"moederschap SCOTT'S EMULSION Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Blldt, 8 Febr. 1909. Hoogste barometerstand 774.8 m.M. te Horta (Azoien); laagste 742.9 m.M. te SeydisfJorcL Verwachting tot den avond van 9 Ftebruaxl: Wind: Zwakke Zuid-Oostelijken wind. Gesteldheid van de lucht: nevelig tot licht bewolkt. Temperatuur: droog weer, des nachts strenge vorst; overdag tempe ratuur boven 0 graden. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 772 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 764 m.M. Thermometerstand te Haarlem. Zondag 7 Februari Hoogste gisteren F. 43D Laagste heden nacht F. 83r Hedenmiddag 19 uur F. BB5 Maandag 8 Februari Hoogste gisteren .F. SS* Laagste heden nacht. F. 26* Hedenmiddag 12 uur .F. 88* INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACH'l IGE SORTEERING Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. KEIJSER'S Schoenenmagazijn, 32 Lang» Voorstraat en crue»van geeft Scott'i Emulsion kracht, verdryft de mach teloosheid en wekt den geest op. By moeders, die hare kinderen zelve voeden, zal ae toevoer der moedermelk toenemen en het gehalte verrykt worden door Scott's Emulsion. De moe heid verdwynthet kindje wordt rooskleurig, mollig, en er zal méér reden tot blvdschap zyn dan ooit. Scotte U aan genaam in te nemen, verteert gemakkelylc en opriapringen na Eet gebruik blyven uit. De echte wordt en ii steeds uitsluitend gefabriceerd door Scott BowNS, Lto., Londen, volgens hun oorspronkelyk recept en hua onvergelykelyk bereidings-proce». Ten bewyze van het echte preparaat vindt men den naam Scott's Emulsion op de flesch en de verpakking. Bovendien konuop de verpakking voor het handelsmerk van Scott s Emulsion —do Viascher met de Visch. Zonder dit handelsmerk is geen enkele Emulsion de echte Scott's Emulsion. BI] allettpottwkers en drogliteo. ri En hij bikte op de commerciële boek houding, die voor Item lag uitge spreid. Bent u niet bang voor moeilijkheden met de politie vroeg Ik don presi dent. Oh nee, zoi le. 't Zou wat. We heb ben sociëteit, anders niet. Precies zoo- als er zooveel in Amsterdam zijn. En wat de hoeren boven doen, kon ons niets schelen. In eigen hude zijn we veilig, maken ze ons niets. Wij zijn het bestuur van den ..Cerclo". Merci blen, zei lk. In de Vondelstraat rolt weer de roulette. De „CercI© privé des Etron- gers" strijdt met open vizier. Een so ciëteit voor vreemdelingen en landge noot. Geen masker van „bienfaisan- ce" aan de roulette-tafel, enzGeen Koninklijke goedkeuring op het rouge et noir. Mesdames et messieurs falies voire jeu I De politie schijnt lntusschen eenige belangstelling te toonen ln den vorm van een bijzonderen „bewakingddenet" door een paar rechercheurs, die ln de Vondelatraat eurvell toeren. C.Hbld.") Letteren en Kunst INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. Eigen Haard van 6 Februari 1909 geeft: Winter, door Jeanne Ver ga ast Over Zeeuwsche ZI1 versieraden, door C. Vnoedenburg Jr., met afb. Kunstveiling C. F. Roos en Co. Jan Steen door hem zeiven, door Jo. de Vriee, met pl. Zijn eerste kin derpartij. Jan Steen, portret. Uit den bloeitijd van de schipperij ln de Groningsche Veenkoloniën, door R. H. Herwig, met ill. Het leven der taal, door R. K. Kuipers, III. Feuilleton: Het vallen van den avond, naar 't Engelsch van Rebecca Har ding. Bijvoegsel: Het oudste huis van 'Amsterdam. Coqualin Ainé. IJs en koud weder, alles met afb. No. 6 van „Het Leven" geeft dit maal: Met de Camera onder de be delaars. Alleen van Jan Leidsma. Wintersport in Zwitserland. Onderschepte brieven aan een kost schoolmie isje, door M. Prevoet. Een moestuin, dien ieder hebben kan. Het arbeidscontract, klucht in één bedrijf, door Fr. van Erle- voordt. Kunstveiling C. F. Roob en Co. Hoe kinematogroaf-beelden ontstaan. Advertentièn. De Revue der Sporten geeft: Snel wandelen. Wintersport in Binnen- en Buitenland het achtste Wapen- feest van den Koninklijken Onderoffi ciers Schermbond. De 24sue inter nationale tentoonstelling van „Avi- cultura". Een en ander over de lange jacht en den Grand Prix de la Ville de Nice. De training van den wielrijder. Het zaalrijden voor wielrijders. Ad verten tiön. Leger en Vloot COMMANDANT ZEEMACHT. Bij Koninklijk besluit ia eervol ont heven van de betrekking van comman dant der zeemacht en chef van het marine-departement in Ned.-Indië, onder dankbetuiging voor bewezen diensten, de vice-admiraal G. J. Snethilage en eerstgenoemde betrek king opgedragen aan den schoubbij- nacht A. H. Hoekwater. Laatste Berichten HetStucadoorsgeBchll. Naar aanleiding van het schrijven van de stucadoorspatroons aan de burgerij, is Zondag op een vergade ring van de afdealing Haarlem van den Algem. Nederl. Stucadoorsbond, waar ongeveer 70 vaklieden tegen woordig waren, de volgende motie aangenomen De algemeen© vergadering spreekt haar afkeuring uit over de praatjes, rondgestrooid door de patroons in hun rondschrijven aan de burgerij, Inzonderheid over het werken van den voorzitter en het salaris van den Bonds-propagandLet beschouwt die praatjes als laster en spreekt haar vertrouwen uit Ln het bestuur. Een uitvoerige toelichting op deze motie zal volgen ln een vlugschriftje, dat door de stad zal warden ver spreid. Hedenmorgen zijn weer een 5-tal gezellen aan den arbeid gegaan. Naar wie vernamen overwegen som mige patroons om in het te kort aan arbeidskrachten bo voorzien door aan neming van werkvolk uit andere plaatsen. Dit zou, naar een der werk gevers ons vertelde, wel kunnen ge schieden, daar het hoofdbestuur in andere plaatsen heeft verordend dit zelfde contract te teekenen. De patroons worden nu door de uit gestotenen en werkloozen gepost. HET TOONEEL „ALS DE BENE HAND DE ANDERE WASCHT", DOOR SHAW. Een zonderlinge O tel. En een zonderling stuk. Ten/minste, flat !a 't voor velen ge weest. Toen Zaterdagavond het echerm na het laatste bedrijf zakte, zagen we in den schouwburg vele bezoekers vreemd opkijken. Ze keken verward heeu en weer. 't Was alsof ze met hun oogen vragen wilden is liet stuk nu uit en wat beteekent 't Bernard Shaw Is dan ook een au teur om een braven Hollander in de war te brengen hij stoort zich zoo weinig aan conventie en wat andere weinig aan conventie en wat anderen op liet tooneel aan het publiek ge woon zijn voor te dienen, dat een goe- cl'ge Holland sciie menschen menigte spoedig bij hem de kluts kwijt raakt. Slechts de laatste jaren heeft hij hier eenige bekendheid gekregen en zijn zijne aLukken ook in 't Hollandsch opgevoerd. Het vorige seizoen deed Verkade ons met „Candida" kennis maken, en Roijaards kwam hier dit seizoen, met „Mevrouw Warren's be drijf". De Rotterdammers van Van Eijsden zijn nu Zaterdag met „Als de eone hond de andere wascht" als der de stuk van Shaw gekomen. We rneenen, dat, om het werk van dezen Engelschman te begrijpen, men wel weten moet, dat hij, behalve dat hij met de looneelconventie breekt, ook een sociale tendenz met zijn stuk ken beoogt. Shaw Is van meening en die laten we geheel voor zijn re kening dat geld en welvaart ln zaken alleen ten Koste van ieelijke praktijken en een ruim geweten ver kregen kunnen wordendat aan be zit steeds do modder van woeker en onzedelijkheid moeten klevendat men vreemd zou opkijken, ais men eo os ging onderzoeken, uit welke bron de rijkdom en do groote kapitalen zijn voortgekomenen dat slechts hel cynisme en de drogredenen der nien- 9chen in staat zijn dit bezit goed te praten en den bezitters rust te geven. In „Mevrouw Warren's bedrijf" heeft hij dit onderwerp behandeld en het geval laten zien van een dochter, die, als ze te weten komt, hoe hoor moeder aan haar geld gekomen ls, zich van haar afkeert, van dat geld niets meer hebben wil en door eigen arbeid ln haar onderhoud zal voor zien. „Als de oene hand de andere wascht" is ook gebaseerd op deze vooropgezette meening, dat aan liet bezit een smet kleeft en het ten koste van Ieelijke practijken vergaard ls, met dit onderscheid echter, dat hier het meisje een jongen ls, en dat, ter. wijl liet meisje niet van het geld van haar moeder profiteeren wil, als zij de herkomst er van kent, de man, na ook die wetenschap te hebben opge daan, zich er ten slotte bij neerlegt en er zijn deel wel van accepteert. Een jonge Engelse he geneesheer. Dr. French, maakt od een reisje langs den Rijn kennis met een mooie, vrou welijke landgenoot©, miss Blanche Surtorius hij wordt verliefd en na korten tijd is liet engagement er door. Maar als hij dan door een toeval te weten komt, hoe Blanche's voder aan zijn groot fortuin is gekomen, name lijk door als huisjesmelker van ellen dige krotten in 't annate gedeelte van Londen de stumperde schandelijk uit te knijpen, wil hij van zijn aanstaan den schoonvader geen toelage uit het zoo verworven geld aannemen. Het engagemont raakt daardoor zelfs af. Ais hem later echter aan LM ver stand wordt gebracht, dat het geld, waarvan hij leeft, afkomstig le uit een hvpotheek op diezelfde krotten, waar voor hij den neus zoo ophaalt, en na dat hem in wat heen-en-weer-gepraat vol cynisme en drogredonen, draait hij weer bij, komt het met de dochter van Sartorlus weer in orde en gaat hij zich met den vader zelfs in een nieuwe speculatie ln huizen begeven, waar zelfs een luchtje aan is. Het JongemetLSch niet de goede in borst en nobele beginselen ls dus be zweken voor den demoraliseerenden invloed der geldjacht. Hij en Sartoriua blijken hun geid uit dezelfde bron te puttenals de eenc hand de andere wascht Nu hebben we niets tegeai deze fi guur zulke Jonge mannen zijn er, die men. naarmate men zelf sterker of zwakker ls, a.I dan niet een zwak keling zal noemen. Maar wij meenen, dat Shaw 't zich met dit exemplaar wel wat te gemakkelijk heeft ge maakt. Stel u eens een dokter voor met een achtduizend gulden Inkomen, die niet eens weet waar dat geld van daan komt en door een toeval ver neemt, dat zijn kapitaal uitgezet ls als hypotheek op Krotten En dan laat Shaw hem ook wel wat al te vlug on zoo-maar van opinie veranderen eerst dat hij niets weten wil van hel geld van den huisjesmelker, an vier maanden later dat hij zich weer ge- neel verzoent met deze inkomstenbron en zelfs met den ouden Sartorius gaat speculeeren I Niet dat hij liet doet, maar liet weinig gemotiveerde van zijn veranderingen, ls wat bezwaar bij ons vindt. Bovendien hebbeu we Van der Lugt Meisert, die de figuur te creëeren had wel eens beter zien spelen het vier kante, wipperige en militairoment- draaierige in zijn manieren, het loo- pen op zijn hielen was leelijk het stille spel bij het bekijken van Blan che's portret, en als deze hem, wan neer hij in het vierde bedrijf in den stoel gezeten is, uitscheldt en met verwijten overlaadt, was onbedui dend daar haalde hij niet uit wat er in zat, daar maakte hij niets van. Maar Blanche, de dochter van Sar torlus, een zeer bijzondere figuur, zoo- als men ze zelden op het tooneel ziet een zeer gecompliceerde vrouw, maar een echte vrouw, impulsief, wild, variabel, gepassioneerd, heftig als een kind uit het volk, vol ongecontro leerd instinct en door allee heen ge compliceerd liefhebbend eu hatend te gelijk deze vrouw, clle de menscheu in den schouwburg in de war en van de wijs bracht, was niet alleen knap door Shaw geteekend, maar ook zóó knap door mej. W. Duymaer van Twist, die we met genoegen steeds zien vooruitgaan, gespeeld, dat dit alleen reeds een gang naar den schouwburg waard was. Nico de Jong gaf eeri acceptabelen Sartorius te zien, maar Poolman zocht te veel een „type" te maken van den knoeier Slckcheese. Morriën sprak steeds van „zjetelmen" voor „gentle man". Foet 1 Waar was de reg'e f FRANS NETSCHER. Militaire Zaken. De le-iuit. N. Visser, v. h. 10e reg. in fanterie, alhier in garnizoen, is op zi'n verzoek, zonder bezwaar der schatkist, met ingang van 15 Februari e.k. voor den tijd van 11 maanden op non-activiteit gesteld. De milicien. A. van Beek, van het 10e regiment infanterie alhier, wordt voor den tijd van 2 jaar gedetacheerd bij het leger in Ned. Oost-Indië. Personalia. Tot ingenieur aan de machinefa briek van de firma Stork, te Hengelo, ia benoemd de lieer Jurriaana, inge nieur aan de Centrale Werkplaats van de H. IJ. S. M. alhier. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Aan "t ons toegezonden verslag van de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haar lem, gehouden op 2 Februari, ont- üeenen we, dat mededeel ing werd ge daan van een schrijven met kennis geving van het overlijden van het oud lid dezer Kamer, den heer Jan Sabelis, bij wiens ter aarde bestelling de voorzitter, als laatste huldeblijk aan den overledene als vertegenwoor diger der Kamer is tegenwoordig ge weest. Ingekomen was een brief van den heer Directeur-Geineraai der Poste rijen en Telegrafie, in antwoord op het schrijven der Kamer van 14 No vember J.l. betreffende het TGlefoon- wezen. De directeur-generaal schrijft, dat nu en dan te Haarlem eenigen tijd op aansluiting moet worden gewacht, is toe te schrijven aan het steeds toe nemend verkeer, dat langzamerhand te groot wordt voor het aantal be schikbare verkeersmiddelen en aan de gesprekken voor de beurs te Am sterdam. Ook komt het voor, dat een dixr ge- abonneerden te Haarlem bij de aan vrage van een gesprek met hern, Ln gesprek is. Bij de voorgenomen uitbreiding is dan ook rekening gehouden met die belangen van Haarlem en zijn in voorbereiding of uilvoering nieuwe geleidingen Haarlem's-Gravenha- ge en HaarlemRotterdam. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen) t Een zilveren broche en' een rijwiel sleutel, bij T. Smal, TuJpenstr. 24. Een zilveren kinderarmband, bij C. Smit, Roosveldstraat 41. Een zakmes, bij G. Govera, Oranje- boomstr. 152. Een uniformpet der E. N. E. T. bij A. de Boo, L. Boogaardstr. 16. Een trekhond, een R. K. kerkboek- Je, een rijwiel, en een ring waaraan 3 sleutels, aan het politiebureau. Een pakje, inh. een paar hand schoenen en lint, bij N. Kerkhoven, Barendsestraat 62. Gemengd Nieuws CONTANTE BETALING. De Brusselsche corr. der N. T. Ct. schrijft: Reeds heb ik gesproken van de hier bestaande vereoniglng om het schulden hebben te voorkomen. Haar doel is eerst en vooral liet koopen met contante betaling te be vorderen ormoodig te zeggen dat indien men zulks deed direct bij de Levering betalen niemand schuld hebben zou. Nu ls 't opgemerkt, dat juist per sonen, die heel veel crediet kunnen krijgen en heel veel geld hebben ook daarvan de steunpilaren en de voor standers zijn. Daardoor is in zoover re gewonnen dat de debitant of in 't klein verkooper niet soms jaren op zijn geld moet wachten en hoogst waarschijnlijk is dit ook het grond denkbeeld waaruit de vereeniging is ontstaan, geweest. Maar dat idee heeft zich dan toch ook ln andieren zin een weg gebaand, namelijk het „niet geven zonder geld" door bakkers, slagers, kruide niers, kleerlui, enz. Ik ondervond dat bij een uitstapje, dat ik voor eenigen tijd in Henegou wen deed. Ik besprak, heel toeval lig die zaak met den burgemees ter van een dorp tot mijn spijt ie me de naam ontschoten en naar hij mij mededeel die werkt het stelsel van contante betaling reeds ln 2 dorpen bij het zijne. Men is begonnen met alle nering doenden eöne schriftelijke verklaring te doen geven, waarbij zij zich ver bonden niets meer „op de pof" te ge ven, daarentegen deed men hun de belofte, dat al wat „op 't bpek" stond zou wordie nbelaald. Om al die schulden af te doen was een kapitaal noodig van ruim 14000 frs. wat door een der samenwerkers renteloos werd versterkt aan de schuldenaars. Ik zou nog verder kunnen gaan, maar het is genoeg, alleen dit, wat volgens mijn zegsman is gebleken. lo. Ieder wien he taanging werd het stilzwijgen opgelegd natuurlijk den goeden naam en dat ls be waard gebleven. 2o. Dat personen, die een vast inko men hadden, het diepste er onder za ten. 3o. Dat van de 10 hulsvrouwen er maar ééne ls, die met een bepaald be drag weet rond te komen. 4o. Dat „het halen op een boekje" een kanker is voor een huisgezin en een bankroet voor den winkelier. Geen enkele hunner of er waren er in gebreke gebleven. 6o. Dat ten gevolge der contante betaling de menschen goedkooper koopen. 6o. Dat meerdere personen ons be dankt hebben voor de uitvoering van dat idee. Vergis ik me niet, dan isde oud- Minister van Justitie, Lejeune, de man geweest, die voor Brussel het Initiatief heeft genomen. Op dai chapiter was op sociaal ge bied veel gewonnen, Indien de wet goone vordering van betaling voor huiselijke schulden toeliet: ze ont zegt dat recht wel aan den herber gier, waarom het dan niet uitgebreid voor alle neringen on winkels? Van winkels gesproken: we hebben thans in Brussel winkels, magazij nen, bazars waar men ln den volsten zin des woords alles kan krijgen vraag wat ge wilt, men zal het u le veren behalve krediet. De huiselijke schuldenmakerij is de ondergang van menig huisgezin. HUMOR BIJ EEN OPERATIE. Het Meiszner Tagebl. vertelt van een steeds goedgelulmden heer, die een operatie moest ondergaan. Er zou hem een voet afgezet worden. We gens den toestand van zijn hart kon de patient niet onder chloroform ge bracht worden; er had wiel een plaat selijke verdooving plaats, maar hij bleef bij volle bewustzijn. Toen nu de chirurg aan den arbeid ging, en de patient, mede-eigenaar van een groo- ten stoomzaagmolen, de zaag ovier zijn been hoorde gaan, zei hij op leuken toon: ce*n heel bekend geluid voor mijt De door den brand ln 't Kurhaus tie Spa veroorzaakte schade bedraagt ee nige millioenen. De groote en fraaie zaal werd eerst het vorig jaar ge bouwd. Om 5 uur in den morgen ont ving de brundweer het bericht van een begin van brand, doch bij aan komst der brandspuiten, stond Reeds het geheele dak in vlammen. De or- kaanwind wakkerde het vuur nog aan, zoodat slechts met groote moei te het overige gedeelte van lret huis gespaard kon worden. De schade wordt gedekt door verzekering. leiegrammeo BRYAN BIJ EEN ONGELUK GEWOND. NEW-YORK, 7 Febr. (Reuier). Vol gons bericht uit Tampa In Florida is een automobjel, waarin de heer Bryan, de gewezen candidaat voor hot presidentschap, was gezeten, te gen de leuning van een brug gereden. Bryau werd uit den wagen geslingerd en kreeg daarbij een belangrijke kwetsuur aan het been. DE POLITIEKE TOESTAND IN DUITSCHLAND. PARIJS, 8 Februari. (Reuter). Vol gens oen telegram aan de bladen, be vat het ..Berliner Taaeblatt". met de 1 oudartcckemng van Theodor Wolff, sensationeel© onthullingen, waarin de insluiting en isoleering van het Duit- sche Rijk wordt aangetoond door fou ten dor regeering, waaraan de Keizer vreemd hleef. Marktnieuws Graan-en Zaadmark t. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 8 Februari 1909 220 H.L. witte tarwe, hoogste prijs 8.10, laagste f 7.60. 125 H.L. rogge, ƒ6. 240 H.L. haver, hoogste prijs f 3.75, laagste 3.G2 1/2. 35 H.H. Paardenboonen, 7. Burgerlijke Staod BEVALLEN: 5 Febr.: G. de Graaf—Does z. J. E. H. Hirsde Pauw z. 3 M. Bender Schindler z. 6 E. M. C. v. d. Leurv. Stralen z. J. H. G. M. v. d. Beek Lefebvre, d. 5 C. Benraadt—Scharrig- buisen, d. OVERLEDEN: 7. II. Kroese—Hazenkamp, 62 j., Tuinlaantje; A. Aan die Kerk, 16 j., Zuid-Polderstr. L. v. GuLik, 57 j.. Zuid Polderstraat. 8. T. Vie—Schou ten, 67 j., Kleine Houtstraat. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 8 Febr. 1909, medegedeeld door LABOUCIIERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. 'I el. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd: Nederl. Certificaten 76 1/4. ZUID-AMERIK. STAATSFONDSEN onveranderd: Peruanen 9 3/8 en 38. TABAKSAANDEELEN aangeboden Bindjey 109, Doli 467, Medan 284, Nieuwe Asahan 99, Sen em bah 420. PETROLEUMAANDEELEN vast. Koninklijke 8706, Moeara Entrn 1634, Sumatra Palembang 139—40, Gew. Dordtsche 14749 1/2. MIJNAANDEELEN onveranderd. Ketahoens 1Ö7, Pref. Ketahoens 284, Great Cobar 84. De AMERIKA ANSCHK MARKT oixinde flauw. Atchison 98, Denver 45 5/8, Erie 30 9/16, Kansas 42 en 72 1/2, Missouri 42 3/4, Rock Island 25, Southern Rail way 2511/16, Union Pacific 175 5/8, Wabash 18 3/4, Steels 51 3/8. CULTUURWAARDEN Iets lager. Vorstenlanden 145, Rescontre Ned. Handels-Mij. 172 7/8. Sport eo Wedstrijden VOETBAL. STAND WEST. le KLASSE: t r-i t-i q S t S 0 H. V. V. 14 11 2 1 55-16 24 1.71 Sparta 13 9 2 2 47—13 20 1.53 Velocitas 13 7 3 3 34—21 17 1.31 Quick 13 8 0 40—17 16 1.25 D. F. G. 14 0 3 5 33-30 15 1.07 H. B. S. 15 7 1 7 34—38 15 1.— H. F. C. 15 5 2 8 27-40 12 0.80 Haarlem 16 4 4 8 24-42 12 0.75 Hercules 15 4 1 10 17—62 0 o.eo Ajax 14 0 2 12 10-42 2 0.14 Uitslagen West. le klasse: H. B. S.—Hercules, 9—1. Quick—Ajax, 40. Velocitas—D. F. C. 2—1. Sparta—H. F. G. uitgesteld wegens onbespeelbaar terrein. Westelijke 2e klasse: D. V. V.-D. V. S. 1—2. Adelborsten—Voorwaarts 23. U. S. C.Alcmaria Victrix, 11. Allen WeerbaarVolharding, 18. R. A. P.—E. D. O. (gestaakt met rust met den stand 4—0 voor R. A. P-) Reserve le klasse: Hercules II—Haarlem II, 2—2. Ajax II—H. B. S. II, 9-6. Zuid. 2e klasse: M. V. V. O.—Velocitas II, 1—7. Willem IIE. M. M., 50. Oostelijke le klasse: WLlhelminar—Quick 3—1. VitesseP. W., 5-0. )P. W. ver loor wegens niet opkomen, 'n treurig optreden van een eerste klassert) BEKERMATCHES. A. F. C.—W. V. V., 4-1. V. V. A.—Helmond. 8-2. HOCKEY. le klasse: O. D. I. S.—Haarlem, 31. II. II. V.—Amsterdam, 71. Victoria—Hilversum, 8—3. 2e klasse: Gooische H. C.Utrecht, 2—8. Gisteren speelde op het terrein voor do cavalerie-kazerne de militaire voet- balvoreentging A. V. E. N. D, O. II een wedstrijd tegen H. F. C. Hercules. Met de rust was de stand 21 voor Hercules. Bij het einde won Hercules welver diend met 5—1. Zondag speelde Kennemerland II een match tegen E. D. O. 5. Vóór de rust was de etand 80. Na de rust 3—1 ten voordeele van Kennemer land II. Zondag speelde de H. F. C. Swift een voetbalwedstrijd tegen Celeritas, uit Amsterdam. Swift won welver diend met 5—0. Met rust was de 9tand 3—0. Zondag speelde de H. V. C. D. O. S. B. een vrlendschappelijkecn wed- strüd tegen „Jong Hercules". De wed strijd werd gewonnen door D. O. S. B. Met de rust was de stand 52. Het e'nde kwam met 104. Beide clubs speelden haar eersten wedstrijd. Zondag 1.1. speelde H. F. C. Victrix I tegen 7, .V. V. I, spelers der Lste klasse It V. Ij. tip ivf. ieriviii van 7.. V. V. te Zuudvoort. Met de rust stond het 3—1. Na de rust won Z. V. V. met 5-1. 389ste STAATSLOTERIJ, 5e Klasse. 1ijst. TREKKING VAN 8 r KÜRUARL No. 2179 4607 6091 8444 11435 18955 ieder 400. No. 704 1078 7203 13775 en 17294 leder f200. No. 688 2743 4798 4835 8356 11070 11670 12246 13651 14030 16806 17135 en 17681 ieder f 100. Hooge prijzen No. 5257 f 10.000. No. 8999 f 1500. No. 7294 8067 en 10861" ieder f 1000. Prijzen van 70. 48 2777 5161 7970 11191 16110 18268 118 2916 6786 8106 11226 16198 J8309 164 3012 6794 8160 11268 16203 18872 168 8066 5964 8821 11846 16204 18489 176 3130 69s9 8337 11379 16261 18570 186 8206 6018 8370 11400 16306 18588 330 8289 6017 8403 11444 16481 18734 364 8327 6038 8496 11508 16434 18868 456 3174 6046 8521 11630 16446 18868 496 3427 6046 8712 11631 15460 18966 663 3463 6171 8717 11600 166Ö6 lfc988 680 3606 6185 8814 11862 16847 19091 716 8607 6256 8881 12020 15883 19126 740 3668 6278 8948 12104 16960 19248 778 8738 6534 8965 12276 16008 19626 793 3993 6766 8988 12810 16198 19686 10C0 4146 6876 6069 12396 16419 19857 1014 4164 6891 0174 12693 I64b6 19884 1180 4167 6959 9657 12876 16615 20006 1419 4305 6960 9614 12975 16524 20046 1430 4424 7030 9749 13045 16819 20162 1568 4445 7084 9760 18068 16826 20198 1660 4643 7072 9844 18287 16911 20394 1848 4674 7188 9863 13848 16964 20436 1967 4767 7216 10130 13606 16988 20475 2089 4805 7217 10192 18611 17114 20487 2066 4842 7365 10260 13669 17164 20490 2l82 5032 7379 10293 13710 17248 20550 2167 6121 7436 10326 18761 17364 20640 2208 5181 7483 10363 13797 17467 20676 2287 5264 7648 10469 18861 17611 20736 2230 6814 7644 10617 14059 17670 20762 2302 5316 7677 10620 14166 17624 20769 2376 5329 7691 10631 14167 17741 2078» 2894 5339 7845 10762 14240 17964 20792 2423 5375 7866 10767 14436 18085 20807 2466 5380 7897 11106 14619 18204 20921 2668 5523 7926 11119 14626 18232 2767 6708 7940 11182 14764 18266 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 81 3228 6291 S087 12602 15191 18Ü3U 40 3264 6295 9107 12634 16224 18043 58 3290 6338 9169 12700 16369 18079 80 3293 6339 9214 12704 15399 18082 114 3365 6344 9268 12714 16417 18093 lï« 8364 6349 9291 12745 16427 18103 227 8423 6409 9299 13785.12494 18149 249 8423 6439 9346 12797 16619 18209 296 8457 6*59 9360 12833 16689 18246 348 8472 6476 9395 12849 16612 I»278 496 3481 6516 9396 12860 16656 18808 497 8494 6536 9398 12892 16658 18330 622 3551 6646 9406 I2b96 15798 18376 652 8562 6569 9424 12921 16807 18394 606 3695 6678 9432 12929 16809 18415 669 8650 6598 9449 12936 16836 18425 684 3677 6607 9633 12982 16855 18428 720 8691 6617 9542 18018 16872 18495 799 3700 6624 9546 13021 16879 18621 851 3712 6643 9566 13048 15916 18626 899 3770 6697 9569 13067 16928 18538 900 8788 6719 9598 18071 15939 18546 918 8790 6730 9604 18088 15940 18630 928 8796 6782 9640 l8lO0 16967 18668 1018 8818 6787 9646 13167 16969 18670 1023 8840 6800 9702 13177 16028 18681 1041 8865 6825 9739 13190 16053 18683 1061 3882 6S26 9880 13225 16079 18689 1071 3936 6860 9838 13826 16161 18690 1123 4009 6876 9S86 13840 16164 18726 1162 401» 6885 J0068 13368 16198 18750 1166 4085 7004 10113 18379 16203 18769 1201 4044 7024 J0116 18445 16218 18773 1203 4145 7071 *0117 18466 16216 18883 1222 4209 7094 *0162 18672 16218 l89ol 1224 4222 7189 *0180 13584 16260 18919 1264 4286 7145 10100 13599 16269 18922 1324 4248 7160 *0215 136l8 16307 18927 1326 4279 7231 30294 18628 16332 18078 1447 4284 7234 10367 18836 16401 18986 i486 4323 7258 *0378 13648 16410 19047 1521 4453 7272 10448 18664 16440 19070 1524 4481 7260 10463 13760 16464 19109 1678 4490 7269 10606 13799 16480 19118 1«29 4492 7312 J0526 18820 16490 19175 1629 4497 7318 *0669 18848 16606 19264 1631 4655 7820 1(1596 18847 16636 19250 1677 4678 7387 *0606 18878 16564 19268 1679 4696 7416 *06l6 13930 16571 19283 1687 4698 7422 10684 13967 16680 19817 1730 4640 7499 '0R37 18978 16583 19318 1765 4666 7505 '0614 13978 16689 39390 1800 4717 7645 10713 13982 16696 19446 1817 4723 7686 10768 13988 16698 19602 1868 4787 7726 10773 14010 16633 19608 1909 4809 7776 10807 14094 16668 19649 1921 4817 7791 10808 14121 16674 19660 1941 4881 7810 *0860 14132 16677 19690 1976 4862 7840 10852 14144 16679 19728 1991 4877 7841 10868 14i 60 16684 19761 2012 4957 7848 10893 14204 16685 19776 2031 4978 7849 10938 14205 16699 19799 2065 6022 7852 H064 14268 16740 19901 2076 6040 7896 11090 14303 16766 199)9 2)86 6057 7963 llll6 14326 16796 19928 2160 6067 80)2 HlS7 14342 16829 19983 2196 5081 8055 11198 14376 16833 20083 2234 6113 8103 '1199 14418 10898 20088 2253 6198 8137 H209 14468 16962 20090 2292 6199 8188 Il3i6 14502 17C05 20091 2326 5279 8181 li366 14614 17088 20101 2358 5282 8232 11372 14624 17107 20184 2366 5308 8258 U419 14525 17166 20168 2407 6328 8281 11631 14662 17188 20288 2459 5377 8289 11643 14678 17196 20299 2465 6382 8326 11786 14684 17266 20350 2498 6899 8340 11761 14586 17274 20426 2497 6498 8389 11783 14602 17804 20514 2625 5600 8428 11827 14636 17315 20572 2549 6639 8467 11840 14668 17387 20690 2663 6618 8470 11904 14699 17340 20693 2568 6626 8476 11916 14727 17480 20749 2600 66134 8480 11921 14779 17451 20762 2627 6693 8568 11949 14840 17466 20768 2657 6763 8578 12022 14867 17491 20772 2706 6860 8698 12081 14873 17507 20783 2775 6t8l 8616 12137 14883 17545 20786 2808 6907 b044 12184 14893 17639 20861 2826 6935 8669 12187 14916 17646 20911 2864 5974 8701 12205 14922 17666 20924 2867 6987 8711 12212 14923 17782 20929 2875 6998 8723 12217 14978 17765 2878 6601 8835 12264 14996 17779 2917 6022 8839 12329 16088 17827 2976 6090 8873 12369 16070 17851 2979 6184 8899 12401 15114 17859 2983 6143 8934 12408 15184 17881 3101 6222 8979 12428 16163 17903 8129 6228 9020 12559 16175 17940 3198 6283 9037 19567 15180 17941 8198 6286 9066 12592 16164 18021 A 5e Klasse 12e Lijst191 moet zfja met f 70, 18839 f 70 moet zijn met uiet. Op eenige lijsten der 4e Klasse 8e Liits staat 6677. dit moet zijn 6676.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2