EEN ZAK GELD G. HONING ZOON, Anthracietnootjeskolen Het Handels-, Informatie- en Incasso-Bureau Ëmilolten. H.H. Eigenaars van Huizen J. VMi BSLDERBEEK C°, - - 'dames^handwerÏcën~^" Atelier v. Dec. Kunst. KRUYMEL MERCKENS, HOENDERPARK EIEREN Roomboter f!.50 per Kilo. VLEESGHH0UWER1J Best vet Winkelvleesch Hagelnieuwe Naaimachine J. Geulvoet, P. P. RIETFORT. Gierstraat No. 44. J. H. WEMPE, A. v. d. MEÜLEN, Handolaars in alia soorten Brandstoffen. HAARLEM, BLOEMEND AAL, behoort In <ie H. B. S. met Vjarigen cursus. De scholen hebben niets miet elkaar Uit te staan. Als H niet met grondige ïecten is -voorgesteld, sal spreker en enkele andere hfóeren er tegen rijn. De heer LOOSJES merkt op, dat hij en de heeren Kleljnenberg eai Krela- ge in de toelichting op de amend»- tnenten gewezen hebben op het onge- wenschte van de avondschool ln dit gebouw onder te brengen. Een voor stel wilden ze echter niet doen. De hoer THIEL heeft de stellige overtuiging, dat de avondschool in net nieuwe H. B. S.-gebouw gevestigd jnoet worden. Er zullen hier in Haar lem nu twee inrichtingen voor avond onderwijs komen de burgeravond school en de handelsavondschool. We verwachten, dat de handelsavond school binnenkort wel door 300 jon gelui bezocht zal zijn. Die leerlingen ■jjn van 13 tot 20 jaar en kunnen niet op de lagere scholen geplaatst wor den, want dan kunnen ze niet in de banken zitten. Er moet een school zijn, die overdag door jongelui van gelijken leeftijd bezocht wordt, en daarvoor is het nieuwe H. B. S.-ge- houw aangewezen. Wel is er een be zwaar om twee scholen In éen bouw onder te brengen, maar een voorstel, om een nieuw gebouw van een ton fe zotten, gaat niet. Spreker durft wel veel, maar dit toch niet. t Is zonde, om het schoolgebouw van 2 2 1 j2 ton aan de Zijlvest maar eenige uren op een dag ié gebruiken, 's Middags na 4 uur wordt het ge- houw nu niet meer gebruikt, dat is zonde. Men moet wel bedenkenvoor een bankje voor een leerling in de H. B. School is ai bijna zijn geheele schoolgeld noodig. Daarom moet zoo veel mogelijk van het gebouw geprofi teerd worden. Het gebouw in de Jaco- bijnestraat is niet geschikt voor de groote avond-handelsschoolelk weet 'f, want de toestanden van dat ge bouw zijn bekend. De Handelsschool heeft met avond-handelsschool niets to maken en staat afzonderlijk, zoo dat een gebouw niet noodig is. Wanneer de school in de Jacobijne- straat verbouwd is, kan daar zoo noo dig, <Le Burgeravondschool gevestigd .worden. Spreker vindt de avond-liandels- school de belangrijkste in de voorstellen tot reorganisatie van het M. O. Hij verwacht veel van de ze avond-handelsschool en daarom moet ze goed zijn ingericht, ook wat hol gebouw betreft. Er komen geen leerlingen met het doel, om er den boel kapot te slaan, zoodat voor ver- waarloozing niet te vreezen is. Laten we aldus besluit de heer Thiol toonen, ook in de keuze van het gebouw, dat we veel prijs stellen op deze school, en 't beste voor hen nog maar net- mooi genoeg is. De heer LOOSJES merkt op, dat de school in de Jacobij nestra at, naar' 't oordeel van de Commissie van Toe zicht, niet geschikt zal zijn voor Bur geravondschool. Nu dit zoo is. zou overwogen kunnen worden, of 'L niet gewenscht is, de handelsavondschool in liet gebouw in de Jacobijnestraat te herbergen. Geen der heeren vraagt meer het woord, terwijl ook geen nieuwe stem ming gevraagd wordt. Nu wordt het reglement voor de Handelsavondschool besproken. De heer THIEL stelt eene redactie wijziging voor, om duidelijk te laten uitkomen, dat de leerlingen van de handels-avondschool geen andere on- derwijs-inrichtingen mogen bezoeken. De heer MODOO is tegen deze bepa ling. Wat hindert het, of de jongelui overdag op school of op kantoor zit ten De heer THIEL wil den elsch hand haven. We zien 't nu aan de Burger avondschool, waar vele leerlingen zijn, die op de lagere school of am bachtsschool zijn. Dit schaadt het on derwijs overdag en 's avonds. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De heer THIEL deelt mede, dat aan B. en W. bij nader inzien het salaris van den directeur van de Handels avondschool te laag voorkomt. Zij Btellen voor 900. Het amendement Kleynenbarg c. s. (om 1000 te bepalen) werd aangeno men met 15 tegen 14 steramen. l'egen waren de heeren De Breuk, Van den Berg, Welsenaar, Van Lyn- den, Levert, Willink, Kruseman, Las- schuit, Sneltjes, Schram, Van de Kamp, Modoo, Huiswil en Nieuwen- hu ijzen Kruseman. De heer MODOO stelt voor, om ook voor de avondhandelsschool te bepa len, dat de leerlingen der omliggende gemeenten een verhoogd schoolgeld zullen betalen. Waarom wel zoo'n regeling ''oor de H. B. S. en niet voor de avondhandelsschool De lieer THIEL geeft toe, dat dit een lacune in de verordening is B. en W. zijn ook voor dat beginsel. De heer MODOO Ik had naet ge dacht, dat de Wethouder van Onder wijs zoo gauw gewonnen zou zijn. (Gelach). Nu komt in behandeling het regle ment voor de H. B. S. met 5-jarigen cursus. De verschillende amendementen, aangenomen bij de behandeling van het reglement voor den 3-jarigen cur- bus worden nu bij dit reglement in gevoegd. Dit reglement wordt daarna goed gekeurd, evenzoo het reglement voor de meisjesschool voor m. o. Op voorstel van den heer THIEL werd ingevoegd de bepaling, dat het examen ook aan deze school geregeld zal worden door de directrice en de loeraressen. Dit examen is evenwel niet openbaar. Bij de behandeling van het regle ment voor de Burgeravondschool vraag* de heer LEVERT, of het de bedoeling van B. en W. is, om nu streng de hand te houden aan de be paling, dat de leerlingen der Burger avondschool geen andere inrichting Jvon onderwijs mogen bezoeken. Nu zijn er vele leerlingen, die ook op an dere scholen zijn, zoodat met de be langen van deze leerlingen rekening gehouden moet warden. De heer THIEL zegt, dat 8. en W. zaak niet besproken hebben. Voor rich te spreker er voor, om eeno uit zondering te maken voor de leerlin gen, die nu op de school zijn. De heer KLEYNENBERG dringt er op aan, om een overgangsbepaling te maken, en de vaststelling van dit ar tikel aan te houden. De heer SCHRAM ondersteunt dit verzoek. De heer Levert heeft van één klagenden vader gesproken j bij spre ker hebben verschillende veders ge klaagd. De lieer GRAVESTEIN wil de leer- Liaigen van do Ambachtsschool altijd toelaten op de Burgeravondschool. De hteer THIEL ontraadt het voor- stel^van den heer Gravesteln. Alle onder wijsautoriteiten hebben be zwaar tegen het bezoeken van beide scholen. De VOORZITTER stelt voor dit ar- tilöel af te handelen, en dan bij de resumptie een overgangsbepaling te maken. De lieer VAN STYRUM vlndrt de nu voorgestelde wijze niet goed. Een re sumptie is alleen om na te gaan of er enkele woorden gewijzigd moeten worden. Spreker dient daarom nu een amendement in, om de bepaling, dat geen andere onderwijsinrichting bezocht mag worden, niet toe te pas sen op de leerlingen die nu de Bur geravondschool bezoeken. Dit wordt aangenomen. Het reglement wordt nu ln zijn ge heel aangenomen. Bij de verordening op de heffing van schoolgeld op de burgeravond school, merkt de heer THIEL op, dat bij de resumptie ook dit schoolgeld voor de leerlingen van buiten ver hoogd zal worden. De eindstemming wordt aangehou den, evenzoo de vaststelling der schoolgelden voor de H.B. scholen. Punt 5. In verband mot de voorstellen tot reorganisatie van het middelbaar on derwijs stellen B. en W, nu voor, twee van de drie herhalingsscholen op te heffen en voegen daaraan een ont- werp-regellng van dat onderwijs in deze gemeente toe. Daarin is slechts verandering ge bracht ten opzichte van de belooning van het onderwijzend personeel, dat vroeger 1 voor elk gegeven lesuur bedroeg, maar dat B. en W. nu voor stellen te bepalen op 50 per cursus voor elk wekelijksch Lesuur. Voorts wordt, in overeenstemming met het advies van den schoolopzie ner, voorgesteldj dat het onderwijs wordt gegeven 'm een 2-jarigen cur sus. Goedgekeurd. Punt 6. De stichting „Noorderkerk en school" verzoekt afwijking toe te staan van art. 7 la van de Bouwverordening om op een afstand van 60 meter van den openbaren weg op een terrein in het Kleverpark een school voor ge woon lager onderwijs te bouwen. B. en W. hebben geen bezwaren en stellen voor de vergunning te verke nen. Op een vraag van den heer VAN STYRUM antwoordt de heer DE BREUK, dat er zekerheid bestaat dat de tusschenliggende grond voor openbaren weg bestemd is. Daarna wordt het voorstel goedge keurd. Punt 7. B. en W. stellen voor aan A. Brou wer en F. van Dijk vergunning te verkenen voor het maken van een aanlegsteigertje in het Noorder Bui ten Spaame, ongeveer 255 meter ten noorden van de brug over 't Spaansch Vaartje. Voor 1909 zal een recognitie van ƒ2.50 betaald moeten worden en voorts ƒ1 per jaar. Goedgekeurd.. Punt 8. De volgende voordracht is opge maakt voor de voorziening In de va cature van Mr. J. D. Pasteur, die af treedt als lid der Gezondheidscommis sie: Dr. P. P. C. Hoek, en Mr. J. Dijckmeester. Benoemd wordt de heer Dr. Hoek. Punt 9. Voor onderwijzer aan school 11 Is de volgende voordracht opgemaakt. 1. D. Ridder, te IJmuiden, 850. 2. W. v. d. Mant te Zwolk, 825. 3. E. Weeshoff te Krommenie, 775. Benoemd, wordt de heer De Ridder. Punt 10. Voor onderwijzer aan school 5 is de volgende voordracht opgemaakt: 1. J. H. Kuiper, te Beverwijk 1000. 2. De Ridder te IJmuiden, 850. 3. S. Pal, te Koog aan de Zaan, 925. Benoemd wordt do heer Kuiper. Punt 11. B. en W. hebben de volgende voor dracht ingediend voor onderwijzeres aan school 1 1. Mej. C. H. Koopman, te Haar lem. 1 675. 2. Mej. M. Francken, te Haarlem, ƒ600. 3. Mej J. M. van Santé, te Haarlem, ƒ600. Benoemd wondt mej. Koopman. RONDVRAAG. Do lieer GRAVESTEIN merkt op, dat hij Zondag verschillende jongens op ergerlijke wijze met sneeuwballen heeft zien gooien. Maandagmorgen is spreker naar den Commissaris van politie gegaan, om te vragen hoe 't met 't toezicht gesteld was. Spreker boorde, dat den agenten Zondagmor gen last is gegeven, om streng toe te "en. Deze maatregel is evenwel onvol doende geweest. Spreker heeft gooi- partijon gezien, die geen uitingen wa ren van apeelsche wintervreugd, daar er gegooid werd met het doel, pijn te doen. Er moeten maatregelen geno men worden om deze baldadigheden weren. De voetbal la van de straat verbannen, en de sneeuwbal moet hetzelfde lot ondergaan. De maatre gelen en 't toezicht moeten daarom verscherpt worden, waarbij het pu bliek ook moet medewerken.. De VOORZITTER betreurt de bal dadigheden, en zal overwegen welkte maatregelen getroffen kunnen wor den. Wanneer er speelterreinen in de gemeente zijn, zouden ook de sneeuw- vermaken van den openbaren weg ge weerd kunnen worden. De heer VAN DEN BERG heeft meermalen in het stembureau voor 't lste kiesdistrict gezeten en daarbij is 't hem duideJijk geworden, dat de ge legenheid tot stemmen in dit district i te gering is. Naar men weet, wordt aan de werklieden van de werkplaats der H. IJ. S. M. een half uur meer vrij gegeven, om te stemmen. Zoo komt'L dat er van 111/2 uur tot 1 uur in het bureau in de Spaarnwouderslraat een groot gedrang van kiezers is, soms in dien korten tijd wel 850. Dit maakt, dat de heeren van liet stem bureau overhaast moeten werken, wat tot vergissingen aanleiding kan geven, terwijl er ook wel kiezers ko men, die hun beurt niet kunnen af wachten en dus naar huis gaan zon der gestemd te hebben. Spieker be veelt aan het vroegere stembureau Ln de Haarlemmerliedestraat weer in eere te herstellen. De VOORZITTER zal dit overwe- gen. De heer MIDDELKOOP zegt, dat hij voor vier weken gesproken heeft over het museum. Er zijin evenwel nog geen veranderingen aangebracht. Spreker is er van overtuigd, dat spoe dig verbetering moet worden aange bracht, vooral in de Frans Halszaal. In dezen winter is teen der mooiste schilderijen van Frans Hals door de koude vochtigheid beschadigd. De schilderij is hersteld, maar spreker meent, dat het herstel niet gelieel ge lukt is. Inzonderheid is er een plek, waar bijna geen verf meer te zien Is. Bij die herstelling van de schilderij heeft men de onvoorzichtigheid ge had, om vernis te gebruiken, die lan gen tijd moet noodig hebben om te drogen en men heeft de schilderij niet gedekt gelegd, maar opgehangen. Daardoor komt 't dat de vernis ge- loopen heeft Dit is duidelijk te zien.' Nu kan de vermis wel weer vernieuwd worden, maar dit gaat altijd miet ri sico gepaard. Er moeten maatregelen genomen worden, dat een dergelijke catastrophe niet meer voorvalt. De commissie van toezicht op het mu seum heeft geadviseerd in de Frans Halszaal een kachel te plaatsen, die dag en nacht brandt. Waarom is de ze nog niet geplaatst? Spr. is voor enkele dagen nog Ln 't museum ge weest en zag toen, dat op de grens der Fraais Halszaal een temperatuur was van 40 graden. Deze is anders soms 55, zoodat de temperatuurswis seling nog al groot is. Dit kan niet anders dan schadelijk voor de schil derijen zijn. Daarom dringt spreker er op aan, om de kachel zoo spoedig mogelijk te plaatsen. De VOORZITTER zegt, dat hij niet altijd dadelijk op elke vraag kan ant woorden. Hij wil nu evenwel iets zeg gen te>r geruststelling. De lieer Mid delkoop heeft gesproken van een ca tastrophe, maar dit ls zeer overdre ven. Spreker heeft over de witte plek op het schilderij met den Voorzitter van de Commissie van Toezicht op 't Museum, gesproken en heeft van de zen de meest geruststellende mededee- lingen ontvangen. Over de bijzonder heden, wat de vernis en de behande ling van het schilderij betreft, kan spreker zich nu niet uitlaten, maar zal nader met de leden der Commis sie spreken. B. en W. hebben den brief ontvan gen van de Commissie, om een kachel te plaatsen, dit was ongeveer acht dagen na den bewusien 3den Januari. Toen hebben B. en W. dadelijk dit verzoek ln handen gesteld van den di recteur van openbare werken en deze heeft met bekwamen spoed van advies gediend. Wanneer er geen moeilijkhe den waren te overwinnen wat den schoorsteen betreft., dan was de kachel zeker al geplaatst. Bovendien moeten de heeren zich niet al te ongerust ma ken. De schilderijen hebben honder den jo.ren zoo gehangen, zoodat een gering uitstel niet zoo vreeselijk is. Spreker kan gerust verklareii, dat zooveel mogelijk maatregelen geno men zijn, om de schilderijen te bevei ligen. De heer MIDDELKOOP licht toe, wat hij onder een catastrophe ver staan heeft. Hij bedoelde, dat, toen hij op 2 of 3 Januari het Museum be zocht heeft, het schilderij den indruk maakte, alsof er schimmel op stond dat was wel geen schimmel, maar het leek er op. Spreker wil de zaak niet overdrijven. Al is bet waar, dat de schilderijen nu al een paar honderd Jaren zoo hangen, hert, is toch wen- schelijk, dat zoo spoedig mogelijk flinke maatregelen genomen wor den, en een kachel geplaatst wordt, die dag en nacht brand*. De tempera tuur is zóó vochtig, dat ei' vaak een blauw waas over de schilderijen hangt. De VOORZITTER stelt de heeren nogmaals gerust, 't Verheugt spreker dat de heer Middelkoop 't niet zoo ernstig bedoeld heelt met het woord catastrophe.Toen spreker in het Mu seum kwam en het schilderij zag, schrok hij ook even, maar dadelijk werd hij gerust gesteld, dat alles weer terecht zou komen. De heer DE BRAAL mterkt op, dat aan de schoolkinderen wel eens vrij gegeven wordt om schaatsen te rij den. Dit vindt spreker goed, mits er dan maar flink sterk ijs is. De vorige week is er vrij gegeven, toen hert ijs niet voldoende sterk was, zoodat er eenige ongelukken voorgevallen zijn. Daarom hebben eenige ouders het vrijgeven betreurd. De VOORZITTER zegt, dat de vo rige week vrij gegeven is, om* dat toen op de Zomervaart een vertrouw de gelegenheid was om te rijden. Dat de kinderen op gevaarlijke plaatsen zijn gegaan, is niet te voorkomen, dit kannen ze na schooltijd ook doen. Spreker heeft zich er vaak aan ge er gerd, dat er jongens op zwak ijs gingen loopen. Als zulke rakkers er door zokkeiü, moeten öe ouderen, ma Ar hun leven wagen om hen te reddien. De lieer DE BRAAL geeft 4it toe, maai' handhaaft toch zijn verzoek, om alleen vrij te geven, wanneer het ijs vertrouwd ie. Wanneer er een kind verdronk en 't bekend werd, dat er van school vrijgegeven was, om schaatsen te rijden, dan zou dit zeer te betreuren zijn. Hierna weaxi de vergadering ge sloten. Financieele berichten DE RIJKSPOSTSPAARBANK. Volgens den gepubliceerden staat der Rijkspostspaarbank voor Decem ber bedroeg liet tegoed aan inleggers bij hot einde van 1908 148,0117,881. Bij dit tegoed moet nog gevoegd worden de aan Inleggers voor het jaar ver schuldigde rente, die vermoedelijk ca. 3 3/4 mlllioen zal bedreden, zoodat het totaal saldo aan inleggers ver schuldigd bij het einde van 1908 niet ver beneden ƒ152 millioen zal beloo- pen of een vooruitgang van 61/2 mlllioen bij einde 1907, toen het to taal-saldo 1451/2 millioen wa®. De vooruitgang is du« iets grooter dan in 1907,. toen hij 5,800,000 beliep maar schijnt do gunstigere omstan digheden In aanmerking nemende niet zoo sterk als jn voorgaande ja ren. Opgemerkt dient echter te worden dat het nieuwe bedrijf der Rijkspost spaarbank, nml. dat der Staats schuldboekjes, in 1908 ca. 5 millioen geabsorbeerd heeft van gelden, die in vroegere jaren zouden hebi>en bijge dragen tot yerhooging van het tegoed aan inleggers. Het totaal der voor houders van deze schuldboekjes, op het Grootboek der 3 ingeschreven was ni. ƒ6,640,700 tegen ca. 11/2 millioen op 31 December 1907, zoodat in het eerste kalenderjaar sedert de invoering ruim ƒ5 millioen op deze wijze belegd is. Houdt men daarbij in het oog, dat in de ruim 10 jaren, gedurende welke op de oude wijze in schrijvingen Groothoek en obiigatien Ned. Werk. bciiuld, ten behoeve van inleggers gekocht zijn, het totaal van die aankoupen slechts /3,61U,UU(J was, dan blijkt naaruit wei, hoeveel meer het nieuwe instituut der Staats schuld boekjes aan de eischen van het publiek voldoet. TRUSTS IN DE VEREENIGDE STATEN. Het Hoogste Gerecutshof der Veree- n'igde Staten heeft, naar aas ,,The Times" geseind wordt. Maandag eene beslissing genomen in eene procedure tegen de Behangselpapiermaatschap pij, waardoor de positie van de trusts in het algemeen in gevaar gebracht wordt. Een afneme»1 dezer maatschap pij heeft n.l. geweigerd een door hom aan haar verschuldigd bedrag te betalen, op grond dat de maatschap pij eene combinatie is ter beperking van den handel, en daarom niet ge rechtigd eene actie ra te stellen. Het Gerechtshof stelde den afnemer in het gelijk op grond van het alge meen® beginsel, dat het Hof zijn hulp niet kon verleenen om eene overeen komst te bekrachtigen of de vruchten daarvan te realiseeren, indien die overeenkomst gebaseerd was op oir- wettigheid, zelfs indien achter de toe passing van dat begipsel een schulde- naar zich kan verschuilen. Zij, die nog lid wenschen te worden van de Onderlinge Vereeniging van Eigenaren van huizen, tegen nalatige huurders, met 5446 leden, contributie 70 ct. per woning per jaar le klasse, vegvoege zich bij eten Hoofdagent voor Haarlem eri Omstre ken. A. VAN DE WATEREN, Kampervest 1SA zwart. Spreekuur: Van 8 tot 10 's morgens eii van 6 tot 9 uur 's avonds. Opgericht 1871. Deurwaarder der Vereeniging de Heer L. A. GLASER. De Hoofdagent belast zich tevens met incasseeren van huurpenningen. Administrateur de Heer B. DEN BOER. VAN N. Groenmarkt 3 Telefoon No. 1625, Kantooruren van 94 en van 68 uur, bericht, dat sed-rt 2 Januari j 1, door baar wekelijks wordt uitgegeven een iijat van pert oren welke rich hier metten woon vestigen en gevestigd hebben, van hen die in onder trouw z'yo, aismede der in den loop der week plaats gehad hebbende geboorten, weike lyst bj' abonnement verkrygbaar is. TeveoB betast zij zieh met het verstrekken van infor- matiëu, het inren van achterstallige vorderingen, het geven van rechtskui dige advieien en adviezen de arbeidswet be- tr.-ff-r.de, zoou ede het opmaken van oonlracteD. Ouvermogenden kunnen gratis rechtskundige adviezen bekomen 's Woensdagsavonds van 6—8 uur. GROOTE HOUTSTRAAT 148. EIGEN ONTWERPEN. BILLIJKE PRIJZEN. VERSCHE 51/* cent per stuk. H. ONRUST Szn. - Gostzaan. Woensdags en Zaterdags vrij aan huis. Warmoesstraat 22, a 70 Cts. per KG. bij G. P. HECK. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken '8-Gravenhage, 2 Februari. De N. Venn- Het Gilden hui®, aldaar. Rech- tex-com miss oris jhr. tnr. Rb. Fcth curator mr. M. E. .lel Castillo Salo mons. J. B. M. Kaper, aldaar. Rechter commissaris mr. J. G. Gratamacu- ■ator mr D. van Houten. A. M. Langerwerff, wed. Tin Ka per, alduar. Recliter-commissaria en curator als voren. G. van Kuijk, Koopman, aldaar. Rechter-commiss. mr. E. E. Croocke- witcurator mr. O. Q. J. J. v. Swtn- deren B. Oude Nijhuis, broodbakker, al daar. Rechter-commissar's mr. H. A. van Ree® curator mr. J. Last. - A. Verhagen, koopman, aldaar. Rechter-commissarls mr. H. A. van Rees curator mr. A. Mesritz. J. C. van de Velde, koopman, al daar. Rechter-coinmjssaris mr. J. G. Gratamacurator r. r. C. H. R. De- kema. H J. de Groot, te Leiden. Rech- ter-commdasaris mr. A. E. Croockewitj curator mr. H. G. Gordon. N. de Vreede, molenaar, te Hof van Delft. Rechter-commissaris mr. P. Polvliet; curator mr. P. A. Post Utrecht, 27 Januari. A. Tourné, al daar. Rechtor-commissaris jhr. mr. T. J. de Mare-es van Swinderemcu rator mr. H. G. Holsteyn, Opgeheven Th. Boersma. J. B. Heemskerk, J. Wilkmg, allen te 's-Gravenhage. H. J. Zandt, grossier in suikerwer ken, te Groningen. Geëindigd C. J. graaf van Randwijck, 's-Gra venhage. A. van Veen en J. A. Neyzen, vroe ger te Scheven ingen. J. A. Wilkens, te Amsterdam. J. Heineman, te Amsterdam. GEHEEL VRIJE ZAAL TE HUUR, voor Bruiloften en Partijen, 12.50, met PIANO, PIANIST, KLEEDKA MERS, GLASWERK, enz. Zeer ge schikt voor nepetitiën en vergaderin gen. P. F. STAAL, Gen. Crosjéstraat 133. De StoomdrukkerU „L0UREN8 GOSTER" levert alle soorten DRUKWERK. toe, dat gaat niet, maar wei voor 15, 20, 25 en 30 gul' den een met 5 jaar garantie. Traptafelsf 17,50 Naaitafels2,50 -= s Kaaimachinekasten 4,—53 Olie0,10 |s Naalden0,02 Schuitjes0,60 s Goedkoopst adres 'voor Reparation. Doelstraat 37. Dienstbodenmutsen in verschillende modellen - Dienboezels - Keuken- en Kulshoudschoiten - Kousen - Corsetten Handschoenen - Wollen- en Katoenen Tricot-Ondergoederen. Telefoon No. 1492 Telefoon No. 1492 l^e ondergeteekenden, Stucadoors, bevelen zich beleefd aan voor het Witten van Huizen en verder voor alle werkzaamheden, het Stucadoors- vak betreffende. ASSENDELVERSTRAAT 54. ORANJESTRAAT 79. Boodschappen worden ook aangenomen GED. OUDE GRACHT 52rood Nieuwe Gracht 36, Weg 217h, Telephoon Ho. 230 Telephoon No. S37, raden hunne geachte begunstigers aan om HONING's bekende reclame van f 1.50 per H.L. te probeeren, daar deze beslist onovertrefbaar zijn.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 8