Weerbericht Thermometerstand KEIJSER'S Schoenenmagazijn. Binnenland Uit de Arbeiders wereld Kerk en School Laatste Berichten Gemengd Nieuws Uit de Rechtszaal INGEZONDEN telegrammen Burgerlijke Stand MEDEDEELINGEN VAN HET (tONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm, 10.50 uur). De Bildt, 11 Febr. 1909. Hoogste barometerstand 773.1 m.M. te Riga (Oostzeekust Rusland); laag- ete 749.5 m.M. te Parijs en lie d'Aii (Westkust Frankrijk). Verwachting tot den avond van 12 Februari: Wind: matige Oostelijke wind. Gesteldheid van de lucht: nevelig tot bewolkt, waarschijnlijk nog eneeuw: Temperatuur: lager. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand laedenmiddag te 2 üur 757 m.M. Vooruitgang.. Vorige stand te 2 uur 748 m.M. te Haarlem. Donderdag 11 Februari noogste gisteren 9 uur F. 87 Laagste hedennacht F. 80.5 Hoogste heden tot 2 uur F. 38 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. 32 Lange Voorstraat HAARLEMMERMEER. Tot onderwijzeres aan de Christel, school te Nieuw Vennep is benoemd mej. Koozemeijer, te Amsterdam, die deze benoeming bereids heeft aan vaard. Aan het post- cn telegraafkantoor te •Hoofddorp is tot onevenbestelier be ïioemd de postbode H. Koenen, van het huippostkantoor te Nleuw-Ven- nep. De groote sterfte in Haarlemmer- ineer over Januari is tot nu toe tot het normale cijfer weergekeerd. Het ziet er op heden met de werk loosheid in Haarlemmermeer niet rooskleurig uit. Tal van arbeiders ioopen nu reeds vele weken zonder werk. Door de relkens invallende vorst, staat het landwerk totaal stil. Ook de bouwvakken ondergaan daar door groote vertraging. Met veel werkzaamheden in verschiet ver langt zoowel hand werk man als de vclclarbeider naar het einde van den winter. ZANDVOORT. Door de afdeoling Zandvoort van de Noord Hollandsche Vereaniging Het Witte Kruis zal op Vrijdag 12 Febr. in Hotel Driehuizen eene vergadering worden gehouden. De agenda luidt Jaarvergadering. Verslagen van d«n secretaris, pen- n-'ngmeester en magazijnmeester. Periodieke verkiezingen* Bespreking ziekenhuis. met een viet en een groot vaartuig de "Tpbreukelingen ter hulp te snei- eet lange lijnen stond men klaar om. mocht het vaartuig wat dichterbij komen, die te kunnen toe werpen. Alles was te vergeefs. De woedende zee sloeg belde personen van het vaartuig, beiden vonden hun graf in de golven. Takes, een flink zeeman, laat eene weduwe met 3 nog jeugdige kinderen achter Baijs was nog ongehuwd. Van ae omgekomenen is nog niets ontdekt, hoewel men overal in den omtrek heeft gedregd het vaartuig weid gevonden met gebroken mast het is in de haven van den Oever ge borgen. VEILIGHEIDSEISCHEN EN „ELECTRA" TE AMSTERDAM. De Tel. verneemt, dat in verband met het échec door de arbeidsinspec tie, als gevolg van een onverwachte interpretatie van de veiligheidswet, tegenover de directie van ,,Electra' geleden, er plannen bestaan, het ge meentelijk toezicht op de centrale van „Electra" te verscherpen. Men weet, dat in de concessie-voor waarden ook de bepaling voorkomt, dat aan alle eischen door de gemeen te, in het belang van de veiligheid ge steld, moet worden tegemoet geko- VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De burgemeester van Amsterdam maakt bettend lo. dat ingevolge de beschikking van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land, d.d 3 Februari 1909 bepaald is, dat de verkiezing (candidaatstelltng) van een lid der Provinciale Staten van Noord-Holland in het kiesdistrict Amsterdam VI, ter vervulling der vacature van wijlen den heer A. P. Th. Sassen, zaJ geschieden op Maan dag den lsten Maart 1909 en de stem ming en herstemming, zoo die noodig mochten zijn, respectievelijk op Don derdag 11 Maart en Vrijdag 19 Maart 1909. NAAR HONGKONG. De heer J. A. de Reus, buitenge woon gezant en gevolmachtigd mi nister te Caracas, thans met verlof te 's-Gravenhage, zal worden be noemd tot consul-generaal te Hong kong. (Echo). BALDADIGE INBREKERS. De lieer F. K. Trippeiviiz te Drie bergen, dlte in de jongste dagen te Amsterdam vertoeft, kreeg bericht, dat een paar deugnieten in zijn wo ning barbaarsch nebben huisgehou den. Door een ruit te verbreken kwa men ze in kelder n keuken, en vin gen aan alles te bemorsen en te ver nielen. Dat mooie werkje zetten ze oort in salon en huiskamer, waar zelfs de eleetrische kroon werd afge rukt. Oo zolder werd carblt gevonden en aangestoken 1 De eigenaar van liet slagveld is verzekerd bij „Mercurius' HOFDINER. Maandag 15 Februari zal ten Hove het jaarlijksch diner voor militaire autoriteiten gegeven worden. KEES DE WIT. Van een medewerker, die den heer De Wit op „Slangevecht" bezocht, vernam 't Hbld., dat de toestond van onzen populalren landgenoot zeer treurig is. Hij stelt in niets meer be lang, bezoekers ontvangt hij niet meer. Zijn trouwe huishoudster wordt overstelpt met verzoeken om inlichtingen, doch ze zijn te vele om er op te antwoorden. Het zal menigeen leed doen te ver nemen, dat de eens zoo joviale, vroo- lijke „Kees" thans in zulk een droe ven toestand verkeert. EEN DRAMA AAN DE KUST. Men schrijft van WLeringen aan H Hbld. Een treurig ongeluk had plaats na bij den oever op W ielingen. De in de nubijiieid van dat dorp varende vis- Bchersvaartuigen, door den plotseling met hevige kracht losbarstenden storm overvallen, irachtten de haven binnen te komen, wat enkelen ge lukte. Ook schipper Dirk Takes Kz. zette met zijn aak koers naai' de ha ven. De ontzettend hevige wind stak zoo plotseling op, dat reven onmoge lijk was, terwijl de plaats waar het vaartuig zich bevond, in schippers termen „op lagerwal", het geheel bergen van het zeil eveneens onmoge lijk maakte. De gevolgen waren ech ter vreeselijk, want een rukwind deed het vaartuig zoodanig overhellen, dat het van achteren vol water liep. Het achterste gedeelte zonk dadolijk wag. Schipper Takes en zijn knecht Jan Baijs Jacz. hielden zich nog eenigen tijd aan de boegspriet vast en dreven zoo met het steeds dieper zinkende vaartuig voorbij den oever, ongeveer 150 M. van den wal. Onmiddellijk werden noa:Ineen in het werk cestoid IIET ARBEIDSCONTRACT. De staking te Groningen. Een conferentie van de commissie uit de staaksters met de directie dier tricotage fabriek Reinier Muller heeft niet tot een oplossing der quaestie geleld, hoewel de patroon het con tract, waarover het verschil ont staan is, op enkele punten in voor de staaksters gunstigen zin heeft gewij zigd. Er is opnieuw conferentie aan gevraagd door de staaksters. De stand der staking is dus nog dezelfde. STAKING TER KUILE. Men meldt aan de Tel. Naar aanleiding van de opwekking gericht aan de jonge arbeiderB, heb ben enkelen van dezen aan de fabriek een bewijs van ontslag aangevraagd, en zijn Duitschland ingetrokken, om aldaar werk te zoeken. „De Eendracht" heeft thans in kas een bedrag van f 6000. Zooals te voor zien was, heeft de staking tot op he den ©en kalm verloop. NED. HERV. KERK. Het comité voor vrouwenkiesrecht in do Nederiandsch-Hervormde Kerk heeft een brochure uitgegeven, waar van de inhoud blijkt uit de volgende mededeeïing in den aanhef „Deze brochure bedoelt alleen, de kiesbevoegdheid der vrouw to verde digen, op te komen voor haar recht om ook haar stem uit te brengen, Het comité acht da vraag of de vrouwelij ke lidmate ook verkiesbaar zal zijn in korltelijks besturen, een van prac- tischen aard, die eerst kan en mag worden gestéld, als de strijd over 't beginsel van kiesbevoegdheid is be slist. En wij hopen dan ook, dat te genstanders van verkiesbaarheid door lezing dezer brochure tot voorstan ders van hare kiesbevoegdheid mogen worden. „Wat hier onder wordt gegeven, is slechts een zoo voiloöig mogelijk over zicht van wat voor en togen de zaak bij verschillende gelegenheden werd gezegd." Voorzitter van het comité is ds. F. Reitsma te Noordwolde, secr.-pen- ningmeestoresse mevr. J. Vorstor-de Lange to Oldoberkoop. een paar ribben. Het stuur geraakte onklaar en kon niet dan met de ui terste moeite hersteld worden. De teer ste stuurman, die het bevel van den kapitein had overgenomen, geraakte bekneld in dn stuurkettin; sn en werd ernstig gekneusd. Toen het weer ein delijk was bedaarde slaagde men er in te Grimsby binnen te vallen. Het geheeld vaartuig, masten, zailien en touwwerk wareu bedekt met een ijs laag, aan dan romp tot 2 1/2 voet dik. De kapitein, een oude zeerob, ver klaarde, dat deze reis wel de zwaarste was, die hij ooit had gehad. Een Italiaansch ingenieur, hoofd inspecteur van de staatsspoorwegen, is te Kristiania aangekomen, om te zien of Noorsche houten huizen voor het door de aardbeving geteisterde Zuid-Italië geschikt zijn. EEN IJSSCHIP. Een zware reis heeft de Zweedsclue bark „Aloin" op de Noordzee gehad. Het schip, geladen met hout vertrok 6 December van Norköping naar En geland. Het had voortdurend van he vige stormen en stortzeeën te lijden en daarbij was de temperatuur zoo iaag, dat touwwerk, dek en pomp met een ijslaag werden bedekt. Twee weken geleden werd het schip reed3 als vermist opgegeven; viermalen kreeg het de Britsche kust in zicht, maar evenveel malon werd het door den storm teruggedreven. De kapi tein vilei op het gladde dek en brak' EEN HAARLEMSCHE OVERWIN NING TE DAVOS. Woensdagmorgen werd onder be gunstiging van prachtig weer de wed strijd om den Hol land beker, op de Schahalpbobbaan, gehouden, waar voor 14 bobs ingeschreven waren. Ge noemde beker werd ©enige jaren ge leden uitgeloofd door onze landgenoo- len de heeren Schalkwijk en Ten Gate de Vries, en geldt als wisselprijs in den wedstrijd voor twee persoous- bobs, die elk tweemaal het traject der 3400 meter lange Schahalpbobbaan moeten afleggen. De wedstrijd, die een spannend verloop had, had tot resultaat, dat im beide ritten de beste tijden gemaakt werden door d« bob Raarlemia, be mand met de heeren von Sahger (Oos tenrijker) en den Haarlemmer H. Menten. Dit is de tweede maal, dat de heer Menten dezen beker wint, zoodat hij nog slechts éen keer gelukkig moet wezen, om hem in eigendom te krij gen. De eerste rit werd gedaan in 4 min. 45 2/5 sec. en de tweede in 4 min. 33 4/5 sec. (Tel.) EEN GESCHENK. Door den heer W. H. Chr. Schrnöl- iing, gewoond hebbende te Haarlem en overleden 29 November 19G8, zijn aan de Rijkskweekschool voor onder wijzers alhier gelegateerd al diens piano's, violen en violoncels, zich be vindende in die school en in de kost- huizen van de leerlingen dier inrich ting. Sedert 1866 was de heer Schmölling voornoemd, onderwijzer in zang en toonkunst bij voormelde kweekschool, welke betrekking hij steeds op ver dienstelijke wijze heeft vervuld. BOND VAN SCHIETVEREENI- GINGEN. In de algemeene vergadering van den Bond van Schietvereenigingen in Haarlem en Omstr., gisterenavond ge houden, bracht de secretaris een keu rig verslag uit van de werkzaamhe den in het af gelnopen jaar. De commissie tot nazien der reke ning, gaf haar advies strekkende tot goedkeuring. Eén vereeniging heeft nog geen bestuurslid voor dit jaar aangewezen. In de vacature van vice-voorzititer, ontstaan door het vertrek van den heer P. de Lugt, werd voorzien door de verkiezing van den heer H. J. Bouinon en in die van secretaris, door het bedanken van den heer G. W. J. v. Essen, door verkiezing van den heer J. W. Jenny Weyerman, welke beiden de benoeming aanna men. Het bestuur bestaat alzoo voor dit jaar uit de heeren: L. H. Koolho ven (Bloemendaal Commando), voor zitter; H. J. Bouman (Kon. Ned. Bond van oud-Onderoff.), vice-voorzitter; Jenny Weijerman (Generaal v. Mar len), Secretaris; VV. G. M. Lem (Clau dius Civilis), penningmeester; C. F. Arnold (Vereen. Haarlem), 2e secre taris; voor Vaderland en Koning moet nog worden aangewezen; J. Jansen, (Generaal Joubert); C. van Zalen (Volksweerbaarheid); Von Saher, (Ned. Weerbaarheid). De laatste vier bestuursleden treden op als cornmis- Uitsluiting Stucadoors. Naar men ons mededeelt, is het be richt, dat de posten zouden zijn opge heven en de stucadoors niet meer be moeilijkt, onjuist Gisterenavond en ook Dinsdagavond zijn de werkende stucadoors weer lastig gevallen ook de posten zijn nog ter plaatse aan wezig. WEERBAARHEIDSVEREENIGING. Rij Koninklijk besluit is tot officier van gezondheid 2de klasse bij 't korps gevormd uit de afdeel'ng Haarlem der te Utrecht gevestigde Koninklijke Ne- derlandscbe Weerbaarheidsvereorr- fmg te Haarlem, benoemd dr. W. E. lerens, te Haarlem. T. A. V. O. Gisterenavond gaven de gyrnnas- tiekvereenig-ingen l\ A. V. O. en Jong T. A. V. O. eea welgeslaagde familie voorstelling in net weeshuis der Ned. Herv. Gemeente. Een verbetering. Er Is ©en begin gemaakt met hei afbreken von een gedeelte van het oude Lutherscho Weeshuis in de Zui derstraat. Daar zullen nu twee twee- verdiepingshuizen gebouwd worden. Treurig ongeluk. Hedenmiddag omstreeks 121/2 uur is het 5-jarig jongetje Dirk IJlstra in de Kruisstraat tegenover Hotel Funck- Ier door de paardentram overreden. Door eenige voorbijgangers wera de knaap onder de tram vandaan ge haaid en de apotheek der firma Rem mers binnengebracht, waar dr. Adrian den dood constateerde, 't Jongetje had ernstige wonden aan hoofd on hals. Per brancard werd het lijkje naar 't St. Elisabeth's Gasthuis vervoerd. GEEN GOEDE NEEF. Ais je een neef bij je in huis hebt, die op ©en goeden dag er van door gaat met f7, een horloge met ketting, een broek en een jas, dan beleef je niet veel plezier van je bloedverwant. Een zoodanige onaangename foini- lie-orvaring deed een werkman hier tor stode op. De beklaagde, een jonge man, wegens een vorige zaak reeds in de gevangenis, gaf als reden op werkloosheid. Hij meende na zijn straftijd wel weer werk te kunnen krijgen in de Westfaalsche steen koolmijnen. Het O. M. eischte, wegens de on gunstige reputatie van den beklaag de, 6 maanden gevangenisstraf. KLEERENDIEVEGGB. Een stumperig vrouwtje, in be trekking op de kleerbleekerij van den hoer Van Kessel to Bloemendaal, hud daar verleden jaar een paar stukken waschgoed, die zij to drogen moest hangen, weggenomen en verkocht. De eisch luidde 1 maand gevangenis straf. VERZETZAKEN. Eenige Zandvoortors stonden te recht voor mishandeling en verzet to gen de politie. Eerst kwamen M. P. en R. v. D. voor. Zij hadden op St. Ni- colaasavond danig de drunkflesch aangesproken. Zoo waren ze dronken geworden en hadden buiten 't café do veldwachters op ergerlijke wijze mis handeld en geslagen met een lat. Eten hunner had bovendien drie ruiten in een woning aan de Spoorstraat inge trapt. Beklaagden wisten zich niet veel meer van liet geval te herinne ren. De ambtenaar van het O. M. eischte wegens mishandeling van ambtena ren in functie en vernieling van eigendom, togen den een 8 weken en tegen den ander 10 weken gevange nisstraf. Een andere Zandvoorter was op visite geweest bij iemand, die hem dronken had gevoerd. Ook hij had zich, buiten gekomen, tegen de poli tie verzet. De eisch was 14 dagen. SIGARENLIEFIiEBBER. Een jongeling had op 19 December in de „Kleine Vereeniging" een kistje sigaren weggenomen, ,,'k Was to dronken, om me er iets van te herin neren", zei bekl. „Maar toch niet zóo dronken, dat je 't kistje niet achter 'n deur wegstopte, toen de diefstal be merkt was", repliceerde de voorzit ter. De eisch was 10 dagen. EEN, DIB NIET GENOEG STRAF KREEG. Iemand uit Heemstede is aJ een on verschillig heer, die reeds meerma len met. de justitie in aanraking was gekomen. Maar dat lag nu achter hem, daarvan wilde hij den voorzit ter niets zeggen. „Dan zal i k 't je wel vertollen", antwoordde de voorzitter. 't Feit, waarvoor hij nu terecht stond, betrof een scheldpartij. Hij had eerst een caféhouder opgelicht voor drank, en later dezen man uit gescholden, toen hij hem wederom om drank vroeg. „Gemeene dief', was daarvan wel 't fatsoenlijkste. De eisch was 10 dagen. De moeite niet 1 meende be klaagde. Wat bedioel je daarmee vroeg de voorzitter. - Ze kenne me vijf jaar geven I antwoordde de Heemstédenaar bra- nie-achtig. STROOPERS-ZAAKJE. Een Haarlemsche strooper stond uiteraard op slechten voet met. al wat politie heet. Toen hij dan ook in de Bloemendaalsche duinen betrapt werd, schold hij den jachtopziener uit. Later was hij den jachtopziener weer tegengekomen en had hem ge vraagd„Ben je alleen Op 't be vestigend antwoord van den laatste had bekl. hem met een mes gedreigd. De aangevallene had den man niet zijn geweer van zich kunnen houden. Volgens den strooper was er van dat verhaal niet veel aan. De ambtenaar van het O. M. geloof de den jachtoi>ziener echter meer dan den strooper en eischte 2 maanden gevangenisstraf. UITSPRAKEN. P. T., slagersknecht te Schoten, verduistering, 14 dagen gevangenis straf. P. W., loopjongen, en J. N. R.r fa- brieksjongen, beiden te Haarlem, diefstal 2 personen, beiden ter be schikking van de Regeering gestold. D. S., los werkman to Haarlem, mish. en mish. ambtenaar, 14 dagen gevangenisstraf. M. li., zonder beroep te Haarlem, mish., 5 dagen gevangenisstraf. W. V., smidsknecht, en C. F. J. S., arbeider, beiden te Haarlem, opzette lijke vernieling, de le drie weken, de 2e tien dagen gevangenisstraf. H. H., koopman te Haarlem, een voudige beleediging, f 2 boete of 1 dag hechtenis. A. van den S., dienstbode te Haar lem, diefstal, 14 dagen gevangenis straf. Th. W. C., los werkman te Haar lem, diefstal, 2 maanden gevangenis straf. J. H. E., veehouder te Haarlem mermeer, meikvervalsching, 10 da gen gevangenisstraf. J. B. D., koopman to Haarlem, dief stal, een jaar gevangenisstraf. B e 3 m e 11. Ziekten. Di de week van Woensdag 8 tot en met Dinsdag 9 Februari zijn te Haar lem voorgekomen 2 gevalten van rood vonk. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd het onderstaande in uw geacht blad op te willen ne men. Toen ik in het nummer van 3 de zer het stukje las over mijn vinken- huisje aan den Schoterweg, dacht ik aan het spreekwoordwie aan den weg timmert, heeft veel bekijks". Reeds het vorige jaar werd over mijn baan geschreven en mijn vinken- huisjo bijna vernield. Nu wordt weer de wensch geopperd, dat het nu het laatste jaar moge wezen, dat deeige- naar mij zijn grond verhuurt, net. of er anders geen grond te krijgen is. Ik beu er vun overtuigd, dat er ver schillende tuinders zijn, die zeer gaarne zoo'n vinkenbaan op hun tuin z.ouden willen hebben en wel omdat dergelijke vogels, voornamelijk vin ken, zeer veel van hun zaad vernie len daarom meen ik, dat het zijn nut kan hebben, dat diegenen, die het mij lastig maliën, weten, dat er door mij door ziekte in mijn huisgezin, bijna geen vinken in het afgeloopen seizoen gevangen zijn. Ik kan verze keren, dat van de ongeveer zestien duizend vinken, die in dit najaar op de banen bij Haarlem den kop zijn ïn- jeknepen, er nog geen tien op mijn baan gevangen zijn. Maar wat niet ziet, met deert. Toch hoop ik met meer ton onrechte, na deze op heldering, over mijn baan lastig ge vallen to worden. Bij voorbaat mijn dank. J. M. MANGER, Jacobijuestraat 31. Te Bloemendaal 1 gevat van rood zonk en 1 geval van dnphtheritis. Te Haarlemmermeer 1 geval van roodvonk en 2 gevallen van diphthe- ritia. Te Schoten 3 gevallen van roodvonk. Te Zandvoort 1 geval van roodvonk. Militairs zaken. Aan den sergeant F. J. W. Muller van liet 10e regiment infanterie al hier is het onderscheidingstoeken voor 6-jarigen trouwen dienst toege kend té rekenen van 17 Februari e.k. af. Tijdens de afweziglieid van den Provincialen Adjudant in Noord-Hol land, den luitenant-kolonel Francken voor het Lndeelen van Iotelingen dier lichting 1909, van 115 Maart e.k., zal diens functiën worden waargeno men door den kapitein, baron Van It- tersum van het 10e regiment infante rie alhier. an Ingezonden stukken, geplaatst ol niet geplaatst, wordt de kopie deninzerder niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de itedaotie zich niet aansprakelijk. STAKING TE ROSARIO. BUENOS-A/RES, 10 Febr. (Reu tor). De bladen meiden dat bij de be tooging van gisteren to Rosario twee personen werden gedood en velen ge wond. De gemeenteraad schorste de hef fing van de nieuwe belastingen. De stakingen duren voort. De bevolking eischt de ontbinding vun den gemeen teraad. Later telegram. De bevolking plun derde de centrale markt. De beurs is gesloten. De voorzitter van den ge meenteraad en de raadsleden namen hun ontslag. DE DUTTSCHE LEGATIE IN CHILI. SANTIAGO DE CHILI, 11 Febr. (Reuter). Volgens de jongste mede- deelingen der geneesheeren is het lijk, _ievcmden onder de puinhoopen der Duitsche legatie, niet dat van den kanselier, maar van den portier. CALIFORNIë EN DE ANTI-JAPAN- SCHE WETGEVING. SACRAMENTO, 10 Febr. (Reuter). Het Californische Huis van Afgevaar digden weigerde het wetsontwerp, waarbij Japansche kinderen naar bij zondere scholen worden verwezen, ;oed te keuren. men; A. Ph. Mooghwinkel en H. E. Nijenhuis. BEVALLEN: 10 Febr. H. J. Teeuwen—v. Deursen z. H. Janus—-v. Berk d. 9 H. M. Mul der—Gijzel z. OVERLEDEN: 9 Febr, R. van Rossum, 66 j., Har- mansjansweg; 10. T. v. d. Berg, 83 j., Zuiderstraat. Amsterdawsche Beurs. Openingskoersen van 11 Febr. 1909. medegedeeld door LABOUCHKRE OVENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was vast: Nederl. Certificaten 76 1/2. ZUID-AMER1K. STAATSFOND SEN vast: Peruanen 9 3/4 en 39 1/4. TABAKSAANDEELEN aangeboden Bindjey 110 1/2, Deli 465, Medan 285, Nieuwe Asahan 101, Rotterdam Deli 390, Senembah 420. PETROLEUMAANDEELEN ruime handel, veel aanbod. Koninklijke 172169, Moeara Enim 162161, Su matra Potembang 141, Dordtsche Pe troleum prijshoudend, 149 1/2150 1/2 MIJNAANDEELEN aangeboden. Ketalioeus 182/5, Redjang Lebong 1015 Great Collar 861/8. De AMERIKAANSCHE MARKT opende verdeeld. Atchison 79, Denver 46 3/4, Erie 31 1/2, Kansas 41 3/4 en 72 1,8, Mis souri 42 1/2, Rock Island 25 1/4, Sou thern Railway 26 1/16, Union Pacific 177, Wabash 18 5/8, Steels 51 13/16 bieden, Car ren 49 3/4. CULTUURWAARDEN vast. Rescontre Ned. Handels-Mij. 172 1/2, ONDERTROUWD: 11 Febr. C. H. Lugten en A'. C. Duijfjes. GETROUWD: 11 Febr.: H. E, v, A&rem en II. G. Rudolph, O. Reinsberg en J, A. Boen der; J. B. Wesselink en A. v. Brie- 389e STAATSLOTERIJ. 5e Klasse 16© Lijst. Trekking van 11 Februari 1909- f 400: 1250 3940 12626 15607 1879* 19156. 1 200 418, 1021 3866 8193 10167. f 100: 23 6224 9831 10842 14411 16007. Hooge prijzen: 17819 f 15.000. 1350, 9927, 13431, 15993 en 16607 ieder f 1000. Prijzen van /7ö. 16 3626 6273 8478 11676 14437 17796 275 8662 6294 8509 11770 14472 la074 381 8687 6377 8721 11789 14608 18167 897 8732 6661 8753 11805 14622 18199 526 3786 6b38 8772 12097 14638 18288 718 3843 6641 8796 12i02 14823 18313 870 3915 6642 9110 12i07 16064 18481 1031 8966 6707 9228 12196 16147 18492 1066 8982 6817 9438 12343 15230 18522 1115 4032 6866 9690 12476 16287 18647 1186 4037 6883 9601 12638 15307 18701 1196 4101 6925 9782 12636 16489 18785 1649 4151 6934 9778 12925 16493 1892' I6b2 4189 6989 9822 12981 15779 19116 1888 4202 6986 6867 18016 16866 J9369 19z7 4321 7011 9891 I80b6 16Ü22 19371 1940 4374 7040 9936 13310 1C024 19438 2329 4675 7137 9S52 13396 16060 19465 2387 4702 7181 11014 13406 16117 19729 2438 4847 7249 10120 18466 16144 l»94l 2606 4900 7296 10t72 13486 16311 20210 2547 4963 76i9 10338 18571 16327 20227 2688 4992 7632 10342 13604 16395 20229 2726 6099 7623 10409 13699 16402 20286 2872 6107 7786 10421 18726 16562 20385 2894 5226 7799 10427 13746 169)2 20389 2906 6299 7906 10432 13802 16964 20422 2920 5447 7909 10466 18918 16997 20509 2987 6471 8064 10556 13970 17072 20673 3100 6806 8127 10749 14049 17180 20838 3329 6826 8170 11047 14Ü84 17223 20876 3324 6843 8l78 11146 14214 17275 20^84 3377 6986 8222 11175 14244 17328 20915 3383 6175 8360 li322 14247 17882 3388 6179 8301 11569 14287 17443 3444 6240 8422 11607 14267 17689 3519 6267 8462 11610 14382 17761 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 62 2bfaö 5531 8397 11606 14916 17797 92 2b7u 5588 8434 11672 14956 17818 124 2094 6665 8604 11761 15UÖ9 17846 325 27iö 6567 8669 11800 35232 17870 198 2(67 6647 8582 11814 15339 17902 246 87öO 6672 8681 11834 15348 179?2 267 2"<yO 5682 6641 11847 36364 17»42 269 2BU 6689 8676 11899 16379 17953 316 2843 6735 8771 11906 16441 17967 329 2oöS 5861 8785 11973 I64b7 17968 873 2699 5886 8801 11989 15479 179b2 386 2921 6940 8866 12057 15620 17969 421 2942 6042 8872 12061 16637 17»80 447 2949 6062 8880 12080 16547 18061 462 2975 6160 8886 32H8 166b6 löi06 455 3064 6159 8941 12)26 36587 18153 458 3oe6 6'90 9026 12181 15688 18162 470 3099 6234 9039 12186 I5b09 18201 480 3143 6254 9054 122ll )5c44 38222 610 3168 6269 9082 12276 16oö2 18*29 653 3188 6268 9098 12320 15b69 18236 638 3Zil 6316 9160 I2ö2ö 16733 18269 662 3229 6318 9183 12363 15722 18334 687 3240 6322 9197 12367 16724 I8374 745 3262 6326 9246 12400 16729 18379 797 32Ö7 6393 9255 12422 15753 18396 810 3326 6414 9306 12441 I6?b2 18403 830 33d* 6428 9821 12454 l6bi6 18426 842 3357 6429 9413 12461 j6b57 JÖ438 862 3a02 6496 9466 12618 JÖ875 18462 867 3390 6527 9480 12635 16982 184yg 916 3399 6674 9625 12573 16991 18497 931 3470 6577 9562 12030 16034 18533 944 3618 6620 9609 12631 I6i32 18684 952 3644 6638 9632 1263? 16i79 I0&98 977 359» 6672 9643 12643 16197 18644 1062 3612 6692 9667 12656 16228 18685 1063 3b3l 6725 9712 12606 1623b 18697 1066 3638 6736 97l6 12674 16*62 10759 1076 3649 6738 9845 12698 16336 18708 1]05 3b6l 6781 9906 12747 16449 18817 1160 8b78 6824 9924 12764 16482 18«31 1151 3728 6867 9939 12768 16499 18862 1159 3802 6873 9957 12769 16500 18862 12'0 3891 6929 9958 12779 16521 18»67 1240 3901 6963 *0018 I28i8 16578 18969 1373 3979 6992 10040 12860 16016 18964 1274 4184 6997 10043 )2»0l 16626 19067 1304 4246 7023 10062 12915 16670 19l08 1308 4254 7027 10Ö8' 12936 16680 19111 1346 4296 7059 10108 12941 16698 19230 1353 4310 7077 10163 12961 16726 19296 1855 4329 7096 10198 12964 16742 1Ö3I2 1353 4349 7118 10199 12994 16764 19323 1354 4352 7166 10201 18037 16764 19364 1400 4367 7157 10224 ]3ü7» 16799 19378 1437 43o3 7162 10226 13:02 16801 19381 I448 4369 7175 10237 13108 16323 19401 1467 4389 7241 I02b9 ]3l4t 16863 19484 15-3 4413 7246 10422 13269 ifc'879 19629 1646 4422 7335 10425 18829 16880 1?&67 1667 4438 7405 10440 13365 16922 19674 lfi0« 4466 7419 10441 135 7 I6989 19612 1fi42 4466 7468 1Ü481 13529 16947 19649 1671 4498 7475 105 i B 13558 16959 19665 1(182 4509 7518 10632 13607 Ib9b8 19697 1684 4617 7622 1U649 13684 l70t8 19725 1688 4650 7628 10663 136-2 17073 19733 1725 4682 7641 1060» 18693 17077 19764 1767 4624 7658 10642 13734 l7l00 19*26 1796 4732 7673 10682 18805 l7ll5 19831 1803 4811 7731 10721 13b2b 17J42 ]9K46 1867 4816 7788 10742 18929 i7l66 19904 1891 4896 7819 10746 13957 ]7ib8 19981 1906 4919 7869 10764 13977 I7l76 19997 1012 4989 7891 10762 13986 17181 20032 1P22 6031 7902 10772 14021 17192 20)32 1938 6041 7937 10/74 14088 17203 20145' 1P52 5062 7964 108U0 (4096 17231 20148 1076 6072 7992 10843 14124 17247 20 69 1979 5095 8000 10845 14139 17251 20213 2040 5130 8001 10879 14149 17269 20326 2072 6138 8027 10»82 14166 17281 20336 2101 61-9 8034 108&9 14168 17293 20345 2156 6191 80f9 10597 14'69 17343 20347 2157 6244 8076 10312 14211 17346 20412 22'fi 5269 8132 10984 14224 17361 20525 2960 5276 8l39 10995 14277 17396 20680 2348 6307 8162 11049 14296 17410 20522 2357 6317 8164 11068 1436l 17411 20618 2.361 6320 8189 1)081 14417 17426 20G14 2377 5323 8224 11246 14420 17452 20663 2399 5326 8203 11269 14629 17488 20730 2402 5326 8282 11308 14670 17614 20*17 2418 638i 8286 11398 14628 17571 20*26 2426 5837 8298 11440 14664 17602 20635 2510 638! 8310 11451 14706 17607 20641 26'4 6386 8322 11467 14789 17626 20944 2627 6451 8327 11470 14909 17647 20949 2637 5488 8851 11603 14617 17686 20956 2648 5461 8869 llBll 14886 17691 *0967 2663 6494 8880 11670 14839 17709 20994 2587 6526 8396 11687 14859 17777 6e Klasse 15e Lijst: 19647 met f 70, 1 m.z. met niet.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2