Maastricht» te treden. Hij heeft nJ. door middel van aan kondiging in de St.-Ctl., bekend ge maakt, dat hij van 27 Januari a.s. af zal ophouden aansprakelijk en bestu rend vennoot te zijn van de te Meers- serc zetel hebbenden vennootschap Porselein en Muurtegelfabriek Mosa en Glasfabriek Stella" en dat in zijne plaats van dien datum af zal optre den. de heer J. van Wnyenbuxg, te Maastricht. DE STAKENDE WERKLOOZEN. Uit Amsterdam meldt men: Vanmiddag, toen het werk op de terreinen van de Kostverlorenvaart geëindigd was en de werkwilligen door de politie naar huis werden ge leid, hebben zich dezelfde tooneelen afgespeeld als gisteren. De mannen zijn tot aan hunne woningen achter volgd door troepjes stakers, die schreeuwden en floten en hen voor onderkruipers" scholden. In de Mar- nixstraat bij de Raampoort werd een der achtervolgers gearresteerd. REDDERS GEHULDIGD. Op Terschelling had gisterenavond de uitreiking plaats van 19 zilveren medailles met getuigschriften van de N. en Z. Hollandsche Reddingmaat schappij aan de moedige bemanning van de Terschellingor-rcddingboot, die bij de scheepsramp op 24 Novem ber, toen het Italiaansche schip Fer nanda in de buitengronden gestrand was, de uiterste pogingen deed om de opvarenden te redden, hetgeen gedeel telijk gelukte, doch waarbij een grondzee de reddingboot over den kop gooide, tengevolge waarvan drie der roeiers hun graf in de golven hebben gevopden. Bij de uitreiking hield de voorzit ter van het plaatselijk bestuur, de heer J. Wilkens, een hartelijke toe spraak, weike eindigde met een drie werf hoera! voor Prins Hendrik, als beschermheer van het reddingwezen, op den bloei van de Reddingmaat schappij en op het welzijn hunner hooldbestuurderen. Letteren en Kunst JULIA CULP TE WEENEN. Julia Culp heeft op een concert te Weenen kolossaal succes gehad. De aartshertogin Maria Josefa met ge volg waren tegenwoordig en noodig- den haar na afloop van het concert uit, ook ten hove te komen zingen en wel ep 24 Januari a. s. Aangezien Ju lia Gulp dezen dag echter te Mün- chen moet optreden, kon zij de ver- eerende uitnoodiging niet aannemen, waarop de aartshertogin onmiddellijk bereid was het concert op 21 dezer te bepalen. Gemengd Nieuws DE NALATENSCHAP EENER DOL- I.ARPRINSES. De rechters van Baltimore zullen bin nenkort een proces te behandelen hebben, dat Weer eene rechtszaak voegt bij de lange rij, die er reeds zijn voortgevloeid uit huwelijken tus schen aristocraten uit de Oude We reld met rijke erfdochters uit Ameri ka. Hier is de aanklager een Jong Fransch diplomaat, Ilenri de Galard de Béarn, vorst van Chalais, secre taris van het Parijsche min'sterie van huitenlandsche zaken, die zijn schoon vader, den lieer Ross Winans, een der rijkste ingezetenen van Baltimo re aanklaagt. Drie jaren geleden werd het huwelijk van de<n vorst met miss Beatrice Winans gesloten, en de bruiloft werd te Parijs met grooten luister gevierd. Als vorstin van Bé arn en Chalais" verscheen de Ameri- kaansche daarna in de voorname kringen van Petersburg, In welke stad haar echtgenoot eene zending had te vervullen, maar reeds in 1937 overleed zij bij de geboorte van haar tweede kind. Nu elscht de vorst, van Chalais van zijn schoonvader de overhandiging van eene som van 200.000 dollar die hem, naar hij beweert, bH zijn huwe lijk waren beloofd, maar die nog niet zijn uitbetaald; nu heeft hii ze voor het onderh-ud en de opvoeding zijner kinderen noodig. Do heer Winans echter, die trots zijne groote rijkdom men 200.000 dollar toch nog geen klei nigheid schijnt te vinden, houdt vol, dat die som indertiid bestemd is ge worden voor de kinderen van zijn dochter en schoonzoon, en vindt het beter, dat de laatste het geld roet ln handen krijgt. Zoo heeft dan de vorst zijn schoonvader voor den rechter ge daagd, en het verloop van 't proces zal zeer zek -r met belangstelling wor den gevolgd. DE MINZAME BURGEMEESTER. Uit Thüririgen wordt aan de Frkf. Ztg. de volgende geschiedenis ver teld. Aan eenige medeleden van de vrijwillige brandweer, die zich door langen diensttijd en opufferende werk zaamheid voor de veil.gheid van hun ne medeburgers uitgesloofd hadden, werd door den landsvorst het alge- meene eereteeken verleend. Daar de burgemeester, die e'genhandig de or de teekens zou uitdealen, vreesde, dat eenige anderen, zich achteruit gezoi zouden gevoelen, besloot hij op eigen houtje dat de afgunst in de brandweer niet zijne intrede zou doen. Een blikslager in een naburige stad moest eenige ordes maken, die bui tengewoon veel op de echte geleken en allen waren tevreden over de hun ten deel gevallen onderscheiding. Maar aDoedig hoorde men bij het mi nisterie van liet eigenhandig optre- den van den welwillenden burgerva der en spoedig werd hem duidelijk ge maakt, waartoe hij het recht had en waartoe niet. VLIEGMACHINE. «De jonge ingenieur Munch heeft een nieuwe, bijzonder lichte vliegma chine uitgevonden; de motor kan het zelfde doen als de tegenwoordig in gebru.k zijnde vier-cylinder motoren. Gasaan- en afvoer geschieden zeer eenvoudig en op geheel nieuwe wijze. Munch zal spoedig beginnen met het bouwen van eene vliegmachine. Uit de Arbeiderswerelt De patroons in het bouwvak te Velp, niet geneigd met de organisaties te onderhandelen betreffende het arbei- dersconiract, stelden aan hunne ar beiders den eisch direct te teekenen of ontslag. Toen de arbeiders weigerden te ttekenen, werden allen ontslagen, zoodat aldaar 86 bouw. ikarbeiders zijn uitgesloten. Slechts 8 arbeiders konden aan het werk blijven. Ook in het naburige Brummen werden om de zelfde redenen 19 bouwvakarbeiders uitgesloten. Laatste Berichte:» Ongeluk. Hedenmiddag te 12 1/4 uur is in do Zijlstraat op den hoek van de Nieuwe Groenmarkt een paard, gespannen voor een tilbury, waarin de zoon en een knecht van den stalhouder Voor- ting zaten, gevallen. Door het breken van de strengen en door den schok, kantelde het voertuig en viel onderst, boven. Een der inzitienden viel tegen de straatsteenen en bezeerde zich een weinig; de andere was bijtijds uit de tiluuiy gtsprongen, 't Gevai vea'ooi- ZaaKle eail oploopje. Aanbesteding, lieaenniorgen wtua door den arcliL teot J. A. Traanberg alhier aanbe steed Het vernouw-cu en uitbreKien van <ie Melkinrichting „De Toekomst" aan het Leiuschepiem, benevens het bouwen van een woonhuis aan de Uranjeboomstraat. ingeschreven werd als volgt J. urkenburg 2u400 Gebr. Joustra 19.874; J. iN. v. d. Vlerk /bU.950; M. v. Deur sen ^.UUO. C. Romeijn /2U.4*8; Gebr. Winnubst f 2U.600 P. Box ïy.yuu i J. IW lezer us f i;u.695 Cornelissen 19.745; J. J. Koning f22.li 139; C. Rol 22.3'Jti C. Groot Czn. 20.582; J. Vink, Schoten, 21.180. De inschrijvers bij wie geen woon plaats is vermeld, wonen alhier. GRATIS UITDEELING VAN BROOD EN KOFFIE. Deelnemers waren heden 1025 kin deren, 3ü0 volwassenen. Ingekomen giften Bij den heer M. van Ommeren een penningske N. J. f2, P. J. M. f 3. Bij den beer A. F. H. v. d. Vaart B. f 10. Bij den heer W. B. Guskens L. S. f 1.50, L'rispein f 1.45, L. f 5. Bij den penningmeester H. v. Nied Hzu. D. K. 10, N. N. 5, firma Ver del, Spekstraat, 50 liter melk. STAKING POLYGRAPH OPGE HEVEN. Naar wij vernemen is de staking aan de Chem. Kunstiurichting Poly graph opgeheven. i)e navolgende cor respondentie heeft jdaats gehad. On der dagteekemng van 20 Januari be richtte liet bestuur van den Chemi- grafenbond aan de directie van Po lygraph Mijne Ileeren 1 In verband met liet aanvaarden van een individueel arbeidscontract bij de firma I., van Leer Co. te Am sterdam, waardoor wij gedurende 1 jaar geen gelegenheid zullen hebben een collectief contract af te sluiten, hebben wij de eer Uwe directie te be richten, dat wij thans genegen zijn uit ons bemiddelingsvoorstel, gedaan op de conferentie ten uwen kantore op Dm.sdag 24 November 1908, het eerste gedeelte te laten vervallen, en het tweede eenigszins te wijzigen, zoodat het geheel zou luiden „De directie der Chemigraphische Kunstinrichting „PolygraDh" te Haar lem verbindt zich bij eventueel in hare inrichting voorkomende vacatu ren uitsluitend gebruik te maken van georganiseerde werkkrachten, zoowel uit Holland als u:t het. buitenland. Wanneer voor een bepaalde functie of branche geen georganiseerde arbeider verkrijgbaar is, kan de firma zich ook van ongeorganiseerden voor die functie of branche voorzien." Wanneer uwe directie meent op dit voorstel te kunnen 'ngaan, dan zijn wij bereid de staking en daarmede dus ook de „Snerre" op te heffen. Zeer aangeiaam zal het ons zijn, op een en ander uw geëerd antwoord te mogen vernemen. Inmiddels, hoogachtend, Namens het Dagelijkse!) Bestuur (w, g.) W. v. DIJK, Secretaris. Daarop volgde het antwoord cler Directie van Polygraph, d.d. 23 dezer: Aan het Bestuur van den Algemoenen Nederlandschen Chemigrafenbond, te Amster dam. Mijne Hecren, In het bezit van uw schrijven d.d. 20 Januari willen ook wij het onze er toe bijdragen om de gespannen ver houding tusschen den Chemigrafcn- Bond en onze firma, uit den weg te ruimen. Wij deelen u daarom hierbij mede, dat wij bij eventueel in onze inrich ting voorkomende vacaturen gebruik zullen maken van georganiseerde werklieden, zoowel uit Holland als uit het buitenland. Wanneer echter voor eene bepaalde functie of branche geen voor ons geschikte georgani seerde arbeider verkrijgbaar is, zul len wij ons van ongeorganiseerden voor die functie of branche voorzien. Wij zullen bij intredende vacatures in den regel ons ook tot Uw Arbeids beurs wenden. Wij houden ons aan deze toezeg ging alleen onder voorwaarde dat u binnen 48 uur na dagteekaning van dit schrijven alle tegen onze firma ge nomen maatregelen opheft en ons van gedane opheffing mededeeling doet. Hoogachtend: (w.g.) FRANZ ARP. Ten slotte het antwoord van den Chemigrafenbond van denzelfden dag: Aan de Directie dor Chemigra- phische Kunstinr. „Polygraph", Haarlem. Mijne Ileeren! Door dezen hebben wij de eer u te berichten, dat wij met uw toezeggin gen vervat in uw geëerd schrijven d.d. 22 Januari, genoegen nemen, waar door wij met ingang van heden 23 Januari 1909 alle door ons tegen Uwe firma ingestelde maatregelen ophef fen, waarvan tegelijk mot dezen aan on,ze Zuster-organisaties in het bui tenland wordt kennis gegeven. Wij verwachten van Uwe Directie een loyale uitvoering van bovenbe- dooklio toezegging, waartoe wij ons wederkeerig gaarne verplichten. Geheel in de lijn met het eindigen van het conflict hopen wij, dat U de gelegenheid zult openen, aan diege- uen Uwer voormalige werklieden van wie staangeld in Uw bezit is, ge plaatst op een spaarbankboekje dit in ontvangst te nemen, terwijl wij het zelfde gaarne zagen van het nog on der Uwe berusting staande gereed schap van Uw oud-werkman Miezen beek. Wij verblijven in tusschen met de meeste hoogachting, Voor het Dagelijsch Bestuur, (w.g.) VAN DIJK, Secretaris. Hiermee is dus deze zaak geëindigd. De stakers, die nog geen andere be trekking hebben, worden niet we dei- door Polygraph in dienst genomen. Toerekenbaar. Naar wij vernemen zou geconclu deerd zijn tot toerekenbaarheid van do vrouw, die, verdacht van diefstal, oplichting en verduistering van een groot aantal rijwielen, in het Huis van Bewaring in vóorarrest zit. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen): Een kacheltang, bij G. Jongeleen, Ged. Oude Gracht 130. Een koperen rijtuigdop, bij R. Bruin, Zuiderstraat 10. Een gouden damesring, bij P. v. d. Berg, Koksteeg 13. Een schildersdiamant, bij A. Smit» Leliestraat 9. Een ceintuur, bij J. Inpijn, Groote Houtstraat 111. Een kinderzak niet inhoud, bij D. Zwaneveld, Roosveldstraat 15. Een gouden horlogeketting, bij A Gerrits, Kampersingel 64rood. Een hoedenspeld, bij A. van Twuy- ver, Brouwersstr. 89. Een damesbont, aan het politiebu reau. Aangifte is gedaan van het verlie zen van 1/20 lot der Staatsloterij; van een bloedkoralen halsketting met gou den sluiting, van een mand met glas werk, van 2 bankbiljetten, groot f 25, en van een spaarbankboekje, ten na me van C. Ieizing. HEEMSTEDE. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donder- dug, den 28en Januari 1909, des avonds om half acht uur. Te behandelen onderwerpen 1. Verzoek van den heer It. M. van der Hart, orn ontslag als onderwijzer met voorstel van B. en W. 2. Verzoek van den heer C. W. Jan sen Hendriks, om benoemd te worden tot makelaar, met voorstel van B. en W. 3. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van de rooilijn langs de Noordzijde der Schouwtjeslaan. 4. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der verordening op de heffing van opcenten op de personeele belas ting. 5. Benoeming van een Md der Com missie tot Wering van schoolverzuim. Aanbevolen worden de heer enD. Pronk eu F. P. de Kaper. 6. Voorstel van B. en W., tot het verleenen eener gratificatie over 1908 aan clen rijksveldwachter. 7. Rooilijn voor den lioerenweg en de Zandvoortsche laan. 8. Voorstel van B. en W. tot plaat sing van een urinoir nabij de IJzeren Brug. 9. Verzoek van mej. L. van Lennep, om verlichting van het gedeelte Iiee- renweg tüssclien de ManpadsLaan en Bennebroek. 10. Verzoek van den heer C. de Winter e. a.om verlichting van de Manpadslaan. 11. Ingekomen stukken en mededee. llngen. Kerk en Schooi ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Bevorderd tot doctor in de staatswetenschap, de heer mr. M. J. van der Flier, geboren te 's-Graven- hage, op proefsctirift„Het Referen dum" tot doctor in de rechtsweten schap de heer J. J. W. Eekhout, ge boren te Haarlem, op stellingen. FAILLISSEMENTEN, Uitgesproken A. de Zwart, houder van een wasch- em Striikinrichtlng te Rotterdam. Mr. F. M. C. E. Koksma rechter-commis sar is. Th. Lalleman, metselaar te Rotter dam. Mr. F. M. C. E. Koksma rechter commissaris. Assen, 19 Januari. W. Stel, koop man, tc Buinen, gemeente Borger. Rechter-commissaris mr. F. J. Camp- nuis curator mr. A. W. Stork. Middelburg, 20 Januari. L. L. Grand- sart, bakker, te Oostburg. Rechter commissaris mr. S. Gratama Hzn. curator mr. A. C. A. Jaeobse Boude- wijnse. 's Hertogenbosch, 19 Januari. H. Gielis. landbouwer, te Oss. Rechter commissaris jhr. mr. Van Nispen curator mr. G. Kolfschoten. Geëhidigd Mej. E. TI. Schwagly, hoedenmaak ster te Rotterdam. P. van Kleef, waterstoker te Rot terdam. A. Soetekouw, loodgieter en koop man te Ro'lerdam. A. van der Haar, ,ved. A. Mol, koop vrouw eu winkelierster te Ouden bosch. G. Paanakker, meubelmaker, tc 's-Hertogenbosch. II. Veylbrief, bouwondernemer, te Leiden. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen \an 23 Januari 1909, medegedeeld door LABOUCHERE OVENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr Markt No. 1 en 3. Tel No. 577 De STAATSFONDSENMARKT was voor Ned. onveranderd. Russen aan geboden. Nederl. Certificaten 76 1/4, 86.1/S, Russen 94, Consols 791/2. Z U ID-A M E R IK A A N S C HES TA ATS FONDSEN. Peruanen 9 1/2 en 38. TABAKSAANDEELEN stil. Bindjey 107, Dei; 462, Medan 282. Nieuwe Asa- han 98 1/2, Rotterdam Deli400, Se- nembah 420. PET ROUEUMA\NDEELEN flauw: Koninklijke 320, Moeara B.nim 150, Sumatra Paiembang 1256. MIJNAANDEELEN aangeboden: Ke- tahoens 168—7, Redjang lebong 1035. Do A M ER 1K AA NSCHE MARKT opende flauw. Atchison 98 1/8, Denver 3711/16, Erie 313/4, Kansas 42 5/6 en 72 3/4, Missouri 431/2, Rock Island 2413/16, Southern Railway 26, Southern Pacific 119 3,8, llnion Paci fic 177 3/4, Wabash 18 7/8, Steels 53 5/16, Car ren 48 5/8. CULTUURWAARDEN vast. Vor stenlanden 139, Rescontre Ned. Han-. •dels-Mij. 175 3/461/4. StooiBvaartbericMess Het stoomschip Menado, van Java naar Rotterdam, arriveerde 22 Jan. te Marseille Het stoomsch'p Ambon arriveerde 22 Januari van Amsterdam te Bata- v'a. ITet stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, passeerde 22 Jan. Ouessant. Het stoomschip Lcion, vertrok 22 Jan. van Amsterdam naai Java via Liverpool Het stoomschep Prins Willem III, vertrok 22 Jan. van Amsterdam naar Paramaribo. Het stoomschip ms te II and vertrok 21 Jan. van Buenos Avrcs naar Am sterdam. Het stoomschip Delfland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, vertrok 21 Jan. van Rio Janeiro. Het stoomschip Lord Ormonde, ge charterd door de N. A. S. M., arriveer de 22 Jan. van Newport News laatst van Amsterdam te Rotterdam. Het stoomschip Rijndam arriveerde 22 Januari des nam. van New-York te Rotterdam. Het stoomschip Soestdijk, van Rot terdam naar New-York, Newport News en Philadelphia, passeerde 22 Jan. v.m. 11 u. 20 min. Dover. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 21 Jan. van Colombo. HAARLEM. BEVALLEN Jan. 22. A. Wielart—Van Rotten burg, d. 23. M. Negrijn—Kriek, z. OVERLEDEN Jan. 22. A. v. Batem, 73 j., Haar- iemmerliedestraatA. M. J. Klees, 44 J., Gierstraat; 23. G. Veen, 20 BrouwersstraatC. v. Beelen, 23 j-, Kinderhuisstraat. ZANDVOORT. BEVALLEN: T. P. M. D'.emer—v. Dooremaalen. Marktniemvs BEVERWIJK, 22 Jan. 19^8. Kootrapem, per 100 f 4. Wortelen, 100 bos f 17.50. Bieten, per 100 f 1.50. Schorseneeren, p. bos f 0.1'k Aar-Aap. klei, p. Heet. f 2.5 i, ld. zand per Heet. f 3.50. Roode kool p. 100 f 8—18. Witte Kool per 100 f 19. Savoofé kool f 8—f 18. Uien, per Heet. f 6. Prei, per bos f 0.15. Pieterselie per bos f 0.10. Selderie, per bos f 0.15. Appelen, p. Heet. f 6—f 8. Peren, per Heet. f 8. Ondertrouwd: CORNELIS JOHANNES BAKKER en MARIA APLONIA ELISABETH STAAL. Haarlem, 22 Januari 1909. Schoten, Receptie: Zondag 24 Jan. van 2-4 uur, Gen. Cronjéstraat 133. R. K. DAGMEISJE gevraagd tegen Februari, v. g. g. v. Lcon f2 per week. Adres Ruycha- verstrant 2 D. Mevrouw WILKENS, Wagenweg 53 vraagt legen 1 Mei een net Derde-Meisje niet beneden de 20 jaar, voor kinde ren en het verrichten van lichte hui selijke bezigheden, goed kunnende naaien eu mazen. Zich aan te melden Maandag-, Dinsdag- en Woensdag avond na 8 uur. Wordt gevraagd een net Meisje van 8 uur tot half éen, 14 ft 15 jaar. KI. Houtstraat 113. Wordt gevraagd zoo spoedig moge lijk een flinke liefst buitenmeisje, als meid-alleen, voorzien van uitstekende mondelinge getuigen. Brieven onder No. 16077 Bur, Ilaarl. Dagblad. Met Febr. gevraagd een net Dienstmeisje boven de 17 jaar, voor nacht en dag, in klein gezin. V. g. g. v. Brieven on der No. 1G076 Bur. Haarl. Dagbl. Gevraagd een met 1 Mei of eerder, tegen li'Vf loon, bij D. v. EGMOND, IJ weg, Haarlem mermeer, tusschen den Venn'opcrweg en de Ben nebroe kerbrug. niet beneden de 16 jaar. Adres JAC. VAN HOOFF, Brouwersvaart 28 en 30 Een heldere Waschvrouw vraagt be, leefd of andere wasschen. Brieven onder No. 16085 Bur. Ilaarl. Dagbl. Gevraagd in waschinrichting een flinke, nette Waschvrouw. Dr. Leydsstraat 111. Gevraagd een net Dagmeisje P. G.f boven de 16 jaar. Zich aan te melden na 7 uur, Ostadestraot 7 rd. Men vraagt een van goede getuigen voorzien. Adres: Z. B. Spaarne 118. Gevraagd te Heemstede eene flinke Dienstbode die helder kan werken, v. g. g. v. Loon f 150. Brieven onder No. 16084 Bur. Ilaarl. Dagblad. Aangeboden degelijke, nette Dienstboden, met bes te getuigen. Mej. LUCAS, Wijngaard straat, 2e deur v. d. Smedestr. Vele att. van tevredenheid ter inzage. Een flinke nette vrouw vraagt door langdurige werkloosheid nette WERL JiZEN, Ook niet ongenegen om uit nood hulpen te gaan, v. g. g. v. Brieven on der No. 16046 Bur. Ilaarl. Dagbl. Netto, burger dochter, 27 j., z. z. g, geplaatst als Kuishoudster voor nooah. of vast, bij W'eduwn., om de huish. op zich te nemen, uitstek, met kind. kunn. omgaan en met alle huish. bezigh. op de hoogte en v. g. g. v. Brieven onder No. 1G0G5 Bureau Haarl. Dagbl. gevraagd bij JAN KLAUW ERS ZOON, Hoek en Vaart, Santpoort. Gevraagd tegen Febr. een net Keuken -Werkmeisje, zelfstandig kunnende koken en wer ken, v. g. g. v. Adres Mevr. V. <L AREND, Aerdenliout, „ITuize Erda", aan de halte der Eleetr. Tram van Haarlem. Een Costuumnaaister vranert nette NAAIHUIZEN, Ook niet ongenegen buiten de stad. Br., No. 16071 Bur. Ilaarl. Dagbl. Dagdienstbode gevraagd "in klein gezin, van 7 tot 2 uur. Loon 1,25, niet beneden de 16 jaar. Pieteo- Kiesstraat 34. Huishoudster gevraagd duor een Weduwnaar, zon der kinderen ten zijnen laste, van den R. Iv. Gods-d., leeftijd 40 A 50 jaar, liefst uit den boerenstand. Brieven onder No. 1GÜ47 Bur. Haarl. Dagbl. Gevraagd een net DAGMEISJE Br. fr. lett. J., Boekhandel VAN MEURS, Santpoort. met het vak bekend en van goede ge tuigen voorzien, gevraagd, Kruisweg 41. Aanmelding Zondag van 9—12 uur Gevraagd om terstond in dienst te treden een 2e Bakkersknecht Zich te vervoegen Fr ana Hals straat 27

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2