Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET EON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorna. 10.50 uur). De BUdt, 3 Febr. 1909. Hoogste barometerstand 773.0 m.M. "te Biarritz aGrena van Frankrijk en Spanje), en Clermont (Frankrijk); laagste 731.3 m.M te Seydiefjord. Verwachting tot den avond van 4 Februari: Wind: krachtige tot stor machtigen Zuid-Westelijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: meest be trokken, regenbuien. Temperatuur: geringe verandering. Barometerstand te haarlem. Barometerstand hedenmiddag te 2 eaur 734 m.M. Achteruitgang. iVorige stand te 2 uur 765 m.M. Therroometerstaad te Haarlem. Woensdag 8 Februari Hoogste gisteren 2 uur F. 39 ^Laagste hedennacht F. 38 Hoogste heden tot 2 uur F. 45 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cta. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. KEIJSER'S staan. Tot ons groot leedwezen zien .wij het zwarte huisje met zijn kijk gaatjes nog op dezelfde plaats staan en wanneer- er wat te vangen is, de vogelvangers 's morgens naar het veld trekken, om daar hun bedrijf weer uit te oefenen. Is dit nu voor 't laatste jaar? Wij willen het hopen. UIT SCHOTEN'S RAADZAAL. Wanneer men na langen tijd oude bekenden weerziet, pleegt men onwil lekeurig aan 't vergelijken te gaan yan 't toe>n en het nu. Een rimpel in 't vroeger zoo effen voorhoofd, een grij- penue haardos in plaats van het een maal gelijkkleurig zwart of blond, zij kunnen zoo welsprekend zijn...,. Zoo ging 't ons ook, toen we de col lectieve nguur, die de gemeenteraad ,vun Schoten heet, gisteren twee jaren ouder zagen, dan toen we 't laatst het genoegen hadden, zijn raadslag bij te iWonen. Toen en nu I Wat is er veel (Veranderd maar ook, wat is er des ondanks *eel hetzelfde gebleven. Toen een oer-primitief Raad kamer tje met petroleuiu-licht in de naar geestige ruimte, hadden we bijna geschreven vergaderplaats, die je lu stikdonkeren avond bereikte over een modderpaadje met twee scherp- puntige doornheggen .tan weerszij den, die ais plantaardige Scyila Charybdis, op straffe van pijnlijke aanraking bij afwijking naar links of rechts, den weg wezen naar. behouden haven de oude SchoLensche raads- gelegenheid. Dat is nu alles anders. Langs den grooten weg, thans hier en daar be- gasgloeilicht geraak je vrij spoedig na de begraafplaatsen in 't vriendelijke en vief-opgemetselde gemeentehuisje, waar moderner en behaaglijker in richting prettig aandoen, 't Is er veel 'ruimer dan vroeger, zoodat 't wellicht wiet moer gebeuren zal, dat bij een onverwachten stormloop van belang stellend publiek, de pers, met tafel en al, vluchten moet binnen de omheinde raadsruimte. En geen vindingrijke veldwachter zal meer zijn vernuft be hoeven te toonen om uit de heterogene 'substantie van stoelen, tonnen en planken eeu publieke tribune te im- proviseeren. De raadszitting begon met een toe spraakje van den voorzitter naar aan leiding van de te verwachten blijde gebeurtenis in het Vorstelijk gezin, gevolgd door een nieuwjaarsspeeehje. •Dit laatste stelde het oudste lid in ja ren in de gelegenheid te verzuimen den burgemeester op zijn beurt oen vriendelijk woord toé te spreken. De heer Hooy, een der jongste le den, had de welwillendheid, aan het slot der bijeenkomst den heer Führhop voor zijn goede wenschen dank to brengen en hem den steun van den yaad ia het aangevangen jaar toe te zoggein welke gelegenheid hij ge bruikte om er even de aandacht op te vestigen, dat hij eigenlijk niet de man was, die hierover liet woord moest voeren. Een seitenhieb, die z'n oudste collega zonder blikken of blozen langs zich heen liet glijden. De werkzaamheden werden aange vangen met te besluiten, het reeds aangestelde personeel voor de nieuwe 12-klassige school in het Schoterkwar tier nog uit te breiden met twee on derwijzers en één onderwijzeres. Waarschijnlijk wordt deze school 1 Mei geopend. Voorts werd aangegaan een geld •loom-ng van ƒ25.000 voor reeds' ge maakte onkosten aan de gasfabriek. De schuldenlast der gemeente is nu een klein half millfoen, bij eene be volking van 8800 inwoners. Den heer Hooy gelukte het den voor zitter de mcdedpeltng te ontlokken, dat dit jaar reeds eea tweeden gas houder zal moeten worden bijge plaatst. Hiermee zou de agenda voor de openbare vergadering vrijwel afge handeld zijn, als er niet een zee van ingekomen stukken geweest was, waaraan veel tijd vermorst werd. Uit den baaierd van afgedane za ken, onder het hoofd: ingekomen stukken, stippen we aan: dat de ge wezen marktmeester een toelaag krijgt van ƒ100; dat de 2© stoktere aan de gasfabriek, die des Zondags en in de week 12 uren eiken dag wei-ken, hun 10.50 houden. Na eenig loven eu biteden had de heer H-ooy voorgesteld, om diit loon, mitsgaders dat van de gemeente-rei nigers en den straatmaker te brengen op 12. Maar de raad wilde er nitet aan. Een malle geschiedenis werd het, toen de heeren, na de verwerp, ng van dit voorstel, nog eens gingen stemmen over een voorstel uit de vo rige vergadering om het reeds ver worpen voorstel van den lieer Hooy... te verwerpen. Gelukkig waren de leden nog van dezelfde gedachte als een minuut ta voren, en werd dit voorstel aangeno men. Dus werd 't voorstel-Hooy tot twee malen toe verworpen, 't geen een dwaze overbodigheid en daarom tijd verspillen was. Het Schotensch comité ter bestrij ding van de nadeelige fiuancieele ge volgen van de gedwongen werkloos heid kreeg 150 in plaats 250 sub sidie. Terecht wees de heer Hooy op het onbillijke, dat aan een Haarlemsche vakvereeniging subsidie voor de Scho- tensche deeigerechtigdien in de werk- loozenverze kering was geweigerd. De heer De Graaf, naar we meenan voor zitter van 't nu begiftigde comité, kon er o. L niet mee uit, door te be weren, dat men eerst zorgen moet voor de Schotensch© vereenigin- g en. Een gezonder redeneering is: we moeten eerst zorgen voor de Scho- tensche werkloozten. Op voorstel van den heer Hooy zal een commissie uit den raad en bur gerij nagaan of het mogelijk is zoo danige maatregelen te nemen, dat aan iedere vereeniging, die voldoen de waarborgen biedt, een toeslag kan worden verleend voor haar werkloos heid verzekering. O. L een juist stand punt. Wat B. en W. nu nog zullen moeten doen met hun opdracht om hier aangaande overleg te plegen met andere gemeentebesturen is ons vrij duister. Wil men misschien als eenmaal Schoten en andere gemeen ten uit den omtrek een dergelijke toe slag gaan verleenen de beweging centraliseeren? Als gezegd aan het Schotensch co mité wordt 150 uitgekeerd. Deze groep, die een 30 gezinnen te verzor gen heeft, heeft zelf nog 'n 100 in kas, welke door de 450 leden zijn bij eengebracht. Men wilde nog een vijftal uitkeerin- gen doen. Of dit mogelijk is, valt te betwijfelen, nu de subsidie 100 min der bedraagt dan gevraagd werd. Een ©enigszins ingewikkelde ge schiedenis was dte klacht van de hee ren J. Turken burg en Zn., en P. Boks, die er over klaagden, dat ©eni ge bestratingswerken gegund waren aan dien aannemer Bezuur. Deze had nl. een inschrijvingsbiljet ingeleverd, waarop de drie afzonderlijke werken niet afzonderlijk ook wanen opgege ven. Dat behoefde ook niet, meende de burgemeester, want 't had niet in die be s te dings ad ver ten t i e gestaan, dat de opgaaf gespecificeerd moest wor den. De heeren Hooy en de Graaf wa ren 't met des voorzitters redeneer ing niet eens. De eerste, die wel eens sterker woorden bezigt, dan hij In derdaad bedoelt, sprak zelfs van on regelmatigheden". Dat was al 'n even bar woord als adressanten, d e hun „afkeuring" uitspraken over de hou ding van B .en W. in zake de gun ning. Zulk een toon past niet in een adres aan den raad. 't Slot der ge schiedenis was, dat de heeren nul op 't request kregen, 't Zou ook een du re liefhebberij geworden zijn, daar de aannemer reeds zoo goed als klaar is met de werkzaamheden. Misschien echter krijgen we wel meer van de zaak te hooren; ten minste als 't waar is, wat verluidde, dat de verongelijk ten een act,© tot schadevergoeding zullen instellen. Nadat voorts de heer E. j. Klop tot makelaar was benoemd; voor 't stem bureau was aangewezen 't nieuwe raadhuis wel wat weinig voor een 1400 kiezers en do villapark-plan nen nogmaals waren aangehouden, ventileerde de lieer Hooy een reeks van klachten. Op d:e over wachten op aansluiting der gasfabriek, ant woordde de voorzitter, dat een klach tenbus zal geplaatst worden. Schrif telijke klachten kunnen dan onder zocht worden. De reeds ingekomen klacht van den heer Agsteribbe was ongegrond, om dat deze nog niet 't recht tot klagen had, aangezien de aansluitingen ge schieden in volgorde van aanvraag. Overigens was teen derde ploeg fit ters aangesteld, om den arbeid te be spoedigen. Eveneens verzekerde de burgemeester den rond vrager te zul len ovierwegen, of 't mogelijk is d© 2e stokers van de gasfabriek op de Clir. feestdagen vrij te geven voor 't ver vullen hunner godsdienstplichten. Daarna ging do raad even in ge heime zitting ter behandeling van de reclames tenen den hoofd, oms-lag. velsen. In de Raadsvergadering van heden deelde de wethouder Netscher op een vraag van den heer Falk mede, dat de waterleiding er wel komen zal. Hij mocht echter In openbare zitting niets meer meedeelen. In geheime zit ting zullen de waterleidingplannen worden besproken, waaromtrent on derhandelingen met Haarlem zijn ge voerd, (Ongecorrigeerd) Gisterenavond ongeveer elf uur ont stond er brand in de schuur met ge reedschappen van den lieer A. Nij- man, op Watervliet, gemeente Vel een. De schuur brandde geheel af. Binnenland EERSTE KAMER. Men seint ons uit Den Haag: De begrootingsdebatten werden voortgezet. De heer Van Nierop ver volgde zijne fiuancieele beschouwin gen over de middelen, door de regee ring voorgesteld tot versterking van 's lands gelden en die aanvaardende, behoudens protection isme, dat hij sterk bestreed. Hij betoogde dat ver betering der gemeente-fin ancien voornamelijk moest komen van uit breiding van belastinggebied der ge meenten, minder van verhooging tier rijksbijdragen. MINISTER SABRON. Bij Koninklijk besluit van 2 Febru ari 1909 is: le. aan den minister van Oorlog, den luitenant-generaal F. H. A. Sabron, adjudant in buitengewo nen dienst van Hare Majesteit de Ko ningin, tot herstel van gezondheid, verlof verleend, ingaande 4 Februari 1909 eu eindigende 4 Mei 1909 of zoo veel vroeger als mogelijk zal blijken; 2e. de minister van Marine gedu rende hiet sub le. bedoelde verlof be last niet waarneming van het beheer van het departement van Oorlog. Laatste Berichten INBRAAK. In den afgeloopen nacht is inge broken in perceel 63 Jodehbreestraat te Amsterdam, waar de boekhandel van den heer J. L. Joachimsthal is gevestigd. cht dagen geleden hebben inbrekers ook hier een bezoek ge bracht en geld en postzegels ont vreemd Ontvreemd zijn nu 13 vulpenhou ders met gouden pennen en vermoe delijk nog verschillende voorwerpen, maar nauwkeurig is dat nog niet op te geven. De heer Joachimsthal was tegen inbraak verzekerd. HUISZOEKING. De Jodenbreestraat te Amsterdam werd hedenmorgen in rep en roer ge bracht door een huiszoeking, die door de polibie met groote macht werd on dernomen in perceel 27 Jodenbree straat, hoek Uiienburgersteeg, waar de tapperij en slijterij „De twee Zwaantjes" van den heer E. Duyts Co. is gevestigd. Hot perceel heeft ook nog een ver huurde hoven-étage, terwijl in de kel derverdieping een fruitneriag wordt gedreven. Het huis wordt door de politie zeer nauwkeurig onderzocht, tot het be hangsel toe werd van de muren ver wijderd. Gezocht wordt naar voorwer pen, van diefstal afkomstig, die hier zouden verborgen moeten zijn. De recherche belette een ieder het binnentreden of het verlaten van het perceel. Een groote menigte nieuws gierigen houdt buiten de wacht. Het gerecht gaat, dat hedennacht vier personen in deze buurt zijn gear resteerd, en dat die arrestatie en deze huiszoeking iu verband zouden staan met de inbraker^ in den Bazaar de la Bourse. Men meent te weten, dat de beide personen, die wegens meineed in voorarrest zijn gesteld, een en an der zouden hebben losgelaten. („I-Ibld,") Muziekverslag. Het muziekverslag over het concert van Haarlem's CappeDa Koor móet- wegens ie late ontvangst tot morgen blijven liggen. Snelledooi. Iri de groote wateren is het ijs zoo goed als geheel verdwenen, waartoe de wind en bet malen an waterma chines, molens, enz., niet weinig bij droegen. Van de sneeuw Is ook buiten niets meer te zien. ARBEIDSCONTRACT DER STU KADOORS. Van patroonszijde ontvangen wij de mededeeling, dat de conferentie, die gistermiddag gehouden werd tusschen het bestuur der patroons- en dat der gezellen-organisatie van 2 uur tot half zes duurde. Medegedeeld wordt, dat de pa- troons wel wilen overwegen, of er een grondslag kan worden gevonden voor een collectief contract, en dat daarvoor een commissie van patroons en gezellen beiden zou moeten wor den ingesteld, ter voorbereiding van deze zaak, die evenwel statutair zou moeten worden vastgelegd, wiegens do waarborgen, d:e in verband met art. 1637n van weerszijden zouden moeten worden gegeven. De patroons hebben nu de volgen de concessies gedaan: zij hebben den duur van den arbe'dsdag, voorgesteld op 11 uur, in 10 uur veranderd en zijn bereid geschillen, die mochten voort vloeien uit de artt. 4 en 6 (over aan genomen werlt) te onderwerpen aan de Commissie van arbitrage, bestaan de uit patroons en gezellen Voorts raden zij de gezellen aan, eventueel© verdere grieven ter kennis le brengen van het hoofdbestuur van den patroonsbond, opdat dezen dar. zullen kunnen worden overwogen op het a.s. congres der patroons, dat al leen daanoor beleed ia. Elders tn dit blad is een meaeoee- ling van de zijde dier gezellen, opge nomen. VROUWEN. EN KINDERARBEID. Dr. Heiermaus, geneesheer te Am sterdam, heeft gisteravond voor de Vrouwenontwikkelingsclub een voor dracht gehouden over vrouwen- en kinderarbeid. Spreker wees allereerst op 't niet weg te redeneeren ver schijnsel, dat de vrouwenarbeid in de laatste jaren zeer is toegenomen. Eensdeels door de verarming van de middenstandsklasse, die de meisjes uit de z.g. burgerklasse gedwongen heeft zelf een beroep te leeren, om on afhankelijk te kunnen bestaanten tweede, omdat de productie van de fabrieken de vrouwen tot zich getrok ken heeft, als goedkoops werkkrach ten ten derde door het grooter getal vrouwen dan mannen, waardoor niet alle vrouwen kunnen huwen. De vrouwenarbeid is evenwel geen verschijnsel, waarover men zich moet verheugen. De stelling der feminis ten, dat vrouwen en mannen even waardig zijn, is onwaar; als medicus kan spreker dit pertinent verklaren. Zware arbeid is zeer nadeelig voorde gezondheid van do vrouw, waardoor ook het nageslacht zwaar getroffen wordt. Met verschillende voorbeelden lichtte spreker deze uitspraken toe. Vooral de gehuwde vrouw moet be schermd worden, en uit de werk plaatsen, waar si :adejijke bedrijven worden uitgeoefend, geweerd wor den. Om dit mogelijk te maken, moet do overheid, een ziekte, of moeders- verzekering oprichten, want zonder deze kunnen oo rusttijden niet voor- gesclireven worden. 1-Iet nu kort geleden verschenen Ko ninklijk besluit lot wijziging van de Arbeidswet noemde spreaer teleur stellend, daar ue maatregelen voor de bescherming van de vrouw niet voldoende zijn. Spreker vond do wei nige bescherming van de arbeiders vrouw een treurig verschijnsel tegen over liet ontslag der gehuwd© amb tenares en onderwijzeres. Als geneesneer gaf Dr. Heiermans vele wenken aan de vele aanwezige vrouwen. Daarom was 't. beter ge weest geen zeer jeugdige kinderen toe te laten. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der der gemeente Haarlem op Woensdag 3 Fe bruari, des middags te 11/2 uur. Afwezig ziin de heeren Winkler, Rinkema en Krelage. Punt 1. Beöediging en installatie van do nieuw inkomende leden. De heeren rnr. Smit en Lasschuit leggen in handen van den Voorzitter de bij de wet geëischte eeden af. De VOORZITTER wenscht de nieuwe leden geluk met het vertrou wen door de kiezers in hen gesteld. Daarna nemen de heeren zitting de heer Smit tusschen de heeren Tjeenk Willink en Wedsenaar, de heer Lasschuit uaast den heer Seig- netto. Punt 3. B. en W. bieden ter vaststelling aan de verordeningen op de heffing en de invordering van rechten voor het van gemeentewege ontsmetten van lijf- en andere goederen, van woningen, ge bouwen en vaartuigen. Behalve ingeval van onvermogen, in welk geval de ontsmetting koste loos geschiedt, zal verschuldigd zijn: Voor ontsmetting in de inrichting, voor elke ovenvulling of gedeelte daarvan ƒ3. Voor elke wagenvracht of gedeelte daarvan voor halen en terugbezorgen der lijf- en andere goederen ƒ0.80. Vergoeding voor elke ontsmetting, met inbegrip van ontsmettingsmidde len, vau kamers tot een maximum grootte van 100 kub. Meter, per uur 0.70. Voor kamers grooter dan 100 kub. Meter, waarbij meer dan twee ont- smefcters noodig zijn, voor iederen ontsmetter daarenboven per uur ƒ0.27. Voor elke ontsmetting van school lokalen, schoolbanken en leermidde len (niet verricht in gemeentescholen) per ontsmetter, per uur ƒ0.27. De bewoners van huizen, waarvan de huurwaarde niet hooger ie dan 209, betalen het halve uurtarief. De heer Kleynenberg stelt voor, de ontsmetting kosteloos te doen ge schieden voor lien, die wonen in per- oeelon van een huurwaarde van ƒ200 of minder, alsook om de bewoners van huizen met een huurwaarde van (200 tot ƒ300 het halve uurtarief te laten betalen. B. en W. nemen het eerste amen dement over, maar achten het twee de overbodig. De heer KLEYNENBERG acht de verandering van het voorstel van B. en W. voldoende en trekt zijn amen dement iu. Steeds heeft voorgezeten den ontsmettingsdiienst zoo uitgebreid mogelijk te maken, en daaraan wordt nu voldaan. Spreker acht het zeer -lukkig, dat nu de kleine woningen kosteloos ontsmet kunnen worden. W anneer de grens van ƒ200 te laag blijkt, zullen B. en W. zeker wel met een voorstel tot verhooging komen. De VOORZITTER dankt voor deze woorden, 't Zal zijn streven zijn om den ontsmet tingsdienst ingang te doon vinden hij de bevolking. Het voorstel van B. en VV. wordt nu in zijn geheel aangenomen. tDo zitting duurt voort.) Burgerlijke Stand ONDERTROUWD 3 Februari. W. J. Schaaf en A. M. In.pij.nw D. van Doorn en L. P. do Laat. C. Krul en C. P. Kneppel. D. Schreinders en M. v. d. Moolcn. GETROUWD 3 Februari. B. J. Hetem on J. Kool. J. A. Zoet en G. Prinsen. L. H. J. Zandstra en E. van Tienen. C. W. Kreuger en A. IT. Vossen. W. Prinsen ep E. Buurman. j. C. Bus en J. E ijgelaar. E. Poelman R VV. Roelofs. BEVALLEN: SFebr. A. v. d. Meer—Vossen z. 2 j. M. KluijskensFranken z. E. C. Bos- Vftscfn d. 1 G. Wille—Snoek d. 2 B. Meijer—Boerma d. A. M. Vol loeris Schouten, d. OVERLEDEN: 1 Febr.: G., 9 jaar, dochter van C. IJ. Paauw, Jansstr. 2 VV. F. Steen- mets, 72 j., Aelhertsbergstr. 1 J. Nie- manVerbeek 71 j., Sophiastr. 2 J. M. M., 13 jaar, d. v. P. J. v. d. Zwet, Leliestraat. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen vau 3 Februari 1909, medegedeeld door LABOUCHKRE OVENS Co.'s BANK Bijkautoor Haarlem, Gr* Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd. Russen 1909 86 7/16. ZUlD-AMEltlKAANSCHE STAATS FONDSEN gevraagd. Peruanen 9 5/8 en 38 1/4. TABAKSAANDEELEN verdeeld. Bindjey 1091/2, Deli 468, Medan 2S3 1/2, Nieuwe Asahan 99, Rotterdam Deli 400, Senembah 420. PETROLEUMAANDEELEN zeer vast. Koninklijke 3511/2, 3. Moeara Enim 156, Sumatra Palembang 124. MIJNAANDEELEN vast. Ketuhoeus 187, Simau 590, Great Cobar 821/4. De AMER1K. MARKT opende vast: Atchison 99, Denver 43, Erie 31, Kan sas 41 en 72, Missouri 41 13/16, Rock Island 24 15/16, Southern Railway 25 5/8, Union Pacific 176 5/8; Waba&h 18 3/4, Steels 52 1/4, Carren 48 1-2. CULTUURWAARDEN vust: Vor stenlanden 147. Marktnieuws Haarlem, 3 Febr. 1909. Veem ark t. Koeien. Aangevoerd. 2 st., verkocht 1 st. 250. N. Kalveren. Aaneevoerd en ver kocht 10 st., ƒ12—ƒ7. Kaas >n ark t. Aangevoerd en verkocht te Haar led op 3 Februari .'909 4 Stapels kaas. 481 Kazen 952 kilogr., hoogste prijs 28, laagste 21. INGEZONDEN ian ingezonden stukken, geplaatst ol niet geplaatst, wordt de kopie deuiuzender niet teruggegeven. Voor den iuhoad dezer rubriek stelt de Kedactie zich niet aansprakelijk. Haarlem. 3 Februari 1909. Geachte Redactie I Beleefd verzoeken wij voor het on derstaande plaatsing in uw blad. Bij voorbaat onzen dank. De afdeeling Haarlem van den AI- gemeenen Nederlandschen Stuca- doorsbond kwam Dinsdag 2 Februari in conferentie bijeen met de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Stucadoors Patroonsbond, in de So ciëteit de Nijverheid, Jansstraat 85. De patroons, in volle vergadering bijeen, hadden, naast het bestuur der gezellenvereeniging, hieruit nog eeni- ge menschen uitgenoodigd, teneinde de getal verhouding meer gelijk te ma ken. Op de vraag van den voorzitter der gezellen, waartoe dit noodig was, hoewel geen principieele bezwaren bij hem hiertegen bestonden, ja, zij het zelfs toe konden juichen, dat er meerderen van hen bij konden wezen, werd namens de patroons medege deeld, dat dit was geschied met de be doeling, dat genoemde gezellen een goeden en juisten kijk op de zaak zou den krijgen en hun oordeel over de conferentie na afloop hiervan in hun ne organisatie konden uitbrengen. Welnu, dit oordeel is vervat in de volgende motie, ingediend door hen op de vergadering, welke volgde na de conferentie. Motie. „De leden van de afdeeling Haar lem van den Algem. Nederl. Stuca- doorsbond, staande buiten het be stuur, uitgenoodigd door afdeeling Haarlem van den Nederl. Stucadoors- Patroonsbond, tot bijwoning van eene conferentie tusschen de beide organi saties op Dingdag 2 Februari in het gebouw do Nijverheid, Jansstraat 85, spreken hun vertrouwen uit over de houding van hun bestuur, ziin van oordeel, dat deze conferen tie tot -niets heeft kunnen leiden, spreken hunne afkeuring uit over de houding der patroons en over de insinuaties, door enkelen van hen ge bezigd tegen de leiders der organi satie." De conferentie heeft weinig resulta ten opgeleverd. Wel deden de patroons eenige concessies, door den werkdag in het door hun aangeboden contract bepaald op 11 uur per (lag, te veran deren in 10 uur, en wilden zij geschil len, voortvloeiende uit eenige andere artikelen uit hun contract, onderwer pen aan een arbitrage-commissie, doch op het hoofd-motief der gezellen werd niet ingegaan. Dezen toch deden ten slotte 't voor stel aan de patroons, toezegging te geven, om na hun congres (hetwelk hoogstwaarschijnlijk half Februari wordt gehouden), met hen in overeen stemming 'te komen tot een collectief contract gingen de patroons hierop in, dan wildon ze desnoods het con tract, door cle patroons aangeboden, voorloopig direct teekenen. Ook hierin willen de patroons niets' toegeven, een collectief contract schijnti voor hen een waar schrik beeld te zijn. Steeds kwamen ze met de bezwaren voor den dag, dat ze ge bonden waren aan hun laatst gehou den congres, waar besloten was strikt, do hand ie houden aan hun contract. Evenwel verklaarde hun voorzitter, de heer Pteenken, uit Amsterdam, op datzelfde congres, dat op plaatsen, waar een belioorliiko gezellen-organi satie bestaat (,en die is hier m Haar lem), het plicht is een collectief contract aan te gaan. Do patroons boweerden verder nog, dat de be staande toestand niet verandert, al tcekenen wij bet contract. Wij vragen echter niets meer dan den best aan den toestand te bestendi gen, die door het teefcenen van het door de patroons aangebodeu contract voor ons verslechtert. Als de patroons niets wilton veranderen aan den be- staanden toestand, wij w i 1 i e n voorloopig hier niets aan veranderen, waarom willen zij ons dan dit con tract opdringen Namens liet bestuur der afdeeling Haarlem van den Algem. Nederland schen Slucadoorsbond F. J. WEMPE, Secretaris, Voorzorgstraat 72. 389ste STAATSLOTERIJ.. 5e Klasse 11e Lijst» Trekking van 3 Februari., Hooge prijzen: 17578 100.000; 7129 en 8897 ieder 1000. 400: 1484, 8052. 200: 2156 2962 18962. 100: 3706 4350 5990 6065 6232 7414 7660 9127 11424 12528 13099 13545 14130 17918 20731. Prijzen van ƒ70. 8 2120 663ö 0195 11737 16020 17789 98 2133 6764 9263 11796 16071 17«17 243 2210 6772 9308 11937 16137 17934 401 2369 bbbü 93b9 12268 1-5148 17949 408 2436 5994 9428 12278 16252 18069 694 2607 6029 9461 12304 15269 18148 612 2658 6248 9668 Iz3l4 162ö3 18166 702 2619 6300 9660 12ó21 16390 18180 971 2981 6546 9870 12439 16563 J8189 1008 3002 6890 9866 12470 15688 18226 1040 3017 6974 lOOÏU 12626 16765 18469 1068 3169 6984 10i26 12720 15866 18668 1109 37S6 6988 10279 12761 15972 18677 1173 3766 7002 10314 12öl5 15987 18777 1282 3833 7128 10339 12836 16069 18956 1296 4001 7i6l 10446 12904 16226 19144 1296 4023 7247 10496 12923 162ol 19171 1317 4097 7336 10646 12959 16331 19192 1397 4:65 7424 10806 129»7 16428 19476 1414 4380 7603 I08i4 13164 16481 1947» 1438 4416 7685 10867 13179 16&t4 19493 1499 4459 7746 ll040 13Ö76 16646 I9b86 1634 4466 7890 U083 18662 16798 19699 1644 4531 7962 11067 18677 16807 19734 1566 4bl0 7987 11114 18726 16888 19880 1584 4647 8083 U92t 13744 18843 19934 1686 4708 8107 11263 14036 16887 19991 1606 4721 8188 11266 14317 16938 20i67 1614 4724 8209 H429 14330 17006 20358 1720 4862 8438 U486 14364 17040 20434 1769 4911 8498 U499 14402 17058 20462 1853 5012 8619 11688 14424 17092 20504 1862 6054 8542 H6S0 14486 17342 20678 1886 6146 8622 U688 14494 17362 20670 1985 6189 8632 11644 14691 17466 20961 2064 5316 8766 11702 14571 17480 2058 5389 9186 11725 14974 17699 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 17 2856 6870 8883 11728 14464 18067 22 2862 6874 8914 11734 14475 18124 60 2965 6914 8926 11772 14540 18147 167 2994 6916 8927 11866 14556 182i6 281 8008 6931 8951 11886 14557 18241 316 3040 6936 89b0 11934 14669 18255 324 8088 6971 9025 11967 14660 18276 840 8123 5976 9031 11983 14691 18295 347 8l31 6996 90&& 12084 14598 18815 426 3303 6040 9070 12071 14696 18357 464 8307 6061 0076 12077 14782 18388 486 3819 6065 9186 12166 14769 18486 496 8336 6l58 9161 12210 1/824 184b3 613 3340 6174 9154 12231 14911 18467 597 3346 6208 0171 19298 14950 18581 650 8361 6227 9176 12367 14964 18597 696 3393 6236 9199 12869 14992 18609 613 8495 6246 9238 12383 16006 18654 615 8632 6246 9261 19404 1&014 18662 637 3635 6270 9290 12417 16046 18678 670 3570 6274 93l5 12480 16076 18703 676 3609 6282 0337 12450 15096 18765 717 3616 C188 0369 12474 15149 18796 731 3624 6446 98ö3 12545 16151 18814 765 3645 6468 0414 12561 15166 18828 827 8653 6498 9416 12663 15194 18824 838 3704 6682 041» 12666 15218 18840 839 3746 6588 9486 12664 16320 18923 846 8760 6600 0600 12715 16352 18942 904 8778 6621 0576 12769 16462 18949 978 3880 6666 »6l5 12788 16604 18b81 1007 3892 6681 9617 12842 15617 19082 1038 8986 6819 9689 12844 16518 19066 1086 8999 6822 9664 12876 16670 19078 1093 4021 6830 9676 12Ö22 15678 19081 1164 4039 6S62 9726 12944 16680 19087 1169 4058 6871 9736 12970 16692 19092 1176 4099 6928 977« 13008 16700 19136 1227 4141 6954 9796 I30ll 16808 19219 1283 4143 6964 9847 13022 16814 192.8 1266 4187 6980 9859 18042 16829 19293 1297 4220 7063 9862 13064 J5848 1930S 1322 4243 7099 9871 13088 16860 19814 1413 4269 7127 8938 13090 15904 1B346 1483 4296 7152 9947 13096 16920 19869 1465 4326 7201 9987 13130 16912 19886 1481 4331 7206 10194 13166 16)22 19420 1608 4358 7275 10227 13159 16147 19442 1618 4417 7305 10244 13170 16249 19508 1559 4430 7831 10274 13175 16264 1950» 1679 4447 7333 10296 18179 16291 19513 1681 4516 7356 10364 18275 16320 19626 •1619 4623 7366 10364 13278 16323 1954» 1635 46'6 7371 10376 18286 16435 19609 1^38 4619 7374 10403 13291 16468 19658 1724 4693 7399 10478 13353 16502 19674 1767 4711 7425 10482 13357 16508 19702 1767 4747 7464 10403 13414 16530 19706 1804 4754 7469 10473 13430 16634 19730 1806 4768 7477 10489 13436 16&G3 19788 1831 4773 7490 10603 13449 16565 19766 1852 4781 7535 10618 18462 16617 18768 1878 4783 7665 10621 18494 16628 19811 1895 4789 7668 10580 13601 16642 19889 1903 4823 7570 10598 13521 16685 19871 1908 4829 7674 10 61 13602 16765 19011 1919 4830 7761 16729 13619 14903 19945 1930 4851 7826 10765 13660 16324 -'9967 1965 48^2 7843 10790 18(01 16961 1896» 1971 4952 7907 10821 18716 170,6 200U 2010 4961 7912 10522 18781 17069 20023 9050 49«4 7919 10881 13764 17091 20069 2034 4967 7921 10891 1S767 17097 £0 109 2036 49P3 7066 10957 13.'80 17105 20 26 2037 6006 8US0 10»70 13819 17146 26197 2071 6017 8094 10992 13876 17160 2021» 2099 6043 8119 10999 138s2 17159 20231 2126 &0S6 8126 11088 13915 17217 21210 246 6124 8130 11130 13921 17/38 20324 2209 6169 8225 lll'>0 13932 17280 20335 2223 5266 8242 11143 13989 17283 20*67 2231 5302 8249 Hl62 14004 17288 20403 2977 54'6 8273 J118Ö 14012 17334 20424 236 6428 834L 11)96 14017 17370 26449 2395 6439 8349 11218 14074 17397 20»€6 2S90 6441 8352 11318 141*7 17416 20486 2441 6545 8406 11336 14143<74*8 20547 2488 6548 8416 11S61 U'46 17638 20566 2489 6579 8449 11353 14154 17642 20669 2518 558t 8475 11371 14ln6 176*0 20716 2619 5588 8n59 11396 14218 17806 80794 2608 5b61 8579 11432 14260 17822 20822 2646 6671 8586 11468 14 57 17830 £0803 2676 6723 8590 11549 14310 17914 2090( 2702 5734 8672 11626 14362 1.986 20918 9724 5811 8700 11650 14335 17987 20927 2816 6821 8738 11674 14416 18002 20947 2816 6853 8876 11711 14453 18014 90«R4 8C9S0 5e Klasse 10 Lijst: 22S4 m.z. 2284. 3791 mot 70 m.z. 3991 met 70. 12132 met f 70 m.z. met niot.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2