Onze Lachhoek. Bpa onder een sneeuwval bedolven. ;Kn aa&ronaer naaaen aan gemM ae lui van ontwikkelden en verfijnden Knaak mogen weren en al die fijn proevers, die wel zoo genadig willen «in, vijf malen op een winter een „Bach"-solist toe te juichen. Heusch, ie zouden zich niet hebben verveeld want mejuffrouw Hus speelde hot eerste deel van Mendelssohn's Viool concert met een breedte en warmte van toon en een gloed van tempera ment, die menig violist van naam en faam haar zou hebben benijd. Later deed zii hare beduidende en altijd nobele virtuositeit bewonderen In een „Romance Andalouze", van Barasate en een „Scène da Ia Csarda" van Hubay. Haar optreden was een groot succès. Een andere nieuwelinge op ons ooncent-podium begroetten wij in me- Juifr. Antoinette Robert een pia niste van besliste muzikaliteit en reeds roer ontwikkelde techniek. Zij spoelde eon Sonate (op. 7j von Grieg en na de pauze „Intermezzo" op. 117 Van Brahms en „Etinceiles" van Moszkowski. Haar voordracht is oprecht ge voeld en wars van alle effectbejag. Dit zijn zeer sympathieke eigenschap pen maar toch, om op den duur ie boeien, zal zij zich moer moeten ge ven meer kleur en leven lil haar spel moeten brongen. Intusschen had ook deze sol'ste zich allerminst over een koele bejegening van de zijde der toe hoorders te beklagen. Bij den derden solist Gerard ZaLs- man, behoef ik niet lang stil te staan. Onze Haarlemsche zanger we mo gen het- veilig hardop zeggen zal hot heele land hebben door te reizen, en wie weet hoever nog de grenzen over, om den man te vinden, die hem tegelijk in weelde van stemmateriaal en in artistieke kracht overtreft. Al wat hij doet draagt het kenmerk van meesterschap. Hij weet wat hij wil en weet dat ook te bereiken. Vrijdag avond bleek dat misschien wel het duidelijkst uit z'n prachtige weder gave van Lowe's ballade „Archibald Douglas'' een heerlijke toonschilde- rinf die echter aan het dramatisch talent en aan het uitlioudingsvermo gen van den zanger ongewoon hooge eischen stelt. Na de pauze gaf hij in Wagenaars ned „Herbet" een staaltje van mooie cantilene, in „Helmliche Aufforde- rung" van R. Strauss een schoone proeve van uitdrukkingskracht, en *n Mahler's „Wer hat das Liedlein er- dacht" een meesterstukje van zang techniek. Het was dan ook verklaar baar, dat het publiek zich inspande om den zanger tot een toegiftje te be wegen. Aan den heer Henk van Breemen, oen talentvollen begeleider van zan ger en violiste, moet een niet onbe langrijk aandeel in hei succes der so ldaten worden toegekend. Aan de dames Hus en Robert wer den in den loop der uitvoering bloe men overhandigd. PHILIP LOOTS. Hermine Schoiten. Over onze stadgenoote schrijft de Arnhemsche Courant: Mejullrouw Hermme Scholten, die hier niet anders was opgetreden dan In een vocaal-kwartet ien in een zeer klein partijtje bij de uitvoering van „Roméo et Juliette," ontpopte zich g.Bteravond als een kunstenares van zeer buitengewone dualiteiten. Met de voordracht van Coster's dankbare en goed-klinkende concert-aria ,lphi- gerua aui Tauris", deed zij voortref felijke eigenschappen van zang- en voordrachtskunst waardeeren. Haar omvangrijk, warm-getint, mooi ge ëgaliseerd, volumineus geluid klonk uitstekend; zij wist er zoowel de groo- te accenten als de van intimiteit spre kende passages, hartstochtelijk ver langen als weemoed volkomen juist mee weer te geven. Haar adembeheer- schingt getuigt evenals de buitenge woon duidelijke uitspraak van groote zorg, de dictie van goed begrip en haar temperament, haar warm mu zikaal gevoel wist aan de voordracht een zeer buitengewone bekoring te geven. Ook do liederen na de pauze hseeft zij uitmuntend vertolkt: een niet zeer beteekenend lied van Houck „Salo mo" met een niet gemotiveerde her haling van het woord trübselig, Der Gast van Fontane dat zeer mooi van stemming en declamatie is, Ueber Nacht van Hugo Wolf, een van de meesterzangen van stemming, zooals Hugo Wolf die schrijven kon en het bekende „Der Freund' van denzelf de liederen waarmee zij de bo venvermelde eigenschappen nog eens kon doen waardeeren. Door de intie me, volkomen goed begrepen voor dracht daarvan heeft zij de aanwezi gen zeer aan zich verplicht. Kinderbal. Het kinderbal van de hoeren J. G. Martin en Zonen, Zaterdagavond in de Vereeniging gehouden, is uitste ken geslaagd rooals alle feesten, die de Martm's organiseeren 1 De zaai bood een treffenden aan blik. De 300 leerlingen meest meis jes in keurige en fleurige en lichte japonnetjes op den dansvloer door- oendwarrelend, deden aan een sprook je denken, vooral van de gaanderij gezien was dit een mooi gezicht. En wat werd er aardig gedanst I Er waren klein-Duimpjes, vijf of zes jaar oud, die lustig meehuppel- den er waren aankomende meisjes en iang-gebroekte jongeheer!jes, die al heek-maal de a'r van groote men- «chen aannamen, er waren.... enz. De bezoekers, meest ouders, schep ten groot vermaak in de genietingen van hun kroost. Tusschen elk num mer kwamen de kleine dansers bij pa of ma, om in geuren en kleuren te vertellen, hoe heerlijk ze gedanst had den. Dan werden de balboekjes nage zien, geconstateerd welke veroverin gen zoon of dochter al gemaakt had *n welke nóg te maken waren. Dan ward een „snoepje" genomen, en dan maar weer aan 't dansen gegaan.... Zoo ging 't den geheelen.avond. Niet minder dan 14 dansen stonden bp het programma, waaronder behal ve de bekende dansen ook „Fröhlinga- boten", Academie-wals", „Harrovian waltz", „Motor-polka" en fle „Zeppe lin-marsen". Zoo als reeds gezegd, er werd keu rig gedanst, en alle leerlingen deden hun leermeesters eer aan. Er werd ditmaal op vol orkest gedanst, dat, voor pasbeginmenden moeilijk 's en veel studie vereischt. 't Ging evenwel uitstekend. Natuurlijk waren er intermezzo's, ditmaal niet minder dan 4. Eerst de matrozen-dans, een aardig groepje matrozen, die mooi marcheerden en nóg aardiger dansten, om welker ko mische verrichtingen hartelijk gela chen werd. De baby-dans was niet minder leuk. Hot gorij met de wagen tjes en liet gedans met de popjes vond terecht voile belangstelling bij he>t publiek. Iets keurigs was de Queen-gavotte, waarbij heeren en dames met cos- tuums van 1830 daarbij passende dan sen uitvoerden. Ook het vierde inter mezzo, May Pole-dance, slaagde uit stekend, de dansen met de zegeningen van don zomer werden prachtig uit gevoerd. Zoowel 't eigenlijke bal als de inter mezzo's waaraan ook nu weer veel zorgen en kosten besteed waren haddon dus veel succes. De leerlingen hebben zioh ongetwijfeld heerlijk ge amuseerd, en den geheelen nacht nog in hun droom gewalst. Na een promenade-finale gingen de jeugdige dansers naar huis en maak ten de grooten nog een gezellig dansje. Grondbelasti ng. De burgemeester van Haarlem brengt ter kennis dat de Staat, aan wijzende de uitkomsten van de me ting, de schatting, de afschrijving van belastbare opbrengst, de verbete ringen en de regeling van den aan vang dei* termijnen van vrijdom naar de wet van 26 Mei 1870 (Staatsblad No. 82) betrekkelijk de grondbelasting is ingekomen en met ingang van he den gedurende 30 dagen op de secre tary ,4e afdeeling) voor belangheb benden ter inzage is nedergeiegd. Belanghebbenden kunnen ingeval zij bezwaren tegen de gedane meting of schatting hebben, gedurende dien termijn bij een aan Gedeputeerde Staten gericht op ongezegeld papier geschreven verzoekschrift hermeting of herschatting ten koste van onge lijk vorderen, alsmede hermeting van eigendommen, die vóór het in wer king treden van bovengemelde wet onnauwkeurig zijn gemeten. Rubriek voor Vragen Geabonneerdeu hebben het voorrecb. vragen op versobillond gebied, mits yooi Beantwoording vatbaar, in te seadeii bij de Hedactie van Haarlem's Dagblad, Groote domstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en, voor zooveel mogelijk is, den •lag na de inzending. VRAAG: Wat moet ik met een pa pegaai doeD, die luis heeft? ANTWOORD: Plaats cte vogel eiken dag even in een oude kooi en giet hem daar met een gietertje met lauw water flink nat, Zorg dat hij na die behandeling warm geplaatst wordt. De eerste paar keer zal hij het mo gelijk niet aangenaam yinden, maar na verloop van een dag of wat heeft hij het des te lieve^. VRAAG. Kunt u mij het adres opgeven van de '>n Den Haag bestaan- do Vereeniging ter bevordering der Beroepskeuze ANTWOORD. Het adree van het Paedagogisch-Medisch Consultatie bureau is voor kinderen beneden 13 jaar de heer H. P. van Nieuwen- burg, De Ruyterstraat 34voor dat boven 13 jaar bij Dr. C. J. J. Ninek Blok, Prins Mauritsplein 4, Den Haag. VRAAG: Kunt u mij ook een middel opgeven om een slecht vernist eiken hout boekenrek van ddt vernis te ont doen, opdat ik het in de was zou kun nen zetten. Terpentijn ten spiritus bleven zonder resultaat. ANTWOORD: Flink drenken met ammoniak, dan lost het vernis wel op en dan kunt u het verwijderen door af te wrijven. VRAAG: Mijn dochtertje werd De cember 13 jaar, en zat toen in een klasse, (op een na de hoogste) want ze was met September niet verhoogd geworden en maakte dus nu voor de 2e maal die klasse mede. Kan ze nu van school worden geno men. ANTWOORD: Neen De wet spreekt van doorloopen dier klasse waarin het kind zit, als het 13 jaar wordt. Uw dochtertje heeft nu die klas wel al doorloopen, maar niet toen zij al 13 was, maar 12 jaar. Wend u echter eens tot de school commissie. Binnenland DE RELLETJES TE BERG AMBACHT. In de vergadering der anti-revolu- tionnaire klesvereeniging, te Berg ambacht gehouu <n, werd, na breed voerige bespreking der plaats gehad hebbende ongeregeldheden, met alge- mee na stemmen de volgende motte aangenomen „De anti-revolutionnaire klesveree niging „Nederland en Oranje", te Bergambacht, spreekt haren dank uit aan de an- tl-revol. raadsleden, dat zij hun stem, krachtens hun beginsel hebben uitge bracht, voor een verzoek tot afschaf fing van de kermis, betreurt het ten zeerste, dat dit bij enkele ingezetenen een welkome aan leiding is geworden, zoo op te treden, als nu reeds maanden geschiedt van oordeel, dat dit van den hsgln- ne aan had kunnen voorkomen wor den, met een krachtiger optreden spreekt als haar vaste overtuiging uit, dat de eerbied voor het gezag, daardoor zoodanig is verzwakt, dat de baldadigheden nog steeds blijven plaaits hebben, zoodat van overheids wege krachtig zal moeton worden in gegrepen, om daaraan een einde te maken.'1 LSU") HET ONGELUK TE DIEMEN. Zaterdag Is met zekerheid kunnen worden vastgesteld, dat Vrijdagavond nog alle drenkelingen geborgen zijn. Hun juiste namen zijn de volgende: H. Clements, 18 jaar, David Smit, 13 jaar, J. Wiggemansen, 14 jaar, J. v. Huizen, 9 jaar, Beene Stuit, 18 jaar, Gijs van Norden 13 jaar, Ph. van Veller 15 jaar en Jaring Koehoorn,. 19 jaar. Het voornemen beslaat bij de direc tie van de glasfabriek, om de begra fenis van de slachtoffers gezamenlijk te doen geschieden, van de fabriok uit. De dag is nog niet vastgesteld, •ajangez&eUi de justitie toosrttlnmifiig moet geven voor de ter aardebestei- iing. Zaterdag lag do fabriek stil; ze zal eerst weder worden aangezet den dag na de begrafenis. Voor de justitie werd door een be ambte der rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt van het ongeluk. Ook de inspecteur van den arbeid, de heer J. II. L. van Deinse, was op liet ter rein van de ramp aanwezig. DE STORM VAN VRIJDAG. Dat het ongeval met den door den storm ontwortelden boom op het Bui tenhof te 's-Gravenhage, waardoor d.e arbeids- en vangdraden der electri- sche tram braken, zonder persoonlij ke ongelukken is afgeloopen, mag on getwijfeld voor een goed deel worden toegeschreven aan de tegenwoordig heid van geest en het moedig optreden van den politie-agent Klink. Toen deze, op de Groenmarkt sur- veilleerende, den afgeknapten ar- beidsdraad over de straat zag slinge ren, groote vonken en vlammen ver oorzakende, ontdeed hij zich van zijn natte regenjas, trok zijn gedeeltelijk droge overjas uit en drukte daarmee den draad op de tramrails, waardoor de electrische stroom naar de aarde werd afgeleid. Hij hield zoo den draad vast, totdat de brandweer kwam en den stroom afsloot. De moedige politieman heeft aldus het publiek, dat op dat drukke punt in grooten getale kwam toeloopen, voor het ernstiige gevaar, van met den draad in aanraking te komen, behoed. In dezen storm is de Wieringer- blazer van schipper Dirk Takes waar schijnlijk omgeslagen, althans het scheepje is bij Oosterland op Wlerin- gen aangedreven zonder bemanning. Schipper Takes en diens knecht zijn dus vermoedelijk verdronken. Takes laat een weduwe met drie kinderen achter. De korte maar zeer hevige storm heeft in het Westland groote schade aangericht. Honderden ramen zijn op genomen en vernietigd soms gingen Teheele bakken van 30 k 40 ramen de lucht in. Muren zijn omgeworpen en enkele druivenkas9en vernietigd. Kr is veel geboomte ontworteld en b „el wat schade aan gebouwen, toege bracht. Het „U. D." deelt eenige bijzonder heden van den storm mede. De gemid delde snelheid tusschen 5 en 6 uur was 20.7 meter per seconde, dat is een« windkracht van 10 volgens 12-deeliire schaal van Beaufort. De grootste windsnelheid bedroeg 27.1 meter te 5 uur 5 minuten. Sinds Maart 1906 werd eene dergelijke snelheid niet waarge nomen. UIT DE S. D. A. P. „Het Volk" meldt „De verwezen!ïlki*\g va/n het op d->- ronferenüe van 31 Januari geopperde denkbeeld, om bij „Het Volk" een we tenschappelijk bijblad onder Marxisti sche redactie uit te geven, waardoor dan ook in do oogen van ongeveer alle ter conferentie aanwezige Marxis ten de „Tribune" behoorde 1e worden opgeheven, is in zooverre genaderd, dat na bedanking van Van der Goes iniet om principieele redenen), mevr. H. Roland Holst zich bereid heeft ver klaard, in samenwerking met Wibaut, de redactie op zich te nemen." POGING TOT VERGIFTIGING. De Hbld.-cornesp. te Winschoten schrijft nader omtrent de verdenking van vergiftiging te Sappemeer (Gr.): In den nacht van 1 op 2 Februari werd te Sappemeer op eene venster bank aan de buitenzijde der woning van een aldaar wonende weduwe op geheimzinnige wijze nedergeiegd een met wit poeder gevuld doosje, ver pakt in wit papier met het opschrift, dat dit een gratas proef was, die als sago toebereid een voedzaam en krachtig voedsel zou zijn, voldoende voor twee personen. Wijl de weduwe het zaakje niet vertrouwde, stelde zij een en ander ter hand aan den rijksveldwachter Procó te Sappemeer die op zijn beurt de officier van justitie te Winschoten met het geval in kennis stelde. Donderdagavond begaven mr. Pe- linck, rechter-oommiasaris en de sub stituut-officier van Justitie Baron van Lomsweerde, zich naar Sappemeer, om een nader onderzoek in te stellen. Daarbij rezen zulke zware vermoe dens tegen een zwager der weduwe, A. J. Elsinga, schoenmaker, dat de ze op bevel van den rechter-commis- saris voorloopig is aangehouden, ver dacht van poging tot moord. In November van het vorige jaar was het oudste dochtertje der weduwe plotseling overleden. Het gerechtelijk onderzoek zal nog moeten uitmaken, in hoeverre dit sterfgeval met deze zaak in verband staat. Meergenoem de weduwe bezit eenig kapitaal. Nader meldt men: Het kinderlijkje ia geschouwd, doch vergiftigingsverschijnselen zijn niet gevonden. Omtrent het geval wordt nog mee gedeeld, dat het in beslag genomen doosje o.a. een hoeveelheid gilt be vatte, genoeg om twee menschen aan vergiftiging te doen sten-en, terwijl het opschrift er van, naar men verze kert, overeenkomt met het handschrift van den aangehoudene. BOND VOOR STAATSPENSION- NEERING. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft een oproep gericht „aan het Neder hmdsche volk". De strekking er van Is, de kie zers aan te sporen om leden van de Tweede Kamer te kiezen, die voor in voering van staatspensioen zonder premiebetaling zijn. Rechtszaken RAAD VAN TUCHT. De Raad van Tucht voor de Koop vaardij deed uitspraak ih zake de stranding van het stoomschip Venus, van de Kon. Stoombootmaatschappij, dat in den middag van 16 November even bezuiden paal 1 bij Zandvoort strandde, doch 's namiddags ruim 6 uur met eigen la-acht vlot kwam. De Raad verklaarde dat uit het on derzoek is gebleken, dat de gezag voerder Joh. Mensing rekening heeft gehouden met invloeden en overigens genavigeerd heeft overeenkomstig de gewoonten, door zeeloodsen gevolgd. Het ongeval kan daarom niet aan de nalatigheid van den gezagvoerdier worden geweten, zoodat dezen geen blaam kan treffen. De gezagvoerder werd derhalve vrijgesproken. Kort Nieuws. Donderdag werd voor liet hof van assises van de Seine een aanvang ge maakt met de behandeling van de be ruchte moordaffaire-Remy Zooals onze lezers zich herinneren zullen, werd deze in de maand Juni van het vorig jaar vermoord. Twee personen werden beschuldigd van de misdaad: Renard, die tot nog toe hardnekkig bleef ontkennen, en Courtois, de huisknecht, die bekende schuldig te zijn, doch tevens ver klaarde, dat Renard ook medeplich tig was. De zittingen worden door het Pa- rijsche publiek met belangstelling ge volgd. Te Chicago is een dame, dae daar bij haar vader op bezoek was, bij on geluk doodgeschoten door den broe der van den burgemeester. Deze was bezig zijn dienstbode te leeren, hoe men met een revolver omgaat. On verwacht ging het wapen af, de ko gel drong in een kamer van de aan grenzende woning, waar de dame zich bevond en trof haar in het hart. Letteren en Kunst MUZIEK-CONCOURS TE BEEM- STER. Het Fanfarekorps „Koningin Wil- helmina" te Beemster zal in Augus tus a.s., ter gelegenheid van zijn 20- jarig bestaan een groot nationaal concours van dilettanten harmonie- en fanfarecorpsen houden, waaraan zullen worden verbonden groote avondfeesten. Koloniën DELISCH DAMESCOMITé VOOR EEN HULDEBLIJK AAN DE KONINGIN. De Sum. Post meldt dat zich te Me- dan een comité van dames heeft ge constitueerd tot 't aanbieden van een huldeblijk aan H M. de Koningin ter gelegenheid van de aanstaande blij de gebeurtenis. u'it de Arbeiderswereu HET ARBEIDSCONTRACT. Naar de „Nbr." meldt beeft de R. K. Bond van Schoenfabrikanten be sloten, dat hij, die een knecht van een ander aanneemt, welke gedaan heeft gekregen, omdat hij het ar beidscontract niet wilde teekenen, een boete moet betalen van 1000. Enschedé. In de fabrieken van de ledca te Fabrikanten vereeniging werd de lockout (ter arbeiders door aanplak king medegedeeld. Een ledenverga dering van „Unitas" besloot tot voortzetting van den strijd ook na deze bekendmaking. ■Spon ea Wedstrijden VOETBAL. HAARLEM— H. V. V. O-O. Zondagmorgen, elf uur. In de voaWbule van ons station staan een paar H. F. C.-spelers en de u'(verslag gever van dit blad. En Kater leest "n telegram aan allen voor Sparta-tor- rein onbespeelbaar. „Dan gaan we vanmiddag maai bij Haarlem kijken". Zoo is mijn Rotterdamsche reis plots uitgesteld, en evenals de H. F. C.'ers ga lik ook naar het Haarlem-veld. Daar ontmoet ik mijn thuis-collega, die me bereidwillig zijn functie over draagt. En zoo zit ik hier nu, Zon dagavond, voor de mij ongewone taak om 'n thuismatch te „verslaan". Laat ik dan beginnen met te vertel len, dat het Haarlem-bestuur, om op te treden tegen de onhebbelijke hou ding van het publiek, tijdens de laat ste wedstrijden, de verstandige maat regel heeft genomen, om circulaires aan den ingang te laten uitreiken, van dezen Inhoud „Bij de wedstrijden tegen Sparta en D. F. C. is het voorgekomen, dat personen uil het publiek zich meng den In de rechtspraak een zich op onbetamelijke wijze uitlieten over de spelers. Kangezien een .dergelijk optreden de voetbalsport ten sterkste schaadt, wordt ieder beleefd doch dringend verzocht, rich van alle ongeoorloof de op- en aanmerkingen te ont houden. Slechts zij, die aan dit billijk ver zoek willen voldoen, zijn op het ter rein der H. F. C. „Haarlem" wel kom." Laat ik hier direct bijvoegen, dat deze circulaire Zondag het directe succes bereikt heeft, dat zoowel bin nen- als buitenpubliek zich fatsoen lijk gedroeg. M'n inleiding wordt te lang, en ik dien nu tot het eigenlijke verslag te bomen. Vooruit dus maar Om twee uur is het vol op het ter rein. De publieke opkomst overtreft werkelijk die van alle vorige matches de belangstelling voor de adspi- rant-kampioenien 11. V. V.) is natuur lijk groot. Even over tweeën zijn beide elftal len in t veld, en scheidsrechter Mee- rum Terwogt fluit beginnen. De Haarlemmers missen Jan van den Berg, H. V. V. beeft een invaller voor Tonny Kessler. Haarlem: Utermark, Stol (capt.)j Jacob»', Serné, Healev, Haak, Sim Veen, Verwev, De Wolff, Leslie Miller, Blankevoort. II. V. V. Kessler Jr., Delboy, Feith, Lutjens, Pop, Von Oven, Mundt (capt.), Sol, Heyning, Heyting, La Chapelle. Haarlem gaat af met een vaartje, alsof 't vandaag eene overwinning' moet worden. Veen op de rechterwing doet aJsof dat zijn gewone plaats is; en zim samenspel met Verwey en De Wolff is uitstekend. H. V. V. schijnt eventjes overbluft te zijn en La Cha pelle in 't doel komt in actieeen voorzet en een schot van Sim Veen werkt hij kort na elkaar weg. Na een paar minuten komt er gang in de Haagsche voorhoede, en mooi samen spelend gaan ze op Jules Utermark af. Maar 't komt meestal zoover mtet, want Feith kan met Healey en Jacobi niet overweg, steeds wordt de dikke Hagenaar in de gaten gehouden. Het spel gaat nu gelijk op en is af eai toe verbazend snel. In de Haar lemsche voorhoede speelt De Wolff zooals hij nog nooit gedaan heeft, 't oude drijven en pingelen is absent en zijn aangeven is keel goed zouden die twee maanden rust het bi] hem gedaan hebben Enfin, 't mag nu zoo goed gaaii vandaag 't schot is natuurlijk nog absent, en ik zie Patrick Mil lei- en Verwey 'eder 'n aardige schietkans missen. De Wolff vangt een voorzet van rechts ineens op en schiet rake lings Langs den paal Ook de H. V. V.'ers zijn voor doel niet te best, hoewel het een benauwd oogenblik is, als een mooi schot (van Kessler, meen ik) zuiver op 't hoekje aansnort. Maar Jules is vertrouwd met zulke gevalletjes, en weet den bal nog juist corner te slaan. De H. V. V.- trainer Coles zet een waardeerend ge zicht, de dito-supporters mopperen. De Wolff is al weer met den bal op weg naar 't H. V. V.-doel, en ChAp krijgt een paar tamme schoten. Blan kevoort brengt telkens snel op, maar 't komt maar niet tot een voorzet, zijn tanen standers op die wing zijn dan ook met voor de poes. Kort voor rust belegert H. V. V. het Haarlem-doel, maar de verdedi ging is prachtig, vooral Healey, Jaco- >i en Serné blinken uit. Stol schijnt zijn dag niet te hebben en mist noga! eens. 't Publiek is m spanning zou Haarlem het uithouden En een zucht van verlichting gaat ea' langs de lijntjes op, wanneer (nadat Utermark is uitgeloopen) Póp via de lat over 't leege doel schiet 't Is rusten, 0—0. Ieder ia in span ning over den afloop van deze match. Haarlem is wel uitstekend op dreef, maar H. V. V. is toch maar H. V. V., club met ettelijke kampioenschappen achter den rug en een zooveelste voor den boeg een Haarlem-overwin ning zal 1 toch wel niet worden. Op vier minuien over drie 6taat rai'n horloge, als Meerum weer laat beginnen. Sim Veen begint slecht door een paar centera van Verwey te missen, maar herstelt zich later weer wat. Spoedig <8 't weer hetzelfde verdeelde spel van vóór de rust, ofschoon niet zoo snel meerIn de H. V. V.-voor- hoede zit nu weinig verband. Feith doet lui, hij heeft er vandaag blijk baar niet veel zin en schijnt een ze kere angst voor Jacobi te hebben. De Haarlem-voorhoede speelt af en toe weer aardig samen, vooral Verwey en De Wolff schieten goed op. Maar er wordt weinig voor doel uitgericht, aan weerszijden. „Voetbal is het trapj^en van een baJ tusschen twee palen zei F'delio on langs In dit blad, en terecht. Maar Zondag was daar toch niet veel van te merken. Want tusschen de Haar lem-palen staat Jules Utermark, en hij trekt een „ontoegankelijk" gezicht, en stopt weer een hard schot uitste kend. Aam den anderen kant La Chapelle, deze wandelt af en toe met niet-onaar- dige nonchalance een eind het veld in, gaat gevaarlijk Iaat weer naar zijn „hok" terug, maar ook daar komt n'ets in. Toch zou 't, geloof ik, ver standig van den H. V. V.-captain zijn, als hij aan La Ch&pelle's lust tot wandelen een beetje paal en perk stelde. Enfin, 1 heeft geen zin er verder nog veel over te praten, wantt blijft 0—0, eeuwig 00, en hei is nog altijd zoo, als Meenam voor t laatst fluU, en het publiek naar de tent stroomt, om de spelers toe te juichen. En dat hebben ze wel verdiend, de Haarlemmers, wamt er is kranig ge speeld Zondag. Utermark, Jacobi, Healey en De Wolff waren wel de bes ten, Serné en Verwey voldeden ook best. Patrick Miller scheen ale links binnen niet goed te kunnen opschie ten toen hij op 't eind met Veen ver wisseld had, sjjeelde hij weer beter. Bij H. V. V. keeper, backs, Mundt en Kessler heel goed, FeUh presteer de niet veel. Lutjens werd te veel in de gaten gehouden. Scheidsrechter Meerum Terwogt ten slofte voldeed best. Winkel-chef: „Die neef van u is een erg slaperig joggie. Wat moet ik nou met zoo'u kereltje beginnen? De oom: Kijkt u eens, of u niet 'ai plaatsje voor hem kunt vinden in de afdeeling nacht hemden. Moteder: Is Karei uit school terug, Betje? Ja, moedei'. Waar is hij dan? Dat weel ik niet, moeder. Ik heb hem nog niet gezien. Hoe weet Je dan, dat hij terug is? Omdat de kat weggekropen ia onder het omtbijtkastj'e. Hij: Mijn hond weet evenveel als ik. Zij: Wat ben jij bescheiden. De meeste menschen snijden atlijd zoo op ov«er hum honden. Heeft je man zich bij de anti- alcoholbeweging aangesloten? Neen, hij wankelt nog. O, daar Is ie! Ik zie het; hij kan' op z'ai beenen niet staanl Hoe komt jouw neus zoo rood? Van schaamte over de vele neus wijze menschen, die je tegenwoordig aantreft. Maar dat is een publiek schan daal, zoo'n weg! Het lijkt eer een. omgeploegd land dan een straatwegl Boer: Je hebt gelijk, heerschap, maar onze burgemeester zegt, dat er luchtschepen komen, en dan hebben we de wiegen in het dorp niet meer noodig, zegt-ie. Ik kan me niet begrijpen, hoe gij uw prullig geneesmiddel kunt verkoopen voor een rijksdaalder, schreef juffrouw Zalf nijdig aan den man van het Universeele hieilserum. Zij las de volgende week een al- test In de courant, waarin de eigen wooi-don waren gebezigd, door haar geschreven. Alleen het woord „prul lig" was er uit geschrapt. Mievrouw A. Uwe vriendin schijnt veel pleizier te vinden in win tersport? Juffrouw Emma. Och neen, zij houdt alleen daarom zooveel van ski- loopen, omdat haar groote voeten op de lange ski's veel kleiniar lijken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Terugkeerenda alpentoerlstsn ver balen van aan nauwelijks ont snapt gevaar by bet bestijgen van een berg. Stel u een vervaarlijk groote sneeuw- en ijsmassa voor aan den rand van een afgrond in de bergen. Eenige bergbeklimmers door koor den aan elkaar gebonden, trachtten met de noodige voorzorgen de berg kloof over te steken. Op een gegeven oogenblik wordt door een hevigen rukwind plotseling het evenwicht ver broken terwijl de sneeuwmassa al rollende de toeristen medesleept. Gij zult moeten bekennen, dat de toe stand van de waaghalzen gevaarlijk was. Maar denk eens goed na, of gij zelf niet in hetzelfde gevaar ver keert, wanneer gij uw hoest, ve> koudheid, of bronchitis verwaar loost, die, hoe onbeduidend ze ook schijnen, tot vreeselijkfc ziekten kun nen overgaan, zooals borstaandoe- n in gen, asthma of tering. Neem de zen dag nog uwe maatregelen om u te genezen. Koop eene flesch Abdij siroop, en de hoest, verkoudheid of bronchitis zal er door genezen. Wan neer gij lijdende zijt aan de borst, longaandoening of asthma zult gij meerdere flesschen moeten gebrui ken, maar zoo zeker als twee maal twee vier is, zoo zeker zult gij ook door de Abdijsiroop genezen. Alom verkrijgbaar. Financieele berichten ALGEMEENE BANK VOOR ZAKE LIJK ONDERPAND. Te 's-Gravenhage had do constitu- eerande vergadering plaats van de Algemeene Bank voor Zakelijk Onder pand. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 1.000.000 en is verdeeld in 1000 aandeelen, elk groot 1000, waar van voorloopig geplaatst f500.000. Er is tot uitgifte van f 2.000.000 4 1/2 pets. obligaties besloten. Als 1ste directeur der Bank treedt op mr. M. W. F. Treub, terwiil tot 2e directeur werd benoemd mr. B. baron Mackav. te Hfljirtem.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6