KWARTJES ADVERTENTIEN VRAAG-EN-AANBODS ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3 PLAATSINOEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 80 Cts. per regel. 4+t+*"»-++++++*+ Winterhanden, fcïïgctrlni bijt, de Kloosterbalstm tperzaebt en geneestPrijs per pot ƒ0.35. ƒ0.75 en ƒ1.20. Ut op ,icn tooien band met handteeke- ping L, f. Jlkker. 4» 4- «M- -f4- NIET VER VAN HAARLEM. De Heer F. W. Grimbergen, Anje- lierstraat 121, te Amsterdam, bericht ons: „Jarenlang sukkelde ik vreeee- lijk aan een nierziekte, die mij al dien tijd verschrikkelijke pijnen In den rug bezorgd heeft. Verder open baarde de ziekte zich veel door sla peloosheid, weinig eetlust en plotse linge zweetingen, die door rillingen, alsof ik de koorts had, werden ge volgd. 's Morgens kon ik haaet niei het bed uitkomen vanwege bei afge matte en lustelooze gevoel. Ik was dikwijls duizelig, hetgeen me bij mijn werk al zeer wéinig te pas kwam. Mijn voeten waren vaak zoo koud als ijs en de urine was gewoonlijk be slagen. Toen deskundige hulp me niet veel baatte en ik zooveel goeds hoorde en las van Foster's Rugpijn Nieren Pillen liet ik een doosje ko men en gaf een geregelde inname me weds spoedig verlichting, welke al lengs toenam. Mijn eetlust kwam te rug en de pijnen werden minder. Ik slaap nu weer goed en gevoel ik me thans beter ale ooit het geval Is ge weest. Ik zal dus nog een korten tijd met Uw pillen doorgaan en maak me sterk, dat ik U dan mijn totale gene- sing kan melden." <w.g.) F. W. Grim bergen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver lichten en heelen in hun grootsch werk, de vermoeide nierweefsels, zij lossen het gekristalliseerd urinezuur op en houden het lichaam vrij van niergiften, die ziekten teweegbrengen. De naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen staat voluit op iedere doos. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de Heereu J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a; en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A 1.75 voor één, of 10.— voor zes doozen. DE HARWICH-LIJN. In verband met het bericht van een concessie-aanvraag voor een electri- sche spoorwegverbinding van den Hoek van Holland met 's-Gravenha: ge, wordt uit de hoofdstad aan de Daily Telegraph het volgende ge- •eind: ,,Er wordt hier beweerd dat de Great Eastern Spoorwegmaatschap pij Ade eigenares van de Harwich- lijn) voornemens is een dag- nachtdienst in te stellen tusschen Harwich en den Hoek, mits de con cessie voor den electrischen spoorweg van den Hoek naar 's-Gravénhage, voornamelijk door de Great Eastern wordt gefinanceerd, wordt verleend.' De Londensche correspondent van de N. R .Ct. meldt hieromtrent. Men glimlachte fijntjes in de Liver pool Street vandaag, t-oen men daar opmerkzaam gemaakt werd op het vo renstaande telegram. „Och!", zeide een der bestuurders in de afdeeling voor het vastelandsc-be verkeer, „was het bericht maar juist. Zijnde financiën der G. E. op dit öo- genblik zoo gunstig dat wij, terwijl wij thuis aan het redderen er van blijven, nog kapitaal beschikbaar zou d&n hebben voor een nieuwe conces sie in Nederland, en voor het tot •tand brengen van een dubbelen atoomvaartdlenst tussch'en Harwich ten Hoek van Holland? Wij denken noch aan het een, noch aan het an der, want onze omstandigheden zijn wc thans niet naarl" TELEFOONWEE. Het „Rott. Nbld." verhaalt: Een abonné, de directeur van een levensverzekeringsmaatschappij, had verzocht in de nieuwe uitgave van ten Telefoongids te mogen profiteeren van het voorrecht, aan meerdere abonnés toegestaan, om onder zijn kantooradres te vermelden, dat hij na 5 uur moet worden opgebeld, aan zijn privé-axlres en het nummer van zijn huis-aansluiting daarbij. Nu heeft evenwel de drukker van deu gids dit regeltje ,,na 5 uur op te bellen no. (ik verzwijg bet cij fer; geplaatst onder het adres van en Onderlinge Vieeschmaatschappij. En ziehier wat er gebeurd is. De klok was Zaterdagavond nau welijks over de aanwijzing van het rijfde uur heen, daar wordt de le vensverzekering-directeur opgebeld Halo, Is u daar Jawel, mevrouw. (Misschien Iemand, die zich wil verzekeren, hoopt de directeur.) Het is een schandaal Wat blieft u, mevrouw Een schandaal 1 Waar blijft het \toesch, dat er om half vijf zou zijn Ah, een grap meent de leveneverze- keringsman. Hij lacht I - Mevrouw, dat kon ik u met den beeten wil' van de wereld niet »eg-: gen. Loop dan maar naar de maan meneerDe dame belt af. Asjeblieft, mevrouw, na u.... Glimlachend zet hij zich met rijn familie aan tafel Weer gaat do telefoon. Halo Een grove mannenstem, Hebt u tw— achtaroooten Met wlen spreek Ikf Met(een bekende slagers naam). Eén van mijn klanten vraagt er oin en lk heb geen achterpoot-en Een staart heb je zeker óók niet... Houd je ongepaste grappen voor je, vent 1 Woedend belde de levensverzeke ring-directeur af.... Ik spaar u het relaas van wat dien avond nog volgde. En Maandagavond.... Waarbij ge in overweging moet ne men, dat de gids pas In Juni in verbe terde uitgave verschijnt. Neen, lach nu niet..,. EEN IJSVLET VOOR ELBURG. Men schrijft uit Elburg: Naar aanleiding van de gebeurte nis, welke de gemoederen ln onze ge meente de laatste dagen heeft bezig gehouden, heeft zich de wenschelljk- heid geopenbaard ook hier voorzien te zijn van de hulpmiddelen, welke in een Yisschersplaats slechts noode gemist kunnen worden, daar bij het uitoefenen van het visschersbedrijl eiken dag menschenlevens op het spel kunnen staan. Om hiertoe te geraken heeft zich hier een commissie gevormd welke zich, door het inroepen der publieke liefdadigheid, voorstelt een ijsvlet aan te koopen en van de overige in te komen gelden de vlsschers schade loos te stellen voor hun thans Verlo ren netten. Met meer vertrouwen zullen de vis- schers zich alsdan in zee begeven in de vaste overtuiging dat, waar noo- dig, hun van uit Elburg redding kan worden gebracht. De aanschaffing van zulk een ijs- vlet gaat echter met groote onkosten gepaard, terwijl ook de netten een groot kapitaal vertegenwoordigen. Tijdens het ongeval toch stonden voor circa 5 A 6 duizend gulden netten in zee, welke slechts gedeeltelijk terug zijn gevonden. De commissie, bestaande uit de hoeren L. Mazel, burgemeester; ds. L. J. van Rhij-n, predikant; S. P. Gualthérie van Weezei, arts; J. Top, wethouder en J. Winne, directeur van de stoomboot Elburg-Amsterdam, doet daarom een beroep op de lief dadigheid harer landgenooten en zal zeer zeker alle giften, 't zij groot of klein, in dank ontvangen. RELLETJES TE ROTTERDAM. Gisterenmiddag werd in het Ver kooplokaal een vergadering van werk- loozen gehouden, waar als sprekers optraden de heeren Domela Nteuwen- huis en Van den Berg en waar een© motie werd aangenomen, afkeurend de houding van het gemeentebestuur en den burgemeester. Na afloop trok men in troepen door de stad. Een troep, ongeveer 1000 man sterk, was onder leiding van den anarchistischen colporteur Bos, die in de Stadhuissteeg zooveel drukte j§ maakte, dat de politie, die ten getale van 80 man den troep volgde, hem wilde arresteeren. Daar begon men met steenen te werpen, waardoor twee agenten aan de beenen gewond werden. De politie verdreef den troep met de sabel, en bracht Bos naar liet politiebureau. Terwijl eenige winkeliers uit veilig heid de blinden sloten, moesten in het Stadhuis, bij den photograaf Moegle aan hot Moriaanspleim en enkele hui zon op Binnenrotte en Groote Kerk plein eenige ruiten het ontgelden. Op de Binnenrotte werd daartoe zelfs de straat opgebroken en werd een geëm ployeerde van den juwelier Boers door een steen aan het hoofd gewond. De politie herstelde de orde. De da ders zijn nog onbekend. Bos is later weer losgelaten. C.Hbld.") IIET VRIJE RUILVERKEER. In de te^g-Gravëühagër "gehouden algemeens vergadering van de ver- eeniging Het Vrije Ruilverkeer werd besloten het jaarverslag over 1908 te drukken en te publiceeren. Dit ver slag ia op aanvrage gratis verkrijg baar bij den secretaris-penningmees ter, mr. A. Heringa, Helen ast ra at 33. Ten aanzien van het Internationaal Vrijhandelscongree in 1910 te houden óf in België óf in Nederland, werd 't Bestuur gemachtigd de noodige voor bereidende maatregelen te nemen en in overleg te treden met de andere leden van de op het congres benoemde commissie van voorbereiding, be staande uit het bestuur der Cobden- club en eenige der Nederlandeche en Belgische afgevaardigden ten con- gresse. Ten einde nog meer dan thans de aandacht te wijden aan bijzondere branches van de nijverheid, werd het bestuur aangevuld met de heeren H. J. li. Gelderman W Oldenzaal ,K, Reyne, lid van de Tweede Kamer te Haarlem, E. H. Krelage te Haarlem, terwijl de lieer prof. dr. C. A. Verrijn Stuart, die reeds vroeger deel van t bestuur uitmaakte, tot lid werd be noemd. Prof. mr. Van Blom werd herbenoemd. Tot groot leedwezen van de verga dering heeft de voorzitter, mr. J. d'Aulnia de Bourouili, gemeend het presidium te moeten neerleggen. De lieer d'Aulnia was tot dit besluit gekomen uit de overweging, dat na een elfjarig bestuurslidmaatschap de taak van leider der vereeniging nu aan andere krachten moest worden overgelaten. De vergadering legde zich uoode bij dit besluit neer; het bestuur benoemde als voorzitter den heer A. Plate, lid der Tweede Kamer te Rotterdam. In liet jaarverslag wordt herinnerd aan de deelneming der Vereeniging aan het Eerste Internationale Vrij handelscongres te Londen, waarheen de vereeniging drie bestuursleden had afgevaardigdvoort® wordt een overzicht van de werkzaamheden der Vereeniging over het afgeloopen jaar gegeven en de huidige toestand be sproken. Het ledental bleef vrijwel stattonruLl» Sportpra&tje Overzicht, .v.- t Heele mooie programma van de vorige week is droevig verregend de eenige gespeelde ontmoeting was Haarlem II—Sparta II (Ras. Ie klasse) die door de Haarlemmers met 42 werd gewonnen. Verder beging 't eerste P. W. uit Enschedé de ver rassende handigheid om D. E. C. Ln Amsterdam maar niet op te zoeken (Holdertbeker), waardoor de derde klasser D. E. C. ee>n 5—0 overwinning op 'n fdrst-class club en de Bond vijf pop opstrijkt. Zondag als er ten minste ge speeld wordt, want Februari zette zi«h met regen en nog eens regen Ln Zondag zullen tien Westelijke f ste klassers en zes Oostelijke dito Ln 't veld komen, 't Programma: Westen: Te Haarlem: Haarlem—H. V. V(eerste ultsl. 5—1 voor H. V. V.) Te Rotterdam: Sparta— H. F. C. (eerste ultsl. 81, voor H. F. C.) Te Breda: Velocitas—D. F. C. (eerste uitsl. 2—1 voor D. F. C.) Te 'e-Gravenhage: QuickAjax (eerste ultsl. 41 voor Quick). H. B. S.—Hercules (eerste uitsl. 1—0 voor Hercules). Oosten: Vitesse—P. W. G. V. C.—'t Zesde. WilhelmdnaQuick A, Als we 't Westelijk programma eerst eéns bezien, dan dienen we te beginnen met de Haarlemsche match. Dat is Haarlem—H. V. V. uit Breda gewonnen worden, en andere kampioenschaps-candidaat, 't Bossche Wllhelmina, zal een makke lijke prooi In Quick A. vinden. Haarlem II moet naar Utrecht om tegen Hercules II t« spelen. H. F. C. II heeft vrij. Ten slotte 'i Weselijk 2e klasse programma: Afd. A.: AdelborstenVoorwaarts. R. A. P.—E. D. O. U. S. C.Alom, Vlctrix. Afd. B.: Allen Weerbaar—Volhar ding. Concordia—U. V.V. D. V. V.—D. V. S. Ten slotte nog twee Holdert-beker-' matches, nl.: A. F. C. (A'd.)W. V. V. V. V. A. (A'd.)—Helmond. Land en Tuinbouw IN DEN TUIN. In dit artikel willen we een en an der in t midden brengen over de teelt van asperges. Het komt ons voor, dat op de teelt van deze groente voor vele onzer gronden de aandacht mag worden gevestigd, meer dan tot heden geschiedt, dat ae cultuur hiervan op grootere schaal meer loonend kan zijn dan andere, b.v. van graangewas sen of aardappelen. De asperge toch kan op de schrale bodems wij be doelen de hooge, lichte zandgronden zeer goed tieren en daar waar schijnlijk zeer bevredigende uitkom sten geven, welke ineer winst afwer pen dan andere cultures. Een voor waarde ls, dat die gronden geen ijzer- oer mogen bevatten, want dit zou mislukking tengevolge hebben. Onze opmerking vindt haar aanlei ding ln de asperge-teelt, in naburige landen op kleinere of grootere 6chaal gedreven op weinig vruchtbare grond soort, en dat met een uitslag, wel in staat, om onze belangstelling te wek- Ik geloof niet, dat de roodbroeken de aspirant-kampioenen aan zullen kunnen, hoewel 't een feit is, dat Haarlem gewoonlijk Juist de thuis- matche-s tegen H. V .V. wint. Maar 't bekende voorhoiede-euvel zal den Haarlemmers voor de zoovecl- ste maal wel weer een nederlaag be zorgen. H. F. C. gaat naar Rotterdam, en 'k geloof niet dat die bLauwwitten een schijn van kans hebben om ook dezen returnwedstrijd te winnen. De Spartanen zijn natuurlijk met wraak plannen bezield, en 'k hoorde boven dien zoo iets verluiden van onvolle digheid van het H. F. C.-eJital. ln Breda zal een spannende strijd tusschen Velocitas en D. F. C. ge speeld worden, waarin de Cadetten eone revanche moeten nemen voor de 12 nederlaag in Dordt. Ik ge loof ook wel dat 't ze dezen keer luk ken zal om de D. F. C.'ers te slaan. In Den Haag komen de twee zwak ste clubs van de competitie, Ajax en Hercules op bezoek. Quick heeft de allerzwakste, Ajax te bestrijden, 'n Harde strijd zal het wel niet worden, natuurlijk zal Quick deze gelegenheid om 'n flinke score te maken niet laten paeseeren. H. B. S.—Hercules kan nog wel spannend zijn, maar de zwarten zul len toch hun 01 nederlaag in Utrecht (toen ze met tien man, waar onder 'n supporter, speelden) wel weten te wreken. Hercules kan in dat geval met voldoening op hare Haag- sche nelzen terugzien: op Hanenburg verloren ze met 09 en aan den Was- senoarschen weg met 1121 't Oostelijke programma Is niet bij- zonder belangrijk. Vitesse—P. W. moet Viteese winnen, als ze 't kam pioenschap wil behalen, G. V. C.—'t Zesde zal wel door de Zesda-manachen ken. Sinds versche'dene jaren legt men zich met uitnemend succes op de asperge-teelt toe in de zeer onvrucht bare streek ten Zuiden van Orleans, tusschen de Loire en de Clier, en ook in de omstreken van Parijs, in de ge meenten Sarnois en Argenteuil kweekt men heerlijke, reusachtige asperges, los- en roodkoppig, welke teekt daar de algemeene welvaart zeer bevor derd heeft en velen zelfs tot welstand heeft gebracht. Ook dichterbij, op de zandgronden rondom Gent en Mechelen in België, teelt men zeer veel witte asperges, die vooral voor den inmaak gezocht zijn. Het zijn voornamelijk de Belgische provinciën Antwerpen, Brabant en Limburg, waar de asperge-teelit wordt uitgeoefend. lii Limburg, b.v. te Boechrijk, over eone oppervlakte van meer dan 100 H.A. men heeft daar een fabriek waar de schoonste- exemplaren direct worden ingemaakt. In hot land van Waas, te Sint-Nicolaas, bestaat sinds enkele Jaren een maatschappij, welke eveneens ten doel heeft asperges in 't groot te telen, Eenige cijfers betreffende de on kosten en geldelijke opbrengsten van de asperge-teelt in België, mogen eenig licht verstrekken over het loo- nende dezer cultuur. De gegevens loopen over 3 jaren. Aanleg, onderhoud en buur beliepen het eerste jaar grond huur f 55, grondbewerking 100, 12000 planten k MO pea- 1000 is 120, ultpoten 25, bemesting f 300, verpleging van de asperge en van de tusschenteelt (ra dii's, sla, enz.) f 150 te zamen dus f 750. Het tweede Jaar grondhuur f 55, bemesting f 100. verpleging van teelt en tusschenteelt f 150 te zamen /305. Het derde Jaar grondhuur 55, be- meet'ng f 150, verpleging, opbermen, plukken en weer platleggen f 350 te zamen 555. Het totaal der uitgaven was dus ln drie jaren 1610 de tueecbenteelt gaf f 150, alzoo wanen de zuivere uitgaven 1460. De ontvangsten van het derde jaar af waren daarentegen 5000 kilo um- perges èi 0.50 per kg., is 2500 zaad en stengels 25 totaal f 2525. Commentaar is overbodig. Het spreekt van zelf, dat bij toene mende productie en dus grooteren aanvoer de prijzen zullen dalen, maar er zouden toch zeker vrij wat jaren verloopen, eer de asperge-cultuur niet langer vrij wat grooter voordeë len zou afwerpen dun dé teelt van andere gewassen, welke thans op onze schrale gronden wordt uitgc oefend. C. B. ONZE GRASLANDEN. De bemesting onzer graslanden valt hoofdzakelijk, d. w. z. voor zoover be treft de aanwending met minerale meststoffen, in den herfst en diende dus overal reeds geschied te zijn. Wi; weten échter, dat dit bij lange na niet het geval is. De drukte der najaars- bezighedèn, de drasse toestand van den bodem of andere omstandighe den, waren oorzaak, dat er tot heden niet van kwam. Het kan ook nu nog, maar dan hoe eer hoe beter! Som rnigen beter gezegd misschien velen bemestten wel al, doch alleen met slakkenmeel, beendermeel of su- perphosphaat, dus mét een phosphor- zuur-meststof. Deze wordt maar zel den vergeten, alleen daar, waar het grasland nog geheel onbemest blijft en zulke-gronden zijn er ook nog niet weinige maar waar men miest, daar geeft men in de eerste plaats phosphorzuur. Die stof is noodig, dat weet men. Daarover zal n.emand met u twisten. Maar dat er ook kali bij gegeven moet worden, daar zijn er nog honder den, die daarin niet met u zullen meegaan. Heeft hét gras dari geen kali dig? Natuurlijk weJ, zoo goed m. ander gewas. Kali zelfs het meest van alle voedingstoffen: wel tweemaal zooveel als kalk en wel viermaal zoo veel als phosphorzuur! Kali mag dus ook niet ontbreken. Nu, 't ia waar, dat er gronden zijn klei-, zavel- en sommige leemgron den die van nature vrijwat of heel wat kali bevatten en die misschien of waarschijnlijk eon kali-bemésting kunnen missen. Zeker is dit niet. Want ten eerste Ls het zeer goed mo gelijk, dat zoodanige graslanden, al zijn ze rijk of betrekkelijk rijk aan kali, toch deze stof in opneembaren vorm en hierop komt het aan niet in genoegzame hoeveelheid bezit ten. En ten andere: door veelvuldig hooien kunnen die gronden hun ltali- voorraad goeddeels hebben verloren: waar of gaat en niet bij komt, dat wordt minder. Uit verschillende proefnemingen van de laatste jaren is dan oók ge bleken, dat op gronden, waar men een kali-bemesting niet noodig oor deelde, als verkwisting beschouwde, deze toch in vele gevallen eert be langrijke oogstver meerdering gaf. Betreffende graslanden dienen t nog meerdere proeven te worden geno men, maar .van enkele kunnten we reeds melding maken. - In 1906 werd in de Bomtnelerwaai'd, bij den landbouwer Van Steenbrug- gen te Rossum, van Rijkswege éen proefveld aangelegd op zware rivier- klei. De 3 perceeltjes, met kainiet be mest, gaven daardoor een meerop brengst aan hooi ter waarde van:, f 4.20, 80.80 en 8.40. De kosten dei- bemesting waren 9.10, zoodat op II een behoorlijke winst werd verkre gen, op I en II was de bemesting nog niet loonend. De voorspelling is zeker niet gewaagd, dat dit in de toekomst wie weet hoe spoedig reeds wel het geval zal zijn. In Zuid-Holland werden tal van velden óp-1graslatttl,,aé!ngfe'Iegd',"' thahr weinige evenwel op de kléi. Over 't geheel gaven de laatste bevredigende resultaten, die tot navolging prikke len. Wij geven een résumé: te Ter Aar werkte de kainiet niet; te Kfettel bleek de kali-behoefte zeer duidelijk en werd éen mooie winst 16.46) verkre gen; te Gouda rendeerde het Thomasr phosphaat alleen als ook kainiet werd aangewend; te Vrijenban gaf kainiet alleen of in combinatie met slakkenmeel redelijke uitkomsten; te Rockanje voldeed de volledige be mesting, waarbij dus ook kainiet, het' best. De gegevens zijn nog weinige, maar ze wijzen er toch op hoe verkeerd het ie zonder voorafgaand onderzoek een kali-bemesting op klei-grasland als overbodig te beschouwen. Geen belanghebbende verzuime dus te de zen opzichte zijn grond te onderzoe ken; eerst dan heeft hij zekerheid: Geen napraat of sleur mag langer nog heerschen, Die hooren niet thuis meer in onzen tijd: De boer moet probeervm, en denken en léeren, Dan geeft zijn bedrijf hem het groot ste profijt. (Slot volgt). C. B. WOENSDAG 10 FEBRUARI 's Avonds 7 ure, Ds. Barbas. BAKENESSER-KERK. (Voor de Kinderen)'. Voorm. 10 ure, Ds. Swaan. Kollekte voor de Verwarming. EGLISE WALLONNE. 9 1/4 heures, Ecole du Dimancha. Volksbelang (Jansweg 40.). 10 1/2 heures, Mr. Martin Duponi GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Mulder, EBEN-HAëZER-KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm, 10 ure, Godsdienstoefening: 's Avonds 5J ure, Godsdienstoefening DONDERDAG 11 FEBRUARI, 's Avonds 7\ urè, Ds. M. Schouten, pred. te Bussum. NOORDERKERK (Ridderstraat). Voorm. 10 uur, Ds. W. Ringnaida. 's Avonds 6 uur, Dezelfde. WOENSDAG 10 FEBRUARI, 's Avonds uur, Prof. Dr. H. H. Kuijper, Hoogleeraar te Amsterdam. Rede in het belang van de Zending, LÜTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. van Bakel. Bevestiging van Ds. II. W. Lend*, rink. Nam. 1 ure. Zondagsschool. (Nassau» laan). 's Avonds 7 ure, Ds. Lendcrink. Intreerede. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Binnerts. '8 Avonds 5 ure, Ds. Hylkema. REMONSTRANTSCH- GF. R EFOR M E ER D EN Voorm. 10 ure, Ds. Haentjens. 's Middags 1 ure, Zondagsschool ir de Kerk. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. Htllström. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN. Lokaal: „Weten en Werken". (Gedempte Oude Gracht). Geen dienst, BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6). Voorm. 10 ure, de heer W. Panjer. H. Avondmaal. Namiddags 12 ure, Zondagsschool. '8 Avonds 6 ure, de heer W. Panjer. Prediking. Maandagavond 7—8 ure, Meisje® Vereeniging. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond. Woensdagavond 89 uur, Jong* lingsvereeniging. EVANGELISATIE ,der Goddelijke Genezing". Drappenier8traat 11 zwart. Voorm. 7 uur, Bidstond. Voorm. 10 ure, Yersterkingssanien» komst. Nam. 3| uur, KLnderbijeenkomst. 's Avonds 0 uur, Vrije samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Speciale Krankenverg. EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobijnestraat 26. Voorm. 10 uur, de heer H. J. Bosch, Nam. 12 1/2 uur, Zondagsschool, 's Avonds.6 uur, de heer H. J. Bosch. Met medewerking van 't Kinderzang- koor. Maandagavond 6 uur, Meisjeskrans. Maandagavond 8 uur, Jongedoch- terskrans. Donderdagavond 8 uur, de heer H. J. Bosch. PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 FEBRUARI. NED. GEREF. KERK. Kollekte voor het Geref. Diakonie- huis Ln alle beurten, behalve in de Bakenesaerkerk. GROOTE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Veen. NIEUWE KERK. Voorm, 10 ure, Ds. Knottenbelt, JANSKERK. Voorm. 10 ure, Ds. Montijn. 's Avonds 0 ure, D». Weën«r, BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk Kollekte voor de Kerk. BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. van Bern mei. DOOPSGEZINDE KERK Voorm. 10 ure, Ds. Van Calcar. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Geen opgave ontvangen. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 uie, Ds. J. D. J. Idënburg pred. te Amsterdam, 's Avonds geen dienst. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. de Hartog. 's Avonds 6 1/2 uur, Ds. de Hartog, Bediening van den H. Doop. Géwone maandelijksche kollekte voor het „lokaal voor Christelijke! Belangen." HILLEGOM. Voorm. 10 ure, Ds. F. Kampstra, Direct, v. h. Diaconessenhuis te Haarlem. 's Avonds 0 ure, Geen dienst. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 uur, Ds. B. Baljon, Doopsbedienimg. Collecte voor noodl. kerken en per sonen. Woensdagavond 7 uur, Ds. B. Bal, jon, Bijbellezing. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Hylkema, Doopsgez. pred. te Haarlem, EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, de heer Hofmeester, 's Avonds 6 ure, de heer Hofmeester. SPAARNDAM. Geen opgave ontvangen. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de S opper. Avonds 6J ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbach van der Sprenkel. UMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg, Nam. 5 ure, Ds. Creutzberg. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Posthumus Me ij jee. DoopsbedienLng. 's Avonds 7 uw, Ds. Posthumu» Meijjes. H. Avondmaal.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 10